סקירת הגיבוי המקוון של נורטון – עדכון 2020

סקירה של גיבוי מקוון של נורטון

שירות שמרגיש מיושן רע כמעט בכל היבט; למרות שיש בו כמה חינני חסכון, אף אחד מאלו אינם משכנעים להמליץ ​​עליו.

ביקורות הגיבוי המקוונות הטובות ביותר

במהלך בדיקת הגיבוי המקוון הזו של נורטון, אנו נציג בפניכם פיתרון התאוששות מאסון שאנשים לפני חמש עשרה שנים עשויים למצוא בהם שימוש. עם שטח גיבוי של 25 ג’יגה-בייט, הגיבוי המקוון של נורטון אינו מצויד כלל בצורכי הגיבוי של ימינו, לא כאשר בדרך כלל יש כוננים קשיחים קיבולות של פי 10 עד 100..

לצד שטח גיבוי מועט, גיבוי מקוון של נורטון מרגיש מיושן בדרכים אחרות, כמו היצמדות לגישה מבוססת דפדפן מגושמת ולא לפתח לקוח שולחני מסוגל ולא להציע קידוד פרטי..

לקבלת פיתרון עכשווי יותר, אנו מציעים לעיין במדריך הגיבוי המקוון הטוב ביותר שלנו. לחלופין, בחר כל גיבוי מקוון אחר באקראי מספריית ביקורות הגיבוי המקוונת שלנו. זה בטח טוב יותר.

אבל למען חובב הנורטון אי שם בחוץ, אנו מחויבים להמשיך. המשיכו לקרוא עבור כל הפרטים המעודכנים של גרסת הגיבוי המקוון לחיים בעבר. נורטון מציע גם ניסיון חינם למשך 15 יום עבור אלה שעדיין סקרנים.  

חוזק & חולשות

אלטרנטיבות לגיבוי מקוון של נורטון

תכונות

גיבוי מקוון של נורטון מספק גיבוי של קבצים כמו מסמכים, תמונות וסרטונים המאוחסנים בכונן הקשיח של המחשב שלך, ומספק אמצעי לשחזורם במקרה של התרסקות, שחיתות קבצים או אפילו מחשב נגנב..

התוכנה מבוססת בעיקר על דפדפן עם לקוח שולחן עבודה פשוט דק, וזה נדיר בעולם הגיבוי המקוון. נדבר על חווית המשתמש, שאינה טובה, בהמשך סקירה זו.

גיבוי זמין גם ל- Windows וגם ל- Mac. לינוקס אינה נתמכת. גם לא סמארטפונים, כוננים חיצוניים או גיבוי של NAS. עיין בגיבוי הטוב ביותר עבור לינוקס או הגיבוי הטוב ביותר לביקורות ב- NAS אם אחד מהחשובים לך.

גיבוי מקוון של נורטון אינו מספק אפליקציות סלולריות לאנדרואיד או iOS, לא לצורך גיבוי נתונים ואפילו לא רק לשם גישה. זה אחד מספקי הגיבוי המקוונים היחידים שלא עושים זאת. עם זאת, אתה יכול לפחות לגשת לקבצים מרחוק דרך כל דפדפן.

הגישה אמנם לא שגרתית, אך לנורטון יש הרבה מהפיצ’רים שאליהם אנו מצפים מגיבוי מקוון. אתה יכול לתזמן גיבויים או לבחור גיבוי רציף. ניתן גם לגבות לפי סוג קובץ ומיקום ולהגדיר כללים לכלולות והכללות של קבצים.

נורטון שומר על גרסאות קבצים קודמות במשך 90 יום למקרה שתרצה להחזיר שינוי לא רצוי או שחיתות קבצים. קבצים שנמחקו מהמחשב נשמרים על ידי Norton Online Backup בענן עד שמחקתם אותם שם (ארכיון אמיתי).

כמה מאפיינים חסרים חשובים כוללים גיבויים ברמת חסימת והצפנה פרטית, ששניהם נפוצים בקרב תחרות הגיבוי. גיבוי מבוסס תמונה, פחות נפוץ, הוא פספוס נוסף. עיין במאגר הגיבוי הטוב ביותר מבוסס-התמונה שלנו לקבלת רעיונות שם.    

תמחור

גיבוי מקוון של נורטון הופך את החלטות הקנייה לפשוטות מכיוון שיש רק תוכנית אחת לבחירה. שוב, תוכנית אחת מספקת רק 25 גיגה-בייט של שטח גיבוי, כך שהחלטת הקנייה עבור רובם ככל הנראה תהיה “מעבר קשה”.

לצרכן הממוצע פשוט יש הרבה יותר נתונים לגיבוי מאשר 25GB. ב 49 $ לשנה, זה אפילו לא מחיר טוב. עבור אותה עלות, אתה יכול לקבל שנה של גיבוי בלתי מוגבל מ- Backblaze (קרא את סקירת ה- Backblaze שלנו).

גיבוי מקוון של נורטון מאפשר לך להגן על עד חמישה מחשבים עם מנוי יחיד. אז אם יש לך חמישה מחשבים עם כוננים קשיחים של 5 ג’יגה-בתים, אתה בידיים טובות.

קלות שימוש

גיבוי מקוון של נורטון מפצל באופן מעצבן את התהליכים שלו בין לקוח שולחני מרופד לממשק דפדפן מסורבל. תצטרך לקפוץ בין השניים כדי להגדיר את תוכנית הגיבוי שלך, שזה קצת כאב ראש.

לדוגמה, אתה יכול להוסיף סוגי קבצים לגיבוי אוטומטי דרך ממשק הדפדפן. עם זאת, כדי להוסיף קבצים נפרדים, תצטרך להשתמש בלקוח שולחן העבודה (עיין בסקירת הגיבוי של CloudBerry לקבלת דוגמא לשירות שהוא מסובך ועם זאת קל לשימוש).

לקוח שולחן העבודה עצמו הוא, למרבה הצער, עצמות בר מאוד. הוא בנוי סביב תפריט מוגבל שנפתח משורת המשימות ולא מתוך תוכנית מלאה בבשר. זה מרגיש אפוי למחצה, כמו שצוות הפיתוח בנורטון החליט לנטוש את הפרויקט באמצע הדרך.  

כמו כן ממשק הדפדפן מרגיש לא מפותח. לקח לנו קצת זמן להבין איך הכל עבד, מה שהייתה מבולבלת בגלל חוסר התגובה והעובדה שלעיתים קרובות ביצוע פעולה כלשהי בדפדפן גורם למשהו בשולחן העבודה שלך להיפתח כדי להשלים פעולה, אך לא עושה דבר כדי להפנות את תשומת ליבך לזה עובדה.

בקיצור, גיבוי מקוון של נורטון פשוט לא קל או מהנה לשימוש. עדיף לבצע את הגישה שרוב שירותי הגיבוי המקוונים האחרים נקטו, והיא מאפשרת לך לנהל את רוב תהליך הגיבוי או את כולו באמצעות ממשק לקוח שולחני מלא. יש מה לומר על שיטות עבודה מומלצות כשמדובר בבניית חווית משתמש אינטואיטיבית.    

גיבוי & התאוששות

יהיה עליכם להתקין את לקוח שולחן העבודה כדי להעלות את הגיבוי המקוון של נורטון לעבודה מסוג הגנה על הכונן הקשיח שלכם. התקנת הלקוח יוצרת סמל בשורת המשימות שתוכל ללחוץ עליו באמצעות לחצן העכבר הימני כדי לחשוף תפריט של אפשרויות.

בחירת “בית” פותחת את ממשק הדפדפן. אתה יכול לבחור “הוסף לגיבוי” כדי להוסיף תיקיות וקבצים לתוכנית הגיבוי שלך, אך זה היה צריך להיעשות בנפרד, וזה זמן רב. רוב כלי הגיבוי המקוונים מאפשרים לך לבחור תיקיות וקבצים מרובים בו זמנית.

ממשק האינטרנט מקל על הגדרת תוכנית גיבוי. מכרטיסייה בשם “מה” (איזה סיכום כל התרשמותנו מהגיבוי המקוון של נורטון), תוכלו לבחור קטגוריות של סוגי קבצים לגיבוי אוטומטי של Norton באופן אוטומטי..

כברירת מחדל, אנשי קשר, קבצים פיננסיים, מוסיקה, תמונות, דוא”ל, מועדפים לאינטרנט, מסמכי משרד ווידאו זמינים כולם כקטגוריות. אתה יכול גם להוסיף סיומות קבצים לגיבוי אוטומטי.

גיבוי מקוון של נורטון מחפש רק קבצים במקורות שאתה מגדיר עבורם, וב- Windows הוא רק תיקיית “המשתמשים” כברירת מחדל. אתה יכול להוסיף עוד מקורות ולומר לנורטון גם לגבות תיקיות וקבצים ספציפיים לפי נתיב.

תזמון הגיבוי מתרחש דרך הכרטיסייה “מתי” בדפדפן, שנמצא בתצוגת “הגדרות”.

אתה יכול לבחור גיבויים “אוטומטיים”, השומרים על גיבוי הקבצים שלך לפי הצורך, או לתזמן גיבויים יומיים, שבועיים או חודשיים. יש גם אפשרות ידנית, כלומר התוכנה תגבה רק כשאתה אומר לה.

זה כמעט כל מה שיש לגיבוי למחשב שלך.

שחזור קבצים מופעל על ידי בחירה “שחזור” בתפריט שורת המשימות, אשר פותח חלון דפדפן.

אתה יכול לבחור לשחזר הכל או לבחור קבצים. אתה יכול גם לבחור לשחזר את הקבצים שלך למיקום המקורי שלהם או ל”תיקיה המשוחזרת “המיוחדת. נורטון לא מאפשר לך לבחור את המיקום האישי שלך לשחזר אליו, כמו שקורה בתוכנות גיבוי אחרות.

למרבה הצער, יש בעיה הרבה יותר גדולה, והיא שלא הצלחנו לשחזר בהצלחה את קובץ הבדיקה שלנו. קובץ הבדיקה הזה היה 1 ג’יגה-בייט, יתכן ונורטון לא יכול להתמודד עם קבצים בגודל זה. עם זאת, זה אמר לנו שהוא מגובה והצביע כי אנו משתמשים ב- 1GB מתוך שטח הגיבוי של 25GB שלנו.

חשדנו כאשר האפליקציה אמרה לנו שהיא סיימה לגבות את הקובץ לאחר פחות מחצי דקה, מה שקובץ בגודל כזה אינו אפשרי. אז בעצם הכלי שיקר לנו. ניסינו לגבות כמה קבצים קטנים יותר ולא היו לנו בעיות איתם. אם בכל זאת תחליט להשתמש בנורטון, רוב הסיכויים שלא תעבוד עם קבצים גדולים, בכל מקרה.

מהירות

החלטנו לערוך בדיקות ביצועים עבור גיבוי מקוון של נורטון על ידי גיבוי תיקיה דחוסה של 1 ג’יגה-בייט המורכבת מסוגי קבצים שונים, שהיא בדיקה בה אנו משתמשים בכל הגיבויים המקוונים. כאמור לעיל, נורטון לא הצליח להעלות את קובץ הבדיקה שלנו.

לאור זאת, איננו יכולים באמת לדבר במהירות שלה ביחס לשירותים אחרים. לשם מה, הצלחנו להעלות קבצים קטנים יותר בהצלחה ובסבירות מהירה. הקבצים האלה, כולם מתחת ל- 25MB, ארכו מספר שניות בלבד.

אבטחה

גיבוי מקוון של נורטון מקשקש קבצים במעבר, באמצעות SSL מוצפן 128 סיביות, ובמנוחה באמצעות AES 256 סיביות. הן הצפנה במעבר והן בהצפנה במנוחה צפויים אמצעי אבטחת ענן לשירות ענן, ו- AES הוא הפרוטוקול הסטנדרטי הנהוג כיום..

זה טוב בכל מה שקשור לגיבוי המקוון של נורטון. עם זאת, השירות אינו נותן אפשרות להצפנה פרטית כמו רוב הגיבויים המקוונים הנחשבים.

במקום זאת, נורטון תמיד אוחז במפתחות ההצפנה שלך. אמנם המשמעות היא שהחברה יכולה לאפס את הסיסמה שלך אם תאבד אותה, אך הצפנה פרטית (המכונה גם קידוד ידע אפס) נחשבת לבטוחה יותר ותכונה שאנחנו בדרך כלל ממליצים עליה.

אימות דו-גורמי הוא מאפיין חסר נוסף. ההיעדרות היא למעשה מזיקה יותר מאשר שום הצפנה פרטית, מכיוון שהיא אמצעי להגן מפני סדקי סיסמא חלשים – אמצעי פשוט יותר לגניבת זהות מאשר הפרות נתונים.

אימות דו-גורמי באופן מפתיע נדיר יותר בקרב גיבויים מקוונים מאשר הצפנה פרטית. אפשרויות אישיות עם הצפנה פרטית ואימות דו-גורמי כוללות Backblaze, Carbonite ו- Zoolz (קרא את סקירת Zoolz שלנו).  

תמיכה

על כל חסרונותיו, הגיבוי המקוון של נורטון מקוון לפחות עם תמיכה טובה בצורה של צ’אט חי 24/7.

טכנאי תמיכה אינם תומכים רק בגיבוי מקוון של נורטון; הם תומכים גם ב- Norton Antivirus, Norton Security, Norton VPN (לא בין ה- VPN הטוב ביותר) ובכל יישום נורטון אחר..

בבדיקה שלנו בנושא תמיכה בצ’אט נראה היה כי סוכנים גוזלים לא מעט זמן לחפש תשובות, וזה מובן לאור כמה מוצרים הם תומכים. הם בכל זאת חזרו עם תשובות, עם זאת, כולם תואמים את השאלות שנשאלו.  

בנוסף לצ’אט, נורטון מחזיקה ספריית מאמרי תמיכה לגיבוי מקוון של נורטון. ניתן לחפש את הספרייה אך מעט דלילה. אפשרות החיפוש גם מחזירה תוצאות מהפורום של נורטון, שלמרות שהוא לא פעיל במיוחד, עדיין יש בו מידע שימושי.

פסק הדין

אם אתה מחפש פיתרון התאוששות מאסון למחשב הביתי שלך ואינך יודע הרבה על הנוף, גיבוי מקוון של נורטון עשוי לתפוס את עינך על סמך זיהוי שמות. Norton by Symantec סיפקה כמה מתוכנות האנטי-וירוס והאבטחה הפופולריות ביותר מזה למעלה מ -25 שנה.

אנו ממליצים להמשיך לחפש. גיבוי מקוון של נורטון פשוט לא מסתכם באפשרויות הגיבוי המקוונות הטובות ביותר שקיימות. חווית המשתמש אינה פרושה, אין אפליקציות לנייד ואין אפשרות להצפנה פרטית. אנו מתקשים גם להעלות קבצים גדולים.

אפילו אם כל זה לא היה נכון, שטח גיבוי של 25 ג’יגה-בתים לא יביא אותך רחוק. אם זה איכשהו מתאים לצרכים שלך, בערך באותו מחיר אתה יכול לקבל גיבוי של 2 טרה-בתים עם IDrive או גיבוי בלתי מוגבל עם Backblaze, ששניהם מספקים גם חוויות משתמש טובות בהרבה (בדוק את הראש שלנו ב- IDrive לעומת Backblaze).  

זה כל הסמרטוטים שאנחנו הולכים לעשות בינתיים בגיבוי מקוון של נורטון. את השאר נשאיר לך, הקוראים שלנו, בתגובות שלהלן. לחלופין, ספר לנו מה חסר לנו. כך או כך, תודה שקראתם.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me