סקירת OneDrive – עדכון 2020

סקירה של OneDrive

OneDrive הוא כניסתה של מיקרוסופט לעולם הגדול והרע של אחסון עננים, והבולם מהרדמונד נכנס לתותחים בוערים. מציע אינטגרציה עם אופיס כמו גם אפליקציות רבות אחרות, בתוספת תוכנית תמחור הגונה, נראה כי מעט מאוד עומד בדרכו של OneDrive. או שזה כן? עיין בסקירה שלנו לקבלת התשובה.


ביקורות על אחסון בענן

OneDrive הוא מוצר של מיקרוסופט המיועד לקחת חלק משוק אחסון הענן. יש לו עבר שרטוט ביחס לפרטיות, כולל חיבור לפרויקט PRISM. OneDrive עדכן את האבטחה שלה מאז, אך לא די מספיק כדי להתאים לפתרונות אחסון הענן המאובטחים ביותר בשוק.

זה מאיר במחלקות הפרודוקטיביות והשיתוף פעולה, שלא פלא בהתחשב בכך שהוא מתחבר למוצרים רבים אחרים של מיקרוסופט, כולל Office Online, Skype, Outlook ו- Suite 365 עבור שולחן העבודה. OneDrive אמנם לא נמצא ברשימת האחסון הטוב ביותר שלנו בענן לשיתוף פעולה, אבל המקבילה העסקית שלו, OneDrive for Business, היא.

התוכנית האישית שלה לא יכולה להתחרות עם הטובים בשוק, אבל תוכנית הבית היא הצעה נהדרת. OneDrive לא מפגר במחלקת המהירות והלקוחות מאפשרים לך לשתף את הקבצים והתיקיות שלך בקלות. גם חווית המשתמש מהנה.

שמור איתנו כשאנחנו נכנסים לפרטי פרטים על יכולותיו בסקירת OneDrive זו ולראות מדוע אנו חושבים שהיא אחת מספקיות האחסון בענן הטובות ביותר בחוץ, למרות הפגמים שלה.

קבצי ממשק אינטרנט של OneDrive

מחוון התיקיות של סינכרון OneDrive

מפעיל האפליקציות של OneDrive

יצירת שיתוף קבצי קישור

OneDrive Word Online

קודם

הבא

חוזק & חולשות

אלטרנטיבות עבור OneDrive

תכונות

כצפוי, OneDrive משתלב עם אפליקציית Office Online של מיקרוסופט. שילוב זה מאפשר לך לפתוח, לערוך ולשתף פעולה באופן מקוון במסמכי Office. לא משנה המנוי שלך, אתה יכול להשתמש ב- Office Online בחינם. באופן זה הוא דומה ל- Google Docs, עליו תוכלו ללמוד עוד בסקירת Google Drive שלנו.

עבור גרסאות שולחן העבודה של Microsoft Office, תצטרך להירשם לתוכנית Office 365 או OneDrive for Business. קרא את סקירת OneDrive לעסקים שלנו למידע נוסף בנושא.

OneDrive שומר אוטומטית תמונות וסרטונים במכשירים שאתה מחבר למחשב שהתקין אותו. אתה יכול להגדיר את זה לעשות את אותו הדבר גם עבור צילומי מסך שאתה מצלם. תצוגה מקדימה של הצילום שלה מציעה יותר מאפשרויות בסיסיות. זה יכול להוסיף את התמונות שלך לאלבומים, לשחק אותן במצגת שקופיות, להוסיף אפקט, לסובב, להציג בגודל המקורי ועוד.

אפליקציית האינטרנט של OneDrive כוללת Skype משובץ, כך שתוכלו להשתמש בה כדי לשוחח ולבצע שיחות ועידה. מי שמעוניין להוסיף שכבה נוספת של אבטחה ופרטיות בסקייפ, צריך לקרוא את ה- VPN הטוב ביותר שלנו עבור סקייפ.

באמצעות Office ו- OneDrive, אתה יכול לערוך שיתוף קבצים ישירות ביישומי Office שלך, כגון Word, Excel ו- PowerPoint. לקוח שולחן העבודה של OneDrive ו- Office פועלים יחד לסנכרון מסמכים ב- OneDrive ומאפשרים לך לשתף פעולה עם אנשים אחרים על מסמכים משותפים בו זמנית..

שילוב onedrive-skype

OneDrive משתלב עם OneNote, אפליקציית הפתקים של מיקרוסופט. זה טוב לסנכרון ושיתוף של הערות ותכונות גמישות של פתקים. זהו אחד האפליקציות הטובות ביותר לרישום הערות ותוכלו למצוא מידע נוסף עליה בסקירת OneNote שלנו.

ישנן מספר אפליקציות שיכולות לעזור לפרודוקטיביות שלך, כולל Sway, אפליקציית פרסום תוכן וטפסים, אפליקציית ניהול זרימות עבודה.

סקירה כללית של תכונות OneDrive

לוגו של OneDrivewww.onedrive.com

החל מ- 199 דולר לחודש עבור 50 תוכניות GBB

סינכרון

סנכרון תיקיה

סנכרון ברמת חסימת

סנכרון סלקטיבי

ניהול רוחב פס

סנכרן כל תיקיה

שיתוף קבצים

שיתוף קישור קבצים

קישור סיסמאות

תאריכי תפוגה של קישור

שיתוף תיקיות

הרשאות תיקיה

מגבלות הורדת קישור

העלה קישורים

פרודוקטיביות

תצוגה מקדימה של קבצים

ערוך קבצים

שיתוף פעולה בתוך האפליקציה

משרד מקוון

גוגל מסמכים

אפליקציית הערות

הפעלת מדיה

אפליקציות סלולריות

שמירת קבצים נמחקה

גרסאות

WebDAV

אבטחה

הצפנה במנוחה

הצפנת מעבר

פרוטוקול הצפנה
AES 256 סיביות

אפס ידע

אימות דו-גורמי

מיקום השרת
ארה”ב

תמיכה

תמיכה 24/7

תמיכה בצ’אט חי

תמיכה טלפונית

תמיכת דוא”ל

פורום משתמשים

בסיס ידע

שונות

תוכנית חופשית

תמחור

התוכנית החינמית של OneDrive מציעה שטח אחסון דל של 5 ג’יגה-בייט, שאינו קמצני כמו ה- 2 ג’יגה-בייט שמקבלים מ- Dropbox, אך הוא אפילו לא קרוב ל -15 ג’יגה-בייט של גוגל דרייב. בגלל זה, הוא אינו יכול להשוות עם שירותים המופיעים במאמר האחסון הטוב ביותר שלנו בנושא אחסון בענן.

אין הרבה תוכניות פרימיום לבחירה. למעשה, משתמשים אישיים יכולים לבחור בין שניים: תוכנית 50 ג’יגה-בייט ו- Office 365 אישיים. הראשונה אינה הצעה נהדרת מכיוון שהיא לא מספקת הרבה אחסון, אך היא גם לא יקרה.

Office 365 Personal הוא עסקה טובה בהרבה במחיר של 6.99 דולר לחודש או 69.99 דולר לשנה. אמזון טובה יותר, עם זאת, מכיוון שתוכנית ה- 1TB שלה היא 59.99 דולר לשנה. אם אתה רוצה לראות את פרטי התמחור שלו, קרא את סקירת Amazon Drive שלנו.

pCloud מציע עסקה טובה אפילו יותר מכיוון שתוכלו לקבל 2TB תמורת כמה דולרים נוספים בחודש. תוכל ללמוד עוד על כך בסקירת pCloud שלנו. התוכנית של OneDrive כוללת את Office 365, עם זאת, ולכן הערך שלה גבוה יותר עבור מי שצריך להשתמש בה.

Office 365 Home הוא המקום בו זוהרת OneDrive. הוא מציע אחסון של 6 טרה-בתים לשישה משתמשים, שכל אחד מהם מקבל 1 טרה-בייט, במחיר של $ 9.99 בלבד לחודש או 99.99 $ לשנה..

למרות של- OneDrive יש את חלקם המוזרויות, הערך שלה הוא חזק. אנו ממליצים להשתמש בתוכנית החינמית שלו בכדי לראות כיצד השירות פועל לפני ההרשמה.

קלות שימוש

לקוח השולחן של OneDrive עובד על חלונות ו- macOS, אך לא על Linux. אם אתה אוהב את הפינגווין אתה יכול לנסות שירות ממאגר האחסון בענן הטוב ביותר עבור לינוקס שלנו.

הלקוח מורכב מסמל מגש המערכת ותיקיית סינכרון, שהם הנוהג הסטנדרטי בקרב שירותי אחסון בענן. חלון דק קופץ כשאתה לוחץ על סמל מגש המערכת.

onedrive-desktop-client

אתה יכול להשתמש בה כדי לפתוח את תיקיית הסנכרון שלך, לבדוק את מצב הסנכרונים שלך ולגשת להגדרות. חלון ההגדרות קל לשימוש, אך העיצוב שלו מרגיש מיושן מכיוון שהוא נראה כמו חלון הגדרות ישן רגיל. ללקוח השולחני יש קישור שפותח גם את לקוח האינטרנט.

אפליקציית onedrive-web

ללקוח האינטרנט עיצוב אטרקטיבי וברור. לא תצטרכו לדוג את מה שאתם מחפשים מכיוון שקווים ברורים, ניגודים והרבה מקום שלילי מקלים על הדברים. העלאה היא פשוטה מכיוון שאתה יכול לגרור ולשחרר את הקובץ או התיקיה שלך בכל מקום באזור העבודה והוא יתחיל להעלות. לקוח האינטרנט יכול להציג את הקבצים שלך בתצוגת רשימה או רשת.

תיבת סימון קטנה מופיעה כשאתה מרחף מעל לתוכן שלך ומאפשר לך לבחור קבצים ותיקיות שונים, ואז תוכל לשנות באמצעות הפעולות מהתפריט העליון. הפעולות כוללות “שינוי שם”, “העתק אל”, “מחק” ואחרות. אתה יכול לעשות את אותו הדבר עבור קובץ או תיקיה יחידים על ידי לחיצה ימנית על העכבר.

קישורים בחלק העליון מאפשרים לך להתחיל פעילויות של סקייפ, לבדוק התראות, הגדרות לצבוט ולגשת לעזרה. בפינה השמאלית העליונה, ישנו לחצן לפתיחת יישומים, כגון דואר, סקייפ, לוח שנה, אנשים, משימות וכל היישומים של Office 365. ישנם גם כפתורים שמעלים קבצים ותיקיות משולחן העבודה שלך, ועוקפים את לקוח הסנכרון.

בסך הכל, לקוח האינטרנט מהיר ומופיע ללא תקלה.

onedrive-mobile

כשאתה בדרכים, אתה יכול להשתמש באפליקציה לנייד של OneDrive, הזמינה עבור אנדרואיד ו- iOS. יש לו עיצוב מושך וזה קל לשימוש. אתה יכול לבדוק גם את הקבצים האחרונים שלך, שזה נגיעה נחמדה וקובץ שאינו נפוץ. קיימים תכונות רגילות, כגון גישה לא מקוונת לקבצים והעלאת תמונות ווידאו אוטומטיות. יש גם כרטיסייה “משותפת”.

שיתוף קבצים & סינכרון

תיקיית onedrive-web-share

כאשר אתה רוצה לשתף קבצים או תיקיות מאפליקציית האינטרנט, אתה עושה זאת על ידי יצירת קישור. בשני המקרים תוכלו לאפשר עריכה. אם לא תעשה זאת, ההרשאה שתינתן תהיה לצפייה בלבד. אתה יכול להגן על הקישורים שלך על ידי הגדרת סיסמאות או הוספת תאריכי תפוגה. עם זאת, דרוש לך מנוי בתשלום. יש דף “משותף” שמראה את מה ששיתפת עם אחרים.

אתה יכול לשתף את הקישורים שלך לרשתות חברתיות, כמו פייסבוק, טוויטר, Linkedin ו- Weibo.

עם זאת, הגישה של OneDrive לשיתוף משאירה משהו רצוי. כשאתה משתף תיקיה, אתה לא רואה דיאלוג להזמין אחרים כמוך בשירותים רבים. במקום זאת, עליכם ללחוץ על “דוא”ל” כדי לראות אפשרות לשלוח הזמנות.

זה לא נושא מרכזי, אבל הגישה האחרת יעילה יותר. Sync.com הוא דוגמה אחת לאופן שבו היא אמורה לעבוד. קרא עוד על זה בסקירת Sync.com שלנו.

אתה יכול להשתמש ב- OneDrive גם כדי לשתף ישירות מהמחשב שלך. לשם כך, לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על קובץ או תיקיה ובחר “שתף קישור OneDrive.” זה יצור והעתק קישור ללוח שלך. אם אתה זקוק לאפשרויות נוספות, אתה יכול לבחור “אפשרויות נוספות של OneDrive” באותה שיטה שלאחריה הלקוח הלקוח יפתח ויציג לך אפשרויות שיתוף נוספות..

האפליקציה לנייד מציגה את אפשרויות השיתוף באזור קופץ ברור וקל לשימוש. אתה יכול להגדיר הרשאות שיתוף ל “יכול לערוך” או “יכול להציג” או להגדיר תאריך תפוגה. כשאתה משתף אתה יכול להעתיק קישור, להזמין אנשים או לשלוח קבצים ישירות באמצעות Outlook או כל האפליקציה בטלפון שלך.

OneDrive אינו מופיע ברשימת אחסון הענן הטוב ביותר לשיתוף שלנו, אך יתכן וזה היה פיקוח מצידנו מכיוון ש- Dropbox, שהפכה את הרשימה, דורשת מנוי Dropbox Professional בסך 20 דולר כדי לקבל את אותן התכונות. קרא עוד על Dropbox בסקירת Dropbox שלנו.

תיקיות onedrive-sync

OneDrive עוקב אחר מודל הסנכרון הרגיל שפותח על ידי Dropbox בשנת 2007. הוא מורכב מסמל מגש המערכת ותיקיית סינכרון. תיקיית הסנכרון דומה לתיקיה רגילה במערכת הקבצים שלך, כאשר ההבדל היחיד הוא שהיא מחוברת לענן. כל קובץ או תיקיה שתמקמו בה יאוחסנו בכונן הקשיח ובענן.

אתה יכול להעביר קבצים נפרדים לתיקיית הסנכרון של OneDrive על ידי לחיצה ימנית ובחירה “העבר ל- OneDrive”, אך אינך יכול לעשות את אותו הדבר בתיקיות..

אתה לא יכול לסנכרן תיקיות ספציפיות ל- OneDrive. מה שאתה יכול לעשות זה לעבור לתפריט ההגדרות של לקוח שולחן העבודה של OneDrive ולעדכן את התיקיות ש- OneDrive בחרה “שמירה אוטומטית” או, במילים אחרות, לסנכרן. במערכת Windows 10 הם “שולחן עבודה”, “תמונות” ו”מסמכים “.

סנכרון onedrive-selective

עם זאת, אתה מקבל שליטה רבה יותר על מה שמסונכרן למחשב שלך באמצעות סינכרון סלקטיבי. הקבצים והתיקיות שבחרת לא לסנכרן לא ייקחו מקום בכונן הקשיח או יהיו זמינים אם אינך מחובר. אתה לא יכול לעשות את אותו הדבר מהקצה השני מכיוון שאתה לא יכול לבחור לסנכרן אף תיקיה.

אם אתה רוצה לראות את הקבצים המקוונים שלך מבלי שהם יתפוס מקום, אתה יכול לגשת ל- OneDrive ככונן רשת. עם זאת, עליך להשתמש בשירות של צד שלישי. ברווז הרים הוא בחירה טובה עבור זה. קרא כיצד ליצור פריימר כונן רשת לקבלת עזרה.

מהירות

ביצענו מספר בדיקות העלאה והורדה באמצעות תיקיה של 1GB. השתמשנו בחיבור אתרנט בבלגרד, סרביה, עם מהירות העלאה של 6 מגה-ביט לשנייה ומהירות הורדה של 100 מגה-ביט לשנייה.

OneDrive לקח בערך 23 דקות בממוצע כדי להעלות את התיקיה. בהתחשב במהירות ההעלאה שלנו, זה מהיר ככל האפשר. ההורדה ארכה כשלוש דקות בממוצע, עם זאת, וזה כפול מהזמן שהיינו מצפים במהירות של 100 Mbps. בהתחשב ברשת העולמית של OneDrive, זו תוצאה גרועה.

ל- OneDrive הייתה השפעה קטנה על משאבי המערכת שלנו, אך לא עד כדי כך שלא יכולנו לבצע משימות אחרות. אם זה קורה לך, אתה יכול להגביל ידנית את מהירויות ההעלאה וההורדה שלך.

מהירות ההעלאה תהיה מהירה יותר אם הסנכרון ברמת החסימה יעבוד עבור כל סוג קובץ, אך זה עובד רק עבור קבצי Office.

ניסויים ניסיון ראשון: ניסיון שני: ממוצע:
זמן העלאה00:22:0000:23:0000:23:00
זמן הורדה00:04:2000:01:3800:03:00

אבטחה

OneDrive היה חסר אמצעי אבטחה חזקים. אפילו לא היה בה הצפנה במנוחה. אולם כעת, OneDrive אישי תומך בהצפנה במעבר ובמנוחה.

ההצפנה במנוחה כוללת שני רכיבים: קידוד ברמת הדיסק של BitLocker והצפנה לכל קובץ של תוכן הלקוח..

כל קובץ מאובטח עם מפתח AES 256 סיביות משלו. בנוסף, הוא משתמש בפרוטוקול TLS כדי למנוע התקפות של איש באמצע להצליח.

הצפנה פרטית מקצה לקצה מונעת מאנשים אחרים מלבדך לקרוא את הקבצים שלך, אך OneDrive אינו מציע זאת. המשמעות היא שעובד נוכל או הממשלה עלולים לקרוא את הנתונים שלך. נדבר על כך יותר בסעיף הבא.

שתי התוכניות של Office 365 יכולות לאתר התקפות של תוכנות רנסומטיות ולסייע לך להחזיר את ה- OneDrive שלך ​​לנקודה לפני פיצוץ הקבצים, כך שלא תצטרך להיכנע לדרישות של פושעי רשת. אם תתגלה התקפה, תקבלו התראה דרך התראות דוא”ל, נייד או שולחן עבודה ותודרך בתהליך השחזור.

זה כרוך בשימוש בתכונה שחזור קבצים מ- OneDrive for Business, הזמינה כעת בחשבונות אישיים של OneDrive. זה מאפשר לך להחזיר את ה- OneDrive לנקודת זמן קודמת בתוך 30 הימים הקודמים.

באפשרותך להשתמש גם בתכונה כדי להתאושש מחיקוי המוני מקרי, שחיתות קבצים או כל אירוע קטסטרופלי אחר. אם יש לך עסק וברצונך להשתמש בתכונות המתקדמות של OneDrive, אנו ממליצים לנסות את OneDrive for Business. קרא עוד על זה בסקירת OneDrive for Business שלנו.

שילוב הדואר האלקטרוני של OneDrive, Outlook.com, מציע שכבת הגנה נוספת ומבטיח את הצפנת הדוא”ל שלך מקצה לקצה. כשאתה משתמש בהצפנה שלו, הדוא”ל שלך נשאר מוצפן דרך חיבור מאובטח וממזער את האיום של המידע שלך ליירט או לדלוף לפושעי רשת..

אם אתה מעדיף לא לסמוך על מיקרוסופט בדוא”ל שלך, אתה יכול לנסות את אחת מספקיות הדוא”ל המאובטחות ביותר.

פרטיות

פרטיות היא נקודה כואבת עבור מיקרוסופט. כחברה מבוססת ארה”ב, היא כפופה לחוקי הפרטיות האמריקאיים, שלא תמיד היה להם המוניטין הטוב ביותר. אחת הסיבות לכך היא פרויקט PRISM של סוכנות הביטחון הלאומית האמריקאית, תוכנית פיקוח סודית ממשלתית שמיקרוסופט הייתה מעורבת בה כביכול.

במיוחד מציין החוק CLOUD, המאפשר לסוכנויות האלף-בית בארה”ב להכריח את OneDrive לחשוף נתונים ללא קשר למיקומם. כשאתה לוקח את זה בחשבון, אין זה מפתיע שארה”ב אינה נמנית עם המדינות עם חוקי הפרטיות הטובים ביותר.

למיקרוסופט אולי לא הייתה ברירה רבה בעניין, אך חברה שממוקמת מחוץ לארה”ב לא הייתה עומדת בפני אותה דילמה אלא אם כן היא הייתה מבוססת בסין.

Sync.com בקנדה ו Tresorit בהולנד הן אלטרנטיבות טובות למודעות הפרטיות. קרא את סקירת Sync.com וסקירת Tresorit למידע נוסף על השירותים.

אף חברה לא מצייתת לחוקי נתונים בארה”ב ושניהם מספקים הצפנה פרטית מקצה לקצה בחינם. קרא את המאמר שלנו על ספקי ענן מובילים שנמצאים מחוץ ליכולתם של הדוד סם לקבלת רעיונות נוספים.

לוח בקרה onedrive- פרטיות

באמצעות OneDrive, תוכל לגשת ולמחוק חלק מהנתונים שלך באמצעות לוח המחוונים של מיקרוסופט לפרטיות. בנוסף, אתה יכול לשלוט על השימוש בנתונים שלך לפרסום של מיקרוסופט בדף ביטול הסכמה. יש סיכוי טוב שאתה משתמש בחלונות האחרונים, לכן קרא את המאמר בנושא הגדרות הפרטיות של Windows 10 כדי ללמוד כיצד לשנות את פרטיותו..

לא ניתן לגשת או לשלוט בכל הנתונים האישיים המעובדים על ידי מיקרוסופט באמצעות הכלים שלעיל. אם ברצונך לגשת או לשלוט בנתונים אישיים שעובדו על ידי החברה שאינם זמינים באמצעות כלים אלה או ישירות דרך מוצרי מיקרוסופט שבהם אתה משתמש, תוכל ליצור קשר עם מיקרוסופט.

היינו מרגישים טוב יותר אם הצפנת ידע אפס הייתה זמינה, אך ל- OneDrive אין את זה. לאפשרויות נוספות, עיין בשירותים ברשימת מיטב אחסון הענן עם ידע באפס.

שירות לקוחות

מרכז עזרה-עזרה

אתה יכול להשתמש במרכז העזרה המקוון של מיקרוסופט לתוכנות שלה, כולל OneDrive, Office 365 ו- Office Online.

אתה יכול לחפש נושאי עזרה או לדפדף לפי קטגוריות. קטגוריות OneDrive כוללות “תחילת העבודה”, “קבצים”, “שיתוף ושיתוף פעולה”, “סנכרון”, “ניידים ו- Mac”, “חשבונות ואחסון” ו- “פתרון בעיות.” באתר יש הרבה דפי הדרכה, ורבים כוללים סרטונים.

אם זה לא עוזר, אתה יכול ליצור קשר עם התמיכה של מיקרוסופט באמצעות דואר אלקטרוני או לנסות את הפורום של הקהילה.

אין תמיכה טלפונית או צ’אט. פנינו לתמיכה באמצעות דוא”ל ומיהר לענות על שאלתנו, ארך 45 דקות בלבד.

פורום onedrive-user

אתה יכול להשתמש בפורום המשתמשים לחשיבה מחוץ לתיבה, שאנשי התמיכה המיומנים לא תמיד טובים בהם, אבל נראה כי הפורום הרשמי של מיקרוסופט לא מניב תגובות רבות ממשתמשים או עובדים..

פסק הדין

היתרונות העיקריים של השימוש ב- OneDrive הם פריון, שיתוף פעולה ומהירות. זה מתחבר לאפליקציות רבות של מיקרוסופט, שהשימושיות ביותר בהן ניתן לטעון את Office Online ואת המקבילה השולחנית שלה, Office 365.

Office 365 מגדיל את ערך תוכניות הפרמיה שלה מכיוון שהוא כלול בשניים מתוכם. משתמשים שרוצים להשתמש באחסון ענן, אך לא רוצים לשלם עבור גרסת שולחן העבודה של חבילת Office, נהנים רבות מהעסקאות הללו. תכונות שימושיות אחרות כוללות השמעת מדיה, שילוב Outlook ועוד.

האבטחה והפרטיות שלו אינם מהשורה הראשונה, גם אם הם טובים מבעבר. היעדר הצפנת ידע אפס הוא נקודה כואבת מכיוון ש- OneDrive הוא מוצר מבוסס ארה”ב.

עם זאת, OneDrive מספק חווית משתמש מהנה, במיוחד ביישומי האינטרנט והסמארטפון.

מה אתם חושבים על OneDrive? האם אתה חושב שהתכונות, האפליקציות והערך הטוב שלה מספיקים בכדי לנסות את זה? ספרו לנו בתגובות למטה. תודה שקראת.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map