Evernote לעומת OneNote 2020 השוואה: מה האפליקציה הטובה ביותר לצילום הערות?

אין דבר גרוע יותר מאשר לא להיות מסוגל לקרוא את כתב היד שלך. בין אם מדובר בדרישות הפרוייקט, הערות הכיתה או רשימת רעיונות מבריקים שציינת, מאבדים את התסריטים שלך לנצח מכיוון שיש לך עונש של ילד בן שבע (או רופא) כואב.


לשמחתי, לאלו מאיתנו מקוללים עם תסמונת שריטות עוף, אנו עשינו דרך ארוכה מהסתמכות על תוויות פוסט איט ומפיות קוקטייל. עידן האפליקציה של הערת הערות בענן עומד לרשותנו וזה יותר ממעט בולט.

בהיותנו הטיפוסים להתגורר בראשנו בענן, חיפשנו בעבר את האפליקציות הטובות ביותר לרישום הערות. אחד הממצאים המפתיעים יותר שלנו היה שלמרות שיש כמה אפשרויות בחוץ, רק לשניים יש את התכונות והגמישות לייעל ולחזק את צרכי הערות שלך: Evernote ו- OneNote.

במאמר זה החלטנו לבדוק אם איננו יכולים לקבוע סופית מי מהשניים הוא הפיתרון הכללי הטוב יותר על ידי השוואתם ראש בראש. אם תרצה להסתכל מקרוב, אל תשכח לבדוק גם את סקירת ה- Evernote שלנו ואת סקירת OneNote.

Evernote או OneNote: בחירת האפליקציה הטובה ביותר לצילומי הערות

OneNote נמשך זמן רב יותר, לאחר שיצא לראשונה בשנת 2003, אך היסטורית, Evernote יצרה זמזום מקוון יותר ככלי לעריכת הערות מסוגל. זה, בתורו, הוביל לכדי 200 מיליון משתמשי Evernote בסוף 2017.

עם זאת, נראה שהנרטיב משתנה מכיוון שמיקרוסופט המשיכה לשפר את המוצר שלה, וכעת היא מציעה מספר תכונות שלא תקבלו עם Evernote (עוד על אלה בהמשך).

עם זאת, אין ספק ש- Evernote ו- OneNote הם בקלות שני היישומים הטובים ביותר לרישום הערות אלא אם כן אתה רק מחפש אפליקציה פשוטה להקלטת תזכירי קול וקובץ רשימות מכולת. אם זה הצורך שלך, אתה תהיה הרבה יותר טוב עם Google Keep (קרא את סקירת Google Keep שלנו).

ישנם דברים רבים שגורמים ל- Evernote ו- OneNote להיות כל כך ראויים לציון, אך עבורנו הכל מתחיל בארגון ובגמישות. היכולת ליצור מחברות להכיל את ההערות שלך היא משהו שלא תמצאי איתו, למשל, הערות קופסא (קרא את סקירת הערות התיבה שלנו).

יש עוד הרבה תכונות שצריך להזכיר בהן נעבור למטה כשאנחנו מפרקים את שני פתרונות השטרות דרך חמישה סבבים: עלות ויכולת, תכונות ארגון, עיצוב פתקים, שיתוף פעולה ואבטחה.

1

עלות וקיבולת

ראשית, אנו נשווה את עלויות המנוי לכל כלי, ונבדוק איזה סוג של קיבולת אחסון, גודל הערה ומגבלות רוחב הפס מחוברות לאותן עלויות.

Evernote

ל- Evernote יש תוכנית בחינם, אך מטילה כמה כובעים שיהפכו לבעיה עבור משתמשים פעילים מאוד. המגביל ביותר מבין אלה הוא רוחב פס של 60MB לחודש.

למרות שסביר להניח שזה לא מהווה בעיה עבור אלה שרק מחפשים פיתרון ליומן פרטי, אם אתה סטודנט או עושה שימוש קבוע בגוזר האינטרנט Evernote, ייתכן שיהיה עליך לפנק קצת בצק. מגבלות אחרות של התוכנית החינמית כוללות מגבלת סנכרון של שני מכשירים וגודל הערה של 25MB.

החדשות הטובות עבור מי שעבורו גבולות כאלה הופכים לעניין הוא שאברנוטה לא כל כך יקרה. Evernote Plus הוא רק 3.99 $ לחודש אם אתה הולך חודש לחודש ו- 34.99 $ אם אתה נרשם לשנה מראש.

עם Evernote Plus, תקבל מכסה העלאה חודשית של 1GB, גודל תו מקסימאלי של 200MB והתקנים מסונכרנים ללא הגבלה. אם זה לא מספיק רוחב פס, Evernote Premium מגדילה אותך ל -10 ג’יגה-בתים בחודש תמורת 7.99 דולר לחודש או 69.99 דולר בשנה..

Evernote אינה מטילה מגבלות על שטח האחסון, ללא קשר למנוי. מבחינה טכנית החברה מחייבת את עצמה כ”בלתי מוגבלת. ” אפילו יותר טכנית, עם כובעי רוחב פס, הטענה הזו לא ממש נכונה. בנוסף, בין אם תשדרג ובין אם לא, אתה יכול להחזיק לכל היותר רק 250 מחברות בכל עת.

העלויות עצמן למעשה הוגדלו משמעותית (באופן יחסי) בשנת 2016, אך אנו עדיין חושבים ש- Evernote היא עסקה טובה לכל מה שאתה מקבל. עם זאת, נראה אם ​​זו עסקה טובה יותר מ- OneNote.

פתק אחד

עלות OneNote משולבת למעשה עם שירות אחסון הענן של מיקרוסופט, OneDrive. OneDrive עצמו הוא מוצר חזק למדי, המדורג בין אפשרויות האחסון בענן הטובות ביותר כיום.

התוצאה של שילוב זה היא שרשומות שנוצרו באמצעות OneNote חולקות שטח עם קבצים אחרים שאתה מעלה ל- OneDrive, כולל מסמכי Microsoft Office, תמונות וסרטונים. זה אומר שאתה צריך להיות קצת יותר שקדן באיך אתה מנהל את OneNote מאשר לך עם Evernote, אם כי אין כובעי רוחב פס חודשיים שיעבדו סביבם, לפחות.

אפליקציית OneNote עצמה היא בחינם. אתה יכול להוריד אותו בחנות של מיקרוסופט עבור Windows 10, וישנן גרסאות זמינות גם עבור MacOS, iOS ו- Android. בנוסף, מיקרוסופט תעניק לך כרגע שטח אחסון של 5 ג’יגה-בתים רק לצורך הרשמה ל- OneDrive. אמנם זה לא נמנה עם מיטב הצעות האחסון בחינם בענן, אבל זה משהו.

אם אתה זקוק לשטח נוסף עבור השטרות שלך, תצטרך לרכוש תוכנית OneDrive. למיקרוסופט אפשרות של 50 ג’יגה-בייט במחיר של 1.99 $ בלבד לחודש, אך העסקה הטובה יותר היא תוכנית 6B $ 6.99, שמאפשרת לך גם גישה ל- Office 365, ללא ספק החבילה המשרדית הטובה ביותר שיש..

אם אתה סטודנט, אתה יכול למעשה להשיג גם את Office 365 בחינם, וזו אחת הסיבות שלדעתנו OneNote היא האפליקציה הטובה ביותר לרישום הערות הכולל לסטודנטים. תוכלו לקרוא עוד על ההצעה כאן.

מחשבות סביב סיבוב אחד

ההתחלה הראשונה שלנו בבחירת מחברת אחת על גבי השנייה לא מקבלת החלטה קלה. שני השירותים מציעים תמורה טובה למרות שערך זה משחק קצת אחרת. Evernote, למשל, מעניקה לך אחסון בלתי מוגבל, אפילו בתכנית החינמית שלה, אך עם רוחב פס חודשי, לעולם לא תוכל לנצל את מלוא היתרון של זה.

OneNote, בינתיים, אין מגבלות רוחב פס אבל יש להן כובע אחסון ומשתף גם שטח אחסון בענן עם קבצי OneDrive אחרים. אפילו אם אינך מתכנן להשתמש ב- OneDrive למעט אחסון ב- OneNote, 5GB עשוי להיעלם מהר יותר ממה שאתה רוצה.

מצד שני, תוכנית 1DB OneDrive עולה רק 6.99 דולר לחודש ותקבל איתה כלים שימושיים אחרים. עם זאת, Evernote Plus היא פחות משלושה דולרים בחודש, והעלייה ברוחב הפס החודשי של 1 ג’יגה-בייט קשה ממה שחשבת.

אם גם אתם זקוקים לכלי אחסון בענן, ואתם אוהבים את OneDrive, כנראה ש- OneNote יהיה חסכוני יותר. לאלו שכבר יש להם אחסון בענן, למשל עם Dropbox או pCloud, ולאלה שלא אכפת להם מ- Microsoft Office, Evernote מספקת ערך רב יותר.

מכיוון שאנו בוחנים באופן ספציפי אפליקציות לרישום הערות במאמר זה, אנו נותנים את היתרון הקל ביותר ל- Evernote. אנו לא מאשימים אותך אם אינך מסכים עם זאת.

סבב: נקודת עלות וקיבולת לאברנוטה

לוגו Evernote
לוגו של OneNote

2

מאפייני ארגון

יותר מערך, אחד התחומים שקבעו את Evernote וגם את OneNote לפני כל אפליקציה אחרת לרישום הערות הקיימת כיום הוא עד כמה הם מעוצבים היטב לארגון מחשבות ומחקר. סיבוב שני מסתכל מקרוב.

Evernote

הגישה המרכזית לגישה של Evernote לשמירה על ארגון העבודה היא השימוש במחברות. אתה יכול ליצור מחברות בודדות ליומן האישי שלך, שיעורים, פרויקטים, רעיונות לספרים או כל דבר אחר.

המגבלה היחידה, כאמור, היא שתוכלו להחזיק רק עד 250 מחברות בסך הכל, וזה סוג של התקשמות אם נהיה כנים. עם זאת, כל מחברת יכולה להחזיק כמה הערות שאתה צריך.

אמנם הפריסה של אברנוטה היא ברורה, ומזכירה לנו קצת את אאוטלוק, ברגע שיצרת עשרות מחברות ומאות פתקים, הכל עלול להיות די קשה למיין. לאירועים אלה יש ל- Evernote שני פתרונות: חיפוש ותגים.

תכונת החיפוש עובדת כמו שחשבת: הקלד את המחרוזת שאתה רוצה לחפש והאלגוריתמים יעבדו עבורך כדי למצוא הערות רלוונטיות. אתה יכול לחפש מחברות ספציפיות או בכל חשבון Evernote שלך.

תגיות עשויות להיות מועילות עוד יותר. תג מאפשר למיין הערות קשורות באמצעות מזהים מותאמים אישית. לדוגמה, אתה יכול ליצור תג בשם “מתכונים” ולהחיל אותו על כל פתק המכיל מתכון. אתה יכול גם לחפש הערות הכוללות שילוב של תגים, כגון “עננים” ו”ארח אתרים. “

מאפיין ארגוני נוסף של Evernote שאנחנו אוהבים הוא התוסף של גוזז האינטרנט שלו, שעובד ככפתור שמירה לאינטרנט, שימושי לאיסוף מחקרים או לכידת מאמרים שאתה רוצה לקרוא בהמשך..

אתה יכול לגזור עמוד מלא, רק את טקסט המאמר או גרסה מפושטת של המאמר. אתה יכול גם לקחת צילום מסך או פשוט לסמן את הדף באמצעות קישור. עם זאת תחליטו לגזור אותו, Evernote תאפשר לכם לבחור באיזו מחברת ברצונכם לאחסן את הגזירה, בנוסף להוסיף תגיות והערות בו זמנית.

Evernote מאפשרת לך גם לשמור אימיילים חשובים על ידי העברתם לכתובת דוא”ל ייחודית של Evernote שכל משתמש מקבל.

אם אתה מעדיף להפוך את הפונקציה לאוטומטית, גם זאפייר וגם IFTTT עובדים עם Evernote, מאפשרים לך לעשות דברים כמו לשלוח מיילים מאנשים מסוימים למחברת ספציפית של Evernote. מתכונים רבים אחרים לשני כלי האוטומציה זמינים, כמו למשל לסנכרון הערות ל- Google Drive, מעקב אחר לייקים של פייסבוק או יצירת הערה כאשר לוח השנה של iOS מתעדכן. לבסוף, תוכלו לצרף קבצים להערות, הן שהועלו באופן מקומי והן מכונן Google.

בסך הכל, למי שמנצל את מלוא היכולות הארגוניות של אברנוטה, התוכנה יכולה באמת לעשות פלאים כדי לשמור על ההערות, המחקר והרעיונות שלך..

פתק אחד

OneNote חולק רבים מאותם תכונות כמו Evernote לארגון עבודה, כאשר המחברות לאיסוף הערות קשורות הן החשובות ביותר. Evernote למעשה לוקח את הדברים צעד אחד קדימה: לכל מחברת יכולים להיות גם “קטעים” מקודדים בצבעים רבים כדי לחלק את הפרויקטים עוד יותר..

בנוסף, OneNote אינו מציב מגבלות על כמה מחברות שתוכל ליצור כמו שעושה Evernote.

ניתן לחפש הערות המכילות מילות מפתח ספציפיות על ידי לחיצה על סמל זכוכית המגדלת שליד הפינה השמאלית העליונה של תוכנת OneNote. אתה יכול להגביל את החיפוש לקטע או מחברת ספציפיים, או לחפש בכל המחברות.

ל- OneNote יש גם תגיות מוגדרות מראש למיון הערות קשורות. עם זאת, אלה מוגבלים לנקודה שהם כמעט חסרי תועלת עבור נוטלי רשימות רציניות, ויש להם רק שש אפשרויות די מעורפלות (למשל, “חשוב”, “שאלה”, “קריטי”).

בעוד ש- OneNote 2016 מאפשר לך ליצור תגים מותאמים אישית, גרסת האפליקציה הזמינה בחנות מיקרוסופט אינה עושה זאת, ומיקרוסופט החליטה להשקיע את OneNote 2016. בתקווה, מיקרוסופט תתקן זאת, אך לעת עתה זו מגבלה שתצטרך לחיות עם אם תבחר ב- OneNote.

הקוצץ של OneNote פחות מטריד, גם אם הוא לא כל כך נחמד כמו זה של אברנוטה. אתה יכול לגזור דפים או מאמרים מלאים, לצלם צילומי מסך ולהוסיף הערות לגזירים שלך כדי להזכיר לעצמך מדוע שמרת אותם בהמשך.

בדומה ל- Evernote, אתה יכול גם להמיר דוא”ל להערות על ידי הגדרת כתובת עבור OneNote ומחברת ברירת מחדל. בעתיד קדימה, תוכל להעביר דוא”ל לכתובת זו לשמירה.

OneNote עובד גם עם זאפייר וגם עם IFTTT, עם מתכונים דומים למה שתמצאו עם Evernote. צנרת אוטומטית של דוא”ל חשוב מ- Gmail למחברת, שמירת צילומי מסך של iPhone ושמירת ציוצים אהובים הם רק כמה דוגמאות למה שאתה יכול לעשות.

שתי מחשבות עגולות

Evernote ו- OneNote הם שני הכלים הטובים ביותר שקיימים בארגון תווים מבוססי ענן. כמו כן, אין הרבה מה להבדיל אותם זה מזה.

שני יתרונות מרכזיים של OneNote על פני Evernote הם בכך שאתה יכול ליצור מחברות ללא הגבלה ותוכל לחלק מחברות למחלקות. היתרון הגדול ביותר של Evernote על פני OneNote, בינתיים, הוא לאפשר לך ליצור תגים מותאמים אישית. כמו כן, יש לו גוזז אינטרנט מעט טוב יותר.

כמו בסיבוב הראשון, אין הרבה דברים שמציעים כי לשני הכלי יש רגל אמיתית מעל השנייה. עם זאת, אנו חושבים שהשימוש בתגים מותאמים אישית מועיל יותר מקטעי המחברת, ורוב האנשים ככל הנראה יהיו בסדר עם מגבלת 250 המחברות.

שוב, אנו הולכים עם Evernote, למרות שניתן היה להתווכח חזק עבור OneNote.

סיבוב: ארגון כולל נקודה לאברנוטה

לוגו Evernote
לוגו של OneNote

3

הערה עיצוב

בסבב השלישי הזה של הראש בראש, החלטנו להציץ בתכונות עיצוב הערות. כמו בארגון, זהו תחום בו הרבה אפליקציות רושמות פחות הערות, כמו המוצר של Zoho (קרא את הסקירה של Zoho Notebook), נופלות, אך גם Evernote וגם OneNote מצטיינים פחות או יותר..

Evernote

ל- Evernote יש את רוב אותן אפשרויות עיצוב טקסט עשיר שתמצאו במעבד תמלילים מודרני. אלה כוללים עשרות סוגים שונים של גופנים, גדלי גופן שונים ואפשרויות להדגשת טקסט, נטוי נטייה והדגשת טקסט.

אתה יכול גם ליצור רשימות תבליטים ומספרים, כמו גם תיבות סימון, שימושיות להכנת רשימות מטלות. Evernote מאפשרת לך גם ליצור טבלאות בתוך הערות. כל זה נעשה מתוך סרט עריכה שנמצא בראש כל פתק.

אמנם ישנן אפשרויות עיצוב רבות, הערות ב- Evernote קבועות בכל הקשור לפריסה. לא ניתן, למשל, להכניס טקסט בשום מקום בדף, למשל סביב דיאגרמות מצוירות ביד.

למעשה, להערות בסיסיות אין למעשה יכולות משיכה. כדי לכתוב הערות או לשרטט ביד, עליך ליצור “פתק דיו” מיוחד. אלה שימושיים עבור משתמשים המשתמשים בטאבלטים, אך אנו מאחלים שנוכל לשלב הערות דיו וטקסט כדי ליצור משהו דינמי יותר. בנוסף, ל- Evernote אין תכונה להמרת דיו לטקסט.

ל- Evernote יש אפשרויות ליצירת תווי שמע, כמו גם תווי צילום מסך ו מצלמת רשת. עם זאת, ניתן להשתמש בתמונות מצלמות אינטרנט רק לצילום תמונת מצב, אינך יכול ליצור הערות וידיאו.

פתק אחד

ל- OneNote יש את כל אפשרויות העיצוב שציפית ממוצר של Microsoft Office. תוכלו למצוא כמעט כל סוג גופן שיכולתם לרצות, תוכלו לשנות גדלים וגוונים של גופנים, להדגיש, להדגיש ולהטביע נטוי של טקסט, ולבחור מבין אפשרויות כותרות שונות..

אתה יכול להוסיף רשימות, הן עם תבליטים והן ממוספרים, ורשימות בדיקה כדי לעקוב אחר משימות. ל- OneNote אפילו יש צייר פורמטים לשכפול העיצוב במהירות.

בתוך תווים, אתה יכול להוסיף קישורים, תמונות ותווי שמע. אתה יכול גם להוסיף מידע על פגישות (מיקום, זמן, מוזמנים וכו ‘) להערות ישירות מ- Outlook.

ל- OneNote 2016, הגרסה המיועדת לשקיעת השמש, אפשרויות אפשרויות רבות רבות יותר מאשר אפליקציית OneNote בחנות Microsoft. זה כולל הקלטת וידיאו, שימושי לצילום הרצאות, גזירת מסך ותבניות דפים שונות (אקדמי, עסקי, מתכנן וכו ‘). כמו חוסר התגים המותאמים אישית, זה משהו שאנחנו באמת מקווים שמיקרוסופט תתקן.

עם זאת, כל אחת מהגרסאות של OneNote מעולה לרישום, לרישום ולרישום הערות בכתב יד. ליישום OneNote יש סרגל כלים לציור, בו תוכלו למצוא אפשרויות עט ועיפרון שונים, צורות וכלים אחרים ליצירת חזותיים..

יש גם אפשרות להמרת דיו לטקסט לאלה שאוהבים לכתוב הערות אך רוצים גרסה מוקלדת שלהם בהמשך. זה שימושי עבור הערות בכיתה, במיוחד, מכיוון שמקובל שכתיבת עובדות ביד מסייעת להתחייב אותם לזיכרון.

בנוסף לעיצוב טקסט מצוין ואפשרויות רישום, OneNote מאפשר לך לפרוס את ההערות שלך בכל דרך שתרצה. על ידי לחיצה על אזור כלשהו בדף, תוכלו ליצור שם תיבת טקסט שתוסיף את ההערות שלכם. התוצאה היא חוויה שמחקה מקרוב עמוד מחברת בפועל, שאנחנו אוהבים במיוחד להעתקת לוח.

שלוש מחשבות עגולות

OneNote הוא בקלות האפליקציה המגוונת ביותר לרישום הערות שבדקנו כאן ב- Cloudwards.net. נפלא כמו Evernote, זה לא כמעט גמיש בכל הקשור לפריסה. בנוסף, אתה יכול להוסיף רישומים להערות הטקסט שלך ב- OneNote, ואילו עם Evernote עליך ליצור הערות דיו נפרדות.

בעוד ששני הסיבובים הראשונים נפלו לצמצם לטובתו של אברנוטה, סבב שלישי הוא לא תחרות עבור OneNote.

סיבוב: הערה נקודת עיצוב עבור OneNote

לוגו Evernote
לוגו של OneNote

4

שיתוף פעולה

בהמשך נבדוק את שיתוף הערות עם אחרים ואפשרויות עריכה משותפת.

עבור חלק מהמשתמשים, תכונות שיתוף פעולה במחשבים ניידים לא יהיו חשובות. מחשבים ניידים משמשים לעתים קרובות יותר לאיסוף מחשבות אישיות, ולא לעבודה קבוצתית. עם זאת, ליכולת השיתוף יש שימושים שלה, כמו למשל להרכיב מחקר קבוצתי או להפיץ הערות מפגש.

Evernote

ל- Evernote קומץ של תכונות התומכות בשיתוף פעולה. ביניהם אתה יכול לשתף כל מחברת על ידי לחיצה ימנית על אותה ובחירה ב”מחברת שתף. ” הזן את כתובות הדוא”ל של מי שאיתו אתה רוצה לשתף את המחברת שלך ובחר את סוג הרשאות הגישה שאתה רוצה להעניק להם: להציג, לערוך או לערוך ולהזמין.

אתה יכול גם לשתף הערות בודדות אם אינך רוצה לאפשר גישה למחברת שלמה. בנוסף, תוכלו ליצור קישורי פתקים, אשר יאפשרו לכל אחד להציג הערה בדפדפן. או אם אתה מעדיף, אתה יכול פשוט לשלוח הודעת דוא”ל למישהו היישר מתוך האפליקציה.

מכיוון ששיתופי פעולה יכולים לפעמים ללכת בצורה לא נכונה, Evernote מאפשרת לך לגשת להיסטוריה של הערה כדי להציג ולגלגול לגרסאות קודמות במקרה של שינויים לא רצויים. פשוט לחץ על סמל המידע בפינה השמאלית העליונה של ההערה ובחר “הצג היסטוריה.”

לבסוף, ל- Evernote יש תכונה צ’אט שימושית שניתן להשתמש בה לדיון על הערות. הוא אמנם לא עשיר בתכונות כמו אפליקציית צ’ט ייעודית כמו Slack, אך הוא עדיין שימושי לתקשורת מהירה המורכבת סביב פתקים ומחברות ספציפיים (קרא את אחסון הענן הטוב ביותר שלנו למאמר Slack).

פתק אחד

אתה יכול לשתף כל מחברת ב- OneNote על ידי לחיצה על סמל השיתוף בסמוך לפינה השמאלית העליונה של האפליקציה, ואז הזנת כתובות הדוא”ל של מי שאיתו אתה רוצה לשתף. ניתן להעניק הרשאות להציג או לערוך.

אמנם אינך יכול לשתף קטעי מחברת או דפים נפרדים באותו אופן, אך לפחות אתה יכול לשלוח דוא”ל לטקסט בתוך הערות מהאפליקציה (זה פותח את Outlook כדי לעשות זאת).

אין אפשרות צ’אט כמו שאתה מקבל עם Evernote ואין אפשרות להגיב על הערות באפליקציה. היעדר הערות זה מפתיע ומצער שכן הוא זמין ב- Microsoft Word ותכונה מאוד שימושית שם.

OneNote לא נותן לך את היכולת להציג שינויים אחרונים או שינויים חוזרים אלא אם כן אתה משתמש ב- OneNote 2016, עם כרטיסיית “היסטוריה” מיוחדת. עם זאת, שוב, עלינו לציין כי OneNote 2016 ננטש על ידי מיקרוסופט. מתחיל לתהות מדוע?

סיבוב ארבע מחשבות

בין Evernote ל- OneNote, זה הפתיע אותנו לגלות של- Evernote יש את תכונות שיתוף הפעולה המגוונות יותר שניתנות למקום של מיקרוסופט אופיס בעולם העסקים. עם זאת, די ברור שאברנוטה אכן מופיעה כאן בראש, ומעניקה לך את היכולת לא רק לשתף מחברות אלא גם הערות, כמו גם תכונה של צ’אט עבודה שימושי..

סיבוב: נקודת שיתוף פעולה לאברנוטה

לוגו Evernote
לוגו של OneNote

5

בטיחות ופרטיות

הסבב האחרון שלנו ישמש למדידת האבטחה של כל אפליקציה רושמת פתקים. בהתחשב בכך שגם Evernote וגם OneNote שומרים הערות לענן, זהו שיקול חשוב. אחרי הכל, אינך רוצה שמישהו יברח עם המתכון הסודי של משפחתך לעוגיות שוקולד.

Evernote

זה עלול להבהיל חלק מהקוראים לגלות ש- Evernote אינה מחזיקה מרכזי נתונים משלה אלא משתמשת ב- Google Cloud. אחרי הכל, גוגל לא תמיד הדגימה את שיטות הפרטיות הטובות ביותר, כפי שתוכל לקרוא עליה בסקירת Google Drive שלנו.

עם זאת, מרבית החששות הללו קשורים לגוגל המשתמשים בנתוני ענן צרכנים המאוחסנים ב- Google Drive, ב- Gmail ובשירותי גוגל אחרים למטרות שיווק. בתנאי הפרטיות של Evernote אין שום אינדיקציה להציע שהיא מאפשרת ל- Google לגשת למחשבות הפרטיות של בסיס המשתמשים שלה.

למעשה, Evernote עצמה טוענת שלעולם לא תסתכל בתוכן משתמשים אלא אם כן ניתנה לכך רשות או על ידי אכיפת החוק. ההערות שלך מוצפנות גם במנוחה באמצעות AES 256 סיביות, פרוטוקול שלא ידוע שהוא ניתן לפיצוח.

הערות מוצפנות גם במעבר (כלומר דרך האינטרנט), אך ההצפנה איננה מקצה לקצה כברירת מחדל. עם הגעתכם למתקן השרת, הערות מפוענחות לאינדקס לפני שהן מוצפנות שוב. זה עוזר להאיץ את האחזור בהמשך.

מעניין ש- Evernote אכן מציעה הצפנה פרטית מקצה לקצה, אך מגבילה אותה לטקסט מודגש. אתה יכול להגדיר זאת בעצמך מתוך האפליקציה על ידי בחירת הטקסט שברצונך להצפין, לחץ עליו באמצעות לחצן העכבר הימני ובחירת “הצפנת טקסט שנבחר.”

למרות שאנו מעדיפים שהחברה תרחיב את ההצפנה הפרטית למחברות מחברת שלמות, זהו הכלי היחיד למחברת הענן שאנו יודעים אפילו להרחיק לכת. אם אתה זקוק לאבטחה רבה יותר, Evernote הוא גם אחד משני אפליקציות רושמות הערות התואמות את SafeRoom, כלי הצפנה פרטי שימנע מאף אחד ב- Evernote לפענח את המחברות שלך, אפילו בסמכות צו..

כאמצעי ביטחון כנגד מישהו שפיצח את סיסמת ה- Evernote שלך, אתה יכול גם להפעיל אימות דו-גורמי. זוהי תכונה חשובה באמת ששירותי ענן רבים מדי אינם מציעים, כולל כמה מאפשרויות הגיבוי המקוון הטובות ביותר בדרך כלל.

עם אימות דו-גורמי מופעל, גם אם מישהו גונב או כוח ברוט סדוק את הסיסמה שלך, סביר להניח שהוא לא יוכל להשתמש בה, מכיוון ש- Evernote תידרש אישור נוסף אם תאתר ניסיון כניסה ממחשב לא מוכר. אישור זה הוא קוד אבטחה שיישלח למכשיר הנייד שלך באמצעות טקסט.

פתק אחד

מחברות ופנקסים שנוצרו באמצעות OneNote, כפי שהזכרנו קודם, מאוחסנים בשטח האחסון הענן שלך ב- OneDrive. ככזו, אנו רואים השקפה דומה לגבי אבטחת OneNote כמו אצל OneDrive. זה לא דבר טוב במיוחד.

הדאגה הגדולה ביותר שלנו היא ש- OneDrive לא מצפין קבצים בזמן מנוחה בשרת אלא אם כן אתה משתמש עסקי. זה משאיר את השטרות שלך פתוחים לבחירה קלה במקרה של הפרה.

אתה יכול להגן באמצעות סיסמא על חלקי מחברות ישירות מהלקוח. עם זאת, הדבר רק מונע ממישהו שמשתמש במחשב שלך לקרוא את התוכן של המחברת. זה לא מערבל קבצים שנשלחים לענן.

החדשות הטובות הן ש- OneNote היא מחברת הענן האחרת הנתמכת על ידי SafeRoom, כך שתוכל להוסיף הצפנת ידע אפס למחברות שלך בצורה כזו. ניתן להוריד את המוצר מחנות מיקרוסופט ועולה 2.99 דולר, מחיר ששווה לשלם אם אתה מתכוון לאחסן מידע סודי ב- OneNote.

OneNote אכן מגן על קבצים במעבר תוך שימוש באבטחת שכבת תעבורה (TLS), כך שהקבצים שלך צריכים להיות בטוחים מפני צמצום מקוון, אם כי אנו ממליצים עדיין להשתמש ב- VPN דרך WiFi ציבורי (קרא את מדריך ה- VPN הטוב ביותר שלנו להצעות).

בדומה ל- Evernote, גם OneNote מספק תכונת אימות של שני גורמים, כדי להגן על המחברות שלך אם הגניבה או הסדק של הסיסמא שלך..

מחשבות סיבוב חמש

עם יותר ויותר איומי אבטחת סייבר צצים, בחירה בשירותי ענן המחויבים להגן על הנתונים שלך חשובים יותר אי פעם. לכן אנו ממליצים לרוב על שירותי אחסון ענן עם ידע באפס לקוראים שלנו, כגון Sync.com ו- pCloud.

אף שאף ספק שמחברת ענן שאיננו מכיר מציעה הגנה מלאה על ידיעת אפס מקורית, Evernote לפחות מאפשרת לך להצפין באופן פרטי טקסט מודגש. זה קצת כאב לנהל את הביטחון שלך ככה, אבל זה משהו.

מיקרוסופט, בינתיים, אפילו לא מצפינה את מחשבי המחברת שלך בצד השרת באמצעות תהליך הצפנה מנוהל, אלא אם כן אתה משתמש עסקי..

סבב: נקודת אבטחה ופרטיות עבור Evernote

לוגו Evernote
לוגו של OneNote

6

פסק דין סופי

אברנוייט לקחה ארבעה מחמישה סיבובים בראש בראש שלנו, אבל שני הסיבובים הראשונים (תכונות עלות וארגון) היו כה קרובים, עד שיכול היה להיות שני סיבובים לאחד.

ככל הנראה הסיבה המשכנעת ביותר לבחור ב- Evernote על פני OneNote באה לביטחון. OneNote, בינתיים, צריך לפנות לאלה הזקוקים לחופש רב יותר ביצירת הערות בזכות כלי השרטוט שלה ואפשרויות הפריסה הדינאמיות יותר..

הסיבה הגדולה ביותר לבחור ברגע זה ב- Evernote לעומת OneNote היא ככל הנראה הנטישה הממשמשת ובאה של OneNote 2016. גרסת Microsoft Store של OneNote, אותה עתידה החברה לשמור, חסרה תכונות חשובות שתקבל גם עם OneNote 2016 וגם Evernote, כולל תגים מותאמים אישית וגרסאות.

הזוכה הסופי: אברנוטה

לעת עתה, Evernote נשארת בעיננו האפליקציה הטובה ביותר לרשום הערות בשוק. אכפת לשקול? זרוק לנו פתק למטה, ותודה שקראתם.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map