העתיד והענן של גוגל: פירוט ה- I / O 2015 שלנו

כל ועידת טכנולוגיה עשויה להיות מלאה במלאי חומרה ותוכנה חדשים שיסייעו לשפר את חיי המשתמשים. ועידת הקלט / פלט של גוגל שהתקיימה בין 28-29 במאי 2015 לא הייתה יוצאת דופן.


במהלך יום העיון בן יומיים, כמה ממפתחי אנדרואיד מובילים הגיעו להציג פרויקטים צפויים לפלטפורמה. ההצעות שלהם בוודאי לא אכזבו את מעריצי הארדקור.

בעוד שרבים מהנושאים החמים ביותר כיסו בכתובת המרכזית, לא כל הנקודות הגדולות ביותר הוגבלו לשיחת שעתיים.

Android Wear

העדכון ב- Android Wear לא היה החדשות הגדולות ביותר, מכיוון שהיה מעט להודיע ​​בשלב זה, אך הוא עדיין עורר עניין רב. מכשיר זה הוא התשובה של גוגל לשעון החכם של אפל, שכבר נמצא בשוק. אמנם לא היה הרבה מה להודיע, אך הם רשמו שיש אפליקציות חדשות המגיעות למכשיר.

Uber, FourSquare ו- City Mapper יהיו זמינים בחודשים הקרובים. תוכנות מסוימות, כמו Uber, יוכלו להשתמש בפקודות הקוליות של גוגל.

I / O של גוגל 2015
© גוגל

למי שעדיין לא מודע למקום בו אנדרואיד וור מכה את השעון החכם של אפל, מכשיר זה כולל WiFi ו- GPS מובנים. הוא עדיין מסנכרן לסמארטפון של המשתמש, עם זאת, הוא יכול להתעדכן בקלות מבלי שהטלפון מחובר למעשה למותן הלובש. הטלפון אפילו לא צריך להיות מופעל כדי לגשת במהירות לדוא”ל.

ראיה שהוא לא מסונכרן ללא הפסקה עם סמארטפון הופך אותו לבחירה טובה יותר מאפל. כמובן שיש את הפלא מדוע מישהו ירצה לנסות לקרוא אימיילים על גבי מסך קטן כמו פני שעון.

אבל זה יכול להיות שימושי למי שנמצא בדרכים וזקוק לגישה מיידית ואין לו את הטלפון.

ATAP: ARA וכספת

פרויקט ARA הוא דבר שנרמז עליו כבר זמן רב. המוצר הסמארטפון המודולרי עדיין עובד. עם זאת, זה אכן הופיע. המכשיר הוכנס לבמה כדי לראות. לאחר ההפעלה, המערכת גילתה שמודול המצלמה חסר (במכוון שהושאר בחוץ בכדי להראות שהמכשיר ימצא אותו).

לאחר הוספתו, המגיש צילם תמונה כדי להציג את הפונקציונליות שלה.

I / O של גוגל 2015
© אנדרואיד סנטרל

בעוד שהמכשיר המודולרי עשוי לפנות לחלקם, הוא נראה מעט מגושם. ניתן להסיר רכיב יחיד ולהחליף אותו במשהו אחר. עם זאת, המשמעות היא שהמשתמש יצטרך לקבל את כל אותם “פגזים”, כפי שהם מכונים, שימושיים. כן, המשתמש מקבל את ההתאמה האישית האולטימטיבית, מה שהופך את המכשיר למראה בדיוק כמו שהוא רוצה, אך בכל מחיר. באופן אישי, זה נראה קצת יותר עבור טלפון סלולרי.

ARA הציגה את חלון הראווה שלה במהלך מצגת הצוות המתקדמת של הטכנולוגיה והפרויקטים (ATAP). פרוייקטים הכספת עלתה לראשונה גם כן.

הכספת היא תוכנית מרגשת. זה עובד בכרטיס מיקרו SD אך יכול לפעול ללא תלות בחומרה ותוכנה. הרעיון הוא להגביר את האבטחה תוך הסרת סיסמאות, שניתן לפרוץ בקלות. המחקר שהושלם על ידי ATAP מראה שהוא עשוי להיות אפילו יותר בטוח מנעילת טביעות אצבע.

אינטל נלחמת בפרקינסון
© אינטל / MJFF

משתמשי הכספת יוכלו לתקשר זה עם זה מבלי שהטלפונים יוכלו לקרוא את המידע. העיצוב מאפשר למכשיר זה להיות אגנוסטי של מערכת הפעלה ואינו זקוק לעזרה של המערכת המארחת כדי לעבוד.

זוהי למעשה תוכנית מעניינת שמביאה רמת אבטחה חדשה לתקשורת. מכיוון שהמכשיר או הטלפון המשמשים לא יוכלו לקרוא את המידע, זה יכול להפוך אותו לדרך הרבה יותר בטוחה לשלוח ולקבל תקשורת טקסט או דוא”ל..

כאשר בעיות אבטחה הן מה שהן זו יכולה להיות דרך נהדרת להוסיף שכבה נוספת של פרטיות.

ברילו

כשמדובר בכתובת המרכזית, היו הרבה גילויים חדשים שהגיעו למרכז הבמה. ברילו נכלל בהודעות. מערכת הפעלה חדשה זו מבוססת על עיצוב אנדרואיד. זה מוגבל רק לרמות הנמוכות של התוכנה הפופולרית, עם זאת, הוא תומך ברבות מאותם אפליקציות, WiFi ו- Bluetooth Low Energy שמשתמשים בהם אנדרואיד רגילים.

I / O של גוגל 2015
© גוגל

החלק המרגש בברילו אינו בכך שיש לו דרישות מערכת מינימליות. העובדה שהיא מערכת ההפעלה הבסיסית לאינטרנט של הדברים הצפויה של גוגל. מערכת ההפעלה החדשה תעבוד עם Weave, שכבת תקשורת שתאפשר למכשירים השונים למצוא אחד את השני ולתקשר.

מכיוון שברילו מבוסס על מערכת ההפעלה אנדרואיד, היא עובדת היטב עם מכשירים שמפעילים מערכת הפעלה זו. המשתמשים יראו את אותו מידע המוצג באותה צורה, לא משנה באיזה מכשיר הם נמצאים.

לדברי סמנכ”ל בכיר סנדר פיצ’אי:

“כל מכשיר אנדרואיד המחובר למכשיר מבוסס Brillo או Weave, המשתמש יראה את אותו הדבר לא משנה מה. אנו רוצים לחבר מכשירים בצורה חלקה ואינטואיטיבית ולגרום להם לעבוד טוב יותר עבור המשתמשים. “

מכשירי Brillo צפויים להיות ברבע 3 ואילו מערכות Weave צריכות להיות בחוץ בסוף רבע 4.

אם גוגל יכולה לסלק מכשירים להתחבר בצורה חלקה כמו שהם רוצים, זה יכול להפוך את האינטרנט של הדברים למציאות. הרעיון שעומד מאחורי הכנת שתי תוכניות העובדות במקביל ומבוסס על טכנולוגיה עדכנית הוא מה שעלול לגרום למערכת זו לעבוד טוב יותר מתוכנות מתחרות.

אנו מצפים לראות איך זה מסתדר ואם זה עובד טוב ככל שהם רוצים.

אנדרואיד M

ככל הנראה ההכרזה המרגשת ביותר עבור משתמשי אנדרואיד הייתה ההכרזה על אנדרואיד M, מערכת ההפעלה החדשה ביותר. שדרוגי ה- Android M מתחילים באופן שבו הוא מטפל באפליקציות. במקום צורך להסכים לכל ההרשאות שנקבעו מראש עם התקנת אפליקציה לראשונה, מערכת ההפעלה החדשה מאפשרת למשתמש לקבוע הגדרות ספציפיות שמקלות על העדכון..

I / O של גוגל 2015
© גוגל

בנוסף, מפתחים יכולים לייעד איזו פיסת תוכנה הם רוצים להיות מסוגלים לפתוח את היישום שלהם. חדש ל- Android M הוא התכונה Doze. זוהי דרך חדשה עבור מכשירים לשמר את חיי הסוללה.

שיפור זה משתמש בזיהוי תנועה כדי לקבוע מתי הטלפון או הטאבלט יישארו לבד למשך תקופה. יציאת ה- USB החדשה מסוג C מאפשרת טעינה מהירה יותר ומשתמשים אינם צריכים לדאוג להכניס אותה למקומה בגלל התכונה הדו כיוונית על הכבל..

משתמשים יכולים להשתמש בכבל החדש כדי לטעון את הטלפון שלהם או להשתמש בטלפון כדי לטעון מכשיר שני. משתמשי Android M יכולים גם ליהנות מתכונות אלה:

 • Android Pay: התשובה של גוגל ל- Apple Pay. אין צורך לחלוק מספרי חשבון עם החנות, כל העסקאות יכולות לעבור דרך בנקאות או אפליקציית Google. ניתן להשתמש במעל 700,000 חנויות בארצות הברית.
 • טביעת אצבע: במקום להסתמך על כך שהמכשיר יאפשר טביעת אצבע, ל- Android M תהיה אפשרות זו מובנית בכדי להעניק למשתמשים אבטחה נוספת. התוכניות עבור תכונה זו כוללות לאפשר למפתחי API לנצל, כגון שימוש בטביעת אצבע כדי לאשר רכישות.
 • כרטיסיות Chrome מותאמות אישית: אפליקציות יכולות להריץ את הדפדפן מעליו, מה שהופך את היישום לכרטיסייה מותאמת אישית. ניתן להסתיים בהתאמה אישית גם באמצעות צבע או מיתוג.

הרעיון שמאחורי ה- Android M הוא לגרום למכשירים לרוץ מהר יותר ובטוח יותר. הקונספט נראה מבטיח, מפרטי האפליקציות ושינוי חיסכון בסוללות בלבד הופך את השווה לשדרוג מערכת ההפעלה. אם המערכת מצליחה כמו שאנחנו חושבים שהיא יכולה להיות, יהיה מעניין לראות כמה מפתחים אחרים משתמשים בכמה מהתכונות הללו במוצרים.

כעת על הקש

לבסוף, אפליקציית ה- Now on Tap של Google מהווה שינוי מעניין לעוזרת המשולבת שלהם. תוכנה זו מיועדת לשימוש בכל אפליקציה על ידי לחיצה ממושכת על כפתור הבית.

I / O של גוגל 2015
© Cnet

במקום רק לעזור למשתמשים לזכור דברים כמו פגישות ולהרים ניקוי יבש בסוף היום, זה מוסיף תזכורות, עוזר למצוא מסעדות, או אפילו להעלות מידע על סרט שמוזכר באימייל או בטקסט. עכשיו ב- Tap לוקח גם פקודות קוליות ונותן תשובות מיידיות. זה עובד עם אנדרואיד M.

אנו אוהבים את העובדה שאתה יכול לבדוק מידע ספציפי מבלי לעזוב את האפליקציה. זה באמת הופך אותו לאחד העוזרים השימושיים ביותר שיכולים להיות למכשירים ניידים. היכולת לחפש את זמני הסרטים או המסעדות הסמוכות רק מכיוון שזה מוזכר באימייל או בטקסט, יכולה להיות חיסכון בזמן.

סיכום

ל- I / O 2015 של גוגל יש הרבה תוכניות מעניינות שעומדות לצאת השנה. תוכל לראות את הכתובת המרכזית כאן.

כמה כבר שוחררו לקהל הרחב, כמו צילומי הגוגל הצפויים ביותר, שפורסמו בסוף השבוע האחרון. 

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map