סקירת נייר Dropbox 2020: כלי מוגבל בשימוש מוגבל

כאשר Dropbox השיקה את Dropbox Paper, היא קראה לתוכנית דרך חדשה לשתף פעולה, לארגן עבודת צוות ולעבודה מכל מקום. עם זה בחשבון, קל לראות מדוע רבים פירשו את זה כמתחרה ב- Google Drive (קרא את קטע ההשוואה של Dropbox Paper לעומת Google Docs כדי לראות מדוע זה לא הרבה קטטה).


ב 21- החודשים שחלפו מאז ש- Dropbox Paper עזב את בטא, הוא לא תפס הרבה. עם זאת, Dropbox פרסמה עדכונים לשירות, כך שחשבנו שהגיע הזמן לפתוח את מכסה המנוע כדי לראות אם הוא מתחיל למצות את הפוטנציאל שלו או אם זה רק עוד לימון המיועד לחצר הגרוטאות..

במאמר זה, אנו נעסוק בתכונות של Dropbox Paper ולהעריך את ידידותיות המשתמש שלה, כמו גם להציע המלצות למי יכול להפיק את המרב. אם תרצה לדעת יותר על Dropbox, עיין בסקירת Dropbox שלנו.

תכונות

נייר Dropbox נראה כמו דף נייר בודד שנמשך לנצח ומקבל סוגים רבים של תוכן.

Dropbox_paper_empty

בעוד שהתכונות שלה עשויות להיראות כמו בלגן לא מפורק במבט ראשון, מבט מקרוב מראה שהכי מתאים לאחת משלוש קטגוריות: תכונות ליוצרים, תכונות לשיתופי פעולה ותכונות למגישים.

מכיוון שאנשים מכל קטגוריה ישתמשו בתוכנית בצורה שונה, חילקנו את התכונות לקבוצות על סמך תפקיד המשתמש.

יוצרים

ראשית, אנו נעסוק בתכונות השימושיות ביותר עבור היוצרים. אחת הנקודות הטובות ביותר של Dropbox Paper היא התמיכה שלה בהטמעת מדיה עשירה מ -29 אתרים ושירותים בעמוד.

הוא מציע שילובים רבים, כולל Dropbox, האפליקציות של Google Drive, Airtable, Trello, YouTube, Spotify, Vimeo ועוד. ישנם גם כמה אופי ספציפי יותר.

לדוגמה, אם אתה מעצב, ייתכן שתמצא אינטגרציות InVision, Figma, Framer, Lucidchart או Marvel. אם אתה מקודד, ייתכן שתפיק שימוש כלשהו בשילוביו עם Gist ו- Github.

נייר_משטחים

אם אתה מחפש תוכנית שתוכל להשתמש בה כדי ליצור מסמך שלא רק מקשר למדיות שונות, אלא מכיל אותו בפורמט אינטראקטיבי, נייר Dropbox עשוי להיות מה שאתה רוצה.

לדוגמא, מורה עשוי להשתמש בה כדי ליצור שיעור או שיעורי בית המשתמשים בכמה סרטוני YouTube חינוכיים ברצף, מופרדים על ידי שאלות ומרחב לבן לתשובות וסיום עם מצגת פרוזי מלאה. לאחר מכן יוכלו לשתף עותק עם כל תלמיד.

Paper_Youtube

תכונה מגניבה נוספת היא תיבת הקוד. הכנס אחת לנייר וכל עוד הקוד נמצא באחת מ -32 השפות שהוא יודע, הוא יגלה אוטומטית באיזו שפה אתה משתמש ויודגש את התחביר המבוסס על פונקציה. אמנם אינך יכול לקמפל או להריץ את הקוד, אך הדגשים מאפשרים לך לסרוק במהירות ולעקוב אחר מה שכתבת.

נייר תומך גם ב- LaTeX, מערכת שנועדה להקל על הייצוג של משוואות מדעיות וטכניות. זה גם טוב לאנשים שיעדיפו להקליד קבוצה קצרה של פקודות ולתת למישהו אחר, או למחשב, לגרום לעיצוב להראות טוב.

משתפי פעולה

בשיתוף פעולה, נייר Dropbox זהה לזה של Google Drive. אתה יכול להזמין אנשים לערוך קובץ על ידי שיתוף זה עם אנשי הקשר שלך ב- Google, הוספתם באמצעות דואר אלקטרוני או פרסום קישור ישירות לסלאק. אתה יכול גם לקבוע אם מישהו עם הקישור יכול לערוך את המסמך או רק את מי שיש לו הזמנה והאם הוא יכול להגיב ולשתף או להגיב, לשתף ולערוך.

Paper_share

אם השתמשת בעבר ב- Google Drive, זה יישמע מוכר. כל מי שמוזמן למסמך יכול לערוך אותו במקביל ומיקומם מסומן על ידי סמן המתאים לנייר צבעוני שהוקצה להם.

נייר מציב את ראשי התיבות של העורך בשולי השמאלי, ומאפשר לראות במהירות מי תרם מה לכל מסמך.

Paper_collaborate

שלא כמו כונן גוגל, אתה יכול להכניס חסימת רשימת ביקורת, המאפשרת לך ליצור משימות, להקצות אותן לתורמים, לקבוע תאריך יעד ולסמן אותן כשתסיים..

רשימת נייר

אמנם זו תכונה מעניינת, אך חסר לה את העידון שימושי. פתיחת חלונית צד מאפשרת לך לראות משימות במסמך, אך הן מופיעות רק אם הוקצו למישהו, גם אם יש להן תאריך יעד. זו מגבלה לא נוחה ומכיוון שאי אפשר להקצות ולעקוב אחר משימות כלליות, היא מאבדת חלק מערכה.

אם אתה מחפש אפליקציית פרודוקטיביות עם תכונות טובות יותר, ייתכן שתעניין ב Todoist, Wunderlist או Any.do. לשלושתן מערכות תזמון משימות מעולות. גם Wunderlist וגם Todoist יכולים להשתלב ביומן Google, בעוד Any.do מאפשר לך לשלוף משימות מהודעות דוא”ל ולהפוך למשימות עם תאריכי יעד..

אם אתה מעוניין ללמוד עוד על שירותים אלה, בדוק את סקירת Todoist לעומת Wunderlist לעומת Any.do.

הנייר אכן מאפשר לך להכניס כרטיסי טרלו, כך שאם הארגון שלך כבר משתמש בתוכנית זו, אתה יכול להשתמש במערכת החזקה יותר במקום ברשימות נייר. כרטיסים יתעדכנו אוטומטית בנייר עם שינוים בטרלו.

Paper_trello

למרות שזה עשוי להיות כלי הגון לרישום הערות, אינך מקבל יותר תועלת ממה שאתה עושה עם Google Docs או Microsoft Word. Evernote היא אפשרות טובה יותר עבור רוב האנשים, מכיוון שיש לה מערכת ארגונית מתוחכמת יותר שמקלה על מעקב אחר רשימות. אם אתה מעוניין ללמוד עוד אודות התוכנית הזו, קרא את סקירת Evernote שלנו.

אם אתה תוהה כיצד Evernote מתייצב מול Google Drive, התבונן בהשוואה שלנו ל- Evernote לעומת Google Drive.

יתרון קטן אחד של שיתוף פעולה ב- Dropbox Paper הוא שמסמכי נייר לא נחשבים למכסת האחסון של Dropbox שלך, כך שעבודת הצוות שלך לא תצא מההקצאה האישית של אף אחד..

מגישים

נייר יכול לעבור ממצב עריכה למצגת למצב על ידי לחיצה על כפתור בסרגל העליון שנראה כמו לוגו של YouTube בריבוע.

כפתור Paper_present_

שוב, המאפיין העיקרי של נייר הוא שזהו המקבילה הדיגיטלית לגיליון נייר ארוך עד אינסוף ללא הפסקות. זה לא ישתנה במצב המצגת, כך שלא תקבל שקופיות מוגדרות כמו שאתה יכול להשתמש ב- PowerPoint או ב- Speaker Deck או בשקופיות הדינמיות והיחסיות של Prezi.

מצגת נייר

זה לא נותן לך שליטה טובה על מה שמופיע על המסך. אתה יכול לכוונן את המצגת כך שתכונות דמויי שקופיות יוצגו תוך כדי גלילה, אך זה רק יועיל למסך שלך. אם אתה עובר לרזולוציה או יחס רוחב-רוחב אחר, כל העבודה הקשה שלך תהיה ללא תום.

עם זאת, שילוב המדיה העשירה אומר שאתה יכול להציג דברים וסוגים שונים יותר ממה שהיית יכול לתכניות אחרות. אם אתה רוצה להשוויץ באב-טיפוס האחרון של היישום שיצרת ב- Figma, למשל, אתה יכול לעשות זאת באמצעות Paper.

אתה יכול גם להטמיע Google Docs, כך שאם תמיד רצית להציג מסמכים, אך לא רצית להשתמש ב- Google Slides, תוכל לעשות זאת. עבור הרשומה, נייר מאפשר לך להטביע גם את שקופיות Google, אך אינך יכול להציג אותן במצב מצגת.

במקום זאת, לחיצה עליו מחזירה אותך אל Google Slides.

מצב המצגת מגיע עם מצב כהה שמחליף את החיך הצבעוני השולט לבן לבן כזה שכולו אפורים. קשה להבין אילו צבעים יוחלפו, כיוון שאינך יכול להשתמש במצב כהה כשאתה בעורך..

Paper_presentation_dark

ידידותיות למשתמש

התכונה המשכנעת ביותר של נייר Dropbox היא ממשק המשתמש שלה, שהעביר את כלי העריכה מהסרגל העליון. אם ברצונך להוסיף משהו מלבד טקסט רגיל, לחץ על שורה ריקה כדי שתיבת קופץ תופיע בצד ימין. יש לו אפשרויות להכניס אחד מתוך 29 שירותים הניתנים להטמעה, תיקיית Dropbox, תמונות, טבלה, רשימת בדיקה, רשימה רגילה, חלוקת קטעים או חסימת קוד.

Paper_popup_box

ישנם גם קיצורי מקשים לתכונות אלה, כך שתוכל ללמוד אותם כדי לחסוך זמן

ניתן להכניס את רוב המדיה המשובצת המשולבת על ידי העתקה והדבקה של קישור לתוכן בנייר Dropbox או הוספת תיבה מהסוג הנכון והדבקה של הקישור לתוכו.

אתה יכול לערוך את התוכן ביותר שהוכנס על ידי לחיצה עליו ובחירה מבין האפשרויות בתיבה המוקפצת שמופיעה למעלה. עם זאת, לא ניתן לערוך סוגים מסוימים של תוכן, כגון סרטוני YouTube ורשימות ביקורת לאחר שהם הוצבו.

Paper_edit_popup

עם זאת, הפגם הגדול ביותר בנייר הוא היעדר בקרות לעיבוד תמלילים. אינך יכול לשנות את הגופן שלך, ולמרות שרובנו אינם משתמשים במאות הזמינות ב- Microsoft Word, יהיה זה נחמד שלמגישות יהיו לפחות כמה אפשרויות. גדלי הגופנים מוגבלים גם הם. אתה מקבל סוג גוף אחד ושלוש כותרות, שרק שתיים מהן זמינות בפופ-אפ.

הדגשת טקסט מאפשרת לך להדגיש, להדגיש, לעבור או לקשר אותו, כמו גם להפוך אותו לרשימה או לרשימה.

אתה יכול להגיב על רוב הדברים על ידי לחיצה על אפשרות התגובה בתיבה המוקפצת או לחיצה על האובייקט ולחיצה על “ctrl + alt + m.” שוב, זה יהיה מוכר לאנשים שהשתמשו ב- Google Docs.

דף נייר

עם זאת, אין שום בדיקת איות מקורית בעיתון, מה שאומר שאתה בעצמך. אפילו סופרים מקצועיים אוהבים בדיקת איות מכיוון שזו קו ההגנה האחרון בין נפיחה מוחית לבין טעות ציבורית מביכה. לא חסר במאמר זו בעיה רצינית, במיוחד אם תכננת להציג אתו.

אמנם אתה יכול לעקוף את זה על ידי בדיקה כפולה של העבודה שלך בתוכנית אחרת או התקנת שירות כמו Grammarly, העובדה שנשארה לך לא צריכה להיות חייבת ביישום כזה.

אם אתה מבצע עבודות שיתופיות ב- Dropbox Paper, הסיכויים לערוך ובדיקת האיות תיפול לאדם אחד, שנראה כמו מצב לא הוגן. זה מסתתר לנו ש- Dropbox טרם הוסיף בודק איות.

לנייר Dropbox יש אפליקציה למכשירי iOS ואנדרואיד, כך שתוכלו להתחבר ולבצע שינויים תוך כדי תנועה, אך לא תוכלו להיכנס למצב מצגת בטלפון. זה לא הכרחי, אבל זה יהיה תכונה נחמדה להכנת מגרשי מכירות מחוץ למשרד.

Paper_mobile

למי מיועד נייר Dropbox?

לאחר שתקרא על התכונות של Dropbox Paper וידידותיות למשתמש, יתכן שאתה תוהה את מי הוא אמור לשרת. זו שאלה הוגנת, לאור העובדה שנייר מתפשט כל כך דק. אתה יכול לעשות הרבה דברים באופן שטחי, אבל מעטים בצורה עמוקה ומפורטת.

יוצרים

לא ברור מי יוצרים סולו יכולים להרוויח משימוש בנייר. היעדר בדיקת איות מהווה חסרון רציני עבור רוב האנשים. אם אתה יוצר מסמך לטקסט בלבד, יש חלופות טובות בהרבה לתכונה זו בלבד, שלא לדבר על אפשרויות העיצוב הגרועות של נייר.

אתה יכול לנסות להשתמש בו כמכשיר ארגוני, אך אינך יכול להטמיע שום דבר בטבלאות.

אתה גם תקוע עם הכיוון האנכי והגלילה האינסופית, מה שאומר שאתה לא יכול לארגן באופן ייחודי את הרעיונות שלך כמו שאתה יכול עם Prezi.

למרות כל אפשרויות ההטבעה, לא ברור מי מרוויח הכי הרבה משימוש בתוכנית זו.

משתפי פעולה

בעוד ש- Google Docs אינו מעבד תמלילים טוב יותר משל מיקרוסופט וורד, התכונות השיתופיות שלו, ממשק האינטרנט והחיסכון האוטומטי נותנים למשתמשים סיבות משכנעות להשתמש בו..

ניתן לראות בנייר Dropbox כתוכנית מצוינת לעבודה קבוצתית, גם אם זה נופל שטוח עבור המשתמש הבודד.

זה שווה למסמכים כמה קל להזמין משתפי פעולה ומרחיק לכת בתחומים אחרים. קל ליצור ולהקצות משימות לחברי הקבוצה, אך התוכנית חסרה משימות מותנות המפעילות חדשות עם סיוםן והיא לא מספיק חזקה כדי לתמוך בתהליך רב שלבי מתחילתו ועד סופו..

העובדה שהיא אינה עוקבת אחר פריטים פתוחים למטלות, או כוללת בדיקת איות, מעלה את השאלה איזה סוג פרויקטים בקבוצה Dropbox מצפה מצוותים לעבוד על נייר שהם לא יכלו למצוא במקום אחר. הסיכויים הם כי כלים שיתופיים טובים יותר קיימים בתוכנית או שירות ספציפיים לתעשייה.

מגישים

אתה יכול להציג בנייר Dropbox, אבל יש מעט תמריץ לעשות זאת. אחד המרכיבים העיקריים במצגת הוא שליטה על מה שמופיע על המסך כך שהקהל שלך יכול לנוע בצורה חלקה בין האזנה למבט.

נייר לא נותן לך את השליטה שאתה צריך בכדי להפוך את זה למציאות. הגלילה היא גם הרבה פחות מעניינת מהמעברים ב- Google Slides או Prezi.

החיסכון האמיתי היחיד במצב המצגת של נייר הוא שהוא מאפשר לך לשלב כל כך הרבה סוגי מדיה משובצים. אם, מסיבה כלשהי, היית צריך להציג מצגת שהסתמכה על היכולת לעשות זאת, ייתכן שהתכנית תהיה שווה לנסות.

עם זאת, רוב המגישים לא צריכים זאת וירצו משהו שייתן להם שליטה רבה יותר.

מחשבות אחרונות

נייר Dropbox הוא גוון עם פוטנציאל, אך הוא לא התקדם הרבה מאז שוחרר וקשה לקוות שהוא יהפוך למשהו מועיל יותר.

אמנם זה עובד מצוין ויש לו ממשק משתמש נקי, אך אין לו פונקציה אחת שנותנת לו יתרון על פני תוכניות אחרות. אתה יכול לשלב תוכניות רבות ושונות במסמך בודד, אך זה לא אומר שאתה משיג פונקציונליות שלא היית צריך אם היית משתמש בתוכניות אלה דרך אתרי האינטרנט שלהן. מערכת המצגות אפויה בתחתית והיעדרו של בודק איות הופך אותה לתוכנית גרועה לעיבוד תמלילים.

כל תכונה עובדת, אך לא ברור מדוע מישהו ישתמש בנייר Dropbox על גבי תוכנית אחרת שיש לה תכונות דומות, אך עם עומק רב יותר. זה לא אומר שלא ניתן היה להפיק תועלת כלשהי מהתוכנית, אבל זה לא יהיה הנכון עבור רוב האנשים.

אם אתה מחפש משהו טוב יותר, Google Drive הוא מקום טוב להתחיל בו. תוכל ללמוד עוד על כך בסקירת Google Drive שלנו.

מה אתם חושבים על נייר Dropbox? האם יש פוטנציאל שחסר לנו או שמא הערכתנו מתה? יידע אותנו בפרק התגובות למטה. תודה שקראתם.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map