סקירה של OpenDrive – עדכון 2020

סקירה של OpenDrive

ספק אחסון הענן הבלתי מוגבל היחיד שם בחוץ, הערעור של OpenDrive יוגבל לאנשים שמוכנים להתמודד עם תוכנית התמחור המוזרה והממשק המיושן שלו..


ביקורות על אחסון בענן

עולם האחסון בענן ללא הגבלה מונה אוכלוסייה אחת: OpenDrive. העלות נכונה גם במחיר של 9.99 דולר לחודש, זהה לאחסון של 1TB של Dropbox Plus.

אחסון זול ללא הגבלה הוא משיכה יפה, אך הביצוע חשוב לא פחות. במהלך סקירת OpenDrive זו, נגלה כיצד השירות עומד על פני אפשרויות האחסון הטובות ביותר בענן כיום.

אם אתה רק מחפש את הדגשים, מחוץ להקצאת האחסון הנדיבה שלה, יש לא מעט מה לאהוב. OpenDrive הוא אחד משירות הענן היחיד המציע גם אחסון בענן וגם פונקציונליות גיבוי מקוונת. זה גם מספק הצפנת ידע אפס, שיתוף קבצים ואפליקציות לנייד.

כמו כן התרשמנו מהעובדה שהשירות מגיע עם אפליקציית הערות משולבת ויכולות ניהול משימות. אתה יכול אפילו לשתף את חשבונך עם מספר משתמשים – ארבעה בתוכנית בלתי מוגבלת – דבר שאינו מקובל לשמוע בתחום האחסון בענן של הצרכן..

בעוד ש- OpenDrive מאיר על הנייר, עם זאת, מצאנו שהשירות קצת באגי, מודגש על ידי תהליכי סינכרון איטי ולעתים נכשלים. חווית המשתמש הכללית גם מרגישה קצת מיושנת.

המשך לקרוא כדי לגלות מה עוד עשינו ולא מצא חן בעיניך או שבדק את השירות בעצמך באמצעות חשבון 5GB בחינם. אם OpenDrive אינו צף את הסירה שלך, עיין בספריית ביקורות האחסון בענן עבור חלופות.

חוזק & חולשות

חלופות עבור OpenDrive

תכונות

OpenDrive הוא בעיקר שירות אחסון בענן, אם כי יש לו גם פונקציונליות גיבוי מקוונת מוגבלת. זה הופך אותו לאחד משירותי הענן הבודדים שמנסים לבצע את שני הדברים, אם כי אנו ממליצים על שירות גיבוי מקוון ייעודי אם יתירות גבוהה ברשימה שלך (אנו נסתכל בעדינות את הסקירה שלנו על פתרונות שחזור הנתונים הטובים ביותר כאן).

עיין במדריך שלנו בנושא ההבדלים בין אחסון בענן וגיבוי מקוון כדי ללמוד עוד מה כל סוג שירות יכול לעשות בשבילך. מדריך הגיבוי המקוון הטוב ביותר שלנו יכול להצביע גם על ספק ייעודי אם אתה זקוק למשהו עם יותר oomph מאשר OpenDrive.

כשירות אחסון בענן, אחת המטרות העיקריות של OpenDrive היא להרחיב את השטח העומד לרשותך בכונן הקשיח על ידי מתן אפשרות לאחסן קבצים בשרתים מרוחקים. זהו שירות אחסון הענן היחיד שמספק אחסון בלתי מוגבל (אם כי הוא נופל בקיצור בכל הנוגע לתוכנית החינמית שלו, קרא את המאמר הטוב ביותר בחינם לאחסון ענן למידע נוסף).

הטבה זו מגיעה גם בעלות סבירה, אותה אנו מפרטים בסעיף התמחור שלנו בהמשך. עם זאת, רוב האנשים אוהבים לא צריכים כל כך הרבה מקום ותוכלו לבחור בפחות בעלות מעט נמוכה יותר.  

גם לא ניתן להשתמש בתוכניות ללא הגבלה לגיבוי קבצים ממכשירי NAS, בעוד שתוכניות אחסון מכוסות יכולות לעשות זאת. ראה את הגיבוי הטוב ביותר שלנו למדריך NAS לקבלת הצעות אחרות.

שרתי OpenDrive

OpenDrive אינה מספקת רשת שרתים רב-אזורית כמו כמה מהשמות הגדולים יותר בענף (כלומר, Dropbox, Google Drive ו- OneDrive). מרכז הנתונים היחיד נמצא בפניקס, אריזונה. זה עשוי להשפיע על מהירויות מסוימות; ראה סקירת המהירות שלנו להלן לפרטים.

בנוסף למתן שטח אחסון קבצים, OpenDrive מספקת גם יכולות סינכרון קבצים. פירוש הדבר שאתה יכול לבצע עריכות לקובץ במכשיר אחד, ולראות את העריכות המשתקפות במכשיר מחובר אחר בזמן אמת בזמן אמת.

OpenDrive מספק גם תכונת סנכרון סלקטיבית, אם כי היא מיושמת מעט באופן מוזר. סנכרון סלקטיבי מאפשר לך לאחסן קבצים רק בענן ולא בכונן הקשיח, כך שתוכל לפנות מקום.

ניתן להשתמש ב- OpenDrive גם כדי לשתף קבצים עם אחרים. החלק בסקירה זו נקרא “שיתוף קבצים & sync “ידון בשתי התכונות לעומק.

תכונות מפתח אחרות כוללות גרסת קבצים ושמירת קבצים שנמחקו. גרסת קבצים מאפשרת לך להשיב שינויים לא רצויים בקבצים, כולל פגמים בשוגג. ניתן לאחסן עד 99 גרסאות מרשימות לכל קובץ.

קבצים שנמחקו נשמרים עד 90 יום בפח המיחזור, כך שתוכל לשחזר אותם אם יימחקו בטעות.

בעוד שחקן קטן יותר בשוק, אחד הדברים המעניינים ב- OpenDrive הוא שהוא מנסה לסלק כמה מהלכי שחקן גדולים. כמו Dropbox, הוא מספק יישום הערות וניהול משימות.

באפשרותך גם ליצור ולערוך מסמכי טקסט, גיליונות אלקטרוניים (.xls) וקבצי מצגת מדפדפן OpenDrive.

כלים אלה הם איטיים ואינם אורזים הרבה בתכונות, עם זאת, בשונה מחבילת ה- Google Docs המשולבת המצוינת שתקבלו בחינם באמצעות חשבון Google Drive (קרא את סקירת Google Drive שלנו).

אנו מסקרנים מעט את העובדה שהחשבון האישי של OpenDrive מאפשר לך לעשות משהו יותר מסורתי השייך לכלי אחסון בענן עסקי כמו אלה שנמצאים בסנכרון הקבצים הטוב ביותר של הארגון שלנו ולחלוקת שיתוף: אתה יכול לשתף את חשבונך עם משתמשים אחרים.

עד ארבעה משתמשים יכולים להשתמש במינוי יחיד, וכבעל החשבון תוכל לנהל הרשאות עבורם. בהתחשב בכך שהיא מספקת שטח אחסון בענן ללא הגבלה, זו הצעה מפתה למדי עבור קונים בתקציב.

מערכות הפעלה ממוחשבות נתמכות כוללות Windows ו- Mac. אין לקוח לינוקס מקורי, אך אתה יכול להשתמש ב- WebDAV כדי לחבר מערכת הפעלה זו לאחסון הענן שלך.   

אפליקציות סלולריות זמינות עבור אנדרואיד ו- iOS המאפשרות לך לא רק לגשת לקבצי ענן, אלא להגן אוטומטית על קבצי ניידים ולזרם מדיה.  

בסך הכל, רשימת הפיצ’רים של OpenDrive די מרשימה, עם תכלילים צפויים (סנכרון, שיתוף, גרסאות) וגם לא צפויות (הערות, ניהול משימות, גיבוי). עם זאת, כפי שנראה, הביצוע לא תמיד עומד בקצב.   

תמחור

OpenDrive מספק תוכנית בחינם עם נפח אחסון מקוון של 5 ג’יגה-בתים אם ברצונך לבדוק זאת. Infrascale הוסיפה כמה תמריצים נוספים להשיג נפח אחסון נוסף כמו 2 ג’יגה-בייט לסקירה, 500MB לציוץ ו- 500MB לעקוב אחר החברה בפייסבוק או בטוויטר..

אם אתה מעוניין להשתמש ב- OpenDrive, תרצה לקבל מנוי בתשלום. השירות מספק שילוב של אפשרויות מעניינות, תחת כותרת תוכנית האחסון הבלתי מוגבלת שלה במחיר של 9.99 דולר לחודש או 99 דולר לשנה.  

אם תבחר בחשבון של 5 ג’יגה-בתים בחינם, OpenDrive מטילה מגבלות פעילות כמו מגבלת רוחב פס של 1 ג’יגה-יום ליום ומגבלת קבצים של 100MB..

אין לתוכניות ללא הגבלה מגבלות כאלה. תוכניות מכוסות אכן מגבילות את רוחב הפס, אם כי הכובע הנמוך ביותר הוא סביר של 25 ג’יגה-בתים ליום ותוכל לשלם כדי להגדיל את זה עד 5TB.  

עלות OpenDrive משתווה לטובה לאפשרויות אחסון בענן אחרות. Dropbox, למשל, מגביל אותך ל- 1TB בעלות זהה ל- OpenDrive Unlimited. אפילו תוכנית 2TB של Sync.com, 8 $ לחודש – אחת העסקאות הטובות יותר בתחום אחסון ענן (קרא את סקירת Sync.com) – מאבדת מעט ברק בהשוואה.

קלות שימוש

ההרשמה ל- OpenDrive אורכת מספר שניות, לאחר מכן תקבלו גישה לממשק המשתמש של הדפדפן ותוכלו להוריד את לקוח שולחן העבודה..

חוויית הדפדפן מרגישה מעט מיושמת ולא נראית אינטואיטיבית למדי כמו כמה מהאפשרויות המודרניות יותר כמו pCloud (קרא את סקירת ה- pCloud שלנו). עם זאת, זה לא אומר שקשה להשתמש בזה כמו קצת משעמם.

סמלי ניווט בצד שמאל מאפשרים לך לעבור בין תצוגות עבור:

 • קבצים: הצג את הקבצים ששמרת בענן
 • הערות: הצג הערות שיצרת
 • משימות: הצגת רשימות המשימות שלך
 • משתמשים: ניהול הגישה לחשבונך
 • הגדרות: הגדרת תצורה
 • תמיכה: קבל עזרה מ- OpenDrive

תצוגת הקבצים מחולקת עוד יותר לתיקיות עבור המסמכים, המוסיקה, התמונות והתיקיה הציבורית שלך. אלה רק תיקיות ברירת המחדל; אתה יכול ליצור יותר כרצונך. יש גם תיקיה “מאובטחת” המוגנת באמצעות הצפנה פרטית.

בחלק העליון של תצוגת הקבצים, בצד ימין, תוכלו למצוא כפתורים להעלאה ולהורדה של קבצים. עם זאת, ממשק הדפדפן משתמש גם בגרירה ושחרור מטעמי נוחות.

לכל חשבון יכולים להיות עד ארבעה משתמשים, אשר כבעלים של החשבון אתה יכול להוסיף מתצוגה “משתמשים”.

למשתמשים ניתן לקבל הרשאות תצוגה או עריכה הן לתיקייה והן לפרויקטים, שהם קבוצות של תיקיות. אתה מגביל גם את האחסון ואת רוחב הפס היומי שלהם.

היכולת לבצע סקירה כללית על סטטיסטיקות שימוש לא נותנת מקום של בולטות, למשל כמרכז שליטה מרכזי. במקום זאת, תצטרך לעבור ל”הגדרות “כדי להציג את הדברים האלה, והמצגת משאירה קצת רצוי.

עם זאת, ניתן לראות דמויות לגבי שטח האחסון המשמש, וגרפים להעלאות, הורדות ורוחב פס ששימשו לאורך זמן.

חלק גדול מהשימוש שלך לא יתבצע באמצעות דפדפן, אלא דרך מערכת קבצי המחשב שלך. כמו רוב כלי האחסון בענן, OpenDrive משתמש במודל תיקיות הסנכרון הפופולרי על ידי Dropbox (קרא את סקירת Dropbox שלנו לסיפור שמאחורי זה).

תיקיית הסינכרון של OpenDrive קלה לשימוש; עם זאת נציין כמה בעיות בביצועים בהמשך סקירה זו.

ל- OpenDrive יש גם ממשק משתמש לשולחן העבודה בו תוכלו להשתמש לניהול תהליכי סינכרון וגיבוי.

לצורך הגיבוי, אתה יכול להוסיף רק תיקיות וקבצים בודדים אחד בכל פעם לתוכנית הגיבוי שלך, מה שמקשה הרבה יותר להשתמש במשימה זו מאשר שירות חכם יותר כמו Backblaze (קרא את סקירת Backblaze שלנו).

עם זאת, באפשרותך להגדיר גיבויים שיופעלו ברציפות או בלוח זמנים מוגדר.

ל- OpenDrive יש גם אפשרויות המאפשרות להחריג או לכלול אוטומטית קבצים בהתבסס על סוג קובץ, גיל או גודל.

הלאה אתה יכול לגשת לאחסון הענן של OpenDrive מהסמארטפון שלך באמצעות אפליקציות הזמינות עבור אנדרואיד ו- iOS. האפליקציות מעוצבות טוב יותר מחוויית הדפדפן, וניתן להשתמש בהן כדי להציג תצוגה מקדימה של קבצים ואפילו להזרים מדיה (למעט קבצי .mkv, מסיבה כלשהי).

ניתן להגדיר קבצים לגישה לא מקוונת והם ניתנים לשיתוף. אתה יכול גם להגדיר טלפון לשליחה אוטומטית של תוכן חשוב כמו תמונות, סרטונים ותווים לענן.

אכן התרסקנו האפליקציה הסלולרית מספר פעמים במהלך השימוש. כמה אחרים מזכירים את אותה סוגיה בתגובות של חנות Google Play עבור OpenDrive, כמו גם מציינים ביצועים איטיים ואפילו תקלות עם קבצים שאבדו, כך שזה נראה כאילו הבעיות שלנו לא היו מלאי שלם.

שיתוף קבצים & מסנכרן

ניתן לשתף תוכן המאוחסן בענן OpenDrive הן מהאפליקציה של הדפדפן והן מהאפליקציה הסלולרית. לשם כך מהדפדפן, מצא את התיקיה או הקובץ שברצונך לשתף ולחץ על סמל “שתף”.   

זה יוצר קישור URL שמצביע על התיקיה או הקובץ. אם תבחר תיקיה, קישורים נפרדים לתוכן בתוכה ייווצרו גם הם, נגיעה נחמדה המספקת שליטה נוספת. לאחר מכן תוכל ללחוץ באמצעות לחצן העכבר הימני על כל תוכן מקושר ולבחור “שלח בדוא”ל.”

מעבר לכך, יהיה עליכם להפיץ קישורים באופן ידני. אין אפשרות להוריד קישורים באופן אוטומטי לשירותי מדיה חברתית כמו פייסבוק וטוויטר. זה לא כזה נורא; אנו מודאגים יותר מהיעדר הגדרות המפתח, הזמינות בדרך כלל בפתרונות ענן מכוונים יותר לפרטיות. החסרים כוללים חוסר יכולת להגדיר הרשאות קישור ותאריכי תפוגה של סיסמא.

באפשרותך להגדיר הרשאות סיסמה על קבצים בודדים, אך עליך ללחוץ לחיצה ימנית על קובץ בודד ולבחור “מאפיינים” כדי לעשות זאת..

זה עוזר לחלקם, אך קישור סיסמאות ותאריכי תפוגה המחוברים ישירות לתהליך השיתוף הם גישה טובה יותר.

השיתוף מהאפליקציה לנייד הוא די פשוט אך גם הוא מוגבל. פשוט פתח כל מסמך, וידאו, תמונה או קובץ אחר, והקש על סמל השיתוף כדי להעתיק קישור קובץ ללוח שלך.

שיתוף OpenDrive בסך הכל מוגבל מכדי להכין את רשימת האחסון בענן הטובה ביותר לשיתוף קבצים, תחת כותרת Sync.com, שירות שמגיע בכל מקום ש- OpenDrive מתגעגע אליו.

הסנכרון עם OpenDrive די פשוט, לוקח את מודל תיקיית הסנכרון כפי שהוזכר קודם בסקירה זו. ברגע שתתקין את לקוח שולחן העבודה, תיקיה זו תיווצר במערכת ההפעלה שלך ותיקרא “OpenDrive.”

העבר קובץ לתיקיית הסנכרון והוא יישלח לענן ואז ימשיך לכל מכשירים אחרים המחוברים לחשבון OpenDrive שלך..

ניתן לסנכרן כל סוג של קובץ, אם כי אם אתה נמצא בחשבון אחסון שכבתי, יש הגבלת רוחב פס מינימאלית של 25 ג’יגה-בתים ליום שמגבילה את הפונקציונליות. כפי שצוין קודם, אתה יכול לשלם כדי להגדיל את המגבלה הזו.

OpenDrive מספק סנכרון סלקטיבי המאפשר לאחסן קבצים בענן בלבד ולא בכונן הקשיח. זה המפתח לניצול מלא של שטח האחסון הבלתי מוגבל. עם זאת, היישום משונה: האפשרות להשתמש בסנכרון סלקטיבי מוסתרת בממשק השולחן המגושם של OpenDrive. אתה צריך ללחוץ על תפריט נפתח ובחר “העבר”.

לאחר מכן, אתה יכול לבחור רק תיקיה או קובץ אחד בכל פעם להעביר. מרבית שירותי אחסון הענן מאפשרים לך לנהל סינכרון סלקטיבי למספר תיקיות וקבצים בו זמנית, ובמהירות רבה את התהליך.

נראה כיצד יעיל OpenDrive יעיל בהעתקת קבצים בפלח הבא. עם זאת, נציין כעת כי חווינו כשלים בניסיון להעלות קבצים גדולים. משתמשים אחרים התלוננו גם על קבצי סנכרון שאינם מופיעים באחסון הענן שלהם.  

מהירות

בעוד שמנגנון הסנכרון פשוט מספיק בתפיסה, אחד הדברים שמצאנו כאן ב- Cloudwards.net הוא שיעילות הסנכרון יכולה להשתנות מאוד משירות לשירות, כאשר Dropbox בדרך כלל מובילה בדרך לביצוע.

כדי לראות כמה טוב ביצעו אלגוריתמי הסנכרון של OpenDrive, ערכנו כמה בדיקות העברת קבצים באמצעות תיקיה דחוסה של 1 ג’יגה-בתים. בדיקות אלה בוצעו דרך רשת WiFi ממיקום בבנגקוק עם מהירויות אינטרנט של 10 מגה-ביט לשנייה ו -30 מגה-ביט לשנייה.

הזמנים של עצמכם ישתנו בהתאם למקום בעולם בו אתם ממוקמים בסמוך למרכז הנתונים של OpenDrive באריזונה. בזמן ששלחנו אותם באמצע העולם, התוצאות היו עדיין יותר מאכזבות, מלבד העובדה שזה נתן לנו זמן לתנומת כוח נחמדה. 

מבחן ראשון: מבחן שני: ממוצע:
העלה:52 דקות58 דקות55 דקות
הורד:8 דקות8.5 דקות8.25 דקות

במהלך ההעלאה התהליך בעט במהירות דיה, ואז האט את עצמו במהירות ותלה מספר פעמים (או שלפעמים נכשל ממש).

אמנם, ברוב המקרים לא תעלה קבצי 1GB. עם זאת, זה יכול לעשות את ההבדל אם אתה עובד נפח גדול על בסיס יומי.

לשם השוואה, להלן תוצאות ההעלאה של אותה בדיקה באמצעות כמה שירותים יריבים:

 • Sync.com: 15 דקות
 • pCloud: 22 דקות
 • כונן גוגל: 11 דקות
 • Dropbox: 9 דקות

מהירויות ההורדה ביצעו ביצועים טובים יותר, דומים יותר לשאר התחומים.

אבטחה

OpenDrive נוקטת בגישה מעניינת לטשטוש קבצים בכך שהיא מעניקה לך גישה להצפנה מנוהלת ופרטית כאחד.

משמעות הצפנה מנוהלת פירושה OpenDrive שולטת בשליטה על מפתחות ההצפנה שלך, ואילו קידוד פרטי – המכונה גם קידוד ידע אפס – פירושו שאתה שומר על השליטה.

הצפנה פרטית היא בטוחה יותר, אך אם תשכח את סיסמת ההצפנה שלך, OpenDrive לא יכול לאפס אותה עבורך. פירוש הדבר שתאבד גישה אליהם, לכן הקפד לאבטח את הסיסמה במקום אחר, כמו מנהל סיסמאות.

קידוד OpenDrive

קבצים מועברים דרך חיבור TLS / SSL 128 סיביות והם מוצפנים בצד השרת באמצעות 256 סיביות AES. קרא עוד על משמעות התכונות הללו בסקירת אבטחת הענן שלנו.

יש לציין כי הצפנת קבצים זמינה רק דרך אפליקציית שולחן העבודה. קבצים המועלים דרך הדפדפן או אפליקציית הסלולר אינם מוצפנים.

השימוש של OpenDrive בגרסת קבצים יעניק לך מידה של הגנה מפני תוכנת ransomware. קבצים מאוחסנים מנוטרים גם באמצעות הגנת האנטי-וירוס של Comodo HackerGuardian כדי לשמור עוד יותר מפני התקפות זדוניות.

אתה יכול גם להגדיר דוחות אוטומטיים כדי לפקח על פעילות החשבון שתקבל באמצעות הדוא”ל.

מרכז הנתונים של OpenDrive מוגן באמצעות חומת אש והרשת מנוטרת ברציפות אחר הפרות. מרכזי הנתונים מאובטחים עוד יותר באמצעות מעקב וידאו ואבטחה באתר, והסביבה מבוקרת לשמירה מפני שריפות והצפות.

OpenDrive גם תואם HIPAA ותעודת SAS 70 Type II. קבצים מאוחסנים גם בשרתים מרובים לצורך יתירות, אם כי לא עבור חשבונות בחינם. קיימת גם ערבות של 100 אחוז זמן פעולה, ש- OpenDrive מגבה באמצעות מדיניות החזר.

OpenDrive אינו כולל אפשרות לאימות דו-גורמי, שהיא פספוס. שלצד כמה מהפיקוחים על שיתוף הקישורים שהזכרנו קודם (אין סיסמאות קישור או תאריכי תפוגה) הם תחומי שיפור.

תמיכה

OpenDrive מספק תמיכה 24/7 באמצעות דואר אלקטרוני. פיטרנו כמה שאלות בדיקה כדי לאמוד את זמן התגובה, והתקבלו תגובות בדרך כלל תוך חצי יום. לא נהדר, אבל חווינו לאט יותר.  

צ’אט חי אינו אפשרות. תמיכה טלפונית אמורה להיות מוצעת בשעות הפעילות על פי סקירת התכונות של OpenDrive, אך לא יכולנו למצוא את מספר התמיכה בפועל בשום מקום בפורטל התמיכה של OpenDrive..

אם אינך יכול לחכות לתמיכה בדוא”ל, OpenDrive מחזיקה ארכיון תמיכה המנוהל באמצעות ZenDesk. תוכלו למצוא קטגוריות להודעות, שאלות נפוצות, בעיות ידועות ובסיס ידע.

בסיס הידע מוגבל, עם זאת, רק 18 מאמרים בזמן הכתיבה. ל- OpenDrive יש בלוג, אבל להגיד שהוא לא פעיל מאוד זה יהיה אנדרסטייטמנט. הערך האחרון הוא מיוני, 2016.

פסק הדין

אופי הכרכיות של יכולות הסינכרון של OpenDrive הם ככל הנראה החיסרון הגדול ביותר שימנע מאנשים לקפוץ מהספינה מ- Dropbox או מכל אחת מהאלטרנטיבות ההוגנות של Dropbox בשוק. בנוסף, אנו מעוניינים לראות גם אימות דו-גורמי, תמיכה טובה יותר וחוויית משתמש מודרנית יותר.

לאלה שיכולים להתעלם מההיקוק מדי פעם, עדיין יש המון מה לאהוב. אחסון בלתי מוגבל, תמחור טוב, גיבוי, הצפנת אפס ידע, הזרמת מדיה, הערות וניהול משימות בראש הרשימה.  

למרות שזה לא יזכה בפרסים מצוות Cloudwards.net, אנו שמחים להודות שיש כאן ערך עבור חלק. נשמח לשמוע את המחשבות שלך על OpenDrive, שתוכל להוסיף לקטע התגובות שלנו, להלן. תודה שקראתם.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map