כיצד לתקן מסד נתונים SQL בשנת 2020

התמודדות עם פגמים בבסיסי נתונים היא בלתי נמנעות בקריירה של DBA של MS SQL. אמנם ישנן דרכים רבות להתקרב לשחיתות, כולל ניסיונות לתיקון ידני ולברוח לבליז, אך יש אלטרנטיבה נוספת: תוכנת התאוששות של צד שלישי..


התוכנה הנכונה, למעשה, יכולה גם לחסוך לך זמן ותסכול, ולגרום לך להיראות די נבזית כלפי בעלי העסקים או הלקוחות הנבהלים שלך. אחת התוכניות הטובות ביותר לשחזור בסיסי נתונים של SQL שביצענו, הוא כלי המיוצר על ידי מפתח תוכנת ה- IT שחזור נתונים Stellar.

 
תיקון מסדי נתונים SQL מהמם יכול לתקן קבצי מסד נתונים פגומים, לשחזר רשומות שנמחקו ולהשתמש בהן כדי ליצור בסיסי נתונים חדשים ולתקן קבצים קיימים וחיים. חווית המשתמש היא די פשוטה כי קוף מיומן יכול כנראה להתמודד עם התיקונים, למעשה, אבל זה כנראה משהו שאתה צריך לשתוק אלא אם כן אתה מוכן לעבוד גם בשביל בננות..
 

אנחנו לא באמת מופתעים עד כמה קל להשתמש בתוכנה. זה באמת היה המגמה של כל מוצר Stellar ששיחקנו איתו מאז הערכת מוצר הדגל של החברה, Stellar Data Recovery, שנמצא כעת במקום הראשון בדירוג הטוב ביותר של תוכנות לשחזור נתונים..

לאחר מכן, נדבר על תיקון מסד נתונים באופן כללי, תכונות שתקבל עם שחזור מסדי נתונים של SQL Stellar ונבצע את הצעדים הכרוכים בתיקון קבצי .mdf ו- .ndf. אנו נבדוק גם את העלויות כך שתוכלו להבין אם המוצר של כוכב ישתלב בתקציב ה- IT שלכם.

מי זקוק לתוכנה לתיקון מסדי נתונים של SQL?

סביר להניח שאם נחתתם על מאמר זה, אתם יודעים בדיוק מדוע אתם זקוקים לתוכנת תיקון מסדי נתונים של SQL: היא נועדה לתקן קבצי מסד נתונים פגומים, הן ראשוניים (.mdf) והן משניים (.ndf). תוכנה כזו מבקשת על ידי מנהלי MS SQL או אנשי IT דומים, המחפשים להתאושש מאסון או מתכננים להיות מוכנים לאחד.

יש מגוון של בעיות שעלולות להוביל לבעיות בסיס נתונים, כגון קובץ יומן עסקות פגום או חסר, חומרה כושלת, התקפת וירוסים, כיבוי לא נכון של השרת וכמובן, שגיאת משתמש. במקרים כאלה עליכם לבצע התאוששות לפני שתוכלו לגשת למסד הנתונים של MS SQL או לבצע פעולות.

אם יש לך את המומחיות ואת העצב, אתה יכול לנסות לבצע תיקון ידני באמצעות קבצי יומן שלמים (.ldf) כדי לעשות זאת. עם זאת, קבצי יומן לא תמיד יוציאים אותך מהמים החמים, מה גם שהם יכולים להיפגם. אתה יכול גם להשתמש בפקודות כמו DBCC CHECKDB ו- DBCC DBREPAIR ממסד הנתונים כדי לתקן בעיות קלות..

בנסיבות חמורות יותר, או לאלה שאינם בטוחים בידע הטכני שלהם או בחיפוש אחר דרך קלה יותר להתאוששות, כלי התאוששות של צד שלישי הוא הפיתרון הטוב ביותר..

אמנם יש כמה כלים שם לתיקון קבצי .mdf ו- .ndf, אך בחרנו להמחיש כיצד לנווט במים הבעייתיים הללו באמצעות תיקון מסדי נתונים SQL מככב מכיוון שלדעתנו הם מציעים את השילוב הטוב ביותר של תכונות ושימושיות..

נגיע מעט לחוויית המשתמש, אך ראשית, נדבר על תכונות כלליות כדי לוודא שזה הכלי שאתה מחפש. ראשית, התוכנה תומכת ברוב הגרסאות של MS SQL Server, משנת 2016 ואילך.

התוכנה יכולה לשחזר קבצי .mdf וגם .ndf וגם את כל האובייקטים הכלולים בתוכם, כולל טבלאות, טריגרים, אינדקסים, מפתחות, כללים ונהלים מאוחסנים. ניתן לתקן טבלאות עם דחיסת PAGE ו- ROW גם על ידי הכלי Stellar.

לאחר סיום עבודת התיקון, הפועלת על ידי סריקת קבצי מסד הנתונים עבור אזורים מעורבבים ותיקון דפוס הסיביות, תוכלו לשמור את הקבצים המתוקנים בפורמטים של MS SQL, .html, .xls ו- .csv. אם אינך זקוק לקובץ כולו או שאתה צריך להגיע לאובייקט ספציפי במהירות, תיקון מסדי נתונים של SQL Stellar תומך גם בשחזור סלקטיבי של אובייקטים.

לפני ההתאוששות, אתה יכול להציג תצוגה מקדימה של אובייקטים כדי לוודא שזה מה שאתה מחפש. אתה יכול גם לשמור עותק של הסריקה כנתון. לעבודה איתו מאוחר יותר.

בדקנו את כל התכונות כדי לוודא שהם עובדים כמו שסטלאר אומרת שהם עושים. אנו נלך אותך דרך כמה מהתהליכים הבסיסיים ברגע. ראשית, הבה נבחן במהירות כמה זה יחזיר אותך.

אפשרויות רישוי לשחזור מסדי נתונים SQL מהממים

Stellar מוכרת כיום שתי מהדורות של תוכנת שחזור בסיסי SQL שלה: טכנאי ופלטינה. יש גם ערכת כלים של מסד נתונים של SQL המצורפת עם תוכנה אחרת שתפנה למנהלי SQL של ​​MS הזקוקים לבנות את ספריית התוכנה שלהם..


טכנאי
פלטינה
ערכת כלים
עלות:349 דולר449 דולר549 דולר
תוקף רישיון:לכל החייםלכל החייםלכל החיים
מערכות:מרובותמרובותמרובות

העלויות עשויות להיראות גבוהות בהתחלה, אך הסיבה לכך היא שהן טובות לכל החיים, מסדי נתונים ללא הגבלה ושימוש במספר מערכות. אתה מקבל גם תמיכה לכל החיים. בנוסף, המחיר תואם מוצרים דומים – וניסיוננו נחותים – כמו שחזור גרעין SQL..

שחזור מסדי נתונים SQL מהמם פלטינה מוסיף תיקון גיבוי SQL לתיקון קבצי .bak מושחתים, בעוד שתוכנית Toolkit כוללת גם את זה וגם שחזור סיסמא SQL..

אתה יכול לנסות את התוכנה עם תקופת ניסיון בחינם, שתאפשר לך לבצע את סריקת האובייקטים ולתצוגה מקדימה אך לא לבצע את השחזור בפועל ליצירת קבצי מסד נתונים נקיים. Stellar מציעה גם התחייבות להחזר כספי של 30 יום אם המוצר אינו עונה על צרכיך.

תיקון מסד נתונים SQL

אתה יכול להוריד את גרסת הניסיון של Stellar על ידי לחיצה על כפתור “הורדה בחינם” הירוק ולא על כפתור “קנה עכשיו” בדף הנחיתה של המוצר. אם אתה רוכש רישיון, Stellar ישלח לך דוא”ל קוד רישום שתצטרך להזין לפני שתבצע התאוששות.

לאחר שהתקנת את התוכנה ואתחל אותה, Stellar יזכיר לך להפסיק את שרת מסד הנתונים ולהעתיק את הקובץ הפגום למיקום אחר. לחץ על “אישור” ואז תתבקש לציין את מיקום הקובץ.

אם אינך יודע היכן נשמר הקובץ המושחת שלך, לחץ על “מצא” והתוכנה תחפש אותו עבורך, תחסוך לך זמן יקר לעשות דברים חשובים יותר, כמו לחקור סינכרון ארגוני טוב יותר ואפשרויות שיתוף לעסק שלך. עם זאת, קרא מהר כי הסריקה תארך רק דקה.

ברשימת הקבצים שהוחזרו, סמן את קובץ ה- .mdf או .ndf שברצונך לתקן ולחץ על “תיקון”. יש גם לעבור “לכלול רשומות שנמחקו”, אם ברצונך לכלול את התוצאות בתוצאות שלך.

התיקון יתחיל, עם סרגל התקדמות ויומן שמראים לך מה קורה בסמוך לתחתית הלקוח. אצלנו התהליך הסתיים בעוד כעשר שניות. ברור, עם זאת, אורך התיקון יהיה תלוי בגודל בסיס הנתונים שלך. השתמשנו בקובץ קטן של 10KB .mdf כדי לנסות את התוכנה.

לאחר סיום הסריקה והתיקון, לחץ על “אישור” בתיבת הדו-שיח שצץ. תצטרך לרשום את העותק שלך כדי להשלים את התיקון אם עדיין לא עשית זאת. עותק של תוצאות הסריקה יישמר אוטומטית אם ברצונך לעבוד איתם מאוחר יותר.

הקובץ המתוקן יוטען במסוף הלקוח לאחר סיום הסריקה ניתן לנווט באובייקטים בקובץ המתוקן באמצעות תפריט העץ בצד שמאל..

תוכלו למצוא סניפים לטבלאות, תצוגות ומילים נרדפות. יש גם סניף לתכנות, עם סניפי משנה עבור נהלים, פונקציות, כללים ואובייקטים מאוחסנים.

ניתן להשתמש בחלון המרכזי הגדול יותר לתצוגה מקדימה של אובייקטים שתוקנו. לדוגמה, אם אתה מרחיב את ענף הטבלה ולחץ על טבלה, אתה יכול לראות את תוכן אותה טבלה.

זה מאוד שימושי, במיוחד כדי לוודא שהקובץ שלך תוקן בהצלחה וגישה לנתונים קריטיים עסקיים ספציפיים במהירות רבה יותר. אתה יכול להרחיב את התפריט מתחת לכל טבלה ולסקור את עמודות הטבלה, המקשים הראשיים והזרים, האילוצים, האינדקסים ומידע אחר.

יש גם שדה חיפוש למציאת פריטי עץ, מועילים במיוחד למאגרי מידע גדולים.

כאשר אתה מרוצה שהתוצאות הן מה שרצית, לחץ על “שמור” כדי להשלים את התיקון. כאמור, אינך צריך לשמור את הקובץ המתוקן כקובץ מסד נתונים; יש גם אפשרויות .csv, .html ו- .xls.

אם אתה יוצר קובץ מסד נתונים חדש, תינתן לך אפשרויות ליצור בסיס נתונים חדש או לשמור במסד נתונים חי.

כדי ליצור בסיס נתונים חדש, לחץ על לחצן הבחירה “בסיס נתונים קיים” והזן את שם השרת / מופע, בחר יעד ולחץ על “התחבר” להשלמת התהליך. לשחזור מסד נתונים קיים, לחץ על לחצן הבחירה “מסד נתונים חי”, הזן את שם השרת / מופע ואז בחר את בסיס הנתונים באמצעות התפריט הנפתח. לחץ על “התחבר”.

בשני המקרים, הלקוח יודיע לך שהקובץ נשמר במיקום הרצוי.

אם אתה נתקל בבעיות במהלך תהליך התיקון, אתה יכול לגשת לתכונה ידנית ותשובות לשאלות נפוצות ישירות מתוך הלקוח, מבלי שתצטרך לפנות אל בסיס הידע המקוון של Stellar Data Recovery. לחץ על “?” סמל לעשות זאת.

מחשבות אחרונות

המטרה של מדריך מהיר זה הייתה להראות לכם כמה קל לתקן מסד נתונים SQL יכול להיות עם תוכנה טובה של צד שלישי. בחרנו בתקן SQL Database Stellar כדוגמה בגלל הפשטות, התכונות והעלויות המתאימות שלו ביחס לתוכנה דומה. אתה יכול לבדוק את התוכנה בעצמך על ידי הורדת ניסיון ללא תשלום, כמובן, כדי להעריך אותה בעצמך.

אם אתה מרוצה מהתוכנה כמו שהיינו, אל תשכח לבדוק את הסקירה שלנו בנושא שחזור נתונים מהממים, שניתן להשתמש בהם כדי להחיות מחדש קבצים שנמחקו ופגומים בכונן הקשיח שלך. לסטלר יש גם מגוון מוצרים אחרים, שחלקם הוצגנו במדריכים דומים לזה:

 • כיצד להמיר קבצי OST של Outlook ל- PST
 • כיצד להמיר קבצי Exchange EDB ל- PST
 • כיצד לשחזר את תיבת הדואר של
 • כיצד לתקן קבצי מסד נתונים של Outlook

אל תהסס לשאול אותנו כל שאלה בנושא תיקון קבצי מסד נתונים או תוכנת Stellar להלן, וננסה למצוא תשובות עבורך. תודה שקראתם!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map