הבנת מונחי ענן: מה המשמעות של IaaS, Paas ו- SaaS?

כשמחפשים שירות ענן תוכלו למצוא ראשי תיבות ומילות מפתח שונות שאולי לא הגיוניות במבט ראשון. הטכנולוגיה היא תחום המשתנה במהירות ולמשווקים יש נטייה להמציא מילים חדשות ומבהקות לתיאור מוצר או שירות.


חשוב להבין מהם הצרכים שלך. חשוב לא פחות להבין בדיוק מה מציעים לך בכל מה שקשור לטכנולוגיית ענן. טקסטים שיווקיים ועגה טכנית יכולים להפוך את הניווט בענן לקשה יותר ממה שהוא צריך להיות.

ב- Cloudwards.net אנו מתמחים בהפיכת טכנולוגיות ושירותי ענן לקלים להבנה. אתה לא צריך להזדקק לדוקטורט כדי להבין את המינוח בענן – לשם אנו נכנסים.

היום נסקור כמה מונחי ענן נפוצים, שיעזור לך להבין מה המשמעות שלה ואיך השירותים האלה יכולים להועיל לך. אנו נבדוק גם כיצד טכנולוגיית הענן שינתה את האופן בו אנו משתמשים במכשירים שלנו בבית ובמשרד.

שינוי אופן העבודה


© jiminthesun

לפני כניסת מחשוב ענן, עסקים נאלצו לקנות שרתים משלהם. הם היו זקוקים למחלקת IT לניהול שרתים אלה, שמירתם מעודכנת ומאובטחת וכן על מנת לספק תמיכה טכנית למשתמשים. לעתים קרובות גובו נתונים מחוץ לאתר על ידי העתקתם לקלטת והעברתם באמצעות משאיות או טנדרים.

עלויות ההפעלה היו גבוהות יותר, מה שהצריך השקעה גדולה מלפנים. השרתים ניצלו לרוב פחות משנה ובזבזו כסף וכוח. עכשיו, עם משהו כמו תשתית כשירות, אינך זקוק לבנקים על בנקים של שרתים כדי לפתוח את העסק שלך: כל מה שמטופל.

בימינו, אתם שוכרים את התשתית שלכם מגורם שלישי, ומשלמים רק עבור מה שאתם צריכים ומשתמשים בהם. ספקי IaaS דואגים לחומרה ולוגיסטיקה של הפעלת השרתים, ומאפשרים לך לשנות את גודל העסק שלך לפי הצורך.

ככל שמחשוב ענן גדל בפופולריות, טבעו מונחים חדשים עבור שירותים ומוצרים. במובנים רבים זה אותו נוף – אנו עדיין משתמשים במחשבים האישיים שלנו כדי לגשת לשרתים חזקים יותר באינטרנט – אך הדרך בה אנו משתמשים במכשירים שלנו כדי לגשת לנתונים שלנו השתנתה.

המינוח

המונחים העיקריים שתתקל בהם בנושא מחשוב ענן הם:

 • IaaS, תשתיות כשירות
 • PaaS, פלטפורמה כשירות
 • SaaS, תוכנה כשירות
 • UCaaS, תקשורת מאוחדת כשירות
 • GaaS, משחקי-כשירות

מונחים אלה אולי נראים מבלבלים, אך בפועל זה די פשוט. אני אביא כמה דוגמאות שנותנות מושג קונקרטי לגבי המשמעות של כל מונח.

IaaS (תשתית כשירות)

IaaS הוא פשוט שירות ענן המאפשר לאדם או ארגון לשכור תשתיות כמו שרתים, מכשירי רשת ואחסון נתונים. בעיקרו של דבר, IaaS הוא מרכז נתונים וירטואלי.

במקום לקנות ולתחזק חומרה יקרה, המשתמשים יכולים לשכור את מה שהם צריכים מספק IaaS, כגון Amazon Web Services (אחד השירותים הללו הוא Glacier, עיין בחמשת הלקוחות הטובים ביותר שלנו למאמר Amazon Glacier לפרטים נוספים). ספק ה- IaaS הוא הבעלים של כל החומרה הפיזית ודואג לכל התחזוקה והעלויות הכרוכות בניהול מרכז נתונים.

יש כמה יתרונות בשימוש ב- IaaS במקום לקנות חומרה משלך:

 • מדרגיות. ככל שהעסק שלך יגדל, אתה יכול להוסיף עוד משאבים כשאתה זקוק להם
 • יתירות. לספקי IaaS קיימות מערכות רבות על מנת למנוע השבתה. במקרה של כשל בחומרה, מערכות מיותרות אלה ימשיכו להפעיל את השירותים כאילו שום דבר לא קרה
 • גישה גלובלית. יש לך מפתחים בטוקיו, אך מרבית הלקוחות שלך נמצאים בארה”ב? אתה יכול ליצור מספר שרתים שיתאימו לצרכים של העסק שלך, להבטיח נגישות לכולם

PaaS (פלטפורמה כשירות)

הבנת מונחי ענן
© daibangchua18

PaaS מספק סביבה למפתחים לכתיבה ופריסה של קוד במהירות. PaaS בונה על גבי IaaS על ידי מתן מערכת ההפעלה יחד עם כלי פיתוח, מנועי בסיס נתונים, אנליטיקה ועוד.

היתרון העיקרי בשימוש ב- PaaS הוא שמפתחים אינם חייבים להתקין, להגדיר או לעדכן את מערכת ההפעלה או התוכנה הבסיסית עליהם יישומים שלהם יפעלו. הם יכולים פשוט להגיע לעבודה בכתיבת קוד, וכתוצאה מכך פחות זמן מבוזבז בתצורה וכסף שנחסך.

קחו דוגמה פשוטה: העסק שלכם זקוק למערכת ניהול תוכן (CMS) כמו וורדפרס. וורדפרס מחייבת ערימת תוכנה אשר בדרך כלל עוברת:

 • שרת לינוקס
 • שרת אינטרנט של Apache / nginx
 • מסד נתונים MySQL
 • וורדפרס

אתה יכול ללמוד לקבוע את התצורה ולתחזק את כל זה בעצמך, או לשכור סיסדמין, אבל מדוע לבזבז זמן וכסף יקר? על ידי שימוש בספק PaaS, אתה יכול להתמקד בתוכן או במוצר שלך, ולא בתוכנה שמתחתיו.

SaaS (תוכנה כשירות)

הבנת מונחי ענן
© arunabhdascomputing

מודל התוכנה המסורתי דורש בדרך כלל רישיון לכל מחשב מחשב משתמש או מכיוון שמאז שהתוכנה הותקנה באופן מקומי, כל עדכון או בעיה במחשב עלולים לגרום לשבתה ולאיבוד הכנסות..

SaaS מסיר את הצורך בהתקנת תוכנה על מכונות בודדות על ידי מתן חיבור לאינטרנט מאובטח, ללא כאב ראש של רישיונות בודדים או עדכוני באגי. כאשר התוכנה מתעדכנת, כל השינויים מופעלים על פני השירות בכללותו. משתמשים יכולים לגשת לתוכנה מכל מחשב עם חיבור לאינטרנט.

ספקי SaaS פועלים בדרך כלל על בסיס תשלום כדרך, וגובים תשלום חודשי קטן. למרות שזה עשוי להפתיע בהתחלה, SaaS מספקת מספר יתרונות על פני מודל התוכנה המסורתי. התוכנה שלך נגישה מכל מכשיר, ואינה דורשת התקנה. ספקי SaaS מספקים אוטומטית עדכונים או טלאים חדשים. עסקים ומשתמשים כבר לא צריכים לרכוש שדרוגים יקרים ולהתמודד עם הטרחה בהתקנתם. העלויות לטווח הארוך בדרך כלל יהיו זולות יותר מתהליך רכישת הרישיונות, ההתקנה, השדרוג או התמיכה בתוכנה הפנימית..

SaaS הגיוני גם למשתמשים וגם למפתחים. אם אתה אוהב את הרעיון להעביר את התוכנה שלך לענן ולקבל גישה לגירסה האחרונה במכשירים שלך, כיסינו בעבר ספקי SaaS שונים.

לא משנה בענף, יש סיכוי טוב שתעבור מתוכנת שולחן עבודה מיושנת לשירות ענן. דוגמה טובה לכך היא ספקי התוכנה החשבונאית הטובה ביותר שלנו, המאפשרים לבצע את הספרים שלך מכל מכשיר, כולל טלפונים ניידים או טאבלטים.

דוגמאות נוספות כוללות כלי ניהול קשרי לקוחות (CRM), חובה לכל עסק המוכר מוצרים או שירותים. השימוש ב- CRM מבוסס ענן מאפשר לעסק שלך לרכז ולנהל דברים כמו לוחות שנה, ניהול משימות, מסעות פרסום, רשימות אימיילים וכלי המרה. חקרנו את CRMs הזולים ביותר לעסקים קטנים, כך שתוכלו למצוא אחד העונה על הצרכים שלכם.

הגישה למידע וכלים בעלי ערך כמו אלה מאפשרת לך להיות מעודכן בכל היבט בעסק שלך מכל מכשיר, מכל מקום שהוא.

שיתוף פעולה באמצעות SaaS

לפני שנעבור לקדנציה הבאה, הבה נראה את אחד היתרונות הגדולים ביותר לשימוש ב- SaaS לעסק שלך – שיתוף פעולה.

בעת שימוש בתוכנה מסורתית המותקנת במחשב שלך, העבודה שלך נשמרת במכשיר שלך. אתה יכול להעתיק אותו לתיקיה ולשתף אותה באמצעות Dropbox או Google Drive, אך הדבר מצריך פעולה ידנית מכוונת מצידך. יצירת ועריכת מסמכים כצוות היא קלה ומהירה יותר כאשר התוכנה שלך מתוכננת תוך שיתוף פעולה בחשבון.

קל למצוא את חבילת התוכנה המתאימה לעסק שלך כאשר אתה סומך על המומחים כאן ב- Cloudwards.net, אז בואו נראה לך כיצד העסק שלך יכול להרוויח מאחסון ענן ושיתוף פעולה..

ריכזנו את הכלים הטובים ביותר לשיתוף פעולה בענן כדי לעזור לעסק שלך למקסם את הפרודוקטיביות ולהיפטר מדאגות מיותרות. אל תבזבזו זמן יקר בחיפוש במיילים או באפליקציות העברת הודעות מפוזרות, להסתמך על שיחות טלפון והודעות קוליות או התמודדות עם גרסאות קבצים וגיבויים. העבר את התוכנה שלך לענן והתמקד בעבודה החשובה – אנו מקלים עליך.

UCaaS (תקשורת מאוחדת כשירות)

UCaaS הוא אחד ראשי תיבות הענן הפחות מוכרות וכנראה מעורפלות ביותר. זה נשמע מורכב, אך בעיקרון הוא מארח את כל התקשורת שלך בענן. זה לא רק מסרים מיידיים או סקייפ – ספקי UCaaS מאפשרים לעסק שלך לארח את כל כלי התקשורת שלו בענן ולגשת אליהם ממכשירים מרובים, בכל מרחק.

מערכת טלפון מבוססת ענן יכולה להשתלב בצורה חלקה עם הכלים שבהם אתה כבר משתמש. ספקים כמו Vonage מאפשרים לך לשלב את כל כלי התקשורת והעסק שלך, כגון Salesforce CRM, G Suite, Microsoft Dynamics ויישומים אחרים..

אם יש לך מוקד טלפוני בענן ומשולב בכלים שבהם אתה כבר משתמש, מאפשר לך להתמקד בעסק שלך במקום במערכת הטלפון שלך. שמירה על מוקד טלפוני וכל החומרה ההיא היא יקרה. העברת מערכת הטלפון שלך לענן מאפשרת לך לחלוק משאבים בין משרדים או עובדים מבלי לדאוג לפקח על המערכת או לבצע תחזוקה.

GaaS (Gaming as a Service)

שירותי ענן לגיימרים
© Insider Insider

כשסיקרנו את עתיד הענן מוקדם יותר השנה, GaaS היה אחד הנושאים בהם נגענו. למרות שזה אולי נשמע מפתיע בהתחלה, מדובר בטכנולוגיה המתפתחת במהירות שמגובה על ידי חברות כמו NVIDIA.

היתרון הגדול ביותר עם GaaS הוא שהוא ללא טרחה. אינך צריך לדאוג לטלאים, עדכונים, הורדות דיגיטליות, התקנת משחקים או אפילו מכל חומרה שתנדנד.

שמעת את זה נכון: שום התקנה או חומרה. כמה זה מתסכל לקנות משחק ולחכות שעות עד שהוא יוריד, יתקין ואז יתעדכן? משחקים הם קבצי ענק בימינו, והתיקונים יכולים להיות גדולים באופן מפתיע גם כן. עם GaaS, המשחק פועל בשרת ענן חזק. טלאים או עדכונים מופעלים על פני השרת לכל המשתמשים, ומבטלים את הצורך של שחקנים להוריד ולהתקין אותם.

ניתן לייעל את המשחקים לחומרת השרת עליהם הם מפעילים, וכתוצאה מכך ביצועים מוגברים, גרפיקה טובה יותר ומשחקים טובים יותר לכולם. זה מביא אותנו ליתרון הבא של משחקי ענן, היכולת לשחק משחקים בכל מכשיר. ניתן להשתמש במחשבים אישיים, מחשבי Mac, טאבלטים, סמארטפונים או מכשירים אחרים בעלי הפעלה נמוכה כדי לשחק במשחקים שכן כל העיבוד מתרחש בשרת מרוחק רב עוצמה..

עם GaaS, לא תצטרך לדאוג לקנות שולחן עבודה יוקרתי יקר או לשדרג את הרכיבים שלך. אתה יכול לקבל את אותה חווית משחק עם טאבלט או טלפון ובקר האהוב עליך, מכל מקום עם חיבור לאינטרנט.

זו עדיין תעשיה צומחת, אך כיסינו את חמשת שירותי הענן המובילים לגיימרים בעבר, ונמשיך לבדוק את החדשות האחרונות ב- GaaS.

שירותי ענן היברידיים

סקרנו כיצד הענן שינה את צורת העבודה ואנחנו הרסנו את ה- Buzzspeak השיווקי. ספקי ענן לרוב מציעים שילוב של שירותים, כולל IaaS, PaaS ו- SaaS. ספקי ענן היברידיים אלה מצוינים לעסקים עם מגוון רחב של צרכים. ריכזנו רשימה של עשרת ספקי פתרונות הענן ההיברידיים המובילים בכדי לעזור לכם למצוא את ההתאמה הנכונה לצרכים שלכם.

שירותי האינטרנט של אמזון היא הדוגמה הטובה ביותר לכך, ומציעה למעלה מ- 70 שירותי ענן שונים באזורים שונים ברחבי העולם.

אם אתה סטארט-אפ או עסק קטן, כמעט בלתי אפשרי לבנות תשתית המשתרעת על פני כדור הארץ מאפס. השימוש בספק כמו AWS מאפשר לך לצמוח בקצב מעריכי ולגשת למשאבים ככל שתזדקק להם. מינוף שירותי ענן כמו IaaS או PaaS הוא הצעד הטוב ביותר שתוכלו לעשות בכדי להוריד את העסק שלכם מהשטח מבלי לשבור את הבנק.

היסוס

הדאגה הנפוצה ביותר ממעבר לענן היא אבטחה, וב- Cloudwards.net, אנו מבינים מדוע. הנתונים שלך הם בעלי ערך. הנתונים שלך הם מכריעים לעסק שלך ועליכם לנקוט צעדים כדי לשמור עליהם.

Cloudwards.net מחויב לעזור לקוראים שלנו להבין את היתרונות כמו גם את הסיכונים של שירותי ענן. כיסינו את עשרת הסיכונים העיקריים המובילים של אחסון בענן. כיסינו גם את מה שאתה צריך לדעת על אבטחת ענן.

סקרנו את היתרונות כמו גם גורמים אחרים שיש לקחת בחשבון אם אתם תוהים אם עליכם להעביר את העסק שלכם לענן. בעינינו היתרונות של השימוש בענן עולים על הסיכונים – כל עוד אתה מכיר אותם לפני כן וננקוט את הצעדים הנכונים כדי להישאר בטוח באינטרנט.

סיכום

לעיתים קרובות מתבדחים שאיש אינו יודע מה הענן באמת. קל לראות מדוע כשיש תמיד נטמע ראשי תיבות חדשים, נוצרים שירותים או מוצרים חדשים. הטכנולוגיה נעה במהירות התאורה ומשתנה כל העת, אך Cloudwards.net כאן כדי להרגיע את הענן לכל קוראינו.

סקרנו את השינויים המחשוב בענן הביא לעולם הטכנולוגיה והסברנו את המשמעות שמאחורי הז’רגון הכרוך בכך. ברגע שעוברים את מילות המפתח, קל לראות כיצד אתה יכול ליהנות מפתרונות ענן, בין אם אתה משתמש ביתי או עסק צומח. הענן חוסך לך כסף וזמן, מגדיל את הפרודוקטיביות שלך וכשתסיים את עבודתך ביום זה הוא מאפשר לך להירגע עם הטלוויזיה, הסרטים או המשחקים האהובים עליך..

כמו תמיד, אם יש לך שאלות או הערות, אנא פנה אלינו על ידי השארת תגובה למטה. תודה שקראת.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map