IaaS הענן הטוב ביותר (תשתית כשירות) לאירוח קבצים 2020

אם אתה חושב שפתרונות ענן-תשתיות-כשירות אינם מיועדים לך, המשך לקרוא: מאמר IaaS בענן הטוב ביותר עשוי לפתור את צרות הגיבוי המקוונות שלך או לפתוח דלתות אחסון בענן שמעולם לא שקלת לפני כן..

בשילוב עם התוכנה הנכונה (על כך עוד רגע), כל אדם, לשימוש ביתי או עסקי, יכול להשתמש בספק IaaS כדי לארח קבצים קריטיים. יש חדשות טובות גם לאלה שאוהבים בחירה: יש כמה שירותי תשתית ענן מסוגלים לבחירה.

שוב, יש גם קצת חדשות רעות: יש כמה שירותי תשתית ענן מסוגלים לבחירה. יש הרבה מה לנתח כשמתמקמים בפתרון. כדי לעזור בניווט בכל זה, הרכבנו מאמר זה המתאר את בחירות ה- IaaS בענן הבכורה הזמינות היום..

בעוד אמזון S3 נוטה לתפוס תשומת לב רבה יותר ושולטת בנתח השוק של ה- IaaS בענן בבעלות של 33 אחוזים, אנו מעדיפים את מיקרוסופט תכלת על ידי שיער בזכות עלויות אחסון זולות יותר ורשת שרתים שעולה למעשה על אמזון. Google Cloud משלים את הטריומווירט העולה על עולם ה- IaaS, ואילו עבור אלו שחושבים קטנים יותר, Wasabi ו- Backblaze B2 הם התאמה מושלמת לעסקים עם תקציב מוגבל יותר.. 

לאחר מכן, אנו נבחר את הבחירות שלנו לשירותי תשתית הענן הטובים ביותר ואת היתרונות והחסרונות של כל אחד מהם. עם זאת, ראשית, בואו נגיע לכמה דברים בריבוע.

מה זה Cloud IaaS, בכל מקרה?

מרבית שירותי אירוח הקבצים בענן שאנו מכסים כאן ב- Cloudwards.net מספקים את כל הדרוש לך כדי להשלים משימה ספציפית שהיא בדרך כלל אחסון בענן או גיבוי מקוון, אם כי אנו מכסים גם שירותים כמו תוכנת הנהלת החשבונות הטובה ביותר או אפליקציות מיטיבות הערות הטובות ביותר..

פתרונות מבוססי אינטרנט כאלה מכונים לעתים קרובות תוכנה כשירות (SaaS). תשתית ענן כשירות, המקוצרת לרוב IaaS, היא חיה אחרת לגמרי.

במקום כלי שלם, ענן IaaS הוא אבן בניין. באופן ספציפי, הכוונה היא לשטח שרתים אליו תוכלו להתחבר דרך האינטרנט, בדרך כלל למטרת מחשוב ענן. שטח השרת בענן זה, כפי שנבקר בקרוב, מחויב בדרך כלל לגיגה-בייט והוא כולל לרוב גם חיובי שימוש.

אחד היתרונות הגדולים ביותר בשימוש ב- IaaS בענן על פני שירותי ענן מלאים הוא שגם שירותי הענן המלאים ביותר מספקים שטח ענן מוגבל. אמנם ישנם כמה ספקי גיבוי מקוונים ללא הגבלה, אך אין רבים. עם זאת IaaS בענן, אתה יכול לגבות כמה ג’יגה-בתים למאות טרה-בתים של נתונים בלי לדאוג לפגוע בתקרה..

זה תלוי בך כיצד אתה משתמש במרחב השרת הזה, בין אם לצורך גיבוי או משהו אחר. אם יש לך תכנות של צלעות, תוכל לבנות אפליקציות משלך כדי להעלות קבצים. עבור אלה המחפשים אחר רחוב קל, שקלו במקום זאת תוכנת צד ג ’כדי לתת לה מטרה.

דוגמאות לתוכנות כאלה של צד שלישי כוללות כלי העלאת קבצים פשוטים כמו לקוחות FTP / SFTP, וכן כלים מהימנים יותר כמו אלה המשמשים להגדרת תצורת אחסון בענן או גיבוי מקוון..

שילוב ענן IaaS: לקוחות FTP / SFTP, אחסון בענן ולקוחות גיבוי מקוונים

לרוב כלי ה- IaaS בענן יש ממשקי אינטרנט מהם ניתן להעלות ולהוריד קבצים בודדים. אמנם זו דרך אחת להכניס את הקבצים שלך לענן, אך היא אינה יעילה במיוחד. שימוש בכלי צד שלישי להעברות קבצים בכמות גדולה או להגדרת קשרים מתמשכים ואוטומטיים (אחסון בענן וגיבוי מקוון) יחסוך לך זמן רב.

כמה מלקוחות העברת הקבצים הטובים ביותר הזמינים כוללים Filezilla, Cyberduck, Transmit (MacOS בלבד) ו- WinSCP (Windows בלבד). מתוכם, אנחנו הכי חלקיים מ- Cyberduck, מה שמקל על העלאה או הורדה של קבצים מרובים בו זמנית אל הענן ומחוצה לו..

עבור אחסון בענן, באופן מעט מפתיע, השוק די רזה. הטוב ביותר שבדקנו הוא Storage Made Easy File בד, שעובד עם מרבית האפשרויות הטובות ביותר של IaaS שאנו מכסים למטה (אם כי לא Backblaze B2). בדרך כלל מקוצר כ- “SME”, ניתן להשתמש בכלי האחסון בענן לסינכרון ושיתוף קבצים, או פשוט כדי לפנות שטח בכונן הקשיח, כפי שנדון בסקירת Storage Made Easy שלנו..

אמנם פתרונות אחסון הם נדירים, אך פתרונות גיבוי מקוונים המיועדים להתאמה עם IaaS הענן לבחירתכם אינם. שניים מהשמות הפופולאריים יותר שתמצאו לעתים קרובות מוזכרים בפורומים טכנולוגיים כמו StackOverflow כוללים Duplicati ו- Arq. יש לנו סקירת Duplicati וסקירת Arq נפרדת שתוכלו לקרוא למידע נוסף על כל אחד מהם.

עם זאת, כשמדובר בגיבוי מקוון משלך, המפתח הברור לתכונות צריך להיות גיבוי CloudBerry.

אמנם יקר יותר מ- Duplicati, שהוא בחינם, או Arq, אך עלות גיבוי CloudBerry אינה כה אוסרת על כך שלא כדאי לבזבז עליה, אפילו לא לצורכי גיבוי ביתי. בתמורה תקבלו תכונות עיקריות כמו גיבוי ברמת חסימת, גיבוי היברידי, הצפנה פרטית ומדיניות שמירה ניתנת להתאמה אישית. קרא את סקירת הגיבוי של CloudBerry לפרטים נוספים.

עכשיו כשאנחנו יודעים קצת על IaaS בענן לפני שנגיע לבחירות המובילות שלנו, אנחנו חושבים שכדאי לפרט את הקריטריונים שהשתמשנו בה כדי לבצע את הבחירות האלה..

מה עושה את ה- IaaS הכי טוב בענן

בחיפוש אחר ענן IaaS לצרכים הביתיים או העסקיים שלך, ישנם שני גורמים מעל לכל שעליכם לשים לב אליהם: עלות ותשתית.

עלויות ענן IaaS: חיובי אחסון ושימוש

כשמדובר בעלויות, ההיבט החשוב ביותר שיש לשים לב אליו הוא עלות לג ‘יגה לאחסון. בעוד ששירותים מסוימים גורמים לך לשלם עבור כמות אחסון מינימלית, לרוב אתה תשלם רק עבור מה שאתה משתמש, מה שאומר מדרגיות ובקרת עלויות עבורך.

שירותים עם תשתית טובה יותר, כמו אמזון S3, עולים בדרך כלל מעל 0.02 $ לג’יגה-בייט המאוחסנים, שיכולים להתעלות די מהר. חיובים בדרך כלל מחויבים מדי חודש, כך שאפשר להסתכל על למעלה מ- 20 $ לטרטה לחודש.

שירותים עם תשתית מוגבלת יותר עולים הרבה פחות. ווסאבי, למשל, עולה רק בסביבות 0.005 דולר לגיגה-בייט, אז כ -5 דולר לטרט-בייט לחודש.

בנוסף לחיובי אחסון, לעיתים גם מוערכים חיובי השימוש. חיובי השימוש הנפוצים ביותר הם מה שמכונה חיובי “מצרים”, המתייחס פשוט למה שאתה מוציא מהאחסון (כלומר, הורד).

שירותים מסוימים גובים תשלום גם עבור העלאת נתונים, במיוחד עבור אחסון קר (ארכיוני). יש מדי פעם גם קריאת API (“בחר”, “רשימה”, “קבל” ו”הכניס “וכו ‘) לדאוג אם אתה מפתח, אך אנו דבקים בעיקר באירוח קבצים במאמר זה..

תשתית שרתים

כאשר אנו מדברים על תשתית, אנו מדברים בעיקר על רשתות מרכז נתונים. יותר מרכזי נתונים ושרתים רבים יותר במרכזי נתונים אלה, בדרך כלל פירושו שאתה יכול להעלות קבצים במהירות רבה יותר ולגשת אליהם במהירות רבה יותר בהמשך. פירושו של רשתות טובות הוא יותר שרתים למשתמש ומקל על מציאת מרכז נתונים קרוב יותר, ושניהם עוזרים להפחתת עומסי הרשת.

שירותי ענן IaaS, במיוחד אלה שעולים יותר כמו אמזון S3 ו- Azure, נוטים להביא למהירויות העברת קבצים טובות יותר מאשר אחסון ענן עצמאי או שירותי גיבוי מקוונים. זה נכון במיוחד במקרה האחרון: בעוד ששירותים מונחי ערך כמו קרבוניט ו- IDrive נראים טוב על הנייר, זה יכול להיות איטי עד כאב, וזה נובע בעיקר בגלל רשתות מוגבלות..

כעת, אחרי שיש לנו את כל זה ישר, בואו נגיע לבחירות שלנו.

IaaS הענן הטוב ביותר: Microsoft Azure Storage

כשמדובר בבחירה בין אמזון S3 ו- Microsoft Azure לאירוח קבצי ענן, בסופו של דבר נחתנו על Microsoft Azure מכיוון שהיא עולה פחות ויש לה את הרשת הגדולה יותר. השירות עובד היטב עם Storage Made Easy וגם עם גיבוי CloudBerry, ומספק חווית משתמש מעולה בסך הכל.

בעוד שרבים לא יתקשו להבין לעצמם את Azure, אנו מרכיבים מדריך למתחילים לגיבוי עם Azure לאלה שרוצים להשיג טיפול מהיר כיצד להגן על הכוננים הקשיחים שלהם באמצעות גיבוי CloudBerry. Azure תואם גם ל- Duplicati, תוכנת גיבוי שאינה ארוזת תכונות כמו CloudBerry אך אינה כרוכה בתשלום (קרא את סקירת ה- Duplicati שלנו).

עלויות אחסון של מיקרוסופט Azure

ישנן עלויות שונות עבור Azure תלויות בסוג האחסון בו אתה משתמש, אפשרויות הכוללות קבצי Azure, דיסקים תכולים ו- Bloze Azure. לצורך אחסון בענן וגיבוי, תרצה להשתמש ב- Blobs מכיוון שהוא תומך בנתונים לא מובנים.

אחסון תוספות עם Microsoft Azure הוא שכבות ומחויב לגיגה-בייט בחודש. אתה יכול לבחור באחסון חם או קר, תלוי באיזו תדירות אתה מתכוון לגשת לקבצים שלך.

האחסון החם והקר גם יחד עם אפשרויות “אחסון מיותר מקומי” (LRS) או “אחסון מיותר גאוגרפי” (GRS). שיעורי LRS זולים יותר אך דליים מאוחסנים רק באזור גיאוגרפי אחד, בעוד שיעורי GRS עולים יותר אך נתונים מיותרים מאוחסנים באזור רחב יותר לגישה מהירה, לא משנה היכן אתה נמצא בעולם.

תכניות: חם (LRS): חם (GRS): מגניב (LRS): מגניב (GRS): ארכיון (LRS): ארכיב (GRS):
50 TB הראשונים:0.0184 $0.0208 דולר0.01 דולר0.0334 דולר0.002 דולר0.004 דולר
450 TB הבא:0.0177 $0.0200 דולר0.01 דולר0.0334 דולר0.002 דולר0.004 דולר
מעל 500 טרה-בתים:0.017 $0.0192 $0.01 דולר0.0334 דולר0.002 דולר0.004 דולר

אחסון חם ב- LRS הוא ככל הנראה מה שתרצה להשתמש בו לצורך אחסון או גיבוי בענן אם אתה משתמש ביתי או עסקי קטן. העלות מסתכמת בסך של 0,0208 דולר לאחסון 50 TB הראשונים בכל חודש. זה 20.80 $ עבור 1 TB.

אין חיובי שימוש עבור העלאה או הורדת קבצים אם אתה משתמש באחסון חם. אחסון מגניב של LRS עולה 0.0025 דולר לגיגה-בייט והעלאת 0.01 דולר לגיגה-בייט להורדת קבצים. אחסון מגניב של GRS עולה 0.005 דולר לגיגה-בייט להעלאה ובאותו מחיר כמו LRS מגניב להורדה.

רשת שרת אחסון של מיקרוסופט

כשמדובר בגודל רשת שרתים, מיקרוסופט Azure לוקח את העוגה: ישנם מעל 50 אזורים שונים ברחבי העולם עם רשתות מרכזי נתונים זמינות. מדינות עם מתקני שרת כוללים את ארה”ב, קנדה, ברזיל, צרפת, גרמניה, בריטניה, אוסטרליה, הודו, יפן, קוריאה וסין. שרתים מגיעים לדרום אפריקה, בקרוב.

לרבות מאותן מדינות יש גם אתרים מרובים. לדוגמה, בארצות הברית מרכזי נתונים בחוף המערבי ובחוף המזרחי, כמו גם בצפון ובדרום מרכז ארה”ב.

בקיצור, אתה יכול די לאחסן נתונים בכל מקום שתרצה בעולם. ריבוי מתקני הענן פירושו כי גם גודש ברשת נשלט.

בקטע השוואה בין אמזון, Azure, Google Cloud ו- Backblaze, למעשה מצאנו את אמזון שהייתה מגובשת יותר בכל מה שקשור למהירות, אם כי כדי להיות הוגנים, בדקנו רק את זה שבמזרח ארה”ב סביר להניח שהיינו מסתובבים בעולם במהירויות הבדיקה , תכלת הייתה זוכה בידיים למטה.

אמזון S3 & קרחון אמזון

למרות שאנו מדרגים את אמזון S3 מאחורי Azure, איננו יכולים להכחיש כי מדובר בתחרות קרובה. בדומה למיקרוסופט, לאמזון יש רשת ענקית של מרכזי נתונים שמשמעותה מהירויות העלאה והורדה של קבצים עבורך. אחסון S3 של אמזון אינו זול אך העלויות ירדו באופן דרמטי בשנים האחרונות. אם אתה רק רוצה לגבות קבצים ואינך זקוק לגישה סדירה, אתה יכול גם לבחור את Amazon Glacier, אפשרות IaaS ארכיונית שיש לה עלויות אחסון נמוכות בהרבה אך פועלת במהירות איטית יותר.

בהתחלה, Amazon S3 יכול להיות מעט קשה לשימוש מכיוון שגישה קבורה בפלטפורמת Amazon Web Services הגדולה יותר (AWS), המספקת שירותי ענן רבים יותר מאשר אירוח קבצים בלבד..

שוב, ביקשנו להחליק את החוויה עבור קוראינו על ידי יצירת מדריך עם Amazon S3. המדריך מתמקד בגיבוי קבצים ומדגיש יצירת חיבור S3 עם גיבוי CloudBerry.

עלויות S3 של אמזון

עם אמזון S3, אתה יכול לנסות את השירות בלי לבזבז אגורה בזכות אחסון קבצים של 5 ג’יגה-בייט ו- 15 ג’יגה-בייט של העברת נתונים ללא תשלום. עם זאת, גם אם זה מספיק בשבילך, ההצעה טובה רק לשנה אחת.

עלויות האחסון עם אמזון S3 הן שכבות. בנוסף, ישנם שלושה סוגים שונים של אחסון: קרחון רגיל, רגיל וקרחון אמזון.

אחסון רגיל הוא אחסון חם: זה אחסון שאתה צריך לגשת אליו לעתים קרובות. בעוד שעלויות האחסון גבוהות, מהירויות העלאה והורדה של נתונים מהירות יותר ושיעורי השימוש נמוכים יותר.

50 TB הראשונים:0.023 דולר
450 TB הבא:0.022 דולר
מעל 500 טרה-בתים:0.021 דולר

עד 50 טרה-בתים תשלמו 23.00 דולר לטרה-בייט לחודש, שכאמור הוא תלול במקצת. אפילו אם אתה משתמש ביותר מ- 500 טרה-בתים, עם התעריף המוזל עדיין תשלם 21.00 דולר לטרה-בייט. עם זאת, S3 כרבע עלות קבצי ענן Rackspace, אז יש את זה.

עלויות אחזור נתונים (לדוגמה) עבור Amazon S3 Standard מפורטות בטבלה הבאה. העלאת נתונים – הידד – היא בחינם עם S3 Standard.

1 ג’יגה-בייט ראשונים בחודש:חינם
עד 10 טרה-בתים לחודש:0.090 דולר לג’יגה-בייט
40 TB הבאים לחודש:0.085 דולר לג’יגה-בייט
100 השחפת הבאים בחודש:0.070 דולר לג’יגה-בייט
350 TB הבאים לחודש:0,050 דולר לג’יגה-בייט

קרחון אמזון, בינתיים, עולה רק 0.004 דולר לגיגה-בייט. בניגוד לאמזון S3, אתה מחויב גם בגין העלאת נתונים לקרחון אמזון. התעריף הוא 0.05 $ לכל 1,000 בקשות.

לצורך אחזור, אתה יכול להוריד עד 1GB של קבצי קרחון בחינם. לאחר מכן, אחזור נתונים בכמויות גדולות עולה 0.0025 $ לגיגה-בייט ותוספת של 0.025 $ לכל 1,000 בקשות. מכיוון שאחזור קרחון הוא איטי, אתה יכול גם לשלם יותר עבור אחזור מזורז.

בדומה ל- S3 Standard, ישנם שורה שלמה של חיובים אחרים עבור עסקאות אחרות עם קרחון אמזון, כולל העברות לאמזון S3 ולאפליקציות שאינן אמזון..

על קצה המזלג, עלויות האחסון של אמזון IaaS הן לא רק יקרות אלא גם מבלבלות. וודא שאתה יודע איך הכל עובד אם אתה מתכוון לאחסן הרבה נתונים ולהוריד לעיתים קרובות. ודא במיוחד אם אתה מתכוון להשתמש באמזון S3 לפיתוח אפליקציות.

רשת שרתים של אמזון S3

מבנה התמחור עשוי להיות כאב ראש, אך עבור חלקים זה יהיה שווה זאת בזכות העלאת נתונים והורדות מהירות של נתונים, דבר שימושי במיוחד עבור עבודות גיבוי גדולות. מהירויות אלה, כאמור, בזכות הרשת העולמית האדירה של אמזון של שרתי ענן.

ישנם ארבעה מיקומים בארה”ב, שניים בארה”ב המזרחית (צפון וירג’יניה ואוהיו) ושניים במערב ארה”ב (קליפורניה ואורגון). יש שרת נוסף בצפון אמריקה בקנדה ואחד בדרום אמריקה (סאו פאולו).

אחסון ענן חם של ווסאבי

כפי שתגלה בסקירת Wasabi שלנו, אנו אוהבים את שירות התשתיות בענן באופן כללי. זה בעיקר בגלל שווסאבי מספק אחסון בענן חם בשיעורים שאף ספק אחר, אפילו לא Backblaze B2, אינו יכול להתאים.

עם זאת, כמו Backblaze B2, הסחר הוא תשתית שאליה נגיע ברגע. זה הוגן לחשוב על וואסאבי היושב בצד ההפוך של ספקטרום הענן IaaS מאמזון S3.

למרות שהיא חדשה יחסית בכל הנוגע לספקי IaaS בענן, ווסאבי עשתה עבודה נהדרת והבטיחה שהיא נתמכת על ידי ספקי תוכנה פופולריים רבים. השותפים כוללים גיבוי של CloudBerry, Storage Made Easy ו- Otixo, שירות ניהול ענן רב (קרא את סקירת Otixo שלנו).

דבר נוסף שאנחנו אוהבים בשירות זה הוא עד כמה הוכיח וצוות התמיכה בלקוחות שלו עד כה. אנו תמיד מקבלים תשובות מהירות ומדויקות. אתה לא מקבל את זה לעתים קרובות עם חברות קטנות, או אפילו עם גדולות.

עלויות ווסאבי

לא רק שווסאבי זולה, מבנה התמחור שלה פשוט. אינך צריך לנסות ולפענח דפי מידע על חיובים שעשויים לחול עליך או לא עשויים לך כמו באמזון S3. עבור צרכנים יומיומיים, זהו יתרון גדול בכל הנוגע לחוויית משתמש.

בסך הכל, Wasabi זול בכ -80 אחוזים מאשר אמזון S3. עלות זו היא 0.049 דולר לגיגה-בייט בחודש. זה קצת פחות מחמישה דולר לטרה-בייט בחודש, שאנחנו די בטוחים שמסווגים כמציאה טעימה.

טעים עוד יותר, אין מצוקה או חיובי שימוש אחרים עם אחסון ענן חם של Wasabi. אינך משלם עבור העלאת קבצים או אפילו הורדתם.

התוכנית ללא ווסבי של ווסאבי היא חדשה יחסית. יש גם תוכנית Wasabi מדור קודם שמחייבת הורדה במחיר של $ 0.04 לגיגה-בייט. עם זאת, תוכנית זו, גם האחסון זול יותר במחיר של 0.039 $ לג’יגה לחודש.

תצטרך לרוקן את המספרים כדי להבין איזו תוכנית מתאימה ביותר לצרכים שלך. החדשות הטובות הן שאם אתה טועה זה לא יעלה לך מאוד ותוכל לעבור בין תוכניות בהמשך.

הדפיקה היחידה בווסאבי היא שאתה צריך לרכוש לפחות 1 טרה שטח אחסון. עם זאת, עדיין תוכלו לחסוך בגדול ברוב האלטרנטיבות.

רשת שרת ווסאבי

לווסאבי יש מרכז נתונים אחד או שניים, תלוי מתי אתה קורא מאמר זה. החברה החלה את דרכה עם אחד הממוקם באשברן, וירג’יניה, אך מתכננת להוסיף עוד אחד הממוקם באורגון מתישהו במהלך יוני 2018.

למרות זאת, אין זה הרבה מרכזי שרתים, לפחות בהשוואה לתחרות. התוצאה היא שככל שאסאבי צובר פופולריות, אתה עלול לחוות האטות, גם אם אתה מבוסס בארה”ב. הבדיקות הפנימיות שלנו מצאו שמהירויות אינן תואמות את מה של ספקי IaaS מבוזרים יותר, אם כי זה עובד מספיק לגיבוי מקומות תעסוקה.

Google Cloud

ענן גוגל הוא IaaS ענן פופולרי במיוחד, מה שאומר שאנחנו כנראה הולכים לתפוס קצת צער על חריגה ברביעי במאמר זה. האמת היא שמבחינת הרשימות “מיטב”, זו די פטרייתית. 

הסיבה העיקרית שדירגנו אותה אחרונה היא שגוגל ענן היא שהיא עולה קצת יותר מ- Azure ו- S3 בכל מה שקשור לתעריפי האחסון. עם זאת, אין ספק שגוגל מתחזקת רשת מהירה ויציבה מאוד. זו הסיבה שהיא משכה כל כך הרבה לקוחות גדולים, עליהם תוכלו לקרוא בפורטל המקרים שלה.

תמחור ענן של גוגל

ל- Google יש תמחור רב אזורי וגם אזורי לאחסון חם, כמו גם לאחסון קר (“קו קור”, ב- Google Cloud parlance). שלא כמו אמזון או תכלת, התמחור אינו מכוון, אך לא תקבל הנחה לאחסון כמויות עצומות של נתונים.

רב-אזורי: אזורי: Coldline:
0.026 דולר0.02 $0.007 דולר

אחסון רב-אזורי הוא המאובטח ביותר בכל מה שקשור ליתירות קבצים והוא המהיר ביותר אך עולה 0.026 דולר לגיגה-בייט בחודש. זה 26 דולר לטרה-בייט.

לשימוש ביתי או SMB בארה”ב, עבור עם האחסון האזורי הזול יותר, שהוא 0,02 דולר לגיגה-בייט. עם זאת, שים לב כי אזורים שונים מגיעים עם תגי מחיר שונים עבור גוגל, לעומת זאת. לדוגמא, אחסון אזורי בטוקיו עולה 0.023 דולר לגיגה-בייט.

עבור חיובי שימוש, העלאת קבצים אינה כרוכה בתשלום בזמן שהמצוי מחויב בגיגה-ג’יגה שהורדת. שלא כמו חיובי אחסון, המצוקה היא שכבה. החיובים משתנים גם הם לפי אזור.

כניסת רשת: כניסה לרשת: Network Egress (ארה”ב):
תחת 1TBחינם0.12 דולר לג’יגה-בייט
1-10TBחינם0.11 דולר לג’יגה-בייט
מעל 10 טרה-בתיםחינם0.08 דולר לג’יגה-בייט

רשת שרת הענן של גוגל

כשאתה מגדיר את דלי הענן שלך דרך קונסולת הענן של גוגל, אתה יכול לבחור אחד מתוך 15 אזורים ברחבי העולם. אלה כוללים מיקומי מרכז נתונים מרובים בארצות הברית, שנמצאו באורגון, איווה, צפון וירג’יניה ודרום קרוליינה, כאשר אחד מהם יגיע בקרוב ללוס אנג’לס..

מקומות אחרים בחצי הכדור המערבי כוללים מונטריאול, קנדה וסאו פאולו, ברזיל.

מתקנים אירופאים מספר ארבע כרגע, אם כי יותר בדרך. המיקומים הנוכחיים הם לונדון, בלגיה, הולנד ופרנקפורט. בינתיים באסיה הפסיפיק מיוצגים מומבאי, טייוואן, טוקיו, סינגפור וסידני.

זה לא הרבה מקומות כמו Azure מציעה, אבל זה מרשים בכל זאת. בנוסף, גוגל עושה מרכזי נתונים כמו גם כל אחד, מכיוון שאלו הם עמוד השדרה של עסקי החיפוש והאפליקציות שלה באינטרנט.

ציון לשבח: Blabla Back B2

Backblaze Personal הוא אחד מספקי הגיבוי המקוונים המועדפים עלינו בזכות 5 דולר לחודש, הצעת גיבוי ללא הגבלה וחוויית משתמש פשוטה במיוחד. עד שוואסאבי הגיע, Backblaze B2 היה גם פתרון ה- IaaS הענן המועדף עלינו.

מחירי B2 בחזרה לאחסון הם רק 0.005 $ לגיגה-בייט לחודש או 5 $ לטרט-בייט. עם זאת, זה 0.001 $ יותר מעלות החיוב של Wasabi ו- Backblaze בגין מצרים, בשיעור של 0.05 $ לגיגה-בייט.

נוסף על כך, בעוד שבווסאבי בקרוב יש שני מרכזי נתונים בארה”ב, ל- Backblaze B2 יש רק אחד, שנמצא בסקרמנטו, קליפורניה.

לאלה שנמצאים בארה”ב ובתקציב, זה עדיין מחיר טוב. Backblaze הופך את הגדרת הדלי לנטולת כאבים. לשם כך, שיערנו ש- Backblaze ראוי לפחות אזכור מכובד.

עלינו להזכיר גם קבצי ענן של Rackspace, שיש לה רשת חזקה והיא אחד משמות המותגים המוכרים ביותר בשוק IaaS. הבעיה עם קבצי ענן והסיבה שלא דרגנו אותה היא שבניגוד לאמזון, מיקרוסופט וגוגל, Rackspace לא הורידה את עלויות האחסון שלה בשנים האחרונות כדי להתאים לשוק..

בעלות התחלה של 100 $ לטרה-בייט ועם שיעורי מצוקה של 0.12 $ לגיגה-בייט, קבצי ענן פשוט לא הגיוניים מעשית. אם אתה מחליט ללכת עם Rackspace לארח את הקבצים שלך, מדריך ההתחלה שלנו יעזור לך לנווט בהגדרה. 

מחשבות אחרונות

הנחיתה ב- Microsoft Azure כמבחר הבחירה ב- IaaS לא הייתה בחירה קלה. אמזון S3 מספק ערך קרוב ובסיס בסיס הרבה יותר גדול. שוב, נקודה אחרונה זו עשויה להיות סיבה לבחור במקום זאת Azure. עם פחות משתמשים ויותר שרתים, סביר לצפות פחות עומס שרתים עם Azure.

עבור חלק מהקוראים, ובמיוחד אלה שממוקמים בארה”ב בה שרתים שלה, ווסאבי תהיה הגיונית ביותר בזכות העלות הנמוכה שלה.

ספק: עלות: תשתיות: קלות שימוש:
קבצי ענן של Rackspaceבינוניבינוניבינוני
אמזון S3יקרמעולהקשה
וואסביזולחלשקל
מיקרוסופט תכלתיקרמעולהקשה
Google Cloudיקרמעולהקשה
מסגרת אחורית B2זולחלשקל

כל השירותים הללו עובדים היטב עבור אלו המחפשים אלטרנטיבות לפתרונות הכל-על-אחד עליהם אנו כותבים בדרך כלל בגיבוי המקוון הטוב ביותר שלנו ובמדריכי אחסון הענן הטובים ביותר. זה נכון במיוחד במקרה הראשון, מכיוון שיש כמה יישומי גיבוי תואמים המתחברים בקלות לכל אחד דרך API.

מבחינת שאר תחום ה- IaaS בענן, אין באמת הרבה אפשרויות להזכיר. כמובן, ללא ספק פספסנו בחירה או שתיים שקוראינו המלומדים בתחום הטכנולוגי ירצו לחלוק. אם זה כולל אותך, יידע אותנו בתגובות למטה ונבדוק בשמחה. כמו תמיד, תודה שקראתם.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me