אסטרטגיית הגיבוי והאחסון של Cloudwards.net 2017

שנה חדשה, אסטרטגיית גיבוי חדשה: מבחינתי שנת 2017 אני אעבוד יותר מתמיד עם קבצי תמונות ווידאו, אז אני אצטרך יותר מקום מתמיד לאחסן אותם.


מלבד אחסונם, אני אצטרך אסטרטגיית גיבוי חדשה לגמרי לסוגים קבצים חדשים אלה. הייתי רגיל לקבל מספר ג’יגה-בייט שצריך לגבות אותם, אבל עכשיו אני מסתכל על טרה-בתים של נתונים שצריך להגן עליהם מפני אובדן.

כפי שאתה יכול לדמיין, לאבד כל אחד מאלה יהיה אסון עבורי ועבור העסק שלי, אז אני לוקח את אסטרטגיית הגיבוי שלי לרמה חדשה עם מספר פתרונות, גם חומרה וגם תוכנה..

נכון לעכשיו אני מאחסנת את כל הקבצים שלי בשני כוננים קשיחים של 4 טרה-בתים, שנראים כמו הרבה עד שתתחיל לחתוך וידאו ותתחיל לצלם תמונות ברזולוציה גבוהה. הם מתמלאים כמו משוגעים עכשיו ואני צריך להחליף אותם בהקדם האפשרי. נוסף על כך, אני מתקדם יותר ויותר לכיוון 4K, ולכן יש צורך בהגנה עתידית.

להלן תמצא את האסטרטגיה המדויקת שלי, וישנו גם סרטון בו אני מסביר לעומק כמה מהבחירות שלי.

1. חומרה

החלפת הדיסק הקשיח שבחרתי הם שבעה כוננים קשיחים של 8 טיגה-בייט של Seagate Archive, הכוללים שטח אחסון של 56 טרה בייט. עכשיו, מכיוון שאצלי להתקין RAID ו- NAS כחלק מאסטרטגיית הגיבוי שלי, אני לא מתכוון להשתמש בכל זה, למעשה אני אפילו אאבד חלק מזה בגלל RAID, אבל זה אמור לשמור עליי הולך לעתיד הנראה לעין.

הסיבה שהלכתי לארכיון Seagate היא מכיוון שאותו יצרן מציע יחס עלות לתועלת נהדר; הם כוננים טובים והצלחתי להשיג אותם בסביבות 300 $ לכל אחד. עם זאת, הם יכולים להשתנות בצורה פרועה במחיר, לכן הקפידו לפקוח עמו על עמוד אמזון שכן בזמן הכתיבה הם בערך 225 דולר (או!).

עכשיו, מכיוון שאין לי תיק מחשב שיתאים לשבעה דיסקים קשיחים, אני אשתמש ב- TerraMaster D5-300, שהוא בעצם רק מתלה שבו אוכל לתלות חמישה מהכוננים הקשיחים החדשים שלי. הסיבה שהלכתי עבור TerraMaster היא שהיא מציעה מהירויות העברת נתונים נהדרות, בין השאר בזכות מחבר ה- USB 3.0 שלה, אותו אני אצטרך בעת עריכת וידאו.

כאשר האחסון לא נמצא בדרך, בואו נסתכל איזה סוג של פיתרון הגיבוי אני רוצה שיהיה לי. הזכרתי את ה- RAID בעבר, אבל לפני שאגיע לזה אני רוצה לדבר על ה- Synology NAS שאשתמש בה.

NAS נהדרות משתי סיבות: מצד אחד, מכיוון שהם מחוברים לאינטרנט, אתה יכול להשתמש באחת במקום בספק גיבוי ולחתוך חשבון חודשי אחד לפחות. מצד שני, הם משמשים כגיבוי מעולה לגיבוי שלך, כך שתוכל לנוח בקלות בידיעה שכל הפיטורים שהגדרת ישמור על בטיחות הנתונים שלך בכל אשר יבוא..

כדי להגדיר יתירות זו, אחבר את שני הכוננים הקשיחים שנותרו ל- NAS, שיחברו בתורם לחמשת התקני הדיסק הקשיח של Seagate המשתמשים ב- Synology Hybrid RAID. משמעות הדבר היא, בקיצור, שאם כונן אחד נכשל, הארבעה האחרים יוכלו להרים את הרפיון. לפרטים נוספים על אופן עבודת RAID, אנו ממליצים על פוסט זה אודות Synology DiskStation.

אם כן, לסיכום מחדש: המחשב שלי יהיה מחובר ל- TerraMaster עם התקנת חמישה כוננים קשיחים ו- RAID 5, ויתנו לי גיבוי מוגבל אחד. זה, יחד עם כל מכשיר אחר שברשותי, מחובר אז ל- NAS שלי, שיש לו שני דיסקים קשיחים בתוספת האחסון המובנה שלו, המשמש כשכבת אבטחה מוגבלת נוספת. זה אמור לתת לי את כל האחסון הדרוש לי, אם כי אני קצת חושש במהירויות העברת נתונים, אלא אם כן אעבור ל- RAID 0, מה שבתורו לא יביא לי שום חיץ.

אלה כמה בחירות קשות לעשות, אבל אני בטוח שבחרתי באסטרטגיה הנכונה עם RAID 5 מכיוון שהיא תתברר כנוחה לעבוד איתה. זה יאפשר לי לעבור מתחנת העבודה למחשב הנייד שלי, כל זאת מבלי שאצטרך לדאוג לאן אני הולך להשאיר את כל הקבצים שאני יוצר. יחד עם זאת בניתי קו הגנה ראשון הגון מפני אובדן נתונים.

עם זאת, אני גם הולך להקים קו שני דרך שירותי ענן שיגנו על רשת זו אם כל דבר יטגן את המערכת כולה בבת אחת.

2. תוכנה

מכיוון ש- RAID ו- NAS הם מבחינה טכנית לא פתרונות גיבוי מלאים, אני ממליץ לך תמיד להסתמך על צורה כלשהי של שירות ענן כדי לוודא שהנתונים שלך בשלמותם יישארו בטוחים. נחשול כוח בודד יכול היה, ואני מצטמרר מהמחשבה, למחוק את כל ההתקנה המתוקה המתוארת שתיארתי ולא רק שאצליח להרוויח כסף רב, העסק שלי לעולם לא יתאושש מאובדן הנתונים.

בהתקנה שלמעלה, אני יכול לגבות ישירות את TerraMaster עם מרבית שירותי הענן, אך מעטים מהם יאפשרו לי לגבות את ה- NAS (למעט CrashPlan, תלוי במצב). עם זאת, בקיבולת המלאה ה- TerraMaster יחזיק 32 טרה-בתים (דיסק קשיח אחד שמור ל- RAID) כך שחלק מהספקים יצאו לפני המרוץ אפילו מתחיל.

עבור מצבי, אני מרגיש ש- Backblaze היא האפשרות הטובה ביותר שלי מכיוון שהיא מציעה גיבוי בלתי מוגבל, מה שמאפשר לי לזרוק את כל הבלגן על השרתים שלהם בפעם אחת. אני גם אוהב את המחיר, קלות השימוש והביטחון של Backblaze, כך שאוכל לטפל בכל צרכי הגיבוי שלי בפעם אחת. לא ש- Backblaze צריך להיות המתאים ביותר עבורך: עם חלק מההתבוננות סביבך תוכל למצוא את פיתרון הגיבוי הטוב ביותר לצרכים שלך, וגם.

עם זה מהדרך, כל מה שעדיין אני צריך לדאוג הוא שכל המכשירים והתוספים השונים האלה ידברו אחד עם השני, כך שאוכל להחליף מכשירים ובכל זאת לעבוד על אותו קובץ כמו שמעולם לא העברתי.

Sync.com הוא השירות הרגיל שלי לדברים מסוג זה ואני לא רואה שום סיבה לשנות מכיוון שאני מרגיש שהוא מציע מחיר מעולה, מהיר מסנכרן בזק כמו גם אבטחת ידע אפס שמשמעותו שאף אחד לא יוכל להגיע ל הנתונים שלי אלא אם כן אני מאפשר להם. בד בבד עם Sync.com, אני גם אשתמש ב- pCloud, בעיקר מכיוון שיש לה אפליקציה ניידת נהדרת לה אני זקוק אם אני נוסע ואינני יכול להשתמש במחשב הנייד שלי.

שני השירותים הללו יאפשרו לי למנוע מהכוננים הקשיחים החדשים שלי להתמלא מהר מדי מכיוון שאני יכול פשוט להכניס איתם כל דבר שאינו קובץ וידיאו מסיבי, ובמקביל לתת לי גישה מיידית מכל מקום ובכל זמן.

בין כל החומרה החדשה שלי, כמו גם שלושת ספקי הגיבוי והאחסון בענן, עלי להיות מסוגל לא רק לאחסן את כל הקבצים החדשים שאצור, אלא שהם יהיו בטוחים מהפרעה ואני אמור להיות מסוגל לגשת אליהם בכל פעם ו לאן שאני רוצה.

אם יש לך שאלות יידע אותי בתגובות למטה, תודה שקראת.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map