pCloud לעומת MEGA: אחסון מאובטח חינם לכולם בשנת 2020

כשמדובר בשירותי אחסון ענן ממוקדים בפרטיות, שני שמות בולטים: pCloud ו- MEGA. אם השם קים דוטקום אומר לך משהו, סביר להניח שאתה כבר מכיר את MEGA, פתרון האחסון בענן שנוסד על ידי הסגירה הצבעונית והממוקדת הפרטיות הזו (אם כי האיש הגדול כבר עזב את החברה כבר מזמן).


השוואות אחסון ענן אחרות שלנו יראו לכם שגם אנחנו אוהדים גדולים של pCloud. שניהם pCloud וגם MEGA מציעים הצפנת ידע אפס לשמירה על אבטחת הנתונים שלך, אם כי זה עולה קצת יותר בתוספת מנוי ל- pCloud. שתיהן די קלות לשימוש, אך ל- pCloud יש כמה מאפייני סנכרון מעולים.

המשך לקרוא כאשר אנו מסתכלים מקרוב על pCloud לעומת MEGA כדי לראות איזו אפשרות טובה יותר בסקירת השוואה זו.

הגדרת קרב: pCloud לעומת MEGA

השוואה בין שירותי אחסון ענן שונים יכולה להיות אתגר מכיוון שאף שני מוצרים אינם דומים זה לזה. כדי לעקוף את הבעיה הזו, נסקור את pCloud ו- MEGA לאורך מספר סיבובים. בכל סיבוב, שמנו את שני הספקים שלנו בראש בראש בהיבט חשוב של אחסון ענן. 

הספק הזוכה בסיבוב מקבל נקודה, ואם מדובר בתיקו, הנקודות משותפות. בסוף המאמר, נסכם את הנקודות כדי למצוא את המנצח הכללי.

1

מחיר

שתי הספקים מציעים אחסון בחינם ושירות ברמה גבוהה המנחית אותם ברשימת שירותי אחסון הענן החינמיים הטובים ביותר שלנו. אתה מקבל אחסון של 10 ג’יגה-בתים בחינם באמצעות pCloud, בעוד MEGA מתגאה באחסון אחסון של 50 ג’יגה-בתים למשתמשיה. עם זאת, אף אחת מההצעות איננה כפי שהיא נראית.

כדי לגשת ל- 10GB המלא באמצעות pCloud, יהיה עליכם לבטל את הנעילה. למרות שאחסון של 2 ג’יגה-בתים זמין מייד, באפשרותך לבטל את הנעילה של ה- 5 ג’יגה-בתים הבאים על ידי אישור הדוא”ל שלך, העלאת קובץ לענן, התקנת שולחן העבודה והיישום הנייד והפעלת הפונקציה אוטומטית להעלאת תמונות.. 

ה- 3GB הסופי זמין לאחר שתתחיל להזמין משתמשים אחרים ל- pCloud, אך אתה מקבל את שטח האחסון הנוסף רק אם הם נרשמים בפועל. עיין בסקירת pCloud שלנו למידע נוסף.

MEGA מציעה גם אחסון בחינם ללקוחות: 50 ג’יגה בחינם כשאתה רושם חשבון. עם זאת, תוקף 35GB פג לאחר 30 יום בלבד, לא משנה מה תעשה. אתה יכול להרוויח 20 ג’יגה בייט להתקנת אפליקציית שולחן העבודה ועוד 15 ג’יגה בייט להתקנת האפליקציה הניידת, אך שני הבונוסים האלה יפוגו לאחר 180 יום. 

אפילו 10 ג’יגה-בייט שמקבלים להזמנת אנשים אחרים להצטרף יפוג לאחר שנה. במציאות, כמות האחסון בחינם שאינה מוגבלת בזמן שווה 15GB. עדיין מדובר בסכום הגון ובהחלט משתפר במגבלת החינם של pCloud, אך עדיין יש המון לולאות שצריך לעבור כדי להשיג יותר.

עבור אחסון בתשלום, pCloud מציע שתי תוכניות אישיות עם אפשרות לשלם חודשי או שנתי, או לבצע תשלום חד פעמי לחיים. תכנית הפרימיום מגיעה עם נפח אחסון של 500 ג’יגה-בתים. האופציה החודשית עולה 4.99 $ לחודש, התשלום השנתי עולה שווה ערך לסך של 3.99 $ בכל חודש והמנוי לכל החיים מגיע לסך 175 $..

התוכנית העליונה, Premium Plus, מגיעה עם אחסון של 2TB. האופציה החודשית עולה 9.99 $ לחודש, התשלום השנתי עולה שווה ערך של $ 7.99 בכל חודש והמנוי לכל החיים עולה 350 $ בסך הכל. 

תוכניות דומות זמינות באמצעות MEGA, המציעה ארבע תוכניות בתשלום אישי. אלה מתומחרים ביורו, כך שהמחירים עשויים להשתנות, בהתאם לשער החליפין.

בזמן הפרסום ל- MEGA Pro Lite שטח של 400 ג’יגה-בייט בכ- 5.55 דולר לחודש, Pro 1 הוא כ- 11.11 $ עבור 2TB, Pro 2 הוא כ- 22.23 $ עבור 8TB ו- Pro 3 הוא כ- 33.36 $ עבור 16TB. אתה מרוויח חודשיים נוספים בחינם אם אתה משלם עבור שנה שלמה מראש. תוכל ללמוד עוד על מה שאתה מקבל עם כל שכבה בסקירת MEGA שלנו.

תמחור pCloud לעומת MEGA עסקים

שתי הספקיות מציעות גם אחסון בענן לעסקים. התוכנית העסקית של pCloud היא 9.99 דולר לחודש עבור שטח אחסון של 1TB למשתמש, אם כי אתה זקוק למינימום של שלושה משתמשים כדי להירשם. התשלום השנתי מצמצם זאת ל -7.99 דולר למשתמש בחודש. היתרון האמיתי של התוכנית העסקית הוא שהיא כוללת קריפטו של pCloud לכל משתמש – נדבר על תכונה זו בהמשך..

ל- MEGA יש רק תוכנית עסקית יחידה. MEGA for Business עולה בערך $ 11 לחודש עבור כל משתמש ובדומה ל- pCloud, יש מדיניות מינימלית של שלושה משתמשים. הוא מציע אחסון בלתי מוגבל, אך ורק ל”מטרות עסקיות מקוריות “עם מדיניות לשימוש הוגן שתזניק אם אתה משתמש יותר באחסון לעומת המשתמש העסקי הממוצע של MEGA. 

אין אפשרות אחסון בלתי מוגבלת עבור pCloud, כך שאם אתה מחפש מקום בלתי מוגבל ו- MEGA לא מושך אותך, בדוק מתחרים כמו Dropbox Business ו- Box במאמר האחסון הטוב ביותר שלנו לאחסון ענן..

השוואה בין-לדבריך ושירותי אחסון בענן היא תמיד אתגר, אך שתי הספקיות מציעות חבילת 2TB שמסתדרת קצת יותר זולה עם pCloud. למרות ש- MEGA מציע אחסון בחינם יותר, התגמולים המוגבלים בזמן הם די מבלבלים. זו שיחה קרובה, אבל pCloud פשוט לוקח את הסיבוב הזה.

עגול: נקודת מחיר ל- pCloud

לוגו של pCloud
לוגו של מגה

2

אבטחה & פרטיות

אחסון הענן המאובטח ביותר דורש דבר אחד יותר מכל: קידוד ידע אפס. בעזרתו, הקבצים שאתה מאוחסן מוצפנים, ולספק אחסון הענן שלך אין רשומה של המפתח לפענוח אותם; זה נשאר בידיך בלבד. ללא המפתח, אין דרך לאף אחד חוץ ממך לגשת לקבצים שלך. 

גם אם הספק נאלץ למסור את הנתונים שלך לרשויות, נתונים אלה אינם מועילים ללא מפתח הפענוח שלך. זו הסיבה, כשמדובר באבטחה, MEGA וגם pCloud מציעים את הפתרונות מהסוג הנכון.

pcloud-crypto

MEGA משתמש בהצפנת ידע אפס לכל המוצרים שלה, כולל ברובד החינמי שלה, כלומר הנתונים שלך מאובטחים. עם זאת, יש בעיה אחת עם ספק ידע אפס: הוא לא יכול לאפס את הסיסמה עבורך, מכיוון שזה ידרוש את המפתח לפענוח הנתונים שלך..

כדרך לעקוף זאת, MEGA מספקת לך מפתח שחזור שתוכל להשתמש בו כדי לאפס את הסיסמה שלך אם תשכח אותה. אם אתה מאבד זאת, אין דרך חזרה והנתונים שלך אבודים. אנו ממליצים להשתמש במנהל סיסמאות טוב כמו Dashlane לאחסון מפתח זה. עיין ברשימה שלנו עם התוספים הטובים ביותר למנהל הסיסמאות לחלופות.

למרות ש- pCloud אכן מציע הצפנת ידע אפס, אתה צריך לשלם עבורו (אלא אם כן אתה משתמש עסקי). ממותג כ- CCloud Crypto, זה מאפשר לך להצפין חלק או את כל הקבצים שלך באמצעות הצפנת ידע אפס. עלות התוכנית השנתית היא 4.99 דולר נוספים לחודש או כ- $ 3.99 לחודש, עם מחיר של $ 125 בגישה לכל החיים.

פרטיות pCloud ו- MEGA

pCloud מבוסס בשוויץ, מדינה עם כמה מחוקי הפרטיות בענן הטובים ביותר בעולם. עם זאת, יש שרתים בארה”ב, כך שהנתונים שלך עשויים להיות חוקים בארה”ב הרבה פחות ידידותיים לפרטיות. דרך טובה לעקוף זאת היא להשתמש בקריפטו pCloud או להצפין את הקבצים בעצמכם באמצעות Boxcryptor (עיין בסקירת Boxcryptor שלנו).

אם אתה משתמש ב- pCloud Crypto, הנתונים שלך בטוחים מעיניים סקרניות. עם זאת, אם אינך משתמש ב- pCloud Crypto, pCloud יכול לגשת לקבצים שלך ועשוי לעשות זאת כדי להבטיח שאינך מפר את אחד מתנאיו. זכור זאת אם אתה מודאג מפרטיות.

כביכול המכונה “חברת פרטיות”, MEGA ללא ספק מתמקדת בפרטיות המשתמשים. השרתים שלה ממוקמים כולם במיקומים ידידותיים למדי לפרטיות – כולל ניו זילנד, קנדה ולוקסמבורג – ללא שרתים על אדמת ארה”ב.

משתמשים אירופיים צד לחוקי ההגנה על נתונים חזקים של GDPR, אך MEGA עושה זאת צעד נוסף קדימה ומיישמת את אותם הכללים על כל המשתמשים, גם על אלה שגרים מחוץ לאיחוד האירופי.

שתי הספקיות מציעות אבטחה טובה, וכל אחת מהן הופכת לרשימה שלנו עם שירותי הענן הטובים ביותר עם ידע אפס. pCloud Crypto הוא פיתרון טוב, אך MEGA מציע הצפנת ידע אפס כסטנדרט וללא עלות נוספת. ל- MEGA יש גם פרטיות טובה יותר, כלומר הנתונים שלך בטוחים יותר מבקשות של סוכנויות ממשלתיות.

pCloud הוא נהדר הן לאבטחה והן לפרטיות, אך MEGA עדיף והופך אותו למנצח כאן.

סיבוב: ביטחון & נקודת פרטיות עבור MEGA

לוגו של pCloud
לוגו של מגה

3

קלות שימוש

מרבית ספקי אחסון הענן מציעים לקוחות עבור macOS ו- Windows, אך שני המתמודדים כאן מציעים גם תמיכה בלינוקס לכיסוי כל משתמשי שולחן העבודה. שני השירותים מגיעים לרשימה שלנו עם אחסון הענן הטוב ביותר עבור לינוקס. למשתמשים בנייד ישנם אפליקציות אנדרואיד ו- iOS באיכות טובה הזמינות לשני השירותים.

pcloud-web-app

MEGA ו- pCloud משתמשים שניהם במערכת תיקיות הסנכרון המוכרת ש- Dropbox פופולארית לפני כעשור. אם השתמשת אי פעם בשירותי אחסון בענן, אתה תמצא את pCloud וגם MEGA פשוטים לשימוש עם תכונות מוכרות. שניהם משתמשים במגש המערכת או בסמלי סרגל התפריט במחשבים שולחניים המאפשרים לך לגשת להגדרות שלך.

יש לנו אחיזה מינורית אחת ב- pCloud: מיתוג. אייקון הענן שלה דומה מאוד לאלה שמשמשים ספקים אחרים, כמו OneDrive, Google ו- Amazon. אם יש לך חשבונות ענן מרובים, הדבר עלול להיות מעט מבלבל (אם כי, אנו מודים, זה כנראה לפי עיצוב). ל- MEGA יש לוגו פשוט “נחמד”, כך שאינך בסכנה לבלבל אותו עבור חשבון אחר.

ממשקי האינטרנט של שני הספקים יכולים גם להיות מעט מגושמים בהשוואה ליריבים כמו Sync.com ו- Dropbox. גרירה ושחרור של קובץ לאפליקציית האינטרנט pCloud יכולה להיעשות רק עם התיקיה הפתוחה כרגע, ולא לתיקיות משנה.. 

עם MEGA, אותה בעיה מתרחשת. אתה לא יכול פשוט להוריד קובץ לתיקיה על המסך; עליך לציין בחלון מוקפץ היכן ברצונך למקם אותו.

בעיה דומה קיימת באפליקציות לנייד. אם אתה רוצה להזיז קובץ, אתה לא יכול להחזיק אותו ולגרור אותו כמו שאתה יכול לספקים אחרים. במקום זאת, עליכם להקיש על הקובץ ולחץ להזיז אותו בתפריט שיופיע ברגע שתעשו זאת.

לשם השוואה, מתחרים כמו OneDrive ו- Dropbox מאפשרים לך לגרור ולשחרר קבצים בתוך האפליקציה הסלולרית עצמה, שהיא הרבה יותר פשוטה, מהירה ואינטואיטיבית יותר למשתמשים. עיין בסקירת OneDrive שלנו למידע נוסף על האפליקציה שלה.

למרות הבעיות האלה (די מינוריות) האפליקציות שימושיות אחרת. לדוגמה, גם pCloud וגם MEGA הופכים אותו לרשימת האחסון הענן הטובה ביותר עבור אנדרואיד. אין ממש הבדל עצום בין הספקים בכל הנוגע לנוחות השימוש, ולכן אנו קוראים לסיבוב זה תיקו.

סיבוב: קלות שימוש אין מנצח ברור, נקודות לשניהם

לוגו של pCloud
לוגו של מגה

4

סנכרון ושיתוף קבצים

הבסיס לכל אחסון בענן הוא לאחסן ולשתף קבצים. כספקים מהשורה הראשונה, MEGA ו- pCloud עושים זאת לא רע.

MEGA מאפשר לך לשלוט באילו קבצים אתה מסנכרן עם המחשב האישי שלך. אם שטח האחסון צפוף, אתה יכול לבחור באופן סלקטיבי אילו קבצים ברצונך שיהיה נגיש באופן מיידי, או שתוכל להוריד את כולם לגישה קלה. באפשרותך להוסיף תיקיות מחשב אחרות כמיקומי סינכרון חדשים מתפריט ההגדרות.

ממשק מגה-אינטרנט

pCloud משתמש בשיטה אחרת שהיא (אנו טוענים) שהיא מעולה ומוציאה את המורכבות. בעת התקנת pCloud, תיקיית הסנכרון שלך מוגדרת ככונן וירטואלי. תוכן הכונן הזה מאוחסן בענן ונראה במחשב שלך כאילו היו מאוחסנים בכונן הקשיח שלך, אך הם לא תופסים מקום במחשב האישי שלך.

אם אתה רוצה להיות מסוגל לעבוד על קבצים במצב לא מקוון, אתה יכול להשתמש בתכונת הסנכרון. זה מאפשר לך לבחור תיקיות מקומיות במחשב שלך לסנכרון עם pCloud, מה שמאפשר לך לעבוד עליהן במצב לא מקוון. כשאתה מתחבר לאינטרנט הבא, כל השינויים שביצעת מסונכרנים אוטומטית לשרתי pCloud.

שיתוף קבצים

שני הספקים מאפשרים לך ליצור קישורים לשיתוף קבצים. באמצעות pCloud אתה יכול לכלול סיסמה או תאריך תפוגה, או להשתמש בקישור מקוצר. עם זאת, אינך יכול לשתף קבצים מוצפנים מקריפטו של pCloud אלא אם יש לך חשבון עסקי.

מגה-לעומת-טרסורית-מגה-שיתוף

MEGA מאפשרת לך גם להגדיר תאריך תפוגה וסיסמא עבור קבצים משותפים, אך רק אם יש לך חשבון בתשלום. אתה יכול גם לשתף קבצים מוצפנים, עם אפשרות לשתף את הקישורים שלך עם או בלי מפתח הפענוח. 

אם אתה שולח קישור MEGA עם המפתח, כל מי שיש לו את הקישור יכול לפתוח אותו. אם המפתח לא נכלל, תצטרך לשלוח את מפתח הפענוח בנפרד לכל מי שתרצה לפתוח את הקובץ או התיקיה..

pCloud מגביל את רוחב הפס ההורדה בכל חודש לקישורים משותפים. חשבונות חינם מקבלים 50 ג’יגה-בייט, חשבונות פרימיום מקבלים 500 ג’יגה-בייט וחשבונות פרימיום פלוס מקבלים 2tB. 

ל- MEGA קיימת מערכת דומה, עם שכבות בתשלום המציעות 1TB, 2TB, 4TB ו- 8TB רוחב פס בכל חודש, בהתאמה. לחשבונות בחינם אין מגבלה מוגדרת; MEGA אומרת שזה תלוי בשעה ביום ובגורמים אחרים, אך אל תצפה ליותר מסביב 4GB ליום.

מהירות

בבדיקות מהירות, pCloud וגם MEGA היו דומים למדי במהירויות העלאה והורדה. כל אחת לקח 24 דקות להעלות קובץ של 1 ג’יגה-בייט וכשלוש דקות להוריד קובץ במבחן המהירות המהיר שלנו.

יתרון מרכזי אחד שיש ל- pCloud מבחינת המהירות הוא שהוא משתמש בסנכרון ברמת חסימת כדי לפצל את הקבצים לבלוקים קטנים. כשאתה עורך את הקובץ, מסונכרנים רק החלקים – או החסימה – של הקובץ שאתה משנה, במקום שיהיה עליך לסנכרן את כל הקובץ. 

אם אתה מסנכרן קבצים גדולים, זה יכול לעשות את ההבדל המשמעותי בהאצת העלאות. זו אחת הסיבות לכך ש- pCloud הופך אותה לאחסון הענן הטוב ביותר שלנו לרשימת רשימת קבצים גדולה, יחד עם Sync.com ו- OneDrive.

אנו אוהבים את גישת הכונן הווירטואלי של pCloud. זה פשוט וקל להבנה וזה נותן לך ביעילות שטח שטח נוסף של 2 TB לאחסון הקבצים שלך במחשב שלך. זה גם משתמש בסנכרון ברמת חסימת, מה שהופך את סנכרון הקבצים הגדולים עם העריכה המינימלית הרבה יותר מהיר, מה שהופך את pCloud לזוכה הקל כאן.

סיבוב: נקודת סנכרון ושיתוף קבצים עבור pCloud

לוגו של pCloud
לוגו של מגה

5

תכונות

כפי שניתן היה לצפות, תכונות הן בשפע הן מ- MEGA והן מ- pCloud, אם כי תכונות מסוימות מועילות יותר מאחרות..

לדוגמה, ל- pCloud נגן מוסיקה ייעודי לאוסף המוסיקה שלך, ומאפשר לך לבנות רשימות השמעה ולחפש לפי שם שיר, שם אלבום או אמן. זה לבד הופך את זה לאחד מאחסני הענן הטובים ביותר לבחירת מוסיקה אם אתה מאחסן את המוסיקה שלך בענן. עם זאת, אם אתה משתמש בשירות סטרימינג, סביר להניח שהוא מיותר.

נגן שמע pcloud

pCloud מאפשר לך גם לגבות קבצים ישירות משירותי ענן אחרים, כמו Dropbox, Google Drive ו- OneDrive, כמו גם מחשבון האינסטגרם או הפייסבוק שלך. זה מאפשר לך לאסוף ולאחסן במהירות את תמונות המדיה החברתית שלך. 

יש גם תכונה של גרסת קבצים המאפשרת לך לחזור לגירסה ישנה יותר של הקבצים שלך. אתה יכול לחזור עד 30 יום לחשבונות בתשלום או עד שנה תמורת 39 דולר נוספים. MEGA כולל תכונה דומה, אם כי היא פחות קלה לשימוש.

יש פונקציית צ’אט ושיתוף קבצים מוצפנים עבור משתמשי חשבון MEGA. קידוד מקצה לקצה זה עשוי לקסום לך במיוחד אם אתה מוטרד מהפרטיות של אפליקציות כמו WhatsApp.

אם אתה מעוניין לשתף קבצים גדולים עם משתמשים אחרים, אתה יכול לשלוח אותם ישירות באמצעות MEGAbird, סיומת ללקוח הדואר של Mozilla Thunderbird. זה מאפשר לך לשלוח קבצים גדולים דרך MEGA ישירות מ- Thunderbird, ללא קשר לשירות אירוח הדוא”ל שלך. יש גם כלי בשורת פקודה המאפשר לך לשלוט בחשבונך ואוטומציה שלו.

כפי שאתה יכול לראות, תכונות אלה – מחוץ לתכונות אחסון הענן האופייניות שהייתם מצפים – נעות בין שימושי לגומחה. בעוד שנגן המוזיקה של pCloud והצ’אט המוצפן של MEGA עשויים לפתור חלק מהם, הרי שההגרלה הגדולה ביותר תהיה שירות הגיבוי של pCloud, המאפשר לשמור קבצים בפלטפורמות מרובות. עם זה בחשבון, pCloud מנצח כאן.

סיבוב: תכונות נקודה עבור pCloud

לוגו של pCloud
לוגו של מגה

6

פסק הדין

התחרות הייתה צמודה למדי בשלושת המחזורים הראשונים, כששתי הספקים טענו לניצחון אחד ותיקו אחד. pCloud סיים חזק יותר, אם כי, לקח את שני הסיבובים האחרונים. עם ציון של שלוש לאחת, עם סיבוב אחד כתיקו, pCloud הוא המנצח הכללי כאן.

MEGA יצאה מלמעלה בכל הקשור לאבטחה ופרטיות, בזכותה הציעה הצפנת ידע אפס כסטנדרט, אפילו ברמת החינם שלה. הנקודות חולקו כששקלנו את קלות השימוש, עם כמה בעיות שימושיות קטנות שמשפיעות על חוויה כמעט ללא רבב עבור שני הספקים.

pCloud היה המנצח המובהק בכל מה שקשור לסנכרון קבצים ושיתוף, עם זאת, באמצעות סינכרון ברמת חסימת מהירות הסנכרון של קבצים (במיוחד עבור קבצים גדולים) ומערכת הכונן הווירטואלית המשמשת לפניית שטח דיסק. 

התכונות של pCloud זכו גם לניצחון, כאשר השילוב עם שירותי ענן אחרים הוכיח שימושי. המחיר היה קצת יותר קרוב, אבל pCloud לקח את הזכייה בכך שיצא מעט זול יותר בהשוואה כמו-כמו, אפילו אם MEGA אכן מציעה אחסון בחינם יותר.

הזוכה: pCloud

אם אתה מחפש שירות אחסון ענן איכותי, ל- pCloud וגם ל- MEGA יש את החוזקות שלהם ויהיו ספקים טובים לשימושך. אם הפרטיות היא הדאגה הגדולה ביותר שלך, אז MEGA היא מועמדת חזקה. אם אתה מחפש סינכרון מהיר או שאתה רוצה לגשת לכל קבצי הענן שלך מבלי למלא את הכונן שלך בתהליך, pCloud הוא בחירה מצוינת. 

אם השתמשת בעבר ב- MEGA או pCloud ואתה רוצה להסכים או לא להסכים עם אחת מהנקודות הללו, אנא עשה זאת. שחרר אותם בתגובות למטה, וכמו תמיד, תודה שקראת.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map