סקירת MozyPro – הופסק – עדכון 2020

סקירה של MozyPro

MozyPro נרכשה על ידי קרבוניט וכעת היא שייכת למשפחה ההיא.

לעסקים המעוניינים לגבות מחשבים מרובים ועם צרכים רחבים של פלטפורמות, MozyPro מציעה שירות גיבוי רב-תכליתי שמגיע לא מעט נכון. זה כולל תמיכה בצ’אט וטלפון חיה 24 שעות ביממה ויכולת התאמה אישית של מדיניות שמירת קבצים עבור בסיס המשתמש שלך.

עם זאת, כל הצעדים הנכונים שננקטים מבוטלים על ידי תג מחיר הנמרח מעל לתחרות. במחיר של מעל 850 דולר לשנה עבור גיבוי של 250 ג’יגה-בתים, היית משלם פי 11 מהמחיר שמציעה IDrive for Business (עיין בסקירת IDrive for Business למידע נוסף על תוכנית התמחור של שירות זה) עבור אותו מספר ג’יגה-בייט..

לצורך אי התאמה בין עלויות, אולי תצפו לשירות גיבוי מקוון שמצטיין, אך האמת היא שברוב הדרכים, MozyPro נופלת מאחורי שאר החבילות בשירות הגיבוי המקוון הטוב ביותר של Cloudwards.net לצורך קבלת עסק..

לפני שתחייב את הכסף שלך, אנו ממליצים שתעביר את סקירת MozyPro שלנו לקריאה מהירה כדי לוודא שהיא מתאימה לך או להירשם לתקופת ניסיון חינם למשך 30 יום אם אתה מהסוג הידוע יותר.

חוזק & חולשות

אלטרנטיבות ל- MozyPro

תכונות

למרות שלמוזי יש בעיות, תמיכה בפלטפורמה – לרוב – אינה אחת מהן. MozyPro מספקת גיבוי מקוון למחשבים ניידים ומחשבים שולחניים בלתי מוגבלים. מערכות הפעלה ממוחשבות נתמכות כוללות Windows, Mac ו- Linux.

גיבוי שרת קבצים של חלונות, מק ולינוקס זמין גם כן, כמו גם גיבוי עבור MS SQL Server ו- MS Exchange. ניתן להשתמש ב- MozyPro גם לגיבוי מכשירי NAS ללא הגבלה. שרת Oracle אינו נתמך – ראה IDrive for Business אם זה משהו שאתה צריך.

MozyPro גם לא ניתן להשתמש בגיבוי נתונים לסמארטפון, אם כי יש אפליקציות סלולריות לאנדרואיד ו- iOS בהן תוכלו להשתמש כדי לגשת למאגר הנתונים שלכם..

אתה יכול גם לגשת לקבצים שלך מאתר MozyPro. לשם תלך לנהל גם את חשבונך, באמצעות מסוף ניהול כדי להוסיף משתמשים חדשים, לפקח על גיבוי ולבצע משימות ניהול אחרות..  

Mozy תומך בגיבוי בו זמנית למכשירי אחסון מקומיים בנוסף לשליחת נתונים לענן. Mozy משווקת תכונה זו היא Mozy 2xProtect, אך באופן קולוני יותר היא מכונה גיבוי היברידי. ישנם יתרונות לשמירה על עותק מקומי של הנתונים שלך, והאחד מהם הוא שההתאוששות מאסון מהירה יותר מהאחסון המקומי מאשר באינטרנט.

כדי לעזור להכניס את הנתונים שלך לענן במהירות, Mozy מציעה שירות שליחים בשם Mozy Data Shuttle. Mozy יבצע לילה מכשיר שתוכל לטעון את הנתונים עליו. שלח אותו בחזרה וטכנאי שירות יעבירו אותו ישירות על שרתי מרכז הנתונים של Mozy, מה שיכול לחסוך לך שבועות של זמן.

בניגוד לשירות הבלדרות של IDrive, Mozy Data Shuttle אינו בחינם – או אפילו זול במיוחד.

אתה מחויב על סמך כמה נתונים יש לך לגבות:

  • 1.8TB עולה 275 דולר
  • 3.6 טרה-בתים עולה 375 דולר
  • 5.4TB עולה 475 דולר
  • 7.2TB עולה 575 דולר

שירות הסעות אינו זמין להתאוששות, מה שמפתיע מעט.

MozyPro כולל גם פונקציונליות סינכרון. הסינכרון עושה שימוש בלקוח הניתן להתקנה על מספר מכשירים בכדי לאפשר לכם לקפוץ מאחד לשני ולעבוד על אותו קובץ בזמן אמת כמעט בזמן.

תכונה זו קשורה בדרך כלל יותר לאחסון ענן מאשר לכלי הגיבוי המקוון, מה שהופך את הכללתה למשהו מוזר.

בעוד שחלק מהמשתמשים העסקיים ינצלו בכך, ישנם פתרונות ייעודיים לסינכרון ושיתוף ארגוני (EFSS) המציעים תכונות יעילות עבודה חזקות יותר. אם זה משהו שאתה מחפש, יש לנו מדריך לקונים שנועד להעביר את הקוראים דרך הפרטים הקטנים של למצוא את הפיתרון הטוב ביותר עבור EFSS עבורם..

MozyPro אינו שירות ארכיוני, הוא שירות גיבוי. המשמעות היא שאם מוחקים קבצים מהמחשב, הם בסופו של דבר יימחקו מהענן. עם זאת, כמנהל אתה יכול להתאים את מדיניות השמירה עבור משתמשים וקבוצות משתמשים כדי לשמור קבצים שנמחקו למשך תקופה, ולהציע מידה של הגנה מפני טעויות באצבעות שומן..

אתה יכול גם לקבוע מדיניות גרסת גרסאות למקורבים שלך. הגרסה שומרת על מצבי קבצים קודמים ומאפשרת לך לבטל במהירות שינויים בקבצים לא רצויים. זה גם מגן עליך מפני פגמים בקבצים, כולל אלה הנגרמים על ידי תוכנת ransomware.

תכונה מעניינת נוספת שתקבל עם MozyPro היא שהיא מאפשרת לך להגביל את הגיבוי ברשתות מסוימות ולהגדיר הגדרות פרוקסי אם אתה עומד מאחורי שרת פרוקסי..

מאפייני מפתח אחרים כוללים מצערת מהירות, גיבוי רציף, תזמון גיבוי והעתקת קבצים ברמת החסימה, על כל אלה נדבר בהמשך הסקירה הזו..

אפשרות חסרה בולטת היא אפשרות לדחיסת קבצים במחשב לפני שליחתם לענן, מה שעלול להשפיע לרעה על מהירויות העלאה וההורדה. זוהי תכונה שרוב שירותי הגיבוי האחרים כוללים.

תמחור

תוכניות המחיר המדויקות של MozyPro מספקות שטח גיבוי מקוון שניתן לחלוק בין מחשבים ושרתים ללא הגבלה. מנויים חודשיים לחודש, שנתיים ושנתיים זמינים. התוכניות מתחילות בשעה 10GB ועולות ל- 4TB.  

מוזי מצטט רק מחירים של עד 250 ג’יגה-בתים באתר האינטרנט שלה. יותר מזה ותצטרך לבקש תמחור. אנחנו לא לגמרי בטוחים למה, אבל זה יכול להיות קשור לזעזוע מדבקה (בטח יש להם נציגי מכירות מצוינים).

אמנם הגמישות של מספר רבדים היא נחמדה, אך ישנם כמה בעיות במבנה העלויות של MozyPro. ראשית, סביר להניח כי 10GB של שטח גיבוי יספיק לגיבוי מחשב אחד, קל וחומר בכמה. אם יש לך מספר שרתים לגיבוי, יש סיכוי טוב ש- 4TB אפילו לא יחתוך אותו.

אבל הנושא הגדול ביותר הוא שהעלות גבוהה בהרבה מהתחרות. MozyPro גובה 850 דולר לשנה בגין 250GB של גיבוי. IDrive גובה 75 דולר עבור אותו סכום וכמו MozyPro, ניתן להשתמש בגיבוי מכשירים ללא הגבלה. CrashPlan גובה 10 דולר למחשב (עיין בסקירת CrashPlan לעסקים קטנים למידע נוסף בנושא זה).  

קלות שימוש

MozyPro אינו שימוש קל כמו כמה גיבויים מקוונים אחרים, הדורש מעט עבודה לפני שתוכל להתחיל להוריד אפליקציות ולגבות נתונים. עם זאת, ברגע שתקבעו את הדברים, יש לו כמה תכונות נחמדות המקלות על התהליך.

לאחר שנרשמת לחשבון, תצטרך להיכנס לפורטל האינטרנט ולהוסיף משתמשים.

עליך להגדיר אותם כמשתמש “שרת” או “שולחן עבודה”, ויכול לקבוע עבורם מגבלת אחסון וגם מגבלת התקנים. יש גם אפשרות לאפשר יכולות סינכרון. תהליך זה יכול לקחת זמן אם יש לך אנשים רבים להוסיף, אם כי אתה יכול להוסיף אותם בכמות גדולה באמצעות קובץ .csv כדי להאיץ את העניינים.

תצטרך להוסיף את עצמך גם כמשתמש אם אתה רוצה לגבות את המכשירים שלך.

כל משתמש יקבל דוא”ל עם קישור המאפשר לו להגדיר סיסמא לחשבון משלו. סיסמה זו תידרש בהמשך לחיבור לקוח שולחן העבודה המשמש לגיבוי לענן. לאחר יצירתם, תינתן להם האפשרות להוריד לקוח זה, בנוסף לקוח הסנכרון MozyPro והאפליקציות לנייד..

ההורדה של לקוח שולחן העבודה הינה יחסית ישר קדימה והתקנה אורכת שניות. לאחר שהלקוח מוכן, היכנס באמצעות האישורים שיצרת.

בשלב הבא תתבקש ללכת עם מפתח ברירת מחדל או להצפנה פרטית (ראה אבטחה ופרטיות בהמשך), לאחר מכן תוכל להתחיל לעבוד על תוכנית הגיבוי שלך. רוב העבודות בהקשר זה נעשות עבורך מכיוון MozyPro סורק את מערכת הקבצים שלך ובוחר את סוגי הקבצים הנפוצים באופן אוטומטי לגיבוי. נדבר על כך יותר בקטע הבא.

בסך הכל, למרות שזה לא הממשק הכי חריף שראינו אי פעם, האשף עושה עבודה נחמדה לפשט את התהליך.

למסוף הניהול הזמין דרך ממשק האינטרנט יש כמה תכונות שימושיות אחרות אשר יקלו על ניהול חשבונות. אתה יכול לחפש קשרים לחשבונך על ידי משתמש ומכשיר כאחד. כל שיטה מציגה מידע על כמות הגיבוי של נתונים ומתי הגיבוי האחרון הופעל.

יש גם קטע “תרשימים ודיווחים” המאפשר לך לדמיין את היסטוריית הגיבוי ואת בריאות הגיבוי, בנוסף להגדיר התראות דוא”ל. דברים די נוחים לעסק שצריך להבטיח ציות.

גיבוי קבצים & שיקום

MozyPro עושה עבודה מהירה בסריקת מערכת הקבצים שלך ותיוג אוטומטי של קבצים לגיבוי.

בניגוד לכמה משירותי הגיבוי המקוונים הטובים ביותר שלנו, MozyPro עושה זאת על ידי חיפוש סוגים קבצים נפוצים, במקום סתם לתייג מיקומי מערכת קבצים נפוצים (כמו תיקיית “המסמכים” שלך) לצורך גיבוי. זה חוסך זמן, אך כשאתה עובד עם שטח אחסון מוגבל הוא יכול גם ללעוס מקום מהר יותר.

אם אתה צריך לקצץ בשטח הגיבוי, לפני שתתחיל בתהליך הגיבוי לחץ על “הגדרות”. משם אתה יכול לצבוט את תוכנית הגיבוי שלך משני חלונות שונים: “ערכות גיבוי” ו- “מערכת קבצים.”

ערכות גיבוי מאפשרות לך לגלוש בקבצים שתויגו לגיבוי על סמך סוג הקובץ ולבטל את הבחירה בקבצים שלא ברצונך לכלול. ניתן למיין לפי גודל, סוג ותיקיה כדי להקל על התהליך. מערכת קבצים מאפשרת לך לבחור ולבטל את הבחירה בתיקיות במערכת הקבצים שלך. אפשרות לשתי האפשרויות היא מותרות שלא תקבלו ברוב שירותי הגיבוי, אם כי זה לא מספיק (או מרחוק) כדי להצדיק תג מחיר זה..

MozyPro מבצעת כברירת מחדל גיבוי רציף, אותו היא מכנה “גיבוי אוטומטי.” ישנן כמה אפשרויות התאמה אישית נחמדות לתכונה זו, כגון עצירת גיבוי רציף אם המעבד שלך עסוק מדי או רק הפעלת גיבוי כאשר המחשב שלך לא פעיל במשך פרק זמן מוגדר. אתה יכול אפילו להגביל את מספר הגיבויים של MozyPro ביום מסוים.

תכונות אלה עוזרות להגביל את ההשפעה של MozyPro על משאבי המערכת שלך. אם זה לא מספיק, תוכלו גם להגדיר גיבויים מתוזמנים, להריץ אותם מדי יום או אפילו שבועי.

מבחינת שחזור קבצים, כמנהל המערכת תהיה לך גישה לכל הקבצים המגובים, ללא קשר לגיבוי מהמחשב שלך או לקבוצה ששייכת למקורב. גישה זו זמינה דרך ממשק האינטרנט.

ניתן להריץ את השחזור גם מלקוח שולחן העבודה על ידי מעבר לכרטיסייה “שחזור”.  

אתה יכול לדפדף לפי עץ קבצים ולשחזר את כל הקבצים או את כל הקבצים האישיים. אתה יכול גם לבחור תיקיית יעד להורדות שלך, להחליף קבצים קיימים או לבחור לשנות את שמם אם קיים עותק. לאחר שתבחר את הבחירות שלך, לחץ על “שחזר קבצים” והתהליך יתחיל.

מהירות

כדי לגלות באיזו מהירות MozyPro יכול להעביר קבצים לענן, ביצענו קומץ בדיקות באמצעות תיקיה דחוסה של 1 ג’יגה-בייט המורכבת מסוגי קבצים שונים. מכיוון שההקשר אומר כל מה שבבדיקות כמו אלה, יש לציין שביצענו את הבדיקות הללו מבנגקוק, תאילנד דרך חיבור WiFi עם מהירויות חיבור נתונים של 55/22 Mbps.

מבחן ראשון: מבחן שני: ממוצע:
העלה:01:08:0001:11:0001:09:30
הורד:00:08:3000:09:1500:08:53

ראשית, נדבר על זמני ההעלאה. ב 22 מגהביט לשנייה, אנו יכולים לחשב שהעברת קבצים צריכה לקחת קצת יותר משבע דקות. עם ממוצע של יותר משעה, ברור שזה לא קורה.

עם זאת, אין זה נדיר בגיבויים מסיבה כלשהי. באופן כללי, אנו מוצאים כי זמני הגיבוי המקוונים הם הרבה יותר איטיים מאלו של ספקי אחסון הענן הטובים ביותר שלנו. בנוסף, הפעלתנו הצפנה פרטית, שגם היא מאטה את העניינים.

עדיין, יותר משעה לגיבוי קובץ של 1 ג’יגה-בייט הוא פשוט ארוך מדי. חלק מהבעיה יכול להיות ש- MozyPro לא דוחס קבצים לפני שליחתם לענן, כלומר אתה מעביר חבילות גדולות בהרבה של נתונים שאתה באמת צריך.

אין אפשרות לעקוף את העובדה שהגיבוי הראשוני עם MozyPro הולך להיות מכשול, קרוב לוודאי שייקח ימים או אפילו שבועות כדי להכניס את כל הנתונים שלך לענן. בצד החיצוני, זה מהיר יותר מהקרבוניט עבור אופיס.  

גיבוי ראשוני איטי בצד, הגיבויים הבאים יפעלו הרבה יותר מהר הודות לשימוש בהעתקת קבצים ברמת הבלוק. בהעתקת קובץ ברמת חסימת, כאשר קובץ משתנה, רק הדלתא – החלק של הקובץ שהשתנה – מועתקת לענן ולא מחדש את הקובץ כולו..

זמני ההורדה היו טובים יותר, אם כי עדיין מעט איטיים מכפי שציפית. במהירות 55 Mbps היינו צריכים להיות מסוגלים להוריד את הקובץ תוך שלוש דקות.

ל- MozyPro יש הגדרות מצערת אם ברצונך לשנות את המהירות. ניהלנו אותו במלוא יכולתו, אך אם תגלה שהגיבוי שלכם משפיע לרעה על משאבי המערכת, תוכלו להאט דברים.

אבטחה & פרטיות

אחת הגישות הניתנות להערכה ביותר שמוזי נוקטת באבטחת ענן היא שהיא מזמינה ביקורת של צד שלישי כדי להבטיח שמתקני השרת שלה עומדים במשימה לשמור על בטיחות הנתונים העסקיים. זה כולל שעבר ביקורת HIPAA-HITECH SSAE 16 סוג 1, ביקורת SSAE 16 סוג 2 וקבלת אישור ISO / IEC 270001.

Mozy מחזיקה מרכזי נתונים מוקשים ברחבי העולם הבנויים לעמוד בפני אסונות טבע, כשל בחומרה, התקפות וירוסים ואירועים אחרים שעלולים אחרת לסכן את הנתונים שלך. צוות האבטחה נמצא באתר 24/7 ומרכזי נתונים מוגנים על ידי היקפים מגודרים, גישה למפתחות אלקטרוניים ומעקב אחר טלוויזיה במעגל סגור.

קבצים המאוחסנים בשרתי Mozy מוצפנים גם הם. למעשה הם מוצפנים לפני שהם יוצאים מהמחשב ומוגנים במעבר באמצעות חיבור TLS מאובטח. כברירת מחדל, Mozy שומר עבורך את מפתח ההצפנה ומשתמש בהצפנת Blowfish 448 סיביות. עם זאת, באפשרותך גם לבחור להצפנה פרטית, בעלת אפס ידע, ובמקרה זה פרוטוקול ההצפנה עובר להצפנת AES 256 סיביות..

היתרון בהצפנה פרטית הוא בכך שהיא מקטינה את הסבירות של אנשים לא מורשים לגשת לקבצים שלך. כמו כן, פירוש הדבר שמוזי לא תוכל לשתף גרסאות קריאה של הקבצים שלך עם אכיפת החוק.

מצד שני, אם תאבד את הסיסמה, תאבד גישה לגיבוי מכיוון שמוזי לא תוכל לאפס אותה. בנוסף, בעת שימוש בהצפנה פרטית, תצוגה מקדימה של קבצים ותמונות ממוזערות לא זמינות באינטרנט ולא ניתן להעלות קבצים מדפדפן האינטרנט כדי לסנכרן אחסון..

גם Blowfish וגם AES הם פרוטוקולי הצפנה מאובטחים, אם כי AES נפוצה יותר ומומלצת על ידי המכון הלאומי לטכנולוגיות ותקנים..

Mozy אינה מספקת אפשרות לאימות דו-גורמי (2FA), שהיווה מקור לתסכול עבור המשתמשים. 2FA הוא אמצעי הגנה מפני גניבת סיסמאות, המחייב שמשתמשים ישתמשו גם בקוד אבטחה מיוחד הנשלח בדרך כלל למכשיר הנייד שלהם בעת כניסה ממכונה לא מוכרת..

תמיכה

התמיכה של MozyPro מנוהלת באמצעות פורטל תמיכה שניתן לחפש בו תוכלו למצוא קטגוריות לדברים כמו התחלה, גיבוי, שחזור, ניהול חשבון וסנכרון. לכל קטגוריה מצורפים מאמרים רבים ושונים שצריכים לכסות את מרבית השאלות הבסיסיות שלך. המאמרים עצמם משתמשים בצילומי מסך וצעדים ממוספרים כדי לפשט את תהליך הלמידה.

אם אינך מצליח למצוא את התשובות שאתה מחפש במרכז התמיכה, תוכל לפנות ישירות למוזי. למשתמשי MozyPro יש גישה לתמיכה טלפונית, אימייל וצ’אט חי. שניהם תומכים בטלפון וצ’אט זמינים 24/7, וזה יתרון עצום למשתמשים עסקיים שלא יכולים להרשות לעצמם לחכות עד יום שני בבוקר לתיקון.

בדקנו צ’אט חי והצלחנו ליצור קשר עם סוכן באופן מיידי, שענה במהירות וביעילות על כל השאלות שזרקנו אליו..

תמיכה בדוא”ל עושה שימוש במערכת כרטוס כדי שתוכל לעקוב בקלות אחר המקרה שלך. זמני התגובה משתנים בהתאם לחומרת המקרה שלך.

פסק הדין

המהירויות האטיות של MozyPro היו מעט הפתעה, אפילו מתאילנד הרחוקה וללא היתרון של דחיסת קבצים. השירות מתחזק מרכזי נתונים מרובים ברחבי העולם, כך שציפינו לטובה. אם אתה הולך עם MozyPro כפתרון התאוששות האסון שלך, וודא שאתה מיישם גיבוי מקומי להשלמתו.

עם זאת, הנושא הגדול העומד בפני המלצה חזקה לשירות זה הוא עלותו. בעוד שחלק מהעסקים ללא ספק אין להם שום בעיה לשלם תוספת עבור שירות גיבוי מקוון שתומך בפלטפורמות רבות ומגוונות, מציע סנכרון מכשירים, שירות לקוחות מעולה ונוקט גישה חזקה לאבטחה, אתה מקבל את כל זה גם עם IDrive for Business, ובשבריר מהעלות.

היתרון האמיתי היחיד שיש ל- MozyPro הם תכונות ניהול ודיווח חזקות במקצת, בנוסף ליכולתו לסרוק ולגבות סוגי קבצים ספציפיים..

זה כל מה שיש לנו לומר לעת עתה על MozyPro. נשמח לשמוע על דעותיך ועל חוויותיך עם שירות זה, אז אל תשכח ותפיל את מחשבותיך בתגובות למטה. תודה שקראתם.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me