סקירת MEGA – אחסון ענן בחינם או לא? – עדכון 2020

סקירת MEGA

MEGA הוא שירות אחסון ענן מעניין שעבר המון שינויים. בגלגולו הנוכחי הוא מאובטח כמו שהיה תמיד, אך צמצם את שטח האחסון הפנוי שלו; השיתוף השתפר, אך עדיין יכול להיות טוב יותר. המשך לקרוא לקבלת הסקירה המלאה של MEGA.


ביקורות על אחסון בענן

אחסון ענן MEGA הוקם על ידי קים דוטקום הידוע לשמצה בשנת 2013. הוא כבר לא עובד שם, אך החברה המשיכה ועכשיו היא מפרסמת כ”חברת הפרטיות “. זה לא מסוגל כמו השירותים המובילים ברשימת שירותי אחסון הענן הטובים ביותר שלנו, אבל יש לו כמה תכונות מעניינות, כולל הצפנת ידע אפס, שתלמד עליהן יותר בבדיקת MEGA זו..

שירות אחסון הענן הוא בין מיטב שירותי הידע באפס. ההגנה משתרעת גם על מה שאתה משתף מכיוון שאתה יכול להשתמש בהצפנה פרטית כדי להגן על הקבצים והתיקיות שלך, ולוודא שרק אנשים שאתה מאשר יכולים לקרוא אותם..

MEGA לא זורחת במחלקת שיתוף הפעולה, מכיוון ששירות הענן חסר אינטגרציות ותכונות עריכה. אם אתה זקוק לכאלה, עיין במאמר האחסון הענן הטוב ביותר שלנו לקבלת שיתוף פעולה.

עם זאת, לשירות הענן MEGA יש 100 מיליון משתמשים, אבטחה חזקה, חווית משתמש מהנה ואפשרויות שיתוף קבצים מסוגלות. אם זה מה שאתה צריך, המשיך איתנו כשאנחנו דנים ב- MEGA ביתר פירוט בסעיפים שלהלן.

חוזק & חולשות

אלטרנטיבות עבור MEGA

תכונות

מלבד תכונות אחסון בענן ושיתוף קבצים סטנדרטיים המאפשרות לך להעביר את העבודה שלך לענן ולהימנע מאובדן נתונים פוטנציאלי בגלל תקלות בכונן הקשיח, ל- MEGA יש תכונה מעניינת וכמה תוספות..

מגה-צ'ט

תכונה זו היא צ’אט, שתוכל ליזום עם אנשי קשר שהוספת ל- MEGA. הוא משתמש בהצפנה כדי לאבטח את התקשורת שלך בזמן אמת.

מגה מגה

התוסף MEGAbird מאפשר שיתוף קבצים גדול באמצעות Mozilla Thunderbird.

למי שרוצה לנקוט בגישה נוחה יותר, MEGAcmd הוא כלי בשורת פקודה המאפשר לך להשתמש בקסם ה- IT שלך לעבודה עם קבצים..

מגה-megacmd

גרסאות מאפשרות לך לקבל מספר גרסאות של אותו קובץ ולהחליף את הגרסה הנוכחית בגירסה קודמת אם מישהו טועה או מוחק קובץ. זה מופעל כברירת מחדל בהגדרות MEGA Sync. אם אתה מעלה או מסנכרן קובץ עם אותו שם כמו קובץ קיים באותו מיקום, ייווצר גרסה חדשה שלו. קבצים עם גרסאות מסומנים על ידי סמל שעון.

גרסת מגה

אם אתה חושב שיכולות גרסאות חזקות יועילו לך, קרא את אחסון הענן הטוב ביותר שלנו לצורך גרסאות.

אחסון בענן של MEGA יכול גם להציג תצוגה מקדימה של התמונות שלך ולהפעיל קטעי וידאו. זו אפשרות נחמדה למדיה, אבל היא לא ממש מספיק טובה כדי לנחות אותה ברשימת שירותי אחסון הענן הטובים ביותר עבור תמונות וסרטונים. עם זאת, יכולת זו אינה נרחבת למסמכים, ו- MEGA אינה מציעה שילובים עם Microsoft Office או G Suite דרך Google Drive..

תמחור

שירות אחסון בענן לרוב מציע תכניות מרובות, מה שמגדיל את הגמישות ומאפשר לך לקבל אחת המתאימה ביותר לצרכים שלך. MEGA עוקב אחר אותו היגיון, ומאפשר לך לבחור בין תוכנית חופשית אחת לארבע תוכניות פרימיום.

ככל שתוכניות אחסון בענן יוצעו בפחות כסף, הערך שלהם יהיה טוב יותר. אם זו העדיפות שלך, הקפד לקרוא את המבצעים הטובים ביותר שלנו במאמר לאחסון ענן.

מכסת ההעברה היא כמות הנתונים שאתה יכול להעביר בין המכשירים שלך לענן MEGA בחודש.

MEGA מפרסם את תוכנת ה- Pro שאני הכי פופולרי, ולא קשה לראות מדוע. הוא מציע אחסון בענן של 1 טרה-בתים, שהם סכום טוב, אך הוא לא ממש יכול להתאים לעסקות הטובות ביותר בשוק, כמו תוכניות אחסון ענן של 2TB מ- pCloud או Sync.com.

התוכנית של pCloud זולה יותר, מציעה יותר שטח אחסון בענן ומעניקה הנחה אם אתה משלם עבור השנה. Sync.com דורש ממך לשלם עבור השנה מראש, אך העלות לחודש היא 8 $ בלבד, וזה אפילו יותר טוב מ- pCloud. למידע נוסף על תוכניות האחסון בענן, קרא את סקירת ה- pCloud שלנו ואת סקירת Sync.com.

MEGA לא נותן לך הנחה, אך היא מציעה אחסון ענן בחודשיים בחינם אם אתה רוכש תוכנית Pro לשנה.

תוכנית אחסון הענן בחינם הייתה בעבר פיתוי ענק למשתמשים חדשים מכיוון שהיא הציעה 50 ג’יגה-בייט. זה השתנה בשנת 2017 וכעת שירות אחסון הענן גוזל 35GB לאחר חודש. למרות אותו מהלך לא מבוטל, MEGA היא עדיין אחת משירותי אחסון הענן החינמיים הטובים ביותר.

אתה יכול להשלים הישגים, כמו התקנת לקוח שולחן העבודה ואפליקציית המובייל, אך אחסון הענן שתשיג בדרך זו ייעלם לאחר 180 יום. גם אם אתה מזמין חברים, אתה מקבל אחסון בענן שנעלם לאחר שנה, וזה ניגוד גדול לשירותים שלא מציבים מגבלות זמן כאלה.

קלות שימוש

ללקוח השולחני של MEGA יש ממשק אטרקטיבי המורכב מתיקיית סנכרון וסמל מגש המערכת שמנהל את הסנכרון שלך ומאפשר לך לגשת להגדרות..

מגה-דסקטופ

אפליקציית שולחן העבודה מציגה מידע בצורה ברורה ולא תבלבל אתכם. זה עובד על Windows, macOS ו- Linux.

ממשק מגה-אינטרנט

ממשק האינטרנט קל לשימוש, מהיר וברור. ניתן לנווט בין קבצים ותיקיות באמצעות תפריט כונן הענן בצד שמאל או בדף “תשובות”, אליו תוכלו לגשת באמצעות התפריט משמאל. מלבד קבצים אחרונים, אתה יכול להשתמש בתפריט כדי להציג את אנשי הקשר שלך ואת התוכן המשותף איתך, לפתוח צ’אט ולהגיע למרכז השליטה שלך.

תכונות משניות ממוקמות בתפריט בפינה השמאלית העליונה של המסך. אתה יכול לבצע פעולות כלליות באמצעות התפריט העליון, בעוד שפעולות בודדות מחייבות לך לחיצה ימנית על קובץ.

ממשק מגה סמארטפון

האפליקציה לנייד, הזמינה עבור אנדרואיד ו- iOS, קלה לשימוש גם בה. דפדפן הקבצים לוקח את מרבית המסך, ואילו התפריט התחתון מאפשר לך להציג העלאות המצלמה שלך, לגשת לצ’אט, להציג תיקיות משותפות ואת הקבצים הלא מקוונים שלך..

אתה יכול גם להגדיר את האפליקציה לנייד שתעלה אוטומטית את התמונות והסרטונים שלך. תכונת הצ’אט מנצלת את ההצפנה של MEGA כדי לאבטח את ההודעות שלך. זו תוספת מעניינת, אבל זה כנראה מיותר בהתחשב באפליקציות הצ’ט הרבות הייעודיות שיש בשוק. אם הודעות מוצפנות מעניינות אותך, קרא את המדריך שלנו להצפנת הודעות טקסט.

סנכרון קבצים & שיתוף

כשאתה מתקין את אפליקציית שולחן העבודה, אתה יכול לבחור לסנכרן הכל מחשבון האינטרנט שלך או לבחור קבצים ספציפיים. אם תבחר לבחור קבצים, תצטרך ליצור סנכרון חדש שיכלול את תיקיית השורש באינטרנט כדי לסנכרן הכל.

במקרה כזה, תצטרך ליצור סנכרון שממקד לתיקיית השורש כדי לסנכרן הכל מהענן. זה מסורבל ואנחנו מעדיפים לקבל פיתרון בלחיצה אחת.

תיקיית מגה-סנכרון

אתה יכול להוסיף כל תיקיה לענן MEGA על ידי לחיצה ימנית על אותה ובחירה “העלה ל- MEGA.” זה יעתיק את הקובץ לתיקיית הסנכרון שלך ולשטח האינטרנט שלך. אתה יכול לעשות את אותו הדבר על ידי העתקה ידנית של קובץ לתיקיית הסנכרון שלך או שימוש באפשרות “העלאה” ממגש המערכת.

מגה-סנכרון

גישה טובה יותר תהיה לאפשר לתפריט ההקשר להוסיף את התיקיה שנבחרה ישירות כסנכרון חדש. כפי שהיא עומדת, אתה צריך להיכנס לתפריט ההגדרות כדי להשיג את אותה התוצאה. שים לב שזה יעבוד רק אם לא בחרת לסנכרן הכל.

מאפיין מעניין שענן MEGA מציע הוא היכולת להזרים קבצים שאינם מסונכרנים למחשב שלך.

מגה-שיתוף

אפליקציית האינטרנט של MEGA מאפשרת לך לשתף את הקבצים שלך על ידי יצירת קישור שתוכל להגן עליו באמצעות מפתח. זה גורם להם לאפס ידע, כך שרק אנשים שאתה נותן להם את המפתח יוכלו לקרוא אותם. אתה יכול לצרף את המפתח באמצעות הקישור שלך, כלומר כל אחד עם הקישור יכול לגשת אליו, או לשלוח את המפתח בנפרד. ניתן לצרף גם תאריכי תפוגה או סיסמאות לקישורים.

יש לו דף “משותף איתי”, אך אין בו דף שמציג את מה ששיתפת עם אחרים.

שיתוף מגה-תיקיות

אתה יכול לשתף תיקיה על ידי יצירת קישור, שעובד באותו אופן כמו לקבצים, או הזמנת אחרים באמצעות כתובת הדוא”ל שלהם. אם תעשה זאת, תוכל להגדיר הרשאות “לקריאה בלבד”, “קריאה וכתיבה” ו”גישה מלאה “. כדי להזמין אחרים להעלות לתיקיה שלך, כולל משתמשים שאינם MEGA, אתה יכול להפוך אותה לתיקיה “MEGAdrop”.

אפליקציית שולחן העבודה מאפשרת לכם גם לשתף, אך רק על ידי יצירת קישור והיא לא מאפשרת לכם לשתף עם אחרים באמצעות כתובת הדוא”ל שלהם. אינך יכול להזמין אחרים לתיקיות או ליצור קישורי העלאה.

מהירות

לקח בממוצע כ- 36 דקות להעלות תיקיה עם רוכסן של 1 ג’יגה-בייט, שהיא איטית של 10 דקות ממה שהיינו מצפים. בשלושה ניסיונות, MEGA העלתה את הקבצים שלנו בסביבות 25 דקות, אבל זה לקח יותר משעה אחרת. אם נלקח בחשבון, ל- MEGA יש בעיה לשמור על מהירויות עקביות ולא להשיג מהירות מהירה.

ממשק מגה-אינטרנט

השתמשנו בחיבור WiFi בבלגרד, סרביה, עם מהירות העלאה של 6 מגה-ביט לשנייה ומהירות הורדה של 102 מגה-ביט לשנייה. משתמשים דיווחו שהם השיגו מהירויות מהירות יותר כאשר כיבו את ההגדרה “השתמש ב- http” בלשונית רוחב הפס של אפליקציית שולחן העבודה..

זכור שאתה עשוי לראות תוצאות שונות אם אתה קרוב יותר לשרתי MEGA באירופה, קנדה וניו זילנד.

למרות של- MEGA אין סנכרון ברמת חסימת, מה שמאיץ העברות לענן רק על ידי העברת שינויים שהתרחשו בקבצים שהועלו, נציג החברה אמר לנו בדוא”ל שהפיצ’ר נמצא ביצירות.

אבטחה & פרטיות

השימוש בשירות אחסון בענן יכול להוות סיכון אם אין לו את האבטחה הראויה מכיוון שיש הרבה סכנות באינטרנט, כמו האקרים שלא יהססו למקד את הנתונים שלך באמצעות תוכנת ransomware או man-in-the-middle- התקפות. יתכן שהם ינסו לגנוב את פרטי ההתחברות שלך כדי לקבל גישה מלאה גם כן.

אבטחת ענן משתמשת בפרוטוקולים והצפנות רבים כדי להגן על הקבצים שלך במעבר ובמנוחה. הם כוללים את פרוטוקול TLS כדי לעצור התקפות איש-אמצע, אימות דו-גורמי כדי למנוע גישה לחשבונך אם מישהו גונב את פרטי הכניסה שלך והצפנה פרטית מקצה לקצה כדי להבטיח את פרטיותך על ידי שמירה על מישהו מלבדך מגישה מלאה לקריאת הקבצים והתיקיות שלך.

מגה-ביטחון

מכיוון שענן MEGA מדגיש את פרטיותו, אין פלא שהוא משתמש בהצפנה פרטית כדי להצפין קבצים בצד הלקוח.

רמת ההצפנה במנוחה היא AES 128 סיביות, שהיא לא חזקה כמו AES 256 סיביות, אך זה לא אמור להיות חשוב מכיוון שפיצוח של אחת מהן תארוך מיליוני שנים. פרוטוקול TLS מוסיף שכבת הגנה נוספת לקבצים העוברים. MEGA מציע גם אימות דו-גורמי.

קוד המקור שלה הוא גם ציבורי, ולכן מי שרוצה לבדוק את האבטחה של MEGA יכול לעשות זאת.

MEGA פרטיות

מרכזי הנתונים לאחסון ענן של MEGA נמצאים בלוקסמבורג, גרמניה, צרפת, הולנד, קנדה וניו זילנד, אשר נקבעו על ידי הנציבות האירופית כביכול רמת הגנה נאותה לפי סעיף 45 לתקנה להגנת המידע הכללית..

למידע נוסף על חוקים השולטים בנתונים, קרא את מה שאתה צריך לדעת על חוקים ותקנות בענן, המדריך שלנו ל- GDPR והמאמר שלנו על אילו מדינות יש את חוקי הפרטיות הטובים ביותר בעולם..

MEGA אף מרחיבה את תקנות הנתונים של GDPR לכל המשתמשים שלה, לא רק לאלה שמגיעים מהאיחוד. סעיף 16 במדיניות הפרטיות קובע כי MEGA לא תמכור את הקבצים, נתוני החשבון או המטא נתונים שלך לצד שלישי אלא אם כן הדבר מותר על פי המדיניות שלה, כך שלא תהיה לך שערוריית קיימברידג ‘על הידיים.

תוכל למצוא את מה שהמדיניות מאפשרת ורואה “כדין ומתאים” בסעיף 14, האומר כי MEGA רשאית לספק את הקבצים, הצ’אטים, נתוני השימוש באתר שלך לאכיפת החוק אם הדבר נדרש על פי חוק בתחום שיפוט כלשהו. זה לא יסתכם בהרבה, בהתחשב בהצפנת האפס של הידע שלו, אבל יש מטא נתונים שנותרו בצורה לא מוצפנת.

על פי סעיף 7.3, המטא נתונים הלא מוצפנים שנותרו הם:

 • סוג הדפדפן ומערכת ההפעלה של המכשירים שמהם נכנסת ל- MEGA
 • מידע על כתובת IP ויציאה להתחברות, שימוש בממשק API, העלאת קבצים, יצירות תיקיות ויצוא קישורים
 • המדינה ממנה מצפה MEGA כי אתה ניגש לשירותיה, ומונחת על ידי התאמת כתובת ה- IP שלך למסד נתונים ציבורי
 • גדלי קבצים, סדר גרסאות, חותמות זמן ויחסי קבצים בין הורה לילד
 • חותמות זמן למחיקה
 • כתובת הדוא”ל של כל מי שיצרת איתו קשר ספציפית באמצעות מערכות של MEGA

שים לב שניתן לשתף את הקבצים והתיקיות באופן פרטי בהזמנה לכתובת דוא”ל שצוינה או לשתף באופן כללי יותר על ידי יצירת קישור לקובץ או תיקיה ומפתח הפענוח..

 • צרו קשר עם כתובת הדוא”ל של כל משתתפי הצ’אט, זמן התחלת הצ’אט ומשך הצ’אט ופעילות התמתנות
 • הסרות והשעיית חשבון
 • התקשורת של MEGA איתך
 • הגדרות החשבון האישיות שלך, כולל תמונות גלגול

אפילו עם חלק מהמטא נתונים שלך בצורה לא מוצפנת, MEGA עושה עבודה טובה בהגנה על פרטיותך בהתחשב בהצפנה הפרטית שלה, הקפדה על GDPR המורחבת לכל המשתמשים ושיתוף קישורים מוצפן. תוכל למצוא מידע נוסף על יישום MEGA של אלה במדיניות הפרטיות שלה.

מרכזי הנתונים שלה משתמשים ב- RAID כדי להגן מפני אובדן נתונים. בנוסף, MEGA מאחסנת נתוני משתמשים הפזורים במספר מיקומים גיאוגרפיים בכדי להבטיח שאפילו תאונות בקנה מידה גדול לא יוכלו להתפשר על כך.

שירות לקוחות

מגה-תמיכה

מרכז העזרה מסודר היטב. זה מחולק לקטגוריות שמקלות למצוא את התשובה שאתה מחפש, ויש סרגל חיפוש מועיל בראש..

אתה יכול להשתמש ברשימת שאלות נפוצות כדי לאתר במהירות שאלה, אך אם אינך מצליח למצוא תשובה, אתה יכול לפנות לתמיכת לקוחות באמצעות טופס ההודעה.

השתמשנו בזה כדי לשאול שאלה וקיבלנו תגובה תוך 20 דקות בלבד. זהו זמן תגובה מרשים לתמיכה בלקוחות, בלשון המעטה, וזה מועיל בהתחשב בכך שאין אפשרות לצ’אט. צוות התמיכה בלקוחות הבטיח לנו באמצעות אימייל שהוא עובד 24/7. בנוסף, משתמשי המקצוע זוכים לתמיכה עדיפה.

פסק הדין

MEGA לא לוקח את הפרטיות שלך כמובנת מאליה, כך שהיא מוודאת שאיש מלבדך אתה יכול לקרוא את הנתונים שלך. המשאבים העיקריים בהם היא משתמשת הם הצפנת ידע אפס ומדיניות פרטיות חזקה המרחיבה את כללי ה- GDPR לכל משתמשי MEGA.

כשאתה מוסיף תכונות אבטחה חזקות, חווית משתמש מהנה ואפשרויות סינכרון ושיתוף מסוגלות, אתה מקבל שירות אחסון ענן טוב. זה יכול להיות אפילו טוב יותר אם היו לו מחירים תחרותיים יותר, תכונות תפוקה ומהירויות עקביות. ובכל זאת, יש לו תוכנית אחסון בענן בחינם עם אחסון של 15 ג’יגה-בייט, מה שמאפשר לו לפתות לבדוק את השירות ולראות אם הוא עובד בשבילך.

מה אתם חושבים על MEGA? האם הקפדה חזקה על פרטיות היא סיבה טובה לנסות זאת או לעבור משירות אחסון הענן בו אתה משתמש כעת? ספר לנו בתגובות למטה, ונראה כיצד הוא משתווה לשם גדול אחר בהשוואה בין Dropbox לעומת MEGA. תודה שקראת.

שאלות נפוצות בנושא MEGA

 • האם MEGA אחסון בענן בטוח?

  כן, ההצפנה שמשמשת ומדיניות הפרטיות שלה משמעותה שהקבצים שלך בטוחים מפני נזק מצד צדדים שלישיים. עם זאת, זכור כי הקבצים שלך עשויים להימחק על ידי MEGA עצמה כאשר השטח הפנוי של 35 ג’יגה-בייט שלך נגמר.

 • האם MEGA חינם?

  כן, שטח בנפח של 15 ג’יגה-בתים הוא בחינם. 35 ג’יגה-בייט של ה- 50 ג’יגה-בייט שמוצעת במקור נגמר לך לאחר שישה חודשים, אז אל תסמוך שזה ייצמד לעד.

 • האם MEGA חוקית?

  כן בהחלט. המייסד המקורי, קים דוטקום, היה ונמצא במקום הדוק עם אכיפת החוק, אבל הוא כבר לא בצוות MEGA. השירות נקי כמו שריקה.

 • האם MEGA אמין?

  תלוי את מי שואלים. היו לנו רק סוגיות קלות כששימשנו בו בעצמנו, אך חלק מהפרשנים שמתחת לסקירה זו מספרים סיפור אחר. נראה שזה מקרה של ציור הקש הקצר.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map