סקירת גיבוי מקוון של Memopal – עודכנה 2020

סקירת גיבוי מקוון של Memopal

למרות שהכוונות מאחוריה טובות, ברור שגיבוי מקוון של Memopal סובל מממשק לא ידידותי, כמו גם שיש לו את כל התכונות השגויות בכל המקומות הלא נכונים..


ביקורות הגיבוי המקוונות הטובות ביותר

הממוקמת מאיטליה, Memopal Online Backup מציעה שירותים לצרכנים ביתיים ועסקיים כאחד. אנו נתמקד במינוי האישי של 500 ג’יגה-בתים בסקירת Memopal זו, אך מרבית הממצאים שלנו חלים גם על התוכניות העסקיות שלה. למרבה הצער, אלה חדשות רעות לכולם.

למרות שיש לה תמיכה פלטפורמה מכובדת ולא מתומחרים בהרבה יותר מכלי גיבוי מקוונים מבוססי-ערך כמו קרבוניט, Backblaze ו- IDrive, חוסר הגמישות המתסכל של Memopal גורם לו להרגיש במחיר מופקע. יצירת תוכנית גיבוי מוגבלת על ידי לקוח שמרגיש ארוז מדי, למרות שתכונות המפתח החסרות שלו כגון אי הכללה מסוג קבצים ושחזור קבצים למיקומם המקורי.

ביטחון הוא עניין נוסף. קבצים מוצפנים, אך הצפנה פרטית אינה מוצעת כמו שהיא עם פתרונות גיבוי מקוונים טובים יותר. אם לחשוב על הכל, Memopal פשוט לא כל כך מהיר.

אף אחד מחסרונותיו לא מצטמצם בגלל סינכרון הקבצים ושיתוף הקבצים של Memopal. אמנם אתה יכול לנסות את השירות אם תרצה עם חשבון חינם של 3 ג’יגה-בתים, אולי עדיף שתתחיל עם כמה מההצעות המוזכרות בסבב הגיבוי המקוון הטוב ביותר שלנו. אם אתה מחפש פיתרון עבודה, יש לנו גם מדריך לגיבוי המקוון הטוב ביותר לעסקים.

אם אתה מחפש גיבוי עם תכונות אחסון בענן כמו Memopal, גם כלי ההשוואה שלנו יכול לעזור לך שם. ראה את סקירת SpiderOak ONE שלנו עבור אחד המועדפים שלנו.

חלופות לגיבוי מקוון של Memopal

חוזק & חולשות

תכונות

Memopal הוא פיתרון גיבוי מקוון עם כמה תכונות אחסון בענן. זה מעט יוצא דופן כיום, מכיוון שרוב השירותים נוטים לדבוק באחד או אחר. יש לנו מאמר על ההבדלים בין גיבוי לאחסון אם אינך בטוח מה הם.

תכונות אחסון בענן שתקבל עם Memopal כוללות שיתוף קבצים וסנכרון. עם זאת, כפתרון אחסון בענן, הוא לא מתקרב להזכרה כאחת מאפשרויות האחסון הטובות בענן.

ושוב, אין זה טוב בהרבה ככלי גיבוי מקוון, שמטרתו התאוששות מאסון במקרה של התרסקות של הכונן הקשיח או מחשב שאבד. הגיבוי המקוון הטוב ביותר שלנו לגיבוי ביתי לפתרונות מועילים יותר.  

ל- Memopal יש תמיכה טובה בפלטפורמה, המסוגלת לגבות מחשבי Windows, MacOS ו- Linux. אין הגבלה על כמה מחשבים אתה יכול לגבות עם מנוי יחיד. עם זאת, עם 500GB בלבד לעבוד איתם, ייתכן שתצטרך לרכוש רישיונות נוספים בכל מקרה.

Memopal HD גיבוי

ניתן להשתמש ב- Memopal גם לגיבוי כוננים קשיחים חיצוניים ויש לקוח לגיבוי שרת Windows. עם זאת, בשני המקרים איננו דורגים אותו כגיבוי הכונן החיצוני הטוב ביותר או פתרונות הגיבוי הטובים ביותר לשרת Windows.  

גיבוי סמארטפון אינו תכונה, אך יש אפליקציות ל- Android ו- iOS בהן תוכלו להשתמש כדי לגשת לקבצים שלכם.

הנושא העיקרי שלנו עם Memopal, מלבד שטח הגיבוי המצומצם, הוא שהוא לא כל כך גמיש למרות התמיכה הפלטפורמית הגונה שלו.

אנו ניגע בכמה מחולשותיו בפירוט רב יותר במהלך כל הסקירה הזו, אך חלק מהבוהקים הם שאתה יכול רק לגבות לפי תיקיה אך לא לפי קובץ, אינך יכול לשלול סוגי קבצים ספציפיים מגיבוי, אינך יכול לשחזר קבצים למיקומם המקורי ואין אפשרות להצפנה פרטית או אימות דו-גורמי.

Memopal גם אינו מסוגל לבצע גיבוי של תמונת דיסק. עיין במאמר הגיבוי הטוב ביותר המבוסס על תמונה שלנו לקבלת כמה פתרונות.

לפחות אתה מקבל גרסאות בלתי מוגבלות באמצעות Memopal, המאפשר לך לחזור למצבי קבצים קודמים במקרה של שינוי מקרי או שחיתות קבצים. קבצים שנמחקו מהמחשב שלך גם לא נמחקים מהענן אלא אם מוחקים אותם בנפרד.

מחיר

ל- Memopal יש תוכנית חופשית שתוכל להשתמש בה כדי לנסות אותה. ב -3 ג’יגה בלבד, זה בערך הכל טוב, מכיוון שלרוב האנשים יש הרבה יותר נתונים בכונן הקשיח שלהם מאשר לגיבוי..

לאחר מכן אתה יכול לקפוץ אל Memopal Pro, שנותן לך שטח גיבוי של 500 ג’יגה-בייט לעבוד איתו. עם זאת, יש לנו כמה בעיות עם ההצעה הזו.

ראשית, 500 ג’יגה-בייט אינו שטח גיבוי רב לעבוד איתו. בעוד שאלו עם כונני SSD קטנים ככל הנראה יהיו בסדר, משתמשים עם כוננים קשיחים גדולים יותר וכוננים חיצוניים לגיבוי עשויים להידרש להשאיר קבצים מסוימים מהגיבוי שלהם..

הבעיה הנוספת שיש לנו היא שסביבות 97 $ לשנה (79 יורו), זה גם לא עניין טוב במיוחד. זה עובד על נגיעה של יותר משמונה דולר לחודש.  

אתה יכול לעשות טוב יותר לגיבוי ביתי. Backblaze, למשל, מעניק לך שטח גיבוי ללא הגבלה עבור המחשב והכוננים החיצוניים שלהם, ועולה רק 5 דולר לחודש. קרא את סקירת ה- Backblaze המלאה שלנו אם זה נשמע לך גם עסקה טובה.

כמובן של- Backblaze אין תמיכה בלינוקס ו- Memopal כן. לכן, אנו נצביע על הגיבוי המקוון הטוב ביותר שלנו עבור מדריך לינוקס, במקום זאת אם זה צורך. העניין הוא שיש למצוא עסקה טובה יותר שם.

קלות שימוש

ההרשמה וההתקנה של זיכרון המפתח נמשכות מספר דקות בלבד. אם אתה נרשם לחשבון בחינם תחילה, תוכל להירשם באמצעות לקוח שולחן העבודה לאחר התקנתו.

מצאנו כי ממשק שולחן העבודה עצמו היה מעט קטן לשימוש בצורה יעילה. זה נכון במיוחד כאשר בודקים תיקיות הכלולות בתוכנית הגיבוי שלך. אתה יכול לראות מה הכוונה בתמונות המסך בקטע הסקירה הבא.  

סוגיה גדולה יותר היא שכאשר אתה יוצר תוכנית גיבוי מותאמת אישית, אתה יכול לבחור תיקיה אחת בכל פעם להוסיף לה. זה הופך את יצירת התוכניות המקיפות כדי להגן על הכונן הקשיח שלך לתהליך ארוך הרבה יותר ונוטה לטעויות הרבה יותר ממה שהוא צריך להיות.

שירותים אחרים, כמו IDrive ו- Carbonite, קלים הרבה יותר לשימוש בזכות ממשקים גדולים המאפשרים לך לנהל תוספות תיקיות וקבצים בבת אחת. למרות שאתה יכול פשוט להוסיף הרבה תיקיות ברמה העליונה לתוכנית הגיבוי שלך, העובדה ש- Memopal מגבילה אותך ל -500 ג’יגה-בייט בלבד של גיבוי עשויה להפוך אותה למשימה מסובכת לנהל אותה.

אתה יכול לגשת לקבצים שלך גם באמצעות ממשק משתמש מקומי של האינטרנט, שלמרות שהוא לא נחמד כמו כמה שראינו, מעוצב הרבה יותר טוב מלקוח שולחן העבודה של Memopal..  

קישורי ניווט בצד שמאל מאפשרים לך לקפוץ בין תיקיות הגיבוי והסנכרון שלך. אתה יכול גם לגשת במהירות לקבצים שהועלו לאחרונה, קבצים מועדפים וקבצים משותפים.

חוויית הטלפון החכם Memopal, גם לאפליקציות אנדרואיד וגם לאייפון, נעשית גם כן, עם יכולות דומות ל- GUI האינטרנטי.

גיבוי & לשחזר

לקוח שולחן העבודה של Memopal מתייג אוטומטית את “תיקיית המסמכים שלי” לגיבוי (אם אתה משתמש ב- Windows). עם זאת, באפשרותך להתאים אישית את הגיבוי.

אם ברצונך לשנות את תוכנית הגיבוי שלך, פשוט לחץ על המקום בו כתוב “מותאם אישית.”

לאחר מכן לחץ על “הוסף”.

תוכל לדפדף במערכת הקבצים שלך ולבחור תיקיות לגיבוי. שים לב שלא ניתן לבחור או לא לכלול קבצים לגיבוי; אתה יכול להוסיף רק תיקיות, שזה קצת יוצא דופן ומגביל.

הגיבוי פועל ברציפות כברירת מחדל. אם אינך מעוניין בגיבוי רציף, תוכל ליצור תוכנית גיבוי יומית או אפילו שבועית על ידי לחיצה על כפתור “מתקדם” ואז באמצעות התפריט הנפתח “הגדרות לוח הזמנים”..

אפשרויות תזמון הגיבוי של Memopal אינן רחבות כמעט כמו רוב פתרונות הגיבוי המועדפים עלינו. עם זאת, גיבוי רציף מספק את ההגנה הטובה ביותר למחשב שלך, ולכן באופן כללי הכי טוב שלא לגעת בזה בכל מקרה.

השפעה רבה יותר מליקויי התזמון שלה היא שלא ניתן להחריג סוגי קבצים מסוימים לגיבוי. לדוגמה, עם Backblaze, אתה יכול להזין סיומות לסוגי קבצים שאינך רוצה לכלול בגיבוי שלך.

עם זאת, באפשרותך לצבוט את גודל הקובץ המקסימלי שהועלה על ידי Memopal. למעשה, כברירת מחדל היא מוגדרת רק ל- 500MB מסיבה כלשהי, כך שסביר להניח שתרצה (10 ג’יגה-בייט הוא הגבול העליון).   

אתה יכול גם לצבוט את מהירות הגיבוי שלך. היא מוגדרת אוטומטית כברירת מחדל, כלומר הלקוח יתאים את מהירות הגיבוי על סמך משאבי מחשב זמינים.

ברגע שיש לך את כל ההגדרות שלך כמו שאתה רוצה אותן, לחץ על “החל” כדי לבעוט בגיבוי הראשון שלך.

הלקוח יתעדכן בהתקדמותו. זה גם מראה לך כמה מהר הגיבוי פועל וכמה זמן נותר לך לפני שהוא מסתיים. אנו מכסים את מהירות הגיבוי בחלק הבא של סקירה זו.

לאחר שגיבוי הקבצים לענן, אתה יכול לגשת אליהם דרך הלקוח על ידי לחיצה על המקש “גישה”. זה יפתח את ממשק המשתמש של האינטרנט.

באפשרותך להציג תצוגה מקדימה של סוגי קבצים בממשק המשתמש של האינטרנט (אם כי זה רק מכיוון שממופאל אינה משתמשת בהצפנה פרטית) ולהוריד קבצים נפרדים. אתה יכול גם להעלות קבצים, אם תרצה.

אם ברצונך לבצע שחזור מלא, לחץ על “שחזור” בלקוח שולחן העבודה במקום על “גישה.” זה יאפשר לך לשחזר קבצים מרובים בבת אחת. ניתן גם לחזור לגרסאות קבצים קודמות.

עם זאת, אינך יכול לשחזר קבצים למיקומם המקורי. אתה יכול להוריד אותם רק לתיקיה שבחרת, כמו תיקיית ההורדה שלך או כונן חיצוני. אנו מעדיפים את הבחירה, כמו שאתה מקבל עם Acronis True Image, פיתרון גיבוי מקוון הרבה יותר (קרא את סקירת Acronis True Image שלנו).   

מהירות

הכנסנו את Memopal באמצעות כמה בדיקות מהירות כדי להרגיש כמה זמן נדרשים תהליכי גיבוי ושחזור. בדיקות אלה נערכו דרך רשת WiFi עם הורדות של 25 מגהביט לשנייה ו 12 מהירויות העלאה של Mbps.

התוצאות לא היו נהדרות:

מבחן ראשון: מבחן שני: ממוצע:
העלה:02:30:0002:20:0002:25:00
הורד:00:40:0000:25:0000:32:00

שעתיים וחצי בממוצע לגיבוי ג’יגה בודד פירושו שאתה יכול לחכות ימים או שבועות להשלמת הגיבוי הראשוני שלך..

אמנם זה בערך מה שאתה יכול לצפות מ- IDrive לזמן גיבוי, לפחות IDrive מעניק לך גיבוי באמצעות שליח בחינם כדי להתאים לאטיותו, עליה תוכלו לקרוא בסקירת IDrive שלנו.

חלק מעניין המהירות הוא שממופת נראה כי יש תשתית מצומצמת למדי, כאשר מרכז הנתונים היחיד שלה נמצא באיטליה. סביר להניח שתשיג מהירויות טובות יותר אם אתה נמצא באירופה.

אם לא, ללכת עם ספק ענן עם נוכחות גלובלית יותר הוא הדבר הטוב ביותר עבור זמני גיבוי מהירים. גיבוי Cloudberry בשילוב עם Amazon Web Services או Acronis True Image, הן שתיהן אפשרויות טובות לקוצר רוח (קרא את סקירת הגיבוי של CloudBerry למידע נוסף על שירות זה)..

אבטחה

קבצים המגובים ל- Memopal מוצפנים לפני יציאת המחשב ונשארים מוצפנים בזמן מנוחה בענן. הפרוטוקול הקריפטוגרפי בו נעשה שימוש הוא AES 256 סיביות, זהה לרוב פתרונות הגיבוי המקוונים האחרים, בנוסף לבנקים ולמוסדות צבאיים..

העברת קבצים בין המחשב שלך לענן Memopal מוגנת גם באמצעות TSL, אשר ימנע מצותתרים אלקטרוניים מלפענח קבצים שהם עלולים ליירט באמצעות WiFi ציבורי (אם כי עליך להשתמש גם ב- VPN כדי לאבטח את פרטיותך בציבור; עיין במדריך ה- VPN הטוב ביותר שלנו להמלצות).  

אמנם זה טוב, Memopal לא נותנת לך את האפשרות להצפנה פרטית. זה אומר שהחברה עצמה תמיד מנהלת את מפתחות ההצפנה שלך, המאוחסנים בשרת במרכז הנתונים שלה.

כל פיתרון גיבוי מקוון שמומלץ בחום על ידי Cloudwards.net לפחות נותן לך אפשרות להצפנה פרטית. נקרא גם קידוד ידע אפס, כאשר קידוד פרטי רק אתה יודע את מפתח ההצפנה שלך, כך שרק אתה יכול אי פעם לפענח את הקבצים שלך.

עוד טעות מוטעית של Memopal היא היעדר אימות דו-גורמי, אמצעי לשמירה על חשבונך מאובטח גם אם הסיסמה שלך נגנבה. אמנם אינו נפוץ כמו הצפנה פרטית, אך עדיין זו תכונה שאנו רוצים לראות באבטחת ענן.

נתונים המאוחסנים בענן Memopal מופצים בגושים ומאוחסנים באופן מיותר על גבי שרתים מרובים. השיטה בה משתמש Memopal היא RAID 5, שהיא די סטנדרטית עבור מרבית שירותי הענן.

בסך הכל, Memopal יכולה לעשות עבודה הרבה יותר טובה עם אבטחה. גם אם אתה בסדר עם החסרונות האחרים שלה, זו סיבה טובה ללכת עם שירות אחר.  

תמיכה

ל- Memopal כתובות דוא”ל הן למכירות והן לתמיכה טכנית. שלחנו דוא”ל לבדיקה לתמיכה טכנית כדי למדוד את זמן התגובה. תגובות התקבלו רק יותר מיום עסקים אחד.  

תמיכה טלפונית מוצעת אף היא, אם כי בשעות מוגבלות מאוד. אתה יכול להגיע לממופל משעה 10:00 עד 16:00, שעון מרכז אירופה, מיום שני עד שישי.

קיימת גם אפשרות צ’אט מקוון באתר Memopal. נראה שזה לא מאויש היטב. פרסמנו שאלה וחיכינו שעה בלי לקבל תשובה.

אם אתה מעדיף להבין דברים בלי לחכות לתגובה של חברת Memopal, תוכל להשתמש באתר התמיכה של החברה. ניתן לחפש באתר, או לחפש לפי קטגוריות.

ביצענו כמה חיפושים אחר נושאים כמו “הצפנה” ו”גרסאות “, ולא מצאנו מאמרים שעוסקים בהם. אז נראה שהאתר עצמו די רדוד. עם זאת, המאמרים הזמינים כתובים לפחות בצורה סבירה.

באתר התמיכה יש גם כמה הדרכות וידאו בסיסיות אם אתה יותר לומד חזותי, אם כי הנושא הוא בסיסי.

פסק דין סופי

קשה לברוח מההרגשה שממופל מרגיש אפוי למחצה. במקום לשלב תכונות אחסון בענן כמו סנכרון, צוות הפיתוח היה צריך להשקיע מאמץ רב יותר ביצירת שירות גיבוי מסוגל.

לקוח שולחני מרווח יותר, תכונות תזמון טובות יותר, היכולת לגבות קבצים ספציפיים ולא רק תיקיות, אי הכללות מסוג קבצים ושחזור קבצים למיקומם המקורי, כל התכונות שנרצה להוסיף. אולי יותר חשוב, כך גם הצפנה פרטית ואימות דו-גורמי.

עד אז, איננו יכולים להצדיק המלצה על Memopal, מלבד לציין כי יש, לפחות, אפשרויות גרועות יותר הכלולות בספריית ביקורות הגיבוי המקוונת שלנו. גיבוי מקוון של נורטון, כל אחד?

כמובן שאנחנו פתוחים לדעות אחרות. השאירו לנו את מחשבותיכם על Memopal בתגובות למטה, ותודה שקראתם.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map