ביקורת SpiderOak ONE – עודכנה 2020

סקירה של SpiderOak ONE

SpiderOak ONE הוא ספק גיבוי מקוון סופר מאובטח עם שלל תכונות המשותפות לאחסון ענן, כולל סינכרון קבצים ושיתוף. התמחור הוא מעט גבוה, ויש כמה תכונות חסרות, כפי שתוכל לקרוא בסקירת SpiderOak המלאה שלנו.


SliderGallery1

SliderGallery2

SliderGallery3

SliderGallery4

SliderGallery5

SliderGallery6

קודם

הבא

SpiderOak ONE הוא פיתרון גיבוי המתמקד במיוחד באבטחה ופרטיות, הכולל הצפנה נהדרת, מדיניות של אפס ידע והצהרת פרטיות ברורה הכוללת כמה הצהרות מעורפלות והערות אזהרה. 

זה מגיע גם עם כמה תכונות חריגות, כגון סנכרון קבצים ויכולות שיתוף. עם זאת, ישנם גם כמה דברים שחסרים, אז המשך לקרוא את סקירת SpiderOak הזו כדי ללמוד הכל על היתרונות והחסרונות שלה.

בין הפיצ’רים החסרים ניתן למצוא גיבויים מבוססי תמונה, גיבויים ניידים וגיבויים, כמו גם ריבוי חוטים ושירות לשחזור שליחים. התמחור יכול להיות גם טוב בהרבה, מכיוון ש SpiderOak יחסית יקר בהשוואה לשירותים אחרים, כמו Backblaze. 

עם זאת, היכולת לסנכרן ולשתף קבצים במכשירים ועם אנשים אחרים היא הכללה נהדרת שנמצאת לעתים קרובות יותר עם תוכנת אחסון בענן.. 

אם כל זה נשמע לכם מעניין, המשיכו לקרוא כדי לקבל את הפילוח המלא של השירות של SpiderOak, וודאו לבדוק את רשימת שירותי הגיבוי המקוונים הטובים ביותר. זה מגיע גם לניסיון של 21 יום, כך שאין כל סיכון שתרצה לנסות זאת בעצמך.

חוזק & חולשות

חלופות עבור SpiderOak ONE

תכונות

למרות שפספס כמה תכונות, כגון שיבוט בכונן הקשיח ושירות לשחזור שליחים, SpiderOak ONE הוא עדיין שירות עשיר בתכונות. יש לך שליטה רבה על תהליך הגיבוי, הן מבחינת התזמון והן של המצערת, כמו גם היכולת לסנכרן קבצים בין מכשירים ולשתף אותם עם אנשים אחרים..

כשמדובר בגיבוי המקוון עצמו, SpiderOak ONE תומך בגיבוי כונן חיצוני, מה שאומר שאתה יכול לגבות כונן קשיח חיצוני או התקנים נשלפים אחרים, וספיידרואק לא תעביר את הקבצים האלה לקטגוריית הפריטים שנמחקו, למרות שהם לא קיימים..

ממשק שורת הפקודה של SpiderOak

יש גם בקרת שורת פקודה על תהליך הגיבוי, ומאפשרת למשתמשים מתקדמים לעקוף לחלוטין את ממשק המשתמש ולבצע פקודות ישירות כמו התחלת גיבויים, שינוי לוח הזמנים ואחזור מידע על שטח האחסון שלך. שורת הפקודה זמינה בכל שלוש הפלטפורמות השולחניות, כולל macOS ו- Linux.

אתה יכול להגדיר את הגיבוי להיות רציף – שהוא ברירת המחדל – או המתוזמן, ואתה יכול להגביל את רוחב הפס למספר מסוים של בתים בשנייה, וזה נהדר אם אתה חושש שהוא יטרוף יותר מדי מהחיבור שלך.

אפשרויות Spideroak-Backup-Schedule-Options

הגיבויים נעשים בעזרת אלגוריתם העברה ברמת חסימת, מה שאומר שאם ישתנה קובץ בכונן שלך, התוכנית לא מבזבזת משאבים מחדש בהעלאת כל העניין. במקום זאת, הוא מוצא איזה חלק השתנה ומעלה את זה.

כאמור, אין דרך לשכפל את הכונן הקשיח שלך, כך שאם זו תכונה שאתה מחפש, כדאי לך לשקול שירות כמו IDrive שכולל פונקציונליות זו. שירות שחזור שליחים – כלומר משלוח של כונן פיזי המכיל את הנתונים שלך – חסר גם הוא, וזה משהו שאתה מקבל עם Backblaze.

אין גם תמיכה בגיבוי היברידי – כלומר שילוב של גיבוי מקומי לענן – שיכול להיות שימושי מכיוון שהוא מספק דרך לאבטח את הנתונים שלך באופן מקומי תוך אחסון חלקים מהם בענן. אם זו תכונה שאתה צריך, שקול לבדוק את CrashPlan במקום זאת.

SpiderOak שתף חדרים

SpiderOak ONE אכן מגיע עם פונקציונליות לשיתוף קבצים מעולה, מכיוון שאתה יכול ליצור “חדרי שיתוף” מרובים שתוכלו להזמין אחרים אליהם, ומעניק להם גישה לקבצים מסוימים. עם זאת, זכור כי בניגוד לנתוני הגיבוי הרגילים שלך, כל דבר שמוצב בחדר שיתוף אינו מוגן באמצעות הצפנה.

ספיידרוק-שתף-חדרים

מסופק לך קישור להורדה עבור כל חדר שיתוף שאתה יוצר, וכל חדר יכול להכיל תיקיה אחת או מרובות מהנתונים המגובים שלך. עם זאת, משמעות הדבר היא שתוכל לשתף רק תיקיות שכבר גיבית עם SpiderOak..

לבסוף, SpiderOak ONE תומך גם בחיבור דרך שרת פרוקסי HTTP, מה שהופך אותו לבחירה טובה אם זו פונקציונליות שאתה צריך..

Spideroak-HTTPProxy

גירסת SpiderOak One

אחת החוזקות הגדולות ביותר של SpiderOak ONE בכל הקשור לתכונות היא גרסת הקבצים המצוינת שלה. כאשר קובץ משתנה או מוסר, SpiderOak שומר רישום קבוע של הקובץ, ומאפשר לך לשחזר גרסאות עבר בכל עת. למרות שאינך יכול להגביל באופן אוטומטי את מספר הגרסאות בעבר, אתה יכול למחוק ידנית גרסאות ידניות על ידי העברתן לפח.

ספיידרוק = גרסאות

SpiderOak One Sync

למרות שפונקציונליות הסנכרון היא תוספת מעניינת עבור ספק גיבוי בענן, היא נופלת מעט קצרה כשמשתתפת ב- SpiderOak לעומת Tresorit או בהשוואה לפתרונות אחסון ענן אחרים.. 

למרבה הצער, אתה יכול רק לסנכרן קבצים ותיקיות הכלולים בתהליך הגיבוי הרגיל שלך, וזה קצת מגבלה. יתר על כן, לאחר שתגדיר את תיקיית הכוורת שלך, אין דרך לשנות את מיקומה, וזה דבר שהיינו רוצים לראות מתכונה מסוג זה.

ספיידרוק-כוורת-תיקיה

אם שירות סנכרון הוא משהו שאחריו, אך אינך זקוק לפונקציונליות הגיבוי העיקרית של SpiderOak ONE, אז pCloud ו- Dropbox הם אפשרויות טובות ותוכלו לבדוק את תקופת הניסיון בחינם של Dropbox כדי לראות אם היא מתאימה לכם. תוכל גם לעבור לכלי השוואת הענן שלנו כדי להשוות בין כל שירותי אחסון הענן השונים הזמינים.

סקירה כללית של תכונות SpiderOak ONE

לוגו של SpiderOak ONEwww.spideroak.com

החל מ- 575 דולר לחודש עבור 150 GBA כל התוכניות

גיבוי

מתזמן גיבוי

גיבוי רציף

גיבוי מצטבר

גיבוי מבוסס תמונה

גיבוי כונן חיצוני

גיבוי של NAS

גיבוי שרת

גיבוי היברידי

גיבוי מכשירים ניידים

גיבוי ללא הגבלה

התקנים ללא הגבלה

מהירות מצערת

העתקת קובץ ברמת חסימת

גיבוי רב-שלילי

לשחזר

שירות התאוששות שליחים

גישה לדפדפן

גישה לאפליקציה לנייד

גרסאות

שמירת קבצים נמחקה

אבטחה

הצפנה פרטית

הצפנה במנוחה

הצפנת מעבר

פרוטוקול הצפנה
AES 256 סיביות

אימות דו-גורמי

מרכזי נתונים מוקשחים

הגדרות שרת פרוקסי

תואם HIPPA

תמיכה

תמיכה 24/7

תמיכה בצ’אט חי

תמיכה טלפונית

תמיכת דוא”ל

פורום משתמשים

בסיס ידע

שונות

שיתוף קבצים

סנכרון מכשירים

ניסיון חינם
21

תמחור

SpiderOak ONE נמצא בצד היקר של הדברים, כאשר התוכניות השונות יוצאות לא מעט יותר עבור מה שאתה מקבל בהשוואה למתחרים כמו Backblaze, המציעה גיבוי בלתי מוגבל במחיר נמוך יותר מהתוכנית הבסיסית ביותר של SpiderOak. אתה מקבל את מה שאתה משלם עבורו מבחינת אבטחה, כמו שכשמשווים בין SpiderOak לעומת Backblaze, הראשון מנצח.

למרבה המזל, SpiderOak ONE מציע ניסיון ללא תשלום של 21 יום עם נפח אחסון של 250 ג’יגה-בתים, המאפשר לך לבדוק את השירות ביסודיות לפני שתבזבז כסף.

אם אתה רק מחפש לגבות כמה תיקיות או סוגי קבצים שאינם דורשים מקום רב, כגון מסמכי טקסט, התוכנית הבסיסית של 150 ג’יגה-בייט תמורת 6 דולר לחודש תהיה ככל הנראה די והותר. 

למרות שאין תוכנית המציעה גיבוי ללא הגבלה, התוכניות של 2TB ו- 5TB (במחיר של 14 $ לחודש ו -29 $ לחודש בהתאמה) הן כה גדולות, עד כי לא סביר שתחלל לך שטח אי פעם, אלא אם כן יש לך הרבה דברים של מכשירים שאתה רוצה לגבות.

ללא קשר לאיזו תוכנית גיבוי שתבחרו, תקבלו מספר בלתי מוגבל של מכשירים וגישה לכל התכונות, כולל שיתוף קבצים ומערכת סינכרון הכוורת SpiderOak.. 

קלות שימוש

אמנם לא נורא, כשלעצמו, SpiderOak בהחלט משאיר קצת רצוי מבחינת ידידותיות למשתמש. עם מראה ותחושה מתוארכים, ולפעמים מתווה מבלבל, SpiderOak תפיק תועלת מעיצוב מחודש של לקוח שולחן העבודה שלה, או לכל הפחות משיעור יסודי כדי להפוך אותו פחות מבלבל למשתמשים חדשים..

לקוח שולחן העבודה של SpiderOak ONE פועל במערכת Windows, Mac ו- Linux, ויש לו גם אפליקציות סלולריות זמינות הן ל- iOS והן לאנדרואיד. למעשה, SpiderOak ONE עומד בראש רשימת הגיבוי המקוון הטובה ביותר עבור לינוקס. 

למרות שהאפליקציות לנייד לא מאפשרות לך לגבות את הטלפון החכם או הטאבלט שלך, אתה יכול לגשת לקבצים שלך תוך כדי ניהול ולנהל את הגדרות הגיבוי שלך בתוך האפליקציות..

למרות ששירותי הגיבוי המקוון אינם ידועים בעיצובים היפים שלהם, הממשק של SpiderOak מרגיש מיושן למדי. למשתמשים חדשים זה יכול להיות קשה להבין מה בדיוק הולך לאן, מה שמוביל לחוויית משתמש מעט מבלבלת. הלקוח מחולק לחמש כרטיסיות עיקריות: “לוח מחוונים”, “גיבוי”, “ניהול”, “סנכרון” ו”שתף. “

Spideroak-Dashboard-Tab

בכרטיסייה “לוח המחוונים” נותנים לך סקירה כללית על הגיבוי שלך, הפעילות שלך לסנכרון ושיתוף וכן רשימה של כל המכשירים שלך. אתה יכול גם להשהות את ההעלאות שלך ולנקות את התור, אם תצטרך להפסיק את תהליך הגיבוי או לבטל אותו לחלוטין לאחר תחילתו..

Spideroak-Backup-Tab2

הלשונית הבאה שמכונה “גיבוי” היא המקום בו אתה מגדיר את תהליך הגיבוי עצמו ובוחר את הקבצים והתיקיות שאתה רוצה להעלות. כאן אתה יכול לראות מבנה עץ של כל המכשיר שלך, ויש גם כפתור שימושי להסתרת קבצי מערכת, וזה נחמד מכיוון שסוג קבצים זה יכול לגרום להרבה עומס, מה שמקשה על למצוא את מה שאתה מחפש.

Spideroak-Manage-Tab

בכרטיסייה “ניהול” נותנת סקירה כללית של כל הקבצים שכבר גיבית, כמו גם לחצנים להורדת הקבצים למכשיר הנוכחי והסרתם מהשרת. אתה יכול גם לבחור להסתיר או להציג את נתיבי הקבצים המלאים לקבלת סקירה נוחה יותר מאיפה בדיוק הגיעו הקבצים במכשיר המקורי.

Spideroak-SyncTab

בכרטיסייה “סנכרון” תוכלו לנהל את תיקיית הכוורת SpiderOak, האחראית על תכונת הסנכרון. כאמור, זה משהו שלא רואים לעתים קרובות מדי עם גיבוי בענן.

Spideroak-Share-Tab

לבסוף, הכרטיסייה “שיתוף” מעניקה לך גישה לחדרי השיתוף שלך, וכאן תוכלו להציב קבצים או תיקיות שברצונך לשתף בקלות עם אנשים אחרים. שטח זה מוגן באמצעות סיסמה, שתצטרך למסור לכל מי שתרצה לשתף עימו.

אפליקציות SpiderOak לנייד ולקוח אינטרנט

למרות של- SpiderOak ONE יש יישומים ניידים זמינים, הפונקציונליות שלהם מעט מוגבלת. אינך יכול לגבות את המכשיר הנייד שלך, אך אתה יכול לגשת לנתונים מגובים משולחן העבודה שלך ולהוריד כל מה שהצבת בתיקיית הכוורת שלך..

Spideroak-iOS-App

לקוח האינטרנט מתפקד באופן דומה לאפליקציות לנייד, רק מאפשר לך לנהל את המכשירים והנתונים שלך, בנוסף להוריד את התוכן המגובה שלך.. 

הלקוח קל לשימוש, אך בדומה ליישום שולחן העבודה, הוא מרגיש מיושן במידה מסוימת, כאילו לא הושקע מאמץ רב בעיצוב הממשק וחוויית המשתמש. עם זאת, הוא עושה את מה שהוא צריך לעשות, כך שאנחנו לא יכולים להתלונן יותר מדי.

Spideroak-WebClient

גיבוי קבצים & שיקום

גיבוי ושחזור הקבצים שלך הוא המטרה העיקרית של SpiderOak ONE, והיא עושה זאת היטב, למרות כמה תכונות חסרות כמו גיבויים מבוססי תמונה וניידים. יש המון אפשרויות כיצד ברצונך שהגיבוי שלך יפעל, וברגע שהתרגלת לפריסה, קל לנהל את ההעלאות שלך..

כדי להגדיר את תוכנית הגיבוי שלך באמצעות SpiderOak ONE, ראשית עליך לעבור לכרטיסייה “גיבוי” (מזעזע, אנו יודעים). כאן תוכלו לראות סקירה כללית על כל הקבצים במכשירכם ותוכלו לבחור או לבטל את הבחירה בכל דבר שיוסיפו אותו או להסירו מספריית הגיבוי שלכם..

Spideroak-Backup-Tab2

בצד שמאל של המסך תראה כמה מהקטגוריות הנפוצות ביותר של קבצים, כולל סרטים, תמונות ומוזיקה. על ידי בחירת אלה אתה בעצם פשוט בוחר את ספריות Windows המוגדרות כברירת מחדל, כך שאם אינך משתמש במבנה זה כבר בקבצים שלך, הם לא יעשו הרבה.

כברירת מחדל, SpiderOak ONE מפעיל גיבוי רציף, כלומר הוא יתחיל להעלות ברגע שתבחר משהו ולחץ על כפתור “שמור” בראש.. 

עם זאת, אם למכשיר שלך יש משאבים מוגבלים או לחיבור שלך מכסה נתונים, סביר להניח שתרצה לשנות זאת לגיבוי מתוזמן. אחרת, SpiderOak ONE עשוי לטרוף את כל הנתונים שלך מהר מאוד.

הגדרות ספיידרוק-גיבוי

התזמון נותן לך כמה אפשרויות שונות. אתה יכול לבחור אחד מהמרווחים שהוגדרו מראש – החל מכל חמש דקות וכל 48 שעות – או להגדיר שעה מסוימת ביום או ביום בשבוע שאתה רוצה שגיבויים יפעלו.

באפשרותך גם להגדיר מגבלות לגבי הגיבוי של SpiderOak ONE בתיקיות שבחרת. מגבלות אלה לובשות צורה של גודל קובץ, גיל הקובץ וסוג הקובץ, ומעניקות לך שליטה רבה על מה שאתה רוצה להתחייב לאחסון. לדוגמה, מומלץ להימנע מגיבוי תיקיות ענק או קבצים עתיקים מאוד כדי לחסוך רוחב פס ושטח אחסון.

Spideroak-BackupLimits

אם גיבוי רציף מבוטל, תוכלו להשתמש בלחצן “הפעל עכשיו” בפינה השמאלית התחתונה כדי להתחיל את ההעלאה, או פשוט לחכות לזמן שנקבע. ליד לחצן זה תראה סוג “סרגל התקדמות”, המראה לך כמה משטח האחסון המקוון שלך נמצא בשימוש, כמו גם אפשרות לנקות את כל הנתונים המגובים שלך..

מעקב אחר SpiderOak

כדי לראות את התקדמות ההעלאות הנוכחיות שלך, אתה יכול לעבור לכרטיסיית “לוח המחוונים”, שם תראה קטע שכותרתו “גיבוי”. אם ההעלאה מתבצעת כרגע היא תאמר זאת כאן. זה גם יגיד לך כמה מהנתונים שלך טרם נטען ובאיזו תדירות הם יעשו זאת. 

אם אתה עובר בכרטיסיית המשנה “פעילות”, תראה פירוט מפורט של כל הקבצים שהועלה, גודלם וכמה רחוק לאורך הדרך.

Spideroak-ActivitySubtab

כדי לשחזר או לנהל את הנתונים המגובים שלך, תצטרך לפתוח את הכרטיסייה “ניהול”. כאן תוכלו לראות רשימה מלאה של כל מה שגיביתם ותוכלו לעבור בין מכשירים באמצעות התפריט בצד ימין של החלון..

כל שעליך לעשות הוא לבחור את הפריט שברצונך לשחזר ולחץ על כפתור “הורד” בסמוך לראש החלון, ואז לאחר מכן SpiderOak ONE יבקש ממך לבחור מיקום הורדה. כברירת מחדל זו תיקיית ההורדה שלך, אך אתה יכול לשנות את זה לכל תיקיה שתרצה או ש SpiderOak ONE ישחזר את הקבצים למיקום המקורי שלהם במכשיר שלך..

ספיידרוק-הורדה

אם תרצה למחוק כל מה שגיבית, פשוט בחר את הפריט ולחץ על כפתור “הסר”. יש גם פונקציית “changelog”, שתתן לך סקירה כללית על השינויים שבוצעו בקובץ או בתיקיה, כמו גם מתי בוצע השינוי וגודל כל קובץ..

Spideroak-Change-Log

מהירות

המהירות היא אחת התכונות הקריטיות ביותר בשירות גיבוי מכיוון שהיא יכולה לעשות את ההבדל בין חווית משתמש סולידית לחוויה איומה. SpiderOak מצליח כאן בצורה סבירה, במיוחד כשמדובר בהורדת הנתונים שלך, אבל מהירות ההעלאה יכולה להיות טובה יותר.

כדי לבדוק זאת, העלינו והורדנו תיקיה של 3.51 ג’יגה-בייט מלאה בסוגי קבצים שונים, כולל טקסט ווידאו בחיבור של 25 מגה-ביט / 1.5 מגה-ביט. משמעות הדבר היא שבעולם מושלם ההורדה צריכה לארוך כ -15 דקות (מבלי לדאוג לדחיסה בצד השרת), וההעלאה תארך כחמש וחצי שעות.. 

עם זאת, זה רק בתיאוריה, שכן נדיר שמהירויות מגיעות לקיבולת מקסימאלית בדרך זו, במיוחד מכיוון שמהירויות החיבור בפועל יכולות להשתנות בהתאם לעומס הרשת. כדי להבטיח את התוצאות המדויקות ביותר, רצינו את העלאה וההורדה פעמיים, וכללנו את הזמן הממוצע של כל אחת מהן בתוצאות שלנו.

ניסיון ראשון: ניסיון שני: ממוצע:
זמן העלאה:6:22:006:46:006:34:00
זמן הורדה:3:221:302:26

בהתחשב במהירות החיבור של הבדיקה שלנו, תוצאות אלה אינן רעות כלל. הורדת SpiderOak בוצעה במיוחד במהירות הבזק, אותה אנו מייחסים לכך שהקבצים דחוסים בצד השרת, מה שהופך את ההורדה בפועל לא קטנה יותר מכפי שהיא תופיע לראשונה..

למרות שהיינו רוצים לראות שההעלאה הראשונית מתרחשת מעט מהר יותר, הבדיקה שלנו בוצעה מהצד השני של כדור הארץ ממרכזי הנתונים של SpiderOak ONE, כך שההשהיה הזו לא לגמרי מפתיעה. לחיבורים שמקורם בצפון אמריקה, אתה יכול לצפות לתוצאות טובות יותר.

בלי קשר, ברגע שהגיבוי הראשוני שלך יסתיים, הדברים יזרזו משמעותית. זה נובע מהגיבוי ברמת החסימה שמציע SpiderOak ONE, המנתח קבצים ששונו ורק מעלה את החלקים שהשתנו.

אבטחה

אבטחה היא אחד התחומים שבהם באמת SpiderOak ONE מאיר. השירות משתמש בהצפנה מוצקה כדי להגן על הקבצים שלך גם במנוחה וגם במעבר, וננקטים אמצעים משמעותיים על מנת להבטיח כי הנתונים שלך בטוחים במקרה של התקפה חיצונית..

הנתונים שלך מוגנים באמצעות AES 256-ביט מקצה לקצה באמצעות מפתח הצפנה פרטי, כלומר אפילו אם SpiderOak רוצה לפענח את הנתונים שלך בכוחות עצמו, הוא לא היה מסוגל. 

SSL משמש לשמירה על הנתונים שלך בזמן שהם עוברים (עיין במדריך ה- SSL לעומת TLS כדי ללמוד מה המשמעות של זה), ומונע מאיסוף הנתונים הפוטנציאליים של אמצע-אמצע לאסוף את הנתונים שלך במהלך תהליך הגיבוי..

ראוי לציין שקבצים שהצבתם באחד מ”חדרי השיתוף “שלך אינם נהנים מרמת הצפנה זו, מכיוון שהם אינם מוגנים על ידי מפתח ההצפנה שלך. אם אתה מעוניין ללמוד עוד על אופן ההגנה על הנתונים שלך, הקפד לקרוא את תיאור ההצפנה שלנו, המספק פירוט נהדר של סטנדרטים שונים.

סיסמאות של SpiderOak

כשאתם נכנסים ללקוח האינטרנט או ליישום הסלולרי, הסיסמה שלכם לא נשמרת בשום מקום בשרתי החברה, אלא מאוחסנת באופן זמני בזיכרון שלה.. 

Spideroak-הצהרת סיסמא

למרות שזה מצוין להבטיח שהפרת נתונים בשרת אינה מסכנת את חשבונך, זה גם אומר שאין דרך לאפס את הסיסמה שלך במקרה ששכחת אותה.

פירוש הדבר שכדאי לשקול ברצינות להשתמש באחד ממנהלי הסיסמאות הטובים ביותר כדי להבטיח שזה לא יקרה. למידע נוסף על הבחירה המובילה שלנו, עיין בסקירת Dashlane שלנו, או שתוכל לנסות את מנהל הסיסמאות Encryptr של SpiderOak עצמו..

מרכזי הנתונים של SpiderOak מגיעים גם עם אבטחה מהשורה הראשונה, כאשר אנשי הצוות נוכחים 24/7 ועמידה הן ב- HIPAA והן ב- GDPR, אף כי כרגע אין קציני ציות המועסקים בהסמכה עצמית של תקנים אלה. מרכז הנתונים דורג על ידי מכון Uptime, שכבה 3, והוא תואם SAS 70 Type II ומתקשה מפני אסונות טבע.

Spideroak-Data-Center-הצהרה

הפגם הגדול ביותר בביטחון SpiderOak ONE הוא היעדר מוחלט של אימות דו-גורמי. אולם בהתחשב באמצעי האבטחה הרחבים האחרים, זוהי תלונה קלה בתכנית הגדולה.

פרטיות

כמו בביטחון, כמעט ואין לנו תלונות בכל הנוגע לפרטיותו של SpiderOak. למרות אירוח מרכזי הנתונים שלה בארה”ב, SpiderOak נקטה באמצעים משמעותיים – כולל הצפנה פרטית, מדיניות פרטיות מעולה ואיסוף מטא נתונים מוגבל – כדי להבטיח שהנתונים שלך יישארו חסויים..

SpiderOak ONE קיבלה חתיכת יחסי ציבור נהדרת כשהומלצה על ידי אדוארד סנודן עוד בשנת 2018 כאחת החלופות המוצלחות ל- Dropbox (בדוק את השוואת SpiderOak לעומת Dropbox שלנו), ויש לכך סיבות טובות. האתר מציע מדיניות פרטיות מצוינת וברורה וקלה להבנה, ללא כל אזהרות מוזרות שחברות מתגנבות בהן לעיתים קרובות.

אין מסד נתונים מטא נתונים ריכוזי, מכיוון שהוא מאוחסן באופן מקומי במכשיר שלך ולא על שרתי החברה. עם זאת, הוא אוסף כמה מטא נתונים אישיים הנוגעים לחשבונך ופרטי התשלום, בעיקר למטרות חיוב ובקרת איכות, כמו גם כדי לסייע לחברה בפיתוח נוסף של השירות..

מיקום שרת SpiderOak

SpiderOak ONE פתוח לגבי העובדה שמרכזי הנתונים שלה ממוקמים בארה”ב, מה שבדרך כלל יהיה קצת בעיה, לנוכח עמדתה הלקויה של המדינה בנושא פרטיות דיגיטלית והחוקים והתוכניות השלטוניות שלה, כמו חוק הפטריוט ו- PRISM. 

מאחר וארה”ב היא הנהנית העיקרית מרשת הריגול חמישה עיניים הידועה לשמצה, קל לראות מדוע זו יכולה להיות בעיה לפרטיות..

למרבה המזל, היישום של SpiderOak ONE של הצפנה פרטית מקצה לקצה פירושו שהשירות הוא “אפס ידע”, כלומר אפילו אם הרשויות בארה”ב מכופפות את שריריהן ומחליטות להכריח את החברה לחשוף מידע, SpiderOak אינו מסוגל פיזית לפענח את נתונים מגובים.

Spideroak- מדיניות פרטיות

בחזרה למדיניות הפרטיות היא קובעת על הסף כי שום מידע אישי על משתמשים אינו נמכר לצדדים שלישיים או משותף עם מפרסמים. 

עם זאת, מידע יכול להיות משותף בנסיבות ספציפיות מסוימות, כגון רשויות העומדות בחוק, עם שותפים של צד שלישי מהימן, עם חברה אחרת במקרה של מיזוג ועם מנהלי מוצרים אחרים של SpiderOak, כמו Semaphor. 

שם המשתמש שלך, מזהה שיתוף ו / או שמות פרטיים ושמות משפחה משותפים גם למשתמשים אחרים, ומידע מצטבר שהופשט מזהים אישיים משמש לניתוח המוצרים של SpiderOak.

במקרה של אחת מנסיבות אלה, SpiderOak תודיע למשתמשים על שיתוף המידע שלהם, אלא אם החברה מאמינה שהגילוי עלול לגרום לפגיעה גופנית של אדם אחר..

שירות לקוחות

למרות שתמיכת הלקוחות של SpiderOak היא הגונה, היא אכן משאירה קצת רצוי, מכיוון שאין פורום תמיכה או דרך לפנות במהירות למחלקת התמיכה. 

אין תמיכה בצ’אט או בטלפון, כך שנשאר לך לשלוח בקשת דוא”ל ומחכה לתגובה. משרד התמיכה מאויש רק משעה 9 בערב עד 17:00, שני עד יום שישי, כך שזה אומר שאולי תמתין למעלה מיום שלם לתגובה.

Spideroak-SupportPage

כדי לבדוק את ההיענות שלה, שלחנו בקשת דוא”ל בנוגע לבעיות בחיבור שלנו לשרתי SpiderOak ONE. קיבלנו תגובה תוך 10 שעות, שזה לא רע בכלל, שכן בקשתנו נשלחה מחוץ לשעות הפתיחה, ונענה תוך 10 דקות בלבד מרגע פתיחת מחלקת התמיכה לעסקים בבוקר.

יש גם עמוד תמיכה שניתן לחפש ומלא בבעיות ותיקונים נפוצים, שיכולים לעזור לך לצבוט אם אינך מוכן לחכות לעיבוד בקשת הדוא”ל שלך. למרות שהיינו רוצים לראות צ’אט או אפשרות טלפונית, האופי המהיר והיעיל של התגובה לשאילתת הדוא”ל שלנו אכן מועיל לפצות על זה.

פסק הדין

זה מסכם את סקירת SpiderOak ONE שלנו. למרות ש- SpiderOak ONE הוא ללא ספק שירות נהדר, התמחור התלול יחסית שלו והיעדר תכונות מסוימות, כמו הדמיה של כונן קשיח ושחזור שליחים, פירושו שהוא נופל מעט מכמה מתחרותיה..

עם זאת, גם האבטחה והפרטיות שלהם מהשורה הראשונה, למרות היעדר אימות דו-גורמי. לפיכך, אם אתה מודאג במיוחד עם אבטחת הנתונים וה אנונימיות שלהם, SpiderOak ONE הוא בחירה מצוינת לשירות אחסון גיבוי..

מה אתה חושב על הסקירה שלנו על SpiderOak ONE? האם אתה מסכים שזו בחירה נהדרת אם אתה מחפש פיתרון גיבוי בטוח ומאובטח עם גישה לתכונות חריגות, כגון סנכרון ושיתוף? אחרת, אתה חושב שזה נופל מאופציות אחרות בשוק? ספרו לנו בתגובות למטה. כמו תמיד, תודה שקראתם.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map