סקירת גיבוי ענן לבית של Zoolz – עדכון 2020

סקירה של גיבוי ענן לבית Zoolz

גיבוי Zoolz Home Cloud הוא פיתרון גיבוי מקוון קל לשימוש לשימוש שיש בו את קרחון אמזון כגיבוי. זה בסך הכל טוב למדי, אבל אין לו אפליקציות סלולריות והיסטוריה מוזרה עם תוכניות החיים שלה. קרא את סקירת Zoolz המלאה שלנו לפרטים.


סליידר 1

סליידר 2

סליידר 3

סליידר 4

קודם

הבא

Zoolz Home Cloud Backup הוא שירות גיבוי קל לשימוש המאפשר לך שליטה נהדרת על הקבצים שלך כמו גם אבטחה, פרטיות ושירות לקוחות מעולה. אתה מקבל גם שטח אחסון רב למדי במחיר, אם כי רובו “קר”. אם זה נשמע כמו חבילה מעניינת, המשך לקרוא את סקירת ה- Zoolz שלנו כדי ללמוד את כל מה שאתה צריך לדעת.

לא הכל חדשות טובות, מכיוון שיש גם כמה חולשות משמעותיות. אין אפליקציות סלולריות של Zoolz, וגם אין אפשרות ליצור תמונת דיסק מלאה. 

קשה גם להבין את תוכנית התמחור, מכיוון שיש כמה דפים שונים באתרי האינטרנט של זולץ המציגים תוכניות שונות לחלוטין. יתר על כן, מכיוון שרוב אחסון הענן הוא “קר”, ברוב המקרים אינך יכול לשחזר את הקבצים שלך מייד מהשרתים.

אם חולשות אלה נשמעות לכם כמו פורעי עסקות, תוכלו לבדוק את רשימת שירותי הגיבוי המקוונים הטובים ביותר עבור חלופות.

חוזק & חולשות

אלטרנטיבות לגיבוי Zoolz Home Cloud

תכונות

בעוד שחלק משירותי הגיבוי בוחרים לארוז את הלקוח מלא בתכונות, מקישורי מדיה חברתית וכלה באחסון ענן מסורתי, Zoolz מתמקדת במקום זאת במתן פיתרון גיבוי מתפקד אך בסיסי ללא יותר מדי תכונות מתקדמות שאפשר לדבר עליהן..

עמוד התווך של Zoolz הוא גישת הענן הכפולה שלו לגיבויים המשתמשים באחסון רגיל וקור כאחד. 

בדומה לקרחון אמזון, אחסון קר מאפשר ל- Zoolz להציע שטח אחסון זול יחסית הנתון למגבלות מסוימות. באופן משמעותי ביותר, כל דבר שתציב באחסון קר לא יהיה נגיש באופן מיידי. במקום זאת, כשאתה מתחיל את הורדת השחזור מאחסון קר, תצטרך להמתין בכל מקום בין שלוש עד 12 שעות לפני שההורדה תוכל להתחיל.

Zoolz-Cold-Storage-Restore

למרות שמדובר במגבלה משמעותית, זו אינה העסקה הגדולה ביותר אם כל מה שאתה צריך זה לגבות קבצים שאתה כמעט ולא משתמש בהם, כגון תמונות ישנות ומסמכים כמעט ולא משתמשים בהם. יתר על כן, הרבה פתרונות אחסון קר – כמו קרחון אמזון – יגבו מכם כסף עבור כל שחזור שתעשו, וזה דבר ש- Zoolz עושה בחינם.

השוואת זולץ-קור

מבחינת סוגי מכשירים, אתה יכול להשתמש ב- Zoolz לצורך גיבוי שרתים ומחשבים, אך לא במכשירים ניידים. יש גם אפשרות גיבוי היברידית, המאפשרת לאחסן את הקבצים שלך הן בענן והן ביעד מקומי בו זמנית.

נדבר על תכונות אלה לעומק יותר בסעיף “גיבוי ושחזור קבצים” בהמשך הסקירה, כמו גם על שירות שחזור הבלדרות ש- Zoolz מציע..

לרוע המזל אין אפשרות להדמיית דיסק, כלומר אינך יכול לשכפל את המערכת כולה. זוהי תכונה שתוכלו לקבל עם הרבה פתרונות גיבוי אחרים, כמו IDrive או CloudBerry, כך שאם זו תכונה שאתה צריך, תוכל לבדוק את השירותים האלה במקום.

גרסת זולז

גרסאות הן אחת החוזקות הגדולות יותר של זולץ, מכיוון שתוכלו לבחור בדיוק כמה גרסאות עבר של קבצים ברצונכם לשמור, כמו גם כמה זמן קבצים שנמחקו צריכים להישאר בארכיון. אין מגבלות שמטילה זולץ בהקשר זה, כך שתוכלו לשמור על מספר בלתי מוגבל של גרסאות עבר של קבצים ולהתמיד על קבצים שנמחקו לנצח אם תרצו.

הגדרות גרסת Zoolz-Versioning

מחוץ לפונקציונליות הגיבוי עצמה, אין הרבה מה לומר על התכונות של Zoolz. עם זאת, אתה יכול לשתף קבצים שהעלית לשרתים שלו דרך לקוח האינטרנט, באמצעות דואר אלקטרוני או באמצעות קישור מותאם אישית.

זולץ-שתף

לרוע המזל אין אפליקציית Zoolz לאנדרואיד או iOS, מה שאומר שאינך יכול להשתמש בשירות לצורך גיבוי המכשירים הניידים שלך, ואף לא תוכל לגשת לקבצי הגיבוי שלך מבלי לעבור דרך לקוח הדפדפן.. 

לכל הפחות, אפליקציות סלולריות לגישה לקבצים הן משהו שרוב שירותי הגיבוי האחרים (כמו Degoo או Backblaze) מציעים, גם אם הם לא יכולים לגבות את המכשיר הנייד עצמו, כמו למשל IDrive.

דף הבית של Zoolz כולל תכונות

לוגו של גיבוי ענן לבית Zoolzwww.zoolz.com

החל מ- 416 דולר לחודש עבור 1000 GBA כל התוכניות

גיבוי

מתזמן גיבוי

גיבוי רציף

גיבוי מצטבר

גיבוי מבוסס תמונה

גיבוי כונן חיצוני

גיבוי של NAS

גיבוי שרת

גיבוי היברידי

גיבוי מכשירים ניידים

גיבוי ללא הגבלה

התקנים ללא הגבלה

מהירות מצערת

העתקת קובץ ברמת חסימת

גיבוי רב-שלילי

לשחזר

שירות התאוששות שליחים

גישה לדפדפן

גישה לאפליקציה לנייד

גרסאות

שמירת קבצים נמחקה

אבטחה

הצפנה פרטית

הצפנה במנוחה

הצפנת מעבר

פרוטוקול הצפנה
AES 256 סיביות

אימות דו-גורמי

מרכזי נתונים מוקשחים

הגדרות שרת פרוקסי

תואם HIPPA

תמיכה

תמיכה 24/7

תמיכה בצ’אט חי

תמיכה טלפונית

תמיכת דוא”ל

פורום משתמשים

בסיס ידע

שונות

שיתוף קבצים

סנכרון מכשירים

ניסיון חינם
ללא הגבלה

תמחור

למרות שזו ללא ספק האופציה הזולה ביותר, זולז מציעה שטח אחסון רב לכל התוכניות שלה עם מעט הבדלים ביניהם מבחינת התכונות. עם זאת, מציאת התוכניות בפועל היא תהליך מבלבל מכיוון שאין דף תמחור אחיד.

שתי התוכניות הראשונות של משתמש ביתי שמציע זולץ הן התוכנית המשפחתית והתכנית הכבדה, שתיהן מאפשרות חמישה משתמשים. 

ההבדל היחיד בין שתי התוכניות מבחינת תכונות הוא שחשבונות משפחתיים יכולים לגבות שלושה כוננים חיצוניים / רשתיים, בעוד שלחשבונות כבדים אין גבולות בנושא זה. אף תוכנית לא מאפשרת לך לשלם לחודש, כלומר עליך להירשם לשנה שלמה.

זולץ-משפחה-וכבדה

התוכנית המשפחתית מאפשרת לך גישה לאחסון קר של 1 טרה-בתים במחיר של 69.99 דולר לשנה, והתוכנית הכבדה מספקת 4 טרה-בתים במחיר של 249.99 דולר לשנה. עם זאת, תוכניות אלה כרוכות בהנחה כבדה, מה שאומר שתוכלו להשיג אותן תמורת 39.95 $ לשנה ו -99.95 $ לשנה אם תירשמו עכשיו.  

למרות שזו בהחלט לא האופציה הזולה ביותר שיש, במיוחד אם יש לך הרבה נתונים לגיבוי, זה בערך בקנה אחד עם ספקים אחרים כמו IDrive, שם אתה מקבל שטח אחסון של 2TB במחיר של $ 69.50 לשנה או 5.79 $ לחודש..

שלושת התוכניות הנותרות – Zoolz 1TB, Zoolz 2TB ו- Zoolz 5TB – שונות זו מזו שהן מאפשרות למשתמש אחד בלבד בכל כניסה ל- Zoolz, אך שלושתן מאפשרות לך לגבות מספר בלתי מוגבל של מכשירים וכוננים חיצוניים.. 

שלוש התוכניות הללו בדרך כלל עולות 49.95 $, 149.90 $ ו 124.90 $ לשנה, בהתאמה, אך כולן נמצאות כרגע ב -60 אחוז הנחה. המשמעות היא שתוכלו להחזיק אחד במחיר של 19.95 $, 59.95 $ או 49.95 $ לשנה, בהתאמה, אם תירשמו ברגע זה, אך אין לנו מושג כמה זמן תימשך ההצעה הזו..

זולץ-שלוש תוכניות חדשות

למעט תוכנית Zoolz 2TB, כל המנויים מגיעים עם אחסון קר בלבד. אם אתה זקוק לגישה מיידית לקבצי הגיבוי שלך, תוכנית 2TB מספקת 1 TB לכל אחסון קר וקבוע (או “מיידי” כמו ש- Zoolz מכנה זאת), וזו הסיבה שהיא מגיעה עם תג מחיר גבוה יותר מתוכנית 5TB.

לוח תמחור של זולץ

אם אינך בטוח שאתה מוכן להעביר סכום מזומנים זה לשירות גיבוי, Zoolz מציע תקופת ניסיון חינם למשך 14 יום עם אחסון רגיל של 50 ג’יגה-בייט ואחסון קור של 100 ג’יגה-בתים, כך שתוכל לבדוק זאת ביסודיות..

משפט Zoolz-Free

עם כל הנאמר, ברור שזולץ נמצא בסוף היקר של הדברים אם אתה מחפש לגבות יותר מ- 1TB של נתונים. ישנם מספר שירותים חלופיים המציעים אחסון בלתי מוגבל במחיר נמוך יותר, כמו Backblaze או Carbonite.

לזולז היה גם הכבוד המפוקפק להופיע בדו”ח מדינת הענן שלנו לפברואר 2020, בו פירטנו כמה פרקטיקות עסקיות מגניבות של החברה ביחס למנויים בחייה..

תוכלו לקרוא את הסיפור המלא במאמר המקושר למעלה, אך לסיכום, עד לפני שנה תוכלו לרכוש תוכנית חיים של זולץ. זה קיבל לך שטח אחסון של 1 טרה-בתים או גישה של 100GB לכל החיים לענן אינטליגנטי של Zoolz תמורת תשלום חד פעמי של בין $ 30 ל- $ 40. 

זה היה ללא ספק הרבה מאוד, ואנשים רבים קפצו על ההצעה הזו בהנחה שהם ישמרו זאת בתמיד..

עם זאת, הדבר השתנה באמצע ינואר 2020, כאשר זולץ שלח דוא”ל ובו נרשמים לכל החיים כי החל מפברואר הם יצטרכו לשלם 1.50 $ לחודש כדי לשמור על הגישה לקבצי הגיבוי שלהם. זה קורא לאמינות החברה בספק, מכיוון שקשה לסמוך עליה עם הקבצים שלך לאחר שקודם לכן התעסק בתנאים שלה.

קלות שימוש

ענן זולץ, בדומה לדודנו BigMIND Home, מציע ממשק קל לשימוש, תהליך היכרות מעמיק ומתווה ברור שמקל על האיתור של מה שאתה מחפש. נותנת לך גם שליטה רבה על תהליך הגיבוי, כמו גם המון מידע על המתרחש בכל זמן נתון.

כשאתה נרשם לראשונה, תועבר למרכז השליטה באינטרנט ותתבקש להוריד את לקוח שולחן העבודה. לוח המחוונים לאינטרנט פשוט ומציג מידע בסיסי על המכשירים הפעילים שלך, כמו גם כמה שטח אתה משתמש וכל ההתנהלות הממתינה..

לוח מחוונים Zoolz-Web

לאחר שהורדת את הלקוח, עברת מבוא שמבקש ממך לבחור מה ברצונך לגבות, וכן באיזה סוג הגדרות גיבוי תרצה להשתמש..

בחירת קבצים

בחלק של בחירת נתונים בהתקנה, באפשרותך לבחור קבצים באופן אוטומטי על סמך הקטגוריה באמצעות התכונה “בחירה חכמה” של Zoolz. קטגוריות אלה כוללות ספריות חלונות של ברירת מחדל, כמו מסמכים, שולחן עבודה ווידאו, וסוגי קבצים, כמו קבצים פיננסיים וספרים אלקטרוניים ו- PDF..

זולץ-בחירת נתונים-חכמה

אם אתה מעדיף לבחור בדיוק אילו קבצים ותיקיות לגיבוי ידנית, אתה יכול להשתמש בלשונית השנייה שכותרתה “המחשב שלי”, שהיא רק ייצוג בסיסי במבנה העץ של המערכת שלך..

Zoolz-Web-My-מחשבים

לבסוף, בחירת הנתונים מאפשרת לך גם להכניס קבצים לאחסון קר. כפי שנסביר בסעיף הבא, זהו פיסת אחסון ענן נפרדת שהיא זולה יותר אך לא נגישה באופן מיידי.

Zoolz-Selection-Data-Storage-Storage

לאחר שבחרתם במה לגבות, תוכלו לקבוע את הגדרות התזמון, המצערת וההיברידי + בדיאלוג הסופי. כאן תוכל להגדיר מפתח פרטי משלך, ואם לא תעשה זאת כעת, תצטרך להתקין מחדש את Zoolz כדי לקבל את האפשרות לעשות זאת שוב.

הגדרות מבוא Zoolz

לאחר שתסיים את ההתקנה, זולז דומה להפליא ל- BigMIND Home, וזה לא כל כך מפתיע בהתחשב בעובדה שהם פותחו על ידי אותה חברת האם, Genie9. 

הפאנל הראשי נותן סקירה פשוטה על רמת ההגנה הנוכחית שלך ועל מצב הגיבוי הקיים כעת. ישנם שלושה כפתורים בתחתית הלוח: “בחירת נתונים”, “הגדרות” ו”שחזור. “

Zoolz-Main-Panel

תפריט בחירת הנתונים הוא זהה שעברת במהלך ההתקנה, ונכסה את תפריט השחזור בחלק הבא בסקירה זו. ההגדרות, בינתיים, מופרדות לשש קטגוריות: לוח זמנים, מיטוב משאבים, חיבור, היברידי +, הגדרות מתקדמות והעדפות.

לוח זמנים של זולץ

בשניים הראשונים של אלה, “לוח זמנים” ו- “אופטימיזציה של משאבים”, באפשרותך לשנות את ההגדרות עבור התדירות שבה Zoolz יבצע גיבוי, כמו גם אפשרויות אחרות כמו מצערת, ריבוי שיניים, והפעלת מצגת ומצב סוללה..

אופטימיזציה של זולז-משאבים

הכרטיסייה “חיבור” מאפשרת לך להחליט אילו סוגי רשתות תרצה להעלות, כולל חיבורים קווית, אלחוטית וניידת. אתה יכול גם להפעיל או לבטל גיבויים דרך חיבורים מדוד ולפתוח את הגדרות ה- Proxy של המכשיר שלך, ש- Zoolz יורש.

חיבור Zoolz

בקטע “היברידי +” של ההגדרות, באפשרותך לקבוע את התצורה של ההגדרות עבור תכונת הגיבוי ההיברידית של Zoolz. זה כולל הגדרת הנתיב לגיבוי המקומי שלך, בהתקן עצמו או בכונני רשת, וכן אילו פילטרים וכובעים שתרצה להטיל בגיבוי ההיברידי..

זולץ-היברידי +

מעל ל”הגדרות מתקדמות “יש לך כמה פונקציות בסיסיות, כגון הפעלת תצוגה מקדימה של תמונות, הצגת קבצים נסתרים והפעלת אפשרויות תפריט ההקשר של חלונות. זה גם המקום בו אתה קובע עבור אילו סוגי קבצים תרצה ש- Zoolz ישתמש באלגוריתמים VSS וברמת החסימה שלהם, ושניהם נסביר יותר לעומק בחלק הבא של סקירה זו..

Zoolz-Advanced-Settings

לבסוף, החלק “העדפות” מציג חלון נפרד בו אתה יכול להגדיר אי הכללות קבצים, לאפשר רישום מתקדם ולשנות את הכונן בו משתמש Zoolz לצורך מטמון..

העדפות זולץ

מלבד לקוח שולחן העבודה, באפשרותך גם להשתמש בממשק האינטרנט של Zoolz כדי לגבות קבצים ולנהל את חשבונך. מלוח המחוונים אתה יכול ללחוץ על “המחשבים שלי” כדי לקבל סקירה כללית על כל המכשירים ושטח האחסון שלך. מכאן, תוכלו גם להעלות קבצים ישירות, אם כי היציבות והמהירות טובים בהרבה דרך לקוח שולחן העבודה.

Zoolz-Web-My-מחשבים

גיבוי קבצים & שיקום

למרות שהוא אינו ארוז תכונות כמו חלק ממתחרותיו, Zoolz עדיין מספק תהליך גיבוי סולידי שקל להגדיר ולנהל אותו. תוך כדי גיבוי, אתה מקבל מידע רב על הסטטוס שלו, כך שתמיד קל לראות מה קורה.

כאמור בסעיף “תכונות”, אתה יכול להשתמש ב- Zoolz לצורך גיבוי של התקנים שולחניים וגם של שרתים, אך אין דרך לגבות מכשירים ניידים או אפילו לגשת לנתונים שלך באמצעות אפליקציה לנייד..

תהליך הגיבוי עצמו מאוד פשוט. כל שעליך לעשות הוא לבחור אילו קבצים ברצונך לגבות, ואם בחרת בתכנית 2TB, אתה יכול גם לבחור מה להכניס לאחסון קר ומה נכנס ל”כספת מיידית “.

תזמון הגיבויים שלך

אמנם אין גיבוי רציף, כשלעצמו, אתה יכול להגדיר את לוח הזמנים לפעול כל חמש דקות, שבמונחים מעשיים זה כמעט אותו דבר. ניתן להגדיר את לוח הזמנים למרווחים ארוכים יותר, עם אפשרויות שנעים בין כל חמש דקות וכל 24 שעות. אם תרצה גיבויים פחות תכופים, תוכל לבחור גם ימים ספציפיים בשבוע.

אתה יכול גם להפעיל קצת שליטה על הגיבוי מבחינת פילטרים ומצערת, כמו גם כמה “מצבים” שונים להעלאות והורדות. ראשית, המסננים מאפשרים לך להתעלם מקבצים על סמך סוגי קבצים, גודל, גיל ומיקומם. מצערת, לעומת זאת, מכסה את מהירות ההעברה שלך, וזה טוב אם אתה רוצה לעשות דברים אחרים תוך גיבוי.

זולץ-פילטרים

מצבי ההעלאה השונים מועילים להפליא גם בהקשר זה. “מצב המצגת” עוצר את ההעלאה באופן אוטומטי כשאתה משתמש במכשיר לצורך משחקי משחק, צופה בסרטונים או במצגות, בעוד ש”מצב הסוללה “עושה את אותו הדבר כאשר המכשיר דולק..

Zoolz תומך בהעלאות והורדות מרובות חוטים, והיא גם משתמשת באלגוריתם ברמת חסימת עבור סוגי קבצים מסוימים, כדי למנוע טעינה מחודשת של קובץ שלם כאשר רק חלק קטן ממנו השתנה. באופן דומה, ה- VSS של השירות, קיצור של “שירות העתקת צל נפח”, מאפשר ל- Zoolz להעלות קבצים בזמן השימוש בהם..

כאמור, אין שום תכונה של הדמיית דיסק, וזה משהו שתוכלו להשיג איתו, למשל, Acronis True Image או Backblaze. אם אתה רוצה להיות מסוגל לשחזר את כל המערכת שלך בדיוק כמו שהיה במכשיר חדש, עליך לבדוק אחת מהאלטרנטיבות האלה במקום.

שירות שליחים

אם אתה מגבה או משחזר מספר גדול של קבצים באמצעות חיבור איטי, Zoolz מציע שירות שליחים בשם “יבוא / ייצוא של Zoolz” כדי לחסוך לך רוחב פס. 

הנה, עומדות בפניך שתי אפשרויות. הראשון הוא שאתה יכול להשתמש בכונן הקשיח שלך, שבו תוכל להשתמש כדי לגבות או לשחזר 1TB, 2TB, 4TB, 8TB או 10TB במחיר של $ 160, $ 225, $ 380, 740 $ ו 1,500 $, בהתאמה.

Zoolz-Import-Export

האפשרות השנייה – באמצעות מכשיר “כדור שלג” באמזון המסופק על ידי Zoolz – היא אפשרות טובה בהרבה עבור גיבויים גדולים מאוד. עם אפשרות זו, אתה יכול לשלוח עד 100TB של נתונים על המכשיר או המכשירים המסופקים, בתשלום קבוע של 500 $ בתוספת דמי עיבוד, שמשתנים בהתאם לגודל ההעברה ($ 100 עבור 10TB או 300 $ עבור 50TB).

עם זאת, שירות היבוא / ייצוא זמין רק ללקוחות Zoolz הממוקמים באירופה, צפון אמריקה או אוסטרליה, כך שכל אחד אחר יצטרך לגבות את הקבצים שלהם בצורה המיושנת..

שחזור קבצים באמצעות גיבוי Zoolz Home Cloud הוא עניין לא מסובך. כל שעליך לעשות הוא להיכנס לתפריט “שחזור” מהפאנל הראשי של הלקוח, שיפתח חלון נפרד.

Zoolz-Restore

מכאן אתה יכול לבחור איזה מכשיר ברצונך לשחזר ברשימה הנפתחת בראש החלון, אשר תפרט את כל הקבצים שהעלית מהמכשיר האמור לשרתי האחסון בענן של Zoolz..

אפשרויות Zoolz-Restore

לאחר שבחרת אילו קבצים ברצונך לשחזר, השלב הבא נותן לך כמה אפשרויות להורדה. זה כולל לאיזה מיקום ברצונך להוריד (מיקום מוגדר ידנית או מיקומו המקורי) והאם להשתמש בריבוי רב כדי להאיץ את ההורדה והמסננים בהתאם לגיל הקבצים..

מהירות

המהירות היא קריטית עבור שירותי גיבוי בענן מכיוון שלעתים קרובות המשתמשים צריכים להעלות ולהוריד מספר גדול של קבצים, במיוחד במהלך הגיבוי הראשוני שלהם. Zoolz מצליח מאוד בתחום זה, כולל שיעורי העברה מהירים הן להעלאות והן להורדות, גם כשאתם נמצאים הרחק משרת.

כדי לבדוק את מהירות הגיבוי של Zoolz Home Cloud, הפעלנו שני העלאות ושני הורדות של תיקיה של 3.51 ג’יגה-בייט על חיבור עם מהירות ההורדה של 20 / Mbps ומהירות העלאה של 10 Mbps. מציאותית, אנו רוצים לראות שההעלאה מסתיימת בעוד שלוש שעות וההורדה בעוד כשעה וחצי.

ניסיון ראשון: ניסיון שני: ממוצע:
העלה02:49:0001:56:0001:22:30
הורד01:42:0001:24:0001:33:00

כפי שאתה יכול לראות, אלה די התוצאות שקיווינו לה. למרות שאפשר תיאורטית להגיע למהירויות גבוהות יותר בחיבור שלנו, הכל תלוי בעומס הרשת – גם בקצה שלנו וגם ב- Zoolz ‘, כמו גם במרחק פיזי לשרתים. לצורך הבדיקות שלנו, אפשרנו מצב של ריבוי חוטים ומצב טורבו (אשר מתעדף את Zoolz בחיבור הרשת שלך) למקסימום מהירות.

Zoolz-Data-Center-Locations

כדאי לזכור שמכיוון שביצענו את הבדיקות הללו מאסיה, החלפנו כברירת מחדל למרכזי הנתונים שנמצאים בארה”ב, והתוצאה היא מרחק משמעותי – מבחינה גאוגרפית – בין המכשיר שלנו לשרתים. משתמשים באזורים עם שרתים ייעודיים (צפון אמריקה, אירופה, אוסטרליה / ניו זילנד ויפן) צריכים לראות תוצאות טובות יותר.

אבטחה

בבחירת שירות גיבוי מקוון, חשוב שתרגישו בטוחים באבטחת הקבצים שלכם, בין אם מדובר באיומים וירטואליים, כמו האקרים ופושעי רשת, או פיזיים, כמו גניבות ואסונות טבע. Zoolz מצליח בעניין זה, כאשר החריג הבולט היחיד הוא היעדר האימות הדו-גורמי.

הקבצים שלך מוגנים באמצעות הצפנת AES 256 סיביות, וזה מספיק טוב שייקח אלפי שנים – אם לא מיליונים – שנים לפיצוח בכוח הזרוע. להסבר מפורט יותר על אופן פעולתו, הקפד לבדוק את תיאור ההצפנה שלנו.

למרות שההצפנה אינה פרטית כברירת מחדל, אתה יכול להגדיר מפתח פרטי משלך במהלך תהליך ההתקנה של כל מכשיר. בזמן שהקבצים שלך בתנועה, Zoolz משתמש ב- SSL כדי להבטיח שהם לא נמצאים בסיכון מהתקפות איש-אמצע..

Zoolz- הצפנה פרטית

בצד האבטחה הפיזית של הדברים, מרכזי הנתונים של זולץ הם למעשה רק אמזון, שכן AWS מספקת את תשתית השרת המשמשת את השירות. המשמעות היא הגנה מהשורה הראשונה, כולל התקשות מפני אסונות טבע ומערכות אבטחה עדכניות למניעת פריצות גניבה וגניבה.

Zoolz-AWS

אף על פי שבן דודו של Zoolz Home Cloud Backup, BigMIND Home, מציע אימות דו-גורמי, זה לא דבר זמין למשתמשי Zoolz רגילים. זו בושה, מכיוון שזה הפגם האבטחי היחיד במה שהוא שירות מאובטח מאוד.

פרטיות

הפרות המקוונות שלנו נפגעות ברציפות, ולכן חשוב לדעת שפתרון גיבוי מקוון עושה כל שביכולתו כדי להבטיח את פרטיותך ואנונימיותך. כמו בביטחון, גם Zoolz מצליח עם זה, כולל הצפנה חזקה ומדיניות פרטיות איתנה.

כפי שהוזכר בסעיף הקודם, Zoolz משתמש בהצפנה פרטית חזקה המגנה על הקבצים שלך מפני עיניים חטטניות גם במנוחה וגם במעבר. מכיוון שהמפתח הוא פרטי, המשמעות היא שרק אתה יכול לפענח את הקבצים שלך.

מכיוון ש- Zoolz משתמשת במרכזי הנתונים של אמזון לשרתים שלה, בדיוק היכן שהנתונים שלך מאוחסנים תלויה היכן אתה נמצא. הלקוחות הבריטיים והאירופיים מאוחסנים את הנתונים שלהם בבריטניה, בעוד שמרכזי הנתונים באוסטרליה משמשים לאלה שנמצאים באוסטרליה או בניו זילנד, ומשתמשים יפנים ימצאו את המידע שלהם במרכזי נתונים ביפן עצמה.

משתמשים אמריקאים – וכל השאר שלא הוזכרו לעיל – יחלפו כברירת מחדל למרכזי הנתונים של אמזון בארה”ב. זה קצת מצער, שכן ארה”ב חלה באופן חמור חוקים בנושא פרטיות מקוונת, כאשר כמה דוגמאות לכך הן חוק הפטריוט ו- PRISM. עם זאת, מרבית שירותי הגיבוי המקוונים משתמשים במרכזי נתונים בארה”ב, כך שלא דומה ש- Zoolz הוא ייחודי בהקשר זה.

Zoolz- מדיניות פרטיות

ל- Zoolz מדיניות פרטיות איתנה שמבהירה כי למרות שהם אוספים מטא נתונים מסוימים על המשתמשים שלה – כולל שמות, כתובות ומידע על תשלומים – היא לא מוכרת את המידע הזה לאף אחד ורק תשתף אותו עם שותפים מהימנים או עם הרשויות. לעמוד בחוקים.

Zoolz-Compliance

Genie9, חברת האם של Zoolz ו- BigMIND, תואמת גם את ה- GDPR וגם את HIPAA, כמו גם מספר תקנות פרטיות אחרות..

שירות לקוחות

אתה בוטח בספקי הגיבוי בענן עם הקבצים החשובים ביותר שלנו, ולכן חשוב שהם יספקו שירות לקוחות נכון כדי להבטיח שתוכל להרגיש בטוח ביודעת הטיפול בקבצים שלך. עם מחלקת שירות לקוחות מגיבה מאוד, זולץ מצטיינת בזה, למרות היעדר תמיכה טלפונית.

ברוב הפניות אתה מתבקש לשלוח בקשת תמיכה באמצעות טופס הדוא”ל, המבקש ממך לספק הסבר מפורט על הבעיה שלך. בדקנו את ההיענות של זה מספר פעמים ותמיד קיבלנו תגובה תוך יום, ומדי פעם תוך מספר שעות בלבד.

Zoolz-Email-Form

תמיכת הצ’אט מוגבלת משמעותית מכיוון שהיא מתמקדת בעיקר במתן עזרה במכירות. עם זאת, אתה יכול להשתמש בו לנושאים טכניים קלים, אך כל דבר מסובך יותר יביא ככל הנראה לטופס הדוא”ל שהוזכר קודם.

Zoolz-Chat

פסק הדין

זה מסכם את סקירתנו על זולץ. אם כל מה שאתה מחפש הוא פיתרון גיבוי מאובטח בענן לקבצים שאינך זקוק לגישה מתמדת, Zoolz היא ללא ספק בחירה חזקה. ממשק אינטרנט קל לשימוש ולקוח שולחן עבודה מציעים לך שליטה רבה בתהליך הגיבוי, ואבטחה ופרטיות הם שניהם מהשורה הראשונה.

עם זאת, היעדר אפליקציות לנייד ואפשרויות הדמיית דיסק, כמו גם ההסתמכות על אחסון קר, עשוי להוות פורץ עסקה עבור רבים. המחירים גם גבוהים במקצת, במיוחד בהשוואה לשירותים כמו Backblaze או Carbonite, המציעים אחסון בלתי מוגבל במחיר דומה לתכנית 1TB שמציעה Zoolz..

מה אתה חושב על הסקירה שלנו? האם אתה מסכים שהיא מתקתקת את כל התיבות החשובות ביותר לשירות גיבוי, או שמא היעדר אפליקציות לנייד ותכונה של הדמיית דיסק – בתוספת פרקטיקות עסקיות מעורפלות ביחס לתכנית החיים – מספיק כדי להרחיק אותך? ספרו לנו בתגובות למטה. תודה שקראת.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map