Shadow vs Project xCloud בשנת 2020: העכבר שאג

צל הוא אחד השמות הגדולים במשחקי ענן, ולא בכדי. מצויד בשולחן העבודה המלא של Windows 10 ותמיכה בכל משחק הפועל במערכת ההפעלה של מיקרוסופט, זה הדבר הכי קרוב שמצאנו למשחקים מקומיים בענן.. 


שירות המשחקים בענן שעדיין לא פורסם של מיקרוסופט, Project xCloud, הוא כשיר בפני עצמו, אם כי הוא נאבק בכל מה שקשור לתמיכה וביצועים למשחקים. בהתאמה זו של Shadow vs Project xCloud, אנו הולכים להשוות בין השניים בתכונות, תמחור, קלות שימוש, כיסוי, תמיכה במשחק, תמיכה בפלטפורמה וביצועים כדי לראות איזו אפשרות טובה יותר. 

לפני שאתה צולל פנימה, הקפד לבדוק את סקירת הצללים שלנו ואת סקירת Project xCloud. למרות שנעמיק כאן על המתחרים שלנו, הביקורות הייעודיות מספקות קצת יותר הקשר, כמו גם השוואות לשאר שוק המשחקים בענן..

הגדרת קרב: צל מול פרוייקט xCloud

אנו זורקים את הצל ואת Project xCloud לזירה בשבע קטגוריות, שכל אחת מהן נוגעת בפן אחר של משחקי ענן. בכל סיבוב נעניק נקודה לשירות המכהן העליון, וכל השירות שיש לו יותר נקודות בסוף יהיה האלוף שלנו. 

במהלך כל סיבוב, נשווה בין המתחרים נקודה לנקודה, ונראה איזו אפשרות טובה יותר. למרבה הצער, לא תמיד יש מנצח ברור. כפי שקורה בהשוואה בין רוב התוכנות, לרוב אנו צריכים לצבוע בגווני אפור. הזוכה בקטגוריה מסוימת עשוי להיות שונה עבורך בהתאם למגוון גורמים. 

אנו משתמשים לעתים קרובות בכיסוי כדוגמה. לדוגמה, Project xCloud זמין בהרבה יותר אזורים מאשר צל. עם זאת, כל עוד אתה גר באזור שצל תומך בו, זה לא משנה. בגלל זה, אנו ממליצים לקרוא סיבובים בכדי לקבל מושג מדוע הענקנו את הנקודה כמו שעשינו.

1

ספריית משחקים

לשפוט את הספרייה של פרויקט xCloud ברגע זה מסובך. ישנם כ 100 משחקים זמינים, 50 מהם הגיעו חודשים ספורים בלבד לאחר השקת התצוגה המקדימה. השירות אמור להשתלב בסופו של דבר גם ב- Xbox Game Pass, ולהביא את הסכום למקום כלשהו בשכונה של 300 משחקים. 

ספריית xcloud-game

כל המפגשים הכבדים של המפלגה הראשונה נוכחים, כולל Gears 5 ו- Halo: The Master Chief Collection. לפרוייקט xCloud יש תמיכה מדהימה של צד שלישי. תוכלו להעמיס משחקים כמו Tales of Vesperia and Bloodedained: Ritual of the Night בשירות. ברגע ששילוב ה- Xbox Game Pass יופעל, הרשימה תהיה מרשימה אפילו יותר. 

עדיין, זה לא תואם את הצל. כפי שנדבר עליה לאורך כל ההשוואה הזו, Shadow נותן לך מחשב מלא של Windows 10, כך שכל משחק שתוכל לשחק ב- Windows 10, אתה יכול לשחק ב- Shadow. זה כולל כותרות קלאסיות משירותים כמו GOG, כמו גם משחקים חדשים יותר ב- Steam וב- Epic Games Store. 

אבל אתה צריך לקנות את המשחקים האלה, ממש כמו שאתה צריך עם GeForce Now (קרא את סקירת GeForce Now שלנו). לא ברור אם תצטרך לקנות משחקים עם Project xCloud, אבל זה הימור בטוח. 

ובכל זאת, קשה להתלונן כש- Xbox Game Pass נמצא על השולחן. מיקרוסופט טענה כי Game Pass ו- xCloud יהיו תחת אותו מנוי, ותעניק לך ספריית משחקים גדולה בחינם, כמו שעושה PlayStation Now (קרא את סקירת PlayStation Now שלנו). 

מחוון צל

אבל אנחנו פשוט מניחים. כפי שהוא עומד כעת, Project xCloud אינו יכול להשוות לצל בכל מה שקשור לתמיכה במשחק. יש פשוט יותר משחקים במחשב, ו- Shadow מאפשר לך לשחק בכולם.

סיבוב: נקודת ספריית המשחקים למשחקי ענן צל

לוגו של משחקי ענן צל
פרויקט לוגו xCloud

2

תמחור

קשה לדבר על תמחור מכיוון ששני המתחרים שלנו נמצאים בתקופת מעבר. Shadow לאחרונה שיפצה את מבנה התמחור שלה, והוסיפה שתי שכבות שירות חדשות ועליית מחירים קלה. פרויקט xCloud, הזמין כרגע בתצוגה מקדימה מוגבלת בלבד, אינו מכיל תמחור. 

החל משם, הדרך היחידה לחוות את xCloud היא לזרוק את שמך בכובע ולחצות את האצבעות. הבטא המוגבלת נותנת לאט לאט למשתמשים לחוות את מה שמיקרוסופט עובדת עליהם. עם זאת, איננו יודעים כמה משתמשים חדשים מיקרוסופט מקבלת כאשר היא מחלקת הזמנות. 

נותר לנו לשער, שהפכנו להיות די טובים עם המצב הנוכחי של משחקי ענן. בהנחה שמיקרוסופט מחליטה לצרף את כל שירותי ה- Xbox המקוונים שלה, אנו מצפים שהמחיר החודשי ינוע סביב 20 עד 25 $. זה יקר יותר מ- Google Stadia (קרא את סקירת Google Stadia שלנו), אבל בהתחשב בכמה לפרוייקט xCloud יש להציע, קשה להתלונן.

למרבה המזל, יש לנו מספרים עבור Shadow. התוכנית היחידה שזמינה בזמן הכתיבה, Boost, מציגה $ 11.99 לחודש כאשר היא מחויבת מדי שנה ו 15 $ נקיים אם אתה הולך חודש לחודש. במחיר זה אתה מקבל סטרימינג של 1080 פיקסלים ואחסון של 256 ג’יגה-בתים, כמו גם חיבור רשת רגיל של 1 ג’יגה-סיביות לשנייה..

שני השכבות החדשות, Ultra ו- Infinite, עולות בתמיכה במחיר וברזולוציה. תוכניות אלה מציעות תמיכה ברזולוציית 4K ומגבירות את נפח האחסון ל -512 ג’יגה-בייט ו- 1TB בהתאמה. לרוע המזל הם יקרים ולא זמינים כרגע. לדוגמה, התוכנית האינסופית תעלה 49.99 $ כאשר תחויב חודש לחודש לאחר יציאתה. 

פרויקט xCloud הוא כרגע בחינם מבחינה טכנית, אך ההנחה היא שאתה יכול להופיע ברשימת הבודקים של מיקרוסופט. הצל נמצא בסוף היקר של הדברים, על אחת כמה וכמה מאשר וורטקס (קרא את סקירת הורטקס שלנו). לשם השוואה זו, זהו המנצח אך ורק משום שהוא זמין לרכישה.

סבב: נקודת תמחור למשחקי ענן צל

לוגו של משחקי ענן צל
פרויקט לוגו xCloud

3

תכונות

אין הרבה מה לדבר על דרך של תכונות עם Project xCloud מכיוון שמיקרוסופט עדיין מתמקדת בהפעלת השירות, ולא בהשגתו עם דברים טובים. עדיין, יש כמה טכניים מעניינים מאחורי xCloud. כפי שנגיע לסבב “הכיסוי”, שרתי xCloud משתמשים ברשת שרתי Azure העולמית של מיקרוסופט. 

כל שרת xCloud מכיל את האומנות של ארבע קונסולות Xbox One S. למרות שמשחקים נראים נהדר בטלפון, ה- Xbox One S מתחיל להראות את גילו, במיוחד בזמני עומס. יש לו כונן קשיח מסורתי, ולא SSD. 

כפי שאתה יכול לראות במדריך SSD החיצוני הטוב ביותר שלנו, פירוש הדבר שהוא די איטי. אין לך אפשרות לחבר כונן קשיח חיצוני, כמו שהיית עושה באמצעות קונסולה מקומית (קרא את המדריך הקשיח החיצוני הטוב ביותר שלנו עבור Xbox One למידע נוסף בנושא זה).

xcloud-4

מכיוון ש- xCloud הוא למעשה Xbox One בענן, יש לך את כל התכונות שמגיעות לקונסולה של מיקרוסופט, כולל חברים, הישגים, תגמולים של מיקרוסופט והחנות. היעדר תמיכה בבקר של צד שלישי או תמיכה במקלדת ובעכבר מביא לרעה על החוויה. 

צל מלא בפיצ’רים, שאף אחד מהם לא יצר. השירות הוא בעצם מחשב Windows 10 בענן, כך שיש לך גישה לכל התכונות של Windows, כמו גם לכל יישום הפועל על הפלטפורמה. Shadow אפילו מספק חיבור רשת 1Gbps, כך שהגלישה באינטרנט נמצאת על השולחן. 

צל-חלונות-הגדרות

התמיכה ההיקפית של Shadow מרשימה יותר. משחקים מוכנים לשחק עם מקלדת ועכבר או עם הבקר שבחרת, לא משנה אם תחברו דרך קו USB או Bluetooth. גם הסרת המיפוי מתבצעת באמצעות יישומי Windows. לדוגמה, אתה יכול להשתמש בפרופילי בקר של Steam במשחקים שאחרים היו זקוקים למקלדת ועכבר. 

נכון לעכשיו, אתה נעול לשימוש ב- Windows 10, שכמעט אינה תלונה, בהתחשב באפשרותך לקבוע את התצורה של המחשב המרוחק שלך בכל דרך שתרצה. עם זאת, Shadow אומר שהוא עובד על הוספת תמיכה לינוקס. 

סיבוב: תכונות נקודה למשחקי ענן צל

לוגו של משחקי ענן צל
פרויקט לוגו xCloud

4

ביצועים

סבב זה מעניין מכיוון ש- Shadow ו- Project xCloud מכוונים לשווקים שונים. xCloud היא פשוט דרך אחרת להשתמש ב- Xbox One שלך, ולא דרך להחליף אותה. לעומת זאת, Shadow מתייחס לאלה שלא אכפת להם לחתוך את הקונסולה לחלוטין, תוך התמקדות בחוויית משחק מלאה בענן.. 

xcloud-2

החל מ- Project xCloud, בדקנו עם חיבור WiFi 5Ghz. מכיוון של- xCloud אין יישום למחשב, לא הצלחנו לבדוק באמצעות חיבור לחיבור קשיח. בהפעלת Halo 5, Gears 5 ו- Forza Horizon 4, נתקלנו בגיליונות מעטים מאוד. לא היה מעט פיגור קלט, וחפצי הזרמה היו מעטים ורחוקים. 

בהתבסס על הבדיקות שלנו, חוזק האות הוא הגורם הגדול ביותר ב- xCloud. תצטרך גם הרבה יותר מהירות ממה שמפרסמת מיקרוסופט. בדקנו במהירות הורדה של 60 מגהביט לשנייה, העולה על ההמלצה של מיקרוסופט. גם אז נתקלנו בהודעות איתות חלשות והורדנו מסגרות. 

xcloud-1

יתר על כן, נראה שלא היה שינוי גודל המבוסס על חוזק האות. מרבית שירותי המשחקים בענן יפחיתו את איכות זרם הווידאו כדי להתאים לאותות חלשים. במקרה של xCloud, המשחק היה מגמגם או ננעל לחלוטין כאשר האות שלנו התחיל לדעוך. 

לצל אין את הבעיה הזו. בדקנו את Doom 2016, Counter-Strike: Global Offensive ו- Cuphead בחיבור קווי ואלחוטי, ובשני המקרים Shadow העביר חוויה מקומית כמעט. מחוץ לממצאי הזרימה מדי פעם, קשה לנו לומר זאת מלבד מחשב גיימינג. 

צל עבד באותה מידה באנדרואיד, אם כי התאכזבנו מהיעדר בקרות על המסך. עליכם להשתמש באצבע כדי לנוע סביב הסמן ובמקלדת ה- Android שתבחרו להקליד. בהתחשב במספר המסכים הניידים הקטנים, לרוב מופיעים הרבה מדי במסך בבת אחת, וזה מעצבן כשמנסים לפתוח משחק. 

ובכל זאת, אין להכחיש שלצללה יש את הקצה בסיבוב הזה. מבין כל שירותי המשחקים בענן שבדקנו, Shadow מתקרב לספק חוויה מקומית בענן, ומביא לשירותים כמו Blacknut מבט (קרא את סקירת Blacknut שלנו).

סבב: נקודת ביצועים למשחקי ענן צל

לוגו של משחקי ענן צל
פרויקט לוגו xCloud

5

תמיכה בפלטפורמה

פרויקט xCloud זמין בפלטפורמה אחת: אנדרואיד. אם תתקבל לתצוגה המקדימה, תזדקק למכשיר עם Android 6.0 ומעלה ו- Bluetooth 4.0 ומעלה. אתה לא יכול להשתמש בשום בקר של צד שלישי במהלך התצוגה המקדימה. אם אתה רוצה לשחק משחקי Xbox, תצטרך בקר Xbox One. 

התמיכה של Shadow רחבה בהרבה, עם יישומים מקוריים עבור Windows, macOS, Linux, Android ו- iOS. הצוות עובד גם על יישומים לטלוויזיות חכמות, כלומר אתה אמור להיות מסוגל להעמיס משחקים על כל מסך בבית שלך. 

זו השוואה לא הוגנת מכיוון שפרויקט xCloud נמצא בתצוגה מקדימה. ובכל זאת, למיקרוסופט יש דרך ארוכה לפני שהיא תומכת ברוחב הפלטפורמות ש- Shadow עושה. עבורנו, iOS ותמיכה בטלוויזיה חכמה עושים את ההבדל. Shadow הוא שירות הזרמת המשחק היחיד שמציע כיום תמיכה בפלטפורמות אלה.

סיבוב: נקודת תמיכה לפלטפורמה למשחקי ענן צל

לוגו של משחקי ענן צל
פרויקט לוגו xCloud

6

קלות שימוש

פרויקט xCloud הוא די עצם חשוף ברגע זה, וככזה, קל לשימוש. עם זאת, הגישה המחשבה של מיקרוסופט לעיצוב עם אפליקציית xCloud ו- Xbox One נותנת לנו תקווה לפרסום המלא. האפליקציה לנייד – הפלטפורמה היחידה שזמינה כיום – מתמקדת אך ורק במשחקים. 

אתה יכול לגלוש ברשימה, להציג את המשחקים ששיחקת לאחרונה ולחפש כותרת. מעבר לזה יש כרטיסיית משוב, אבל זהו. פרויקט xCloud חשוף מעצמות, בטוח, אבל מיקרוסופט עדיין עושה יותר משירותי משחקי ענן אחרים. לדוגמה, ל- PlayStation Now אין סרגל חיפוש ביישום המחשב האישי שלה, ול- GeForce Now אין דף ספרייה ייעודי (קרא את סקירת PlayStation Now שלנו). 

xcloud-3

צל מעורב יותר, אך עדיין קל לשימוש באותה מידה. כשאתה נרשם, תהיה לך אפשרות להגדיר את אופן התקנת Windows או ללכת עם ההתקנה המומלצת של Shadow. אחרי זה, זה משחק המתנה. היינו חייבים להישאר כשעה ומחכים שצל יעביר לנו אימייל שהמכונה המרוחקת שלנו מוכנה. 

הרשמה לצלליות

אולם לאחר מכן אתה מוכן לנסוע, אין צורך בעדכוני Windows או מנהל התקנים. למרות שאתה יכול לקפוץ מיד לחלונות – לצלליות יש פשוט משגר עצמות – אתה לא יכול להתחיל לשחק במשחקים. המנוי שלך מכיל שטח אחסון מוגבל, כך שתצטרך להוריד משחקים לפני שתוכל לשחק אותם. 

עם זאת, חוויית Windows מצויינת. מחוץ לכמה מקשי הקיצור הספציפיים לצל, אתה יכול להשתמש לחלוטין בקיצורי הדרך של Windows כדי לעקוף את עצמך. יתר על כן, אתה יכול לעבור בין חלון הצל לבין הפגישה המקומית שלך בקלות. צל אינו דורש הרשאות קלט ספציפיות. 

הפעלת צל

מבחינה שמישית, Shadow אינו מורכב יותר מ- Windows. כשירות משחקי ענן, עם זאת, יש בעיה. שירותים כמו סטאדיה ופרוייקט xCloud עובדים כל כך טוב מכיוון שתוכלו להפעיל משחק מייד, לא נדרש תיקון או התקנה. כדי שתהיה הפתיחות ש- Shadow עושה, הוא צריך לגשת לבעיה אחרת. ובכל זאת, זה מכניס חיסרון לחוויה. 

עם זאת, קשה לנו לתת את הזכייה ל- xCloud. למרות שהאפליקציה לנייד מרשימה למה שהיא, היא לא כל כך גדולה. צל, כמוצר מסחרי, מסוגל להגמיש את העיצוב שלו, למרות שתצטרך לחכות להתקנת המשחקים.

סיבוב: נקודת קלות שימוש למשחקי ענן צל

לוגו של משחקי ענן צל
פרויקט לוגו xCloud

ז

כיסוי

כמו תמחור ותמיכה במשחקים, אנו עובדים עם מידע מוגבל בכל מה שקשור לכיסוי של Project xCloud. התצוגה המקדימה מוגבלת לארה”ב, בריטניה, קנדה ודרום קוריאה. דרום קוריאה היא הכללה מעניינת מכיוון שרוב שירותי הזרמת המשחקים דילגו על פני השווקים באסיה. 

כאשר הוא יושק, xCloud יעטוף את העולם במהירות, אם כי. רשת Azure העולמית של מיקרוסופט משרתת כבר 140 מדינות, ולמרות שרוב מרכזי הנתונים הללו עדיין לא משמשים ל- xCloud, מיקרוסופט טוענת שהם יהיו בעתיד. מרכזי Azure עם שרתי xCloud מכסים כיום את צפון אמריקה, אירופה ואסיה. 

רשת xcloud-azure-server

אפילו עם הטווח המוגבל של xCloud במהלך בטא, זה הורס את הצל בכל מה שקשור לכיסוי. צל תומך רק בארצות הברית היבשתית, וגם אז, רק 38 מאותן מדינות נתמכות באופן מלא. צל מתייג את השאר כמדינות “מצב חקר”, הכוללות את וושינגטון, איידהו, מונטנה, יוטה, אריזונה, קולורדו, וויומינג, אלבמה, ג’ורג’יה ופלורידה.. 

פירוש הדבר שמשתמשים במדינות אלו לא יקבלו חוויה טובה ככל האפשר על בסיס תשתיות, שטח וגורמים אחרים. אתה עדיין יכול לקנות צל, אך אתה תהיה חשוף ליותר פיגור קלט וירידות חיבור פוטנציאליות. באשר לתמיכה בינלאומית, Shadow טרם הודיע ​​על דבר. 

למרות ש- Shadow משרת את המדינות בהן הוא תומך באופן מלא, ההתפשטות אינה רחבה כמו xCloud, שהיא מביכה עוד יותר בהתחשב בכך שמיקרוסופט טרם השיקה את שירות הזרמת המשחקים שלה. בגלל זה, אנו נותנים את הנקודה לצוות ה- Xbox.

סיבוב: נקודת כיסוי לפרוייקט xCloud

לוגו של משחקי ענן צל
פרויקט לוגו xCloud

8

מחשבות אחרונות

במפולת אדמה, Shadow לקח את הניצחון בשישה מתוך שבעה המחזורים שלנו, והשאיר את פרויקט xCloud קדימה בקטגוריה אחת בלבד: סיקור. עם זאת, זה לא מפתיע אותנו במידה רבה, כאשר רואים שצל הוא מוצר זמין מבחינה מסחרית ו- Project xCloud עדיין בבטא. בלי קשר, צל הוא המנצח שלנו. 

הזוכה: צל

למרות ש- xCloud עדיין בבטא, הנושא הגדול ביותר שלנו הוא הביצועים. מיקרוסופט עשתה את עבודתה בהידוק השירות, במיוחד כשמדובר בחיבורים חלשים. עם זאת, לאחר שבעיות הביצועים ייפתרו, זה יהיה הרבה יותר מרשים ויוכל להתמודד עם צל, אם כי לא יעבור,. 

האם אתה מסכים שצל טוב יותר? התמזל מזלך כדי לקבל גישה לפרוייקט xCloud? נודיע בתגובות למטה וכמו תמיד תודה שקראתם. 

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map