כיצד לשלוח דוא”ל קבצים גדולים באופן מאובטח בשנת 2020 והלאה

זה מאוד מתסכל כשצריך להעביר קובץ גדול באופן מיידי ושימוש בכונן אגודל אינו מהווה אפשרות. ספקי הדואר האלקטרוני הנפוצים ביותר אינם מאפשרים לך לשלוח קבצים גדולים כקובץ מצורף, כך שסביר להניח שתצטרך לצוד כדי למצוא שירות לשיתוף קבצים..


עם זאת, גם אם תמצא אחד כזה, ייתכן שתגלה כי אבטחה היא בעיה: לא לכל השירותים האלה, במיוחד לא לחינם, תהיה ההצפנה הדרושה לך כדי לוודא שאף צד שלישי לא יוכל לגשת למסמך או לתמונה שלך..

במדריך זה אנו מראים כיצד לשלוח דוא”ל קבצים גדולים באופן מאובטח. שים לב ש”גדול “, אנו מתכוונים לקבצים העולים על 250MB, וזה מספר פעמים מעבר למגבלות שהטילו ספקי דוא”ל פופולריים רבים. בעזרת מדריך זה תוכלו לשלוח תמונות דיסק שלמות מבלי לשלוח את הדיסק עצמו בפועל.

החלק הטוב ביותר הוא שבמקרה של כל אחד מהספקים עליו אנו מדברים, המקבלים אינם צריכים להירשם לחשבון. הם עדיין יוכלו להשיג את הקובץ שלך בלי להירשם.

היבטי אבטחה שיש לקחת בחשבון

מכיוון שאיננו משתמשים במרחב תיבות הדואר בכדי לאחסן את הקבצים הגדולים עצמם, נשאלת השאלה עד כמה מאובטחים השרתים של אתרי אחסון בענן. חלק מהספקים ידועים לשמצה בכך שהם נותנים מעט ביטחון. לא רק את פרטי הכניסה שלך אלא גם את הנתונים בפועל שאתה מאחסן יכולים להיגנב.

במקרה של דוא”ל, הונאות דיוג וכן צורות אחרות של ניתוחים נפוצים. תלוי עד כמה המקלט שלך מנוסה בטכנולוגיה, יתכן שהוא לא יוכל להבדיל מה ההבדל וזה יכול להוביל להרבה בעיות כאשר הם פותחים דוא”ל שהם חשבו שממנו.

כדי לוודא שכולם נשארים בטוחים, כדאי לזכור את הדברים הבאים:

 • אם ניתן לזהות בקלות אימיילים שנשלחו כאותנטיים
 • אם קיימים מנגנונים המגבילים את הגישה רק לנמען
 • כל מערכות הקיימות כדי להבטיח שלמות הקבצים
 • אם המערכת מנהלת יומן, כך שתוכל לבדוק אם יש חטטנות בלתי מורשות

עם זאת, נעבור למספר ספקים המאפשרים לך לשלוח דוא”ל קבצים גדולים בצורה מאובטחת.

DropSend

DropSend היא אפליקציה מבוססת דפדפן לחלוטין שאינה דורשת הורדות. זה מאוד ידידותי למשתמש ומהיר, ובנוסף יש לו אפליקציות סלולריות לאנדרואיד ו- iOS. אם אתה מעדיף לעבוד משולחן העבודה שלך, DropSend מציעה ללקוחות Mac ו- PC וכן פלאגין עבור Microsoft Outlook..

DropSend משתמש בהצפנת AES של 256 סיביות ותומך בקבצים של עד 4 ג’יגה-בתים עם התוכנית האישית החינמית (8 ג’יגה-בייט ללקוחות משלמים), מה שהופך אותו פחות שימושי כשרוצים לשלוח למשהו שווה ערך ל- DVD Blu-ray או אפילו ל- DVD כפול DVD שכבה בקובץ אחד. ניסיון חינם זמין.

FileMail

FileMail עובד באופן דומה לזה של DropSend אלא שהוא מאפשר קבצים גדולים עוד יותר. עם זאת, התוכניות בתשלום שלה יקרות יותר מאלה של DropSend. אתה יכול אפילו להשתמש בו באתר האינטרנט שלך, ומאפשר למבקרים לשלוח לך קבצים גדולים על ידי מילוי טופס הניתן להתאמה אישית. יש גם ממשק API זמין למפתחים.

FileMail משתמש בהצפנה של 128 סיביות במנוחה, עם זאת, המסמך המצהיר כי זה לא עודכן מאז 2013. תוכניות חינמיות מכילות את גודל הקובץ המרבי בגובה 30GB ואילו תוכניות בתשלום טוענות לתמוך בגודל קובץ “בלתי מוגבל”..

OneDrive

OneDrive פופולרי יותר כאמצעי אחסון מקוון מאשר שליחת קבצים ספציפית באמצעות דואר אלקטרוני. עם OneDrive, גודל הקובץ המקסימלי המותר תלוי בכלי בו אתה משתמש, כגון סייר הקבצים של Windows, אפליקציית שולחן העבודה, אפליקציה לנייד וכו ‘. ברוב המקרים, הגבול העליון של קובץ יחיד מוגדר כ- 10GB.

OneDrive מציע תכונות רבות של בקרת גישה לשיתוף קבצים. מיקרוסופט טוענת גם כי הם שומרים עותקים של כל קובץ בכוננים ושרתים שונים. זה מאפשר לך לגשת אליהם גם במקרה של תקלה בחומרה.

שלח את קובץ זה

SendThisFile מציב מגבלות על כמות ההעברות שאתה מבצע ולא על גודל הקובץ הבודד עצמו. הוא אכן משתמש בהצפנת AES-256 במנוחה ובצפנת 128 סיביות TLS להעברה מקצה לקצה. עם זאת, אפילו תוכנית הארגון המובילה (שעולה 99.95 $ לחודש) תאפשר לך להעביר רק כ -500 ג’יגה-בתים של נתונים.

תקופת ניסיון בחינם זמינה המאפשרת לך להעביר נתונים של 50GB. אתה יכול אפילו להירשם באמצעות חשבון הפייסבוק, הלינקדאין או Google+ שלך.

Dropbox

בדומה ל- OneDrive, גם Dropbox נחשב לאמצעי אחסון מקוון יותר המתאים לכל סוגי הקבצים. כשאתה נרשם לחשבון Dropbox, אתה מקצה לך שטח אחסון מסוים. מגבלה זו יכולה להיות צוואר בקבוק בהשוואה לגודל הקובץ שברצונך להעלות.

לקבצים שאתה מעלה באמצעות אפליקציית שולחן העבודה או אפליקציה לנייד אין מגבלות מוגדרות לגודל שלהם. אלה המועלים באמצעות הדפדפן צריכים להיות פחות מ- 20 ג’יגה-בייט.

רבות נאמר על נוהלי הבעיות והבעיות של Dropbox. תעודות משתמש נגנבו בעבר ואפילו תחזוקה שוטפת גרמה לעיתים קרובות לתסכול רב. מבחינת ההצפנה זה דומה ל- SendThisFile.

יצירת תיקיה משותפת ב- Dropbox

לדוגמה, מדד כזה שיושם בצורה לא טובה הוא שרק תוכן הקבצים מוצפן, ולא המטא נתונים שלהם. אז אם למישהו יש גישה למדיה האחסון של Dropbox, יתכן שלא ניתן יהיה לבדוק באופן ישיר את תוכן הקבצים שלך אך בהחלט ניתן לעשות ניחושים משכילים על סמך שם הקובץ, הגודל, תאריך ההעלאה וכו ‘..

Dropbox טוען כי שרתי האחסון שלהם ממוקמים במרכזי נתונים ברחבי ארצות הברית. זה תואם את האיחוד האירופי-ארה”ב. תוכנית מגן הפרטיות ומסגרת הנמל הבטוח האמריקני-שוויצרי.

אם אתה משתמש ב- Mac, תצטרך לאפשר ל- Dropbox גישה למחזיק המפתחות שלך. ללא גישה זו הוא לא יתחיל. השירות טוען כי יש צורך בגישה לאימות חשבונך וכדי לאבטח עוד יותר את הגדרות יישום Dropbox.

מגה

דף הבית של MEGA הוא מעט כבד לטעינה. עם זאת, תוכלו להתחיל מייד בהעלאת קבצים על ידי גרירה ושחרור ישירות לדף הבית עצמו. אתה יכול כמובן לבחור להשתמש גם במעלה הקבצים אם תרצה. כמו Dropbox, גם MEGA לא טוען להציב מגבלה פרטנית כלשהי על גודל הקובץ.

MEGA מסתמך מאוד על הצפנה מקצה לקצה, גם אם אתה מעלה קבצים באמצעות הדפדפן או מכשיר נייד. המפתחות הפרטיים המשמשים לתהליך ההצפנה והפענוח לעולם לא עוזבים את מכשיר המשתמש, MEGA טוענת שהוא לא מחזיק אותם בשרתים שלו..

זה אפילו מעודד משתמשים לאמץ את נוהלי הגיבוי שלהם ולא להסתמך עליהם בלבד. בדפי התמיכה שלהם הם נתנו רשימה של סיכונים והתקפות אפשריות, כך שאתה כמשתמש מודע למה שעלול לקרות במקרה הגרוע ביותר.

סיכום

כאשר מסתכלים אך ורק מנקודת מבט ביטחונית, נראה כי MEGA היא אפשרות טובה מאוד ומנוסה. עם זאת, הוא אינו מציע שילובים רבים של צד שלישי כמו Dropbox. התוכניות העסקיות שמציעה OneDrive, במיוחד בשילוב עם Office 365, מעניקות לך מגוון יישומים, אך הדבר עשוי להפריז בכמה מהמחשבים.

במקרה של האפשרויות הפחות מוכרות, כמו DropSend, FileMail ו- SendThisFile, אתם עשויים להרגיש בטוחים יותר שלא נתקלתם בשום חדשות על אותם הסובלים מהתקפות רשת. עם זאת, במוקדם או במאוחר הם בסופו של דבר יסבלו מהתקף כזה ורק אז תדעו אם ההגנות שלהם עומדות במשימה.

אז הבחירה מתחילה בשאלה יחידה: האם אתה מרגיש בטוח יותר ללכת על ספק לא ידוע יחסית שאולי לא נבדק האבטחה שלו או לפנות לספק פופולרי שכבר היה ממוקד על ידי האקרים לפחות פעם אחת עד כה?

ברגע שזה ברור, עליך לקחת בחשבון את התכונות, התמחור ומגבלות גודל הקבצים של הספק המתאים. זה יעזור לך לאפס את אחד משש הספקים שהזכרנו כאן.

אנו מקווים שנהניתם לקרוא את המדריך. הודע לנו מה המחשבות שלך לגבי השימוש בשירותים אלה בתגובות שלהלן.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map