10 דברים מגניבים שתוכלו לעשות עם אחסון בענן בשנת 2020

למרות מה שהשם מרמז, יש יותר “אחסון בענן” יותר מאשר רק אחסון קבצים. אחרת, אתה יכול פשוט לאחסן קבצים בשרת ולהסתיים איתו, מבלי שתצטרך להשתמש בשירותי אחסון ענן ייעודיים. 


עם זאת, שירותי הענן של ימינו התפתחו כדי לספק פונקציות רבות אחרות. במאמר זה, אנו הולכים להדגיש עשרה דברים מגניבים שתוכלו לעשות עם אחסון בענן.

אם תרצה לדעת יותר על אחסון בענן או על השירותים המועדפים שלנו, עיין במאמר שלנו על אפשרויות אחסון הענן הטובות ביותר. כמו כן, ברצוננו לציין כי אחסון וגיבוי הם בעלי חיים שונים מאוד, כך שאם אתה רוצה לדעת יותר על זה, קרא את מאמר האחסון בענן לעומת הגיבוי המקוון שלנו.. 

עכשיו, מבלי להתייחס יותר, בואו נסתכל על כל הדברים המעניינים שתוכלו לעשות עם אחסון בענן.

1. צור ושתף אלבומי תמונות

ימי הצילומים המודפסים עברו ברובם, עכשיו אתה יכול לצלם מאות תמונות דיגיטליות ללא כל בעיה. עם זאת, אם יקרה משהו למכשירים שלך, זה יכול להיות אובדן של כל התמונות האלה. אחסון בענן הוא הפיתרון האידיאלי.

למרות שאתה יכול פשוט להעלות תמונות וליצור אלבומים באמצעות כל שירות אחסון בענן, יש כאלה שעושים זאת טוב יותר מאחרים. השווינו בין שירותים על פי קריטריון זה באחסון המקוון הטוב ביותר שלנו לאוסף תמונות, כאשר pCloud הוא אחד המועדפים שלנו..

10-מגניב-דברים-אלבומים

כדי ליצור אלבומי תמונות ולשתף אותם, תחילה עליך להעלות את התמונות שלך. לאחר שתעשה זאת, אתה יכול להפריד אותם לתיקיות המתאימות לאלבומים שלך. אז אתה יכול לשתף את התיקיות האלה עם אחרים.

העלה והצפן את הנתונים הרגישים שלך

למרות שאחסון ענן הופך לפופולארי יותר, עדיין אתה עשוי להסס לאחסן את הנתונים הרגישים שלך בענן. עם זאת, שירותי אחסון ענן מודעים לכך היטב ומטרתם לספק את אמצעי האבטחה בענן הטובים ביותר. בין המדדים העיקריים הללו הוא קידוד ידע אפס, שהוא שם נוסף להצפנה פרטית מקצה לקצה.

10-מגניב-דברים-העלאה

רוב השירותים מספקים הצפנה, אך לעיתים קרובות זה לא הגרסה הפרטית מכיוון שהשירותים שומרים על מפתח ההצפנה שלך. עם זאת, הצפנה פרטית מוודאת שאתה היחיד עם המפתח, והוא מערבל את הקבצים שלך כך שאיש אבל אתה לא יכול לקרוא אותם. 

החלק “מקצה לקצה” פירושו שההצפנה מערבלת את הקבצים שלך לפני שהם עוזבים את המחשב, ולא כשהם מגיעים לשרת אחסון בענן. ריכזנו עבורכם רשימה של מיטב שירותי הענן עם ידע בתחום האפס, לבחירתכם, ותוכלו להציץ גם בסבב אחסון הענן המאובטח ביותר שלנו..

3. אחסן סיסמאות בענן

כדי להימנע מאיבוד הסיסמאות שלך, אתה יכול לאחסן אותן בענן באמצעות מנהל סיסמאות. כמה ממנהלי הסיסמאות הפופולריים ביותר בשוק – Dashlane, LastPass ו- 1Password – מציעים תכונות שונות במקצת, לכן הקפידו לקרוא את המדריך שלנו כיצד לאחסן בצורה מאובטחת סיסמאות בענן, המספק פרטים נוספים על שלושת המנהלים הללו.. 

אולם לפני שתעשה זאת, וודא שאתה יוצר סיסמה חזקה. אין טעם לאחסן את הסיסמה שלך אם היא כל כך חלשה שתקיפות פשוטות של כוח סוער יכולות לפצח אותה. 

4. רשמו הערות ושמרו אותם בענן

רישום הערות על נייר יכול להטריד ולהפוך במהירות לסיוט אם אינך מהסוג המאורגן. עם זאת, אתה יכול להשתמש בענן ולהימנע מלהצטרך למיין ניירות כדי לאסוף את המחשבות המרוטעות שלך. בנוסף, אינך צריך לדאוג לאבד את השטרות שלך, אם המחשב שלך יתרסק, מכיוון שהם יאוחסנו בבטחה בענן.

10 דברים מגניבים-google-keep

ישנם כלים שונים שבהם תוכלו להשתמש: Google Keep ו- Evernote הם כמה מהאפשרויות הפופולריות ביותר, אך מטרותיהן שונות. Google Keep הוא הטוב ביותר ליצירת רשימות ולהעלאת מחשבות (קרא את סקירת Google Keep שלנו), ו- Evernote הוא נהדר למחקר מעמיק (קרא את סקירת Evernote שלנו).

אם אתה רוצה השוואה מעמיקה יותר, קרא את המאמר שלנו על האפליקציות הטובות ביותר לרישום הערות. עבור חיה אחרת שעובדת עם קבצי מדיה שונים, קרא את סקירת Dropbox Paper שלנו.

5. נהל את המסמכים שלך

אם אתה עובד עם מסמכים, הצרכים שלך עשויים להיות גבוהים יותר מרישום הערות פשוט. למרבה המזל, כאן נכנסת לשחק G Suite המצוין של גוגל. Suite G כולל בתוכו Google Docs, Google Sheets ו- Google Slides, המאפשרים לך לעבוד עם מסמכים, גיליונות אלקטרוניים ושקופיות מצגת, בהתאמה.

10 דברים מגניבים-google-docs

אין זה מפתיע ש- G Suite משתלב עם Google Drive, מה שמקל על יצירת מסמכים היושבים בתוך פלטפורמת Google Cloud שלך. לאחר שתיצור את המסמך שלך באמצעות Google Drive, אתה יכול להזמין אחרים לשתף פעולה בו כמעט בזמן אמת. כל היישומים מה G Suite כוללים תוספות – רובן בחינם – שעוזרות לך לעשות יותר.

בנוסף, אם אתה בדרכים, אתה יכול להשתמש בסמארטפון שלך או במכשירים אחרים המחוברים לכונן Google כדי לעבוד על המסמכים ולהישאר פרודוקטיביים (קרא את סקירת Google Drive שלנו). עבור שירותים חלופיים שעובדים היטב עם מסמכים, עיין באחסון הענן הטוב ביותר שלנו לאיסוף מסמכים.

6. שתף תוכן

שיתוף תוכן הוא חלק גדול משימוש בשירות אחסון בענן מכיוון שהוא מאפשר שיתוף פעולה ועוזר לכם להימנע משימוש בשיטות מגושמות – כמו כונני פלאש וקבצים מצורפים לדוא”ל – להעברת קבצים.. 

מרבית השירותים בשוק מאפשרים לך לשתף קבצים, אך הם נבדלים זה מזה באיזו מידה הם מבצעים זאת. זה הבולט ביותר באופן שבו השירותים מאפשרים לך להגן ולנהל את המניות שלך. לשירותים הטובים בשיתוף, עיין ברשימת האחסון בענן הטובה ביותר לשיתוף שלך.

אתה יכול לשתף את הקבצים שלך על ידי יצירת קישורים, אך בדרך כלל שיתוף תיקיות מחייב אותך להזמין משתמשים ולתת להם הרשאות גישה. לאחר שתשתף את התוכן שלך, ייתכן שתוכל להגן עליו על ידי הוספת סיסמה, הגדרת תאריך תפוגה, סימון זה כ”צפייה בלבד “או אפילו הצפנתו.

7. השתמש באפליקציות של צד שלישי כדי לשפר את שיתוף הפעולה שלך

שירותי אחסון בענן משתלבים עם אפליקציות רבות שיכולות לשפר את שיתוף הפעולה שלך. למרות שרוב שירותי אחסון הענן משתלבים עם שירות ניהול מסמכים ואולי כמה יישומים אחרים, שירותי סינכרון קבצים ושיתוף של קבצים ארגוניים – או “EFSS” בקיצור – לרוב יש ספריה גדולה של שילובים של צד שלישי שתוכלו לבחור מהם..

10-מגניב-דברים-אגנית-ספרייה

אפליקציות כמו Trello, Zoho, OneLogin ואחרות הן אפשרויות בסיסיות עם שירותי EFSS רבים. מצד שני, אם אתה רוצה לערוך תמונות, שילובים מסוימים עוזרים גם לך לעשות זאת. מי שרוצה לחזק את האבטחה שלו עשוי להיות מסוגל להשתלב עם Boxcryptor, תוסף להצפנה.

פירטנו שירותים המתאימים לעבודה עם אחרים באחסון הענן הטוב ביותר שלנו עבור אוסף של שיתופי פעולה, מה שמדרג את Dropbox for Business כבחירה המובילה שלנו. אם אתה חלק מארגון גדול, הקפד לבדוק את הרשימה שלנו עם שירותי EFSS הטובים ביותר בשוק.

8. הזרמי מוסיקה ווידיאו

אם יש לך ספרייה ענקית של מוסיקה וסרטים, תרוויח מאחסנתם בענן מכיוון שהיא תאפשר לך ליהנות מהם בכל מקום שאתה נמצא. עם זאת, בהתאם לגודל הספריה, יתכן שתזדקק לתכנית מנוי שמספקת שטח אחסון רב.

10-מגניב-דברים-זרם-סרטים

השירותים נבדלים זה מזה באיזו מידה הם מטפלים בהעלאת קבצים גדולים, באיזו מידה הם מגבלות גודל קבצים וכמה טוב להם לשחק בתוכן מהענן. לקחנו את כל זה בחשבון באחסון הענן הטוב ביותר שלנו לווידיאו. אם אתה חובב מוסיקה יותר, התייעץ עם אחסון הענן הטוב ביותר שלנו לאיתור מוסיקה.

9. פנה מקום בכונן הקשיח

למרות שסנכרון הוא דרך נהדרת להעביר קבצים למכשירים שלך, אחסון קבצים מהענן במחשבך יכול לאכול במהירות שטח בכונן הקשיח. כדי להימנע מכך, תוכלו לבחור להשתמש באפשרות כונן רשת הזמינה עם שירותי אחסון בענן מסוימים, או לבחור לסנכרן באופן סלקטיבי רק את הקבצים הדרושים לכם..

כברירת מחדל, אפשרות כונן הרשת אינה מאחסנת קבצים במחשב שלך. במקום זאת, הוא מציג אותם רק בתיקיית כונן הרשת שלך ומזרים אותם למחשב לפי דרישה. עם זאת, פירוש הדבר שהקבצים שלך זמינים רק לך אם אתה מחובר.

אם אתה רוצה שהקבצים שלך יהיו זמינים גם אם אתה לא מחובר, אתה יכול להשתמש בתיקיית הסנכרון ולהסתמך על סנכרון סלקטיבי כדי למזער את ההשפעה על הכונן הקשיח שלך. מה שסנכרון סלקטיבי עושה מאפשר לכם לבחור אילו קבצים ברצונכם לסנכרן מהענן. אתה יכול למצוא שירותים שעוברים סנכרון טוב באחסון הענן הטוב ביותר שלנו באמצעות Roundup Sync.

10. צור ענן משלך באמצעות Nextcloud

Nextcloud הוא פתרון תוכנה שעוזר לך להגדיר ולתחזק את שרת האחסון בענן שלך. פתרונות תוכנה כאלו מכונים “פתרונות אחסון בענן DIY”. הם עוזרים לך ליצור את הענן שלך על ידי מתן דרך קלה יותר להגדיר את השרת שלך ולהתקין תוכנת לקוח עבור המכשירים שלך.

10-מגניב-דברים-Nextcloud

ל- Nextcloud יש מהדורה ארגונית שיכולה להכיל בין 50 לעשרה מיליון משתמשים. עם זאת, אם אינך זקוק לכך, אתה יכול להירשם ל- Nextcloud Standard או להשתמש במהדורת הקוד הפתוח, שהיא בחינם.

בדיוק כמו פתרונות קנייניים, נקסטקלוד מאפשרת לך לשתף תוכן, מספקת אבטחה חזקה ובעלת ספריה הכוללת 162 אפליקציות שאפשר לשלב איתן. אם אתה רוצה לדעת יותר על Nextcloud ושירותי ענן אחרים של עשה זאת בעצמך, קרא את מיטב כלי האחסון לענן DIY בענן.

מחשבות אחרונות

בדקנו מהי אחסון ענן וכיצד תוכלו להשתמש בו. תיארנו גם כמה דברים מגניבים שתוכלו לעשות עם זה, כולל יצירת אלבומים, רישום הערות, אחסון סיסמאות בענן, שיתוף תוכן ועוד.

מה אתה חושב על הדברים המגניבים האלה שאתה יכול לעשות באמצעות שירותי אחסון בענן? האם הם מספיקים בשבילך להתחיל להשתמש בענן? ספרו לנו בתגובות למטה. תודה שקראת.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map