אחסון ענן הטוב ביותר עבור וידאו 2020

בין אם מדובר בסרטוני בית, מצליחי חופשה או בזכרונות של פעם בחיים שאתה מחפש לחסוך, והבטיחה שיש לך מספיק שטח אחסון כדי לשמור את הסרטונים שלך היא חיונית. במקום להסתכן עליהם בכונן קשיח מקומי, עליך לחשוב על אחסון בענן. 

זה מוציא את הטרחה מאחסון אוסף הווידאו שלך, במיוחד עם רזולוציות וידיאו הולכות וגדלות (וגדלי קבצים). כדי לעזור לך להחליט מהו שירות אחסון הענן הטוב ביותר לווידיאו, הרכבנו רשימה קצרה שתעזור לך לנפות את הטוב, הרע והמכוער באמת. יש לנו שמונה ספקים שתוכלו להציץ בהם, כל אחד עם היתרונות והחסרונות שלהם.

מה האחסון הטוב ביותר בענן עבור וידאו?

אנו נגיד לך מייד ש- pCloud הוא השירות שאנו ממליצים עליו כאחסון הענן הטוב ביותר לווידיאו כרגע. זה מגיע עם אחסון של עד 2 TB, ללא הגבלת גודל קובץ, נגן מדיה משולב ואפליקציות סלולריות שיעלו אוטומטית את הסרטונים שלכם בזמן שאתם מצלמים אותם. עם זאת, יש לנו את הדירוג המלא למטה.

  1. pCloud
  2. Sync.com
  3. גוגל דרייב
  4. מגה
  5. אמזון דרייב
  6. Dropbox
  7. SugarSync
  8. קופסא

Sync.com לא נמצאת הרחק מאחור במקום השני, וגם הספקים האחרים שלנו לא נוראים. בואו לעבור על כל ספק שיעזור לכם לקבל את ההחלטה.

1. pCloud

נתחיל בבחירה העליונה שלנו לאחסון ענן וידיאו. זה כבר מזמן אחד האהובים עלינו, וכפי שדיברנו עליו בסקירת ה- pCloud שלנו, ישנם הרבה יתרונות, כולל תכונות האבטחה המובילות שלו, תוכניות אחסון נוחות, אפשרויות שיתוף נהדרות ונגן מדיה מובנה שמנגן וידיאו מרכזי. פורמטים. זה עובד טוב גם בשולחן העבודה וגם באפליקציה הסלולרית שלו.

pcloud-desktop-app

אם אתה עובד עם קבצי וידאו גדולים של 4K או 8K, אתה תשמח עם pCloud. זה לא מגביל אותך לפי גודל קובץ, כלומר אתה יכול להעלות קבצי וידאו ענקיים ללא כל בעיה. זה מגיע, כאמור, עם נגן מדיה מובנה שיאפשר לך לצפות בסרטונים השמורים מדפדפן האינטרנט המועדף עליך..

נגן המדיה של pCloud עשוי להזדקק להמיר את הסרטונים הללו עבורך לפני שהוא מפעיל אותם, אך הוא מבצע זאת באופן אוטומטי. זה לא יחליף את הקבצים המקוריים שלך, אבל זה ייתן לך עותק ידידותי לאינטרנט שאתה יכול לשחק בלי להפיץ באינטרנט.

גם מכשירים ניידים נתמכים היטב. אפליקציות ה- Android וה- iOS שלה מאפשרות לך לגשת לכונן הענן המקוון שלך, וההעלאה האוטומטית שלה מאפשרת לך לגבות ברציפות את הקבצים שלך באופן רציף..

הצעות pCloud

אינך צריך לשלם לשירותי ניסיון של pCloud, פשוט הזן את כתובת הדוא”ל שלך. עם אחסון מקוון חינם של עד 10 ג’יגה-בתים, אתה יכול לנסות את רוב הפיצ’רים המוצעים מבלי לשלם דבר. תוכניות בתשלום מתחילות ב- pCloud, עם תוכניות בגודל הכונן הקשיח שוות ערך ל 500 ג’יגה-בתים או 2 טרה-בתים.

התוכנית החינמית אינה כוללת הגנת סיסמא ותאריכי תפוגה של קבצים ציבוריים, וכך גם קידוד ידע אפס. אם אתה מודאג לגבי אבטחת הווידאו שלך, תצטרך להירשם לתכנית בתשלום.

2. Sync.com

אם pCloud לא היה בתמונה, Sync.com הייתה האפשרות מספר אחת שלנו. עם זאת, זה כרגע ראשן ראוי, והוא עדיין נחשב לאחד מאחסני הענן הטובים ביותר לתמונות ווידאו, כפי שעולה מהסקירה הקודמת של Sync.com..

sync.com-sync-web-app

נתחיל בחוקי פרטיות. כחברה מבוססת קנדה, Sync.com מנצלת את אחד מחוקי הפרטיות הטובים והתומכים ביותר בעולם. זה מסביר מדוע גם הוא דורש דירוג גבוה ברשימת הקצרים המאוחסנים ביותר בתחום אחסון ענן שלנו.

כמו pCloud, ל- Sync.com יש תוכנית בחינם עם מערכת הפניות נדיבה. מחוץ לקופסה, Sync.com מציע שטח אחסון מצומצם למדי של 5 ג’יגה-בייט, שהם כמחצית מהאחסון ש- pCloud מציע בחינם. עם זאת, תוכלו להרחיב זאת עם נפח אחסון נוסף של עד 20 ג’יגה-בייט, הודות להפניות למשתמשים חדשים. כל הרשמה שתשיג מוסיפה 1GB נוסף למגבלת האחסון שלך.

זה דורש קצת מאמץ, אבל זו עמדה נדיבה יותר מאשר pCloud או ספקים אחרים כמו MEGA, שיש לה מדיניות של להוסיף שטח אחסון להפניות שתוקפן יפוג תוך שנה..

תמחור אחסון בענן של Sync.com

Sync.com מציעה תוכניות אחסון בין 200 ג’יגה-בייט ל -4 טרה-בתים, שנעו בין 60 ל -180 דולר לשנה. כמנוי שלך, אתה משיג אבטחה ברמה העליונה עבור קבצי הווידיאו שלך, עם אחד הפתרונות הטובים ביותר לאחסון ענן בתחום הענן בשוק. קידוד AES 256 סיביות מוצע, יחד עם אימות דו-גורמי כדי לשמור על חשבונך מאבטח מפני האקרים.

אתה גם זוכה לכמות בריאה של תכונות מעשיות עבור הכסף שלך. Sync.com מציע גרסת קבצים למשך עד חודש, הגנה באמצעות סיסמא להגנה על הסרטונים הרגישים ביותר שלך ומערכת חשבון חזקה המאפשרת לך לפקח על הגישה לחשבונך. אתה יכול גם להסיר מרחוק גישה למשתמשים ולנגב קבצים מהתקנים מקושרים.

גם מנויי Sync.com אינם צריכים לדאוג לגדלי קבצים. בדומה ל- pCloud, ל- Sync.com אין מגבלות קבצים, כלומר הסרטונים שלך יכולים להיות גדולים כמו שאתה צריך שהם יהיו. לרוע המזל, בעוד ש- pCloud מאפשר הפעלת מדיה ישירות מאתר האינטרנט שלה או מהאפליקציה המסופקת, Sync.com אינו מספק תכונה זו.

אם אתה סקרן לגבי ההבדלים בין Sync.com ו- pCloud, אתה יכול להסתכל בסקירת Sync.com לעומת pCloud שלנו.

3. Google Drive

כראשון מחברות הטכנולוגיה המסיביות שהגיע לרשימה זו, גוגל דרייב מרוויח מקום שלישי נדיב ברשימת המקומות הטובים ביותר לאחסון ענן עבור קבצי וידאו. זהו ספק טוב ומסביב, בזכות חבילת משרדים עוצמתית ומשולבת המתחרה ב- Microsoft Office ו- 15GB של שטח אחסון בחינם, כפי שמסביר סקירת Google Drive הקודמת שלנו..

sync.com-sync-web-app

אם יש לך חשבון גוגל, אתה כבר יודע עם מה אתה מתמודד כשמדובר ב- Google Drive. שטח האחסון הכלול ב- Drive מתפשט על כל חבילת המוצרים של גוגל, מ- Gmail לתמונות Google, והאפליקציות הניידות המשויכות להם. 

בניגוד ל- Sync.com, ל- Google אין מוניטין מהממים ביחס לפרטיות. אירועים קודמים בהם גוגל התייחס לקבצים, תוך סיום חשבונות של כל משתמש שהוא לא מסתייג מהם, עשויים להיות עניינים. 

הדבר הטוב ביותר לעשות, במיוחד ללא הצפנה כלולה לקבצים המוצעים, הוא להשתמש ב- Google Drive עם פיתרון כמו Boxcryptor להגנה הטובה ביותר..

אחסון וידאו ללא הגבלה

מה שגורם ל- Google Drive להתבלט, במיוחד בהשוואה לחלק מהספקים האחרים ברשימה זו, הוא שהוא מציע אחסון תמונות ווידאו ללא הגבלה, מה שהופך אותו לאחד האחסנים המקוונים הטובים ביותר לתמונות ווידאו. פירוש הדבר שתמונות וסרטונים לא יחולו על מגבלת 15GB בחינם או על מגבלות אחסון בתשלום שלאחר מכן.

יש לך גם מספר דרכים לשתף סרטונים ישירות במדיה החברתית, וזה יתרון גדול אם אתה מתעדכן בחשבונות הפייסבוק והאינסטגרם שלך..

לפני שאתה ממהר לפתוח חשבון גוגל, ישנם כמה אזהרות חשובות, מכיוון שרק פורמטי וידאו מסוימים כלולים באחסון הקבצים הבלתי מוגבל. תצטרך להשתמש באפשרות הגיבוי “באיכות גבוהה” כדי להמיר את הסרטונים שלך לאיכות 1080p באמצעות אפליקציית תמונות Google, או שהם יספרו למגבלת האחסון הכוללת שלך ב- Google Drive.

עם נפח אחסון של 15 ג’יגה-בתים כלול בחינם, הדבר לא יאפשר לך לחסוך יותר מדי קטעי וידאו באיכות 1080p או באיכות גבוהה יותר. לשם כך, תצטרך לחשוב על תשלום נוסף, כאשר תמחור של כונן Google יתחיל ב- $ 19.99 לשנה עבור שטח אחסון נוסף של 100 ג’יגה-בייט, עד 2 טרה-בתים עבור $ 99.99 לשנה.. 

מנוי בתשלום יפתח את היכולת לחלוק את מגבלת האחסון הגדולה יותר שלך עם בני משפחה אחרים, מה שהופך את Google Drive לאופציה טובה לאיסוף אלבום משפחתי גדול עם הזיכרונות היקרים ביותר שלך..

השירות אינו מושלם (הוא חסר העתקה ברמת חסימת, כך שיהיה מעט איטי להעלות את הקבצים שלך), אבל זה גם אחד משירותי הענן הקלים ביותר שתוכלו לבחור להשתמש בהם, עם ממשק משתמש טוב וזול תמחור.

4. מגה

MEGA הוא אזכור תכוף ברשימות אחסון הענן שלנו בגלל תוכנית בחינם נדיבה להפליא שמציעה שטח אחסון של עד 50 ג’יגה-בייט ללא כל תשלומי נדרש..

מגה

זה מסגנן את עצמו כ”חברת הפרטיות “וכפי שמסביר סקירת MEGA שלנו, זו אינה הערכה לא הוגנת, אפילו לא במחלוקת סביב קים דוטקום, מייסד MEGA.

למרות שהוא כבר לא מעורב בפעולות MEGA, נחישותו של דוטקום לבנות מקלט להצפנה עבור נתונים – נקייה מהפרעות ממשלתיות – נותרה בעינה.

אחסון ענן חינם

מרשים ככל שהשם הוא, מה שמושך יותר את העין הוא כמות האחסון המקוון שמ MEGA מציע. יש כמה לולאות שעליך לקפוץ עליהם בכדי להשיג 50GB בחינם, אבל זה נדיב משמעותית מהתכניות החינמיות שמציעות חלק מהמתחרות האחרות שלה..

משתמשי MEGA חדשים מתחילים עם שטח אחסון של 15 ג’יגה-בייט, עם 35GB נוסף המצורף למשך 30 יום. ניתן להוסיף אחסון נוסף של 10 ג’יגה-בתים, 15 ג’יגה-בייט ו -20 ג’יגה-בייט לחשבונך על ידי הפניית משתמשים חדשים והתקנת אפליקציות שולחן העבודה והנייד. עם זאת, תוקפם יפוג לאחר מספר ימים מסוים (בין 180 ל- 365 יום, תלוי בהישג).

לאחר שתחזור לברירת המחדל של 15 ג’יגה-בתים לאחסון בחינם, תצטרך להפנות משתמשים כדי לשמור על מגבלותיך, אם אינך מוכן לשלם. עם זאת, כל הרשמה מרוויחה 10GB נוספים. אחרת, תצטרך לבדוק אם לשלם עבור מנוי MEGA.

זהו אזור בולט נוסף, כאשר MEGA מציע החל מ- 200 ג’יגה-בייט לאחסון של 8 טרה-בתים, בין 5 ל -30 דולר לחודש. יש כמה מגבלות העברה (מ- 1TB ל- 16TB), שעשויות להשפיע עליך אם אתה חושב לגשת לאוסף שלך הרבה.

זה לא זול כמו האפשרות המובילה שלנו, pCloud, אך היא מציעה נפח אחסון רב יותר, עם מקסימום 8 טרה-בתים לעומת מקסימום 2tB של pCloud. אולם לא מדובר רק באחסון, מכיוון שתקבלו גישה למספר תכונות פרימיום, כולל מתקן צ’אט מאובטח וגרסת קבצים לעדכוני קבצים קבועים..

5. אמזון דרייב

כאחת מחברות הטק הגדולות, אמזון יכולה לספק את פיתרון האחסון בענן שלה בעלות זולה יותר ממתחרות כמו MEGA. אמזון דרייב היא התוצאה, ולמרות שבדיקת אמזון דרייב שלנו מראה שהיא לא חסרת בעיות, היא בהחלט מתמודדת ראויה להיות בחמישייה המובילה שלנו..

אמזון דרייב

אחת התכונות הגדולות והבלטות של אמזון דרייב היא אחסון התמונות הבלתי מוגבל שלה. אם אתם מחפשים שירות שיכול לשמש ככספת האולטימטיבית לסרטונים והתמונות הביתיים שלכם, זה מתמודד, במיוחד שהוא מגיע בחינם עבור חברי אמזון פריים.

אם אתם גרים תחת סלע, ​​אמזון פריים היא חבילת המנויים של אמזון הכוללת משלוח למחרת בחינם למוצרי אמזון, יחד עם שירותים מקוונים אחרים הכוללים אמזון פריים וידיאו (עם סרטים והזרמת טלוויזיה) ואת נפח האחסון 5GB בחינם שאמזון. כונן מספק.

תמחור של אמזון דרייב

חבל שהאחסון הבלתי מוגבל לא נמשך לכלול וידיאו, אך עדיין כדאי לקחת בחשבון את אמזון דרייב. עם זאת, יהיה עליך להגדיל את האחסון שלך כדי לשמור הרבה תוכן וידאו. 100 ג’יגה-בייט של אמזון דרייב תחזיר לך 19.99 $ לשנה, בעוד שטח אחסון של 1TB יעלה לך 59.99 $ לשנה. 

עם זאת, תצטרך לזכור את העלות המקדימה של אמזון פריים. כל שטח אחסון נוסף שתרכוש יהיה בראש המינוי של פריים, שמחירו 119 $ לשנה. שלא כמו כונן Google, היא מציעה העתקה ברמת חסימת, עם כלים מקיפים הכלולים ביישומי שולחן העבודה שלה כדי לעזור לך להגביל את מהירויות הסנכרון שלך ולמנוע האטה.

בצד הבהיר, שילוב כבד זה אומר שאתה יכול לשחק תוכן וידאו משלך באפליקציית Amazon Prime, הזמינה לטלוויזיה ולמכשירים הניידים שלך..

6. Dropbox

למרות שזה לא אחסון הענן הטוב ביותר לזרמת וידיאו, נגן המדיה המובנה של Dropbox ותוכניות אחסון זולות למדי הופכים אותו לאופציה פוטנציאלית עבור אלה שמחפשים ספק מקוון פשוט וקל לשימוש לאוסף הווידאו שלהם, כשסקירת Dropbox שלנו בוחנת.

dropbox-web-app

אנו מדגישים “זול” מכיוון שלמרות ש- Dropbox מציעה תוכנית בחינם, אתה מוגבל ל -2 ג’יגה-בתים. זה דבר זעיר לכל אוסף סרטונים פוטנציאלי, כלומר תצטרך לשלם אם אתה שוקל להשתמש ב- Dropbox, או שתצטרך להכות קשה את ההפניות, עם 500MB להוסיף לכל הרשמה שתשיג.

גם תכונותיו מוגבלות. אתה יכול לשתף קבצים, אך אינך יכול להגן עליהם באמצעות סיסמה או להוסיף תאריכי תפוגה לקישורים ציבוריים לקבצים שאתה יוצר. אולם זהו ספק מהיר עם סינכרון קבצים ברמת חסימת כדי להאיץ את התהליך.

Dropbox מאפשר לך גם להפעיל את קבצי הווידאו שלך היישר מהדפדפן, מבלי שתצטרך אפליקציה של צד שלישי.

תמחור של Dropbox

למרות שזה עדיין די זול, לצערנו Dropbox אינה הספק התחרותי ביותר. מבט על Dropbox לעומת Google Drive מראה כי עבור אותה כמות אחסון של 2TB תשלם כפול עם Dropbox (99.99 $ לעומת 198.96 $ לשנה).

Dropbox אכן מציעה תוכנית זולה יותר, כאשר שטח אחסון של 1 TB מוצע במחיר של 99 דולר לשנה (או 9.99 דולר לחודש בתכנית החודשית). עם זאת, התוכנית הטובה ביותר היא תוכנית אחסון הענן הבלתי מוגבלת, אשר קודם לכן דורגנו כאחת מתוכניות האחסון המקוונות הטובות ביותר בשוק..

תמורת 240 $ לשנה (או 25 $ לחודש בתכנית החודשית), תקבל אחסון קבצים בלתי מוגבל. זוהי אפשרות יקרה אך יכולה לעבוד היטב עבור משתמשים עם אוסף גדול של סרטונים. Dropbox מגיע גם עם אפליקציות פשוטות להתקנה ושכחה עבור אנדרואיד, iOS, macOS ו- Windows. 

כאב של ספקי ענן מודרניים, ל- Dropbox יש הרבה חיובי, אך זה לא תמיד היה המקרה. הפרות נתונים קודמות והיעדר הצפנת אפס-ידע עלולות להכביד עבור ממוקדי הפרטיות, במיוחד עבור סרטונים רגישים. קרא את היצירה שלנו Dropbox לעומת Google Drive לעומת OneDrive כדי לראות כיצד הוא משתווה לספקי אחסון בענן אחרים.

7. קופסה

התיבה ככל הנראה לא תהיה הכונן הענן הראשון שעשיתם לחשוב עליו לארח את אוסף הווידיאו שלכם. ראשית, כפי שמסביר סקירת התיבות שלנו, Box היא בעיקר פיתרון אחסון ארגוני המתמקד יותר ביישומי הפרודוקטיביות שלו מאשר בכל מיקוד מסוים באחסון וידאו..

תיבת-אינטרנט-לקוח

עם זאת, עם תוכניות אחסון בלתי מוגבלות זמינות, בוקס יכול בהחלט להיות אחד האחסנים הטובים ביותר בענן עבור עורכי וידאו. זה הפך לאחד משירותי ה- EFSS הטובים ביותר, עם הצפנת קבצים פרטית ושילוב עם סוויטות משרד גדולות, Microsoft Office ו- Google Docs..

Box נראית כמו Dropbox ובמיוחד לקוח האינטרנט שלה, עם חווית משתמש דומה לאתחול. סנכרון קבצים מקל על שיתוף קבצי וידאו בין כל המכשירים שלך, כולל המכשירים הניידים שלך.

מכיוון שהיא מציעה תוכניות עסקיות, Box מבטיחה את האבטחה המרבית האפשרית עבור הקבצים שלך, עם קידוד AES 256 סיביות ובדיקת חדירה קבועה המתוכננת להגביל את הסיכוי להפרת נתונים פוגעת. 

תמחור תיבות

עבור שטח אחסון של 100 ג’יגה-בייט בתוכנית Starter הבסיסית, Box יקר יותר מאופציות כמו גוגל דרייב שגובה 19.99 דולר לשנה עבור אותה כמות אחסון. אחסון ללא הגבלה מתחיל ב 17.30 $ לחודש.

החיסרון החיסרון, במיוחד אם אתה מחפש לאחסן קבצי וידאו גדולים, הוא גודל הקובץ המוגבל. לתיבה מגבלת גודל קובץ של 5 ג’יגה-בייט, שהיא גרועה למדי, במיוחד בהשוואה לחלק מהספקים האחרים ברשימה זו.

רבות מהתכונות שמציעה Box מתמקדות בלקוחות עסקיים ולא יהיו רלוונטיות למשתמש אישי. עם זאת, האבטחה החזקה שלה, הפוטנציאל לאחסון ללא הגבלה ותאריך התפוגה להגנת הסיסמה של הקבצים הציבוריים שלה עשויים להפוך את זה לאפשרות אחסון בשדה השמאלי לאוסף הווידאו שלך.

8. SugarSync

SugarSync יכול להיות אחד הגדולים, אך זה לא, שכן סקירת SugarSync שלנו בוחנת לעומק רב יותר. יקר ומוגבל בתכונות, זה לא הספק הראשון שחשבת עליו אם חיפשת אחסון בענן לסרטונים שלך. ראשית, אין נגן מדיה מובנה, ותוכניות המחירים המוצעות יקרות במיוחד בהשוואה לשחקנים האחרים בשוק..

מעקב אחר העברת קבצי SugarSync

היתרון האמיתי היחיד של שירות זה, אם תוכלו לקרוא לו הטבה, הוא המהירות. מהירויות העלאה הן הגון, אם כי מהירויות ההורדה יכולות להיות די איטיות. למרבה הצער, כל שאר הדברים שנוכל לכסות אודות SugarSync מצביעים על שימוש בספק אחר כמו pCloud במקום זאת.

יקר ללא סיבה

המתואר באתר SugarSync כחבילה “הפופולרית ביותר”, 250GB של אחסון עולה 9.99 דולר לחודש. בינתיים 100GB עולה 7.49 דולר לחודש ו- 500GB עולה 18.95 דולר לחודש.

בואו נשווה זאת ל- pCloud, המציע שטח אחסון של 500 ג’יגה-בייט במחיר של 4.99 דולר לחודש. במשך שנה תשלם 167.52 דולר נוספים במנוי SugarSync. נתון זה לבדו אמור להספיק בכדי לדחות אותך, אבל אם זה לא כן, ממשק מתוארך והיעדר נגן מדיה מובנה כלשהו כנראה.

חסרון מרכזי נוסף הוא היעדר תכונות הפעלה מדיה מובנות. אוהבי וידיאו, סגרו את SugarSync מהרשימה שלכם וצאו במקום זאת ל- pCloud, Sync.com או Google Drive.

איך בחרנו את הספקים שלנו

אנו משתמשים באותה גישה לכל אחת מביקורות האחסון בענייני ענן שלנו. שחקנים גדולים אינם מקבלים כרטיס חופשי ואנחנו מחשיבים כל ספק לגופו. אנו בוחנים אחסון, אבטחה, תכונות, תמחור וקלות השימוש הכללית לפני שאנחנו מדרגים אותם ברשימות שלנו.

האיכות היא המלך וזו הסיבה שאנחנו אוהדים גדולים של שירותי אחסון בענן כמו pCloud, אבל זו גם הסיבה שאנחנו לא חוששים להזכיר מתמודדים בינוניים כמו SugarSync כדי לתת לך את התמונה הכללית של השוק – יבלות וכל.

מחשבות אחרונות

שמונה ספקי אחסון מקוונים מאוחר יותר, אנו מקווים שתגיע להחלטה ותבחר תוכנית אחסון המתאימה ביותר לאוסף הווידאו שלך. אם אתה עדיין לא בטוח, כמעט כל הספקים המופיעים כאן מציעים תוכנית בחינם לפתות אותך, כולל ההמלצה המובילה שלנו, pCloud.

אם pCloud אינו האפשרות עבורך, אז אלטרנטיבות איכותיות כגון Sync.com, Google Drive ו- MEGA יכולות להיות הפיתרון. לכל שירות יתרונות וחסרונות משלו, אך יתכן שתצטרך לבדוק את הסקירות האישיות של כל ספק לפני שתקבל החלטה סופית.

אם השתמשת באחד מהשירותים ברשימה זו, או אם אתה מעוניין להרחיב או לא להסכים עם הדברים שאמרנו, אנא השאר לנו תגובה מתחת למאמר זה. תודה שקראתם!

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me