MEGA נגד טרסורית: מי טראמפ את מי בשנת 2020?

MEGA מפרסמת את עצמה כ”חברת הפרטיות “, בעוד ש Tresorit מדגישה את מאפייני האבטחה שלה. השירות הקודם נמצא בראש רשימת אחסון העננים הטובה ביותר שלנו, ואילו האחרון תופס את המקום שמתחתיו. נראה אם ​​הסדר הזה מחזיק כשמשווים אותם בקרב זה MEGA לעומת Tresorit.


אם אתה רוצה לדעת עליהם יותר, קרא את סקירת MEGA הנפרדת שלנו ואת סקירת Tresorit. אם אינך מצליח להחליט, עיין במדריך הטוב ביותר לאחסון ענן לקבלת עזרה. שתיהן מונחות עליו וניתן להשוות אותן בקלות לאחרות.

שירותי אחסון בענן יכולים להיות דברים שונים למשתמשים שונים, אך אנו יכולים להשוות לרוב באמצעות גורמים נפוצים. הם כוללים עלות אחסון, אבטחה ופרטיות, תכונות נוספות, חווית משתמש ושיתוף. אבל אתה צריך להבין מה הכי חשוב עבורך. אנו נצהיר בסוף כזוכה בכדי להקל על הבחירה.

1

עלות אחסון

אם שירות מציע הרבה במחיר, זה ערך טוב. הוסף לזה מספר נרחב של תוכניות ותקבל גמישות תכנית טובה כך שתוכל לבחור תוכנית שמתאימה לך כמו כפפה. זה נהדר אם השירות מציע גם תוכנית או ניסיון ללא תשלום, כך שתוכל לבדוק אותו לפני שאתה מתחיל. אם אתה עוסק בערך טוב, קרא את המבצעים הטובים ביותר שלנו באחסון ענן.

ל- MEGA יש תוכנית בחינם, ואילו ל- Tresorit יש ניסיון חינם בן 14 יום. התוכנית החינמית של MEGA מתחילה באחסון של 50 ג’יגה-בייט, אך 35 ג’יגה-בייט יתאדה לאחר זמן. אתה יכול להחזיר אותו על ידי קפיצה דרך כמה חישוקים, אך הוא ייעלם שוב לאחר 180 יום. Tresorit Send, שירות המאפשר לך לשלוח קבצים של עד 5 ג’יגה-בתים, הוא בגרסת בטא וחינם.

ל- MEGA יש גמישות טובה עם ארבע התוכניות בתשלום שלה. הראשון, Pro Lite, מעניק לך אחסון של 200 ג’יגה-בייט במחיר של 5.70 $ לחודש. השנייה מרחיבה את זה ל- 1BB ועולה 11.42 דולר לחודש. התוכנית השלישית מציעה 4TB מרשים, אך היא עולה 22.85 דולר לחודש. התוכנית האחרונה, במחיר של 34.28 דולר לחודש, מכפילה את כמות האחסון שתשיג בלי להכפיל את המחיר.

ל- Tresorit מחירים גבוהים כדי לפצות על האבטחה החזקה שלה, אך התוכניות בתשלום שלה אינן משתוות טוב עם זו של MEGA. הפרימיום הוא הזול ביותר, ובכל זאת הוא עולה 10.42 דולר לחודש עבור 200 ג’יגה-בייט. זה יותר מכמה חיובים עבור 2TB. התוכנית האישית הנוספת שלה, סולו, מספקת שטח בנפח של 2 טרה-בתים במחיר של 24 דולר לחודש.

השירות מציע גם תוכניות עסקיות. עסק קטן עולה 20 דולר למשתמש בחודש ומעניק לך שטח אחסון של 1 TB לכל משתמש. השלב הבא, Business, כרגע הוא 50 אחוז הנחה, ולכן הוא עולה 12 דולר למשתמש בחודש. זה משתפר בתוכנית הקודמת עם תכונות נוספות, כמו בקרת קבצים ותמיכה מתקדמות.

Enterprise עולה 24 $ למשתמש לחודש ומאפשר לך לקבל יותר ממאה משתמשים, להשתמש בממשק API של מנהל מערכת ולהעניק הדרכה לצוות.

בקטגוריה זו אנו שוקלים את כמות האחסון שאתה מקבל בכסף, אז המנצח הברור הוא MEGA. התוכניות שלה עולות כמחצית או שיש להן כפול מהאחסון.

סבב: נקודת עלות אחסון עבור MEGA

לוגו של מגה
לוגו טרסורית

2

בטיחות ופרטיות

האינטרנט מלא באיומים, ולכן ביטחון טוב הוא חובה. האקרים לא יהססו למקד את הנתונים שלכם באמצעות תוכנות רנסומריות או התקפות man-in-the-אמצעי, והם עשויים לגנוב גם את פרטי הכניסה שלכם..

שירותי ענן משתמשים בשיטות רבות כדי לאבטח נתונים מפני איומים פוטנציאליים. לדוגמא, פרוטוקול TLS מונע התקפות של איש באמצע להצליח וההצפנה מאבטחת את הנתונים שלך במעבר ובמנוחה. הצפנה פרטית מקצה לקצה מונעת מאנשים אחרים מלבדך לקרוא את הקבצים שלך.

אימות דו-גורמי ימנע מהאקרים שגנבו את הסיסמה שלך לגשת לחשבונך. עדיין, עליך לוודא מלכתחילה שיש לך סיסמא חזקה.

מגה-נגד-טרסורית-מגה-אבטחה

MEGA מדגישה את פרטיותה ומשתמשת בהצפנה פרטית כדי להגן על קבצים בצד הלקוח. רמת ההצפנה היא AES 128 סיביות, שהיא לא חזקה כמו AES 256 סיביות, אבל זה לא אמור להיות נושא מכיוון שפיצוח זה עדיין ייקח מיליוני שנים. פרוטוקול TLS מוסיף שכבת הגנה נוספת לקבצים העוברים. MEGA מציע גם אימות דו-גורמי.

אם משתמש MEGA מאבד מכשיר, המשתמש יכול להרוס את ההפעלה מרחוק כדי למנוע את אובדן הפגיעה בחשבון MEGA שלו. גם גרסאות זמינות, כך שתוכל לשחזר את הקבצים שלך אם הם נפגעים על ידי תוכנת ransomware. אם אתה זקוק ליכולות גרסה חזקות יותר, קרא את אחסון הענן הטוב ביותר שלנו לצורך גרסאות.

קוד המקור שלה הוא גם ציבורי, ולכן מי שרוצה לבדוק את האבטחה של MEGA יכול לעשות זאת.

ל- MEGA מרכזי נתונים בניו זילנד, לוקסמבורג, גרמניה, צרפת, הולנד וקנדה, כולם ידידותיים יותר לפרטיות מאשר ארה”ב. MEGA אף מרחיבה את ההגנות הכלליות של תקנת הגנת המידע לכל המשתמשים שלה, ולא רק לאלה שמגיעים מ האיחוד האירופי.

כאחד משירותי אחסון הענן המאובטחים ביותר, Tresorit עושה מאמצים רבים כדי להבטיח שהנתונים שלך יהיו בטוחים. פרוטוקול TLS מגן על הקבצים שלך במעבר והצפנה AES 256 סיביות מאבטחת אותם בזמן מנוחה.

מגה-נגד-טרזורית-טרסורית-ביטחון

Tresorit משתמש בהצפנה פרטית כדי להגן על פרטיותך, אך המשמעות היא שהיא לא תוכל לאפס את הסיסמה שלך אם תאבד אותה. השירות מספק גם אימות דו-גורמי להגנה על חשבונך.

Tresorit שומר את הנתונים שלך בשרתים באירלנד ובהולנד, כך שאתה יכול להיות בטוח שהם גם תואמים את ה- GDPR.

מרכזי הנתונים מעסיקים סריקות אבטחה, מעקב וביומטרי 24/7. הם עומדים בתקן ISO העדכני ביותר ומפעילים גם את Microsoft Azure (קרא את סקירת Microsoft Azure שלנו למידע נוסף על שירות זה).

אם מישהו גונב את המכשיר שלך, אתה יכול למחוק מרחוק את הנתונים עליו כדי למנוע מהגנב להגיע אליו. אם תוכנה זדונית משחיתה את הקבצים שלך ומבקשת כסף כופר, תוכל להימנע מתשלום באמצעות גרסת הקבצים שלה גם כדי לאחזר אותם..

תוכניות יקרות יותר מאפשרות לך להגדיר מדיניות אבטחה עבור קבוצת משתמשים, לאפשר למנהלי מערכת לפקח על מכשירים ולבטל את הגישה מהם.

סבב זה הוא קרוב מכיוון שלשני השירותים יש מחויבות חזקה לפרטיות וביטחון אך Tresorit מנצחת בפער קל עם ההצפנה שלה AES 256 סיביות. אם אינך מרוצה מאיך שאחד מהם מיישם הצפנה פרטית, קרא את המאמר הטוב ביותר שלנו בנושא שירותי ידע אפס.

סיבוב: נקודת אבטחה ופרטיות עבור טרזור

לוגו של מגה
לוגו טרסורית

3

חוויית משתמש

חווית משתמש נעימה ופשוטה טובה יותר מחוויה שהיא מגושמת, מיושנת ומורכבת עבור המשתמש הזרם המרכזי. השירות צריך לעבוד ברשת, בשולחן העבודה ובנייד, ועל הלקוחות להיות ממשקים אטרקטיביים ואינטואיטיביים.

מגה-נגד-טרסורית-מגה-דסקטופ

אפליקציית שולחן העבודה של MEGA כוללת ממשק נעים המשתמש במודל הסנכרון הרגיל – תיקיית סנכרון וסמל מגש המערכת שמנהל את הסנכרון שלך ומאפשר לך לגשת להגדרות. הוא מציג מידע בצורה ברורה שלא תבלבל אותך. הלקוח עובד ב- Windows, macOS ו- Linux.

ממשק מגה-נגד-טרזורית-מגה

ממשק האינטרנט מהיר ופשוט, ומשתמשים חדשים לא יאבדו את מה שהם צריכים לעשות. ניתן לנווט באמצעות התפריט משמאל ותכונות אחרות ממוקמות בתפריט בפינה השמאלית העליונה של המסך. באפשרותך להשתמש בתפריט העליון לפעולות כלליות, אך פעולות בודדות מחייבות לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על קובץ.

האפליקציה לנייד, הזמינה עבור אנדרואיד ו- iOS, מקלה על הגלישה בקבצים ומאפשרת לך להעלות תמונות וסרטונים באופן אוטומטי. אתה יכול גם לגשת לקבצים שלך במצב לא מקוון. יש תכונת צ’ט המשתמשת בהצפנה של MEGA כדי לאבטח את ההודעות שלך. זוהי תוספת מעניינת, אך השימושיות שלה ניתנת במחלוקת לאור אפליקציות הצ’אט הייעודיות שם.

שלא כמו MEGA, ורוב שירותי אחסון ענן אחרים, ל- Tresorit יש לקוח שולחן עבודה עשיר בתכונות. עם זאת, יש מחיר כיוון שהשימוש בו אינו פשוט. זה דורש ממך ליצור תיקיות, המכונות טרזורים, ולסנכרן אותן בנפרד. הלקוח זמין ב- Windows, macOS ו- Linux.

ממשק האינטרנט דומה לזה של שולחן העבודה, אך אין לו אותן אפשרויות. אין דף עבור “תשובות”, אבל יש דף ל”אנשי קשר “.

האפליקציה לנייד זמינה עבור אנדרואיד ו- iOS. זה מאפשר לך להעלות קבצים ניידים, כגון תמונות וסרטונים, ולגשת לאחסון הענן שלך.

שני השירותים מוצגים באחסון הענן הטוב ביותר שלנו ליצירת לינוקס. יש לו המלצות אחרות, גם אם MEGA וגם טרסורית לא עובדים בשבילך. אמנם אין חשבונאות לגבי טעם, פשטות ואינטואיטיביות נושאים משקל רב יותר בקטגוריה זו, ולכן MEGA מנצח.

סבב: נקודת חווית משתמש עבור MEGA

לוגו של מגה
לוגו טרסורית

4

שיתוף

שיתוף הוא אחד היתרונות העיקריים בהעלאת הקבצים שלך לענן וסביר להניח שתעשה זאת. זו הסיבה שצריכה להיות קלה, מהירה ושיכולה לעבור ישירות לרשתות החברתיות הגדולות, אנשים פרטיים וקבוצות. אתה אמור גם להיות מסוגל להגן על השיתופים שלך באמצעות בקרות תוכן, כגון הגנת סיסמא, תאריכי תפוגה והרשאות.

מגה-לעומת-טרסורית-מגה-שיתוף

לקוח האינטרנט של MEGA מאפשר לך לשתף קבצים על ידי יצירת קישור שתוכל להגן עליו באמצעות מפתח. זה גורם להם לאפס ידע, כך שרק אנשים שאתה נותן את המפתח יוכלו לקרוא אותם. אתה יכול לצרף את המפתח באמצעות הקישור שלך, שיאפשר לכל מי שיש לו את הקישור לגשת אליו, או לשלוח את המפתח בנפרד. ניתן גם להגדיר סיסמא או תאריך תפוגה.

דרך נוספת לשתף קובץ היא לשלוח אותו לכל מי שהוספת כאיש קשר באמצעות ממשק MEGA.

אתה יכול לשתף תיקיה על ידי יצירת קישור, שעובד באותו אופן כמו שיתוף קבצים, או הזמנת אחרים באמצעות כתובת הדוא”ל שלהם. אם תעשה זאת, באפשרותך להגדיר הרשאות “לקריאה בלבד”, “קריאה וכתיבה” או “גישה מלאה”. כדי להזמין אחרים להעלות לתיקיה שלך, כולל משתמשים שאינם MEGA, אתה יכול להפוך אותה לתיקיית “MEGAdrop”.

לממשק האינטרנט יש עמוד “משותף איתי”, אך חסר לו דף שמציג את מה ששיתפת עם אחרים. אפליקציית שולחן העבודה מאפשרת לכם גם לשתף, אך רק על ידי יצירת קישור.

Tresorit מאפשרת לך לשתף תוכן עם אנשים ספציפיים באמצעות דואר אלקטרוני או ליצור קישור ולהעתיק ולהדביק אותו. אם אתה משתמש בדוא”ל כדי לשתף תיקיה, הנמענים יצטרכו להירשם לחשבון Tresorit. ניתן לשתף קבצים רק עם קישור ואין להם דרישה זו.

אתה יכול להגן על קישורים באמצעות סיסמה, תאריך תפוגה או מגבלת הורדה. לתיקיות שלוש רמות הרשאות. הם “מנהל” שיכולים לשתף, לערוך ולהציג; “עורך” שיכול לקרוא ולשנות; ו”תצוגה “, שיכולה לקרוא רק.

יש תצוגת “קישורים” שתעזור לך לעקוב אחר הקישורים שיצרת. כרטיסייה אחרת, “אנשי קשר”, מציגה עם האנשים שאיתם שיתפת גישה. אין דרך ליצור קישורי העלאה או לשתף ברשתות חברתיות.

Tresorit נמצאת ברשימת האחסון הענן הטוב ביותר לשיתוף שלנו. יש לו את הדף “אנשי קשר” והוא מסוגל להציב מגבלות הורדה על קישורים. עם זאת, ל- MEGA יש פונקציונליות של קישור העלאה, יחד עם היכולת ליצור קישורים ללא ידע, וזה עוזר לה לנצח בסיבוב הזה.

סיבוב: נקודת שיתוף ל- MEGA

לוגו של מגה
לוגו טרסורית

5

תכונות נוספות

בקטגוריה זו אנו נבחן תכונות ששירותי אחסון ענן בדרך כלל לא מציעים. דוגמאות לכך הן תצוגה מקדימה של קבצים, גרסאות מתקדמות, אפליקציות לפריון, הפעלת מדיה ואינטגרציות עם אפליקציות של צד שלישי.

ל- MEGA אין הרבה דרך ליישומי כלי שירות, אך הוא מציע תצוגה מקדימה של תמונות ווידאו. עם זאת, אינך יכול להציג תצוגה מקדימה של קבצי Office באופן מקוון, כך שתצטרך להוריד אותם.

מגה-נגד-טרזורית-מגה-צ'אט

תכונה אחת לא שכיחה היא צ’אט, שתוכלו ליזום עם אנשי קשר שהוספתם ל- MEGA. הוא משתמש בהצפנה כדי לאבטח את התקשורת שלך בזמן אמת. למי שרוצה גישה מעשית יותר, MEGAcmd הוא כלי בשורת פקודה המאפשר לך להשתמש בכישורי המחשב שלך לעבודה עם קבצים. התוסף MEGAbird מאפשר לך לשלוח קבצים גדולים באמצעות Mozilla Thunderbird.

לקוח שולחן העבודה של MEGA מאפשר לך להזרים כל קובץ מענן MEGA או קישור קובץ בנגן האהוב עליך.

סנכרון סלקטיבי של Tresorit

ל- Tresorit יש תכונה של כונן רשת הנקראת Tresorit Drive. זה שונה מתיקיית סנכרון מכיוון שהיא מאחסנת את הנתונים שלך רק בענן, החוסך מקום בכונן הקשיח. ניתן לכבות את הסנכרון גם עבור כל תיקיה עם סינכרון סלקטיבי.

אם אתה משתמש ב- Microsoft Outlook, יש לך מזל מכיוון שלטרסורית יש תוסף לזה. עם זאת, אין שילובי אפליקציות של צד שלישי. ל- Tresorit אין נגן מדיה או תצוגה מקדימה של תמונות. עם זאת, לחברה יש תירוץ טוב לאותם חסרונות: הצפנה פרטית מונעת את השימוש בהם.

ל- MEGA יש יותר תכונות, אך ל- Tresorit יש את תכונת הכונן המאפשרת לך לסנכרן קבצים ותיקיות תוך שהיא עדיין יכולה לראות אותם בסייר הקבצים שלך. טרסורית מנצחת את הסיבוב הזה.

סיבוב: תכונות נוספות נקודה לטרזורית

לוגו של מגה
לוגו טרסורית

6

פסק הדין

קרב זה היה קרב בכמה היבטים. הקטגוריה המכריעה ביותר היא עלות האחסון, שם MEGA זכתה בהפרש גדול. לשני השירותים יש אבטחה ופרטיות חזקים, אך Tresorit התבררה כטובה יותר, למרות ש- MEGA הייתה קרובה. MEGA איפיין את Tresorit בקטגוריית חווית המשתמש, וזה לא היה הבדל קטן.

MEGA זכתה גם בקטגוריית השיתוף בזכות קישור ההעלאה ויכולות הידע האפס. Tresorit הצליחה לצמצם את ההובלה של MEGA עם זכייה בקטגוריית התכונות הנוספות בגלל פונקציונליות הכונן שלה, אך בסופו של דבר, MEGA זכתה לניצחונות רבים יותר והיא המנצחת הכללית שלנו.

הזוכה: MEGA

מה אתה חושב על ההשוואה הזו? האם אתה חושב שהביטחון של טרסורית מצדיק את תג המחיר שלה? האם אתה מסכים ש- MEGA היא הבחירה הטובה יותר? ספרו לנו בתגובות למטה, וקראו כיצד גם Dropbox ו- MEGA משתווים. תודה שקראת.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map