מהי אחסון בענן ירוק ואילו ספקים מציעים אותו בשנת 2020?

אחסון בענן הוא סוג של שירות שיכול להשלים את קיבולת הכונן הקשיח שלך ולהגדיל את הפרודוקטיביות. זה עושה זאת על ידי שהוא מציע לך דרך פשוטה לאחסן את הנתונים שלך בענן תוך מתן גישה מהירה. זה די נוח, אבל השירותים עשויים להיות לא ידידותיים לסביבה, כך שבמאמר זה נראה אילו מהם יקבלו לך אחסון בענן ירוק.


עם זאת, ראשית, עלינו להוסיף ששירותי אחסון בענן יכולים לעשות יותר מאשר רק לאחסן את הנתונים שלך. תכונות המפתח שלהם – כמו שיתוף קבצים וסנכרון מכשירים, או “סנכרון” בקיצור – עוזרים בשיפור שיתוף הפעולה, והופכים את הכלים הללו לאידיאליים לעסקים, במיוחד כאלה המסתמכים על עבודה מרחוק..

שירותי אחסון ענן רבים מאפשרים לך לרשום הערות, לשחזר קבצים שנמחקו, לשוחח בצ’אט, לשתף לוחות שנה, להקצות משימות ולערוך מסמכים בזמן אמת עם משתפי פעולה.. 

אם אתה מחפש ליצור סביבה מקוונת יעילה לשיתוף פעולה, עליך להתחיל להתייעץ עם רשימת השירותים הטובים ביותר של EFSS (סינכרון ושיתוף קבצים ארגוניים)..

אחרת, אם אתה זקוק לסקירה כללית של שירותי אחסון בענן, קרא את ביקורות אחסון הענן שלנו. כעת, לאחר שהגדרנו מהו אחסון בענן, אנו נבדוק מה הופך את השירותים הללו לידידותיים לסביבה.

מה הופך את אחסון העננים לירוק?

מרכזי נתונים לאחסון ענן נועדו לאחסן נתונים ביעילות. ההבדל העיקרי בינם לבין שרתים מקומיים הוא כמות השימוש במשאבים שלהם. 

שרתים מקומיים פועלים, בממוצע, בקיבולת של 12 עד 18 אחוזים, בעוד שרתי מרכזי ענן נתונים יכולים להגיע למקסימום של 40 עד 70 אחוז מהניצול, כאשר הממוצע הוא בין 10 ל -50, על פי דוח יעילות אנרגיה משנת 2014 מ המועצה להגנת משאבי הטבע, ארגון אמריקאי ללא מטרות רווח. 

שימוש מוגבר בשרתים במרכזי נתונים לאחסון ענן נובע מהעובדה שמרכזי נתונים אלה משתמשים בטכנולוגיית וירטואליזציה. 

הווירטואליזציה מאפשרת להפעיל מספר יישומים – כל אחד בסביבה וירטואלית משלה – בשרת פיזי יחיד. זה מקטין מאוד את מספר השרתים ואת כמות האנרגיה הדרושה להפעלת מספר נתון של יישומים.

כמות הכוח שמשמשת היא גורם מרכזי בהערכת היעילות, והערך הנפוץ ביותר לכך הוא “יעילות צריכת חשמל” או PUE. מכון ה- PUE הממוצע בשנת 2019 בענף מרכזי הנתונים העולמי, לפי נתוני מכון Uptime, היה 1.67 (התחתון הוא טוב יותר), מה שמייצג עלייה מ -1.58 של 2018.. 

עם זאת, בעל שרתים רבים דורש הרבה כוח, מה שמגדיל את עלותם. זה מניע כמה ספקי ענן בקנה מידה גדול להיות יעילים יותר באנרגיה מהממוצע העולמי. 

הודות לכך, שירותים מסוימים, כמו גוגל, מדווחים על PUE של 1.11 בלבד. בנוסף, למרכזי נתונים גדולים יש קירור יעיל יותר, דבר שעוזר להפחית את צריכת החשמל.

לסיכום, מרכזי נתונים לאחסון ענן הם מטבעם ירוקים יותר ממרכזי נתונים מקומיים. חברות יכולות להפחית את טביעת הרגל הפחמן שלהן פשוט על ידי העברת הנתונים שלהן למרכז הנתונים של ספק ענן, שם הן ישתמשו בפחות משאבים וייעלמו את היעילות שלהן.

שירותי אחסון ענן ירוק

בחלק זה נפרט את כל השירותים המתאימים לגורמים שהזכרנו בסעיף הקודם. הראשון, ללא סדר מסוים, הוא גוגל דרייב.

גוגל דרייב

כפי שהזכרנו, מרכזי הנתונים של גוגל הם אחד היעילים ביותר באנרגיה בחוץ וזה כולל את שירות אחסון הענן שלה, Google Drive. באופן ספציפי, גוגל משיגה תוצאות צריכת חשמל נהדרות בזכות שרתים מותאמים אישית ויעילים מאוד שמבזבזים פחות כוח. 

נוסף על כך, גוגל משתמשת בדרכים זולות כדי לנהל קירור, עושה שימוש חוזר בחומרה ישנה וממחזרת את מה שהיא לא יכולה לעשות בה שימוש חוזר..

ממשק האינטרנט של כונן Google

תיקיית הסנכרון של Google Drive

Google Drive Google Docs

יצירת קישור של כונן Google

הגדרות רשת Google Drive

קודם

הבא

כונן Google הוא בחירה טובה אם אתה צריך לעבוד באופן מקוון על קבצי משרד ולשתף אותם עם עמיתים לעבודה. יש לו גם אחד משירותי התמיכה הטובים ביותר בשוק. 

לגוגל יש תכניות רבות, ורובן מספקות ערך רב. לקוח האינטרנט והיישומים הסלולריים שלה הם יעילים וקלים לשימוש. בנוסף, ל- Google Drive יש רשת שרתים המשתרעת על פני העולם, מה שמסייע לה להגיע למהירויות מהירות. תוכל ללמוד עוד על מה שמציע Google Drive בסקירת Google Drive שלנו.

אמזון דרייב

שם גדול נוסף בענף הטק, אמזון, רחוק מזר לטכנולוגיה ירוקה. ה- PUE הוא פחות מ -1.2, ואמזון טוענת שיותר מ- 50 אחוז מהאנרגיה שלה נובעת ממקורות מתחדשים. קל לראות כיצד הוא יכול להשיג זאת מכיוון שהוא משתמש בשש חוות שמש ושלוש חוות רוח. בנוסף, אמזון הודיעה על ארבעה פרויקטים חדשים של חוות רוח ועל חווה סולארית אחת.

סקירת כונן ענן של אמזון תמונת מסך של דף הבית

ל- Amazon Drive יש תכונות הגונות, הכוללות תצוגה מקדימה של קבצים ותמונות, יחד עם הפעלת וידאו. יש לו גם כמה מתוכניות התמחור הטובות ביותר בשוק. אתה יכול להשיג 100 ג’יגה-בייט רק עבור $ 1 לחודש או 1TB חסון עבור 5 $ בלבד לחודש.

בזכות רשת השרתים העולמית של אמזון, אמזון דרייב תעלה במהירות את הנתונים שלך לענן. אנו אוהבים גם את האופן שבו לקוחות האינטרנט והנייד שלהם אטרקטיביים וקלים לשימוש. ל- Amazon Drive יש גם יכולות שיתוף הגונות. תוכלו לקרוא עליו יותר בסקירת Amazon Drive שלנו.

OneDrive של מיקרוסופט

מיקרוסופט השיגה ניטרליות פחמן בשנת 2012 והיא מחזיקה בממוצע PUE של 1.125 לכל מרכז נתונים חדש. מיקרוסופט גם מוקדשת לקיימות, ולכן היא עושה שימוש חוזר וממחזר מוצרים והופכת את מוצריה לקיימים. זה גם עושה שימוש חוזר בפסולת ומסלק באחריות את מה שהוא לא יכול להשתמש בו.

מיקרוסופט עובדת גם על “פרויקט Natick”, שבסופו של דבר יראה שמרכזי מיקרו-נתונים המופעלים באמצעות אנרגיה מתחדשת נופלים על קרקעית הים.

קבצי ממשק אינטרנט של OneDrive

מחוון התיקיות של סינכרון OneDrive

מפעיל האפליקציות של OneDrive

יצירת שיתוף קבצי קישור

OneDrive Word Online

קודם

הבא

הנוהגים הידידותיים לסביבה של מיקרוסופט כוללים את מרכזי הנתונים של Azure של מיקרוסופט, שמפעילים את Microsoft OneDrive, זהו שירות האחסון בענן.

OneDrive מעניק לך גישה ל- Office Online, Skype, Outlook, OneNote (עיין בסקירת OneNote שלנו למידע נוסף על האפליקציה לרישום הערות) ולתכונות רבות אחרות מהענק מבוסס רדמונד. לא תצטרך לרוקן את הארנק כדי להשתמש בו, מכיוון שלתוכניות של OneDrive יש מחירים הוגנים. תוכנית 1TB תחזיר לך רק 6 דולר לחודש.

בנוסף, אנו אוהבים עד כמה הלקוחות השולחניים, האינטרנטיים והניידים שלהם מושכים. הם פשוטים ולא יעבירו לך סוגיות. באפשרותך גם לשתף קבצים ולשתף אותם פעולה תוך אבטחת יכולת לשיתוף קבצים. למידע נוסף על השיתוף של OneDrive, קרא את סקירת OneDrive שלנו.

טרסורית

כמו הרשומה הקודמת, Tresorit משתמשת בשרתי Microsoft Azure, כך שהיא ידידותית לסביבה. Tresorit יכולה להציג תצוגה מקדימה של הקבצים שלך, אך אין לה אפליקציות פרודוקטיביות מקוריות או יכולת להשתלב עם אפליקציות של צד שלישי..

Tresorit-homepage-2019

זה לא משתלב עם אפליקציות אחרות מכיוון שהוא שומר על רמת אבטחה גבוהה. אולם זה מגיע למחיר תלול מכיוון ש- Tresorit יקרה יותר משירותים אחרים ברשימה זו. התוכנית הזולה ביותר שלה היא 12.50 דולר לחודש. עם זאת, Tresorit הוא שירות שמיועד לעסקים קטנים, כך שהתמחור שלו מובן.

ל- Tresorit יש גם יכולות שיתוף קבצים חזקות שלא חסרות כל אפשרויות אבטחה. נוסף על כך, מהירויות העלאה וההורדה של הקבצים שלה מהירות. תוכל לקרוא עוד על Tresorit ועל מאפייני האבטחה המקיפים שלה בסקירת Tresorit שלנו.

מחשבות אחרונות

להצבת הנתונים שלך בענן יש יתרונות שלא רק עוזרים לך להיות פרודוקטיבי יותר ולתפוס פחות מקום במחשבים שלך, אלא גם להפחית את טביעת הרגל שלך בפחמן. אתה לא צריך לחפש קשה אחר שירות ירוק מכיוון שרוב השמות הגדולים בתעשיית הטכנולוגיה (והענן) כבר הפחיתו את טביעת הרגל שלהם בפחמן.

פירטנו כמה שירותים במאמר זה, ורובם מוצגים ברשימת ההשוואה הטובה ביותר לאחסון ענן שלנו. אם עדיין אינך בטוח מה השירות הטוב ביותר עבורך, עיין במדריך הטוב ביותר לאחסון ענן שלנו. יש לנו גם מאמר שמפרט את אחסון הענן הטוב ביותר למלכ”רים.

מרכזי נתונים בהיקפים גדולים חסכוניים יותר באנרגיה, אך לפי ה- Independent, ענף מרכזי הנתונים המתרחב יצרוך פי שלושה יותר אנרגיה בעשור הבא, כך שיהיה צורך במאמץ מוגבר לעמוד בדרישות החדשות.. 

מה אתם חושבים על אחסון ענן ירוק ועתידו? ספרו לנו בתגובות למטה. תודה שקראת.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map