סקירת מכונת הזמן של אפל – עדכון 2020

סקירת מכונת הזמן של אפל

Time Machine הוא פיתרון הגיבוי המקוון עבור מרבית אוהדי אפל, אך הענן מציע יתרונות רבים מדי בכדי להמליץ ​​על תוכנית ארוזה מראש, מבוססת חומרה זו..

ביקורות הגיבוי המקוונות הטובות ביותר

עבור משתמשי macOS רבים, תוכנת הגיבוי המקורית של אפל, Time Machine, היא הקו הראשון והאחרון להגנה על כישלון כונן קשיח. ולמה לא? קל לשימוש, מגן במהירות וביסודיות על הקבצים שלך, והכל בחינם.

עם זאת, בעוד ש- Time Machine עשוי לבצע את העבודה, הסתמכותה על אחסון מקומי פירושה שלא תנצל את הענן. זה אומר להחמיץ את רמת ההגנה שאתה מקבל על ידי אחסון הנתונים שלך שרתי RAID במרכז נתונים מוקשה.

לאפשרויות בענן, שקול מועדפים של Cloudwards.net, Backblaze ו- IDrive, או עיין במאמר הגיבוי הטוב ביותר שלנו מול Mac. יש לנו גם מדריך גיבוי מקוון יותר מושלם עבור משתמשי מקינטוש עם אפשרויות ענן רבות יותר. אחרת, תהנו מהסקירה שלנו כשאנחנו מפרטים את היתרונות והחסרונות של Apple Time Machine.

חוזק & חולשות

חלופות למכונת הזמן של אפל

תכונות

מכונת זמן היא כמעט חסרת תחרות כמו שכלי הגיבוי יכול להשיג. עבור משתמשים רבים זה יהיה בסדר; עבור אחרים, תהיה זו סיבה לשקול לעבור לכלי גיבוי מלא יותר הכולל גיבוי CloudBerry או אפילו Duplicati (עיין בסקירת הגיבוי של CloudBerry או בסקירת Duplicati למידע נוסף על שני השירותים האלה)..

אולי התכונה החסרה הגדולה ביותר היא ש- Time Machine אינו מגבה לענן. זה מיועד לאחסון מקומי בלבד. בנוסף, זה לא מאפשר לך ליצור לוח זמנים לגיבוי משלך. אתה יכול ללכת עם גיבויים אוטומטיים או ידניים וזהו.

תחום אחד בו Time Machine עוקף את מרבית אפשרויות הגיבוי הוא שהוא מגבה את כל הקבצים, כולל קבצי מערכת. אמנם זה נהדר, אפשרות לגיבוי סוגי קבצים מסוימים בלבד תתקבל בברכה שכן אי הכללת קבצים היא תהליך ידני ומייגע.

מלבד יעד וגיבוי אוטומטי או ידני, האפשרות היחידה האמיתית היחידה שתקבל עם Time Machine היא האם להצפין קבצים המגובים או לא..

תמחור

מכונת הזמן של אפל בחינם עם macOS. עם זאת, אתה צריך לרכוש אחסון מקומי. אחת הבחירות הפופולריות לכך היא המותג האישי של Apple של אחסון המאפשר WiFi, זמן הקפסולה.

כמה מותגים של אחסון מחובר לרשת (NAS) תואמים גם את Time Machine, או שאתה יכול ללכת עם כונן קשיח חיצוני המשתמש בחיבור USB..

קלות שימוש

מכונת זמן מותקנת מראש ב- macOS וכפי שנדון בסעיף גיבוי הקבצים שלהלן, היא אוטומטית ברובה. הדבר היחיד שאתה באמת צריך לעשות כדי להתחיל לגבות את הכונן הקשיח שלך הוא לבחור מיקום גיבוי.

Time Machine מגבה כברירת מחדל את כל הקבצים, כולל קבצי המערכת. מסיבה זו, מעט מאוד תחזוקה מעורבת אלא אם כן אתה רוצה להגביל את האובייקטים המוגנים.

אם יש לך כונן מקומי ללא הרבה מקום, יתכן שתמצא שעליך לעשות זאת, ובמקרה זה תעבוד עבורך את עבודתך מכיוון שאתה צריך לשלול כל חפץ בודד שאינו מעוניין בגיבוי. עדיף אם Time Machine ייתן לך אפשרות להחריג עצמים לפי סוג קובץ.

הכלים עצמם די פשוטים, אבל הם לא באמת דורשים מורכבות בהתחשב במעט מה שהם יכולים לעשות.  

גיבוי קבצים & שיקום

לחץ על מכונת זמן כדי להתחיל בהגדרת תוכנית הגיבוי שלך. הדבר הראשון שהוא יבקש מכם לעשות הוא לבחור יעד גיבוי.

יישום ה- Time Machine יושק.

וודא שיש לך כונן מקומי (שעוצב עבור Mac) מחובר למחשב שלך, או אם אתה רוצה להיות מפואר, התחברת לכמוסת Apple זמן. כמוסות זמן הן מותג האחסון המקומי של אפל. הם מגיעים בגדלים של 2TB ו- 3TB ומתחברים באמצעות WiFi. זה עובד גם עם מכשירי iOS, Apple TV ו- Windows PC.

מכונת זמן אינה נותנת לך אפשרות לשמור בענן. זהו חסרון די גדול בהשוואה לשירותים כמו CloudBerry Backup, המאפשרים לך לבחור בערך מחמישים שילובי אחסון בענן שונים, כולל Dropbox, Google Drive, Amazon S3 ו- Backblaze B2.

לאחר שבחרת מיקום גיבוי, Time Machine יתחיל לגבות את הנתונים שלך.

הגיבוי הראשון הזה ייקח לא מעט זמן, אם כי יהיה מהיר יותר מגיבוי לענן. לאחר השלמתו, Time Machine יפעל ברקע ויבצע גיבויים אוטומטיים.

Time Machine שומר גיבויים לפי 24 שעות ביממה הקודמת, גיבויים יומיים במשך 30 הימים הקודמים וגיבויים שבועיים בכל החודשים הקודמים. גיבויים הם מצטברים, כך שרק קבצים מגובים שוב אם הם השתנו.

אם הכונן שלך יתמלא, Time Machine ימחק אוטומטית את הגיבויים הישנים ביותר. מסיבה זו, עליך לשקול ללכת עם כונן חיצוני שגדול משמעותית מהכונן הקשיח שלך.

אתה יכול גם לגבות ידנית בכל זמן נתון ולכבות גיבויים אוטומטיים לחלוטין.

כשאתה משחזר קבצים, אתה יכול לבחור את הגרסה העדכנית ביותר או גרסאות קודמות, אם זמינות. מכונת זמן עשויה לכלול גם תמונות תמונות המאוחסנות בכונן הקשיח של המכשיר. אתה יכול להשתמש באלו כדי לשחזר אם אין לך גישה מיידית לכונן הקשיח שלך.

לפני שחזור קובץ, באפשרותך ללחוץ על מקש הרווח כדי להציג אותו בתצוגה מקדימה ולוודא שהוא מבקש.

לחלופין, אתה יכול לשחזר את כל מה שגיבית בבת אחת משחזור macOS.

אתה יכול גם להעתיק קבצים ל- Mac אחר באמצעות “עוזר ההעברה.”

אבטחה

באמת אין הרבה מה לומר על אבטחת מכונת הזמן, מכיוון שהיא הולכת ובטוחה ככל שתשמור על הכונן המקומי שלך. עם זאת, אנו יכולים לומר כי ככלל, כוננים מקומיים אינם האמצעי הטוב ביותר לאבטחת הנתונים שלך.

קל לגנוב ולהזיק להם. שירותי אחסון בענן כמו Backblaze, בינתיים, שומרים את הנתונים שלך במרכזי נתונים מאובטחים שנועדו למנוע גניבה פיזית ווירטואלית כאחד.

בנוסף, שרתי ענן בדרך כלל מציעים תשתית RAID, כלומר הקבצים שלך מאוחסנים בשרתים מרובים לצורך יתירות. ככה, אם דיסק קורס, אתה לא מאבד את הנתונים שלך. הדרך היחידה להשיג רמת הגנה כזו עבור Time Machine היא לרכוש מכשיר אחסון RAID.

תכונת האבטחה היחידה שתקבל עם Time Machine היא החלפת הצפנה שתוכל להפעיל או לכבות. פעולה זו תצפין את הקבצים שלך לפני שתשלח אותם לכונן המקומי.

תמיכה

אפל מחזיקה פורטל תמיכה רק עבור Time Machine. שם תוכלו למצוא מדריכים להתחלה ולפתרון בעיות. אין דרך לחפש במאמרים, אך אינך באמת צריך: אין רבים לגלוש בהם. מה שכתוב לפחות כתוב היטב.

אם אינך מצליח למצוא את התשובות לשאלותיך, אתה יכול ליצור קשר עם התמיכה של אפל, שהיא למעשה די טובה. ערוצי העזרה כוללים טלפון וצ’אט חי. הסוגיה האמיתית היחידה היא שאתה צריך לעבור באשף הסתעפות כדי להגיע למעשה לערוץ הזה ואין דרך ברורה עבור מכונת הזמן.

ברגע שאתה מגיע לדף המאפשר לך לבחור תמיכה בשידור חי, זמני ההמתנה אינם ארוכים כלל. ערכנו את הבדיקות שלנו בשבת אחר הצהריים, והמתנה לצ’אט חי הייתה חמש דקות. המתנה לתמיכה טלפונית הייתה שתיים.

לאפל יש גם פורום משתמשים וכמובן שתמיד תוכלו לבקר במקום הפולחן המקומי של אפל.  

פסק הדין

אם יש לך עניין אפס בגיבוי הענן ומתחשק לך להתפצל על קפסולת הזמן של אפל, ישנן מעט סיבות יחסית לא להשתמש ב- Time Machine. זה בחינם וקל יחסית לשימוש.

כברירת מחדל, הגיבויים מתבצעים באופן אוטומטי ומצטבר בכל שעה, ורוב מחשבי אפל אורזים מספיק כוחות סוס כדי שהתהליך לא אמור להפריע לזרמת YouTube שלך..

אם אימצת את הערך של גיבוי מקוון, עם זאת, מומלץ לשקול כלי עשיר יותר בתכונות כמו CloudBerry Backup, התומך בגיבוי מקומי וגם בענן..

אם ברצונך להשתמש הן במכונת Time והן בגיבוי לענן, אנו ממליצים לתת מבט ל- Backblaze. זה עולה רק 5 דולר לחודש, מאפשר לך שטח גיבוי בלתי מוגבל וגיבוי לפי סוג קובץ. הפשטות שלו הופכת אותו לזיווג נהדר עם מכונת זמן.

זה כל מה שיש לנו לומר בנושא מכונת הזמן של אפל. אנחנו לא מעריצים ענקיים, אבל זה עושה את העבודה. אנו מקדמים בברכה מחשבות משלכם בנושא בהערות שלהלן. תודה שקראתם.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me