Dropbox או WeTransfer: איזה שירות הכי מתאים לשיתוף הקבצים שלך?

היתרון העיקרי של אחסון בענן הוא ששיתוף קבצים הוא פשוט בהרבה מכפי שהיה לפני 10 או 20 שנה. האני-לשעבר העומד לרשותנו נאלץ להתמודד עם קבצים מצורפים דוא”ל מאסיביים שהובילו לתיבות הדואר הנכנסות המופרכות ולא מגיבות. היינו צריכים להעביר מכשירי USB אחרים או גאדג’טים דומים המכילים את התוכן שרצינו לשתף. הזמנים היו קשים.

כעת יש לנו את היתרון של הענן, אמצעי אחסון מרוחק המושלם למסירת תוכן ללא שיהוק. ישנם כמה שירותי ענן הניתנים לשימוש לשיתוף קבצים, כולל שירותי משלוח עצמאיים, כגון WeTransfer ושירותי אחסון עננים מבושלים יותר, כמו אלה שנבדקו בספריה שלנו בנושא ביקורות על אחסון בענן..

בין האחרונים ניתן למצוא את Dropbox, שלמרות שאינה עומדת בראש רשימת אחסון העננים הטובה ביותר שלנו, היא בחירה פופולרית לניהול קבצים, במיוחד לשיתוף פעולה..

במאמר זה, אנו נבחן את Dropbox ו- WeTransfer זה לצד זה כדי לקבוע איזה ספק הוא הטוב ביותר לשיתוף קבצים. מכיוון ש- WeTransfer הוא פיתרון עסקי יותר מאשר צרכני, אנו ממקד את הדיון שלנו בו הופך את שיתוף הקבצים לקל ביותר בהגדרות המשרד..

Dropbox לעומת WeTransfer

בקרב ספקי אחסון בענן, Dropbox, Google Drive ו- OneDrive הם שלושת השמות הגדולים ביותר. למרות שלכל אחד מהם יש יתרונות, Dropbox הוא הנוח ביותר לשיתוף קבצים, הודות לתכונות הכוללות סיסמאות לקישור משותף והיכולת לשלוח בקשות קבצים. לחלופות של Dropbox, העבר את אחסון הענן הטוב ביותר שלנו לשיתוף קבצים בקריאה.

WeTransfer הוא שירות ענן המתמחה בהעברת קבצים גדולים. הארכיטקטורה שלה מוקדשת למטרה זו, אם כי יש לה תכונות התאמה אישית נחמדות למיתוג עסקי וכמה הטבות אחרות.

בנוסף לשיתוף קבצים, ל- Dropbox תכונות רבות שלא תקבלו אצל ספק נישה כמו WeTransfer, כולל סנכרון קבצים ואפליקציות משולבות כמו Dropbox Paper ו- Microsoft Office Online (עיין בדוגמאות האפליקציות הטובות ביותר שלנו לרישום הערות לקבלת דוגמאות אחרות)..

אנו לא לוקחים בחשבון את תכונות האחסון והפרודוקטיביות של Dropbox בסקירה זו בראש בראש. ההתמקדות שלנו היא בשיתוף קבצים ואילו משני השירותים עושים את זה בצורה הטובה ביותר. כדי לבצע הערכה זו, חילקנו את המאמר שלנו לשלושה סבבים: שיתוף, אבטחה ועלות.

סיבוב ראשון: תכונות שיתוף ענן

Dropbox הוא שירות אחסון בענן הידוע בסנכרון קבצים מהיר ואמין, ללא שיתוף. תוכל לקרוא את מיטב אחסון הענן שלנו לבדיקת סנכרון כדי לגלות מה גורם ל Dropbox להתבלט באזור זה ואילו שירותים מתקרבים.

לשיתוף קבצים, Dropbox אינו מפותח כמו Sync.com או pCloud, אך הוא מתקדם יותר מספק האחסון הממוצע בענן שלך..

Dropbox מאפשר לך לשתף קבצים בודדים ולהזמין אחרים לגשת לתיקיות. לא תקבל שיתוף תיקיות עם WeTransfer. ככאלה, Dropbox הגיוני יותר לפרודוקטיביות ולשיתוף פעולה, אפילו בלי לקחת בחשבון סינכרון קבצים ו- Office Online.

לשיתוף תיקיה או קובץ, היכנסו ל- Dropbox באופן מקוון ולחצו על כפתור ה”שיתוף “המשויך לאחד מהאובייקטים. אתה יכול למלא כתובות דוא”ל לאנשים שאתה רוצה לתת להם גישה או ליצור קישור שכל אחד יכול להשתמש בהם.

כפתור Dropbox-Share

כשאתה משתף תיקיות אתה יכול לספק רק לצפייה או הרשאות עריכה. צפייה בלבד מאפשרת לאחרים להציג, להוריד ולהגיב על תוכן, בעוד עריכה מוסיפה יכולות של שינוי קבצים ומחיקה.

תיקיות Dropbox-Share

לבעלי הרשאות עריכה ניתן לתת את היכולת להזמין אחרים גם לגשת לתיקיות.

Dropbox-Folder-Settings

שיתוף קבצי Dropbox זהה מכנית לשיתוף תיקיות, פרט לכך שאין אפשרות לערוך. הגדרת ההרשאות היחידה היא תצוגה בלבד. המשמעות היא שאלו אתה משתף תוכן יכול להגיב על הקבצים שלך, אך לא לשנות אותם.

WeTransfer אינו מזהה תיקיות, לכן, כדי לשתף את התוכן של אחת מהן, תצטרך לשלוח מספר קבצים או למחוק תיקיה לפני שתשלח אותה. תיקיות עם רוכסן מטופלות כאל קבצים, כך שתוכל לשלוח את הכל בפעם אחת.

תיקיית Zip-Windows

חוסר היכולת לשתף תיקיות הוא דפיקה נגד WeTransfer אך כשמדובר בשיתוף קבצים, השירות הוא יותר מאשר התאמה של Dropbox..

שיתוף קבצים WeTransfer

כל אחד יכול לשתף קבצים מאתר WeTransfer ללא חשבון. לחץ על סימן הפלוס הכחול כדי להוסיף קבצים ממערכת הקבצים שלך, הוסף עד 20 כתובות נמענים לדוא”ל והזין דוא”ל משלך.

WeTransfer-Share-File

אתה יכול לשלוח עד 2GB של קבצים בבת אחת עם WeTransfer. קבצים גדולים יותר דורשים מנוי. באמצעות WeTransfer Plus אתה יכול לשלוח עד 20 ג’יגה-בייט בכל פעם. נרשמים מקבלים שטח אחסון של 100 ג’יגה-בתים לשמירת קבצים הנמצאים בשימוש תדיר. השירות לא מוחק קבצים לאחר פרק זמן מוגדר והוא מאפשר לבדוק את דיווחי העבר ולשלוח אותם מחדש או להעביר אותם.

לחץ על התפריט בן שלוש הנקודות הנמצא בתחתית הכלי לשלוח WeTransfer כדי לצבוט הגדרות אחרות. אלה כוללים מעבר מ”דוא”ל “ל” קישור”. ניתן לפרסם קישורים לערוצי Slack, למדיה החברתית או לפלטפורמות דומות כדי לשתף תוכן עם קהל רחב יותר.

אף אחת מהתכונות הללו לא מרחיקה את ה- WeTransfer מ- Dropbox. מה שעושה את ההבדל, לפחות למשתמשים עסקיים, הוא היכולת להתאים אישית העברות קבצים. האפשרויות כוללות כתובת URL מותאמת אישית, תמונות רקע להודעות דוא”ל ודרכים אחרות להתאמה אישית של מראה הדוא”ל.

WeTransfer מאפשר לך ליצור מראה שמתאים לעסק שלך, כולל שילוב שם החברה שלך בכתובת האתר שלך והוספת הלוגו שלך. למי שמחפש להקים קמפיין שיווקי באמצעות דואר אלקטרוני או מאמץ דומה, פרטים כאלה יכולים לעשות את ההבדל להצלחתו.

מחשבות סביב סיבוב אחד:

גם ל- Dropbox וגם ל- WeTransfer יתרונות זה מזה לשיתוף קבצים. עבור Dropbox, היתרון העיקרי הוא שתוכלו לשתף תיקיות מבלי שתצטרכו לדחוס אותן לקבצי zip. עבור WeTransfer, זו ההתאמה האישית.

לאיזה שירות יש את היתרון הגדול יותר הוא עניין של צרכים אישיים. אנו מצדדים ב- WeTransfer, אך רק מכיוון שקל לשתף תיקיות עם שירותי אחסון ענן רבים, שחלקם הם בחינם או זולים בהרבה מ- Dropbox. לשם השוואה, התאמה אישית של דוא”ל למשלוח קבצים אינה נדירה.

  • הזוכה בסיבוב הראשון: WeTransfer

סיבוב שני: אבטחת שיתוף קבצים

אנו נתמודד עם בטיחות הקבצים בסיבוב שני, ונבחן הן הגנה בזמן מעבר והן הצפנה לתוכן המאוחסן בענן. אנו נסתכל גם על אבטחת קישורים, אך ראשית, נדבר על גאוגרפיה.

ל- WeTransfer יתרון על פני Dropbox כפי שהוא מבוסס באיחוד האירופי. לאיחוד האירופי יש חוקי פרטיות מחמירים יותר מארה”ב, כפי שמוצג על ידי המעבר האחרון של התקנה הכללית להגנת נתונים. WeTransfer ממוקמת באמסטרדם ודואגת לחוק הגנת המידע האישי ההולנדי, הכולל מנדטים לאבטחת נתונים מפני אובדן או גניבה..

Dropbox ממוקמת בסן פרנסיסקו, עם מרכזי נתונים ברחבי ארה”ב. המדינה עשתה מחלוקות בנושא פרטיות בשנים האחרונות, והבולטת ביותר היא פרויקט PRISM של סוכנות לביטחון לאומי. אף כי לא הוטמע על כך ש- Dropbox היה מעורב ב- PRISM, זה היה על הרצועה שנוספה לפני שאדוארד סנודן פוצץ את השריקה בתוכנית..

ל- Dropbox קיימת הפרת נתונים משמעותית אחת, שכללה גניבה של 68 מיליון סיסמאות משתמשים בשנת 2012. החברה נקטה צעדים מאז להבטיח כי האירוע לא יחזור על עצמו, אך העובדה שפרטי הגניבה לא נחשפו במשך כמה שנים צריך לתת הפסקה אחת.

בנוסף, קונדוליזה רייס נמצאת גם בדירקטוריון Dropbox. אמנם אין שום דבר שרמז על כך שהיא גרמה לבעיות בפרטיות המשתמשים, אך היא הייתה דוגלת בהפעלת האזנות סתר במהלך ממשל בוש והיא נקשרה למועצת הביטחון של האו”ם מצותפת את השערוריה. זה מטריד בענף שבו הפרטיות בראש מעייניך.

לא צריך כובע מכוסה כדי להחליט ש- WeTransfer הוא ההימור הטוב יותר להגן על פרטיות הצרכן, לפחות, על פני השטח. עם זאת, שני השירותים נוקטים צעדים כדי למנוע מגורמים חיצוניים לגשת לנתוני משתמשים.

הצפנת Dropbox ו- WeTransfer

Dropbox ו- WeTransfer מגנים על קבצים במעבר באמצעות אבטחת שכבת תעבורה. TLS הוא פרוטוקול המבטיח שלמות נתונים בין שני יישומים מתקשרים. היא מאפשרת להצפין את החיבור בין היישומים, כך שאף צד שלישי אינו מסוגל ליירט את הנתונים ולטפל בהם.

בימינו, כל שירות אינטרנט של פתק משתמש ב- TLS כדי להגן על תקשורת בתעבורה.

שתי הספקים מצפינים קבצים המאוחסנים בשרתיהם. Dropbox משתמש בהצפנת 128 סיביות AES כדי לטרוף קבצים, ואילו WeTransfer משתמש בהצפנת AES 256 סיביות. פרוטוקול אחד הוא אטום כדורים, למעשה. ייקח מיליארדי שנים עד שכוח הזרוע יסדוק מפתח הצפנה של AES.

אין אפשרות לפצח מפתחות הצפנה, אך סיסמאות חלשות אינן. Dropbox מונה את זה עם אימות דו-גורמי. כאשר 2FA מופעל, תצטרך להזין אישור נוסף כשאתה מחובר ממכונה לא מוכרת. האישור הוא קוד אבטחה שתוכלו לקבל בסמארטפון.

WeTransfer אינו מציע אימות דו-גורמי. פירוש הדבר שאם הסיסמה שלך נפרצת או נגנבה, קבצים המאוחסנים בחשבון WeTransfer Plus שלך עלולים להיות בסכנה. אם החלטתם ללכת עם השירות, הקפידו ליצור סיסמא חזקה או, עדיף, השתמשו במנהל סיסמאות בענן כמו Dashlane..

שני השירותים מחזיקים גם במרכזי נתונים מאובטחים. ל- Dropbox מתקני שרת משלה, ו- WeTransfer משתמשת במתקנים המופעלים על ידי שירותי האינטרנט של אמזון.

Dropbox ו- WeTransfer Link Link Security

קישורים מהווים סכנה לבקרת תוכן. שלא כמו להזמין אנשים לגשת לתוכן באמצעות כתובת הדוא”ל שלהם, קישור יכול לשמש כל מי שמצליח להשיג את זה. לפחות כך זה בלי תכונות הגנה על קישורים מסוימות.

הברור ביותר מבין תכונות כאלה הם סיסמאות ותאריכי תפוגה. מרבית ספקי אחסון הענן לא מצליחים לכלול אחד מהם. Dropbox לא, אבל הם מגיעים למחיר. תצטרך להירשם ל- Dropbox Professional או Dropbox Business (קרא את הסקירה של Dropbox Business שלנו).

הרשאות Dropbox-קישור

Dropbox כולל שתי תכונות נוספות לבקרת תוכן לקישורים ביכולת להשבית הורדות והערות. אלה תכלילים נחמדים.

WeTransfer מאפשר לך להגביל קישורים עם סיסמאות ותאריכי תפוגה אוטומטיים, אך תכונות אלה אינן חינמיות. אנו מכסים את העלות של WeTransfer Plus ו- Dropbox Professional בסבב הגמר שלנו.

WeTransfer-Link-Password

תכונה נוספת לבקרת תוכן שיש ל- WeTransfer, וגם ל- Dropbox אינה התראות המאשרות העלאות קבצים, הורדות, מיילים הוקפצו ובמקרה שאף אחד מהנמענים שלכם לא יוריד את ההעברה תוך חמישה ימים..

לקוחות WeTransfer Plus יכולים לבדוק כמה פעמים הורידו קבצים המחוברים לדוא”ל והעברות קישורים. העברות דוא”ל מראות מי הוריד את הקובץ, ואילו העברות קישורים אינן.

שני השירותים יכולים להשתמש בתכונה אחת בכדי לחזק את האבטחה, אולם: מגבלות הורדה לקישורים. אם רעיון זה מרחף את הסירה שלך, שתיים מספקיות אחסון הענן המאובטחות ביותר – Sync.com ו- pCloud – מספקות את היכולת הזו.

מחשבות סביב שני:

שני השירותים נוקטים צעדים סבירים כדי להבטיח אבטחת קבצים. עם זאת, אנו זקוקים למנצח, ולכן אנו בוחרים את WeTransfer לסיבוב השני ברציפות, למרות הכישלון שלו להציע אימות דו-גורמי. החלטתנו מבוססת על מיקומה באיחוד האירופי ואפשרויות לפיקוח על הורדות קבצים.

דרופבוקס, עם היסטוריה ארוכה של מחלוקת וכמעט מחלוקת, נראית מוקדמת לשערוריה. אם אתה משתמש ב- Dropbox, אנו ממליצים להתאים אותו לשירות הצפנה פרטי כגון Boxcryptor. קרא את סקירת Boxcryptor שלנו למידע נוסף.

  • זוכה שני בסיבוב: WeTransfer

סיבוב שלישי: עלות

בשורה התחתונה זה לא הכל, אבל זה שיקול מרכזי. כפי שזה קורה, Dropbox היא אחת העסקאות הגרועות ביותר באחסון ענן.

בתור התחלה, אתה מקבל שטח אחסון חינם של 2 ג’יגה-בתים בלבד. זה רחוק מהספקים המוזכרים במאגר האחסון החינמי הטוב ביותר שלנו בענן. חשבון Dropbox Plus הוא 9.99 דולר לחודש עבור שטח אחסון של 1TB. אמנם לא נורא, אבל אתה יכול להשיג שטח אחסון של 2TB מ- pCloud תמורת 8 דולר בלבד לחודש. המתמטיקה לא מעדיפה את Dropbox.

הערך המבלבל ביותר במערך המנויים של Dropbox הוא Dropbox Professional. תוכנית זו מכפילה את עלות Dropbox Plus ל -20 $ לחודש מבלי להעניק לך שטח קבצים רב יותר. במקום זאת, תקבלו כמה תכונות נוספות, כמו גרסאות של 120 יום ושיתוף קישורים אותם הזכרנו קודם (למשל, סיסמאות ותאריכי תפוגה).

תוכניות עסקיות של Dropbox מתומחרות בצורה שונה, אם כי לא פחות מושכות. יש תוכנית בסך 15 $ לטווח של 2TB ותכנית ללא הגבלה של 25 $.

קשה יותר להעריך את WeTransfer ביחס לשירותים דומים מכיוון שאין הרבה כאלה. לצרכים פשוטים לשליחת קבצים, קיימת תוכנית WeTransfer בחינם מוגבלת, המתאימה לעד 2GB של קבצים בבת אחת..

אם זה לא יקטן אותו, תצטרך לשדרג ל- WeTransfer Plus. זה יאפשר לך לשלוח פי עשרה מהגיגה-בייט בבת אחת ויש בה הטבות כגון אחסון בענן ואפשרויות מיתוג.

פרטים העברה: WeTransfer Plus:
תשלום חודשי:חינם12 דולר לחודש
עלות שנתית:חינם120 דולר
שלח קיבולת:2GB20 ג’יגה
אחסון:אף אחד100 ג’יגה

במחיר של 12 דולר לחודש, הוא לא זול כמו שצפינו עבור שירות נישה שמציע רק שטח אחסון של 100 ג’יגה-בתים ואינו מספק עריכה לסנכרון או קבצים. אפשרויות המיתוג וקלות השימוש הכללית הופכות את זה לשווה לעסקים.

שלוש מחשבות עגולות:

אף אחד מהשירותים אינו עניין טוב. לערך, Dropbox מספקת יותר מכיוון שאתה מקבל 1TB של אחסון בענן וסנכרון קבצים, בעוד WeTransfer טוב רק לשליחת קבצים..

אם כל מה שמעניין אותך זה שליחת קבצים, עם זאת, WeTransfer היא העסקה הטובה יותר מכיוון שמנוי של 12 דולר לחודש מעניק לך סיסמאות לקישור קבצים ותאריכי תפוגה. Dropbox מספקת רק לבעלי מנוי 20 דולר לחודש. 12 הדולר שלך מעניק לך גם תכונות ביקורת להורדה נחמדות.

אנחנו נותנים את הסיבוב האחרון ל Dropbox, אבל עם אזהרות גדולות. אם אתה שוקל Dropbox Professional תמורת 20 דולר לחודש בגלל האחסון, אך כמו WeTransfer לשיתוף קבצים, אנו מציעים דרך חלופית.

על ידי התאמת מנוי WeTransfer של 12 דולר לחודש עם מנוי pCloud של 8 דולר לחודש, תקבל את כל ההטבות השיתוף של WeTransfer ו- 2TB של אחסון מ- pCloud. זה מסתכם ב 20 $ לחודש, זהה למחיר של Dropbox Professional, אך עם לא מעט יתרונות נוספים.

  • הזוכה בסיבוב השלישי: דרופבוקס

מחשבות אחרונות

Dropbox ו- WeTransfer הם בעלי חיים שונים. במובנים רבים, השוואה ביניהם היא טעות של טיפש. Dropbox הוא שירות ענן מסובך יותר, המגיע ארוז עם תכונות סינכרון, אחסון ופרודוקטיביות שלא תקבל עם WeTransfer.

עם זאת, ל- WeTransfer יש מוניטין בקרב בעלי עסקים שאינם ארגוניים. זה נכון במיוחד לבעלי עסקים שאינם זקוקים למשהו מורכב יותר ממנו. זהו שירות לעסקים המעוניינים להעביר דוא”ל אטרקטיבי למסעות פרסום מוגבלים או להעביר מוצר עבודה ללקוחות באוויר של פנאש, מבלי לדאוג להתגבר על עקומת למידה תלולה.

בצורה זו, מדובר בשירות כדאי ובמסגרת מה שהוא עושה אנו נעביר אותו על Dropbox בכל יום. זו הצריכה שלנו, בכל מקרה. אל תהסס לשתף את מחשבותיך למטה. תודה שקראתם.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me