אחסון בענן לעומת גיבוי מקוון: מה ההבדל?

ישנן הרבה סיבות טובות לשמור עותקים של קבצי המחשב שלך בענן. ישנן גם הרבה אפשרויות תוכנה מצוינות שיאפשרו לך לעשות זאת. עם זאת, בחירת הכלי הלא נכון לצרכים שלך בסופו של דבר קצת כמו לנסות להתאים יתד מרובע לחור עגול.


שלב ראשון במציאת הכלי המתאים לכם הוא לא לטעות לחשוב שאחסון ענן עושה את אותו הדבר כמו גיבוי מקוון, או להפך. משימה זו הופכת לבלבלת מעט יותר בגלל העובדה שלפעמים אחסון בענן מכונה “גיבוי מקוון” וגיבוי מקוון מכונה “גיבוי בענן.”

הבנת ההבדל המדויק בין שתי טכנולוגיות מבולבלות אלה לבין מה שכל אחת יכולה לעשות עבורכם היא הצעד הראשון הקריטי למציאת אחסון הענן הטוב ביותר או כלי הגיבוי המקוון הטוב ביותר לצרכים המדויקים שלכם..

במאמר זה, אנו עומדים לעזור לך לעשות בדיוק את זה. עם הידע הזה בידכם תוכלו לאחר מכן לבדוק את השירותים המפורטים בביקורות האחסון בענן ובספריות ביקורות הגיבוי המקוונות שלנו עם נקודת מבט מחודדת, בנוסף לתת אמינות החנונים שלכם דחיפה יפה.

לפני שנצלול את מה ששונה, בואו נדבר על אותו הדבר: הענן.  

מה הענן, בכל מקרה?

המונח “הענן” עצמו הוא מילת באזז שיווקית כמו שזה ז’רגון טכני משמעותי, שטבע באמצע שנות ה -90 (כנראה) על ידי מנהלי נטסקייפ שחולמים על עתיד ללא גבול (זוכרים את נטסקייפ?).

במקרה זה, ענן מתייחס לתוכנה הפועלת ברשת שרתים מרוחקת, בניגוד למקומי מקומי במחשב. אם זה נשמע כמו אינטרנט, ובכן, זה בגלל שהוא: הענן הוא תוכנה הפועלת באינטרנט (ועוד: לבדוק את המאמר שלנו בנושא מונחי ענן לפרטים).

ישנם עננים פרטיים, הנמצאים בבעלות ומשמשים חברה או משק בית יחיד (גלה כיצד להתקין אחסון ענן אישי משלך) ועננים ציבוריים, הנמכרים בדרך כלל כשירות. עם זאת, עננים פרטיים וציבוריים כאחד מאפשרים לך לגשת לאותה תוכנה ומידע מכל מחשב שמורשה לעשות כן.

בכל הקשור לתוכנת ענן ציבורית, ישנם סוגים רבים ושונים של תוכנות שעובדות כעת באופן זה, החל מיישומי דואר אלקטרוני כמו Gmail ליישומי חשבונאות כמו QuickBooks Online (קרא את הסקירה המקוונת שלנו ב- QuickBooks אם זה הניע את העניין שלך). אחסון בענן וגיבוי מקוון הם שני סוגים כאלה של שירות.

אחסון בענן וגם גיבוי מקוון עובדים על ידי אירוח קבצים בענן ומאפשרים לך לגשת לקבצים אלה ממכשירים שונים, כולל מחשבים וסמארטפונים, כל עוד המכשירים האלה מחוברים לאינטרנט.

אמנם התשתית עשויה להיות דומה, אולם ההתנהגות הכללית של אחסון בענן וגיבוי מקוון מבדילה אותם ומעניקה להם מטרות מאוד ספציפיות, שונות.  

תכונות של אחסון ענן

סביר להניח שלא נניח לך להתפוצץ על ידי כך שסיפר כי אחסון ענן המטרה – או אחסון מקוון, אם אתה מעדיף – הוא אחסון.

באמצע שנות ה -90, כאשר חבורה של מנהלי נטסקייפ שהכחישו בקרוב טבעו מילה שלא תתפשט לפני יותר מעשר שנים, הכונן הקשיח הממוצע היה ביתי בין 400 ל -1000 מגה-בייט. זה, היום, יחזיק בערך סוף שבוע של selfies (או כשעה אם אתה קרדשיאן).

אמנם גודל הכוננים הקשיחים הרקיע שחקים, אך כמות הנתונים שבבעלותנו קיימת יותר משמירה על קצב. נוסף על כך, החלפת הכננה, כונני דיסק קשיח מכניים (HDDs) בכונני מצב מוצק זיפים (SSD) העלו באופן זמני את מחיר האחסון..

בגלל הקפצת מחיר זו, אין זה נדיר לראות מחשבים ניידים עם שטח אחסון בנפח של 256 ג’יגה-בתים בלבד. לעיתים תראו אפילו מחשבים ניידים מתקדמים וארוזים עם נפח אחסון של 128 ג’יגה-בייט. אבל זה בסדר, ואחסון ענן הוא הסיבה לכך.

בואו נסתכל על Sync.com כדוגמה כיצד אחסון ענן עובד: זה במקרה אחד משירותי אחסון הענן האהובים עלינו, כפי שתוכל לקרוא עליו בסקירת Sync.com שלנו. באופן חלקי, הסיבה לכך היא שהיא מספקת הצפנת ידע אפס ועוד שלל תכונות אבטחה מעולות אחרות בענן.  

הסיבה לכך היא ש- Sync.com היא אחת העסקאות הטובות ביותר באחסון ענן, ועולה כיום כ- $ 8 לחודש עבור שטח אחסון של 2 TB..

ניתן להשתמש באחסון 2TB להשלמת הכונן הקשיח שלך. כלומר, במקום לאחסן את כל תמונות חיית המחמד שלך וסרטוני ה- UFO לצפייה במחשב הנייד שלך, תוכל לאחסן אותן בענן במקום זאת.

נוסף על כך, תוכל לגשת לשטח האחסון הזה כמעט מכל דפדפן בכל מכשיר שברשותך. מרבית שירותי אחסון הענן, כולל Sync.com, הופכים גם אפליקציות סלולריות ל- Android ו- iOS לגישה לאחסון נתונים.

הרחבת יכולת האחסון הפיזית של המכשיר או המכשירים שלך היא התכונה המגדירה והחיונית של כל פתרונות אחסון בענן. פתרונות מודרניים – כאלה שהתנשאו מעל הקלחת – נוטים לעשות זאת קצת יותר, עם שתי תכונות נפוצות יותר מאחרות: סנכרון ושיתוף.

אחסון בענן וסנכרון ושיתוף

סינכרון, קיצור של סנכרון מכשירים, הוא תכונה לאחסון ענן המאפשרת לך לערוך קובץ במכשיר אחד ולקבל את אותן הערכות במכשיר אחר בזמן אמת בזמן אמת. הרעיון נזקף לזכותו של דרו יוסטון, מייסד דרופבוקס, שטוען כי העלה זאת לאחר שהבין בנסיעת אוטובוס בין ניו יורק לבוסטון שהוא השאיר את כונן ה- USB שלו מאחור..

המנגנון הבסיסי העומד מאחורי התפיסה של דרו יוסטון, והמנגנון הבסיסי המשמש את רוב שירותי אחסון הענן המציעים סינכרון עד היום, הוא “תיקיית סינכרון”. תיקיית סנכרון היא תיקיה שנראית ומתנהגת די דומה לכל תיקיה אחרת בכונן הקשיח, פרט לכך שקבצים המונחים באותה תיקיה מאוחסנים שניהם בכונן ובענן..

לכל מכשיר עם לקוח אחסון הענן המותקן עליו תתקין גם תיקיה זו, המשתקפת על פני כל המכשירים המחוברים לשטח האחסון בענן שלך. הענן הוא המתווך, ומעביר לאחרים עדכונים שנעשו במחשב.  

עם זאת אחת הבעיות בסנכרון היא שהיא מאחסנת קבצים בענן וגם בכונן הקשיח. זה, אולי הבנת, נראה שמביס את הצעת הערך המהותית של אחסון ענן שהוצבנו קודם (תוספת אחסון).

כדי להסביר זאת, שירותי אחסון ענן רבים מציעים תיקיה נפרדת שאינה מסנכרנת תוכן או תכונה הנקראת “סנכרון סלקטיבי” המאפשרת לכבות את הסנכרון לתוכן אם אינך מעוניין לשמור גם בכונן הקשיח וגם ב הענן. לחלקם, כולל Sync.com, יש את שניהם.

שיתוף קבצים מתייחס פשוט ליכולת לאפשר לאחרים להציג, לערוך או להוריד קבצים שהעלית לשטח האחסון בענן שלך. כמה שירותי אחסון בענן גם מאפשרים לאחרים לשמור קבצים משלהם בשטח האחסון בענן שלך.

מכיוון שמדובר בשירות מבוסס אינטרנט, המנגנון הרגיל העומד מאחורי שיתוף קבצי אחסון בענן הוא יצירת כתובת URL המפנה לקובץ – או אפילו תיקיית קבצים – שתרצה לשתף..

אתה יכול להעתיק ולהדביק את הקישור הזה כדי להפיץ אותו ידנית, למשל בערוץ Slack, או לפעמים לשלוח אותו אוטומטית באמצעות דואר אלקטרוני או לפרסם אותו למדיה החברתית. שירותים מסוימים, כמו pCloud (כן, יש לנו סקירת pCloud), מאפשרים לך גם להגן על סיסמא ולהוסיף תאריכי תפוגה לאותם כתובות אתרים – או אפילו להפוך אותם לאפס ידע.

זה כל מה שיש לסנכרן ולשתף, באמת, מלבד לומר שיש כיום כמה שירותי אחסון ענן מכוונים לעסקים הבנויים יותר סביב הפרודוקטיביות וההיבטים השיתופיים של שתי התכונות הללו מכפי שהם משלימים את שטח הכונן הקשיח שלך. הם נקראים שירותי סינכרון ושיתוף קבצים ארגוניים, ותוכלו לקרוא על קרם היבול במדריך הקונים הטוב ביותר של EFSS..

לפני שנכנס לגיבוי מקוון, ראוי להזכיר גם ששירותי אחסון בענן משתלבים עם כלי תוכנה כשירות כמו Microsoft Word Online ו- Google Docs. עם זאת, הדבר מוגבל בעיקר לשמות הגדולים יותר בשוק, ובמיוחד Dropbox, Google Drive ו- OneDrive. 

תכונות של גיבוי מקוון

המטרה החיונית של אחסון ענן היא להשלים את הכונן הקשיח; המטרה החיונית של הגיבוי המקוון היא לשכפל אותו.

אם נאמר זאת דרך אחרת, גיבוי מקוון עוסק בהתאוששות מאסון. זה כך שכוס חלב שנשפך – במקרה הזה שנעלמה בין סדקי המקלדת שלך – ממש לא כדאי לבכות עליה.

משקאות שהועברו הם רק דרך אחת להרוס את הקבצים המאוחסנים בכונן הקשיח. שיטפון, שריפות, אובדן, גניבה – ישנן יותר מדי דרכים לספור שאתה יכול לאבד את הנתונים שלך לפני שהכונן הקשיח בהכרח יגיע לסוף תוחלת החיים שלה.

תוחלת החיים הזו, על פי מחקר שנערך על ידי ספק הגיבוי המקוון Backblaze, היא בערך 1.5 שנים בערך לחמישה אחוזים מהמחשבים הקשיחים. מניין ההרוגים הראשוני נובע בעיקר מבנייה לקויה. לאחר מכן, שיעור הכישלונות מסתכם באחוזים בשנה לשלושת הבאים.

חוץ מזה הכונן הקשיח מסתובב על זמן שאול: SSDs עשויים להאריך את תוחלת החיים הזו באופן ניכר, כמובן, אולי אפילו עשרות שנים. עם זאת, מדובר בכמה כוסות חלב (חלב הוא מטאפורה לבירה, נכון?) שלא נשפך.

ללא גיבוי מקוון, בהנחה שהכונן הקשיח שלך עדיין ברשותך, אתה יכול לשלם לחנות לתיקונים מחשבים אולי מאות דולרים כדי לנסות ולשחזר חלק מהנתונים שלך. תוכל גם לנסות כלי לשחזור נתונים כמו אחד המוזכר בסקירות התוכנה הטובות ביותר לשחזור נתונים.    

גיבוי מקוון הוא האפשרות הטובה יותר. רוב הכלים הללו פועלים ברציפות כדי להבטיח שכפול קבצים בענן כמעט ברגע שהם נוצרים או השתנו. אם אתה מעדיף, הרוב מאפשרים לך גם להגדיר גיבויים מתוזמנים כך שהגיבוי שלך יכול לפעול בלילה, כאשר התהליך פחות מתאים למשאבי מערכת.

בית קרבוניט הוא דוגמה טובה. מתוך לקוח שולחן העבודה אתה יכול לומר לו גיבוי ברציפות, פעם ביום או לא לגבות בין שעות מסוימות.

לפתרונות אחסון בענן אין יכולות תזמון, אך הסיבה הגדולה יותר שהם לא ממש מתאימים לגיבוי בכונן הקשיח היא שהם גם לא שומרים על מבנה מערכת הקבצים שלך מכיוון שבסופו של דבר אתה צריך להכניס את הכל לתיקיית סינכרון..

שירותי גיבוי מקוונים שומרים על מבנה מערכת הקבצים שלך ומאפשרים לך לשחזר את הכל כפי שהיה, למקרה שתצטרך לבנות מחדש את הכונן הקשיח שלך.

מעבר לתכונות הללו, ישנם מספר אחרים המבדילים פיתרון גיבוי אחד למשנהו.

חלקם, כמו Backblaze, מנצלים את העובדה שהם בלתי מוגבלים פשוט לגבות את כל סוגי הקבצים הנפוצים (קרא הכל אודות גיבוי בלתי מוגבל בסקירת Backblaze שלנו). אין לך צורך לעשות הרבה מכל דבר אחר מלבד להתקין את הלקוח כדי להבטיח שכל התמונות, הסרטונים, האימיילים והמסמכים הקודמים שלך כלולים בתוכנית הגיבוי שלך..

שירותי גיבוי מקוונים אחרים, כמו קרבוניט, מחייבים לתייג ידנית כל תיקיה וקובץ שתרצו להגן עליהם מחוץ לתיקיות מסוימות שמציעות אוטומטית התוכנה.. 

משתמשים יותר מנוסים טכנולוגיים יאהבו את גיבוי CloudBerry (קרא את סקירת הגיבוי של CloudBerry שלנו), הכוללת מגוון של תכונות שנועדו להגדיל את אפשרויות התאוששות האסון שלך. תכונות אלה כוללות גיבוי היברידי, גיבוי NAS, הדמיית דיסק, גרסת קבצים ושמירת קבצים שנמחקו.

הרעיון הבסיסי זהה לכל כלי הגיבוי המקוון, לעומת זאת, וזה הכפול הנאמן של הכונן הקשיח שלך.

מסקנה – אחסון בענן לעומת גיבוי מקוון

שירותי גיבוי מקוונים רבים, כולל קרבוניט, מאפשרים לך לשתף קבצים. עם זאת, בדרך כלל יכולות אלה אינן מושחזות כמו שירות אחסון ענן טוב.

שירותי ענן מסוימים מרחיקים קצת לטשטש את הקווים בין אחסון לגיבוי. שירות הגיבוי SpiderOak (קרא את סקירת ה- SpiderOak ONE שלנו), למשל, מאפשר לך לסנכרן קבצים שנוספו לתוכנית הגיבוי שלך. Acronis True Image (קרא את סקירת Acronis True Image שלנו) ו- IDrive, שני שירותי גיבוי צרכנים נוספים, מאפשרים לך לסנכרן קבצים ללא קשר אם הם חלק מתכנית הגיבוי שלך או לא..

אולם לרוב, הגבול בין אחסון בענן לגיבוי מקוון נכון, והיתרון הטוב ביותר שלך הוא לבחור שירות אחסון בענן אם אתה רוצה אחסון ושירות גיבוי מקוון אם אתה רוצה גיבוי. או בחר את שניהם.

הצעדים הבאים? אנו ממליצים להוסיף את הידע החדש שלך על ידי עיון בתרשים השוואה האחסון בענן הטוב ביותר שלנו. שני המאמרים לא רק מפרטים את תכונות המפתח לחיפוש, אלא נותנים את האפשרויות הטובות ביותר עבור כל תכונה. מרבית השירותים עליהם אנו כותבים מאפשרים לך לנסות אותם בחינם, בין אם מדובר באחסון ענן בחינם של 5 ג’יגה-בתים עם Sync.com או ניסיון של 30 יום עם Carbonite..  

שאלות או תגובות? השתמש בקטע התגובות למטה כדי להפיל לנו שורה – ותודה שקראתם.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map