תוכנת שחזור התמונות הטובה ביותר: כיצד לשחזר תמונות אבודות במחשב שלך

בין אם מדובר באלבום המנציח חופשה משפחתית, אילוף עצמי מושקע או צילום פשרות של פוליטיקאי עשיר, לצילומים יש ערך. למרות שאחסונם דיגיטלית חוללה מהפכה ביכולת שלנו להגן על התמונות שלנו מפני פגעי הזמן, תאונות עדיין יכולות לקרות.


כשאתה מאוחסן מאות או אלפי תמונות בכונן הקשיח שלך, זה עניין פשוט יחסית למחוק תמונות בלי לחשוב. זה גם לא מתקבל על הדעת לפרמט בטעות מחיצה, לאבד את כל מה שיש בה.

נוסף על כך, בכוננים קשיחים, ובייחוד כונני דיסק קשיח, יש המון חלקים נעים המועדים לתקלה. זה מוביל לשחיתות שיכולה להפוך קבצי תמונות לבלתי ניתנים לצפייה. בעיות דומות יכולות להתרחש במצלמות דיגיטליות, בכרטיסי SD, בכונני USB ובמקומות אחרים שבהם ניתן לאחסן תמונות.

שחזור תמונות אבודות

החדשות הטובות הן שלעתים קרובות מחיקת קבצים מהכונן הקשיח לא ממש מוחקת אותם ושחיתות קבצים אינה תמיד סיבה אבודה. החדשות הרעות הן שחנויות לתיקוני מחשבים גובות לעיתים קרובות הרבה דינו כדי לשחזר קבצים שנמחקו, כולל תמונות. החדשות הטובות האחרות הן שעם התוכנה הנכונה, אתה יכול לעשות את אותו הדבר עבור הרבה פחות.

במהלך מדריך זה, נשקול כמה מאפשרויות שחזור תוכנת התמונות העומדות לרשותך ונראה לך כמה קל יכול להיות התהליך, באמצעות התאוששות התמונות Stellar ו- PhotoRec וכדוגמאות..

לפני שנתמודד עם שחזור תוכנה, נבדוק תחילה כיצד ניתן לשחזר קבצים באמצעות אחסון בענן או באמצעות גיבוי מקוון, מכיוון שאם אתה משתמש באחד הכלים האלה, יש סיכוי טוב שהתמונות האבודות שלך נמצאות במרחק קליק או שניים משם. כמו כן, אם אתה רק מחפש לשחזר קבצים רגילים, הקפד לבדוק את ביקורות התוכנה הטובות ביותר לשחזור נתונים.

התאוששות תמונות שנמחקו מהענן

אם השתמשת בטלפון אנדרואיד שלך כדי לצלם את התמונה שאבדת ובמקרה הדלקת העלאה אוטומטית ל- Google Drive, אתה בר מזל. משתמשי אנדרואיד מקבלים באופן אוטומטי 15GB שטח אחסון פנוי, המכסה גם את תמונות Google. פנה אל drive.google.com ולחץ על הכרטיסייה תמונות Google משמאל כדי לגשת לתמונות שהועלו מהסמארטפון או מהטאבלט שלך.

אם לא הקמת את תמונות Google ולא צילמת את תמונותיך ממצלמה דיגיטלית, שיטת התאוששות זו כנראה לא תועיל. אתה יכול להגן על עצמך מפני מחיקות עתידיות על ידי פתיחת אפליקציית אלבומי Google שלך ​​בסמארטפון, מעבר להגדרות והפעלת “גיבוי & סינכרון.”

עבור משתמשי אייפון, Apple iCloud יכול לשמש גם כדי לשחזר תמונות שנמחקו אם היה לך ראייה מראש להגדיר העלאות אוטומטיות. עם זאת, עם iCloud אתה מוגבל לאחסון חינם של 5 ג’יגה-בתים. בשני המקרים – Google Drive או iCloud – סביר להניח כי שטח האחסון שלך ייגמר.

למרות שזה לא יעזור לך לשחזר תמונות עכשיו, הרכבנו רשימה של אחסון הענן הטוב ביותר לתמונות אם מצאת את שטח האחסון הפנוי שאתה מקבל עם Google Drive או iCloud פשוט לא מספיק. יש כמה אפשרויות אלטרנטיביות נהדרות, כולל Sync.com העל מאובטח אם אתה חושש שמרגלים של NSA ילעגו לספיריות שלך (קרא את הסקירה המלאה של Sync.com כדי לגלות מדוע אנחנו כל כך אוהבים את זה).

הימור טוב יותר מאחסון ענן לשחזור תמונות שנמחקו מהכונן הקשיח של המחשב שלך הוא לשחזר אותן מפיתרון גיבוי מקוון. אם אינך ברור מה ההבדל בין אחסון בענן לעומת גיבוי מקוון, המדריך שלנו לגיבוי המקוון הטוב ביותר אמור לעזור.

המקרה לגיבוי

היתרון בגיבוי מקוון על פני אחסון בענן הוא שניתן להשתמש בגיבוי מקוון לצורך גיבוי אוטומטי של תמונות המאוחסנות במחשב שלך ללא קשר למיקום התמונות האלה במערכת הקבצים שלך. אחסון בענן מחייב בדרך כלל העברתם לתיקיית סנכרון, מה שמקל על הצפייה בתמונות.

ספק הגיבוי המקוון IDrive מושלם להגנה מפני מחיקת קבצים בשוגג מכיוון שגם כאשר קובץ נמחק במחשב שלך, הוא נשאר בשרת IDrive עד למחיקה ידנית של אותו שם או הפעלת תהליך ניקוי ארכיב. כפי שאתה יכול לקרוא בסקירת IDrive שלנו, השירות מכנה שיטה זו של שחזור קבצים שנמחקו “ארכיון אמיתי” וזה משהו שלא תקבל עם הרבה גיבויים מקוונים פופולריים אחרים, כולל Backblaze ו- Carbonite..

שירותים אחרים גם שומרים קבצים שנמחקו, אך רק למשך זמן מוגבל.

שמירת קבצים מסומנים של ServiceService שמירת קבצים
גוגל דרייבאחסון בענןללא הגבלת זמן
iCloudאחסון בענן30 ימים
Sync.comאחסון בענןללא הגבלת זמן
Dropboxאחסון בענן30 ימים
OneDriveאחסון בענן30 ימים
אני נוסעגיבוי מקווןללא הגבלת זמן
אחורי גבגיבוי מקוון30 ימים
קרבוניטגיבוי מקוון60 יום
גיבוי CloudBerryגיבוי מקווןללא הגבלת זמן
ספיידרוק ONEגיבוי מקווןללא הגבלת זמן

שירותי אחסון בענן וגם שירותי גיבוי מקוונים כוללים בדרך כלל גם תכונה הנקראת גרסאות. בעזרת גרסאות תוכלו לחזור למצבי קבצים קודמים בקלות יחסית. למרות שלעתים קרובות אנו מקשרים גרסאות עם חזרה על שינויים לא רצויים בקבצים, ניתן להשתמש בה כדי לתקן פגמים בקובץ – כולל שחיתות קבצי תמונות.

למעשה, גרסאות הן דרך נהדרת להוציא את עצמכם מצרות עם תוכנת ransomware, סוג של פשעי רשת המשתמשת בשחיתות קבצים כאמצעי כפייה. פשוט מחק את התוכנה הזדונית שגרמה לבעיה ושחזר את הגירסה הקודמת.

תהליך שחזור קובץ תמונה קודם הוא לרוב פשוט יחסית. לדוגמה, עם Sync.com, זה רק עניין של כניסה לדפדפן, לחיצה ימנית על התמונה ובחירה ב”הצגת היסטוריה “. מצא וסמן את הקובץ שאליו ברצונך לחזור ולחץ על הכפתור שעליו כתוב “שחזר שנבחר.”

בעוד שרוב שירותי האחסון בענן ושירותי הגיבוי המקוונים מציעים גרסת קבצים, כמה וכמה זמן גרסאות נשמרות זה עניין אחר.

מדיניות גרסת שירות
אני נוסעשומר על 10 גרסאות קודמות של כל קובץ
אחורי גבשומר על כל הגרסאות משלושים הימים האחרונים
קרבוניטשומר על שלוש גרסאות לפחות ללא קשר לגיל וגרסאות אחרות עד שלושה חודשים
Sync.comגרסאות ללא הגבלה (חשבון Pro)
Dropboxשומר על כל הגרסאות משלושים הימים האחרונים

עבור מתי לא גיבית: תוכנת שחזור תמונות

אחסון בענן וגיבוי מקוון הופכים את התאוששות התמונות למחוק לפשוטה יחסית. ואז שוב, אם אתה קורא מאמר זה, יש סיכוי טוב שלא יישמת את אחד מהפתרונות האלה.

כפי שציינו בתחילת מאמר זה, יש מגוון שלם של תוכנות שנועדו לשחזר קבצי תמונה שנמחקו ואפילו לתקן קבצים פגומים. תוכלו למצוא כמה אפשרויות בחינם עם קוד פתוח וכמה אפשרויות רישוי זמינות, כל אחת עם דרגות שונות של ביצועים, תכונות וחוויית משתמש..

כלים שאנו אוהבים כאן ב- Cloudwards.net כוללים שחזור תמונות מהממים, שחזור צילום רמו, PhotoRec, שחזור פנדורה ו- PhotoRescue 3.

להמשך מדריך זה, אנו הולכים להשתמש בשניים משירותים אלה. הראשונה היא PhotoRec, שבחרנו מכיוון שהיא אחת האפשרויות החינמיות הטובות ביותר עם קוד פתוח הזמינים. השנייה היא התאוששות התמונות Stellar, אותה בחרנו עבור התכונות שלה והעובדה כי המותג Stellar מועדף על אנשי מקצוע בחנויות IT..

התאוששות תמונות באמצעות

PhotoRec הוא אחד מכלי השחזור החינמיים הטובים ביותר שתוכלו להשיג בזכות יכולתו לשחזר מאות סוגים שונים של קבצים (ולא רק תמונות). זה יכול לשחזר תמונות מהכונן הקשיח, מכונני USB ואפילו מהמצלמה הדיגיטלית שלך. אחד היתרונות של PhotoRec הוא שזה מהיר, תוך התעלמות ממערכת הקבצים ומיקוד לנתונים הבסיסיים בלבד.

גישה זו גם מאפשרת ל- PhotoRec לגשת לתמונות גם אם מערכת הקבצים של המחשב שלכם נפגעה ומאפשרת לה לשחזר תמונות מכל מכשיר כמעט, ללא קשר לסוג מערכת הקבצים שלה..

הבעיה הגדולה ב- PhotoRec היא שהיא אינה משתמשת בממשק משתמש GUI: זהו כלי שורת פקודה. פירוש הדבר שתצטרך להיות בנוח עם החזקת יד מעט פחות ממה שהיית מקבל עם רוב פתרונות התוכנה המודרניים.

ניתן להתקין את PhotoRec יחד עם TestDisk, כלי שחזור נתונים מלא יותר, על ידי ביקור ב- cgsecurity.org (על שם המחבר של שתי פיסות התוכנה, כריסטוף גרנייה)..

לאחר ההורדה והחילוץ, יהיה עליך ללחוץ על קובץ היישום PhotoRec כדי להריץ אותו.

פעולה זו תפתח את ממשק שורת הפקודה. זה אולי נראה קצת מפחיד, אבל זה ממש לא קשה לשימוש. התחל באמצעות מקשי החצים במקלדת כדי להדגיש את המחיצה שאתה רוצה לסרוק או את הכונן הפיזי כולו. ואז הדגש “המשך” ולחץ על Enter.

בשלב הבא תצטרך לבחור להפעיל את הסריקה כנגד מערכת הקבצים שלך או לדיסק הבסיסי. לאחר שתבחר, וודא שהחיפוש מסומן למטה ולחץ על Enter שוב.

השלב הבא הוא לבחור לסרוק רק שטח פנוי או את כל המחיצה. אם אתה מחפש רק קבצים שנמחקו, פשוט סרוק את השטח הפנוי. אחרת, תחזיר קבצים שלא נמחקו והתהליך יימשך זמן רב יותר.

לבסוף תצטרך לבחור מקום לשמור את הקבצים המשוחזרים שלך.

לחץ על “c” ​​לאחר שתתייצב בספרייה כדי להוריד את הקבצים שלך, והסריקה תחל לפעול. ממשק שורת הפקודה יעדכן אותך בהתקדמות בזמן שהיא פועלת.

לאחר סיום, נווט אל הספרייה שציינת להתאוששות והתמונות שלך צריכות להיות שם.

PhotoRec עושה את העבודה וזה בחינם, אבל אם אתם מחפשים חוויה מלאה יותר, אולי תרצו לחפש במקום אחר. בנוסף להסתמך על ממשק שורת פקודה, PhotoRec לא מאפשרת לך להציג תצוגה מקדימה של קבצים לפני שחזורם והיא אינה מתקנת קבצי תמונות פגומים. יש הרבה אפשרויות נהדרות שם אם לא אכפת לך לבזבז קצת כסף, כאשר אחת הטובות ביותר היא שחזור התמונות מהממים.

התאוששות תמונות עם שחזור תמונות מהממים

שחזור תמונות מהממים אינו חינמי, אך לפחות אתה יכול להוריד את התוכנה בחינם ולהריץ סריקה כדי לוודא תחילה כי הקבצים שלך יש לשחזר. ככה, בסופו של דבר אתה לא משלם על משהו שלא הולך לעבוד בשבילך, מה שמרכיב את התסכול שאיבדת את התמונות שלך מלכתחילה.

בנוסף לתמונות, ניתן לשחזר תמונות גם לשחזור קבצי וידאו ושמע. אם תרצה פיתרון לשחזור קבצים גמיש יותר, Stellar גם הופך את אחד הכלים הטובים ביותר לשחזור נתונים שאפשר לקרוא עליהם בסקירת שחזור נתונים מהממים שלנו..

כדי להתחיל עם שחזור תמונות מהממים, תחילה עליך להוריד את תוכנת השחזור הנכונה למחשב שלך. לקוחות זמינים הן ל- Windows והן ל- Mac וישנן שתי גרסאות שונות עבור כל מערכת הפעלה: סטנדרטית ומקצועית.

עבור עם הגרסה הרגילה אם אתה רק צריך לשחזר קבצי מדיה שנמחקו בטעות. אם יש לך קבצים פגומים שאתה רוצה לתקן, תצטרך להיות מקצועי.

ניתן להשתמש בכל הגרסאות לשחזור קבצים ממערכת הקבצים, כוננים קשיחים מעוצבים, מצלמות דיגיטליות, התקני אחסון חיצוניים, כרטיסי זיכרון וכונני הבזק. למעלה ממאה פורמטים שונים של מולטימדיה נתמכים.

ההתקנה אורכת מספר דקות בלבד. ברגע שהתוכנה פועלת, לחץ על הכחול “לשחזר תמונה, שמע & לחצן וידאו “כדי להתחיל.

במסך הבא, תצטרך לבחור מחיצה לסריקה. אם המחיצה שלך נמחקה או עוצבה בטעות, אתה יכול לבצע סריקה נגד כל הדיסק גם כדי לשחזר קבצי מדיה.

בצע את הבחירה שלך ולחץ על כפתור “סריקה”. הסריקות פועלות במהירות יחסית אפילו כוננים קשיחים גדולים מכיוון שהתוכנית מחפשת רק קבצי מדיה. לאחר השלמתם תוכלו לדפדף בתצוגה מקדימה של כל הקבצים המשוחזרים.

שימו לב שגם האפליקציה תציג קבצים שלא נמחקו ברשימה. אם ברצונך לצמצם את התוצאות רק לאלו שנמחקו, לחץ על הכרטיסייה “רשימה שנמחקה”. משם, אתה יכול לבחור לשחזר קבצים ספציפיים או את כל הקבצים. לאחר שתבחר את הבחירות שלך, לחיצה על כפתור “שחזר” תאפשר לך לשמור אותם במיקום בכונן הדיסק שלך.

זה באמת כל מה שיש. אפליקציית התאוששות התמונות של Stellar אינה נחמדה להביט ככלי לשחזור נתונים Stellar המלא, אך בהחלט קל יותר להשתמש בה מאשר PhotoRec.

מחשבות אחרונות

האמצעי הטוב ביותר למנוע אובדן תמונות באמצעות מחיקה בשוגג, שחיתות קבצים ומחיצת דיסקים הוא לוודא שאחסנת את האוסף שלך בבטחה בענן, באמצעות כלי אחסון בענן כמו Sync.com או Google Drive או, עדיף, כלי גיבוי מקוון כמו Backblaze, IDrive או Carbonite.

עם זאת, בעוד אנו תומכים בענן בענן כאן ב- Cloudwards.net, אנו יודעים גם כמה קל להתכונן להתאוששות מאסון לטובת הצפייה נטפליקס ולהדביק את המדיה החברתית..

לאותם מקרים שלא מגובים, מספר כלי שחזור מעולים מסוגלים לשחזר את התמונות שאבדת. אמנם שחזור תמונות מהממים ו- PhotoRec הן שתי האפשרויות המועדפות, אך הן בהחלט אינן היחידות.

נשמח לשמוע דעות משלך על האפשרויות הטובות ביותר לשחזור תמונות בהערות שלהלן. כמו תמיד, תודה שקראתם.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map