סקירת דיסק Yandex – עדכון 2020

סקירה של דיסק Yandex

דיסק Yandex מבוסס רוסיה יהיה שירות נהדר הודות לחוויית משתמש מיושמת היטב, אך חסר את האבטחה כדי לעבור אותו לראש הדירוג שלנו. כמו כן, כניסה לחוקי הפרטיות של מוסקבה עשויה להוות תנאי גדול עבור משתמשים רבים. קרא את סקירת דיסק Yandex המלא שלנו לקבלת הפרטים.

ביקורות על אחסון בענן

דיסק Yandex הוא שירות אחסון בענן השייך לקבוצת Yandex, המכונה לעתים קרובות “גוגל הרוסי”. השירות הושק בשנת 2012, מה שהופך אותו צעיר יותר משירותי אחסון ענן ותיקים. זה לא אומר שהוא לוקה בחסר, אבל יש לו הרבה מקום לשיפור לפני שתשיג את השירותים בהשוואה הטובה ביותר לאחסון ענן שלנו..

אם אינך יודע הרבה על אחסון בענן ואינך יודע מאיפה להתחיל, בחן את ספריית אחסון הענן שלנו.

בעוד דיסק Yandex מציע חווית משתמש טובה ותוכניות פרימיום הגונות, הוא חסר חסר תכונות קריטיות, הוא בעל אבטחה חלשה ודואג לחוקי הפרטיות הרוסיים. שמור איתנו כי אנו הולכים לדבר יותר על השירות בסקירה זו של דיסק Yandex.

חוזק & חולשות

חלופות לדיסק Yandex

תכונות

התכונה העיקרית של דיסק Yandex היא אחסון תוכן בענן. זה יעזור לך להימנע מתקלות בכונן הקשיח ולאפשר לך לסנכרן ולשתף את הקבצים שלך במכשירים. לשם כך תוכלו להשתמש בשולחן העבודה, במובייל או באפליקציית האינטרנט כדי להעלות קבצים. נדבר יותר על סנכרון קבצים בקטע ‘שיתוף קבצים וסנכרון’.

גרסת yandex-disk

דיסק Yandex היה חסר גרסאות בעבר, אך כעת התכונה זמינה אפילו למשתמשים עם חשבונות בחינם. גרסאות עוזרות לך כשאתה צריך להחזיר שינויים לא רצויים, ודיסק Yandex שומר על גרסאות מ- 90 הימים האחרונים מבלי לקחת שטח נוסף. עם זאת, אם אינך מנוי לתכנית בתשלום, יש לך גישה רק לשבועיים הקודמים.

עיין באחסון הענן הטוב ביותר שלנו למאמר גרסאות לשירותים חלופיים המאפשרים לך להחזיר את הזמן לאחור ולשחזר את הקבצים.

גרסת yandex-disk

דיסק Yandex משתלב עם Microsoft Office Online, כך שמשתמשים שצריכים לשתף פעולה במסמכים יהיו מרוצים. אתה יכול להשתמש בו כדי לפתוח, לערוך וליצור קבצי Word, Excel ו- PowerPoint. אולם זה לא עזר לדיסק Yandex להפוך את אחסון הענן הטוב ביותר שלנו לשיתוף פעולה. Dropbox Business הוא הבחירה המובילה שם. קרא עוד על זה בסקירת Dropbox העסקים שלנו.

תצוגה מקדימה של yandex-zip

אפליקציית האינטרנט של דיסק Yandex מאפשרת לך להפעיל קבצי מוסיקה ווידאו. השחקנים הם בעלי עצמות חשופות, אם כי אם אתם זקוקים ליותר, תוכלו להתייעץ עם אחסון הענן הטוב ביותר שלנו למוזיקה ואחסון הענן הטוב ביותר עבור מאמרים בנושא תמונות וסרטונים. עם זאת, אפשרויות התצלום שלה טובות יותר מכיוון שתוכלו ליצור אלבומים ולהוריד תמונות בגודל המקורי שלהם.

זה גם מאפשר לך להציג תצוגה מקדימה של קבצי PDF ואפילו ארכיוני zip. כשאתה מציג תצוגה מקדימה של ארכיון, יש אפשרות לחלץ קבצים בודדים.

משתמשי חשמל ישמחו לדעת שהשירות תומך בגישה ל- WebDAV. אם אינך מכיר את פרוטוקול זה, קרא את ההסבר שלנו ל- WebDAV.

אפליקציית שולחן העבודה של Yandex Disk מאפשרת לך לגשת לקבצים שלך מהענן מבלי לאחסן אותם במחשב שלך. זה שימושי אם אתה צריך לחסוך מקום, אך שים לב שלא תוכל לגשת לקבצים שלך אם אתה לא מחובר. כשאתה מתקין את אפליקציית שולחן העבודה, מותקנת גם אפליקציה נלווית בשם Yandex Notes. אתה יכול לגשת אליו באמצעות סמל שולחן עבודה או על ידי לחיצה על ctrl + alt + b.

אם תרצה אפליקציה שמשתלבת עם לקוח האינטרנט, קרא את מדריך היישומים הטוב ביותר שלנו בנושא הערות. OneNote של מיקרוסופט הוא דוגמה טובה לכך. קרא עוד על השירות העומד מאחוריו בסקירת OneDrive שלנו.

לוח השנה של yandex-disk

ל- Yandex Disk יש רשימת אפליקציות הזמינות למשתמשי Yandex מלבד Disk. הוא כולל לוח שנה, מפות ועוד. היישומים אינם משתלבים ישירות עם דיסק Yandex, אך הם זמינים כשאתה נרשם לאפליקציית האחסון.

סקירה כללית של תכונות דיסק של Yandex

לוגו דיסק של Yandexdisk.yandex.com

החל מ- $ 170 לחודש עבור 100 תוכניות GB

סינכרון

סנכרון תיקיה

סנכרון ברמת חסימת

סנכרון סלקטיבי

ניהול רוחב פס

סנכרן כל תיקיה

שיתוף קבצים

שיתוף קישור קבצים

קישור סיסמאות

תאריכי תפוגה של קישור

שיתוף תיקיות

הרשאות תיקיה

מגבלות הורדת קישור

העלה קישורים

פרודוקטיביות

תצוגה מקדימה של קבצים

ערוך קבצים

שיתוף פעולה בתוך האפליקציה

משרד מקוון

גוגל מסמכים

אפליקציית הערות

הפעלת מדיה

אפליקציות סלולריות

שמירת קבצים נמחקה

גרסאות

WebDAV

אבטחה

הצפנה במנוחה

הצפנת מעבר

פרוטוקול הצפנה

אפס ידע

אימות דו-גורמי

מיקום השרת
אירופה

תמיכה

תמיכה 24/7

תמיכה בצ’אט חי

תמיכה טלפונית

תמיכת דוא”ל

פורום משתמשים

בסיס ידע

שונות

תוכנית חופשית

תמחור

כשאתה נרשם לדיסק Yandex, אתה מקבל שטח אחסון בחינם של 10 ג’יגה-בתים. זה מנצח את Dropbox, אך לא את Google Drive, שמציע אחסון בחינם של 15 ג’יגה-בתים. למידע נוסף על שירות זה, קרא את סקירת Google Drive שלנו. לקבלת שירותים נוספים עם תכניות אחסון טובות בחינם, קרא את המאמר הטוב ביותר לאחסון ענן שלנו.

שתי התוכניות מסירות את המודעות הגובלות בתחתית לקוח האינטרנט. הם מוסיפים גם חלונית שינויים משופרת לקובץ, תמיכה בעדיפות המגיבה תוך שלוש שעות והורדות ללא הגבלה מקישורים ציבוריים.

תוכנית + 100 ג’יגה-בייט היא עסקה נאה מכיוון שמשתמשים רבים אינם זקוקים לאחסון נוסף והיא בסך 2 $ לחודש. יש הנחה גם אם אתה משלם עבור השנה. העלויות תואמות את גוגל דרייב, שיש לו גם 100 ג’יגה-בייט במחיר של 2 דולר ודיסק Yandex. עם זאת, דיסק Yandex אינו תואם את הגמישות התכנית של Google Drive והוא לא עשה את העסקאות הטובות ביותר שלנו ברשימת אחסון ענן..

ל- Sync.com עסקה טובה בהרבה עם תוכנית 2TB שעולה 99.60 דולר לשנה. זה זול יותר משלושה דולר מתוכנית 1TB של Yandex Disk. אם אתה מעוניין ללמוד עוד אודות Sync.com, קרא את סקירת Sync.com. כדי ללמוד כיצד אנו מדרגים שירותים ולראות היכן Sync.com מתאים, קרא את הקטע שלנו בנושא ביקורות על אחסון בענן.

קלות שימוש

yandex-disk-web-client

אתה יכול לגשת לדיסק Yandex באמצעות יישום אינטרנט, שולחן עבודה או נייד. אפליקציית האינטרנט מושכת, ברורה וקלה לניווט, כך שלא תתקשו למצוא את מה שאתה צריך. התפריט משמאל עוזר לך לנווט בקבצים שלך, ואילו הצד הימני מכיל את תפריט החשבון שלך. אתה יכול לחפש קבצים באמצעות סרגל החיפוש בחלקו העליון. זה אינטואיטיבי ומהיר.

התכונה הבולטת ביותר היא כפתור ההעלאה, אשר פותח דו שיח להעלאה, אך ניתן להעלות קבצים או תיקיות על ידי גרירה ושחרור שלהם בכל מקום בדף. מתחת ללחצן זה נמצא כפתור “צור” המאפשר לך ליצור קבצי Office Online, אלבומים או תיקיות. אזור “הקבצים” יכול להציג את הקבצים שלך ברשת קטנה או גדולה או כרשימה.

yandex-disk-desktop-client

אפליקציית שולחן העבודה עוקבת אחר הדגם הנפוץ של סנכרון, מה שאומר שיש לה סמל מגש המערכת ותיקיית סנכרון. זה זמין עבור Windows, macOS ו- Linux. לחיצה על סמל המגש תפתח את האפליקציה. העיצוב שלה ברור אך לא מושך את העין, והאפליקציה פשוטה וקלה לשימוש. גישה מהירה מציגה את התיקיות והקבצים האחרונים שלך, כך שתמצא במהירות את מה שאתה צריך.

אתה יכול לערוך קבצים בודדים על ידי לחיצה ימנית על אותם או על ידי בחירתם באמצעות התפריט שמופיע בראש החלון.

כדי להעלות קבצים, אתה יכול להשתמש בלחצן העלאה, גרור ושחרר קובץ בחלון האפליקציה או העתק והדבק אותו בתיקיית הסנכרון. אם אינך מרוצה ממיקום הדיסק המוגדר כברירת מחדל, תוכל לשנות אותו בתפריט ההגדרות. תפריט ההגדרות מאפשר גם לשנות את אופן הצילום של צילומי מסך בשולחן העבודה, מאפשר לך להעלות תמונות ללא הגבלה בנייד ועוד.

yandex-disk-mobile-client

מלבד העלאת תמונות ללא הגבלה, האפליקציה לנייד מאפשרת לך לאחסן קבצים לגישה לא מקוונת, להציג את הפעולות שלך בכרטיסייה “עדכון” ולהציג תצוגה מקדימה של תמונות מהטלפון שלך. אתה יכול לאבטח את האפליקציה על ידי הגדרת קוד PIN או נעילת טביעות אצבע. האפליקציה בעלת עיצוב מינימלי והיא נוחה לשימוש.

שיתוף קבצים & סינכרון

שיתוף דיסק של yandex

לקוח האינטרנט מאפשר לך לשתף קבצים או תיקיות על ידי לחיצה ימנית על אותם ובחירה בשיתוף. ייפתח תפריט שמראה לכם את הקישור שלכם, אותו תוכלו להעתיק ולהדביק או לשלוח ישירות לפייסבוק או לטוויטר. אתה יכול לשלוח אותו גם באמצעות דואר אלקטרוני באמצעות לקוח הדואר האלקטרוני של Yandex. יש גם אפשרות ליצור קוד QR.

עם זאת, אין אפשרויות בקרת תוכן. לשירותים הנמצאים באחסון הענן הטוב ביותר שלנו לשיתוף יש אפשרויות כגון הגנת סיסמא, תאריכי תפוגה של קישורים, מגבלות הורדת קישורים ועוד.

yandex-disk-שיתוף תיקיות

אתה יכול לשתף תיקיה על ידי הזמנת אחרים באמצעות דוא”ל והענקת זכויות “תצוגה” או “גישה מלאה”. אתה יכול לעשות את אותו הדבר כשאתה יוצר תיקיה משותפת מאפס.

תיקיית yandex-disk-shared

אפליקציית שולחן העבודה מאפשרת לכם לשתף על ידי לחיצה ימנית על קובץ ובחירה ב”העתק קישור ל- yandex.disk “, שתעתיק את הקישור ללוח כך שתוכלו להדביק אותו. אתה יכול לעשות את אותו הדבר עם תיקיות או קבצים מחוץ לתיקיית הסנכרון, מה שאומר שהאפליקציה תעתיק תחילה את התוכן לתיקיית הסנכרון ואז תיצור קישור.

אתה יכול לשתף גם באמצעות האפליקציה לנייד. זה מאפשר לך ליצור קישור ולשלוח אותו דרך האפליקציות שהתקנת בטלפון שלך. ניתן לשתף גם על ידי שליחת הקובץ.

סנכרון מאפשר לך לעבוד עם קבצים במכשירים שלך ולקבל את השינויים המשתקפים בענן. דיסק Yandex מאפשר לך לבחור אילו תיקיות וקבצים ברצונך לסנכרן מהענן. זה נקרא סנכרון סלקטיבי וגרסת Yandex Disk אפילו מאפשרת לך להציג תצוגה מקדימה של קבצים מהענן באפליקציית שולחן העבודה. עם זאת, לא ניתן לסנכרן תיקיות לענן.

תהליך הסנכרון הכולל הוא חלק ולא היו לנו בעיות במהלך הבדיקה שלנו.

מהירות

דיסק Yandex שומר על השרתים שלו במרכזי נתונים ברוסיה ופינלנד, כך שהמהירות שלך תלויה עד כמה אתה קרוב אליהם. עשינו את הבדיקות שלנו באמצעות חיבור אתרנט בבלגרד, סרביה, עם מהירות העלאה של 6 מגה-ביט לשנייה ומהירות הורדה של 100 מגה-ביט לשנייה.

זמן ההעלאה הממוצע של 23 דקות ועשר שניות היה קרוב למה שציפינו לנו בהתחשב במהירות ההעלאה שלנו, כך ש- Yandex Disk אינו נמנה עם השירותים האיטיים שבדקנו. זמן ההורדה היה בממוצע דקה ו -47 שניות, כך שגם הוא היה בסימן.

ניסיון ראשון: ניסיון שני: ממוצע:
זמן העלאה00:23:0500:23:1000:23:10
זמן הורדה00:01:5100:01:4200:01:47

דיסק Yandex אינו משתמש באלגוריתם סנכרון ברמת חסימת, מה שיאיץ את העברת הקבצים שכבר הועלה רק על ידי העלאת החלקים שהשתנו. אתה לא יכול לחנק את רוחב הפס שלך כמו שאתה יכול עם רוב השירותים.

אבטחה

להבין אילו שיטות Yandex משתמשת בכדי להגן על התוכן שלך התבררה כמשימה קשה. החברה אינה מספקת מידע על הצפנת קבצים בזמן מנוחה בשרתים שלה. ניסינו לקבל מידע מ- Yandex על זה, אך לא קיבלנו תגובה.

עם זאת, כדאי להניח שהקבצים שלך אינם מוצפנים בזמן שהם מאוחסנים בענן. אין זה נדיר ששירותי אחסון בענן לא מצפינים קבצים בזמן מנוחה, אבל גם Amazon Drive עושה זאת. תוכל לקרוא עוד על שירות זה בסקירת Amazon Drive שלנו.

עם זאת, זה לא הופך את זה למקובל, במיוחד לאור העלייה בפשיעת הסייבר בשנים האחרונות והעובדה שחלק ניכר מפשע הסייבר הזה מקורו ברוסיה, בסיס הבית של יאנדקס.

Yandex Disk מציין בשאלות נפוצות כי קבצים מוצפנים במעבר, אך אינו מפרט באילו שיטות משתמשים. החדשות הטובות הן שהוא תואם את Boxcryptor, כך שתוכל להשתלט על הפרטיות שלך. קרא עוד על תוסף שימושי בסקירת Boxcryptor שלנו.

דיסק Yandex גם לא נותן לך את האפשרות לאפשר אימות דו-גורמי, המספק אמצעי הגנה במקרה בו נגנבת הסיסמה שלך..

מצאנו להזכיר כי דיסק Yandex סורק את כל הקבצים בגודל של עד 1 ג’יגה-בתים עבור וירוסים, כך שזה יתרון. עם זאת, זה היחיד. עד ש Yandex יהפוך שקוף יותר מה עושה כדי להגן על הקבצים שלך, אנו ממליצים ללכת עם אפשרות אחסון ענן מאובטחת יותר, דוגמת אחת על סקירת אחסון הענן הטובה ביותר בנושא ידע בענן..

אם הידיעה שלך עם אפס אינה הדאגה העיקרית שלך, קרא את המאמר המאובטח ביותר בנושא שירותי אחסון בענן לקבלת דירוג כללי.

פרטיות

רוסיה אינה נמנית עם המדינות שיש להן את חוקי הפרטיות הטובים ביותר בעולם. לממשלה שם יש את היכולת לחסום תוכן בזכות חוקים שיישמה כדי לאפשר זאת. בשנת 2017 נחסמו אתרים רבים מכיוון שהם “לא רצויים”. באותה שנה הצטוו ספקי שירותי אינטרנט מקומיים לחסום 8,000 אתרי פיראטים.

יש חוק Yarovaya, חוק הטרור נגד רוסיה, המעניק לרשויות גישה לנתוני משתמשים. כל אתר או פלטפורמה שמתווספים לרישום מארגני הפצת המידע חייבים לאסוף, לאחסן ולספק מטא נתונים של משתמשים לרשויות ברוסיה.

אם יש לך את זה על קצה המושב שלך, עליך להשתמש ב- VPN כדי להגן על פרטיותך. מאמר ה- VPN הטוב ביותר שלנו לרוסיה כולל דירוג שיעזור לך לבחור אחד.

עם זאת, עבור משתמשים באזור הכלכלי האירופי או בשוויץ, יאנדקס מיוצגת על ידי הישות הפינית שלה, Yandex Oy, חברה המאוגדת על פי החוק הפיני במשרד רשום בפינלנד. המשמעות היא שהמידע האישי של אזרחי האיחוד האירופי מטופל על פי כללי ההגנה על נתונים של האיחוד האירופי.

דיסק Yandex אוסף את הנתונים האישיים שלך כשאתה נרשם לשירות וגם את הנתונים המייצגים את השימוש שלך בשירות. הגישה נפוצה בקרב שירותי אחסון בענן. דיסק Yandex אינו אוסף מידע אישי רגיש, כגון גזע, דעות פוליטיות, בריאות או ביומטריה.

עם זאת, הוא ישתמש במידע האישי שלך, בהעדפות שלך, בהיסטוריית החיפוש ובנתונים זמינים אחרים כדי לספק פרסומות בהתאמה אישית ומבצעים מסחריים. פירוש הדבר כי דיסק Yandex עשוי להעביר מידע אישי לצדדים שלישיים מחוץ לקבוצת Yandex, שעשויה לכלול רשתות פרסום, מפרסמי מדיה ושותפים אחרים..

המידע האישי מעובד אוטומטית ולצוות Yandex אין גישה אליו. עובדי Yandex יכולים לגשת למידע שלך במידת הצורך. עליהם לציית לחוקים הפנימיים ולעקוב אחר פרוטוקולים לעיבוד מידע זה, אך זה לא אומר שהם לא יכולים לשבור אותם.

מדיניות הפרטיות שלה אומרת כי “Yandex יישמה אמצעים טכניים וארגוניים נאותים כדי להגן על מידע אישי מפני הרס, הפסד, שינוי, שימוש לרעה, גילוי או גישה בלתי מורשים, לא מקריים או שלא כדין.”

זה עדיין לא הצפנה פרטית ועליך לקחת את המילה של יאנדקס בשבילה, שיכולה לחזור לנגוס אותך.

Yandex מסכים לאחסן את הנתונים האישיים שלך כל עוד הדבר נחוץ ואיננו עוד. אם תרצה, אתה יכול לבקש מהשירות למחוק אותו.

יש לך גם את הזכות:

  • גש למידע האישי שלך ושנה אותו.
  • בקש הגבלת עיבוד המידע האישי שלך.
  • בקש עותק של הסעיפים החוזיים הסטנדרטיים המאפשרים העברת המידע האישי שלך לרוסיה.
  • התנגד לעיבוד המידע האישי שלך אם הוא מסופק על פי החוק החל.

Yandex אינו מעוז לפרטיות. הוא חסר הצפנת ידע אפס ועליו לעמוד בחוקי הפרטיות הרוסיים המוטלים בספק. אם אתה רוצה שירות הנוקט גישה חזקה יותר בהגנה על הפרטיות, עליך לנסות Sync.com או Tresorit. קרא עוד על האחרון בסקירתנו ב- Tresorit.

שירות לקוחות

מרכז העזרה מחולק לקטגוריות המקשרות לפיתרון לבעיות הנפוצות ביותר. אם אינך מצליח למצוא את התשובה לשאלתך בצורה כזו, אתה יכול להשתמש בסרגל החיפוש בראש.

אם זה לא עוזר, אתה יכול ליצור קשר עם שירות התמיכה באמצעות כפתור הממוקם בסוף כל מאמר. גישה טובה יותר תהיה להציב אותו בדף הבית של מרכז העזרה. ברגע שתלחץ על הכפתור, תראה טופס שמבקש ממך לתאר את הבעיה שלך, אבל באופן מוזר זה ברוסית בעוד שאר מרכז העזרה נמצא באנגלית.

לאחר שליחת הבקשה מופיעה הודעה המודה לך על השתתפותך בסקר, מה שהופך אותה לבלבלת עוד יותר. לא תוכל ליצור קשר עם שירות הלקוחות בשום דרך אחרת מכיוון שאין תמיכה בצ’אט או בטלפון. ניסינו ליצור קשר עם התמיכה באמצעות טופס יצירת הקשר, אך לא קיבלנו תגובה.

פסק הדין

אנו אוהבים את חוויית המשתמש של Yandex Disks בכל המכשירים, כמו גם את האפשרות לשמור את הקבצים שלך באופן מקוון בלבד. בנוסף, יש לו תוכניות תמחור שאינן יקרות ומשתלבות עם Office Online כדי להגדיל את אפשרויות הפרודוקטיביות ושיתוף הפעולה שלך.

עם זאת, יש לזה גם חסרונות רבים. אין קידוד פרטי שמגן על פרטיותך ועלינו להניח שאפשרויות אבטחה אחרות חסרות. זה כולל אפשרויות אבטחה למניות שלך. על דיסק Yandex לדבוק בחוקי הפרטיות הרוסיים.

אם תרצה שירות אחר, עיין באחסון הענן הטוב ביותר שלנו לקבלת רשימת אלטרנטיבות.

מה אתם חושבים על דיסק Yandex? האם היית משתמש בו למרות ביטחונו החלש? האם אתה גר ברוסיה ומשתמש בשירות אחר? תן לנו לדעת מה אתה חושב בתגובות למטה. תודה שקראת.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me