לקוחות העברת הקבצים הטובים ביותר 2020: חוקרי FTP, WebDAV וענן

אם אתם מחפשים את הלקוחות הטובים ביותר להעברת קבצים הקיימים כיום, נחתתם במקום הנכון. להלן, אנו מפרטים את הבחירות שלנו להעלאה ולהורדה של קבצים בכמויות גדולות בין מחשבים מקומיים לשרתי ענן.


באופן מסורתי, המכונה לקוחות FTP, כמה אפשרויות תוכנה כיום עברו מזמן מעבר לפרוטוקול המוקדם הזה כדי לתמוך לא רק ב- FTPS ו- SFTP, אלא בחיבורי WebDAV ו- API לשירותי ענן כמו Amazon S3, Google Cloud ו- Rackspace Cloud Files. בנוסף להזזת קבצים, הלקוחות הטובים ביותר מספקים מגוון של תכונות, החל מהשוואת ספריות וכלה בהצפנת קבצים.

בעוד שהשירות הכללי החביב עלינו הוא הסייברדוק פופולרי – וחינמי, לאלה עם קצת כסף להוציא, CloudBerry Explorer Pro מציע מגוון גדול עוד יותר של תכונות וחוויית משתמש מספקת יותר, בסך הכל. נדבר על שניהם בעוד דקה. ראשית, נדבר על פרוטוקולי העברת קבצים באופן כללי ונבחן כיצד בחרנו בבחירות שלנו.

מה זה FTP, בכל מקרה?

המפתח להבנת מהי FTP טמון בראשי התיבות, העומדים כ”פרוטוקול העברת קבצים. ” זהו פרוטוקול תקשורת נפוץ, או מערכת כללים שמחשבים משתמשים בהם כדי לתקשר זה עם זה דרך TC / ICP רשת (כמו האינטרנט).

בתקשורת FTP ישנם שני נקודות קצה: שרת FTP ומחשב לקוח. השרת מאזין לבקשות חיבור בזמן שהלקוח יוזם את החיבור. לאחר יצירת החיבור הלקוח יכול להעלות קבצים לשרת, להוריד קבצים ממנו ולבצע פעולות אחרות כמו למחוק ולהעביר קבצים סביב.

בעוד שלקוחות המוזכרים במאמר זה נקראים לרוב לקוחות FTP, FTP הוא למעשה מיושן, בעיקר מכיוון שהוא שולח נתונים בטקסט רגיל. זה היה רעיון רע בשנות ה -80 וזה רעיון גרוע בהרבה בהתחשב בעובדה שהפכה פשעי רשת מתוחכמים. ככזה, סביר יותר שתשתמש באחד משני פרוטוקולים קשורים, FTPS או SFTP.

ההבדל בין FTPS ו- SFTP

FTPS ו- SFTP הם שניהם פרוטוקולי תקשורת מאובטחים יותר מאשר FTP, ומצפינים את הנתונים המועברים וגם את האישורים (שם משתמש וסיסמא) המשמשים לפתיחת ערוצי תקשורת..

FTPS פותח תחילה, בעיקר בתגובה לדרישות רגולטוריות גבוהות יותר בנושא אבטחת מידע בזכות מעשים כמו HIPAA. זה בעצם FTP אבל עם הצפנת SSL כדי להגן על העברת נתונים דרך רשת TC / ICP. SFTP, אם כי מבולבל לעתים קרובות עם FTPS, הוא פרוטוקול שונה לחלוטין, המבוסס על מעטפת מאובטחת (SSH).

ייתכן שתשמע גם FTPS שנקרא “FTP over SSL” ו- SFTP שנקרא “FTP over SSH.”

בין FTPS ל- SFTP, זה נחשב קל יותר ליישום. הסיבה לכך היא שהיא מחייבת פתיחת יציאה יחידה בכדי להעביר נתונים ברציפות דרך חומת אש.

עם FTPS, לעומת זאת, בכל פעם שמתקבלת שיחת בקשת העברת קבצים, יש לפתוח יציאה נוספת. במקום להיות בטוחים יותר, הצורך לפתוח יציאות מרובות לתקשורת יכול למעשה להוות סיכון אבטחה עבור הרשת שלך.

ככאלה, בין השניים הפך SFTP לנפוץ יותר. זה קל יותר ליישום, מהיר ובטוח יותר.

ממשקי API של WebDAV ו- Cloud IaaS

רוב לקוחות FTP הגונים יכולים להתחבר לשרתים באמצעות FTP, FTPS ו- SFTP. לקוחות טובים יותר יכולים להקים גם סוגי חיבור מאובטחים אחרים.

אחד הנפוצים שבהם הוא WebDAV, העומד על עריכה וגרסאות מבוזרות באינטרנט. WebDAV הוא למעשה קבוצה של תוספים שנוספו ל- HTTP במטרה להקל על עריכה שיתופית דרך האינטרנט בכך שהיא מאפשרת לשרתי האינטרנט להתנהג כמו שרתי קבצים..

מספר שירותי אחסון בענן תומכים ב- WebDAV, כולל Dropbox, Google Drive, OneDrive והמועדף עלינו על הארבעה, pCloud (קרא את סקירת ה- pCloud שלנו). עם תמיכה ב- WebDAV, אתה יכול לגשת, לערוך ולמחוק קבצים המאוחסנים בכונן האחסון בענן שלך מבלי שתצטרך להשתמש בממשק האינטרנט של שירות זה..

בנוסף לכל פרוטוקולי החיבור שהוזכרו לעיל, חלק מלקוחות FTP יכולים גם להתחבר לשרתים באמצעות API, קיצור של “ממשק תכנות יישומים.” חיבורי API בלקוחות FTP בנויים סביב ספקי ענן ספציפיים, לרוב מתוך מגוון ה- IaaS בענן (תשתית כשירות).

פתרונות Cloud IaaS הם פתרונות שרתים מרוחקים שניתן להשתמש בהם לארח קבצים (בין היתר, כמו בניית בסיסי נתונים או אירוח יישומי אינטרנט). כמה דוגמאות נפוצות שאולי שמעת עליהן כוללות Amazon S3, Rackspace Cloud Files ו- Google Cloud.

אנו עוברים את כל המועדפים שלנו במדריך ה- IaaS הענן הטוב ביותר שלנו, אז וודאו ובדקו האם ברצונכם להעביר את לקוחות העברת הקבצים אותם אנו בודקים ברגע לשימוש טוב.

בחירת לקוח העברת הקבצים הטוב ביותר

כל זה מביא אותנו לעיקר הכתבה שלנו, תוך המלצות ללקוחות העברת קבצים שלדעתנו הם הטובים ביותר שיש. ללקוחות המובילים, כפי שאפשר לנחש, אפשרויות רבות יותר לחיבור מאשר רק FTP. FTPS ו- SFTP הם בדרך כלל נתון, בעוד שתמיכת WebDAV וחיבורי API לשירותי ענן ספציפיים פחות נפוצים.

מלבד אפשרויות החיבור, חיפשנו גם קלות שימוש. לקוח FTP מוביל מקל על יצירת חיבור, עיון, העלאה והורדה של קבצים, ובתקווה יש לו כמה תכונות שימושיות אחרות כמו סימניות חיבור, השוואת תיקיות, סנכרון קבצים והצפנת קבצים..

חיפשנו גם תמיכה בפלטפורמה. לקוחות FTP רבים, כולל חלק מאלו שאנו מזכירים להלן, זמינים רק עבור Windows ו- Mac וחלקם זמינים רק לאחד כזה או אחר. רק מעטים מציעים תמיכה בלינוקס, כמו CloudBerry Explorer.

גם הערך היה שיקול. תוכלו למצוא לקוחות רבים המועברים להעברת קבצים בחינם, וכמה מהם עם דמי רישיון חד פעמיים, אם כי אלה לרוב אינם עולים על $ 40 או $ 50.

כעת, לאחר שמיוןנו את כל הקריטריונים שלנו, בואו נסתכל על הלקוח האהוב עלינו להעברת קבצים, Cyberduck.

לקוח העברת הקבצים הטוב ביותר: סייברדוק

נהיה קוואקים לא לבחור בסייברדוק כבחירה העיקרית שלנו להעברת קבצים. זה די עושה את הכל, לא רק תומך ב- FTP, FTPS, SFTP ו- WebDAV, אלא חיבורי API לכונני ענן מרובים. כוננים אלה כוללים אפשרויות IaaS Rackspace Cloud Files, Amazon S3, Microsoft Azure, Google Cloud ו- Backblaze B2.

Cyberduck מאפשרת לך להתחבר ישירות ל- Dropbox, Google Drive או OneDrive באמצעות אישורי הכניסה שלך לשירותים אלה. יש לנו מדריך לשימוש בסייברדוק עם הפרטים.

גרסאות של לקוח שולחן העבודה Cyberduck זמינות עבור Windows ו- MacOS. למרבה הצער, משתמשי לינוקס נותרים בחוץ הברווזונים הקרים והמכוערים שהם. (אם אתה משתמש לינוקס הזקוק לאיסוף בחינם, קרא את אחסון הענן הטוב ביותר עבור מדריך לינוקס שלנו).

תכונות Cyberduck שאנו אוהבים כוללות יכולות צפויות כמו תיקיות ויצירת קבצים, העלאה והורדה, אך גם כמה ממתקים בלתי צפויים. בראש אחת מהן היא אפשרות ליצור תיקיות מוצפנות באופן פרטי בענן, בנוסף אפשרות לסנכרון מקומי עם תיקיות מרוחקות..

לסייברדוק יש גם תכונה “סימניה” שימושית להפליא המאחסנת את פרטי החיבור שלך לגישה מהירה בהמשך. ניתן לשתף סימניות אפילו עם משתמשים אחרים. אתה יכול גם ליצור קישורי URL לקבצים כדי לשתף אותם עם אחרים.

Cyberduck היא תוכנת קוד פתוח חינמית. אם אתה באמת אוהב את המוצר, אתה יכול לשלוח תרומה לצוות הפיתוח כדי לתמוך בו. בתרומה בסך 10 דולר, אתה יכול לרשום את התוכנה שלך כדי להשבית את כפתור התרומה בלקוח. קיימת גם גרסה בתשלום של Cyberduck דרך חנות היישומים של Mac במחיר של 24 $.

CloudBerry Explorer Pro

CloudBerry מייצר כמה מתוכנות העברת הקבצים הטובות ביותר הזמינות, כולל לקוח גיבוי מקוון ארוז תכונות המסוגל לשלוח קבצים ליותר מ 50 שירותי ענן שונים. למידע נוסף על כלי הגיבוי הזה, קרא את סקירת הגיבוי של CloudBerry.

החברה מייצרת גם שורה של כלי סייר בענן, גם בחינם וגם בתשלום. עבור העברות FTP ו- SFTP, תצטרך לקנות את גרסת ה- “Pro” המורשית של התוכנה בתשלום חד פעמי של 39.99 דולר למחשב, שמגיע עם תכונות רבות אחרות מלבד.

חשוב גם אם אתה מתכוון להשתמש בלקוח עם שירות IaaS בענן, תצטרך לרכוש את הגירסה שעובדת עם ספקך שבחר.

 • CloudBerry Explorer עבור אמזון S3
 • CloudBerry Explorer עבור Google Cloud
 • CloudBerry Explorer עבור מיקרוסופט Azure
 • CloudBerry Explorer עבור OpenStack

כל גרסה יכולה להתחבר לכמה ספקי ענן נוספים, לפחות. לדוגמה, ניתן להשתמש בגרסת ה- S3 של אמזון עם Backblaze B2 או Wasabi (קרא את סקירת Wasabi שלנו).

ובכל זאת, על ידי אילוץ המשתמשים לרכוש רישיון שונה עבור כל אחד משירותי הענן העיקריים, CloudBerry Explorer אכן מאבד חלק מהברק שלו, וזו הסיבה שאנחנו מדרגים אותו מאחורי Cyberduck (יחד עם העובדה שהוא עולה כסף בכלל, כמובן) ).

אם נקודות אלה לא מביעות את רוחך, CloudBerry Explorer Pro כולל שלל תכונות שימושיות שהופכות אותו ללקוח החזק יותר, הכללי, ושווה את ההוצאה עבור משתמשים מסוימים. תכונות הפתק כוללות הצפנה בצד הלקוח, דחיסת קבצים, העלאות מרובות הברגה, השוואת תיקיות, סנכרון תיקיות וכללי העלאה..

מבין כל לקוחות ה- FTP והענן שסקרנו, זה גם הכי כיף להשתמש בו, ול- CloudBerry יש רשת תמיכה חזקה בהרבה ממה שתקבלו עם Cyberduck. זה הופך אותה לבחירה טובה יותר, במיוחד עבור אנשי IT ובעלי עסקים.

לבסוף, בניגוד לסייברדוק, CloudBerry Explorer מגיע בגירסת לינוקס.

FileZilla Pro

עד לאחרונה FileZilla לא הסתכם בהרבה מחלופת סייברדוק כיוון שהיא תומכת רק ב- FTP, SFTP ו- FTPS. עם זאת, בינואר 2018, החברה הביאה תמיכה ב- WebDAV ללקוח FileZilla Pro שלה, בנוסף לקישוריות לאמזון S3, Azure ו- Google Cloud.

ניתן להשתמש בלקוח כדי להעביר אלפי קבצים בכמויות גדולות מהמחשב לשרת מרוחק, או להפך, והוא ממוטב למהירות, אם כי ניתן להפחית את רוחב הפס המשמש במידת הצורך. הלקוח כולל ממשק יעיל עם כרטיסיות שמקל על יצירת חיבורים ועיון בקבצים.

תכונות הפתק כוללות סימניות לחיבורים מהירים, מסנני שמות קבצים, השוואת ספריות לזיהוי דלתות, סנכרון ספריות, גרירה ושחרור, עריכת קבצים וללא הגבלות גודל קובץ..

ל- Filezilla Pro אין תכונת הצפנה כמו שאתה מקבל עם Cyberduck וגם אין לקוח לינוקס. אולי יותר חשוב, זה לא בחינם: תצטרך להוציא סכום של $ 19.99 עבור גרסת Windows או $ 13.99 עבור MacOS. יש לקוח Filezilla בסיסי שאינו עולה אגורה, אך הוא אינו חזק כמעט כמו Filezilla Pro, לכן אנו מציעים להתרחק.

CuteFTP 9

CuteFTP הוא הבחירה הרביעית שלנו עבור לקוח FTP. בכמה דרכים חשובות מאוד, זהו כלי הרבה פחות מסוגל משלושת הבחירות הראשונות שלנו. לדוגמה, מדובר אך ורק בלקוח עבור FTP, FTPS, SFTP ו- WebDAV. אין אמזון S3, Google Cloud או תמיכה בחיבור לאף ספק אחר של IaaS בענן.

למעשה, CuteFTP הוא לקוח FTP בסיסי מאוד בסך הכל, אך לפעמים זה כל מה שתצטרך או תרצה, וזו הסיבה שהחלטנו לתת לזה נקודה במאמר זה. זה תומך בכמה תכונות בסיסיות כמו סימניות, דחיסת קבצים והצפנת קבצים.

התוכנה כוללת גם עורך HTML מובנה המחבר למסמכי HTML הן במחשבך והן בשרת מרוחק.

גיבוי וסנכרון קבצים כלולים גם יחד עם תזמון העברת קבצים. עם זאת, אין שום תכונה של השוואת קבצים כמו שתקבל עם Cyberduck או CloudBerry Explorer.

עם זאת התוכנה חינמית במאה אחוז, כפי שהייתה מאז שחרורה לראשונה עוד בשנת 1996. למרבה הצער, היא זמינה רק למערכות הפעלה Windows ו- Mac, ללא תמיכה בלינוקס..

העבר 5

Transmit, שפותח על ידי Panic Inc., הוא לקוח להעברת קבצים המיועד אך ורק למשתמשי מקינטוש. בעוד שבדרך כלל עובדה זו ככל הנראה תביא אותנו להשאיר אותה מרשימת השירותים “הטובים ביותר” (אלא אם כן ספציפיים ל- Mac, כמו אחסון הענן הטוב ביותר שלנו עבור Mac), יש מספיק מה לאהוב ב- Transmit וכמה אלטרנטיבות מצוינות מספיק שהחלטנו לתת זה המקום החמישי והאחרון שלנו.

הגרסה העדכנית ביותר של התוכנה היא Transmit 5. Transmit עברה מעבר להיותה לקוח FTP לפני זמן מה על ידי הוספת WebDAV ו- Amazon S3 תמיכה. הגרסה העדכנית ביותר מתארכת עוד יותר והיא תומכת כעת בלמעלה מ- 10 שירותי ענן.

שירותים אלה כוללים ספקי IaaS Backblaze B2, Azure ו- Rackspace CloudFiles, אם כי לא Google Cloud. ניתן לחבר אל קומץ שירותי אחסון בענן, כולל Amazon Drive, Box, Dropbox, Google Drive ו- OneDrive (קרא את סקירת OneDrive שלנו).

מבין כל השירותים שבדקנו, ל- Transmit 5 עשוי להיות הלקוח שנראה הכי טוב, וחבל שאין גרסת חלונות או לינוקס. קבצים מקומיים מונחים בצד אחד של הממשק וקבצים מרוחקים הם בצד השני.

הגרסה האחרונה של הלקוח של פאניק כוללת גם קוד העברת קבצים שנכתב מחדש לחלוטין, המהיר בהרבה מהגרסה הקודמת, מה שהופך אותו נהדר להעלאת תמונות ווידאו. תכונות אחרות של הערה כוללות סינכרון של תיקיות מקומיות עם הענן והצפנת ידע אפס.

עם זאת, נאמן לרוחו של סטיב ג’ובס, התוכנה מגיעה עם תג מחיר נוקשה למדי של 45 $.

התייחסות מכובדת

יש קומץ של לקוחות FTP שלא כללנו, כאשר WinSCP (Windows בלבד) ו- Fetch (Mac בלבד) הם ככל הנראה שני הפופולריים ביותר. שני הלקוחות תומכים ב- FTP, FTPS, SFTP ו- WebDAV. עם זאת, אף אחד מהם אינו תומך באמזון S3 או בשירותי ענן אחרים, מה שמציב אותם מעט אחרי התקופות.

בצד השני של הספקטרום נמצא Dragondisk, מנהל העברת קבצים בחינם התומך באמזון S3 ו- Google Cloud, אך למרבה הפלא לא FTP, SFTP או FTPS. העיצוב הכללי של דראגונדיסק מרגיש גם הוא מעט מיושן, אבל יש, לפחות, לקוח לינוקס.

מחשבות אחרונות

מציאת לקוח העברת הקבצים הטוב ביותר לצרכים שלך יכול להקל על העברת קבצים בכמות גדולה לענן וממנו, בין אם ידנית ובין אם באמצעות סנכרון. בעוד ש- FTP, SFTP ו- FTPS הם פרוטוקולי ההמתנה הישנים, הכלים הטובים ביותר כוללים גם תמיכה ב- WebDAV, בנוסף לתמיכה בשירותי תשתיות ענן כמו Amazon S3.

מבין כל הלקוחות שיש לנו הזדמנות לשחק איתם, Cyberduck מכה אותנו כמתן את השילוב הטוב ביותר של תכונות וערך. לאלה שלא אכפת להם לבזבז כסף, עם זאת, CloudBerry Explorer הוא שירות קשה לנצח.

שתף את המחשבות שלך על לקוחות העברת קבצים בתגובות שלהלן וספר לנו אפשרויות שפספסנו. כמו תמיד, תודה שקראתם.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map