סקירת תיבות הפקדה – עדכון 2020

סקירת תיבות פיקדון נתונים

אף על פי שהיא מציעה גיבוי בלתי מוגבל, הפקדת נתונים מסתמכת בכל היבט אחר. נראה הכי טוב במקום אחר.


ביקורות הגיבוי המקוונות הטובות ביותר

פיתרון גיבוי עסקי תיבת הפקדת נתונים מושכת בזכות העובדה שניתן להשתמש במנוי בודד לגיבוי מכשירים ללא הגבלה, כולל מחשבים, סמארטפונים ושרתים. עם זאת, כשמדובר בשורה התחתונה, השירות לא זול כמו כמה מהאפשרויות האחרות בספריה המקוונת שלנו לביקורת גיבוי..

זה, כפי שמתברר, רק אחת הסיבות הרבות לחפש במקום אחר. במהלך סקירת תיבת הפקדת נתונים זו, אנו נכיר לך שירות שלא בילינו זמן רב בכתיבה עליו כאן ב- Cloudwards.net ולא בכדי, מסתבר. חווית משתמש מבולבלת ותכונות גיבוי, שחזור ואבטחה מוגבלות, כל מה שמנגד.

אם אתה עדיין מרגיש את הדחף לתת סיכוי לתיבת הפקדת נתונים לאחר שסיימנו, נצל ניסיון חינם של 30 יום לפני שתירשם לשירות רק כדי להיות בטוח.

אם אתה חושב שעדיף לך לחפש במקום אחר, לגיבוי המקוון הטוב ביותר שלנו לאיסוף עסקים יש המון אפשרויות טובות יותר. לפתרונות גיבוי ביתי ולא לעסקים, עיין במדריך הגיבוי המקוון הטוב ביותר שלנו.

אלטרנטיבות לתיבת הפקדת נתונים

חוזק & חולשות

תכונות

תיבת הפקדת נתונים מספקת גיבוי מקוון המיועד בעיקר ל SMB. תמיכת מכשירים היא אחד מהשירותים המעטים נקודות משיכה, שכן הוא מסוגל לגבות מחשבים, מכשירים ניידים ושרתים תחת מנוי אחד.

מערכות הפעלה ממוחשבות נתמכות כוללות Windows ו- MacOS, אך לא לינוקס, לכן ראו את הגיבוי המקוון הטוב ביותר שלנו עבור מדריך לינוקס אם זו עדיפות. אפליקציות סמארטפון זמינות עבור אנדרואיד ו- iOS. גיבוי שרת קבצים מוצע עבור Windows.

תמיכה בכונן הקשיח החיצוני ותמיכה ב- NAS אף היא, אם כי בגלל בעיות קלות בשימוש, בין השאר, אנו בהחלט לא מדרגים את תיבת הפיקדון בין הגיבויים המקוונים הטובים ביותר לאפשרויות NAS בחוץ.  

תיבת הפקדת נתונים אינה יכולה גם לבצע גיבוי של תמונת דיסק אלא רק לגיבוי לפי סוג קובץ. יש לנו סיכום של אפשרויות גיבוי מובילות מבוססות תמונה אם זה צורך. אנו ממליצים במיוחד על גיבוי CloudBerry למשימה זו (קרא את סקירת הגיבוי של Cloudberry).

דבר שאנחנו אוהבים הוא שתיבת הפקדת נתונים מציעה גרסת קבצים הניתנת להתאמה אישית, המאחסנת עותקי קבצים קודמים שתוכלו להחזיר אליהם במקרה של שינויים מקריים או פגמים בקובץ, כולל אלה הנגרמים כתוצאה מתוכנה זדונית..

מאותו לוח הגדרות, באפשרותך גם להצער את הגיבוי שלך כדי להפחית את ההשפעה על משאבי המערכת.

בסך הכל, הפיצ’רים שמציע נתונים פיקדון הם מעט תיק מעורב. גילינו שהנושא הגדול ביותר עם השירות הוא שהוא לא עושה שימוש בלקוח שולחן העבודה כדי לנהל תהליכי גיבוי. אנו נתייחס לסוגיה זו יותר כאשר נדון בקלות השימוש בהמשך.

תמחור

תוכניות מנויים לתיבת הפקדת נתונים נבנות סביב מערכת של אפשרויות שכבות החל מ- 60GB ועולה ל- 1TB. אם אתה זקוק ליותר מ- 1 TB, תוכל ליצור קשר עם מכירות לתנאים.

התשלומים הם חודש לחודש, כלומר אתה יכול לבטל מתי שאתה רוצה. אין הנחות להרשמה לטווח ארוך כמו שאתה מקבל עם שירותי גיבוי מקוונים רבים אחרים.

התעריפים הם יותר מרוב הספקים האחרים. לדוגמה, עם CrashPlan (קרא את סקירת CrashPlan שלנו), אתה יכול לקבל גיבוי ללא הגבלה עבור מחשב עסקי אחד תמורת 10 דולר בלבד לחודש..

נכון, עליכם לקחת בחשבון כי ניתן להשתמש בתיבת הפקדת נתונים לגיבוי מחשבים ללא הגבלה, וגם לשרתים ולמכשירים ניידים. זה הופך את IDrive (קרא את הסקירה שלנו ב- IDrive לעסקים) להשוואה טובה יותר, שירות המאפשר לך לגבות התקנים ומחירים ללא הגבלה של 1.25 טרה-בתים בסביבות 50 $ לחודש..

כלומר, תיבת הפקדת נתונים עדיין לא נראית זולה במיוחד. לפני שתתמקם בתיבת הפקדת נתונים כפתרון גיבוי, אתה בהחלט צריך לנצל את תקופת הניסיון ללא תשלום של 30 יום כדי להבין אם הוא באמת עונה על צרכיך..

קלות שימוש

ההרשמה לתיבת הפקדת נתונים אורכת מספר דקות בלבד, לאחר מכן תצטרך להוריד לקוח שולחן עבודה.

עם זאת, תהליך יצירת תוכנית גיבוי ושחזור קבצים מאוחר יותר מנוהל כולו באמצעות ממשק משתמש מקומי באינטרנט. זה נוגד את הנורמה ואחריה רוב כלי הגיבוי המקוונים כיום.

אמנם לא אכפת לנו להשתמש בממשק משתמש מקומי על גבי ממשק משתמש של שולחן העבודה, אך העיצוב מרגיש מיושן, עם גופן קטן, והוא עושה שימוש גרוע בשטח הזמין. זה מקשה להשיג את המסבים בהתחלה.

מעבר בין כרטיסיות בכלי הדפדפן הביא גם לזמני טעינה ארוכים מכפי שציפינו, בעיה שלא תהיה קיימת ב- GUI לשולחן העבודה..  

לא להידמות, אבל גם לא מצא חן בעינינו העובדה שתיבת ההפקדה לנתונים מיד התחילה לגבות את המחשב בלי לבקש ממנו. בעוד שמעריצים ארוכים מגישת ההגדרה והשכחה של Backblaze, השירות הזה לפחות אומר לך מה הוא הולך לעשות לפני שהוא מתחיל לעשות זאת, ואילו עם תיבת הפקדת הנתונים לא ברור לנו מה מגובים.   

גיבוי & לשחזר

כאמור, תיבת פיקדון הנתונים מתחילה לגבות את הכונן הקשיח שלך מייד לאחר התקנת לקוח שולחן העבודה. תהליך זה מנוהל באמצעות דפדפן, אך אם תסגור את הדפדפן הוא ימשיך לגבות ברקע.

כלולים בגיבוי מיידי הם תיקיית שולחן העבודה, בתוספת תיקיות המשנה למסמכים ותמונות בתיקיית המשתמש שלך. כמובן שתוכל לשנות את זה אם תרצה, לחסר ולהוסיף תיקיות ואפילו לתייג קבצים ספציפיים לגיבוי.

עבור לכרטיסייה “הגדרות” ולחץ על “בחירות גיבוי” כדי לראות ולבצע שינויים בתוכנית הגיבוי שלך.

הגיבוי פועל ברציפות כברירת מחדל, מה שמאפשר לך את ההגנה הטובה ביותר. עם זאת, רוב כלי הגיבוי המקוונים מעניקים לך גם אפשרות ליצור גיבויים מתוזמנים; תיבת הפקדת נתונים אינה עושה זאת.

יש, לעומת זאת, אפשרות לחסימה, שבה אתה יכול לתזמן חסימות זמן בהן הגב שלך לא פועל. זה לא ממש טוב כמו לוח הזמנים, אבל כמעט.

ניתן לשחזר קבצים על ידי לחיצה על כפתור “שחזור” בממשק המשתמש של האינטרנט. בעת בחירת קבצים, אתה יכול לציין תאריך גיבוי עבר לשחזור גרסאות קבצים קודמות.

לאחר שתבחר את הקבצים שלך, לחץ על “כפתור ההורדה”. לא נותנת לך אפשרות לשחזר קבצים למיקומם המקורי. במקום זאת, תיבת פיקדון הנתונים תכין עבורך קובץ .zip.

בסך הכל, פשוט לא התרשמנו מתהליך הגיבוי והשחזור. זה לא כמעט גמיש ועשיר בתכונות כמו חלק משירותי הגב האחרים הזמינים, בין אם זה פיתרון מתקדמת כמו Acronis Backup (קרא את סקירת Acronis Backup שלנו) או בחירה ידידותית לתקציב כמו CrashPlan (קרא את סקירת CrashPlan שלנו).

מהירות

תחום אחד שבו הפקדת נתונים לא מקרטעת היא המהירות. בדקנו את השירות באמצעות תיקיית בדיקה של 1 ג’יגה-בייט, אותה השתמשנו כדי לאמוד את התחרות שלו.

להלן מספרים שקיבלנו:

תיבת הפקדת נתונים SpeedTest One: מבחן שני: ממוצע:
העלה:01:10:0001:30:0001:20:00
הורד:00:16:0000:16:0000:16:00

הבדיקות שלנו נערכו דרך רשת WiFi עם הורדות של 25 מגהביט לשנייה ו 10 מהירויות העלאה של Mbps, ומיקום הבדיקה שלנו היה בדרום מזרח אסיה. עליכם לצפות לתוצאות טובות יותר אם אתם קרובים יותר למרכז הנתונים של תיבת ההפקדה, שנמצא בקנדה, ויש לכם חיבור אינטרנט טוב יותר..

עם זאת, אפילו ממיקומנו הרחוק, הזמנים אינם רעים. חלק מהתחרות, למשל, כמו קרבוניט, לקח כמה שעות להעלות את אותו תוכן.

אמנם סביר שתצפו שהעברת קבצים של 1 ג’יגה-בייט תארך בערך 15 עד 20 דקות, אך בדרך כלל זה לא המקרה עם כלי גיבוי מקוון, אך מצאנו, אלא אם כן עובדים עם תשתיות מתקדמות יותר כמו זו של אמזון S3 או גיבוי Acronis (קרא את Acronis שלנו סקירת גיבוי).   

אבטחה

תיבת הפקדת נתונים אינה חושפת הרבה אודות הגדרת האבטחה שלה באופן מקוון, שהוא בדרך כלל סימן רע. פנינו לתמיכה כדי לגלות שקבצים מוצפנים למעשה לפני יציאת המחשב ונשארים מוצפנים עד לשחזור, כלומר הצפנה היא מקצה לקצה.

רמת ההצפנה המשמשת היא 448 סיביות Blowfish. אמנם פחות נפוץ מ- AES, אך עדיין זה אמור לשמור על הקבצים שלך בטוחים.  

עם זאת, אין אפשרות להצפנה פרטית כמו שתמצאו עם שירותי הגיבוי המקוונים המכובדים ביותר כיום. המשמעות היא שתיבת הפקדת נתונים מנהלת את מפתח ההצפנה שלך ויכולה לפענח את הקבצים שלך בכל עת.

אין שום אפשרות לאימות דו-גורמי עם תיבת פיקדון נתונים, כמו שיש עם IDrive, Backblaze ושירותי גיבוי מקוונים רבים אחרים..

תיבת הפקדת הנתונים אינה מספקת פרטים על הצעדים הנדרשים להבטחת מרכזי הנתונים שלה מפני התקפות וירטואליות, מסיגי גבול ואסונות טבע. בהתחשב בכך, אנו טועים בצד הזהירות ונניח שזה לא מאוד בטוח.

תמיכה

תיבת הפקדת נתונים מספקת תמיכה באמצעות טלפון ודואר אלקטרוני. פיטרנו כמה מיילים לבדיקת היעילות של רשת התמיכה. אמנם שמחנו לקבל תשובות תוך יום עסקים, אך התשובות שקיבלנו לא התייחסו במלואן לשאלות ששאלנו.

לדוגמה, ביקשנו פרטים על פרוטוקול ההצפנה המשמש והאם הוא פרטי ורק הודענו שקבצים מוצפנים, ללא כל הפרטים האחרים שביקשנו.

בעוד שלתיבת הפקדת נתונים יש גם בסיס ידע נחמד למראה מקוון, מצאנו שרוב התשובות לשאלות שלא נמצאו בתוכנו. זה כלל שאלות על הצפנה וגרסאות.  

באתר התמיכה יש כמה הדרכות וידיאו למראה יפה, אך הם רק יעזרו בבסיס השאלות הבסיסיות ביותר.  

מחשבות אחרונות

בשורה התחתונה, מלבד מהירויות העלאה מכובדות יחסית לתחרות, אין הרבה מה לאהוב בתיבת הפיקדון. במיוחד חווית המשתמש מרגישה בלגן. ממשק המשתמש של האינטרנט הוא איטי, עם גופן שקשה לקרוא ולא הרבה אפשרויות שתמצאו עם פתרונות גיבוי מודרניים יותר, כמו גיבוי CloudBerry.

לדוגמה, אינך יכול לשחזר קבצים למיקומם המקורי, אתה יכול להוריד קובץ zip בלבד. ובלי אפשרות להצפנה פרטית או אימות דו-גורמי, תיבת פיקדון הנתונים אינה מרגישה בטוחה במיוחד.

מוטב שתסתכל בכמה מהפתרונות האחרים בגיבוי המקוון הטוב ביותר שלנו למדריך עסקי. אף שבאמת אין שירות אחד שמשיג ביצועים טובים יותר מכל השאר, אתה יכול לעשות קצת יותר טוב מאשר תיבת פיקדון נתונים.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map