EDS Lite לסקירת אנדרואיד – פתיחת מיכלי TrueCrypt תוך כדי תנועה


©


בעולם הזה שלאחר אדוארד סנודן, אנשים מודעים הרבה יותר לאבטחת המידע והפרטיות שלהם מאי פעם. TrueCrypt, בהיותה חינמית וקוד פתוח *, היא ללא ספק הפיתרון המאובטח ביותר הקיים להצפנת הקבצים שלך באופן מקומי.

אחת התכונות השימושיות יותר של TrueCrypt היא היכולת ליצור TrueCrypt מכולות –– קבצים מוצפנים הניתנים להסוות לקבצים רגילים ואז יש להתקין אותם ולהשתמש בהם ממש כמו דיסק אמיתי. אפשר אפילו ליצור אמצעי אחסון מוסתרים בתוך קבצים כאלה, שניתן להרכיב באמצעות סיסמה אחרת, אך אי אפשר להוכיח שהם קיימים. אמצעי אחסון נסתרים אלה מספקים הכחשות מתקבלת על הדעת, כך שבעוד שניתן לכפות על יעד לחשוף את הסיסמה של אמצעי האחסון החיצוני, אם ננקטים אמצעי הזהירות הנכונים, יריב לא יכול לדעת שיש בו גם אמצעי אחסון מוסתר..

שים לב שניתן להשתמש ב TrueCrypt להצפנת מחיצה או התקן אחסון שלם, או אפילו להסתרת מערכת הפעלה שלמה באותה מחיצה, אך זה מעבר לתחום של מאמר זה.

איך עובד TrueCrypt

ניתן להעלות מכולות של TrueCrypt לשירות אחסון בענן, ובניסיון של המחבר להשתמש בהם עם Dropbox, זה עובד טוב. למרות שניסוי זה מציע כי סנכרון מכלי TrueCrypt גדולים בענן עשוי להיות בעייתי, לפחות עם שירותים מסוימים.

אם אתה רוצה לשמור על הקבצים שלך מאובטחים, אך רוצה גם לגשת אליהם ממכשיר נייד, אתה יכול להשתמש בשירות ענן מודע לאבטחה כמו SpiderOak או Wuala. אלה יתרונות רבים על ידי פשוט הצפנת הקבצים שלך באמצעות TrueCrypt והעלאתם לענן, כולל סינכרון קל בין מגוון רחב של מכשירים, גרסת קבצים ויכולת הצפנה ופענוח של קבצים בודדים ולא מכלים שלמים..

עם זאת, העובדה שאף אחד משירותי השירות אינו קוד פתוח פירושו שהם אינם מאובטחים כמו הפתרונות של TrueCrypt, וכמה פשרות אבטחה קלות נוספות נעשות כדי לאפשר סנכרון מרחוק..

אז זה מחזיר אותנו ל- TrueCrypt המציע את אבטחת הקבצים הטובה ביותר שקיימת. כשדיוויד מירנדה, שותף לאיש הקשר של אדוארד סנודן, של ה”גרדיאן “, הכתב הברזילאי גלן גרינוולד, עוכב והוחרם את הכונן הקשיח שלו במסגרת חוק הטרור בבריטניה, קבעה סנ”רית הבלש קרוליין גוד: 

“TrueCrypt הופך את החומר לקשה מאוד לגישה.”

כדי לפתוח מכולות TrueCrypt בדרכים באמצעות מכשיר אנדרואיד, קיימות מספר אפשרויות. קריפטוניט הוא במובנים מסוימים הפיתרון האלגנטי יותר, מכיוון שהוא מאפשר מניפולציה ישירה של מכולות המאוחסנות ב- Dropbox, אך למרבה הצער הוא דורש את השורש של המכשיר על מנת לטפל בקבצי TrueCrypt (הוא יכול להתמודד עם קבצי EncFS אך לא מושרשים).


© קריפטוניט

למי שלא רוצה להכות את המכשירים שלהם (מובן למדי), יש EDS (חנות נתונים מוצפנת). למרבה הצער אין יישומי iOS המסוגלים לטפל במכולות TrueCrypt שאנו מודעים להן, אם כי BoxCryptor עובד עם מכלי EncFS.

חנות נתונים מוצפנת (EDS) לייט לאנדרואיד

EDS Lite היא אפליקציית קוד פתוח וחינמית הדורשת אחסון קבצים באופן מקומי; או שהועברו באמצעות USB, או שהורדו משירות ענן למכשיר אנדרואיד. כמובן, לאחר שינוי מקומי, ניתן להעלות אותם שוב לענן לצורך סינכרון בין מכשירים ופלטפורמות. זה נקרא מצב פעולה ‘רגיל’, והוא המצב היחיד הנתמך על ידי הגרסה החינמית של EDS.


©

הגרסה המלאה עולה 7.30 $, והיא כוללת מצב ‘רכוב’ התומך בהצפנה ובפענוח ‘תוך כדי תנועה’, יחד עם מספר תכונות אחרות (המפורטות בהמשך). עם זאת, מכיוון שמצב רכוב דורש התקן מושרש, ומכיוון שגרסת התשלום עבורו אינה קוד פתוח, אנו נגביל את עצמנו לבדיקת EDS Lite.

התחלנו ביצירת מיכל TrueCrypt מבחן 50Mb במערכת Windows, אותו הוספנו לתיקיית Dropbox שלנו. כדי שקבצי TrueCrypt יהיו תואמים ל- EDS, הם חייבים:

 • להיות מוצפן באמצעות אלגוריתמי ההצפנה AES, נחש, או TwoFish
 • השתמש באלגוריתמים SHA-512, RIPEMD-160 או Whirlpool Hash.
 • השתמש במערכת הקבצים FAT

הורדנו את המיכל (מחופש לקובץ טקסט פשוט) באופן מקומי למכשיר אנדרואיד באמצעות סייר הקבצים המצוין. לאחר מכן הרכבנו את המכולה על ידי לחיצה על סמל ‘סיכה’, ניווט למיקומו והזנת את הסיסמה שלו. יש לציין כי EDS Lite לא מזהה אמצעי אחסון נסתרים, אך הגרסה בתשלום.

לאחר מכן תוכל להשתמש ב- EDS Lite כמ סייר קבצים, ומתייחס לנפח המורכב כתיקיה רגילה. EDS Lite עובד גם טוב כאפליקציית סייר קבצים כללית, אם כי שמנו לב שהיא לא זיהתה כרטיס SD חיצוני. ניתן להציג תצוגה מקדימה של קבצי תמונות ב- Lite, בעוד שהגירסה המלאה צריכה לתצוגה מקדימה של רוב סוגי הקבצים.


©

למרבה הצער בכל הנוגע לבדיקה זו (אך דבר טוב לביטחון בכלל), חסימות DRM מאפשרות לתפוס צילומי מסך של פונקציות סייר הקבצים בפעולה. קבצים נפתחים באמצעות העדפות ברירת המחדל שלך ל- Android.

EDS Lite מאפשר גם ליצור בקלות מכולות TrueCrypt. בנוסף הגרסה ששולמה עבור EDS בתשלום, אם כי אינה קוד פתוח, כוללת כמה תכונות נוספות, כולל:

 • תמיכה במכולות נסתרות
 • מאפשר לפתיחת מכולות משיתוף רשת (למשל ישירות מ- Dropbox)
 • לחלופין, ניתן להתקין תיקיות לשתף רשת על מכשיר האנדרואיד
 • ניתן לצפות בתצוגה מקדימה של קבצים ישירות
 • ניתן לסנכרן מכולות Dropbox
 • מצב ‘רכוב’ תומך בהצפנה ופענוח On-the-fly (דורש שורש)

סיכום

EDS Lite היא דרך פשוטה, בטוחה וחזקה לפענח ולהצפין מכולות TrueCrypt תוך כדי תנועה. בגרסת האפליקציה החינמית אכן חסרים כמה מהפעמונים והשריקות הפאנקיות שנמצאו בגירסה המלאה, המספקת רבים מהיתרונות שמציעים פתרונות מבוססי ענן יקרים בהרבה כמו SpiderOak או Wuala, אך היא מאבדת את האופי הקוד הפתוח של שלה אח חינם.

עבור משתמשים כבדים של TrueCrypt התכונות הנוספות של הגירסה בתשלום ככל הנראה שוות את הסחר הקטן באבטחה, אך עבור הפרנואידים ברצינות, או סתם כאלה שצרכיהם של TrueCrypt צנועים יותר, EDS Lite עושה את העבודה שלה היטב וללא מהומה.

חלק מהרכיבים של TrueCrypt הם, בקפדנות, מקור זמין ולא FOSS באמת (תוכנת קוד פתוח בחינם). כרגע הוא נבדק על ידי פרויקט המומן בהמון כדי לבדוק אם יש דלתות אחוריות והפתעות גסות אחרות.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map