כיצד לחלק כונן קשיח בשנת 2020

שמעת על אנשים שמאבדים נתונים לסקטור של כונן קשיח פגום או גרוע מכך – כשל בכונן הקשיח. כוננים קשיחים יכולים להיות הפכפכים, ולמרות שרבים מציעים חיי שירות ארוכים, עליך להיות בעל תוכנית להגנה על הנתונים שלך. דרך מצוינת להימנע מצרות אלה היא באמצעות מחיצות בכונן הקשיח המרובות, בשיתוף עם אחת מספקיות הגיבוי המקוונות הטובות ביותר שלנו.


חלוקה נדרשת לאחסון הכונן, אך היא גם יוצרת סביבה בטוחה יותר לנתונים שלך. במדריך זה כיצד לחלק כונן קשיח, אנו הולכים לדון מהי מחיצה וכיצד ניתן להתחיל לבצע מחיצה ב- macOS ו- Windows.

מהי מחיצה?

חלוקה היא דרך להפריד את הכונן הקשיח למספר חלקים. ניתן לחשוב על מחיצה כפרוסה מהכונן הקשיח שלך. למרות שהקטע הזה הוא רק הפרדה הגיונית מכל הכונן שלך, מערכת ההפעלה תתייחס אליו ככונן עצמאי (זה שונה מ- RAID).

כל מחיצה הופכת לדיסק הגיוני, המייצג נתח של הדיסק הפיזי. זה מאפשר למערכת ההפעלה – ואתה – לנהל קבצים ונתונים נפרדים מחלקים אחרים בכונן. צריך להיות מחולק ומעוצב כוננים קשיחים לפני שתוכל לאחסן נתונים עליהם, אך ישנם יתרונות רבים אחרים לקיום תוכנית מרובת מחיצות..

ללא קשר לאיזה מערכת הפעלה אתה משתמש, עליך להגדיר את המחיצות ואת העיצוב. אינך יכול לכתוב נתונים לכונן ריק. מערכת ההפעלה זקוקה לנפח עם מערכת קבצים בכדי לכתוב ולאחסן נתונים. המחיצה היא אמצעי האחסון, והעיצוב יוצר את מערכת הקבצים.

התהליך משתנה בהתאם למערכת ההפעלה. בדרך כלל מערכות הפעלה מוגדרות עם מחיצות מרובות, וניתן ליצור ולעצב מחיצות של דיסק קשיח בכמה דרכים. לדוגמה, בעת התקנת Windows, ייווצר מחיצה אחת כדי שמערכת ההפעלה תתגורר בה ומחיצה אחרת תהיה לשחזור.

הסיבות לחלוקה

חלוקה היא דרך מוצקה לארגן את הנתונים שלך, מה שמקל על איתור הקבצים, הפרויקטים והתוכניות שלך. מחיצות נפרדות גם מקלות על הגיבוי של הנתונים שלך, וחוסכות ממך לנווט בין מספר תיקיות וספריות. עם זאת, עליך להשתמש בגיבוי מקוון מכיוון שמחיצות מרובות לא יגן עליך מפני כישלון בכונן הקשיח.

מכיוון שמתייחסים למחיצות ככוננים נפרדים, אתה יכול להצפין אותם. המשמעות היא שאתה משיג שליטה רבה יותר על הצפנת כונן קשיח מכיוון שאתה יכול להצפין על בסיס מחיצה. הצפנת כונן שלם זה בסדר, זה פשוט שהחלוקה מעניקה לך אפשרויות נוספות. קרא כיצד להצפין את מדריך הכונן הקשיח שלך לקבלת פרטים נוספים על תהליך זה.

החלוקה מאפשרת גם להשתמש במערכות הפעלה מרובות בכונן קשיח אחד. קיום מחיצות מרובות הוא חובה לשם כך, שכן כל מערכת הפעלה דורשת כונן משלה. כמו כן, תרצו מחיצות נוספות עבור קבצים ונתונים ביחס לכל מערכת הפעלה, שכן התערבבותם תיצור בעיות. זה גם משפר את הביצועים.

אם כבר מדברים על ההיסטוריה של הכונן הקשיח, נעשה שימוש בחלוקה כדי להפוך את מערכות ההפעלה למהירות יותר. המבנה הפיזי של הכונן הקשיח הוא כזה שהעקבות החיצוניות של הדיסק מציעות את שיעורי ההעברה הגבוהים ביותר. המחיצות הראשונות שנוצרו ממוקמות שם והן המהירות ביותר, כך אתה רוצה לחיות את מערכת ההפעלה שלך.

אמנם היקף מדריך זה מוגבל למחיצות בסיסיות, אך ניתן לבצע חלוקה מתקדמת יותר באמצעות תוכנה מיוחדת. לדוגמה, אם אתה מתכוון להריץ הגדרת אתחול כפול, תוכנת מחיצה מעניקה לך שליטה רבה יותר על ניהול המחיצה שלך.

כיצד לחלק כונן קשיח ב- Windows

חלוקת הכונן הקשיח ב- Windows מתבצעת באמצעות כלי ניהול הדיסק, שהוא כלי הדיסק הכלול בכל גרסה של מערכת ההפעלה. השלבים הבאים מניחים את השימוש ב- Windows 10, אך הם חלים באותה מידה גם על Windows 7 ו- 8.1. אם אינך בטוח מי יש לך, תוכל לבדוק כאן. התהליך לא משתנה הרבה.

בכל פעם שאתה מעצב או מחיצה, טוב לוודא שגיבית את כל הנתונים שלך.

שלב 1: פתח את “ניהול הדיסק.” ניתן לעשות זאת באמצעות ניהול מחשבים, Cortana או באמצעות שורת הפקודה. אתה יכול גם ללחוץ באמצעות לחצן העכבר הימני על כפתור ההתחלה, ואז לבחור “ניהול דיסק” מהתפריט. זה נראה כמו זה:

ניהול פתיחה-דיסק

שלב 2: לאחר שניהול הדיסק פתוח, אתה עשוי לקבל בקשה “לאתחל דיסק” בחלון נפרד. שם תתבקש לציין סגנון מחיצה. אל תדאג אם אינך רואה את ההודעה, פשוט המשך לשלב הבא.

שלב 3: בחר בכונן הקשיח שברצונך לחלק בתחתית החלון. זה יופיע כ”לא מוקצה “. לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני עליו, ואז בחר “אמצעי אחסון פשוט חדש …”

חדש-פשוט-נפח

אם אינך רואה את הכונן שלך במפת הכונן, ייתכן שמערכת Windows לא תזהה אותו. בדוק שוב אם הוא מותקן כהלכה, והפעל מחדש את המחשב.

אם אתה מחלק כונן קיים עם נתונים או מערכת ההפעלה המותקנת עליו, תצטרך ליצור שטח שאינו מוקצה ל- Windows לעבוד איתו. לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על המחיצה ובחר “כיווץ נפח …” Windows יגיד לך כמה שטח פנוי זמין למחיצה ומבקש ממך לציין את הגודל של החדשה.

לכווץ נפח

שלב 4: אשף אמצעי האחסון הפשוט החדש יופיע. לחץ על “הבא” ואז על “ציין גודל נפח”, לחץ על “הבא” שוב, והכל בתוך חלון אשף אמצעי האחסון הפשוט החדש. כברירת מחדל, Windows תיצור מחיצה אחת תוך שימוש בכמות המרבית המרבית ללא הקצאה. אם אתה זקוק למחיצה קטנה יותר, פשוט ציין את הגודל במגה-בייט.

אשף עוצמת הקול

ציין נפח

שלב 5: לחץ על “הבא” על “הקצה אות או נתיב כונן.” Windows יקצה אוטומטית את אות הכונן הראשונה הזמינה, תוך דילוג על A ו- B. אות כונן C – כלומר כונן C – היא מחיצת הדיסק הקשיח הראשי המאחסנת את מערכת ההפעלה, קבצי מערכת ויישומים וקבצים אחרים..

הקצאת-כונן-מכתב

שלב 6: בשלב הבא, באפשרותך לבחור “לא לאתחל אמצעי אחסון זה” אם ברצונך לעצב אותו מאוחר יותר, או שתוכל לעשות זאת כעת.

פורמט-מחיצה

שלב 7: במסך “השלמת אמצעי אחסון פשוט חדש”, אמת את אפשרויותיך ולחץ על “סיום”. Windows תחלק את הכונן בהתאם לשטח הפנוי, אשר אמור לארוך דקה בלבד.

אמת את ההגדרה-

יהיה צורך לעצב את הכונן, אלא אם כן עשית זאת במהלך שלב שש. לאחר יצירת מחיצה חדשה, Windows ינסה לפתוח את הכונן ולתת לך בקשה לעצב אותו. עקוב אחר השלבים המפורטים כיצד לנגב את מדריך הכונן הקשיח לקבלת עזרה בפורמט.

כיצד לחלק כונן קשיח ב- macOS

כמו ב- Windows, זהו תהליך פשוט אם ברצונך לחלק במחשב Mac. חלוקה בסיסית מתבצעת באמצעות כלי השירות Disk, שהוא הכלי המובנה של אפל לניהול דיסקים. שוב, וודא שגיבוי הנתונים שלך לפני שמתעסקים בכוננים שלך.

שלב 1: פתח את תוכנית השירות לדיסק. לחץ על מקשי “פקודה” + “שטח” כדי להפעיל את Spotlight, ואז הקלד “כלי השירות לדיסק.” או:

 • Open Finder
 • בחר “יישומים”
 • פתח את התיקיה “כלי עזר”
 • לחץ על כלי השירות לדיסק כדי לפתוח אותו

כלי פתיחה-דיסק

שלב 2: ברגע שאתה נמצא בחלון שירות הדיסק, בחר בכונן הקשיח בצד שמאל.

סרגל שירות-צד-סרגל

שלב 3: לאחר שבחרת את המכשיר שלך, לחץ על הכרטיסייה “מחיצה”.

שלב 4: לחץ על כפתור “הוסף (+)”. לאחר מכן בחר בגודל המחיצה החדשה שלך ונתן לה שם.

מחיצה-מכשיר

ניתן ליצור מחיצות נוספות על ידי בחירת מחיצה חדשה ולחיצה על כפתור “הוסף (+)”. אולם זה תלוי בכמות השטח הפנוי הזמינה.

שלב 5: בחר את הפורמט הרצוי לך למחיצה.

שלב 6: לחץ על “החל” ו- macOS תיצור את מחיצת הכונן החדשה.

כאשר כל העניין נעשה, המחיצה החדשה שלך צריכה להופיע כנפח חדש בסרגל הצד השמאלי של תוכנית השירות לדיסק.

מחשבות אחרונות

יש לקוות, מדריך זה עזר לך ליצור מחיצת כונן חדשה ומבריקה שתוכל להשתמש בה לצורך האתחול הכפול או להקלת הגיבויים המקוונים. קיים סיכון מסוים בניהול המחיצות שלך, אז תכנן את כל המקרים האפשריים.

הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא לקבל אסטרטגיית גיבוי איתנה. אסטרטגיית הגיבוי והאחסון שלנו היא בחירה טובה.

קיום מספר מחיצות הוא נהדר להפחתת האיום של אובדן נתונים וייעול גיבויים מקוונים. זה יכול גם להקל על שחזור נתונים מגיבויים, כפי שאתה יודע לאן הנתונים צריכים לעבור.

כדי לוודא שאתה משתמש באפשרות הטובה ביותר לגיבויים הרגילים שלך, עיין בביקורות הגיבוי המקוונות שלנו. אנו נחסוך לך צעד ונגיד לך ש- IDrive היא אפשרות הגיבוי המקוון המועדפת עלינו, כפי שתוכל לקרוא בסקירת IDrive שלנו. אם יש לך שאלות על חלוקה, או שיש משהו שנשאר לנו בחוץ, הגיב או ציוץ לנו.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map