כיצד למפות את OneDrive ככונן רשת בסייר הקבצים

עברו חודשים מאז הוצגה לראשונה מערכת Windows 10 על ידי מיקרוסופט עם אפשרות השדרוג הישיר שלה; הרבה אנשים עברו מ- Windows 8.1 המעצבן ל- 10 (כולל אותי). למעשה, כ 75 מיליון משתמשים כבר שדרגו את המערכת שלהם ל- Windows 10.


עם מערכת ההפעלה החדשה הגיעו הרבה שיפורים ושינויים. למעשה, מיקרוסופט מבטלת תכונות שלדעתה אינן עובדות או דוחפת אותן לכיוון אחר לגמרי.

הורדתי את Windows 10 כמה שבועות אחורה כשכתבתי ביקורת עבור OneDrive. וזו הסיבה, השינוי הראשון בו הבחנתי במערכת ההפעלה היה אפליקציית OneDrive. מיקרוסופט הסירה לחלוטין את אפליקציית OneDrive ושילבה אותה היטב עמוק במערכת ההפעלה. פירוש הדבר ש- OneDrive דומה כעת לאפליקציית רקע. יתכן שלא תוכל לראות את זה אבל הוא בהחלט שם.

בכל פעם שתנסו לשמור קובץ, תקבלו אפשרות לשמור אותו בכונן הקשיח או ב- OneDrive אך ללא ממשק ספציפי ל- OneDrive, הדברים בהחלט עלולים להיות מבלבלים.

שינוי מציין המקום

כשמיקרוסופט הציגה את גרסת Windows 8.x, הם כללו תכונה בשם ‘מציין מקום’ באפליקציית OneDrive שלה. מציין מיקום הוא כמו קובץ דמה קטן בכונן המקומי המייצג קובץ שנמצא בענן OneDrive.


© OneDrive

בדרך כלל קבצי מציין מיקום הם קטנים מאוד והם מכילים רק תמונה ממוזערת ומטא נתונים לגבי הקובץ הראשי המאוחסן בענן..

באמצעות רק חלק קטן מהאחסון המקומי, קובץ מציין המיקום מצביע על הקובץ המקורי. בגלל מצייני המיקום הללו היה קל לגשת במהירות לאלפי ג’יגה-בייט של נתונים, מבלי להשתמש בחלק גדול מהכונן המקומי. זה כמובן היה יתרון גדול למכשירים שהיו בעלי אחסון מוגבל.

מדוע מיקרוסופט הסירה את תכונת מציין המיקום

תכונת מציין המיקום יצרה בעיה עבור מיקרוסופט מכיוון שרבים מהמשתמשים לא בדיוק ידעו שקבצי מציין המיקום לא היו בדיוק קבצים בפועל. מכיוון שקבצי מציין מיקום היו רק תמונות ממוזערות, המשתמשים נאלצו ללחוץ עליהם פעמיים כדי להתחיל להוריד את הקובץ המקורי, אותו ניתן לפתוח ביישום המתאים..


© FWall

ולכן הקבצים לא הופכים לזמינים במצב לא מקוון למשתמשים, אלא אם כן הם רצו שזה יהיה. כתוצאה מכך, לא ניתן היה לפתוח קבצים אם למשתמשים לא היה חיבור לאינטרנט.

כדי לפתור בעיה זו, מיקרוסופט הסירה את מצייני המיקום באופן מוחלט והציגה סינכרון סלקטיבי ב- Windows 10. סינכרון סלקטיבי מאפשר למשתמש לבחור את התיקיות שהוא רוצה לסנכרן באופן מקומי והופך אותן לזמינות במצב לא מקוון.

אך פירוש הדבר שאם אתה מסנכרן 5GB של נתונים אז כל 50GB נשמר בכונן המקומי שלך, שמביס את המטרה של אפשרות מלכתחילה לאחסון ענן. אם באמת היה לי שטח עבודה נוסף של 50 ג’יגה-בייט בכונן המקומי שלי, אז למה הייתי מעלה אותו לענן?

כיצד להיפטר מבעיה זו

כעת, אינכם יכולים באמת להתריס נגד מיקרוסופט ולהחזיר את תכונת מציין המיקום ב- Windows 10, אך יש דרך ליצור אותה פונקציונליות על ידי מיפוי OneDrive לכונן מקומי. מיפוי תוכן OneDrive למחשב יאפשר לך לגלוש בכל הקבצים שלך באופן מיידי ללא כל תהליך סנכרון מעצבן.

זה עובד כמו תכונת מציין המיקום ותוכל לשנות שם, ליצור או למחוק קבצים. אך מכיוון שמדובר בקבצי מציין מיקום, עליך לזכור שהם אינם זמינים במצב לא מקוון והם חייבים להוריד.

רק כדי להיות ברור, טיפ זה עובד גם עבור Windows 7 וגם עבור Windows 8, אם יש לך 8.1 אז אתה צריך לדלג על זה ולא לדאוג לשום דבר.

הנה מה שאתה צריך לעשות:

 • 1: בקר באפליקציית האינטרנט של OneDrive, היכנס אליה ולחץ על הכרטיסייה קבצים שנמצאת בצד שמאל של המסך.


© Cloudwards

 • 2: בדוק את כתובת האתר בדפדפן שלך. אתה אמור להיות מסוגל לראות מספר CID בצד ימין של כתובת האתר. או השאר את הדפדפן פתוח או העתק הדבק את מספר ה- CID הזה על פנקס רשימות באיזשהו מקום


© Cloudwards

 • 3: פתח את סייר הקבצים כעת, או בשפה של Windows 7 – סייר Windows.
 • 4: עברו לתצוגה ‘המחשב האישי’. אם אתה משתמש בגרסה ישנה יותר של מערכת ההפעלה, זה ייקרא ‘מחשב’
 • 5: כשאתה בתצוגה של המחשב האישי, אתה אמור לראות את האפשרות ‘Map Network Drive’ בצד העליון של המסך.


© Cloudwards

 • 6: לחץ על האפשרות ‘כונן רשת רשת’ ועליך לראות חלון חדש נפתח
 • 7: בחר אחד מהכוננים שאינך משתמש כרגע. (יכול להיות האלף-בית המזל שלך?)
 • 8: בשדה התיקיות, הזן נתיב זה: https://d.docs.live.net/YOUR-CID-NUMBER

שם ה- CID-NUMBER שלך צריך למקם את מספר ה- CID שהעתקת בעבר מאפליקציית האינטרנט של OneDrive


© Cloudwards

 • 9: סמן את האפשרות ‘התחבר מחדש בכניסה’
 • 10: לחץ על סיום, ותתבקש להזין את אישורי ה- OneDrive שלך, שהם שם המשתמש והסיסמה שלך של Microsoft..

במקרה שהוספת אימות דו-שלבי לחשבון, תחילה עליך ליצור סיסמת אפליקציה באתר חשבון Microsoft ולשנות את הגדרות האבטחה.

לאחר הכניסה, אתה אמור לראות כונן חדש בסייר הקבצים, שם הכונן יתאים למספר ה- CID שלך. אם אינך אוהב לראות את המספר המבלבל הזה, אתה תמיד יכול לשנות את שמו למשהו אחר כמו ‘מיקרוסופט, אתה אידיוט’.

סיכום

ועכשיו, אתם מוגדרים לגישה לקבצים בתיקיה של OneDrive כמו שבדרך כלל עשיתם. זה יכול להיות קצת יותר איטי, אם לא טוב יותר. אתה יכול להעתיק או להעביר קובץ לכונן זה וכמובן, לגשת ישירות גם ל- OneDrive מאפליקציות אחרות.

אני עדיין חדש ב- Windows 10 וכל יום, אני מגלה משהו שאיני אוהב בגירסה זו. למרות שיש כמה פתרונות של צד שלישי לבעיית מצייני מקום זו, אני חושב שהפתרון הזה הוא כנראה הפתרון הנוח ביותר. אם אתה מוצא פיתרון טוב יותר, הודע לי.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map