Evernote לעומת גוגל דרייב: מי יעבוד הכי טוב עבורך?

Evernote ו- Google Drive הם שני הכלים הטובים ביותר לפרודוקטיביות בענן שכסף יכול (ואינם יכולים) לקנות. אבנרוטה מצידה נחשבת לאפליקציה הטובה ביותר לרישום הערות, ומנצחת את OneDrive על הכבוד הזה. Google Drive, בינתיים, לא יכול להיות הבחירה של Cloudwards.net לאחסון הענן הטוב ביותר, אך איננו יכולים לשלול את המספרים; 800 מיליון משתמשים הופכים אותו לפופולרי ביותר.


בין Evernote לגוגל דרייב, אין ספק כי היא המגוונת יותר. Evernote היא אפליקציית ענן (באמצעות Google Cloud לצורך אירוח הערות, למעשה), ואילו גוגל דרייב הוא שירות אחסון בענן שניתן להשתמש בו כדי להעלות קבצים ומשמש כפלטפורמה למספר אפליקציות משולבות, כולל חבילת משרדים למופת..

ובכל זאת, למרות המפרץ בין מטרותיהם, יש שאלות לגיטימיות איזה שירות עובד הכי טוב למשימות מסוימות. עם זה בחשבון, הגיע הזמן ל- Evernote לעומת Google Drive.

הקרב: Evernote לעומת גוגל דרייב

מטרת מאמר זה אינה להחליט אם Evernote טובה יותר מ- Google Drive – או להפך – מכיוון שהם בעלי חיים שונים מאוד. במקום זאת, רצינו להסתכל על פונקציות ספציפיות ולנתח אותן. מתוך מטרה זו, ארגנו את המאמר שלנו לחמישה סבבים שונים: הערות מהירות, רשימות מטלות, עריכת מחקר, הערות מפגש או כיתה ועיבוד תמלילים..

אולם ראשית, בואו נדבר באופן כללי על מה שמטרת כל שירות להשיג וכמה עולה כל שירות.

1

מחיר

ראשית, אנו נשווה את עלויות המנוי לכל כלי, ונבדוק איזה סוג של קיבולת אחסון, גודל הערה ומגבלות רוחב הפס מחוברות לאותן עלויות.

Evernote

Evernote מספקת יכולות רישום הערות ואחסון הערות בשרתי ענן, המאפשרת לשירות לסנכרן את ההערות בין המכשירים השונים שלך. מערכות הפעלה מרובות נתמכות, כולל חלונות, מק, iOS ואנדרואיד.

אחת הסיבות לכך שצוות Cloudwards.net מדרג את Evernote כאפליקציה הטובה ביותר לרישום הערות נשענת על תכונות הארגון המצוינות של הכלי, אותם אנו מפרטים בסקירת Evernote שלנו.

אתה יכול להירשם לחשבון Evernote בחינם שמגיע עם מגבלות מסוימות כמו רוחב פס של 60MB לחודש וכובעי גודל פתק של 25MB.

Evernote Plus מספק כובעים פחות מגבילים (רוחב פס של 1 ג’יגה-בייט וגודל הערה של 200 מגה-בתים) במחיר של 3.99 דולר לחודש בלבד. יש גם תוכנית פרימיום של Evernote עם כניסה לסנכרון של 10 ג’יגה-בתים לחודש. לא משנה עם איזו תכנית אתה הולך, אין תקרה בפועל כשמדובר בכמות שטח האחסון שאתה מקבל עבור פתקים לטווח הארוך.

גוגל דרייב

כונן גוגל הוא שירות אחסון בענן וכמו כל שירות אחסון בענן. מטרתה המגדירה היא לעזור לכם לחסוך מקום בכונן הקשיח על ידי אחסון מסמכים, תמונות, קטעי וידאו, מוסיקה וקבצים אחרים בשרתים מרוחקים.

עם זאת, מדובר בשירות אחסון בענן שכפי שתוכל לקרוא עליו בסקירת Google Drive שלנו מספק ערך רב בהרבה מזה, וזה בזכות מגוון אפליקציות משולבות. אפליקציות אלה כוללות את לקוח הסנכרון הרגיל, בנוסף לחבילת כלים משרדית ללא תחרות שכוללת מעבד תמלילים (Google Docs) ואפליקציית גיליונות אלקטרוניים (Google Sheets).

לגוגל יש גם יישום משלה על אפליקציה לרישום פתקים בענן, Google Keep. בעוד ש- Google Keep לא משולב בפועל עם Google Drive, כך שלא שואבים את שטח האחסון שלך לארח הערות, נשקול את היכולות שלהלן כשמשווים את Google Drive ל- Evernote. גוגל אכן שילבה את Google Keep עם Google Docs בתחילת 2017, אינטגרציה שהפכה את Google Keep רשמית לחברה בקבוצת הכלים G Suite (יחד עם Drive, Docs, Calendar, Gmail ועוד כמה יישומים).

כדי לגשת לשמירה ולרשום הערות מתוך Google Docs, פשוט לחץ על תפריט “כלים” ובחר “שמור פנקס רשימות.”

הקלדת הערת Keep בתוך Google Doc תיצור פתק המקושר למסמך ב- Google Keep. זוהי שילוב שימושי מאוד למשתמשים רציניים של Keep וגם של Docs, וכזו שגוגל תקווה להרחיב ל- Sheets, Gmail ולחלק מהאפליקציות המקומיות האחרות שלה..

Google Keep הוא בחינם לחלוטין, ומספק מקום ללא רשימות לרישום הערות ללא מגבלות חודשיות. מצד שני, עם כונן Google אתה מקבל 15 ג’יגה בחינם, ומדורג אותו בין הצעות האחסון הטובות ביותר בענן לאחסון ענן. אם זה לא מספיק שטח אחסון, אתה יכול להשיג 100 ג’יגה-בייט במחיר של 1.99 $ ו -1 TB לטווח של 9.99 דולר לחודש.

כעת, לאחר שהבאנו כראוי את Evernote ו- Google Drive, בואו ניגש להשוואה.

סבב: נקודת מחיר עבור Google Drive

לוגו Evernote
לוגו של כונן גוגל

2

הערות מהירות

המדע מציע שהזכרונות שלנו כמעט בלתי מוגבלים; כזכור, אנו מתקשים בכך. בעוד שהמדע גם מזכה את העידן הנייד בהעברת פרקי תשומת הלב שלנו שווים לזה של דג זהב, השימוש בענן לתיעוד מחשבות ורעיונות אקראיים כך שלא תשכח אותם אחר כך יש יתרונות מונומנטליים לזיכרון..

אפליקציות לרישום הערות מושלמות למשימה זו, הרבה יותר מכתיבת הרעיונות הנהדרים שלך על מפיות קוקטייל או על גב כף היד. בסיבוב הראשון נגלה מי משני השירותים המוצגים שלנו המתאים ביותר למטרה זו.

אמנם באופן אישי לסופר זה מחברת של אברנוטה שלמה שמוקדשת לתזכרים אקראיים לעתידי, אין להכחיש שלקוח השולחן של אברנוטה מרגיש קצת למטרה זו, כמו ללבוש טוקסידו למכולת..

לעומת זאת, ב- Google Keep אין לקוח לשולחן העבודה אלא ממשק אינטרנט פשטני שמיועד בצורה מושלמת עבור הערות מהירות. פריסת ה- Keep משתמשת באריחים הניתנים לקידוד צבע, מה שמרגיש תחליף וירטואלי לקיר של תוויות שלאחר הווידאו.

לא היינו ממליצים להשתמש ב- Google Docs לאותה מטרה, בעיקר מכיוון שאין דרך טובה לארגן ולמצוא מסמכים ספציפיים בהמשך מלבד חיפוש כותרות. גם Evernote וגם Google Keep תומכים בחיפוש בתוך הטקסט ותגים מותאמים אישית.

בעזרת תגים מותאמים אישית, אתה יכול לתייג הערות כדי למיין אותן אחר כך. לדוגמה, אם אתה בלוגר, אתה יכול ליצור תג שנקרא “רעיונות לבלוג” ואז מאוחר יותר, כשאתה מתקשה להמציא רעיון חדש לבלוג, תוכל להעלות את כל התווים שתויגו ככאלה כדי לשמן את גלגלים נפשיים.

כשמדובר בהערות מהירות, סביר להניח שרוב האנשים יפיקו יותר קילומטראז ‘מאפליקציית הסמארטפון, ול- Evernote ו- Google Keep שניהם טובים.

במקרה של Evernote, הלקוח הסלולרי שלו מרגיש הרבה יותר מתאים למשימה של תווים מהירים מאשר לקוח שולחן העבודה שלו בזכות מתווה מינימליסטי..

לאפליקציות Evernote עבור אנדרואיד ו- iOS יש תכונה של תמונת מצב, כך שאם אינכם נמצאים בסביבה ומאתרים משהו שמעורר רעיון, תוכלו לצלם במהירות תמונה שלו יחד עם הערות קשורות כדי להזכיר לעצמכם רעיון זה בהמשך..

אפליקציית הנייד Evernote תומכת גם בכתב יד למי שמשתמש בסטיילוס. בעזרת זיהוי תווים אופטי, אתה יכול אפילו לחפש באותם הערות בכתב-יד מאוחר יותר. אם אתה מעדיף תווים קולית, אתה יכול להקליט כאלה המשתמשים גם ביישום הנייד Evernote (הערות שמע זמינות גם דרך אפליקציית שולחן העבודה).

עם זאת, Google Keep יכול לעשות את הדברים האלה (תמונות, כתב יד והערות קוליות) עם זאת, ויש לו עוד כמה טריקים ש- Evernote לא עושה. אחד הערכים החשובים ביותר הוא המרת הערות קוליות לטקסט באמצעות אלגוריתמי ההמרה המשובצים של גוגל.

למעשה, ל- Keep יש כמה מתוכנות ההערות הקוליות המתקדמות ביותר של כל אפליקציה רושמת פתקים. אתה יכול להכתיב תזכורות שלמות (שימושיות בזמן נהיגה) ולהשתמש ביכולות המרה מדבר לטקסט כדי להפוך את הכתיב להערות כתובות מאוחר יותר..

בנוסף, כמו ממשק האינטרנט שלה, גם הפריסה הצבעונית של Google Keep בנויה עבור הערות מהירות.

אין ספק כי כשמדובר בפתקים מהירים, Google Keep הוא החבר הכי טוב שיכול להיות להוגה נעדר דעת ובקלות הזוכה היחיד שלנו..

סבב: נקודת הערות מהירות עבור Google Drive

לוגו Evernote
לוגו של כונן גוגל

3

רשימת מטלות

ראשית הדברים הראשונים: Evernote או Google Drive אינם טובים לניהול פרויקטים. לשם כך, תרצה אפליקציה ייעודית כמו Trello או פתרון אחסון בענן עם תכונות מובנות של ניהול משימות כמו Egnyte Connect (קרא את סקירת Egnyte Connect שלנו).

עם זאת, עבור רשימות יומיומיות כמו קניות או מטלות, שתיהן יספיקו. עם זאת, כפי שאפשר לנחש, התכונות התומכות ברשימות מטלות חופפות חלקית לתכונות התומכות במשימות מהירות, מה שמעניק את היתרון ל- Google Keep.

אריחים מקודדי צבע עוזרים לשמור על רשימות ברורות מבחינה חזותית, ואילו Keep תומך גם ביצירת רשימות ביקורת, כך שתוכלו לסמן פריטי רשימה כשאתם משלימים אותם. תכונות זיהוי הקולי של Google Keep אפילו מאפשרות לך להוסיף פריטים לרשימות מילולית על ידי אמירה של משהו כמו “אוקיי, גוגל, הוסף חמאת בוטנים לרשימת המכולת שלי.”

בהמשך לשיפור השימוש בה כיצירת רשימה, Google Keep תומך גם בפונקציונליות של תזכורות, כך שלא תצטרך לזכור לבדוק את הרשימה שלך בכלל. לבסוף, תוכלו לשתף אחרים עם רשימות של Google Keep, ולערבב אותם גם כן.

Evernote תומכת גם ברשימות ותזכורות, אך אף אחת מהתכונות האחרות שהופכות את Google Keep נהדר להכנת רשימה. בנוסף, כמו עם הערות מהירות, Evernote מרגיש מורכב מדי להכנת רשימות פשוטות. עם זאת, המורכבות הזו תועיל בסיבוב הבא שלנו.

סיבוב: נקודת רשימות מטלות עבור Google Drive

לוגו Evernote
לוגו של כונן גוגל

4

עריכת מחקר

בזמן שהרכבת הערות מהירות עובדת בצורה הטובה ביותר עם אפליקציה פשוטה, להרכיב הערות מפורטות לעבודה, פרויקטים אישיים או אקדמיים דורשים תכונות ארגוניות מרשימות יותר. זה המקום בו Evernote באמת עושה עולם של הבדל.

הצבת הערות נרחבות היא בדיוק סוג המשימה שאוורנוטה מתאימה לה ביותר. מרכזי בטענה זו הוא השימוש במחברות ארגוניות על פני הערות נפרדות.

למעשה, למרות שזה אולי נראה כתוספת ברורה, רוב היישומים לרשמת הערות אינם כוללים פונקציונליות של מחברות. מחברת OneNote ו- Zoho Notebook הן האפשרויות היחידות הכדאיות האחרות שעולות בראש, ו- Notebook Zoho היא רק אפשרות גבולית במקרה הטוב (קרא את סקירת המחברת של Zoho Notebook שלנו).

החיסרון היחיד הוא שצוות Evernote, מסיבה כלשהי, החליט להגביל את המשתמשים ל -250 מחברות בלבד. אמנם זה אמור להספיק עבור המשקיע הממוצע, אך חוקרים רציניים ומשתמשי כוח אחרים עשויים למצוא את הכובע כמצביל מדי.

כל מחברת Evernote יכולה, לפחות, להחזיק הערות ללא הגבלה. בנוסף, כאמור, ניתן לתייג הערות בתגים מותאמים אישית, אשר ניתן להשתמש בהמשך למיון. זה מקל על הוצאת הערות במהירות הקשורות לנושא מסוים. ניתן לחפש את הטקסט בפועל בתווים אם אתה מנסה למצוא פיסת מחקר מסוימת שלא תויגה.

שימושי גם למטרות מחקר הוא העובדה שניתן להוסיף קישור בין הערות שנוצרו ב- Evernote על ידי הטמעת קישור לאחד בטקסט של אחר. קישורים אלה עובדים ממש כמו קישורי אתרים, אלא שהדפים המקושרים הם פרטיים עבורך.

בנוסף, יכולת הערת תמונות וסריקת דפים מועילה להפליא למחקר על דברים כמו יצירות אמנות ומסמכים היסטוריים. כמובן שאתה יכול גם לצרף קבצים ל- Evernote ולהוסיף הערות קוליות, וכך לבנות את ארכיון המחקר שלך. תכונת גוזז האינטרנט של Evernote שימושית גם לאיסוף מחקרים.

אמנם אתה בהחלט יכול להשתמש ב- Google Docs כדי לאסוף הערות מחקריות, אבל זה לא כמעט תואם את Evernote בהקשר זה. אתה יכול לחפש בכותרות של Google Docs מדף הבית של Google Drive, אך אין דרך לחפש טקסט בגוף או לתייג מסמכים לצורך מיון.

אמנם אתה יכול ליצור תיקיות לאחסון Google Docs קשורים, זה לא ממש נוח כמו להשתמש במחברות.

גם Google Keep אינו תומך בפונקציונליות של מחברות, למרות שאתה יכול לפחות לתייג הערות קשורות וטקסט של הערות, כפי שהוזכר קודם. ובכל זאת, אין לו את התכונות הארגוניות שאנו רוצים להקים מחקר. בסופו של דבר, Google Keep הוא יותר פנקס מחברת.

סבב: קומפילציה של נקודת מחקר ל- Evernote

לוגו Evernote
לוגו של כונן גוגל

5

הערות מפגש או כיתה

כשמדובר בהעתקת שרבוטים של לוח הלוח או הלוח לעבודה או לבית הספר, האפליקציה שלנו לרישום הערות היא OneNote, המפורטת בסקירת OneNote שלנו. זה הודות לעובדה שהאפליקציה של רישום הערות של מיקרוסופט מאפשרת לך לארגן פתקים בודדים בכל דרך מפגעת שבא לך, בנוסף לעובדה של- OneNote יש תכונות ציור נהדרות. עם זאת, אנו מסתכלים על Evernote לעומת OneNote במאמר נפרד.

בין Evernote לגוגל דרייב, היתרון העיקרי של Evernote למטרה זו הוא השימוש במחברות המחברת, שלפחות מאפשרת לך לשמור הערות לפרויקטים של עבודה או שיעורים פרטיים..

ל- Evernote יש גם יכולות רישום מסוימות, אך השימוש בהן מחייב ליצור תו דיו נפרד. חוסר היכולת לשלב תווי טקסט ודיו הוא חסרון גדול למטרה זו.

Google Keep מאפשר לך להוסיף ציורים להערות, אך ככלי רישום הוא די מוגבל ומאפשר לך לצרף רישומים לראש הערות..

בשני הכלים, הערות קוליות יועילו לטובת בעלי הערים הרעים או לאלה שרוצים להקשיב למפגש או לשיעור ולא לנסות לרשום הערות. עבור הקולגות שלך או חברי כיתתך, פשוט הקלטת ההפעלה פירושה גם שהם לא צריכים להקשיב לך להכות במקלדת.

מבין כל חמשת הסבבים במאמר זה, זה ככל הנראה הקרוב ביותר, ואילו Evernote או Google לא באמת מפרידים בין האחרים. אנו נותנים יתרון קל ל- Evernote בזכות תכונות המחשבים הניידים שלה, אם כי במקרה זה, יצירת תיקיה נפרדת לכל פרויקט או מחלקה ופשוט השימוש ב- Google Docs כנראה יספיק.

סיבוב: נקודת הערות לפגישה או לכיתה לאברנוטה

לוגו Evernote
לוגו של כונן גוגל

6

עבוד תמלילים

Google Docs הוא כלי עיבוד תמלילים ייעודי, כך שאולי אתה משער שזו בהחלט בחירה טובה יותר מ- Evernote בכל הנוגע למשימה זו. עם זאת, ל- Evernote יש הרבה מתכונות העיצוב שציפית למצוא במעבד תמלילים, כך שנוכל להבין גם מדוע מישהו עשוי לשאול, מדוע לא?

מבין תכונות העיצוב, Evernote תומכת במאות גופנים, החל מסוכנות FB ועד Yu Gothic.

נתמכים גם בגדלי גופן, עיצוב גופן רגיל (מודגש, נטוי, קו תחתון וכו ‘), רשימות תבליטים, הזחה וטבלאות. אתה יכול גם להדפיס ולהחזיר הערות באמצעות היסטוריית הגרסאות של Evernote במקרה של שינוי לא רצוי.

אמנם אנשים בהחלט משתמשים ב- Evernote בתהליך תמלילים – ואפילו כותבים ספרים – זו לא המטרה שלשמה הוא תוכנן, וכדאי לך להשתמש במעבד תמלילים ייעודי..

ל- Google Docs, תכונה אחת, תכונות בדיקת איות ודקדוק טובות בהרבה. זה תומך גם בכותרות, מספרי עמודים ואפשרויות פריסה אחרות כמו עמודות ומרווח שורות שלא תקבל עם Evernote.

נוסף על כך, Google Drive ו- Google Docs נהדרים לשיתוף פעולה. תכונה “הצעה”, למשל, מאפשרת לאחרים להציע עריכה למסמכים שלך מבלי לבצע שינויים בפועל.

למרות שאנו בהחלט יכולים לראות את המקרה של מיקרוסופט וורד, ישנם מעט מאוד יישומים כיום התואמים את יכולות עיבוד התמלילים של Google Docs, ו- Evernote אינה נמצאת ביניהם.

סבב: נקודת עיבוד תמלילים עבור Google Drive

לוגו Evernote
לוגו של כונן גוגל

ז

פסק הדין

בחירת Evernote באמצעות Google Drive או להפך תלויה במידה רבה בדיוק באיזה סוג משימה אתה צריך לבצע. בעוד ש- Google Drive, בהנחה שאתה כולל את Google Docs ו- Google Keep במשוואה, הוא בהחלט תכליתי יותר, יש כמה משימות ש- Evernote רק מצטיינת בהן, בעיקר מחקר.

החדשות הטובות הן שאינכם צריכים לבחור. ל- Evernote ו- Google Drive יש גרסאות חינמיות שאמורות להספיק לשימוש בסיסי. אם לא, עלויות המנוי נמוכות כך שאין לנו בעיה להתקשר אף לעסקה, במיוחד לאור יתרונות הפרודוקטיביות המוצעות.

עבור אותם מעריצים של שני הכלים, יש אפילו דרכים לשלב את Evernote ו- Google Drive. לדוגמה, באמצעות IFTTT באפשרותך ליצור באופן אוטומטי הערות של Google Docs כאשר תגים ספציפיים מוחלים ב- Evernote.

לגישה בסיסית יותר, תוכלו להעתיק קישורים של Google Doc ל- Evernote. פעולה זו תיצור אוטומטית קופסה קטנה ב- Evernote שתאמר לך בדיוק למה מצביע הקישור.

העצה הטובה ביותר שלנו, אם כן, היא להשתמש באופן סלקטיבי בשני הכלים כדי לשפר את חיי העבודה שלך. שניהם מצוינים ואין סיבה שלא להפיק את המיטב משני העולמות.

הזוכה הסופי: גוגל דרייב

ספר לנו את המחשבות שלך על Evernote ו- Google Drive למטה ותודה על הקריאה.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map