Dropbox לעומת MEGA: איזו אחסון ענן הכי טוב בשנת 2020?

Dropbox היא ספקית אחסון הענן שהביאה את הרעיון למיינסטרים. בינתיים, MEGA ידוע מסיבות שונות כמוצר ההפעלה של קים דוטקום, פרקליט הפרטיות הידוע לשמצה (או פיראט בזכויות יוצרים, תלוי בנקודת המבט שלך), למרות שהוא כבר לא מעורב בחברה.


שתי הספקים מציעים חבילות אחסון בענן שמבקרות ציון גבוה ממספר סיבות, ולמרות שאף אחת מהן לא מגיעה לראש השוואת אחסון הענן שלנו, שניהם נמצאים בעשירייה הראשונה. עם Dropbox הם מצוינים, בעוד ש- MEGA הוא חזק באבטחה, כפי שאנו מסבירים בסקירת MEGA שלנו.

איך שני הספקים מתאימים זה לזה כשהם הולכים ראש בראש? החלטנו לברר בהשוואה זו של MEGA לעומת Dropbox.

הגדרת קרב: MEGA נגד Dropbox

במאמץ לבצע השוואה הוגנת, פיתחנו מערכת לבדיקת ספקי אחסון בענן כמו Dropbox ו- MEGA במהלך שבעה סבבים. עבור כל קטגוריה, אנו מסתכלים על פן חשוב באחסון ענן ורואים כיצד מתמודדים המתמודדים.

כל זוכה בסיבוב משיג נקודה, אבל אם זה קרוב מדי להתקשר, אנו נעניק נקודה לשני הספקים ונכנה זאת תיקו. בסופו של דבר, נוסיף את הנקודות ונכריז על המנצח הכללי כהמלצתנו, ואז נסביר את הנימוק שלנו.

1

תמחור

שתי הספקים מציעים אחסון בחינם, אם כי תוכלו להסתכל על הסקירה שלנו אודות אחסון הענן הטוב ביותר בחינם, אם אתם באמת רוצים לחסוך קצת כסף. Dropbox מאפשר לך שטח אחסון בחינם של 2 ג’יגה-בייט, ואילו MEGA מעניק לך 15 ג’יגה בחינם.

MEGA מעניק לך גם את היכולת לפתוח אחסון נוסף על ידי השלמת הישגים, כגון הורדת אפליקציית שולחן העבודה או הזמנת חברים להצטרף לשירות. למרבה הצער, מרבית הבונוסים ההישגיים האלה פוגים די מהר.

אתה מקבל שטח MEGA של 20 ג’יגה-בייט נוסף להורדת האפליקציה לשולחן העבודה או 15 ג’יגה-בייט עבור אפליקציית הסמארטפון, אך שני הבונוסים האלה פגיים לאחר 180 יום. תוקף האחסון הנוסף של 10 ג’יגה-בתים עבור הזמנת חבר יפוג לאחר שנה. הגרוע ביותר הוא בונוס ההרשמה הראשוני של MEGA: אתה מקבל שטח אחסון ענק של 35 ג’יגה-בתים רק לצורך ההרשמה, אך הוא יפוג לאחר 30 יום.. 

אם אתה צריך לאחסן יותר מ- 15 ג’יגה-בתים, תצטרך לחשוב על תוכניות התמחור של MEGA מההתחלה, או שתאלץ להסיר את התוכן הנוסף שלך לאחר חודש..

מעבר לשכבה החינמית, Dropbox מציעה שתי אפשרויות לחשבונות אישיים. Dropbox Plus עולה $ 11.99 לחודש, או $ 9.99 לחודש אם אתה משלם מדי שנה, ומספק לך נפח אחסון של 2 טרה-בתים יחד עם תוספות, כגון תמיכה בדוא”ל עדיפות.. 

אם אתה זקוק ליותר מקום, Dropbox Professional מעניק לך שטח שטח בנפח של 3 טרה בייט ועולה 19.99 דולר לחודש, או 16.58 דולר לחודש עבור תוכניות שנתיות.. 

MEGA מציעה ארבע תוכניות בתשלום אישי, למרות שהמחירים הם ביורו, כך שקשה לבצע השוואה מדויקת. בזמן הכתיבה MEGA Pro Lite מגיע עם שטח של 400 ג’יגה-בייט בסביבות 5.55 $ לחודש, Pro 1 הוא סביב 11.11 $ לחודש עבור 2TB, Pro 2 הוא 22.23 $ לחודש עבור 8 TB לאחסון, ו- Pro 3 הוא 33.36 $ לחודש עבור 16TB.. 

כל התוכניות האישיות של MEGA מגיעות עם חודשיים נוספים בחינם אם מוציאים תכנית שנתית, במקום לשלם מדי חודש.

תמחור לעסקים של MEGA לעומת Dropbox

אם אתה מחפש אפשרות עסקית, תוכניות התמחור העסקיות של Dropbox מתחילות ב -15 דולר לחודש למשתמש עבור שטח של 5 טרה-בתים בתכנית של Dropbox Business Standard. Dropbox Business Advanced הוא 25 $ לחודש למשתמש, עם אחסון ענן בלתי מוגבל, אם כי תצטרך לבקש זאת אם אתה מצפה להשתמש בשטח של יותר מ- 3 טרה-בתים. 

אם אתם מחפשים אחסון בלתי מוגבל, עיינו ברשימה שלנו עם ספקי האחסון המקוונים הטובים ביותר ללא הגבלה ותראו ספקים כמו Box ו- OpenDrive.

Dropbox Enterprise הוא פיתרון הניתן להתאמה אישית לעסקים גדולים ללא מחיר קבוע, ותצטרך ליצור קשר ישיר עם Dropbox לקבלת הצעת מחיר. זו יכולה להיות שיחה טובה, במיוחד כש- Dropbox הגיעה לרשימת האחסון הענן הטוב ביותר שלנו לארגון, לצד Egnyte.

יש רק תוכנית עסקית אחת עם MEGA, שכותרתה (כיד הדמיון) MEGA for Business. זה עולה 10 יורו לחודש (סביב 11 דולר לחודש, תלוי בשער החליפין) ומגיע עם אחסון בלתי מוגבל, אם כי יש לו מינימום של שלושה משתמשים. 

תנאי שימוש מסוימים חלים על MEGA for Business. יש להשתמש בו רק ל”מטרות עסקיות מקוריות “ומגיע עם מדיניות לשימוש הוגן שתשווה את השימוש שלך לזה של המשתמש העסקי הממוצע. אם אתה מתכנן לאחסן נתונים רבים, ייתכן שתצטרך לבדוק תחילה עם MEGA כי השימוש שלך מתאים.

שתי הספקים מציעים אחסון של 2 טרה-בתים במחיר דומה, שיספק את מרבית המשתמשים האישיים. עם זאת, MEGA מציעה אירוח קבצים בחינם יותר, ולמרות שהבונוסים המוגבלים בזמן יכולים להיות מעצבנים, MEGA לוקח את הסיבוב הזה.

סבב: נקודת תמחור עבור MEGA

לוגו של מגה
לוגו של Dropbox

2

אבטחה

אם אתה מחפש את האבטחה החזקה ביותר עבור הקבצים שלך, אתה זקוק לספק שיכול להציע הצפנת ידע אפס. המשמעות היא שספק אחסון הענן שלך לא מאחסן עותק של מפתח ההצפנה שלך, כך שהוא לא יכול לפענח את הנתונים שלך, גם אם נאלץ על ידי אכיפת החוק. 

כל עוד אתה שומר על סיסמתך, האדם היחיד שצריך להיות מסוגל לגשת לנתונים שלך הוא אתה. עם זאת בחשבון, MEGA מובילה כאן מוקדם מכיוון שהיא מציעה הצפנת ידע אפס כסטנדרט בכל התוכניות שלה..

מגה-נגד-טרסורית-מגה-אבטחה

מלכתחילה MEGA מבהיר שאם אתה מאבד את הסיסמה שלך, אתה מאבד את חשבונך, מכיוון שהוא לא יכול לפענח את הנתונים שלך. MEGA מציע שתשתמש במנהל סיסמאות כדי למזער את הסיכון שזה יקרה, וכך גם אנחנו. אם אתה מחפש מנהל סיסמאות טוב, בדוק את Dashlane, אחת התוספים הטובים ביותר למנהל הסיסמאות שם בחוץ..

לרוע המזל, Dropbox אינה מציעה הצפנה של ידע אפס על אף אחת מהתכניות שלה, מה שהופך אותה לאופציה הרבה פחות בטוחה מאשר MEGA עבור הקבצים שלך.. 

אם יש כמה תכונות של Dropbox שאתה באמת אוהב, אבל אתה רוצה גם קידוד של אפס ידע, אפשר להשתמש בשירות של צד שלישי, כמו Boxcryptor, כדי להצפין את הקבצים שלך לפני שהם מעלים אותם. עיין בסקירת Boxcryptor שלנו למידע נוסף.

אמצעי אבטחה נוספים

שתי הספקיות משתמשות ברמות הצפנה סטנדרטיות בתעשייה עבור הקבצים שלך גם במנוחה וגם במעבר. Dropbox משתמש בהצפנת AES 256 סיביות עבור נתונים במנוחה ו- SSL / TLS לנתונים במעבר. 

MEGA משתמשת גם בפרוטוקול TLS לנתונים במעבר, אך נתונים במנוחה משתמשים בהצפנת AES 128 סיביות מעט פחות. אמנם זה לא חזק כמו ההגנה מפני דרופבוקס, אבל זה עדיין צריך לקחת מיליוני שנים לפיצוח באמצעות כוח סוער, לפחות בתיאוריה.

אותנטי

שתי הספקיות מציעות גם אפשרות להגדיר אימות דו-גורמי. זוהי שכבת אבטחה נוספת הדורשת צורת אימות שנייה, כמו גם את הסיסמה שלך. ישנן שיטות שונות לאימות דו-גורמי, כגון הזנת קוד שנשלח באמצעות SMS או שימוש באפליקציית אימות בטלפון.

שלא כמו ספקים רבים, MEGA מעודדת אותך באופן פעיל להגדיר אימות דו-גורמי, אפילו להרחיק לכת ולהמליץ ​​על כמה אפליקציות אימות. Dropbox מציעה גם אימות דו-גורמי, אך האפשרות לא מתפרסמת בצורה ברורה כמו אצל MEGA. 

MEGA מאוד ברור גם לגבי העובדה שהצפנת ידע אפס לא תגן על הקבצים שלך אם מישהו יקבל גישה למחשב שלך. הוא ממליץ להשתמש בהצפנת דיסק מלא ברמת המכשיר כדי להבטיח שאפילו נתונים בכונן הקשיח נשמרים. 

MEGA עשוי להיות חזק באבטחה, אבל יש אפשרויות אפילו טובות יותר בחוץ. עיין ברשימה שלנו עם אחסון הענן המאובטח ביותר למידע נוסף.

אם האבטחה חשובה לכם (והיא אמורה להיות), אז אחסון בענן שמגיע עם הצפנת ידע אפס הוא פלוס מובהק. MEGA הוא אחד מספקי אחסון הענן עם הידע הטוב ביותר באפס ידע, לצד Sync.com ו- pCloud (קרא את ההשוואה שלנו ב- pCloud לעומת MEGA). מכיוון ש- Dropbox לא יכול להציע רמת אבטחה זו, MEGA היא המנצחת הברורה כאן.

סבב: נקודת אבטחה ל- MEGA

לוגו של מגה
לוגו של Dropbox

3

פרטיות

MEGA מוכרת את עצמה כממוקדת פרטיות, ואף מכנה את עצמה “חברת הפרטיות” באתר שלה. מרכזי הנתונים של MEGA ממוקמים במיקומים ידידותיים למדי לפרטיות, כמו לוקסמבורג, הולנד, קנדה וניו זילנד. אף פעם לא נשמרים באמריקה שום קבצים, מה שאומר שהם מעבר להישג ידם של חקיקה פולשנית, כמו חוק PATRIOT. 

MEGA מציית לכללי ה- GDPR אך מחיל הגנות אלה על כל המשתמשים ולא רק על אלה מהאיחוד האירופי. עמדתו של Dropbox בנוגע לפרטיות הרבה פחות מרשימה, למרבה הצער.

מדיניות הפרטיות של Dropbox מבהירה כי החברה אוספת את הנתונים שלך על מנת למנוע שימוש לרעה בשירותיה. לדוגמה, היא עשויה לסרוק את הקבצים בחשבונך כדי להבטיח שאינך מפר את התנאים וההגבלות שלו.

חלק מהנתונים שלך עשויים להיות מועברים לצדדים שלישיים, הכוללים אמזון, גוגל, אורקל וזנדסק. כפי שציינו, Dropbox אינה משתמשת בהצפנת ידע אפס, ולמרות שהיא משתפת נתונים עם צדדים שלישיים, היא גם מאפשרת שילוב טוב ומספקת תכונות נוספות משירותים אלה למשתמשים ב- Dropbox, כתוצאה מכך.

MEGA, לעומת זאת, עושה שימוש בהצפנת ידע אפס, כך שהנתונים שלך בטוחים. מכיוון שאתה מחזיק את מקש הפענוח היחיד, MEGA אין דרך לגשת, לסרוק, לקרוא או לעשות משהו אחר עם הקבצים שלך..

למרות שזה היה לפני זמן מה, Dropbox ספגה הפרת נתונים קשה בשנת 2012, כש 68 מיליון סיסמאות משתמשים הודלפו. זה הוזכר גם כמסודר להצטרף לחברות אחרות, כמו גוגל ואפל, כחלק מתוכנית PRISM המפרעת את הפרטיות, למרות ש- Dropbox מיהרה להכחיש כל מעורבות.. 

באופן לא מפתיע, הסיבוב הזה הוא לא מבוטל. מדיניות הפרטיות של Dropbox משאירה הרבה רצוי, ואילו MEGA מוגדרת עם הפרטיות בליבה, מה שהופך את זה לנצח ברור נוסף של MEGA.

סבב: נקודת פרטיות עבור MEGA

לוגו של מגה
לוגו של Dropbox

4

מהירות

כשמדובר במהירות, אין הרבה בין Dropbox ל- MEGA. במהלך הבדיקה, לקח 25 דקות להעלות קובץ חדש של 1 ג’יגה-בייט לשני הספקים ממיקום הבדיקה שלנו בבריטניה. מהירויות דומות נצפו הן מה- MEGA והן מ- Dropbox במהלך ההורדות, ולקח בערך שלוש דקות להוריד אותו קובץ של 1 ג’יגה-בייט.

DropboxMEGA
העלה:25:1126:04
הורד:3:193:22

עם זאת, Dropbox באמת מתחיל להיות עם קבצים שנערכו או תוקנו בדרך כלשהי. אם אתה מבצע שינוי לקובץ ב- MEGA – אפילו קטין – יש להעלות את הקובץ כולו שוב.

עם זאת, Dropbox משתמש במה שמכונה סינכרון ברמת חסימת כדי לעקוף את הבעיה הזו. הקבצים שלך מחולקים לבלוקים נפרדים וזה יסנכרן רק את הבלוקים שהשתנו. אם תבצע שינוי קטן לקובץ, יהיה צורך להעלות פחות חסימות, מה שהופך אותו לתהליך מהיר בהרבה מזה של MEGA, שם צריך להחליף כל בלוק..

תכונה זו שימושית במיוחד אם יש לך הרבה קבצים גדולים לשינוי, מכיוון שההשפעה שיכולה להיות על זמני העלאה משמעותית יותר. עם זאת, עם קבצים קטנים יותר, סביר להניח שלא תבחין בהבדל רב, במיוחד אם החיבור שלך טוב. 

אם אתם מתמודדים עם הרבה קבצים גדולים אשר נערכים ללא הרף, אז Dropbox הוא ללא ספק הבחירה הטובה יותר. זו הסיבה ש- Dropbox יוצאת בראש רשימת האחסון הטובה ביותר בענן עם סינכרון, אפילו בהשוואה לספק סינכרון אחר ברמת הבלוק כמו pCloud (קרא את הקטע שלנו ב- pCloud לעומת Dropbox).

עם זאת בחשבון, Dropbox הוא המנצח כאן: איננו יכולים להתעלם מההעלאות המהירות יותר שלו בהשוואה לזו של MEGA.

סיבוב: נקודת מהירות עבור Dropbox

לוגו של מגה
לוגו של Dropbox

5

קלות שימוש

ניתן לגשת אל MEGA ו- Dropbox באופן מקוון או באמצעות אפליקציות הזמינות עבור כל מערכות ההפעלה העיקריות, כולל macOS, Windows ו- Linux. לא כל ספקי אחסון הענן תומכים בלינוקס, אך שני המתמודדים שלנו מצליחים להגיע לאחסון הענן הטוב ביותר שלנו לרשימת הקצרים של לינוקס, לצד Tresorit ו- pCloud. ישנם גם אפליקציות אנדרואיד ו- iOS זמינות לשני השירותים.

ממשק מגה-אינטרנט

יישומי שולחן העבודה של MEGA ו- Dropbox פועלים בצורה די דומה. שניהם מאפשרים לך להגדיר תיקיה בכונן הקשיח שמסנכרנת אוטומטית לענן. הם מציעים גם מגש מערכת או סמל שורת תפריטים המאפשר לשנות הגדרות או להפעיל את ממשק האינטרנט. 

זו הגישה ש- Dropbox פופולארית ותראה מערכת דומה המשמשת את רוב ספקי שירותי הענן בימינו. אם השתמשת בעבר בשירותי אחסון בענן, שום דבר לא ייראה לא במקום מדי.

כשאתה מתקין את Dropbox או MEGA, תקבל אפשרויות נוספות כשתלחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על קובץ, כגון לאפשר לך לבחור קבצים להעלאה. נראה כי ל- Dropbox יש יתרון קל, עם אפשרויות נוספות המאפשרות להציג במהירות הערות או את היסטוריית הגרסאות של קובץ.

לרוע המזל, Dropbox אינו שירות נהדר עבור משתמשי macOS ו- iOS מכיוון שקבצים ותיקיות מסודרים כברירת מחדל בסדר אלפביתי, עם תיקיות מעורבבות עם קבצים. אם יש לך הרבה מדיה, זה יכול להיות קשה למיין כדי למצוא את הקובץ או תיקיית המשנה שאתה מחפש.

גם אתה לא יכול לשנות את זה. אתה יכול לשנות את אופן המיון של קבצים, אבל זה עדיין מבולגן. עם זאת, משתמשי Windows יגלו כי התיקיות מופיעות ברשימה כברירת מחדל, כולל באתר.

Dropbox ממליץ למשתמשי macOS ו- iOS לבקש זאת כתכונה, כך שלא סביר שזה ישתנה אלא אם כן מספר גדול של משתמשי אפל יבקש זאת. עם זאת בחשבון, אינך מתכוון למצוא את Dropbox ברשימת ההמלצות הטובות ביותר לאחסון ענן למחשבי Mac.

אם אתה קשור למערכת האקולוגית של אפל, בדוק במקום זאת iCloud או Sync.com. אתה יכול לקרוא את סקירת Sync.com תחילה מכיוון שלא זו בלבד שהמלצת אחסון הענן המובילה שלנו עבור משתמשי מק, אלא זו גם ההמלצה שלנו כאחסון הענן הטוב ביותר עבור iPhone..

אין הרבה בין MEGA או Dropbox עבור משתמשי Windows ו- Linux. עם זאת, בהתחשב בקשיים העומדים לרשותם של בעלי מק ו- iPhone, סבב זה עובר ל- MEGA כספק קל יותר להשתמש בכל פלטפורמה.

סיבוב: נקודת קלות שימוש עבור MEGA

לוגו של מגה
לוגו של Dropbox

6

סנכרון ושיתוף קבצים

שירות אחסון בענן נוצר או נשבר על ידי כמה טוב הוא יכול לשתף או לסנכרן קבצים. אם הוא לא יכול לעשות זאת, הוא לא יתמודד – זה כל כך פשוט. עבור Dropbox ו- MEGA, זו תמונה די שווה.

dropbox-sync-online-files

משתמשי שולחן העבודה של MEGA יכולים להוריד את כל אחסון הענן שלהם כאשר הם מתקינים לראשונה את האפליקציה, או שהם יכולים לסנכרן באופן סלקטיבי את הקבצים והתיקיות שבהם הם משתמשים באופן קבוע כדי לחסוך מקום. תוכל גם להוסיף מיקומי סינכרון נוספים בהגדרות של MEGA, אם כי זה לא התהליך הפשוט ביותר.

Dropbox מציעה שתי שיטות שונות לסנכרון קבצים, כאשר אחת דומה ל- MEGA. האפשרות הראשונה עבור משתמשי Dropbox היא סנכרון סלקטיבי, המאפשר לך להחליט אילו קבצים ותיקיות יסנכרנו לכונן הקשיח שלך ואילו יישאר בענן.. 

זה דומה ל- MEGA, אבל זה אומר שאתה לא יכול לראות את כל תוכן אחסון הענן שלך בכונן הקשיח. כל הקבצים או התיקיות שלא בחרת לא יופיעו.

כדי לעקוף את הבעיה הזו, Dropbox מציעה סנכרון חכם. זה מאפשר לך לראות את כל הקבצים והתיקיות שלך במחשב שלך, אך אתה יכול להגדיר קבצים מסוימים לאחסון באחסון הענן שלך. הם יהיו גלויים במחשב שלך ויורדו בכל פעם שתצטרך להשתמש בהם, אך הם לא יתפסו מקום עד אז.

תכונה זו היא אחת הסיבות לכך ש- Dropbox הייתה ההמלצה השנייה הכי טובה על רשימת הקצרים הטובים ביותר לסנכרון קבצים ארגוניים ולשתף ספקי שיתוף, ממש מתחת ל- Egnyte Connect. ל- Dropbox אין מכסות להעברת קבצים, למעט מגבלת האחסון שלך, כך שתוכל להעלות ולהוריד את התוכן שלך ככל שתרצה.

לעומת זאת, MEGA מחיל מכסה חודשית על העלאות וההורדות של הקבצים שלך. עבור חשבונות אישיים, מכסות אלה זהות לכושר האחסון הכולל שלך, ולכן הן אינן חשובות. עם זאת, אם אתה מעלה ומוריד הרבה קבצים גדולים, ייתכן שתגלה שאתה מכה במהירות במכסה.

שיתוף קבצים עם Dropbox ו- MEGA

כשמדובר בשיתוף קבצים, שתי הספקיות מציעות תכונות טיפוסיות למדי. Dropbox מאפשר לך לשתף קבצים מכל הפלטפורמות, כולל באמצעות אפליקציות סלולריות ואינטרנט. אתה יכול ליצור קישור הניתן לשיתוף שתוכל לשלוח לאחרים, ויאפשר להם גישה לקריאה בלבד או לעריכה מלאה לקבצים והתיקיות שלך.. 

באפשרותך לשנות מספר הגדרות עבור קישורים אלה. ניתן לקבוע תאריך תפוגה, להוסיף סיסמה ולהשבית הורדות, אם כי זה זמין רק ב- Dropbox Professional או בתוכניות העסקיות. Dropbox עושה את זה לרשימה שלנו עם אחסון הענן הטוב ביותר לשיתוף, אבל יש אפשרויות טובות יותר שם, למשל Sync.com.

egnyte-vs-dropbox-dropbox-שיתוף קבצים עסקיים

תוכלו למצוא תכונות דומות עם MEGA, מכיוון שתוכלו ליצור קישורים הניתנים לשיתוף לקבצים והתיקיות שלכם, כמו גם להגדיר תאריכי תפוגה ולהוסיף סיסמאות. עם זאת, תזדקק לחשבון בתשלום כדי להשתמש בתכונות אלה.

כפי שהזכרנו, MEGA מציע הצפנת ידע אפס (דבר ש- Dropbox לא). אתה יכול לשתף את הקישורים שלך על ידי מתן עותק של המפתח שלך, ומאפשר למשתמשים אחרים להציג או לערוך את הקבצים שלך. אתה יכול לשתף קישורים ללא המפתח, אך יהיה עליך לספק ידנית את מפתח הפענוח למשתמש הקצה כדי שיפתח אותו..

אם אתה הולך על האפשרות האחרונה, לא משנה אם הקישור משותף או נגנב מכיוון שרק משתמשים עם מפתח הפענוח יכולים לגשת לקבצים, מה שהופך את MEGA לשירות מאובטח יותר לשיתוף קבצים..

בסך הכל מדובר בסיבוב קשה להתקשר אליו. Dropbox מצליח עם תכונת הסנכרון החכמה שלה, ומאפשר לך לחסוך מקום במחשב שלך ולא לסנכרן את כל הקבצים שלך. זה גם משתמש בסנכרון ברמת חסימת כדי לחסוך זמן בהעלאת קבצים עבור קבצים שאתה משנה.

עם זאת, MEGA מציעה דרך בטוחה לשתף קבצים, ומאפשרת לך לשתף קישורים לקבצים ללא מפתח הפענוח, כלומר רק משתמשים שאתה סומך עליהם יכולים לגשת אליהם. תלוי בצרכים שלך, זה עשוי להיות נהדר – או שזה חסר טעם. 

סנכרון חכם הוא תכונה מנצחת, אך רק צודקת, כך ש- Dropbox לוקח את הסיבוב הזה.

סיבוב: נקודת סנכרון ושיתוף קבצים עבור Dropbox

לוגו של מגה
לוגו של Dropbox

ז

תכונות

בנוסף לתכונות הסטנדרטיות המוצעות על ידי מרבית שירותי אחסון הענן, גם MEGA וגם Dropbox מציעים כמה תכונות נוספות ייחודיות.

ב- MEGA, שם פרנויה היא חלק מהאתוס, זמין צ’אט מוצפן עם משתמשי MEGA אחרים. זה דומה לשירותי צ’ט הצפנה מקצה לקצה אחרים, כמו WhatsApp. אתה יכול גם לשתף קבצים דרך אפליקציית הצ’אט, כמו גם לבצע שיחות שמע ווידאו.

מגה מגה

אם אתה משתמש בלקוח הדואר של Mozilla Thunderbird, אתה יכול להשתמש בתוסף MEGAbird כדי לשלוח קבצים גדולים דרך MEGA, ולא כקובץ מצורף לדוא”ל, לא משנה באיזה שירות אירוח דוא”ל אתה משתמש. יש גם MEGAcmd, כלי שורת פקודה המאפשר לך לכתוב סקריפטים לאוטומציה של משימות או הפעלת פקודות ל- MEGA ישירות ללא לקוח GUI..

עבור יוצרי מסמכים, Dropbox מציע נייר. זוהי אפליקציית מסמך עמוד ללא הגבלה, המאפשרת לאחסן טקסט, תמונות ווידאו מבלי לשמור את התוכן כקבצים. זהו כלי לרישום ושיתוף פעולה, אך כפי שאנו מזכירים בסקירת Dropbox Paper שלנו, הוא די בסיסי בהשוואה לשירותים כמו Google Docs.

עם זאת, משתמשים מקצועיים עשויים למצוא שימוש רב יותר מ- Dropbox Showcase. זהו כלי תיק עבודות המאפשר לשתף את עבודותיך בעבר. הוא מגיע עם תבניות שונות בהן תוכלו להשתמש בכדי ליצור דפים בעלי מראה חכם לארח את התוכן שלכם, המושלם למשתמשים עסקיים או פרילנסרים. כלי זה זמין רק עבור חשבונות Dropbox Professional או Business.

איפה ש- Dropbox באמת מאיר זה בשיתוף פעולה. Dropbox משתלב בצורה מדהימה גם עם Microsoft Office וגם עם Google Docs. אתה יכול לעבוד על קובץ Word או Google Docs, לשתף פעולה עם אנשים אחרים ולשמור את השינויים מבלי לעזוב את חשבון Dropbox שלך. קבצים יופעלו אוטומטית באפליקציות המתאימות, ומאפשרים לך לעבור בקלות בין שירותים. 

תכונות שיתוף פעולה אלה עוזרות לדחוף את Dropbox לראש אחסון הענן הטוב ביותר שלנו לצורך רשימת שיתופי פעולה, כמו גם להפוך אותו למנצח הוגן בסיבוב הגמר הזה..

עגול: נקודת תכונות עבור Dropbox

לוגו של מגה
לוגו של Dropbox

8

פסק הדין

אין זה מפתיע לראות את קרב MEGA נגד Dropbox מתגלה כקרוב. בעוד ש- MEGA הצליח טוב בסבבים הקודמים שלנו, Dropbox דחף לאחור. עם זאת, זה לא הספיק, כאשר MEGA לקחה ארבע נקודות לעומת שלוש של Dropbox.

הזוכה: MEGA

MEGA הצליחה להשיג ניצחונות ברורים באבטחה ופרטיות, וזה לא לגמרי מפתיע, לנוכח היסוד עם התכונות הללו בראש. גם MEGA וגם Dropbox היו קרובים לתמחור וקלות השימוש, אך MEGA ניצחה מכיוון שהיא מציעה כמות גדולה יותר של שטח אחסון בחינם והיא קלה יותר לשימוש לכל הפלטפורמות. שלא כמו Dropbox, MEGA אינו קשה לשימוש ב- iOS או Mac.

עם זאת, Dropbox השיגה כמה ניצחונות. בזכות השימוש בסנכרון ברמת החסימה, Dropbox הצליחה לעשות זאת בסבב המהירות שלנו, עם הצלחה דומה לסנכרון ושיתוף קבצים בזכות מערכת הסנכרון החכמה המצוינת שלה. לבסוף, Dropbox תבעה את סבב התכונות האחרונות שלנו בשל שילובים מצוינים עם Office ו- Google Docs, מה שהפך אותו לאידיאלי לשיתוף פעולה.

זו הייתה תוצאה קרובה, ולמרות ש- MEGA יצאה כמנצחת הכוללת בהשוואה בין Dropbox לעומת מגה, זה באמת תלוי במה שאתה רוצה מהאחסון בענן שלך.. 

אם אתה מתכוון להשתמש בו לשיתוף פעולה או לשיתוף קבצים מהיר, Dropbox הוא בחירה חזקה בהרבה. אם אתה מחפש משהו לשמור על הנתונים שלך מאובטחים ופרטיים, MEGA הוא האפשרות הטובה יותר.

אנו תמיד ששים לשמוע על החוויות שלך עם אחד מהספקים האלה, לכן הקפד ליידע אותנו במחשבותיך בתגובות שלהלן. תודה שקראתם. 

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map