מדריך Cloudwards: מהי אמזון QuickSight?

אמזון הציגה לאחרונה את QuickSight, כלי בינה עסקית מבוסס ענן, במטרה העיקרית לפשט את כל התהליך של פיתוח תובנות מערימות של מקורות נתונים גדולים בקלות, במהירות וכמובן בעלות נמוכה..


אמזון טוענת שהכלי הוא אינטליגנציה עסקית מהירה, קלה לשימוש ומונעת בענן, בעלות של 1/10 מהמחיר של פתרונות BI מסורתיים..

עזרה בשירותי האינטרנט של אמזון

אין להכחיש כי במהלך השנים האחרונות שירות האינטרנט של אמזון יצר לעצמו קרקע חזקה על ידי מתן מגוון שירותים לאיסוף, אחסון ועיבוד כמות עצומה של נתונים.

מרכז הנתונים של AWS
שירותי רשת אמזון

תופתעו לדעת את רשימת החברות המסתמכות על שירותי האינטרנט של אמזון כיום. מחברות מבוססות וגדולות כמו פיליפס וסמסונג ועד חברות מגובות טכנולוגיות כמו אדובי ונטפליקס, כולם מעדיפים שירותי אינטרנט של אמזון לצרכי הנתונים הגדולים שלהם..

אפילו סטארט-אפים כמו FourSquare ו- AirBnB מסתמכים על AWS.

כדי להבין כיצד QuickSight יכול באמת לעזור ל- AWS, בואו נחפור בזה קצת יותר לעומק. ברגע שהנתונים שנוצרים מיישומי לקוחות נכנסים לתשתית AWS, הם מוזרמים דרך Amazon Kinesis ומאוחסנים במקור נתונים יחסי כמו:

 • האדום של אמזון
 • אמזונה אורורה
 • אמזון RDS

מקורות הנתונים עשויים להיות מבוססים על קבצים כמו אמזון S3 או מקורות נתונים של NoSQL כמו אמזון דינמו. לאחר אבטחת הנתונים הוא נשלח לניתוח. לניתוח ועיבוד נתונים, ישנם כלים כמו AWS Pipeline Data ו- AWS Machine Learning.

יש פער גדול באופן איסוף הנתונים ועיבודם של המשתמשים וכיצד המשתמשים העסקיים מקבלים כל יום החלטות מרכזיות באמצעות ניתוח נתונים אלה..

עבדתי בעצמי על כמה כלים למודיעין עסקי כשעובדתי בענף ה- IT, ואני יכול לומר לכם את כל התהליך, מאיסוף נתונים ועד סוף סוף יצירת דוחות הוא ארוך מדי מכפי שמישהו היה רוצה שיהיה..

שירותי רשת אמזון
© אמזון

באופן כללי, פתרונות בינה עסקית זקוקים למספר צוותים של מהנדסים כדי להקדיש חודשים על הבנת ובניית מודלים של נתונים מורכבים. מקורות הנתונים משולבים ונבדקים שוב ושוב כדי לוודא שאין שום באג ביניהם.

ורק לאחר ניקוי סבב ה- QA האחרון, הוא מועבר לצוות הבא שמשתמש בתוכנה אחרת לחלוטין כדי להפיק דוחות.

זה הדוח המוצג למקבלי ההחלטות העיקריים של החברה במקום למקורות הנתונים בפועל. פתרונות אלה מגבילים משתמשים עסקיים לשאילתות ודוחות שנבחרו מראש מכיוון שאין מקום ליכולות חזותיות או לחקר נתונים אינטראקטיביים.

נוסף על כך, על ארגונים להוציא אלפי דולרים מדי שנה על רישיונות, דמי תחזוקה וחומרה כבדה. לתמוך בכלים אלה של מודיעין עסקי. ואם ארגונים רוצים להגדיל את מספר העובדים או את נפח הנתונים, ברור שהם צריכים לפגוש יותר כסף בכדי להמשיך ולהתנהל.

QuickSight – התשובה לכל בעיות ה- BI

אמזון QuickSight הוא שירות מודיעין עסקי המופעל בענן שנוצר כדי לפתור בעיות נתונים גדולים כולל מורכבות, מהירות ועלות.


© AWS

זה עושה זאת על ידי הפיכת כל מקורות הנתונים הגדולים לזמינים למשתמשים עסקיים בקלות ומתן להם ממשק קל לשימוש במהירות של 1/10 מהעלות הכוללת של פתרונות בינה עסקית אחרת. אני מרגיש מאוד ש- AWS הגדירה מחדש את העולם ‘סביר’ בכך שהיא מספקת אמזון QuickSight בעלות של 9 דולר למשתמש, לחודש.

רכיבי מפתח של QuickSight

1. תבלין

מנוע חישוב זיכרון מהיר ומקביל (SPICE) הוא המרכיב החזק והמפתח ביותר של QuickSight. הוא בנוי למעשה על ידי אותו צוות אנשים שהביא אליכם את אמזון רד-שיפט ואת אמזון אורורה.


© TechCrunch

SPICE הוא מפעיל המפתח של QuickSight והוא מסייע בהיקף של טרה-בתים של נתונים ועדיין לשמור על זמן תגובה של כמה אלפיות השנייה. בעיקרון, כאשר אתה מפנה את הנתונים שלך ל- QuickSight, כל הנתונים נלקחים על ידי SPICE כדי לייצר ביצועי שאילתה מיטביים.

בעזרת החישובים העשירים שלה, SPICE מאפשרת למשתמשים להפיק תובנות ממקורות הנתונים שלהם ללא כל תוספת או תשתית קנה מידה נוספת.

הסיבה לכך ש- SPICE כל כך מהר להגיב לשאלות היא מכיוון שהיא משכפלת נתונים לביצועים וזמינות גבוהים. משמעות הדבר היא שארגונים יכולים להגדיל עד אלפי משתמשים שיכולים לבצע ניתוח אינטראקטיבי ומהיר, באותו זמן ובמקורות נתונים שונים..

2. גילוי אוטומטי

אם השתמשת אי פעם בכלי בינה עסקית היית יודע שאחד האתגרים הגדולים ביותר הוא לגלות את הנתונים ולבחור אותם לניתוח.

ניתוח נתונים של ענן משתמשים
© NEC Corporation of America

בדרך כלל זה מצריך צוות של מהנדסי נתונים לקטלג ולהפוך את הנתונים לגלויים בעזרת מנוע ניתוח. אבל עם QuickSight, כשאתה מתחבר אליו, התוכנה מגלה אוטומטית מקורות נתונים שיש לך גישה אליהם, מנתחת אותם ומגדירה אותם.

3. AutoGraph

כשעבדתי עם BI, אחת הבעיות המתסכלות ביותר איתן התמודדתי הייתה יצירת גרפים והמחשה כיצד להראות כל גרף..


© AWS

ואני שמח לראות ש- QuickSight דאג לבעיה זו. כל שעליך לעשות הוא לבחור את סוג הנתונים שאתה מתמודד איתו ו- QuickSIght יבחר את הגרף הטוב ביותר כדי להמחיש אותו..

4. שיתוף ושיתוף פעולה

יש מאפיין לוח סיפורים נהדר המאפשר לך לשלב הדמיות ולהציג אותם בצורה של לוחות מחוונים עסקיים, להוסיף הערות ולשתף אותם עם קבוצות או אנשים (בארגונים שלך). שוב, נהדר לעבודה מהירה וטובה יותר.

תמחור מהיר של אמזון

זה כמובן אחד התכונות המשכנעות ביותר של QuickSight. מנוי שנתי סטנדרטי יעלה לך 9 $ לחודש ואילו מנוי חודשי יעלה 12 $ לחודש.


© מארק מוז

מנוי שנתי לארגון יעלה 18 דולר, ואילו מנוי חודשי עבור זה יעלה 24 דולר. זה כולל שטח של 10 ג’יגה-בייט עבור SPICE המצורף. עבור כל שטח GB נוסף, עליכם לשלם 0.25 $ לחודש עבור המהדורה הרגילה ו- 0.38 $ עבור המהדורה הארגונית.

סיכום

אמזון QuickSight בהחלט ריגש אותנו ואנחנו באמת חושבים שהוא יכול לשנות את משחק ה- BI על ידי הצעת כלים לביצוע מהיר ובמחיר משתלם.

זה זמין רק כתכונת תצוגה מקדימה ברגע זה, אבל יש לנו תחושה שאמזון הולכת להשיק אותו בקרוב. במקרה שאתה מעוניין לבדוק את התצוגה המקדימה, תוכל להירשם כאן

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map