אלגוריתם פשוט לגיבוי הכוננים שלך

אם אתה עובד בתחום ה- IT, תוכל להעריך את הצורך בגיבוי הכוננים באופן קבוע במצב לא מקוון (בתחנות העבודה או בשרתים המקומיים שלך) כמו גם באופן מקוון. לשליטה, אבטחה ושמישות רבה יותר, עדיף שיהיה לך כלי גיבוי קבצים פנימי. מאמר זה מציג אלגוריתם שבו תוכלו להשתמש בכדי להתחיל בעבודה עם יישום הגיבוי הקובץ הביתי שלכם.


שירותי גיבוי מקוונים הם בהכרח חזקים יותר, ניתנים להרחבה וניתן להפצה, אך ישנם בעיות ידועות במיוחד בפרטיות, אבטחה וזמינות אשר הופכות את זה חשוב לעסקים לשמור על מערכות גיבוי קבצים לא מקוונות לצורך יתירות נתונים נוספת..

זמינות

שירותי אינטרנט לא תמיד זמינים. למרות שהשירות עצמו תמיד יהיה זמין באופן מקוון, יתכן שלא תמיד ניתן לגשת לשירות לפי הצורך.

סיבות אופייניות לכך שגישה לא תמיד אפשרית כוללות הפסקות חשמל (תכופות במדינות מסוימות), השבתת ציוד, תחזוקה שוטפת או שדרוגים, הפסקות רשת (תכופות גם במדינות מסוימות, במיוחד בעולם המתפתח), או אפילו מזג אוויר גרוע מאוד שעלול להפריע לפעולה הרגילה של ציוד רשת.

השבתה
© Cloudwards.net 

בזמנים בהם האינטרנט או השירותים המקוונים אינם זמינים או נגישים, עדיף שיהיה כלי מקומי (לא מקוון) לגיבוי קבצים בכדי לשמור על יתירות ממתינות כאשר ניתן לגשת שוב לשירות המקוון..

למעשה, עדיף לשמור על יתירות מקומיות ומקוונות בו זמנית, כך שגם כאשר לא ניתן לגשת לשירות מבוסס האינטרנט, ניתן לגשת לקבצים או נתונים מדויקים באופן מקומי.

פרטיות

ישנם בעיות פרטיות ידועות עם אחסון נתונים מקוון. אחד הפחדים שיש לעסקים בנוגע למערכות גיבוי בענן הוא שליטה מוגבלת על הנתונים שלהם. עם מערכות גיבוי מקוונות רבות, קבצים ונתונים עסקיים מאוחסנים בשרתים חיצוניים (ציבוריים) שבהם הם עשויים להיות כפופים לגישה של צד שלישי בצורה כזו או אחרת.

פרטיות

גם אם אבטחת הנתונים אינה מהווה איום מיידי, העובדה כי המידע עשוי להיות מטופל או אפילו לשנות אותו על ידי הספק לאחסון היא מאוד מעורערת עבור עסקים רבים. עם מערכת גיבוי נתונים מקומית או לא מקוונת, עסקים לעולם אינם צריכים לדאוג לפרטיות.

אבטחה

שירותים מקוונים נתונים תמיד לאיומי אבטחה. בין אם מדובר על התקפות של DDoS (מניעת שירות מופצת) או גניבת מידע, הסיכונים הם אמיתיים לעסקים.

בזיכרון האחרון, מאגרי מידע של סוני הותקפו באפריל 2011 והשאירו מידע חיוני על לקוחות בידי האקרים עם כ -77 מיליון חשבונות שנגנבו בהפסקה שנמשכה 24 יום..

אבטחת ענן
אבטחת ענן

לאחרונה, חשבון סקייפ של אדם נפרץ שש פעמים ביום אחד. אירועים כמו אלה נוטים לעורר חששות מפני אבטחת השירותים המקוונים באופן כללי, למרות שתקיפות מוצלחות אינן דבר שבשגרה. איומי אבטחה מסוג זה אינם חלים על התקני אחסון מקומיים, במיוחד כאשר המחשב או הרשת המארחים אינם מחוברים לאינטרנט.

5 סיבות להשתמש בכלי שירות גיבוי קבצים פנימי

שליטה רבה יותר: יש לך שליטה מוחלטת על הנתונים שלך כשאתה משתמש בכלי לגיבוי קבצים בבית. גם כאן אין בעיות פרטיות.

חיסכון בעלויות: העובדה שהיא פנימית פירושה שאינך צריך לשלם אגורה עבורו – הוא מפותח, מתוחזק ומשודרג כנדרש על ידי צוות ה- IT הביתי שלך..

אבטחה רבה יותר: הנתונים שלך בטוחים הרבה יותר בכוננים הקשיחים המקומיים או ברשת הפרטית שלך מאשר ברשת ציבורית, כל עוד אתה נוקט אמצעי אבטחה נאותים.

שימושיות רבה יותר: הטבה עיקרית נוספת של שימוש בכלי גיבוי קבצים משלך היא שאתה יכול להתאים אותו כדי להתמודד עם משימות גיבוי בדיוק כיצד אתה זקוק להן – כך שאנחנו מדברים על פיתרון יעיל מטבעם..

פריסות מרובות: מכיוון שזהו הפיתרון האישי שלכם, תוכלו לפרוס אותו בכל מקום ובכל דרך שתחפצו בלי מגבלות, שלא כמו פתרונות של צד שלישי..

אלגוריתם פשוט לעיצוב שירות גיבוי הקבצים שלך

כעת, לאחר שהבנתם את היתרונות שבשימוש בכלי גיבוי קבצים משלכם, אנו נבחן אלגוריתם פשוט שתוכלו להשתמש בו כדי לעצב יישום משלכם..

גיבוי קבצים
© Cloudwards.net

תרשים הזרימה שלמעלה הוא אלגוריתם ליישום פשוט לגיבוי קבצים. כפי שמוצג באיור, יישום גיבוי קבצים בסיסי מורכב מ: רישום הגיבוי, משמר הגיבוי (בקר), קלט משתמש, סוכן העתקה ומנהל דוחות..

איך זה עובד

כאמור, המערכת הפשוטה מורכבת מחמישה רכיבים בלבד: רישום, משמר, קלט, סוכן העתקה ומנהל דוחות.

זה כזה פשוט! למעשה, עם האלגוריתם הזה, עליכם להיות בדרך לעיצוב אפליקציית הגיבוי הביתית שלכם. אם הכישורים אינם זמינים, אל תתייאש. במאמר הקרוב אנו למעשה נספק דרך לפתח את תוכנית הגיבוי שלך לקבצים משלך באמצעות דוגמאות מקודדות לחלוטין, אז היזהר.

סיכום

אני מקווה שזה היה קריאה מעניינת, ואנחנו בטוחים שסיקרנו איזשהו יסוד: בדקנו מדוע גיבוי נתונים מקומי (לא מקוון) חשוב, והזכרנו סיבות כמו זמינות, פרטיות ואבטחה. סיפקנו חמש סיבות מצוינות לכך שכדאי להשקיע בכלי גיבוי פנימי הכולל שליטה רבה יותר, חיסכון בעלויות, שמישות מוגברת, יותר אבטחה ופריסות מרובות..

לבסוף, ראינו בדיוק אלגוריתם לפיתוח כלי גיבוי נתונים משלך. זה לא מפואר, אבל יסיים את העבודה. והבטחנו להביא לך מאמר עם פריצת דרך מקודדת לחלוטין כיצד להכין אפליקציית גיבוי משלך, אז בהחלט תשגיח על זה. שמור על התגובות ובואו נדבר! שאל את השאלות שלך על המאמר וקבל משוב מיידי מהצוות.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map