כיצד למחוק את ההיסטוריה שלך ב- Google בשנת 2020

ידענו כולנו על השאנניגנים של גוגל במשך זמן מה, אך מכיוון שהאפליקציות שלה הן כל כך תענוג להשתמש בהן, יתכן ונתקעת איתן. עם זאת, סיפורים אחרונים בחדשות על הדלפת תוכן דוא”ל לצדדים שלישיים, כמו גם לעובדיה, עשויים להיות הקש האחרון. אם ברצונך לערוך ערבות, אך לא תרצה שהיא תשמור על המידע שלך, הנה כיצד למחוק את היסטוריית Google שלך.


“אל תהיה רשע” היה המוטו של גוגל פעם אחת, אבל הענק המקוון התקשה לדבוק בכך כשהוא גדל והולך להיות הרקמה שהוא כיום. נדמה שמהומה של פלאים טכניים שובבים, כמו Google Earth ו- Street View, פינה את מקומם לתביעות תאגידים, חקירות מונופול וגילויים של שיתוף נתונים עם סוכנות הביטחון הלאומית האמריקאית..

כמובן שבכל פעם שנרשמים לשירות, אתם נאלצים להסכים לדפים של תנאים, שרק מעטים טורחים לקרוא וקשים להבנה אלא אם כן אתם עורכי דין..

נראה כי בכל פעם שהאיחוד האירופי, או גורם ממשלתי אחר כלשהו, ​​יוצר חוק פרטיות האוסר על ענקים מקוונים לעשות דברים ללא אישור, כמו התקנה הכללית להגנת נתונים, חברות משנות את התנאים וההגבלות שלהן, כך שאתה צריך לאפשר להן לעשות כל דבר מעשה חסר מזל נאסר.

זה מבלבל, אבל דבר אחד ברור. יש לך אפשרות לנקות את היסטוריית הנתונים שלך ברוב שירותי Google, אז אנחנו נבחן אותם ולומר לך כיצד למחוק את המסלולים שלך ככל האפשר.

פרטיות קרובה לליבנו כאן ב- Cloudwards.net ודיברנו על כך בהרחבה בעבר. מדריך הפרטיות המקוון שלנו הוא מקום טוב להתחיל בו אם תרצו טיפים להימנעות ממעקב מקוון.

מה גוגל יודעת עליך?

מוחק את היסטוריית Google שלך

גוגל שומרת על המידע שלך עשויה להיראות נוחה כאשר אנשי הקשר והדוא”ל שלך מחוברים בין המכשירים שלך. זה יכול להיות שימושי גם ליישום המפה והטלפון שלך להשתמש באותם נתונים כמו הדפדפן שלך כדי להציג את המקומות המועדפים עליך והיכן היית.

הבעיה היא שניתן להשתמש בנתונים גם לדברים שאינך רוצה. המשטרה בארצות הברית, למשל, השתמשה במידע המיקום של גוגל כדי לעצור אנשים בקרבת זירות פשע, כפי שדיברנו בסבב הענן של מדינת הענן באפריל..

התברר שגוגל ממשיכה לעקוב אחר נתוני המיקום שלך, גם אם תבחר באפשרויות היית מצפה שתפסיק לעשות זאת. סיפורים כאלה גורמים לנו לחשוב שהדרך היחידה לנצח היא לא לשחק.

אנשים רבים ציינו עד כמה זה חשוד שהם מקבלים דואר זבל שנראה שתואם לדברים שאמרו במייל. כאמור, גוגל חשפה לאחרונה שהיא מאפשרת לצדדים שלישיים לחפש בחשבון Gmail שלך, מה שמאפשר להם להסיק כל מיני דברים על הרגלי הקנייה וההעדפות האישיות שלך..

זו הסיבה שאתה מקבל המון דואר זבל לחופשות זולות כשאת אומרת לחברים שלך שאתה צריך הפסקה או מודעות עדשות מגע כשאתה מתלונן בפני האחר המשמעותי שלך על כל הזמן שאתה מבלה מול מסך..

נתונים יכולים לחשוף כל מיני דברים אודותינו. אם תרצה לראות מה גוגל הבינה לגביך, עיין בקישור זה. זה אומר לך מה גוגל חושבת שאתה מעוניין. החברה משתמשת בנתונים שנאספו אודותיך כדי להחליט אילו מודעות יציגו לך.

אם אתה משתמש בטלפון אנדרואיד, גוגל יכולה לדעת היכן אתה נמצא כל היום, כל יום. זה נותן לו את היכולת לאסוף כל מיני מידע אודותיך. זה יכול לגלות היכן אתה אוהב לקנות, מה אתה עושה בשביל הכיף, אפילו עם מי אתה פוגש.

גם לטלפון אנדרואיד המשתמש בחשבון Google הראשי שלך יש גישה לאנשי הקשר שלך. אם אתה משתמש ביומן Google, החברה יכולה אפילו לדעת אם תגיע לפגישות שלך בזמן.

אתה עשוי לחשוב ששימוש באייפון מונע את המידע שלך מידי Google, אבל אם אתה משתמש ביישומים ושירותים של גוגל, שקשה להימנע מהם, יתכן שעדיין תהיה לו גישה לנתוני המיקום שלך..

אם הטלפון שלך מתנהג באופן מוזר ואין לך שום סיבה לחשוד שהוא פשוט מזדקן, אולי כדאי יהיה לבדוק את המאמר הטוב ביותר על אנטי-וירוס עבור אנדרואיד כדי לראות אם יש לו תוכנות לא רצויות..

ערוך את היסטוריית Chrome שלך, היסטוריה

Chrome רושם תיעוד של האתרים שבהם ביקרת ומשותפים במכשירים שלך. אם אינך מעוניין במידע זה, תוכל להסיר אותו.

לשם כך, לחץ על שלוש הנקודות בצד ימין של המסך כדי לפתוח את התפריט, ואז בחר היסטוריה > היסטוריה. אתה יכול גם לפתוח את חלונית ההיסטוריה על ידי לחיצה על CTRL + H.

הפאנל מונח בבירור כך שתוכל למצוא את מה שאתה צריך בלי יותר מדי צרות.

אתה אמור לראות את האפשרות “נקה נתוני גלישה” בצד שמאל של המסך. לחץ עליו כדי לפתוח חלונית הגדרות. משם תוכלו לבחור מה למחוק. יש גרסאות בסיסיות ומתקדמות של הפאנל, שתוכלו לעבור בהן על ידי בחירת האפשרויות בחלק העליון.

google-chrome-clear

הטופס הבסיסי מאפשר לך לבחור אם למחוק את היסטוריית הגלישה שלך בלבד או להיפטר מעוגיות וקבצים במטמון. קובצי Cookie מאפשרים לאתרים לשמור עליכם או על הנתונים שלכם, לכן ייתכן שתרצו להיפטר מהם אם יש לכם חששות לגבי פרטיות. עם זאת, הם מועילים לשמירה על ההגדרות וההעדפות שלך.

קבצים במטמון לוקחים מקום, אך יכולים להאיץ את זמני הטעינה, אז היפטרו מהם אם חסר לכם שטח דיסק. ניתן להשתמש במטמון כדי לחשב את היסטוריית הגלישה שלך, ולכן יש להסיר אותו אם ברצונך לשמור על פרטיות זו..

הגרסה המתקדמת של הפאנל מוסיפה אפשרויות המאפשרות למחוק מספר דברים אחרים, כגון סיסמאות ונתוני טופס. אלה יכולים לשמש כדי להבין את היסטוריית הגלישה שלך, ובמקרים מסוימים אנשים אחרים יכולים להשתמש בהם כדי לגשת לחשבונות שלך מהמחשב שלך..

לאפשר לדפדפן לאחסן את הסיסמאות שלך זה נוח, אך מסוכן. אם אתה רוצה לאבטח את חשבונך מבלי שתצטרך להקליד את הסיסמאות שלך בכל פעם, כדאי לבדוק מנהל סיסמאות. קרא את המאמר הטוב ביותר עבור מנהל הסיסמאות שלנו למידע נוסף בנושא.

בורר טווחי הזמן מאפשר לך לבחור כמה רחוק תרצה לנקות את הנתונים שלך. אם אתה רוצה להיפטר מכל זה, בחר “כל הזמן”. אתה יכול לבחור אפשרויות אחרות אם אתה רק רוצה להיפטר מההיסטוריה האחרונה שלך.

אם אתה הולך על אפשרות כל הזמנים, הנתונים שלך יוסרו ותוכל לנוח בקלות בידיעה שאיש לא מתכוון לגלות על ההתמכרות הסודית שלך לג’סטין ביבר..

נפרד מגוגל+

לא נצטרך לדאוג ל- Google+ הרבה יותר זמן, מכיוון שגוגל עומדת למחוק את שירות המדיה החברתית. אולי כדאי לוודא שהנתונים שלך מוסרים כשזה קורה. כשמעבירים אותה במצב לא מקוון, זה ניחוש של מישהו מה קורה למידע שהוא שמר וייתכן שלא יהיה אמצעי למחוק אותו.

זכור כי ייתכן שגוגל הגדירה עבורך את Google+, גם אם מעולם לא ביקרת בה. זה זמן טוב להעיף מבט, לפני שתאבד את הסיכוי שלך.

אם אתה מבין הבודדים המשתמשים בשירות, נווט לדף ההגדרות.

גוגל פלוס-הגדרות

האופציה הגרעינית, “מחק את פרופיל Google+ שלך”, יושבת בתחתית. אם אתה רוצה לקפוץ לפני שנדחפים אותך ולהסיר את הפרופיל שלך לפני שגוגל עושה זאת בשבילך, זה המקום ללחוץ עליו.

כל גוגל

אם ברצונך למחוק את המידע שגוגל אוגרת אודותיך בכל חשבונך, בקר ב- myactivity.Google.com. שם תוכל לראות את היסטוריית הגלישה שלך מכל המכשירים שלך.

היסטוריה של גוגל

בצד שמאל של המסך, יהיה קישור שאומר “מחק פעילות מאת.” אם לא, תוכלו למצוא אותו על ידי לחיצה על שלוש הנקודות בפינה השמאלית העליונה.

google- כל הפעילות

אתה יכול לבחור למחוק נתונים בכל היישומים שלך או לבחור את הנתונים שברצונך למחוק. באופן דומה, אתה יכול לבחור טווח תאריכים ספציפי לעבוד איתו. בחר “כל המוצרים” ו- “כל הזמנים” כדי להיפטר מהכול.

חלופות לשירותי גוגל

לאחר שנמלטת מהמצמד של גוגל, ייתכן שיהיה עליך להירשם לשירותים חדשים. אנו מעריכים אבטחה ופרטיות ב- Cloudwards.net, כך שהביקורות שלנו אומרות לך אם יש לנו חששות מה עושה הספק במידע שלך.

למידע נוסף על שליחת דוא”ל בצורה מאובטחת, עיין במדריך ההצפנה שלך למיילים. דיברנו גם על גוגל, יחד עם מספר אלטרנטיבות, בתכונת שירותי הדוא”ל הטובה ביותר מבוססת הענן שלנו.

ישנן גם אפשרויות רבות לאחסון ענן, כך שאם ברצונך להימנע משימוש ב- Google Drive, קרא את המאמר הטוב ביותר שלנו בנושא אחסון בענן.

הגנת VPN

הגנת vpn

דרך נוספת להקשות על עצמך במעקב היא רשת פרטית וירטואלית. לא ברור אם זה יעזור לך להימנע לחלוטין מעקב אחר גוגל, מכיוון שהוא יכול לזהות אותך באמצעות גורמים אחרים. ברור שאם אתה מחובר לשירות של גוגל בעת שימוש ב- VPN, הוא יוכל לקשר את הפעילות שלך לחשבונך..

VPN לפחות יסווה את המיקום שלך. אם אינך מחובר לחשבון גוגל, זה גם ימנע משירותים לחבר את הנקודות ולזהות אותך באמצעות כתובת ה- IP שלך. ישנן סיבות רבות נוספות לשימוש ב- VPN, כמו הימנעות מפשיעה ברשת, כפי שמסביר המאמר שלנו בנושא אבטחת VPN..

מחשבות אחרונות

אם עשית הכל במאמר זה, אני מקווה שגוגל מחקה את המידע שהוא שומר עליך או לפחות הפסיקה להוסיף אליו. אם אתם מעוניינים לברר מה גוגל שמרה, תוכלו לבדוק את הקישור הזה, שיאפשר לכם להוריד את כל הנתונים.

החולות משתנים אי פעם בכל הקשור למעקב ופרטיות. אם ברצונך להרחיק את המידע שלך מהמצמד של גוגל, אנו מקווים כי טיפים אלו יעניקו לך צעד ראשוני. עם זאת אל תיהיה שאנן, שכן שיטות מעקב חדשות וחורי אבטחה נמצאים כל הזמן. עקוב אחר מאמרי מצב הענן שלנו כדי להישאר מעודכן.

אם ניסית את הטיפים האלה, יידע אותנו כיצד הלכת. אם יש לך עצה אחרת לשמירה על עצמך מתחת לרדאר, אל תהסס לשתף אותנו גם איתנו. תודה שקראת, ואנחנו מצפים לשמוע ממך בתגובות למטה.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map