כיצד להסיר תוכנות זדוניות מאנדרואיד בשנת 2020

עם יותר משני מיליארד מכשירי אנדרואיד פעילים בעולם, הסיכויים טובים שיש לך כאלה. אם זה פועל לאט מהרגיל ויש בו כל מיני אפליקציות מוזרות, כנראה שיש לך גם תוכנות זדוניות. במאמר זה, אנו נראה לך כיצד להסיר תוכנות זדוניות מטלפונים אנדרואיד.


אנדרואיד היא מערכת הפעלה קוד פתוח, כלומר כל אחד יכול להסתכל על קוד המקור שלו. זה מאפשר לחברות להתאים אותו ולמפתחים ללמוד במהירות כיצד לתקן יישומים עבורו. החיסרון של מערכת קוד פתוח הוא שכל אחד יכול לגשת לקוד הבסיסי, מה שמקל על מי שרוצה ליצור תוכנה זדונית לטלפונים אנדרואיד לעשות זאת.

בהתחשב בכך, עליך ללמוד כיצד לזהות סימנים של תוכנות זדוניות ולתקן את הבעיה כדי לשמור על עצמך. המשך לקרוא כדי ללמוד כיצד לנקות את האנדרואיד שלך ולהגן על עצמך מפני התקפות בעתיד. אם אתה רק רוצה לדעת יותר על תוכנות זדוניות, עיין במדריך שלנו לפשעי רשת.

לאחר שתסיים כאן, עיין במדריכים שלנו לגיבוי אנדרואיד ואחסון הענן הטוב ביותר עבור אנדרואיד כדי ללמוד עוד על טיפול והגנה על נתוני הטלפון החכם שלך..

האם האנדרואיד שלך נגוע בתוכנה זדונית?

אנדרואיד עם תוכנות זדוניות

אחד הסימנים הראשונים לכך שלטלפון שלך יש תוכנה זדונית הוא ביצוע איטי. פירוש הדבר כי תוכנה זדונית פועלת ברקע וקשירת משאבי מערכת, אך זה לא בהכרח המקרה. ייתכן שיהיו יותר מדי אפליקציות פתוחות בבת אחת, או שהטלפון שלך פשוט יתיישן ויאט.

תסמין נוסף הוא סוללה שמתנקזת במהירות. אם הטלפון שלך לא איבד מהירות, יתכן כי תוכנות זדוניות פועלות ברקע, אפילו כשהמסך כבוי. זה הסבר אחד לסוללה שנגמר לה המיץ במהירות. סיבות אחרות יכולות להיות שאתה עובד יותר מדי בטלפון שלך על ידי שהרבה אפליקציות פועלות ברקע או שהסוללה התיישנה והצרכים שלה יוחלפו.

יש גם אינדיקטורים ברורים יותר. אם אתה מתחיל לראות חלונות קופצים מוזרים, עלייה מסתורית בשימוש בנתונים או חיובים בחיוב שלך עבור שירותים שלא הזמנת, רוב הסיכויים שאתה מתמודד עם תוכנות זדוניות.

כפי שאתה יכול לראות, תסמינים רבים של תוכנות זדוניות יכולים לגרום לסיבות שפירות יותר. ללא תוכנית אנטי-וירוס, אין דרך בטוחה לדעת אם הטלפון שלך נגוע. עם זאת, אם אתה רואה את השלטים, יש סיבה לחקור.

כיצד להסיר תוכנות זדוניות מאנדרואיד

ישנן שתי דרכים להסיר תוכנות זדוניות ממכשיר אנדרואיד: הדרך הקלה והדרך הקשה. אנו הולכים לעבור את שניכם, כך שתוכלו לבחור את השיטה המתאימה ביותר עבורכם.

הדרך הקלה

מעטים אנשים מאבטחים את המחשבים שלהם ללא שימוש בתוכנת אנטי-וירוס ואסור לך להתייחס לאנדרואיד שלך בצורה שונה. היישום ישמש קו ההגנה הראשון שלך מפני תוכנות זדוניות ויסיר אותה. להלן, נסקור כמה מתוכנות האנטי-וירוס הטובות ביותר להגנה על המכשיר שלך.

אנדרואיד מגיעה עם אנטי-וירוס בשם Google Play Protect. בדיקות עצמאיות מצאו כי יעילותה הייתה רק 51.8 אחוז כנגד תוכנות זדוניות, אולם השימוש בה מותיר את הטלפון שלך פגיע.

אם אתה רציני באבטחה, אתה זקוק לתכנית יעילה יותר. המאמר הטוב ביותר על אנטי-וירוס לאנדרואיד הוא מקום טוב להתחיל בו אם תרצו לעשות שופינג או שאינם מכירים אפליקציות אנטי-וירוס למכשירים ניידים..

הבחירה המובילה ביותר שלנו עבור אנדרואיד היא Kaspersky Mobile Anti-Virus. אנו נלמד אותך כיצד להשתמש בו כדי להסיר תוכנות זדוניות לאחר מכן. אם אתה רוצה ללמוד עוד על האפליקציה, קרא את סקירת אנטי-וירוס Kaspersky שלנו.

הדרך הטובה ביותר להשיג אנטי-וירוס Kaspersky Mobile היא להוריד אותו מחנות Google Play. אמנם אתה יכול לקבל תכונות מתקדמות עם הגרסה בתשלום של קספרסקי תמורת $ 2.50 לחודש, אך תוכל באותה קלות לאתר ולהסיר תוכנות זדוניות באמצעות הגרסה החינמית.

כשתפתח את האפליקציה בפעם הראשונה, היא תתעדכן כדי לקבל את המידע העדכני ביותר על נגיפי אנדרואיד.

קספרסקי 1

מהתפריט הראשי, אתה יכול לסרוק את המכשיר שלך אחר תוכנות זדוניות על ידי לחיצה על כפתור “סריקה” בפינה השמאלית התחתונה של המסך.

קספרסקי_מיין

ישנן תכונות נוספות זמינות על ידי הקשה על החץ בפינה השמאלית התחתונה אם תבחר בתכנית החודשית המובחרת.

Kaspersky_full_menu

בשלב הבא תתבקש לבחור בין “סריקה מהירה”, “סריקה מלאה” או “סריקת קבצים.”

Kaspersky_scan_choice

סריקה מהירה בודקת את כל האפליקציות בטלפון שלך. אם הורדת יישום מחוץ לחנות Google Play, תרצה להפעיל את האפליקציה הזו כדי לוודא שהיא בטוחה.

סריקה מלאה איטית יותר, אך סורקת את כל האפליקציות והקבצים במכשיר שלך. זה הופך אותה לאופציה הטובה ביותר אם אתה לא בטוח איך יש לך את הנגיף או מאיפה הוא פועל.

סריקת קבצים יכולה להיות בחירה טובה כאשר אתה חושד בקובץ יחיד. אם הורדת אותו מאיש קשר רישומי או שאתה צריך לסרוק קבצים עסקיים נכנסים לצורך אבטחה, זו האפשרות לבחור. פשוט בחר את הקובץ הרצוי וקאספרסקי יסרוק אותו אחר תוכנות זדוניות.

אם קספרסקי יגלה וירוס, הוא ייתן לך אפשרות לחסום את הקובץ.

קספרסקי_בלוק

פעולה זו מונעת את הפעלת הקובץ, אך אינה מסירה אותו מהמכשיר שלך. זה נותן לך את האפשרות לחקור אותו לפני שתסיר אותו.

מכיוון שאנטי-וירוסים קובעים מדי פעם קבצים רגילים הם וירוסים, אינך רוצה לעקוב באופן עיוור אחר ההובלה שלהם. אם כי לא סביר, קיים סיכוי שקובץ המזוהה ככזה חיוני להפעלת המכשיר שלך. לכן חשוב לבצע חיפוש אחר השם שלו באופן מקוון אם אינך יודע מה זה. מישהו יידע על זה אם זה תוכנות זדוניות.

זו הדרך הקלה ביותר להסיר וירוסים מהמכשיר שלך, אבל אם אינך רוצה להתקין אפליקציה או לא יכול להתקין אותה, יש שיטה אחרת.

הדרך הקשה

אם אתה יודע איזה קובץ או אפליקציה אחראים לנגיף, אתה יכול להסיר אותו בעצמך.

אם קובץ בודד אשם, אתה יכול להשתמש בדפדפן הקבצים של הטלפון שלך כדי לנווט אליו, לחץ לחיצה ארוכה על הסמל כדי להציג אפשרויות, ואז לבחור את הקובץ שאומר “מחק”.

אפליקציות יכולות להיות מסובכות יותר, עם זאת, מכיוון שניתן לקודד אותן כדי לתסכל את המאמצים שלך להסיר אותן.

אם אתה יודע שאפליקציה היא הבעיה, הדבר הראשון שאתה צריך לעשות זה להפעיל מחדש את הטלפון שלך במצב בטוח. זה ימנע מאפליקציות שלא ייצרו על ידי יצרן המכשיר, הספק שלך או Google לפעול.

האופן בו אתה מתחיל במצב בטוח משתנה מדגם לדגם, כך שתצטרך לחפש את הצעדים באופן מקוון. הדרך הנפוצה ביותר לעשות זאת היא להחזיק את לחצן ההפעלה עד להופעת תפריט ההפעלה. זה יכול להיראות שונה בהתאם למכשיר. הנה דוגמא מ- Galaxy S9.

כיבוי

כשתראה אותה, החזק את האפשרות “כבה” עד שתינתן לך האפשרות להפעיל מחדש במצב בטוח. הקש עליו פעם אחת.

מצב בטוח

לאחר הפעלת הטלפון מחדש, נווט אל ‘הגדרות’ ואז ‘אפליקציות’.

תפריט זה מפרט את כל היישומים המותקנים בטלפון שלך. גלול עד שתמצא את האפליקציה עם הנגיף.

Duolingo הוא יישום בטוח, אך עבור מאמר זה, אנו נשתמש בו כדי להראות לך את התהליך להסרת תוכנות זדוניות ממכשיר ה- Android שלך. בחר באפליקציה ברשימה שתועבר לדף בו תוכל ללחוץ על “הסר התקנה” כדי להסיר אותה.

Duolingo1

אם האפשרות ‘הסר התקנה’ מאופרת, האפליקציה קיבלה הרשאות מנהל, כך שתצטרך להסיר אותן כדי למחוק אותה.

נווט אל “הגדרות”, “אבטחה” או “מסך נעילה ואבטחה”, תלוי בדגם, ואז עבור אל “הגדרות אבטחה אחרות” ולבסוף, “אפליקציות לניהול מכשירים.”

שם תוכלו למצוא אפליקציות שיש בהן או יכולות להשתמש בהרשאות מנהל, כמו גם להעניק או לבטל אותן.

Device_admin

חזור בו מההרשאות המנהל של האפליקציה, ואז חזור על השלבים שלעיל להסרת ההתקנה של האפליקציה.

כיצד להגן על אנדרואיד מפני תוכנות זדוניות

הגן על אנדרואיד מפני תוכנות זדוניות

כדי להגן על עצמך מפני תוכנות זדוניות בעתיד, השקע בתוכנית אנטי-וירוס עם הגנה בזמן אמת. גרסת הפרימיום של Kaspersky Mobile Anti-Virus כוללת את התכונה הזו. אפשרות נוספת היא Avast Mobile Security, שהיא בחינם והפכה גם את רשימת האנטי-וירוסים הטובים ביותר שלנו לאנדרואיד.

השכל הישר הוא גישה טובה נוספת. לדוגמה, אי התקנת יישומים רישומים במכשיר שלך תעבור דרך ארוכה. מכיוון שכל אפליקציה שנשלחת לחנות Google Play נקבעת לפני שמשתמשים יכולים להוריד אותה, הם ההימור הבטוח ביותר שלך.

אנו אוהבים מאוד את גרסת שולחן העבודה של Avast, כך שאם אתה מעוניין ללמוד עליה יותר, בדוק את סקירת Avast Pro שלנו. לגרסת הנייד יש סורק רשת WiFi שמחפש איומים ב- WiFi ציבורי לפני שאתה מתחבר, מה שיכול לעזור לך להימנע מסיכונים הנלווים אליהם..

F-Secure Safe Mobile, ערך נוסף ברשימת האנטי-וירוסים הטובים ביותר שלנו לאנדרואיד, הוא אפשרות טובה להורים בגלל בקרת ההורים שלה. בנוסף, תכונת הגנת הגלישה שלה תגביל את החשיפה לאתרים זדוניים בזמן שאתה או ילדיך גולשים באינטרנט. עם זאת, זה לא מוצר עצמאי. אתה צריך להשיג חבילה מרובת מכשירים. קרא את סקירת ה- F-Secure Antivirus שלנו למידע נוסף.

מחשבות אחרונות

אסור לראות באבטחה טובה של טלפונים כאופציונלי. אנדרואיד היא קוד פתוח וזה אומר שכל מי שמעוניין לנצל טלפון לא מאובטח יש לו את המידע הדרוש לו כדי לעשות זאת. מערכת ההפעלה ניתנת להתאמה אישית הרבה יותר ממערכת ההפעלה של iOS של Apple, אך במחיר של פגיעויות בתוכנה.

אל תיתן לעצמך ליפול קורבן לתוכנות זדוניות ולסבול ממכשיר איטי, חיי סוללה קצרים או חיובים יקרים על חשבונך שלא הסרת. קבלת תוכנת אנטי-וירוס היא קריטית למניעת בעיות אלה. השימוש באחד מ- VPN הטוב ביותר לאנדרואיד יוסיף גם שכבת הגנה נוספת.

אנו מקווים כי שיטות אלה להסרת תוכנות זדוניות מעזרת המכשיר שלך. אם יש לך שאלות או טיפים אחרים להתמודדות עם תוכנות זדוניות באנדרואיד, יידע אותנו בתגובות שלהלן.

תודה שקראתם.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map