סקירת כונן iCloud – עדכון 2020

סקירה של כונן iCloud

פיתרון האחסון המובנה בענן של אפל מציע Apple קלות שימוש ותמחור נהדר, אך משתמשים מתקדמים עשויים למצוא עצמם מתוסכלים בגלל הפונקציונליות המוגבלת שלה.


ביקורות על אחסון ענן

iCloud Drive הוא אחד משירותי אחסון הענן המשומשים ביותר בשוק, בשום חלק לא קטן מכיוון שהוא מגיע באריזה מקדימה עם כל מוצרי Apple ואחריה. למרות עמדה כמעט מונופוליסטית זו, השירות מציע מהירות ואמינות במחיר הגון, אם כי מעבר לאחד מספקי אחסון הענן הטובים ביותר שלנו יכול להוות כאב אמיתי.

עם זאת, iCloud Drive אינו ללא בעיותיו: לקוח המחשב האישי שלה הגה בצורה גרועה, הוא אינו מציע גרסת קבצים ושיתוף קבצים עם iCloud Drive הוא עדיין עבודה. למבט על האופן בו הוא מתארך לחזית בתעשייה, עיין במאמר ההשוואה שלנו ב- Dropbox לעומת iCloud. 

אפל אכן מציעה 5GB שטח אחסון של iCloud Drive בחינם, כך שתוכל לנסות זאת בעצמך ללא סיכונים באתר www.apple.com. המשך לקרוא את סקירת iCloud Drive זו בכדי לראות היכן היא מצטיינת ואיפה היא נופלת. שים לב שאם אתה מחפש פיתרון גיבוי עבור מחשבי מקינטוש, ייתכן שתרצה לבדוק את IDrive במקום זאת. כדי לגלות מדוע, עיין במאמר ה- iCloud לעומת IDrive שלנו.

חוזק & חולשות

חלופות עבור iCloud Drive

תכונות

ההגרלה העיקרית של iCloud Drive היא שילובו עם מכשירי אפל, שירותים ואפליקציות צד שלישי אחרות שאפל הכניסה למערכת האקולוגית הנשלטת שלה. עם זאת, זה לא נהדר בחזיתות אחרות.

שיתוף הקבצים עדיין בגרסת בטא, הוא אינו תומך בגרסאות ואפליקציית Windows מרגישה כמו מחשבה לאחור מגושמת.

מה שאתה מקבל זה מקום אחד שרוב היישומים שלך יוכלו לאחסן בו מידע ואופטימיזציה לאחסון אוטומטי. אלה יחד עובדים בצורה חלקה מאוד כדי לחסוך מקום בכונן הקשיח

כל מי שעוסק בכוננים קשיחים קטנים הנפוצים במכשירי מק רבים, יקל על ידי ניהול האחסון הקל. מי שאוהב לשלוט ידנית באיזה תוכן מסתנכרן ואשר נשמר בענן יתאכזב. סנכרון סלקטיבי אינו אפשרות עם iCloud Drive.

תמחור

מרבית מוצרי אפל לא זולים, אך תמחור iCloud Drive תחרותי באופן מפתיע. זאת למרות שלא מציעים הנחות למנויים שניים, כמו שרבים מהשירותים האחרים בתרשים השוואת אחסון ענן הטוב ביותר שלנו עושים.

כל אחד יכול להשיג 5GB של אחסון iCloud בחינם. זה עוד שלושה ג’יגה-בייט מכפי שאתה מקבל בחינם עם Dropbox, אבל זה לא מתקרב לדירוג בחמשת הבחירות המובילות שלנו לאחסון ענן בחינם.

הערך עם iCloud Drive מגיע כשאתה מתחיל לשלם עבור אחסון.

שירותי אחסון ענן רבים מעניקים לך אפשרות 1TB. iCloud לא, אבל זה נותן לך 2TB במחיר של $ 9.99. זה אותו מחיר כמו 1TB גם עם Google Drive וגם עם Dropbox. עם זאת, מדובר בשני דולר יותר מתוכנית ה- 2TB של Sync.com (עיין בסקירת Sync.com ובסקירת Dropbox לקבלת פירוט תוכניות התמחור שלהם).

למשתמשים הזקוקים פחות מקום, ל- iCloud יש תוכניות אחסון של 50 ג’יגה-בתים ו -200 ג’יגה-בייט, כך שאינך צריך לשלם עבור אחסון שאינך צריך.

קלות שימוש

iCloud הוא קל מאוד לשימוש, אך רק אם אתה משתמש במכשירי Apple. ההגדרות עבור iCloud מובנות ישירות בהעדפות המערכת ב- macOS ותוכלו לבדוק במהירות את השימוש שלכם מ”מדבר על מק זה. “

שילוב עם שולחן העבודה של מק הוא גם נוח, מה שהופך פריטי שולחן עבודה לזמינים בכל מכשיר אחר המסונכרן לחשבון iCloud שלך.

אולם למרבה הצער, מלבד ידידותיות המשתמש של iCloud מוטלת בספק. ממשק הדפדפן מוגבל ביותר ולקוח ה- iCloud עבור חלונות הוא תהומי.

בעוד iCloud עושה עבודה נהדרת בסנכרון של מוצרי אפל, אפליקציית Windows מרגישה מנותקת. במקום רק לסנכרן את ספריית התמונות שלך, iCloud משתמש בשלוש תיקיות נפרדות במערכת Windows: הורדות, העלאות ושיתוף.

תיקיית ההורדות גם לא מוסיפה תמונות שהורדת בעבר באופן אוטומטי. זה עוזר להגביל את השימוש באחסון, אך גם הופך את ספריית התמונות שלך ב- Windows לא שלמה.

iCloud-Windows-Photos-Integration

תיקיות אפליקציות אינן זמינות גם ב- Windows. במקרים רבים, בכל מקרה לא תזדקק להם מכיוון שהיישומים שבהם הם מאחסנים קבצים עשויים להופיע רק ב- macOS או iOS. עם זאת, אם אתה זקוק להם, תצטרך להעביר אותם ידנית או לשקול פיתרון אחסון בענן אחר אם אתה משתמש במחשב אישי..

גם לקוח ה- macOS אינו מושלם. לדוגמה, בעת הצגת סטטוס הסנכרון של קבצים, iCloud מציג כמה באגים. בדרך כלל, קבצים לא מסונכרנים כוללים אינדיקטורים מיוחדים שעובדים עליהם.

לעתים קרובות תיקיות לא כוללות סמל סטטוס, מה שמצביע בדרך כלל על סנכרון שלהן. עם זאת, בבדיקות מצאתי שלעתים קרובות זה לא היה המקרה. תיקיות אחרות הראו שלא סנכרנו עד שלחצתי עליהן, לאחר מכן ישנו מיד את הסטטוס שלהן.

iCloud עובד ממש חלק רוב הזמן, אבל בהחלט יש תסכולים. כל מי שמשתמש במחשב Windows יותר מפעם לפעם, צריך לשקול אפשרויות אחרות, כמו כל אחד מהאחסנים בענן הטובים ביותר עבור בחירות Windows.

שיתוף קבצים & מסנכרן

סנכרון קבצים הוא פשוט עם iCloud. אם אתה משתמש ב- macOS, גם תיקיית המסמכים וגם שולחן העבודה שלך מסונכרנים כברירת מחדל.

iCloud יסנכרן גם תמונות המאוחסנות בתמונות Apple.

שירותי Apple אחרים מסתנכרנים גם באמצעות iCloud. זה כולל תזכורות, הערות, סירי ולוחות שנה. אפילו ניתן לסנכרן את הגדרות המערכת בין מכשירים.

הסנכרון משתרע גם על יישומי צד שלישי רבים המשתלבים עם iCloud. לעיתים יש בעיות בתיקיות מסונכרנות השייכות לאפליקציות של צד שלישי שאינן מופיעות ב- iCloud Drive ותיקיות אפליקציות שנמחקו לא נעלמות..  

בסך הכל, סינכרון הוא למעשה אחד התכונות החזקות של iCloud Drive, כל עוד אתה דבק במוצרי אפל.

יכולות השיתוף של iCloud אינן כה חזקות. למעשה, באופן היסטורי, ל- iCloud לא הייתה תמיכה כללית בשיתוף, בניגוד לרוב שירותי אחסון הענן הגדולים האחרים. אפל הוסיפה יכולות שיתוף על בסיס אינדיבידואלי לאפליקציות מקוריות כמו Notes, Keynote, Numbers and Pages.

עם זאת, שיתוף מתוך יישום iCloud Drive עצמו זמין כרגע בגירסת הבטא של iOS 11 ו- macOS High Sierra. הגרסאות הרשמיות אמורות לצאת בסתיו הקרוב.

היישום עד כה נראה חזק. ספקי אחסון ענן רבים דורשים להשתמש בממשק האינטרנט כדי לשתף קבצים. ניתן להשתמש בתכונה של שיתוף בטא של iCloud באופן מקומי ב- Finder. לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על הפריט, עבור אל “שתף” ולחץ על “הוסף אנשים.”

אתה יכול להגדיר הרשאות כדי לאפשר לאחרים לערוך את הקבצים שלך ולשתף את התוכן שלך. בכל רגע, תוכלו גם לסיים את השיתוף כך שהקובץ יהפוך להיות בלעדי שלכם שוב.

עם זאת, הפיצ’ר החדש לא יתמוך בהגנה באמצעות סיסמה לקישורים ולא יאפשר לך להגדיר תאריכי תפוגה של קישורים כמו שקיימים שירותי אחסון בענן, כולל Dropbox, Sync.com ו- pCloud.

תכונת השיתוף הקרובה מוגבלת גם לקבצים בודדים.

אינך יכול לשתף תיקיות, לכן iCloud עדיין לא יהיה הכלי הטוב ביותר לפרויקטים גדולים יותר הדורשים גישה לקבצים רבים. לשיתוף פעולה, פתרון אחסון בענן כמו גוגל דרייב הוא הימור טוב יותר (קרא את סקירת Google Drive שלנו לקבלת התמונה המלאה). כמו כן, זכור כי תכונות בטא ניתנות לשינויים.

מהירות

אחד החסרונות הגדולים של iCloud הוא המהירות שלה.

כדי לאמוד כמה מהר iCloud מעביר קבצים, ערכתי מספר בדיקות מהירות באמצעות תיקיית ג’יגה-בייט רוכסן ש- Cloudwards.net משתמשת לבדיקה. לחיבור ה- Ethernet המשמש לביצוע הבדיקות מהירויות ממוצעות של 29.54Mb / s למטה ו -5.88Mb / s למעלה.

להלן התוצאות:

קובץ הבדיקה (846.2 מגהבייט) זמן העלאה: מהירות העלאה: זמן ההורדה: מהירות ההורדה:
מבחן 1:19:425.81Mb / s22:275.07Mb / s
מבחן 2:19:655.74Mb / s19:785.70Mb / s
ממוצע:19:535.76Mb / s21:035.30Mb / s

המספרים האלה לא טובים. ל- iCloud לוקח כמעט 20 דקות להעלות תיקיה של 1 ג’יגה-בייט, וזה לא נורא, במיוחד במהירויות של 5.88Mb / s. עם זאת, העובדה שלקח יותר מ 20 דקות להוריד את אותה התיקיה היא מגרד ראש. חצי מהזמן הזה היה מקובל.  

תוצאות אלה יהיו מספיק מתסכלות בבידוד, אך אייקון הסטטוס של iCloud באגי מקשה לדעת מתי הקבצים באמת מסונכרנים. כשאפל רודפת אחרי חוויה חלקה לחלוטין בה הכל פשוט עובד, בעיות סנכרון מעצבנות עוד יותר.

אבטחה & מדיניות פרטיות

מי שיזכר את דליפת התמונות של iCloud לשנת 2014 עשוי להיות מופתע לראות דירוג גבוה לאבטחה ופרטיות. חשוב לטפל באירוע. ההאקר האחראי למעשה לא הצליח להשתמש במתקפת כוח סוער והסתמך על דיוג כדי להשיג את שם המשתמש והסיסמה של ידוענים..

הפרק הוא יותר תזכורת לשימוש בסיסמה חזקה כדי להגן על חשבונך, ולא בתקלת אבטחה בסופו של אפל.

לאפל יש כמה מאפייני אבטחה הגונים המסייעים בהגנה על תוכן ה- iCloud Drive שלך, ומאמר על ניצול שלהם.

תכונה אחת כזו היא אימות דו-גורמי, הפועל על ידי בדיקת מכשירים מהימנים לפני שמתיר כניסה. במכשירים iCloud Drive אינו מזהה, תתבקש להזין קוד בן שש ספרות שנשלח למכשיר הנייד שלך..

בשרתי iCloud Driver, הנתונים שלך מוצפנים באמצעות 128 סיביות AES, פרוטוקול כמעט בלתי ניתן לשבירה. ראוי לציין כי הדואר, המאוחסן גם ב- iCloud, הוא חריג ולא מוצפן בזמן מנוחה. iCloud Drive משתמש גם ב- TLS כדי להגן על נתונים במעבר.

iCloud Drive אינו ספק עם ידע אפס. בעוד שחלק מהשירותים של אפל, כמו iMessage, מוצפנים מקצה לקצה כך שאפל לעולם לא תוכל לגשת לנתונים שלך, iCloud Drive לא מקבל את אותו הטיפול. המשמעות היא שאפל מחזיקה במפתחות ההצפנה לקבצי iCloud Drive שלך, שעלולים להיגנב או להשתמש בהם למסירת הקבצים שלך בצו בית משפט.

עם זאת, אפל הייתה בטוחה למדי ואינה משתפת פעולה מאוד עם אכיפת החוק. עבור המשתמש הממוצע, iCloud יהיה מספיק בטוח. עם זאת, אם יש חשיבות עליונה לאבטחה מוחלטת עבורכם, תוכלו לקבל שירות טוב יותר עם ספק ידע אפס כמו Sync.com.

הפרטיות מוגנת גם על ידי אפל. המידע שלך לא יימכר למפרסמים ואפל רק רושמת נתוני שימוש למטרות פיתוח בהסכמתך.

שירות לקוחות

הערכת תמיכת לקוחות עבור iCloud Drive מעניינת. כשמסתכלים על תמיכת לקוחות בענן בשירות בענן, אחד החסרונות השכיחים ביותר בהם אנו נתקלים הוא היעדר תמיכה טלפונית. עם זאת, עבור iCloud Drive זה חסר אפשרויות אחרות.

אם תבקש עזרה עבור iCloud באתר של אפל, תוכל לקבל תשובות באחת משתי דרכים: בטלפון או דרך דף הקהילה של iCloud. אין תמיכה בדוא”ל או בצ’אט. אמנם הכללת תמיכה טלפונית היא פנטסטית, אולם שירות הלקוחות הטוב ביותר מגיע עם בחירה.

מערכת השיחות טובה מאוד. אפל נמנעת מהמתנות מעצבנות בטלפון בכך שהיא נותנת לך אפשרות של התקשרות חוזרת.

קהילת התמיכה פחות מרשימה. חברים לעיתים קרובות מועילים ויכולים לתת לך דרכים לעקיפת הבעיה, אך רבות מהשאלות שאנשים שואלים נופלות מתחת לרדאר. לדוגמה, שאלה זו בנושא שיתוף תיקיות פתקים מעולם לא נענתה למרות שמונה משתמשים אחרים שבחרו “גם לי יש את השאלה הזו.”

למרבה הצער, זה לא מקרה מבודד. תמיכה דרך הפורום היא גלגול של הקוביות. אתה יכול למצוא את התשובה המדויקת שאתה זקוק להם או להיות חסר מזל לחלוטין בשאלתך יושבת בריק קהילת התמיכה לנצח.

מכיוון שלאפל יש חנויות לבנים וטיט, היא יכולה להציע עזרה עבור iCloud Drive באופן אישי, דבר שמעט ספקי אחסון ענן אחרים יכולים לטעון. אפשרות זו היא אידיאלית למי שאינו מיומן בטכנולוגיה וזקוק להדרכה צעד אחר צעד.

למרות שאפשרויות נוספות היו יכולות להיות הכללה מבורכת כשמחפשים עזרה ב- iCloud Drive, התמיכה הכוללת היא איתנה. “גאונים” של אפל בחנות יודעים מה הם עושים ומפעילי השיחות מועילים.

פסק הדין

iCloud Drive אינו הפיתרון עבור כולם. יהיו הרבה אנשים הרואים בכמה מהנושאים שנדונו בסקירה זו כפורעי עסקות. אם אתה זקוק לפיתרון אחסון של ידע אפס, לכלי שיתוף פעולה רב עוצמה או להשתמש בהרחבה ב- Windows, שקול אפשרויות אחרות.

עם זאת, עבור משתמש אפל הממוצע, iCloud Drive הוא שירות יציב השומר על המכשירים שלך לעבוד יחד בקצב תחרותי. זה כבר מובנה במערכת ההפעלה, אז אתה רק צריך להתחיל להשתמש בה.

מהן המחשבות שלך על פתרון אחסון הענן של אפל? האם אתה ממליץ עליו, או שאתה מעדיף ללכת על שירות אחר מביקורות האחסון בענן שלנו? הודע לנו בתגובות למטה, תודה שקראת.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map