Sync.com לעומת SpiderOak ONE: מי עושה מה?

הם שניים משירותי הענן הטובים ביותר שקיימים כיום, כל אחד מהם תומך נהדר בפרטיות המשתמשים. עם זאת, Sync.com ו- SpiderOak ONE לא ממש משחקים באותה קבוצה. Sync.com הוא אולי שירות האחסון בענן הטוב ביותר כיום, בעוד SpiderOak ONE הוא חבר מוערך במועדון הגיבוי המקוון הטוב ביותר..

למרות ההבדל הזה, בהחלט יכולנו לראות נאבקים בבחירה בין השניים. בסופו של דבר ל- SpiderOak ONE יש כמה טריקים לאחסון ענן כמו סנכרון ושיתוף קבצים. Sync.com, בינתיים, עובד נהדר כדי לאבטח את הקבצים החשובים ביותר שלך, גם אם אינו יכול לבצע גיבויים מתוזמנים.

בהיותנו תומכי הענן הידידותיים שאנחנו, החלטנו לעזור לכם לעשות את הבחירה בין השניים. לאחר מכן, אנו נפרק את ההבדלים הבסיסיים בין Sync.com ו- SpiderOak ONE, כך שתוכל לקבל מושג טוב יותר מה מקבלים. אל תשכח לבדוק את כלי השוואת הענן שלנו לקבלת עזרה נוספת שם.

יש לנו סקירה מלאה של Sync.com, בנוסף לסקירה של SpiderOak ONE, וכן סיכום וידאו של מאמר זה.

Sync.com לעומת SpiderOak: אחסון בענן לעומת גיבוי מקוון

פירטנו לעומק את ההבדלים בין אחסון לגיבוי, ולכן לא נשמח את כל השיבנג כאן. הגרסה הקצרה היא שאחסון בענן נועד לפנות שטח בכונן הקשיח, לסנכרן מכשירים ולשתף תוכן. גיבוי מקוון, בינתיים, נועד לשכפל נאמנה את הכונן הקשיח במקרה של התרסקות, גניבה או אסון אחר.

Sync.com, כאמור, נופל היטב בקטגוריית אחסון הענן. SpiderOak ONE הוא שירות גיבוי מקוון, אך אחד הבודדים שמנסים למזג את הקווים המסורתיים בין אחסון לגיבוי. זה עושה זאת על ידי הצעת תכונות סינכרון ושיתוף קבצים כאחד.

בין אם זה הופך את SpiderOak ONE לפיתרון רב תכליתי יותר מ- Sync.com לא ממש מועמד לדיון. זה עושה. עם זאת, עם זאת, צריך לדעת הרבה על SpiderOak ONE לפני שתבחרו ב- Sync.com או בכל אפשרות אחרת לאחסון בענן..

הדבר הגדול והחשוב ביותר שאתה בהחלט צריך לקבל הוא שבעוד ש- SpiderOak מאפשר לך לסנכרן ולשתף קבצים, זה לא יעזור לך לחסוך מקום בכונן הקשיח. Sync.com יהיה.

למרות קריטי, ההבדל הזה בין Sync.com (או כל אחסון בענן) לבין SpiderOak הוא קל למדי לתפוס. הבדלים אחרים אינם. SpiderOak ONE, למרות שהוא נהדר במובנים רבים, הוא אחד השירותים הקשים יותר לעטוף את הראש וזו הסיבה שכתבנו מדריך שלם של SpiderOak ONE.

לאחר מכן, אנו נחקור כמה מההבדלים הניואנסים יותר בין שני השירותים המוצגים שלנו. אנו ניקח את זה צעד אחר צעד זה לצד זה, כך שתוכל לקבל את ההחלטה הנכונה בין שירות אחסון הענן הטוב ביותר לאפס ידע לאחד מכלי הגיבוי המקוונים המגוונים ביותר..

שטח ועלות

Sync.com היא אחת העסקאות הטובות ביותר בתחום אחסון ענן. אתה יכול להירשם לאחסון של 500 ג’יגה-בייט עבור קצת פחות מ -50 דולר לשנה, או להכפיל פי ארבעה את זה עם 2TB במחיר כפול בלבד..

SpiderOak ONE, בינתיים, אם כי במחיר סביר לשירות גיבוי מקוון, לא יגרום לכם לחמישית להיות רואה החשבון שלכם. גיבוי של 1 טרה-בייט עולה בערך 120 $ לשנה. התוכנית הזולה ביותר, שהיא 60 דולר לשנה, תקנה לך 100 גיבוי בלבד.

אם אתה מחפש נפח גדול של ג’יגה-בייט, Sync.com מנצח את SpiderOak ONE בקלות יחסית. היתרון היחיד שתקבל עם SpiderOak ONE הוא שתוכל לשלם מדי חודש, בעוד ש- Sync.com דורש התחייבות שנתית.

לאור ההתחייבות השנתית, מומלץ לנסות את השירות תחילה. Sync.com מעניק לך 5GB בחינם לכל החיים. החברה גם הוציאה תוכנית הפניה ממש טובה שמקנה לך שטח אחסון נוסף של 1 ג’יגה-בייט עבור כל חבר שאתה מפנה, ללא כמוסות על כמה אתה יכול לשכנע.

גישה לאירוח קבצים

לאחר שנרשמת, השיטה להעלאת קבצים לענן שונה מאוד עבור Sync.com לעומת SpiderOak ONE.

התקן את לקוח Sync.com במחשב Windows או Mac ותיקיית סינכרון מיוחדת תיווצר במערכת הקבצים שלך. כל שעליך לעשות כדי לשלוח קבצים לענן הוא להוריד אותם בתיקיה.

לחלופין, אתה יכול להעביר קבצים ל- Sync.com Vault, שהוא ארכיון קבצים מאובטח. אתה יכול להעלות קבצים לכספת דרך ממשק המשתמש של Sync.com, או ללחוץ באמצעות לחצן העכבר הימני על קבצים במערכת הקבצים שלך ולבחור “העתק לכספת.” ניתן להעלות קבצים לתיקיית הסנכרון באמצעות GUI האינטרנט.

כדי להכניס קבצים לענן SpiderOak, יהיה עליכם גם להתקין לקוח. עם זאת, במקום להוסיף אותם לתיקיית סינכרון, עליך ליצור תוכנית גיבוי, לפחות בהתחלה.

כמו ברוב הגיבויים, החלק הראשוני של התהליך עם SpiderOak יכול להיות מעט מייגע. הרעיון הבסיסי הוא שעליך לבחור את כל התיקיות והקבצים שאתה רוצה להוסיף לתוכנית הגיבוי שלך.

SpiderOak ONE עוזר לחלקם על ידי מתן אפשרות לבחור בקטגוריה מימין לגיבוי אוטומטי, אך אתם מוגבלים למיקומים ספציפיים כמו תיקיות שולחן העבודה, המסמכים או התמונות..

בעתיד קדימה, כל קובץ שימוקם בתיקיה שתויגת לגיבוי יישלח אוטומטית לחלל הענן שלך ב- SpiderOak ONE. כלומר, אלא אם כן אתה נכנס ללקוח ומתיר קובץ זה באופן ספציפי.

סנכרון קבצים

Sync.com משתמש בתיקיית סינכרון בכדי לשלוח קבצים לענן. זה לא משהו שרוב שירותי הגיבוי המקוונים עושים, למעט כמה חריגים כמו SpiderOak.

המשמעות היא שיש דרך נוספת לשלוח קבצים לענן עם SpiderOak מלבד להכניס אותם לתיקיה המתויגת לגיבוי: אתה יכול למקם אותם בתיקיית הסנכרון ש- SpiderOak יוצר בכונן הקשיח שלך..

תיקייה זו נקראת Hive, והיא פועלת כמו רוב תיקיות הסנכרון האחרות.

ההבדל הוא שקבצים בו נשמרים למעשה במרחב הגיבוי שלך והם חלק טכנית מתכנית הגיבוי שלך. אתה יכול לכבות את הסנכרון עבור סוגי קבצים ספציפיים בתיקיית הסנכרון שלך אם אינך רוצה לסנכרן אותם, אך אינך יכול לכבות את הגיבוי לקבצים המסונכרנים..

ל- SpiderOak ONE גם אין תכונת סנכרון סלקטיבית. מרבית מחסני הענן, כולל Sync.com. סנכרון סלקטיבי מאפשר לך לכבות את הסנכרון לקבצים כך שהם מאוחסנים בענן בלבד ולא גם בכונן הקשיח שלך. זה, כמו Sync.com Vault, הוא אמצעי לפינוי שטח בכונן הקשיח.

בגלל המגבלות של SpiderOak ONE, הוגן לומר שסנכרון קבצים עם Sync.com גמיש ועוצמתי יותר מסינכרון קבצים עם SpiderOak ONE. אם אתה רוצה להיות מסונכרן במהירות ולא אכפת לך מגיבוי קבצים, זו סיבה טובה לבחור Sync.com על פני SpiderOak ONE.

היתרון הנוסף היחיד שיש ל- SpiderOak ONE בכל מה שקשור לסנכרון הוא שיש לו לקוח לינוקס ואילו Sync.com לא. כמו כן אין רוב שירותי אחסון הענן, כפי שתוכל לקרוא עליהם במדריך האחסון הטוב ביותר לענן עבור לינוקס.

שיתוף קבצים

בעוד ששיתוף קבצים נפוץ יותר עם אחסון בענן, גיבויים מקוונים רבים מאפשרים לך לשתף קבצים גם כן. SpiderOak ONE עושה זאת, אם כי הוא נוקט בגישה מעט ייחודית.

ההבדל הוא מה שמכונה SpiderOak “ShareRoom.” ShareRoom עובד כמו תיקיה משותפת בכך שכל תוכן המוצב בו נגיש לאנשים שקיבלו גישה.

אתה יכול להקצות לכל ShareRoom סיסמא ייחודית וכתובת אתר ייחודית, שתאפשר לאחרים לגשת לתוכן באינטרנט כך שלא יצטרכו להתקין לקוח SpiderOak ONE.

אם הגדרת ShareRoom נראית כמו עבודה רבה מדי, אתה יכול גם ליצור קישור שמצביע לקובץ שניתן לשתף עם כל אחד. עם זאת, שיתוף קישורים עם SpiderOak די מוגבל.

לא ניתן לזכור קישורים שנוצרו מאוחר יותר: זה דבר חד פעמי, אז תצטרך לרשום אותו או ליצור קישור חדש אם תצטרך לשתף את הקובץ שוב. הקישורים פוגים אוטומטית לאחר שלושה ימים, אך העובדה שאתה לא יכול לחפש אותם אחר כך הופכת את המעקב אחר שיתופי הקבצים לקצת קשה עם SpiderOak ONE.

ההפך הוא הנכון לגבי Sync.com, שמקל על ביקורת קבצים משותפים בזכות שתי תצוגות מיוחדות ב- GUI האינטרנטי שלה. הראשון, המכונה “קישורים”, מציג את כל קישורי הקבצים שיצרת. השנייה, המכונה “שיתופים”, מציגה את כל התיקיות ששיתפת.

תכונות שיתוף אחרות של Sync.com שאנו אוהבים כוללות את היכולת להגדיר סיסמאות קישור, תאריכי תפוגה ומגבלות הורדה. אתה יכול גם ליצור קישורי העלאה כדי לאפשר לאחרים לשתף איתך קבצים. אף אחת מהתכונות הללו אינה זמינה באמצעות SpiderOak ONE.

על קצה המזלג, אם אתה זקוק לכלי שיתוף קבצים טוב, SpiderOak ONE קצת מגושם. Sync.com, בינתיים, הוא ככל הנראה כלי האחסון העליון בענן לשיתוף קבצים, בהתאמה רק ל Tresorit היקרה בהרבה (ראה Sync.com לעומת Tresorit לפירוט מלא ראש בראש).

אבטחה

הדבר האחרון עליו נדבר הוא ביטחון. עם זאת, אנו נשמור על החלק הזה קצר מכיוון שזה סיפור די פשוט: Sync.com ו- SpiderOak ONE הם שניים משירותי הענן המאובטחים ביותר שתמצאו.

אנו בדרך כלל תומכים בכך שהצרכנים נוקטים צעדים לשמירה על פרטיותם האישית, אך הם יכולים להקל עליהם הרבה יותר באמצעות שירותי ענן עם אפס ידע. באמצעות קידוד ידע אפס, אנו מתכוונים להצפנה פרטית מקצה לקצה. אף אחד מלבדך ואלו שאתה מעניק גישה אליו לא יכול לפענח את הקבצים שלך, וכי “אף אחד” כולל את שירות הענן עצמו.

Sync.com ו- SpiderOak OnE דורגו שניהם בעקביות בין הבחירות שלנו לשירותי ענן הטובים ביותר עם ידע באפס. מבין השניים, אנו נותנים דחיפה ל- Sync.com מכיוון שהיא מרחיבה ידע אפס לכל קבצים משותפים, ואילו SpiderOak לא.

ל- Sync.com יש יתרונות אבטחה אחרים על ידי SpiderOak ONE, כולל אימות דו-גורמי. החל מדצמבר 2017, SpiderOak טענה שהיא עובדת על תכונה זו עבור כל המשתמשים, אך כרגע היא מוצעת רק עבור לקוחות מדור קודם..

מחשבות אחרונות

המטרה כאן הייתה לנקות קצת בלבול סביב Sync.com ו- SpiderOak ONE. אני מקווה שעשינו את זה, אבל נסקור את הגרסא הקצרה למקרה שאתה עדיין נאבק או שדלג לסיום.

אם אתה מעוניין להגדיל את קיבולת הכונן הקשיח, הבחירה ברורה: בחר ב- Sync.com. לא ניתן להשתמש ב- SpiderOak ONE למטרה זו. חוץ מזה, עם Sync.com, אתה יכול להשיג שטח אחסון של 2TB בזול.

אם אתה זקוק לפיתרון התאוששות מאסון, סביר להניח שאתה רוצה את SpiderOak ONE. אמנם דרך נהדרת לאחסן תמונות, ל- Sync.com אין את תכונות הגיבוי כדי להפוך את התהליך לקל וכלול. בקיצור, אם אתה משתמש ב- Sync.com ככלי גיבוי, זה לא יעבוד טוב מאוד.

לשיתוף קבצים, Sync.com הוא הכלי הטוב יותר. אנו אומרים אותו דבר גם לגבי סינכרון, ברוב המקרים (למעט לינוקס).

איפה שיש ל- SpiderOak ONE יתרון לא כל כך עולה על Sync.com כמו על כלי גיבוי מקוונים אחרים. אחרת לא ניתן להשתמש בבחירות מעולות כמו Backblaze (קרא את סקירת ה- Backblaze שלנו) ו- CloudBerry Backup כדי לסנכרן קבצים. אפילו לא ניתן להשתמש ב- CloudBerry כדי לשתף אותם (קרא את סקירת הגיבוי של CloudBerry שלנו).

הזוכה הסופי: SpiderOak ONE

עבור חלופות ל- SpiderOak לגיבוי עם סינכרון, הבחירות היחידות באמת מסוגלות הן Acronis True Image ו- IDrive. קרא את סקירת Image True שלנו ואת סקירת IDrive לקבלת מידע נוסף על אחד מהם.

זו ההתחייבות שלנו לדיון Sync.com או SpiderOak ONE. אתם מוזמנים לצלצל פנימה על ידי השארת תגובה למטה. כמו תמיד, תודה שקראתם.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me