כיצד לפתור כונן קשיח חיצוני שלא יופיע בשנת 2020

לא משנה עד כמה נבדוק שגיאות בכוננים הקשיחים החיצוניים הטובים ביותר שלנו, יחידות מסוימות יקלו בבעיות. זה אופי החיה, למרבה הצער, ולמרות שזה יכול להיות מאכזב לראות דבר לאחר ביטול האחסון של הכונן הקשיח החיצוני והמבריק שלך, הפיתרון הוא ככל הנראה רק כמה לחיצות משם. 

במדריך זה כיצד לפתור כונן קשיח חיצוני שאינו מופיע, אנו נעבור על הצעדים העיקריים לפתרון בעיות שעליכם לנקוט לפני החזרת הדיסק. השלבים ברובם זהים עבור Windows ו- macOS, אך כיסינו את שתיהן כדי לא ללכת לאיבוד. 

לפני שנגיע לזה, אנו רוצים לדון בסיבות לכך שהכונן הקשיח שלך אולי לא מופיע.

מדוע הכונן הקשיח החיצוני שלך לא מופיע

אם הכונן הקשיח החיצוני שלך לא מופיע, דברים רבים עשויים לגרום לבעיה, כולל בעיות במחשב שלך, כונן קשיח שמת בהגיעו, כבל תקלות ועוד. עם זאת, יש בדרך כלל סיבות במערכת ההפעלה שלך שיכולות לגרום לכונן הקשיח שלא להופיע. 

כוננים קשיחים משויכים למחשבים המשתמשים במה שמכונה מערכות קבצים, עליהם תוכלו ללמוד כיצד לעצב מדריך כונן קשיח חיצוני. לפעמים מערכות אלה, או אפילו מבנה הקבצים, יוצאים מכל מיני סוגים וגורמים למערכת ההפעלה לא לזהות את הכונן, מה שעלול להיות מסובך עוד יותר עם מנהלי התקנים. 

עם זאת, הבעיה הסבירה ביותר היא שהכונן הקשיח שלך אינו מוכן לשימוש במערכת ההפעלה שלך. זה עלול להיות מבולגן, אך במקרים מסוימים, תצטרך לחפור בבטן של מערכת ההפעלה שלך ולהגדיר את הכונן הקשיח החיצוני שלך. לאמיתו של דבר, היינו צריכים לעשות זאת כשבדקנו את הספר הספרותי שלי במערכות דיגיטליות ב- macOS (קרא את סקירת הספרים שלי בספר Western Digital).

כיצד לפתור כונן קשיח חיצוני שאינו מופיע ב- Windows

Windows כולל כלים מרובים לאבחון כונן קשיח, אך לרוע המזל מקשה על הגישה אליהם. אנו הולכים לעבור את הצעדים שעליכם לנקוט אם הכונן הקשיח שלכם אינו מופיע במערכת Windows. 

בדוק את הכוח, הכבל והיציאה

לפני שתגיע לחלונות, עליך לבדוק את הכוח, הכבל והיציאה. כבה את המחשב שלך וחבר את הכונן הקשיח החיצוני. מרבית הכוננים הקשיחים, כגון Seagate Backup Plus Portable, כוללים נורית פעילות המציינת אם הכונן פועל (קרא את הסקירה שלנו של Seagate Backup Plus Portable).

אם הכונן הקשיח החיצוני שלך אינו כולל נורית פעילות, אתה יכול להרגיש את הכונן לרטט. למרות שזה עובד עם דיסק מסתובב, כגון יסודות Toshiba Canvio, הוא לא יעבוד עם SSD, כגון SanDisk Extreme Portable (קרא את הסקירה הבסיסית של Toshiba Canvio וסקירה של SanDisk Extreme Portable). 

עכשיו כשאתה יודע שהכונן מקבל כוח, אתה יכול לעבור לכבל וליציאה. ייתכן שכבל ה- USB בו אתה משתמש נשבר, אז החלף כבל חדש ונסה שוב. הדבר נכון גם ליציאת ה- USB בה אתה משתמש. העבר את החיבור ליציאות או למחשבים שונים כדי לפתור בעיות. 

ביצוע הדברים האלה יפתור את רוב הבעיות. אם בכל זאת אתה עדיין נתקל בבעיות, משהו השתבש במערכת ההפעלה שלך. 

הפעל את ניהול הדיסק

הגיע הזמן לעבור לניהול הדיסק. לאחר אישור היציאה, הכבל והכונן הקשיח הם בסדר, חבר את הכונן הקשיח החיצוני למחשב והפעל את ההתקן. לאחר Windows, יש כמה דרכים לגשת לניהול דיסקים, אך הקלה ביותר היא לחיצה על Windows Key + X ובחירת “ניהול דיסקים” מהרשימה..

macos-disk-utility

שם תוכלו לראות את הכוננים הקשיחים המחוברים למחשב שלכם, את יכולותיהם, שטח פנוי, מערכות קבצים ומצבי בריאות. גם אם הכונן הקשיח שלך לא מופיע ב”מחשב האישי שלי “, הוא אמור להופיע ב”ניהול דיסק”. כאמור, בעיות רבות עם כוננים קשיחים שלא מופיעות יורדות לשטח לא מוקצה, כלומר הכונן הקשיח אינו מוכן לשימוש במערכת ההפעלה.. 

אם אינך רואה את הכונן הקשיח שלך שם, משהו לא בסדר עם הכבל, היציאה או החשמל שלך, לכן עליך לנסות לנצל את האחריות ולהחליף את הכונן הקשיח. אם אתה רואה את הכונן הקשיח שלך, והוא אינו מוקצה, תצטרך ליצור כמה מחיצות או, בחלק מהמקרים, לעצב את הכונן.

צור מחיצה או פרמט את הכונן

שטח כונן קשיח לא מוקצה פירושו ששטח האחסון בכונן הקשיח אינו מעוצב עם מערכת קבצים שניתן לקרוא על ידי מערכת ההפעלה שלך. Windows יזהה שהכונן נמצא שם, אך הוא לא יציג אותו ב”מחשב האישי שלי “ולא יאפשר לך לקרוא או לכתוב נתונים. 

כדי לתקן זאת, עליך ליצור מחיצה ב”ניהול דיסקים “. בחלון שבתחתית לוח “ניהול הדיסק” מצא את הכונן הקשיח שלך. יש להציג חלק מהאחסון עם פס שחור למעלה, המציין שזה שטח לא מוקצה. לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני ובחר “אמצעי אחסון פשוט חדש.” 

אשף המחיצה יופעל ולרוב כל שעליך לעשות הוא לבצע את הצעדים. ראוי לציין כי הוספת מחיצה חדשה תעצב את הכונן ותסיר את כל הנתונים עליו. אם הכונן הקשיח שלך מציג שטח לא מוקצה, סביר להניח שלא היו נתונים עליו מלכתחילה. 

במקרה הלא סביר שהיית ל”ניהול דיסקים “וגילית שלכונן הקשיח החיצוני שלך אין שטח לא מוקצה, פורמט יכול לעזור. ייתכן שהיו שגיאות בעת עיצוב הכונן במפעל, מה שהופך את הכונן הקשיח החיצוני לנגיש. מצא את הכונן הקשיח שלך בניהול דיסקים, לחץ על החלק עם פס כחול למעלה ולחץ על “פורמט.” 

אם אתה סקרן לגבי תהליך העיצוב, קרא את המדריך המקושר למעלה. 

עדכן את מנהלי ההתקן

אם עברת את כל השאר והכונן הקשיח שלך עדיין לא מופיע, זה יכול להיות פשוט נושא הנהג. תוכל למצוא מידע אודות מנהל התקנים על ידי לחיצה על Windows Key + S והקלדת “מנהל מכשירים.” התוצאה העליונה צריכה לפתוח את חלון “מנהל ההתקנים”. 

מנהל התקני חלונות

שם, נווט אל “כונן דיסק” והרחב את התפריט הנפתח. מצא את הכונן שלא מופיע ולחץ עליו פעמיים. חלון נפרד יופיע עם מספר כרטיסיות. נווט לכרטיסייה “מנהל התקן” כדי להציג את פרטי הנהג. 

מידע הנהג שלך ייראה ככל הנראה מעודכן, אך זו אינה הבעיה. Windows מגיע עם מנהלי ההתקנים הנחוצים לגילוי כוננים קשיחים חיצוניים, אשר לעיתים רחוקות צריך לעדכן אותם. עם זאת, יתכן שתצטרך לעדכן את שלך. לחץ על כפתור “עדכון מנהל התקן” כדי להתחיל. 

תוצג בפניך שתי אפשרויות: חפש באינטרנט את מנהל ההתקן או חפש אותו במחשב שלך. אתה יכול לחפש אם תרצה, אך לא סביר שתמצא משהו. כדאי למצוא את המוצר שלך באתר היצרן ולראות אם שוחררו מנהלי התקנים חדשים.

כיצד להשיג HD חיצוני שיופיע ב- Windows

 1. בדוק את הכוח, הכבל והיציאה
 2. הפעל את ניהול הדיסק
 3. פרמט את הכונן או צור מחיצה
 4. עדכן את מנהלי ההתקן

כיצד לפתור כונן קשיח חיצוני שלא מופיע ב- macOS

כפי שקורה בדרך כלל, macOS סוחרת כוח לצורך שימושיות. אינך מקבל כמעט כלים רבים לאבחון הכונן שלך, אך הרבה יותר קל לגשת אליהם. עקוב אחר השלבים שלהלן כדי למצוא את הכונן הקשיח החיצוני שלך ב- macOS. 

בדוק את הכוח, הכבל והיציאה

בדומה ל- Windows, אתה צריך להתחיל לפתור בעיות לפני שה- Mac שלך אפילו יתחיל. בדוק את עוצמת הכונן על ידי חיפוש אחר מחוון כונן LED או על ידי תחושת הכונן הקשיח לאחר שחיברת אותו. אם אתה משתמש בכונן עם מקור כוח חיצוני, כגון Western Digital My Book, נסה אחרת שקעים. 

בשלב הבא, המשך לכבל וליציאת ה- USB שלך. נסה את הנקודות הללו בשרשרת בנפרד. לדוגמה, החלף כבל USB באותה יציאה ואז נסה את שני הכבלים עם יציאה שונה.

למרות שכל מה שנראה כמו השכל הישר, רוב הבעיות נובעות מבעיות בכבל או ביציאה. חשוב לפתור אותם באופן שיטתי באמצעות כל שילוב אפשרי כדי לצמצם את מה שיכול להרוס את השרשרת.

השתמש בכלי השירות לדיסק של אפל

עכשיו שאתה יודע שזה לא הכבל, הכונן או היציאה, הגיע הזמן לבדוק אם הכונן מזהה על ידי macOS. יתכן שהמחשב שלך מזהה את הכונן, למרות שהוא לא מופיע. אתה יכול לגלות אם זה המקרה באמצעות “כלי הדיסק של אפל”.

macos-disk-utility

יש כמה דרכים לגשת אליו, אך הדרך הטובה ביותר היא לחפש אותו באמצעות “זרקור.” ברגע שאתה נמצא ב”כלי השירות “, אתה אמור לראות את הכוננים הקשיחים שלך, כאשר הכוננים הפנימיים והחיצוניים מופרדים. לחץ על הכונן שלא מופיע ובחלקו העליון בחר “הר” כדי שיופיע ב- “finder”. 

אם נתקלת בבעיות בהרכבה או שהכונן לא יופיע, יתכן שמערכת הקבצים שאליה מעוצב הכונן גורמת לבעיות ב- macOS. כמה כוננים קשיחים חיצוניים מעוצבים ל- NTFS, שהיא מערכת הקבצים המוגדרת כברירת מחדל עבור Windows. זה יכול לגרום לבעיות עבור משתמשי macOS.

פרמט את הכונן

אם הכונן שלך עדיין לא מוצג, באפשרותך לעצב אותו ב”כלי השירות “. בחר בכונן שלך והשתמש בכרטיסייה “פורמט” בחלקו העליון כדי לפתוח את כלי השירות. שוב, אם אתה תקוע, אתה יכול להשתמש במדריך המקושר למעלה לקבלת הוראות מורחבות.

macos-format-new-volume

יש כמה סיבות שתצטרך לעצב את הכונן שלך. כאמור, יתכן ומעוצב במערכת הקבצים השגויה, כלומר תצטרך לעצב אותה ל- APFS כדי להשתמש בה עם macOS 10.13 ואילך. ישנן גרסאות של מערכת הקבצים המוגדרת כברירת מחדל של אפל, שתוכלו ללמוד עליה כאן. 

עם זאת, גם אם הכונן שלך מעוצב במערכת הקבצים הנכונה, יתכן שהיו שגיאות בעת הפורמט שלו במפעל. במקרה כזה, בכל מקרה כדאי להריץ פורמט. הזהיר כי העיצוב ימחק את כל מה שבכונן, אך וודא שאתה מוגן באמצעות גיבוי הענן הטוב ביותר שלנו ל- Mac.

אפס את NVRAM

לבסוף, באפשרותך לאפס את זיכרון הגישה האקראית הבלתי הפכפך, או NVRAM. מחשבי מקינטוש משתמשים בכמות קטנה של זיכרון כדי לאחסן הגדרות משתמש מסוימות בהן ניתן לגשת במהירות, כולל נפח קול, אזור זמן, רזולוציית תצוגה, והכי חשוב, בחירת דיסק אתחול. איפוס ה- NVRAM שלך ימחק את ההגדרות האלה, כברירת מחדל לכל מחשב שנשלח אליו. 

הקבצים שלך לא יושפעו, ולכן אין צורך לדאוג שם. חשוב על לאפס את ה- NVRAM שלך כמי שמרחיק הגדרות לקויות מהמערכת שלך ולבנות אותן מחדש באופן אוטומטי עבורך. 

זה פשוט לעשות. כבה את ה- Mac שלך ואז הפעל אותו מחדש. מיד לאחר ההפעלה, לחץ על Option, Command, P ו- R במקביל למשך 20-30 שניות. נראה שה- Mac שלך יופעל מחדש, ברגע שתשמע את פעמון ההפעלה, תוכל לשחרר את המקשים. עם זאת, ה- NVRAM שלך אופס.

כיצד להשיג HD חיצוני להופיע ב- Mac

 1. בדוק את הכוח, הכבל והיציאה
 2. הפעל את תוכנית השירות לדיסק
 3. פרמט את הכונן
 4. אפס את NVRAM

מחשבות אחרונות

אלה השלבים העיקריים לפתרון בעיות שעליכם לעבור אם הכונן הקשיח לא מופיע. אם לאחר ביצוע השלבים עדיין נתקלת בבעיות, הבעיה עמוקה הרבה יותר במערכת ההפעלה או ברמת הכונן הקשיח. אם אתה במצב זה, תוכל לבצע התקנה חדשה של מערכת ההפעלה שלך או לנצל את האחריות של הכונן הקשיח החיצוני.

למרבה המזל אסור לך להיתקל בבעיה זו לעתים קרובות מדי, במיוחד אם אתה משתמש בדיסק שמדורג ציון גבוה בביקורות הכונן הקשיח החיצוני שלנו. 

האם הבעיה שלך נפתרה? מה היה הפיתרון? נודיע בתגובות למטה וכמו תמיד תודה שקראתם. 

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map