BigMIND Home (מאת Zoolz) סקירה – עדכון 2020

BigMIND Home (מאת זולץ) סקירה

BigMIND Home, מוצר מאותו הצוות שעומד מאחורי Zoolz Backup, הוא שירות גיבוי סולידי המציע חוויה טובה. החסרונות הם שזה יכול להיות מעט איטי לפעמים מכיוון שקרחון שלו מסופק על ידי הקרחון וכי הוא די יקר. קרא את הסקירה המלאה שלנו לפרטים.


סליידר 1

סליידר 2

סליידר 3

סליידר 4

סליידר 5

קודם

הבא

BigMIND Home הוא שירות גיבוי מקוון שמציע Zoolz המספק חווית משתמש נעימה, מהירויות טובות וכמה תכונות מעניינות שלא רואים לעתים קרובות בשירות מסוג זה. לרוע המזל, זה בצד היקר של הדברים וחסר קידוד פרטי. המשך לקרוא את ביקורת BigMIND Home שלנו כדי ללמוד את כל מה שאתה צריך לדעת על השירות.

מלבד שהציע לך שליטה רבה בתהליך הגיבוי, BigMIND Home מתגאה בממשק קל לשימוש ותמיכה ללקוח מעולה. יש לו גם כמה תכונות חדשות, כולל זיהוי פנים של תמונות המופעל על ידי בינה מלאכותית ויכולת קישור שירותים, כמו פייסבוק ו- Google Drive..

לרוע המזל כל זה מגיע למחיר כבד, מכיוון שהתכניות של ביגמינד כולן יקרות, בהתחשב במה שאתה מקבל. יתר על כן, היעדר ההצפנה הפרטית משפיעה קשות על הביטחון והפרטיות. אם מדובר בדאגות עיקריות, הקפד לבדוק את רשימת מיטב שירותי הגיבוי המקוון שלנו שיעזרו בחיפוש אחר חלופות.

חוזק & חולשות

אלטרנטיבות לבית BigMIND (מאת זולץ)

תכונות

BigMIND Home אורז מספר מכובד של תכונות, גם אם חסרים חלק מהדברים שאנחנו רוצים לראות. מלבד תכונות גיבוי רגילות, BigMIND Home כולל גם פונקציות פחות נפוצות, כולל כלי ניהול תמונות חזקים המופעלים על ידי AI, כמו גם שילובים עם אחסון בענן ושירותי צד שלישי אחרים..

מבחינת תכונות הגיבוי עצמן, BigMIND Home תומך בגיבויים היברידיים וניידים כאחד. ב- iOS זה אומר שהתמונות, הסרטונים, לוחות השנה ואנשי הקשר שלך, בעוד שאפליקציית Android יכולה גם לגבות יומני שיחות, הודעות טקסט וקבצים שונים..

למרבה הצער, אין גיבוי מבוסס תמונה (משהו שאתה מקבל עם IDrive למשל) מה שאומר שאין דרך לשכפל את כל המערכת שלך. יתר על כן, אין גיבוי שרת או שירות שחזור שליחים, מכיוון שאלו מוגבלים ל- BigMIND Business.

BigMIND סרטוני סטרימינג

תכונה נהדרת אחת שנרצה לראות שהיא כוללת בשירותי גיבוי רבים יותר היא היכולת להזרים את הסרטונים שלך ישירות מהאחסון. למרבה הצער, אתה יכול לעשות זאת רק בהגדרה סטנדרטית אלא אם תבחר לקבל את המנוי היקר ביותר, מה שמאפשר לך גם גישה לסטרימינג בחדות גבוהה..

BigMind-Streaming Video

כפי שציינו קודם, Zoolz BigMIND Home כולל שילוב מרשים עם שירותים אחרים. אתה יכול לקשר את חשבונות האחסון בענן שלך, כמו Dropbox או Google Drive, כדי ליצור יתירות נוספת עבור הקבצים שלך המאוחסנים שם. אתה יכול גם לקשר חשבונות מדיה חברתית, כגון פייסבוק ואינסטגרם, לגיבוי כל מה ששמרת או פרסמת בפלטפורמות האלה.

BigMind-Linked-Services

כלי ניהול התמונות באמצעות AI שהזכרנו בתחילת פרק זה הם הכללה מעניינת. אם זה היה עובד, זו תהיה דרך נהדרת לארגן את התמונות שלך מכיוון שתוכל לחפש תמונות על בסיס אנשים או חפצים.. 

ניסינו להעלות כמה תמונות של אנשים, ולמרבה הצער BigMIND לא הצליח לזהות את מרבית הפרצופים.

BigMind-Faces

נראה שתכונת “האובייקטים” עובדת קצת יותר טוב ותוכלו לבחור מרשימת קטגוריות לחפש דברים כמו “טקסט” או “אלקטרוניקה”, מה שיבקש מ- BigMIND להראות לכם את התמונות המכילות אחד מהאובייקטים הללו..

BigMind-Objects

כשמדובר בגרסאות – כלומר שמירה על קבצים שהשתנו ונמחקו – BigMIND Home כן. קבצים שנמחקו נשמרים לנצח, אך רק 10 הגרסאות האחרונות של קובץ שהשתנה יישמרו על הרשומה. זה כנראה מספיק לרוב האנשים, אבל זה לא ממש מקיים את הגירסאות הבלתי מוגבלות של שירותים כמו SpiderOak ONE.

BigMind-Trash

סקירה כללית של תכונות הבית של BigMIND

BigMIND Home (מאת זולץ) לוגוwww.zoolz.com

מתחיל החל מ- 299 דולר לחודש עבור 100 תוכניות GB

גיבוי

מתזמן גיבוי

גיבוי רציף

גיבוי מצטבר

גיבוי מבוסס תמונה

גיבוי כונן חיצוני

גיבוי של NAS

גיבוי שרת

גיבוי היברידי

גיבוי מכשירים ניידים

גיבוי ללא הגבלה

התקנים ללא הגבלה

מהירות מצערת

העתקת קובץ ברמת חסימת

גיבוי רב-שלילי

לשחזר

שירות התאוששות שליחים

גישה לדפדפן

גישה לאפליקציה לנייד

גרסאות

שמירת קבצים נמחקה

אבטחה

הצפנה פרטית

הצפנה במנוחה

הצפנת מעבר
SSL

פרוטוקול הצפנה
AES 256 סיביות

אימות דו-גורמי

מרכזי נתונים מוקשחים

הגדרות שרת פרוקסי

תואם HIPPA

תמיכה

תמיכה 24/7

תמיכה בצ’אט חי

תמיכה טלפונית

תמיכת דוא”ל

פורום משתמשים

בסיס ידע

שונות

שיתוף קבצים

סנכרון מכשירים

ניסיון חינם

תמחור

מודל התמחור של Zoolz BigMIND Home מעורב למדי, כאשר התוכניות השונות מציעות תכונות שונות, רמות תמיכה ומספר מכשירים. כשמדובר בכמות שטח האחסון שאתה מקבל בכסף שלך, BigMIND Home בהחלט אינו אידאלי, כך שאם אתה מחפש להשיג את המקסימום עבור הדולר שלך רק מבחינת שטח, אולי כדאי לך לחפש במקום אחר.

ראשית, התוכנית החינמית, המציעה נפח אחסון של 1 ג’יגה-בתים למשתמש אחד הפרוס על פני שלושה מחשבים, שני מכשירים ניידים וכונן חיצוני אחד. למרות שאנחנו מעריכים את התוכנית החינמית, 1 ג’יגה-בייט לא יספיק אפילו לתוכניות הגיבוי הבסיסיות ביותר, ולא תקבל שום תמיכה ללקוחות..

הבא הוא התוכנית האישית, אשר תמורת 35.88 דולר לשנה מציעה שטח אחסון של 100 ג’יגה-בתים למשתמש אחד על שלושה מחשבים, שלושה מכשירים ניידים וכוננים חיצוניים בלתי מוגבלים.. 

התוכנית המשפחתית, בינתיים, תעלה לכם 83.88 דולר לשנה והיא כוללת 500 ג’יגה-שטח שטח לשלושה משתמשים נפרדים, תשעה מחשבים, שישה מכשירים ניידים וכוננים חיצוניים בלתי מוגבלים. שתי התוכניות הללו מקבלות את מה שביגמינד מכנה “תמיכה רגילה.”

בסופו של דבר, תוכנית Family Plus מעניקה לך שטח אחסון של 1TB לחמישה משתמשים, 15 מחשבים ומכשירים ניידים ללא הגבלה וכוננים חיצוניים תמורת 12.99 דולר לחודש או 155.88 דולר לשנה. אתה גם מקבל גישה לסטרימינג בחדות גבוהה של קבצי וידאו מהאחסון שלך (בניגוד לתוכניות האחרות שמציעות רק סטרימינג בהגדרה סטנדרטית) ותמיכה פרימיום..

כדאי לזכור כי התוכניות האישיות והמשפחתיות מחייבות אותך לשלם עבור שנה שלמה, ואילו ניתן לחייב את תוכנית Family Plus בחודש. אין שום משפט זמין, וחבל מכיוון שייתכן כי 1 ג’יגה-בתים המוצעים על ידי התוכנית החינמית לא יספיקו בכדי לבחון את השירות בצורה מספקת.

בסך הכל זה מוסיף שירות די יקר שלא מציע לך הרבה מקום, לעומת הסכום שאתה משלם. 

אם אתה זקוק לאחסון רב, יהיה לך טוב יותר עם אחד משירותי הגיבוי המקוונים הטובים ביותר ללא הגבלה, כגון Backblaze, שמציע את כל השטח שאתה יכול אי פעם להזדקק לו לתג מחיר נמוך יותר מכל התוכניות של BigMIND מלבד ה- Personal אחת, שמציעה רק אחסון ענן של 100 ג’יגה-בייט.

קלות שימוש

BigMIND Home כולל ממשק משתמש מעוצב מאוד וקל להבנה ושימוש, כמו בן דודו Zoolz Home. למרות שהאפליקציה לנייד משאירה מעט רצוי, גם לקוח השולחן העבודה וגם לוח המחוונים באינטרנט הם מעולים וקלים לתפיסה.

BigMind-Intro-Setup

לאחר שתוריד את לקוח שולחן העבודה, תתבקש מייד לבחור קבצים לגיבוי. אתה יכול לעשות זאת באמצעות “הבחירה החכמה”, המחולקת לחבורה של קטגוריות: דואר, מוסיקה, שולחן עבודה, קטעי וידאו, מסמכים, סימניות, Microsoft Office, קבצים פיננסיים, תמונות וספרים אלקטרוניים ו- PDF..

BigMind מבוא-חכם-בחירה

עבור מרבית הקטגוריות הללו, BigMIND Home סורק את תיקיית שולחן העבודה והמסמכים שלך עבור סוגי קבצים מסוימים. עם זאת, עבור קטגוריות מסוימות – כולל דואר ו- Microsoft Office – הוא סורק את כל המכשירים שלך אחר קבצים מסוג זה.

BigMind-Intro-My-Computer

אם אתה מעדיף לחפש במכשיר ולבחור ידנית תיקיות, אתה יכול לעבור לכרטיסייה “המחשב שלי”, שם תראה את מבנה העץ הסטנדרטי של הכונן שלך, ותאפשר לך לבחור בדיוק אילו קבצים ותיקיות ברצונך להגן. . לאחר שבחרת את הקבצים שלך, אתה מתבקש להגדיר את לוח הזמנים שלך ואת הגדרות הגיבוי האחרות.

הגדרות BigMind-Intro-Backup

הפאנל הראשי של לקוח שולחן העבודה מודיע לך את רוב מה שאתה צריך לדעת. רמת ההגנה שלך מוצגת מלמעלה, ומספרת אם אחד מהקבצים שלך זקוק להפעלת גיבוי נוספת.

BigMind- לא מוגן

קצת יותר למטה תראה מידע על הגיבוי המתוזמן הבא שלך, ההעלאה האחרונה שלך וכמה מהקבצים שלך מאוחסנים בשרתים של BigMIND. בתחתית החלון שלושה כפתורים: “בחירת נתונים”, “הגדרות” ו”שחזור “. הראשון מבין אלה פשוט מעלה את אותו דיאלוג לבחירת קבצים שקיבלת כאשר התקנת את הלקוח לראשונה.

BigMind-Main-Panel

כפתור “שחזור” מעביר אותך לתפריט שחזור רגיל למדי המציג רשימת נפתחים של המכשירים שלך ולחלונית ראשית המציגה את כל הגיבויים מהמכשיר שנבחר..

BigMind-Restore-Main-Menu

לבסוף, תפריט “ההגדרות” הוא המקום בו רוב בשר הלקוח נמצא. זה מופרד לשבע קטגוריות: לוח זמנים, מיטוב משאבים, חיבור, היברידי +, הגדרות מתקדמות, אפליקציות לנייד והעדפות.

תזמון גיבוי

אם נאמר את הברור מאליו, בתפריט “לוח הזמנים” אתה יכול להגדיר את לוח הזמנים של הגיבוי שלך. אתה יכול לבחור בין לוח זמנים שעתי או יומי, אך למרבה הצער אין אפשרות לתכנית גיבוי ידנית גרידא. למרות שתוכנית ידנית תהיה נחמדה, לפחות BigMIND Home מעניקה לך המון אפשרויות ללוח הזמנים שלך, בהשוואה לשירותים כמו Backblaze.

BigMind-Settings-Schedule

התפריט “אופטימיזציה של משאבים” מאפשר לך לאפשר את פעולת ריבוי הגלישה וכן להגדיר את BigMIND Home להשהות העלאות באופן אוטומטי אם אתה מגיש מצגת, צופה בסרט, מנגן משחק וידאו או אם רמת הסוללה של המחשב שלך נמוכה.

BigMind-Settings-Resource

אתה יכול גם לאפשר המצערת, באופן כללי או בשעות מסוימות ביום. אם יש לך נתונים מוגבלים בחיבור שלך או שאתה משתמש במחשב ישן יותר עם עיבוד נמוך, תכונות אלה שימושיות מאוד מכיוון שהוא חוסך ממך צורך להשהות או לצאת מהיישום באופן ידני כאשר אתה זקוק למשאבים למשימות אחרות..

BigMind-Settings-Connection

תפריט ‘חיבור’ מכיל קישור להגדרות ה- Proxy של המכשיר שלך, וכן בקרות אם ברצונך שהעלאות יופעלו בסוגים מסוימים של רשתות. אתה יכול להפעיל או לבטל גיבויים דרך LAN, WiFi ונתונים ניידים, וזה דבר נחמד שיש לך אם אתה מודאג לכסי נתונים על החיבור שלך..

BigMind-Settings-Hybrid +

החלק “היברידי +” הוא המקום בו ניתן לאפשר גיבויים היברידיים. המשמעות היא שבכל פעם שגיבוי לענן, BigMIND Home ישמור גם עותק של הקבצים שלך ליעד מקומי, למשל כונן חיצוני.

BigMind-Settings-Advanced-Settings

בתפריט “הגדרות מתקדמות”, אתה יכול להחליט אילו סוגי קבצים BigMIND Home ישתמשו בפרוטוקול VSS ובאלגוריתם ברמת החסימה שלו. “VSS” הוא קיצור של שירות “העתקת צל נפח” המאפשר ל- BigMIND לגבות קבצים בזמן השימוש בהם. עליך להגדיר זאת ידנית מכיוון שאף סוג קבצים לא נכלל בשדה זה כברירת מחדל.

מעדכן קבצים

בינתיים, אלגוריתם ברמת חסימת פירושו בעצם שבמקום להעלות מחדש קובץ שלם כשמתרחש שינוי, BigMIND סורק את הקובץ אחר שינויים ומעלה רק את החלקים (או “חסימות”) שהשתנו. כברירת מחדל זה חל על קבצי PST (כלומר קבצי נתונים של Microsoft Outlook), אך ניתן להוסיף ידנית גם סוגי קבצים אחרים.

BigMind-Settings-Mobile-Apps

החלק “אפליקציות לנייד” בהגדרות אינו מעניין במיוחד, שכן כל מה שהוא עושה הוא לתת לך קישור לדף ההורדה עבור יישומי iOS ו- Android של BigMIND..

BigMind-העדפות-אי הכללה אוטומטית

קטגוריית ההגדרות הסופיות – “העדפות” – פותחת חלון נפרד עם שתי כרטיסיות. בכרטיסייה הראשונה אתה יכול להפעיל גיבוי לקבצים מוסתרים ולשנות את רשימת ההכללה כדי להתעלם מתיקיות מסוימות, ללא קשר אם הם כלולים בבחירת הנתונים שלך או לא..

BigMind-Preferences-General

בלשונית השנייה – שכותרתה “כללי”, תוכלו לאפשר רישום מתקדם ולשנות את כונן המטמון, ושם BigMIND Home מאחסן את הקבצים שעומדים לפני שהם מעלים לענן..

BigMIND לקוח אינטרנט ואפליקציות סלולריות

מלבד הלקוח השולחני, Zoolz BigMIND Home מציע גם לוח מחוונים מצוין מבוסס דפדפן שנותן לך שליטה רבה על נתוני הגיבוי שלך.. 

לקוח האינטרנט מחולק לארבעה תחומים, הראשון שבהם לוח המחוונים. כאן תוכל לראות מידע שימושי רב על חשבונך, כולל מכשירים מוגנים, פרטי חשבונך ותרשימים המפרטים את סוגי הקבצים ששמרת ותעבורת ההעלאה שלך..

BigMind-Web-Dashboard

הבא הוא הכרטיסייה “לגלות”, שם תוכלו לדפדף במכשירים שלכם ובקבצים שהועלו מהם, כמו גם כל חשבונות חיצוניים שקישרתם ל- BigMIND Home, למשל Dropbox או Instagram. כאן תוכלו למצוא גם את תכונת זיהוי הפנים המופעלת על ידי AI שהוזכרה קודם לכן.

BigMind-Web-Discover

הכניסה השלישית בתפריט של לקוח האינטרנט מיועדת לניהול משתמשים. בניגוד להרבה פתרונות גיבוי, BigMIND Home מאפשר לך להגדיר משתמשים פרטיים שאינם יכולים לגשת לנתונים של אחרים, וזה פיתרון מצוין למשפחות, בפרט.

BigMind- משתמשי אינטרנט

לבסוף, החלק “דוחות” מאפשר לך להפיק כל מיני דוחות אודות השימוש שלך, כולל שימוש ברוחב הפס, היסטוריית החיוב ומידע על המכשירים.

BigMind-Web-Reports

לרוע המזל, האפליקציה לנייד לא מרשימה כמו לקוחות שולחן העבודה והאינטרנט. למרות שאתה יכול להשתמש בו כדי לגבות את המכשירים הניידים שלך, זה די גמיש מבחינת בחירת הקבצים.

BigMind-Settings-Mobile-Apps

במקום לאפשר לכם לבחור קבצים נפרדים, עליכם להעלות קטגוריה שלמה (כגון תמונות או אנשי קשר), וזה לא נוח להפליא, במיוחד אם יש לכם הרבה תמונות או קטעי וידאו ואין לכם מקום (או צורך) ל גיבוי כולם.

BigMind-Mobile-Data-Selection

עם זאת, אתה יכול להשתמש באפליקציה לנייד כדי לנהל את נתוני הגיבוי שלך, לשנות את הגדרות החשבון, לעשות שימוש בתכונות הצילום של AI ולהזרים קבצי וידאו שנשמרו באחסון הענן שלך..

גיבוי קבצים & שיקום

למרות שתכונות גיבוי מסוימות – כגון הדמיית דיסק וגיבוי שרת – חסרות ב- Zoolz BigMIND Home, היא עדיין מתפקדת היטב בקטגוריה זו. ניתנת לך שליטה רבה בתהליך הגיבוי, ו- BigMIND אומר לך בדיוק מה קורה בזמן שההורדה או ההעלאה מתבצעות..

למרות שאתה בוחר את הקבצים שברצונך לגבות באופן ידני, אתה עדיין יכול להגדיר מסננים להגבלת קובץ על סמך מיקום, גודל, סוג קובץ או גילו. בעוד שמסנני המיקום אינם מועילים מדי בהתקנה ידנית, האחרים נהדרים להיות מכיוון שאתה יכול להימנע מהעלאת בטעות של כמה קבצי ענק או משהו שלא עבדת איתו שנים..

מסנני BigMind-File

בעת הגדרת לוח הזמנים של הגיבוי, באפשרותך להגדיר את BigMIND Home לבצע העלאה חדשה במרווח (מכל חמש דקות וכל 24 שעות) וכן להחליט באיזו תדירות התוכנית צריכה לבצע סריקה מלאה של כל הקבצים שנבחרו. אם גיבוי כל יום נראה כמו שימוש יתר, תוכלו גם לבחור ביום ספציפי בשבוע להפעלת הגיבויים.

BigMind- גיבוי בהמשך

תוך כדי גיבוי, אתה מקבל מידע רב על מצבו. הלקוח אומר לך אילו קבצים מועלים כעת, וכמה נתונים (וכמה קבצים) כבר גובו.

ביגמינד-קבצים בהמתנה

להעלאות שלך, אתה יכול לעבור בין מצב “טורבו” למצב “חכם”. מצב “טורבו” מעניק ללקוח BigMIND Home עדיפות מקסימלית עבור חיבור הרשת והמעבד שלך, ואילו מצב “חכם” בודק מה עוד נעשה על המחשב ומתאים את צריכת המשאבים שלו בהתאם.

אם ברצונך לשלוט אפילו יותר על ההעלאה, אתה יכול לאפשר ריבוי חוטים ומצערת בהגדרות, וכן להגדיר את BigMIND Home להעלות קבצים באמצעות אלגוריתם ברמת חסימת. למרות שרוב שירותי הגיבוי בענן עושים זאת כברירת מחדל, BigMIND מחייב שתפעיל זאת עבור סוגי קבצים נפרדים, וזה קצת כאב.

שחזור קובץ הוא פשוט, שכן כל שעליך לעשות הוא ללחוץ על כפתור “שחזור” בלוח הראשי של הלקוח. כשתעשה זאת ייפתח חלון חדש, בו תוכל לבחור את המכשיר שלך מרשימה נפתחת. מכאן תוכלו לבחור קובץ או תיקיה בודדים, או לבחור לשחזר את כל הגיבוי מהמכשיר.

אפשרויות BigMind-Restore

לאחר שבחרת מה ברצונך לשחזר, העמוד הבא יתן לך שלל אפשרויות. ראשית, אתה יכול לבחור את המיקום שאליו ברצונך להוריד, אליו אתה יכול לבחור ידנית, או ש- BigMIND Home ישחזר את הקבצים למיקומם המקורי.

BigMind-Restore-In-Progress

מהירות

מהירות היא מרכיב מכריע בשירות גיבוי ענן טוב, במיוחד עבור הגיבוי הראשוני שלך, שלעתים קרובות יכול לקחת זמן רב מאוד, אולי אפילו מספר ימים, תלוי בכמה נתונים שאתה מגבה. BigMIND מצליח בקטגוריה הזו במיוחד, במיוחד מבחינת מהירות ההורדה, למרות שהיינו רוצים לראות העלאה מעט מהירה יותר.

כדי לבדוק את מהירות ההעלאה וההורדה של BigMIND, גיבינו ושחזרנו תיקייה בגודל 3.51 ג’יגה-בייט המלאה בסוגי קבצים שונים. לאחר שעשינו זאת פעמיים, הערכנו את התוצאות בממוצע. השתמשנו בחיבור עם מהירות הורדה של 20 מגהביט לשנייה ומהירות העלאה של 10 מגהביט לשנייה. תיאורטית, פירוש הדבר שההעלאה צריכה לארוך כשעה וההורדה בערך 30 דקות.

עם זאת, לעיתים רחוקות חיבורים יציבים לחלוטין והמהירות תשתנה בהתאם לעומס הרשת וכמות התעבורה שתעבור לשרתי BigMIND. מציאותית, אנו רוצים לראות שההעלאה הסתיימה בעוד שלוש שעות וההורדה תוך שעה וחצי.

ניסיון ראשון: ניסיון שני: ממוצע:
זמן העלאה04:23:0003:40:0004:01:30
זמן הורדה00:41:0001:03:0000:52:00

כפי שאתה יכול לראות, תוצאות אלה אינן רעות כלל. מהירות ההורדה במיוחד מצוינת, אך ההעלאה יכולה הייתה להיות קצת מהירה יותר. אפשרנו מחרוזות מרובות עבור כל הבדיקות שלנו והפעלנו את מצב ה”טורבו “של BigMIND להעלאות, המעניק ללקוח עדיפות מרבית.

ראוי לציין שביצענו את הבדיקה שלנו מאסיה, התחברנו למרכז נתונים במזרח ארה”ב, כך שאם אתה ממוקם קרוב יותר לאחד ממרכזי הנתונים של BigMIND (או של אמזון, מכיוון ש- BigMIND עושה שימוש ב- AWS), התוצאות שלך צריכות להיות טובות יותר.

אבטחה

בכל פעם שאתה מאחסן קובץ בענן, חשוב להיות בטוח שהוא מאובטח מגישה חיצונית או מאובדן מקרי. האבטחה של Zoolz BigMIND היא הגונה, והיא כוללת הצפנה נהדרת – אם כי לא לגמרי פרטית – ואבטחת מידע מרכזית.

כל הנתונים המגובים שלך מוגנים באמצעות קידוד AES 256 סיביות, גם במנוחה וגם במעבר. זהו די הצפנה הטובה ביותר שתוכלו לבקש בגיבוי שלכם, מכיוון שייקח שנים לפצח בכוח ברוט, כפי שנסביר בתיאור ההצפנה שלנו.. 

כאשר הנתונים שלך בדרך לשרתים, Zoolz BigMIND משתמש ב- SSL כדי לוודא שהם בטוחים מהתקפות איש-אמצע..

למרבה הצער, אין דרך ליצור מפתח פרטי משלך, מה שאומר של- Zoolz יש את הכוח לפענח כל קובץ או תיקיה שהיא רוצה. זהו חשש גדול לא רק לאבטחה, אלא גם לפרטיות, בה ניגע בפרק הבא.

עבור מרכזי הנתונים שלה, Zoolz BigMIND – כמו תאגידים רבים אחרים, משכיר שטח שרת במרכזי הנתונים AWS (Amazon Web Services) של אמזון.

לא רק המשמעות של זה היא אבטחה פיזית מצוינת, אלא שהיא גם מאפשרת ל- BigMIND להפיץ את הנתונים שלך בין מספר מרכזי נתונים – בדומה להגדרת RAID – כדי להגן מפני אובדן בשוגג, למשל במקרה של אסון טבע או שריפה.

BigMind- אימות דו-גורמי

לבסוף, BigMIND מאפשרת לך גם להגדיר אימות דו-גורמי. המשמעות היא שאתה צריך להזין קוד חד פעמי שנמסר לך באמצעות הודעת טקסט כדי להיכנס לשירות, המספק רובד נוסף של אבטחה מפני האקרים או פושעי רשת אחרים..

פרטיות

בדומה לאבטחה, הפרטיות של BigMIND היא הגונה, אך יש בה כמה פגמים חמורים. מיקומם של מרכזי הנתונים שלה מהווה מעט סיכון בהקשר זה, אך זהו נושא נפוץ עבור שירותי גיבוי בענן באופן כללי. חמורה יותר היא היעדר ההצפנה הפרטית, שמעניקה ל- Zoolz BigMIND את הכוח לפענח כל קובץ שהיא רוצה.

זולץ – החברה שמאחורי BigMIND – תואמת הן את HIPAA והן את ה- GDPR, כמו גם שורה של תקנות פרטיות אחרות. למרות שהחברה ממוקמת בלונדון, מרבית מרכזי הנתונים בהם היא משתמשת לאחסון הנתונים שלך ממוקמים בארה”ב, מתוקף שכירת שטח שרת מ- AWS.

BigMind-Compliance

זה בעייתי מכיוון שלארה”ב יש כמה מחוקי הפרטיות המקוונים הגרועים ביותר שקיימים שם, עם דוגמאות בולטות לשמצה הכוללות את חוק הפטריוט ותוכניות סמויות כמו PRISM.

הבעיה הזו מחמירה בגלל העובדה שאין דרך להגדיר מפתח פרטי משלך. בלי קשר לכוונותיו של זולץ, אם ה- NSA היה מחזק אותו לתאימות, הוא יוכל לראות את התוכן של כל קובץ ששמרת בשרתים של BigMIND, וסביר להניח שאתה אפילו לא מגלה שזה קרה.

BigMind- מדיניות פרטיות

יתר על כן, BigMIND אכן מאחסנת מעט מטא נתונים גם על הקבצים וגם על הקבצים שלך, כולל שמך, כתובת, דוא”ל ומטא נתונים מסוימים של קבצים, כגון גדלי קבצים, קיבולת אחסון משומשת ושמות קבצים.. 

זה לא נדיר, אך הוא אכן משאיר את הדלת פתוחה למידע זה שמתבקש על ידי הרשויות. עם זאת, מלבד זאת, זולז טוענת שלעולם לא תמכור את המידע שלך לאף אחד, וכי היא תשתף את המידע רק באופן פנימי או עם שותפים מהימנים שעוזרים לו לספק את השירות שלו..

שירות לקוחות

למרות שאינה מציעה תמיכה טלפונית, Zoolz מספקת שירות לקוחות מעולה למשתמשים שלה, כולל טופס אימייל, צ’אט מקוון ומרכז עזרה נרחב בצורה של דף wiki.

אם יש לך בעיה עם Zoolz BigMIND, אתה יכול להתחיל לבצע חיפוש בדף הוויקי, הכולל את הבעיות הנפוצות ביותר והוראות כיצד לתקן אותן. אם אינך מצליח למצוא שם את מה שאתה מחפש, תצטרך לשלוח בקשת דוא”ל או ליצור קשר עם התמיכה בצ’אט.

BigMind-Zoolz-Wiki

כשאתה מגיש בקשת דוא”ל, אתה מתבקש לספק לא מעט מידע, כולל איזה מוצר Zoolz BigMIND אתה משתמש ואיזה מנוי יש לך. האחרון חשוב במיוחד אם אתה חבר ב- Family Plus, שכן המשתמשים עם תוכנית המנויים הזו מקבלים תמיכה בעדיפות, כלומר הם נתקעים בקדמת התור.

BigMind-Email-Form

כדי לבדוק את ההיענות לתמיכה בדוא”ל של זולץ, שלחנו בקשה וקיבלנו את התגובה הראשונית תוך קצת יותר מ -24 שעות. זה היה ללא “תמיכת פרימיום”, כך שאם תבחר למינוי Family Plus, תוכל לצפות לזמן תגובה מהיר עוד יותר.

למרות שתמיכה בדוא”ל יכולה לעזור לך בכל נושא, הצ’אט מעט מוגבל יותר. מטרתו העיקרית היא מכירות, אך היא יכולה לסייע גם בבעיות טכניות קלות. יתר על כן, הדרך היחידה להשתמש בצ’אט למטרות תמיכה היא לקבוע פגישה, וזה קצת טרחה.

פסק הדין

עם זאת הגענו לסוף הביקורת שלנו על Zoolz BigMIND Home. אף שמדובר בשירות קל לשימוש וכולל פונקציונליות מעניינת, הוא נופל באבטחה ופרטיות כאחד, בעיקר בגלל היעדר הצפנה פרטית.

המחיר הגבוה לשנה הוא דאגה נוספת, במיוחד בהתחשב באחסון הענן המוגבל שאתה מקבל בחשבונך. אם חשוב לך להשיג את המפץ הגדול ביותר עבור הדולר שלך, סביר להניח שתרצה לשקול שירותים אחרים עם תג מחיר נמוך יותר לשנה או דמי אחסון גבוהים יותר.

מה חשבת על הביקורת שלנו על Zoolz BigMIND Home? האם אתה מסכים כי היעדר הצפנה פרטית ומחיר גבוה יחסית לשנה הם נושא, או שאתה חושב שהבעיות הללו הן פיתרון מקובל לרומן והתכונות המעניינות הכלולות במוצר? ספרו לנו בתגובות למטה. תודה שקראת.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map