כיצד לגבות מקינטוש לכונן קשיח חיצוני בשנת 2020

מחשבי Apple Mac עשויים להיות בנויים ומלאים בתכונות, אך רכישת Mac לא אומר שאתה בטוח מאובדן נתונים. כל הטכנולוגיות הטובות יכולות להיכשל, וחשוב לדעת כיצד לגבות מקינטוש לכונן קשיח חיצוני כך שהנתונים שלך יישמרו בטוחים במשבר.


למרבה המזל, יש כמה דרכים לשמור על הגיבוי של ה- Mac שלך. אתה יכול להעתיק את הקבצים שלך באופן ידני לכונן חיצוני, אתה יכול להשתמש ביישום Time Machine המובנה כדי לסנכרן את הקבצים שלך במקום או לשמור את הקבצים שלך באמצעות שירות גיבוי ענן של צד שלישי..

לפני שתתחיל, זכור להימנע מכמה מטעויות הגיבוי הנפוצות. תצטרך גם לוודא שהשקעת באחד מהכוננים הקשיחים החיצוניים הטובים ביותר עבור ה- Mac שלך.

כיצד לגבות מקינטוש לכונן קשיח חיצוני

אם ברצונך לגבות את קבצי ה- Mac שלך, הפיתרון הקל ביותר הוא להשתמש ב- Time Machine, אך יש לכך בעיות מסוימות, במיוחד אם ברצונך לגשת לקבצים שלך במכשירים אחרים. מחשבי Windows, למשל, אינם יכולים לקרוא את מערכת הקבצים HFS + שאפל משתמשת בכוננים עם Time Machine.

אם זו לא בעיה, אל תהסס להשתמש ב- Time Machine, אותו אנו מתארים בהרחבה בהמשך. אחרת, השתמש בכונן קשיח חיצוני המעוצב במערכות קבצים FAT32 או exFAT. 

מק שמריץ macOS יכול לקרוא כוננים המעוצבים עם FAT32 או exFAT, כמו גם מחשבי Windows. כונן FAT32 יכול לתמוך רק בקבצים בגודל של עד 4 ג’יגה-בייט, כך exFAT תהיה אלטרנטיבה טובה יותר. כדי לאתחל את הכונן החיצוני שלך ל- exFAT או FAT32, פתח את האפליקציה Disk Utility. אתה יכול לגשת לתיקיה זו מהתיקיה “אחרת” בלוח השקת Apple שלך.

macOS-Launch-Disk-Utility

אם עדיין לא פורמת את הכונן שלך, macOS יגיד לך אוטומטית שלא ניתן לזהות את הכונן. אם אתה רואה תיבת תצוגה זו, לחץ על “אתחול” כדי לפתוח באופן אוטומטי את יישום השירות לדיסק במקום זאת.

macOS-Disk-Not-Recognized-Box

בתפריט השמאלי של אפליקציית Disk Disk, אתה אמור לראות את הכונן שלך מופיע בכרטיסייה “חיצונית”. לחץ על הכונן שלך ובחר בלחצן “מחק” בתפריט שבראש.

macOS-Disk-Utilty-Erase

תן לכונן החיצוני שם מתאים בתיבת הטקסט “שם”. בתפריט הנפתח “פורמט”, בחר “MS-DOS (FAT)” כדי לעצב כ FAT32, או “ExFAT” כדי לעצב את הכונן שלך כ- exFAT.

macOS-Disk-Utility-Select-FS

אם האפשרות זמינה, בחר “רשומת אתחול ראשית” מהתפריט הנפתח “ערכת” ולחץ על כפתור “מחק” כדי להתחיל את עיצוב הכונן שלך..

macOS-Disk-Utility-Format-Complete

לאחר כונן מעוצב, לחץ על “סיים” ואז צא מאפליקציית השירות לדיסק. מכאן, פתח את Finder, סייר הקבצים של macOS, ואז בחר את הכונן החיצוני שלך מהכרטיסייה “מיקומים” בתפריט השמאלי..

macOS-Finder-Locations-הכרטיסייה

אתה רוצה לפתוח חלון Finder שני כדי לאפשר לך להעביר קבצים בקלות מכונן ה- Mac שלך לכונן הקשיח החיצוני. לשם כך, לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על סמל Finder במעגן בתחתית ולחץ על “חלון finder חדש” כדי לפתוח חלון שני.

macOS-Finder-Window-Window

זה לא תהליך אוטומטי, כך שתצטרך להתחיל להעביר או להעתיק קבצים מחלון לחלון אחר. הדרך הקלה ביותר לעשות זאת היא לפתוח את הכונן הקשיח החיצוני בחלון Finder אחד תוך נגישה של הקבצים והתיקיות החשובים מהחלון השני..

תצטרך לעשות זאת על בסיס קבוע אם תרצה לגבות את הקבצים שלך. לחלופין, אתה יכול להשתמש בפתרון גיבוי של Mac שיעתיק אוטומטית את הקבצים שלך לכונן שלך.

כיצד לגבות מקינטוש לכונן קשיח חיצוני

 1. הכנס את הכונן שלך והשתמש באפליקציית כלי הדיסק כדי לאתחל אותו.
 2. פתח שני חלונות Finder. אחד צריך להראות את הכונן הפנימי שלך, ואילו השני צריך להציג את הכונן החיצוני שלך.
 3. העבר או העתק את הקבצים והתיקיות שברצונך לשמור מהכונן הפנימי לכונן החיצוני.

כיצד לבדוק אחסון ב- Mac

לפני שאתה מגבה את הקבצים שלך לכונן חיצוני, עליך לבדוק את האחסון שלך. אתה יכול לעשות זאת מתוך האפליקציה Disk Utility.

מכאן תוכלו להריץ את תהליך “עזרה ראשונה”. פעולה זו תסרוק את הכונן שלך אחר שגיאות, ובמידת האפשר תתקן אותם אוטומטית עבורך. עליך לעשות זאת גם בכונן הקשיח הפנימי של Mac וגם בכונן הקשיח החיצוני.

macOS-Disk-Utility- עזרה ראשונה

אם ה- MacOS שלך לא מצליח לתקן את השגיאות בכונן החיצוני לאחר הפעלת תהליך “עזרה ראשונה”, עליך לבדוק החלפתו לפני גיבוי הקבצים שלך. בחירת המותג הנכון בכונן הקשיח חשובה, מכיוון שיש יצרנים המועדים יותר לכישלון. עליך לבחון את רכישת הכונן הקשיח החיצוני האמין ביותר עבור הגיבויים שלך ב- Mac.

אולם ברוב המקרים, תהליך “עזרה ראשונה” אמור להסתיים אוטומטית לאחר פרק זמן. זה עשוי להשתנות, תלוי בגודל הכונן שלך ושגיאות אפשריות שנמצאו.

macOS-Disk-Utility- עזרה ראשונה-השלמה

עליך לבצע בדיקה זו גם בכונן הפנימי שלך. אם תהליך “העזרה הראשונה” מגלה שגיאות, הדבר עשוי להצביע על כשל חומרה אפשרי בכונן הקשיח של מק. אם זה המקרה, תצטרך להתחיל לגבות את הקבצים שלך מייד ללא דיחוי.

כיצד לגבות מק

למרות שגיבוי ה- Mac שלך עם כונן קשיח חיצוני הוא הגיוני, ישנן חלופות. כפי שמראות ביקורות הגיבוי המקוון שלנו, ישנם מספר פתרונות מקוונים לגיבוי בענן בהם תוכלו להשתמש עם ה- Mac שלכם במקום זאת.

פתרונות ענן מציעים אחסון בלתי מוגבל, תוך צמצום הסיכוי לאבד את הנתונים שלך. אם אתה שומר על הכונן הקשיח החיצוני באותו מיקום כמו ה- Mac שלך, אתה מסתכן באובדן שניהם אם ייגרם נזק או אובדן פיזי, כמו נזק באש או גניבה.. 

פתרון ענן מסיר את האיום הזה. אם אתה מגבה לספק מקוון, כגון Backblaze, תקבל אחסון נתונים בלתי מוגבל (עיין בסקירת Backblaze שלנו). משמעות הדבר היא שאתה יכול ליצור עותק שלם של הכונן הקשיח הפנימי שלך ב- Mac ולאחסן אותו באופן מקוון לצורך אחזור.

אתה יכול גם להשתמש בשירות גיבוי שתוכנן במיוחד כדי להגן עליך מפני תקלות חומרה, כגון Acronis True Image (עיין בסקירת Acronis True Image שלנו). פיתרון זה יוצר גיבוי תמונות של הכונן שלך ומאחסן אותו בצורה מאובטחת בענן.

לאיזו שיטה היא המועדפת עליך, אתה לא צריך להסתמך על גיבוי יחיד עבור ה- Mac שלך. גיבוי לכונן קשיח חיצוני ולשירות גיבוי מקוון שומר על בטיחות הנתונים שלך, כל אשר יקרה לחומרה שלך.

מכונת זמן

דיברנו כיצד לבצע גיבוי ידני של קבצים ותיקיות בודדים לכונן חיצוני, אך אם ברצונך לגבות את כל המחשב שלך, מכונת הזמן המובנית של Apple תהיה האפשרות הראשונה שרוב בעלי ה- Mac ישקלו בה.

מכונת זמן יכולה ליצור תמונות של שעה, יומית ושבועית של הנתונים שלך, אותם היא שומרת לכוננים קשיחים חיצוניים או לאחסון רשת. אינך יכול לסנכרן גיבויים של Time Machine ל- iCloud, שירות האחסון בענן של Apple, אך אתה יכול לסנכרן את הגיבויים של Time Machine לענן באמצעות שירותי גיבוי ענן של צד שלישי.. 

הדבר תלוי בספק אחסון הענן בו בחרתם להשתמש. שירותים כמו Backblaze או Carbonite (עיין בסקירת Carbonite שלנו) תומכים ב- macOS, אך תצטרך להגדיר שירותים אלה לסנכרון הגיבויים שלך ב- Time Machine.

באפשרותך להגדיר מכונת זמן מאפליקציית העדפות המערכת שלך, שככל הנראה נמצאת במעגן האפליקציות שלך. אתה יכול למצוא אותו גם מ- Launchpad. מכאן, לחץ על מכונת זמן.

הפעלת macOS-Time-Machine

בתפריט ההגדרות של מכונת הזמן, לחץ על כפתור “בחר דיסק גיבוי”. בחר בכונן החיצוני שלך מהתפריט, ולחץ על “השתמש בדיסק” כדי לאשר אותו ככונן הגיבוי של Time Machine.

אם ברצונך להצפין את הגיבויים שלך ב- Time Machine, הקפד ללחוץ על תיבת הסימון “הצפן גיבויים” לפני שתלחץ על כפתור “השתמש בדיסק”..

macOS-Time-Machine-Select-Drive

תחילה יהיה צורך למחוק את הכונן הקשיח החיצוני שלך אם הוא משתמש במערכת קבצים שאינה של Apple, כגון FAT32, NTFS או exFAT. פירוש הדבר שלא ניתן לערבב ולהתאים פיתרון גיבוי ידני כמו שתיארנו לעיל עם גיבויים של Time Machine באותו הכונן. אם ברצונך להמשיך, לחץ על כפתור “מחק” כדי להתחיל למחוק את הכונן שלך.

macOS-Time-Machine-Delete-Drive

לאחר ש Time Machine הגדיר את הכונן שלך, הקפד ללחוץ על תיבת הסימון “גיבוי אוטומטי” כדי לאפשר גיבויים אוטומטיים. עם זאת, הכונן החיצוני שלך צריך להישאר מחובר ל- Mac שלך כדי שאפשרות זו תעבוד.

הגיבוי הראשון של Time Machine ייקח זמן, מכיוון שהוא מצלם תמונת מצב מלאה של הכונן שלך. תמונות לעתיד יכללו רק קבצים שהשתנו מאז הגיבוי האחרון, כדי למנוע שימוש אחסון מיותר. משמעות הדבר היא שהגיבויים העתידיים שלך ב- Time Machine יהיו מהירים יותר לעיבוד.

מחשבות אחרונות

בין אם אתה מעתיק ידנית את הקבצים שלך, משתמש במכונת הזמן של אפל ובין אם אתה מסתמך על שירות גיבוי בענן, חשוב שתבצע גיבויים קבועים של קבצי ה- Mac והתיקיות החשובים שלך. אנו ממליצים להשתמש בכונן קשיח חיצוני, במיוחד עבור גיבויים גדולים, אך כדאי לשקול לשלב אלה עם שירות ענן לטווח הארוך.

השימוש בכונן קשיח חיצוני 1TB הוא המינימום היחיד שאנחנו ממליץ עליו לפיתרון גיבוי ארוך טווח של Mac. אתה יכול לבדוק את ההמלצות שלנו על הכוננים הקשיחים החיצוניים הטובים ביותר של 1TB או לחפש כמה מאמרי חומרה אחרים עבור חלופות.

האם אתה משתמש בכונן קשיח חיצוני לגיבויים שלך ב- Mac, או שאתה מעדיף פתרונות אחסון בענן? ספר לנו את האסטרטגיה שלך לגיבויים של Mac בהערות שלהלן. תודה שקראתם.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map