Shadow vs PlayStation Now: הצגת משחקים בענן לשנת 2020

Shadow ו- PlayStation Now הם שניים משירותי המשחקים בענן הטובים ביותר בסביבה, אם כי הם מספקים קהלים שונים בהרבה. פלייסטיישן היא פלטפורמת משחקי ענן פשוטה וזולה שמשתלבת בצורה מושלמת עם ה- PS4. לעומת זאת, Shadow מציעה ביצועים ללא פשרות, אם כי במחיר גבוה.

בהשוואה זו בין צל לבין פלייסטיישן עכשיו, אנו נברר איזו אפשרות טובה יותר. במהלך סדרה של שבעה מחזורים, השניים ילכו בוהן עד הבוהן בתמיכה במשחק, תמיכה בפלטפורמה, ביצועים, קלות שימוש ועוד. 

אנו נביא מדי פעם שירותי משחקי ענן אחרים לשם הקשר, אך השוואה זו מתמקדת בעיקר בשני המתחרים שלנו. אם אתה רוצה לראות את הביצועים שלהם מול שאר השוק, הקפד לקרוא את סקירת הצללים שלנו ואת סקירת PlayStation Now.

הגדרת קרב: פלייסטיישן עכשיו לעומת צל

יש לנו צל ופלייסטיישן עכשיו בתור כדי לעבור ראש בראש בסדרת סבבים. יש שבעה סבבים שנשווה ביניהם, וכל אחד שווה נקודה. בסיום, נסכם את הנקודות ונכריז על מנצח. 

אבל יש הרבה מקום להתנודד בפורמט הזה. המטרה שלנו היא לא רק להשוות בין השניים, אלא גם לספק הקשר למה שירות אחד עשוי לנצח סיבוב על פני אחר. אי אפשר לסכם כמה סיבובים על ידי הענקת נקודה. בגלל זה, אנו ממליצים לקרוא כל סיבוב כדי לקבל מושג מהם השירות הטוב ביותר עבורך. 

כפי שקורה בכל השוואה, יש כמה קדימה ואחורה בין המתחרים. לדוגמה, צל יקר יותר מפלייסטיישן עכשיו, אבל זה מגיע עם התכונות והביצועים שמצדיקים את המחיר הזה. באופן דומה, PlayStation Now כולל ספרייה מלאה של משחקים מחוץ לשער, בעוד שתצטרך לקנות אותם בנפרד באמצעות Shadow. 

לא תמיד יש תשובה קונקרטית. עם זאת, בדקנו את שני השירותים מההרשמה לסטרימינג, ובהשוואה זו, אנו מתארים כי הוא טוב יותר על סמך אותה חוויה.

1

ספריית משחקים

Shadow ו- PlayStation עכשיו יש גישות שונות מאוד לספריית המשחקים שלהן. Shadow, כפי שנראה בהמשך, מציע שולחן עבודה מלא של Windows 10, המאפשר לך להתקין כל משחק שיכול לרוב להפעיל על Windows. לפלייסטיישן עכשיו, לעומת זאת, יש ספריית משחקים קבועה, המציעה מעט יותר מ- 800 כותרים. עם זאת, זה לא סוף הסיפור. 

מכיוון ש- Shadow מתפקד כמו מכונה רגילה של Windows, תצטרך לרכוש משחקים ב- Steam, Uplay או בחנות המשחקים Epic כדי לשחק אותם בענן. כך גם במשחקים נטולי DRM מפלטפורמות כמו GOG. עם זאת, עם PlayStation יש לך גישה לספריית המשחקים המלאה בחינם.

פלייסטיישן-עכשיו-סקירה-ספרייה

בדומה ל- Project xCloud, אתה לא רק קונה מנוי למשחקי ענן באמצעות PlayStation Now, אלא גם ספריית משחקים מלאה (קרא את סקירת Project xCloud שלנו). הספרייה הזו כוללת משחקים חדשים יותר כמו Control ו- Wolfenstein II: The Colossus New, כמו גם מועדפים ישנים של PlayStation כמו Uncharted 3 ו- Bloodborne.

הסיבוב הזה קשה, מכיוון שמשווים בין שתי גישות שונות באופן קיצוני להמצאת מדפי המשחק הווירטואליים. PlayStation Now מספק רשימת משחקים בחינם ואוצרת, הכוללת כותרות רב-פלטפורמות מרכזיות וכן בלעדיות של פלייסטיישן. לעומת זאת, בצל יש רוחב הרבה יותר של משחקים, אך תצטרך לשלם עבורם. 

למרבה הצער, סבב זה מסתכם בעדיפות. אם אתם אוהבים בלעדיות של פלייסטיישן ורוצים להקפוץ לפעולה מייד, פלייסטיישן עכשיו היא ללא ספק הבחירה הטובה יותר. עם זאת, בגלל הכמות העצומה של התוכן הקיים ב- Shadow, אנו נותנים לו את הזכייה בסיבוב הזה.

סיבוב: נקודת ספריית המשחקים למשחקי ענן צל

לוגו של משחקי ענן צל
לוגו של פלייסטיישן עכשיו

2

תמחור

Shadow היא אחת מפלטפורמות המשחק הענן היקרות ביותר שקיימות שם, וזה מבלבל ביחס לפלייסטיישן עכשיו, מכיוון שאתה תצטרך לקנות משחקים משלך. למרות תג המחיר הגבוה, Shadow הופך את העלות לכדאית עם איכות סטרימינג בלתי פוסקת ורשימת תכונות שאינן מתחרות אחרות יכולות לעמוד בהן. 

בכל הנוגע למגזינים ופרוטות, לפלייסטיישן עכשיו יש את הקצה. עם מנוי חודשי של 10 $ ומנוי שנתי של $ 60, פלייסטיישן עכשיו עשויה להיות הדרך הזולה ביותר לשחק משחקים בענן (אלא אם כן אתה הולך על התוכנית החינמית המוגבלת של GeForce Now). מנוי זה קונה לך גישה ליותר מ 800 משחקים. הסתכל בקטע GeForce Now לעומת PlayStation Now.

עם Shadow, השארת מינימום 12 $ לחודש אם תירשם לשנה, ועד 50 $ לחודש אם אתה רוכש את התוכנית הגבוהה ביותר שכבתית. ניתן, כמובן, היתרונות הנוספים. לדוגמה, התוכנית האינסופית מציעה מעקב קרני בזמן אמת ורזולוציית 4K. PS Now הדמה תאורה והוא נעול ל- 720p. 

כל הדברים שווים, היינו נותנים את הזכייה לצל. השירות יקר יותר, אם כי הוא מגיע עם המפרט המתאים לתג המחיר שלו. עם זאת, כל הדברים אינם שווים. PlayStation עכשיו מגיע עם משחקים ותצטרך לקנות אותם בנפרד באמצעות Shadow. אם אתה מתחיל מהתחלה, זה יכול להיות כמה מאות דולרים מחוץ לשער. 

בהקשר זה, פלייסטיישן עכשיו נראית הרבה יותר מרשימה, ומאפשרת לך לקפוץ במהירות לרשימה ארוכה של משחקים מבלי שתצטרך לצוד עסקה או לשלם מחיר מלא. עם זאת, אינך בבעלותך משחקים עם פלייסטיישן עכשיו. כותרות לעיתים קרובות עוזבות את השירות עם הוספת חדשות, כלומר הצבר שלך הוא כל הזמן משתנה. 

בדומה לסבב הקודם, זה מבוסס בעיקרו על העדפה אישית. אם כבר יש לכם ספריה של משחקי Steam, Shadow היא האפשרות הטובה יותר, אפילו עם תג המחיר הגבוה שלה מהממוצע. עם זאת, אין להכחיש כי פלייסטיישן עכשיו זול יותר, ויתרה מזאת כולל הרבה משחקים מעולים מייד.

סבב: נקודת תמחור לפלייסטיישן עכשיו

לוגו של משחקי ענן צל
לוגו של פלייסטיישן עכשיו

3

מאפיינים

פלייסטיישן עכשיו מוגבלת למדי מבחינת התכונות, ומגבילה את הפונקציונליות שלה לפלטפורמות בהן היא זמינה. צל הרבה יותר ממומש, לוקח את התכונות הקיימות של Windows ומאפשר לך לחוות אותם בענן. שוב, אנו מדברים על גישה אחרת. עם זאת, לצל יש רגל ברורה יותר לאורך הסיבוב הזה. 

עם Steam, אתה יכול להשתמש רק ב- Windows 10 – ולא בגרסת הפשטה של ​​Windows 10 – ותו לא (קרא את סקירת ה- Vortex שלנו לשם כך). עם Shadow אתה חופשי להוריד את הדפדפן שאתה רוצה, לצפות בסרטוני YouTube, להתאים אישית את שולחן העבודה של Windows וכמובן לבקר ב- Cloudwards.net.

צל-חלונות-הגדרות

עם זאת, לעובדה ש- Shadow מציע ל- Windows יש כמה יישומים מעשיים למשחקים. אתה יכול להתקין ולשחק כל משחק שבדרך כלל יפעל במחשב. שלא כמו שירותי משחקי ענן אחרים, המגבילים את בחירות המשחק שלך לפלטפורמות DRM מסוימות, Shadow תומך בכל דבר. 

יתר על כן, אין בעיות זכויות דיגיטליות עם Shadow. לדוגמה, אם גוגל סטדיה פושטת, המשחקים שלך אבודים עם השירות (קרא את סקירת Google Stadia שלנו). הדבר לא נכון לגבי צל. מכיוון שרכישות מתבצעות באמצעות Steam וכדומה, עדיין תהיה לך גישה למשחקים שלך גם אם תבטל את המינוי שלך ל- Shadow. קרא את ההשוואה שלנו ב- Google Stadia לעומת Shadow.

צל-קיטור-מתקין

התכונות של פלייסטיישן עכשיו מרוכזות יותר במה שהיא לא יכולה לעשות ולא מה שהיא יכולה. מכיוון שנגיע לסבב “תמיכה בפלטפורמה”, השירות זמין רק ב- PS4 ובמחשב האישי, שהאחרון מספק חוויה תת-חלקית. יתר על כן, אתה יכול להשתמש רק ב- DualShock 4 עם PS Now. אין תמיכה בבקרים אחרים או במקלדת ובעכבר. 

גרוע מכך, יתכן שתצטרך לתור למשחקים בהתאם לביקוש. סוני אומרת בשאלות הנפוצות בנושא PS Now כי “אי אפשר לנחש כמה זמן תחכה” לשחק כל משחק מסוים. כפי שציינו בסקירה שלנו, זה כמו לומר שאתה לא יכול לצפות בפרקים חדשים של מראה שחור ב- Netflix עד שמשתמשים אחרים יש. 

פלייסטיישן-עכשיו-ביקורת-faq

Shadow ו- PlayStation כעת יש גישות שונות באופן פעולתן, מה שהופך את Shadow למנצח המובהק בקטע הזה. לפלייסטיישן עכשיו פשוט יותר מדי מגבלות, ואילו צל מספק את כל הגמישות של חלונות.

סיבוב: תכונות נקודה למשחקי ענן צל

לוגו של משחקי ענן צל
לוגו של פלייסטיישן עכשיו

4

ביצועים

מתמיכה במשחק לתכונות ועד לתמחור, פלייסטיישן עכשיו ניהלה מאבק יציב נגד צל. עם זאת, הכל מסתכם בביצועים, ובחזית ההיא, PS עכשיו נופל מאחור. בדקנו שלושה משחקים בכל אחד, כאשר Shadow מריץ את Doom, Counter-Strike: Global Offensive ו- Cuphead. באופן דומה, הפעלנו את ה- Doom, Mighty No. 9 ו- Bloodborne בפלייסטיישן עכשיו. 

החל מ- PlayStation Now, הצלחנו לטעון מייד משחקים במהלך אחר הצהריים של יום חול (PS Now לפעמים דורש תור). הכל הרגיש מגיב, אם כי חפץ הזרם מדי פעם שבר את האשליה. יתר על כן, חווינו פיגור קלט רב.

פלייסטיישן-עכשיו-ביקורת-אבדון

נראה כי פיגור קלט הוא נושא גדול יותר בכותרות תובעניות יותר. לדוגמה, הדמות שלנו בדום מפגרת מעט, בעוד שחווינו מעט ללא שום פיגור במייטי מספר 9. למשחקים מהירים כמו דום, הנגרר הוא יותר מדי. פלייסטיישן עכשיו השתפר רבות בביצועיה, אך לא מספיק כדי להיות ברמה של צל. 

אם כבר מדברים על כך, Shadow מציעה חוויה כמעט אחת לאחד מהמחשב המקומי. במהלך הבדיקה שלנו, מעולם לא נתקלנו בפיגור של גמגום או קלט. הסיבה לכך היא ש- Shadow מציע מחשב מלא של Windows. במקום להזרים קבצים גדולים משרת ארגוני, Shadow מכיל את כל קבצי המשחק שלך לשולחן העבודה המרוחק שלך. 

צל-קיטור-מתקין

הבעיה הגדולה ביותר בה נתקלנו הייתה פיגור מדי פעם ב- Windows, אך שום דבר שמשפיע על חוויית המשחק. יתר על כן, Shadow מציע עד 4K רזולוציה ללא בעיות. נ.ב. עכשיו, לעומת זאת, מוגבלת ל- 720p. למרות שזה לא סוף העולם בתצוגה מלאה ב- HD, זרם ה- PS20 של PS Now נראה איום ב- 4K. 

אין ממש תחרות בסיבוב הזה. זה דומה להשוואה בין PS4 למחשב. בטח, ה- PS4 היא מערכת מרשימה לשוק אליו היא מכוונת, אבל זה כלום לעומת מחשב גיימינג ייעודי. באותה צורה, PS Now הוא שירות מרשים ורומנטי, אך הוא אינו מתקרב לגבהי הצל.

סבב: נקודת ביצועים למשחקי ענן צל

לוגו של משחקי ענן צל
לוגו של פלייסטיישן עכשיו

5

תמיכה בפלטפורמה

תמיכה בפלטפורמה היא נושא גדול ב- PlayStation Now. נכון לעכשיו אתה יכול להזרים כותרות פלייסטיישן עכשיו ב- PS4 ובמחשב האישי שלך, וזהו. יתר על כן, תזדקק לבקר PS4 כדי לשחק במחשב האישי. PlayStation Now אינו תומך בפקדי מקלדת ועכבר. 

בניגוד לצל, הבעיה ברורה. Shadow מציעה ללקוחות Windows, macOS, Android, iOS ו- Linux, כאשר אפליקציות טלוויזיה חכמות יגיעו בעתיד הקרוב. צל יקר יותר, אך הוא מממש את ההבטחה לשחק במשחקים האהובים עליכם לא משנה באיזה מכשיר אתם משתמשים. פלייסטיישן עכשיו לא.

עם זאת, למיקום של פלייסטיישן עכשיו יש את היתרונות שלה, כלומר בכך שתוכל להוריד כמה משחקים ל- PS4 שלך. עם זאת, משחקי ענן עוסקים במשחקים ללא צורך בחומרה מתוחכמת או במסך ענק. בית הגלגלים של צל זה, המספק חוויה דומה לא משנה אם אתה משחק במחשב הנייד או בטלפון שלך.

סיבוב: נקודת תמיכה לפלטפורמה למשחקי ענן צל

לוגו של משחקי ענן צל
לוגו של פלייסטיישן עכשיו

6

קלות שימוש

כשמדובר על קלות השימוש, אין הרבה על מה לדבר עם Shadow, כל עוד אתה יודע את הדרך שלך סביב שולחן העבודה של Windows. ההרשמה לשירות אינה מכאיבה, ואחרי המתנה של שעה קצרה תוכל לגשת למחשב המרוחק שלך. 

אחרת, האינטראקציות היחידות האחרות שלך עם Shadow יפעילו את המחשב המרוחק שלכם ותשתמשו במקשי המקשים הראשונים לסיום ההפעלה..

הרשמה לצלליות

פלייסטיישן עכשיו מורכב הרבה יותר, במיוחד במחשב האישי. אנו ממליצים להירשם ל- PS4 שלך ולטפל בכל מה שיש מכיוון שמשפך המכירות בשולחן העבודה אפוי למחצה, במקרה הטוב. לאחר ההרשמה לחשבון בשולחן העבודה, תצטרך למצוא קישור להורדה במקום אחר באתר של סוני. ב- PS4, אפליקציית PS Now מותקנת כברירת מחדל. 

חוויית PS4 דומה מאוד למערכת ההפעלה של PS4, ומציגה משחקים בפורמט נטפליקס. אנו מודאגים יותר מחוויית המחשב. בניסיון לשקף את הממשק שנראה בקונסולות, אפליקציית PC PS Now מציגה ממשק דומה לאריחים. עם זאת, זה ממש לאגי, במיוחד אם אתה משתמש במקלדת ובעכבר. 

פלייסטיישן-כעת-ביקורת-אפליקציה

יש גם כמה סוגיות קלות אחרות. לדוגמה, מעולם לא ביקשת להיכנס; האפליקציה פשוט משיקה למסך בחירת המשחק מייד. יתר על כן, אין סרגל חיפוש, כך שתצטרך לגלול ברשימת המשחקים הארוכה כדי למצוא את המשחק שאתה רוצה.. 

כל הבעיות הללו משאירות את אפליקציית ה- PC של PlayStation Now ככלי נלווה ליישום ה- PS4, לא יותר מזה. 

חמור מכך, עליכם לסנכרן ידנית את החיסכון שלכם בין גרסת ה- PC של PS Now לגירסת הקונסולה, וגם אז, לא כל המשחקים תומכים בהפעלה בין שתי הפלטפורמות. פלייסטיישן עכשיו הוא שירות סטרימינג PS4 שלעיתים – אם יש לך מזל – עובד במחשב האישי. 

לעומת זאת, Shadow הוא שירות משחקי ענן מן המניין המאפשר לחוות את אותם הכותרות בטלפון, בשולחן העבודה ובטלוויזיה. אין הרבה על מה לדבר על קלות השימוש בצל, אבל בהקשר של פלייסטיישן עכשיו, זה דבר טוב. זה פשוט עובד, לא משנה באיזה פלטפורמה אתה נמצא.

סיבוב: נקודת קלות שימוש למשחקי ענן צל

לוגו של משחקי ענן צל
לוגו של פלייסטיישן עכשיו

ז

כיסוי

ל- Shadow ו- PlayStation כעת יש הגדרות שונות להפליא של “כיסוי”. החל מ- Shadow, הוא זמין רק בארה”ב, וגם אז, לא כל המדינות נתמכות באופן מלא.

מצד שני, PS Now זמין בשורה ארוכה של מדינות, כולל אוסטריה, קנדה, פינלנד, דנמרק, בלגיה, צרפת, גרמניה, אירלנד, איטליה, יפן, לוקסמבורג, הולנד, נורבגיה, פורטוגל, ספרד, שוודיה, שוויץ, ארה”ב ובריטניה.

לפלייסטיישן עכשיו התפשטות הרבה יותר רחבה, אך זה ככל הנראה מכיוון שהיא מתקבלת בחזרה על התשתית הקיימת ברשת PlayStation. למרות שאין דרך לדעת בוודאות, שאלות נפוצות בנושא PS Now מציעות כי כמה שרתים מרשת PSN עובדים כשרתי PS Now. עם זאת, זה לא נראה כאילו מספיק מהם.

 בהתחשב בעובדה ששחקנים עשויים להזדקק לתור, סביר להניח שיש מעט מדי שרתים שיוכלו להתמודד עם הביקוש, מה שמרגיל יותר מכל בהתחשב בעובדה ששרתים הם רק סטרימינג משחקים בגודל 720p. לצל יש רשת קטנה יותר, אך היא תומכת באלו שבתוך הרשת שלה הרבה יותר טוב. 

צל זמין רשמית בכל 48 מדינות היבשת בארצות הברית. עם זאת, זה נחשב רק “לחיות” ב 38 מאותן מדינות. 

10 האחרים – וושינגטון, יוטה, ויומינג, אריזונה, איידהו, קולורדו, מונטנה, אלבמה, ג’ורג’יה ופלורידה – נחשבים למדינות “מצב חקר”. המשמעות היא שמגוון גורמים, כולל שטח ותשתית, יתכן שיש לצל כמה בעיות באזורים אלה. 

כיסוי צל

אם אתה במצב חי, הצל הוא ניצחון קל בסיבוב הזה. אין תורים, השרתים יכולים להתמודד עם עומס עבודה הרבה יותר תובעני וסביר יותר שיהיה שרת קרוב אליך מבחינה גיאוגרפית.. 

עם זאת, PlayStation Now תומך במגוון רחב יותר של מיקומים, גם אם מיקומים אלה אינם תומכים באותה מידה כמו שארה”ב נמצאת עם Shadow. בגלל זה, אנו נותנים ל- PS Now את הזכייה בסיבוב הזה. 

סבב: נקודת כיסוי לפלייסטיישן עכשיו

לוגו של משחקי ענן צל
לוגו של פלייסטיישן עכשיו

8

מחשבות אחרונות

מתוך שבע המחזורים שלנו, לצל יש חמישה ניצחונות לשניים של פלייסטיישן עכשיו. למרות שזה נשמע כמו מפולת עבור Shadow, נתקלנו בציונים דומים בהתאמה של Shadow vs GeForce Now. זה לא שפלייסטיישן עכשיו הוא שירות גרוע, אלא שצל הוא רק ליגות לפני שאר השוק..

הזוכה: צל

למרות ש- Shadow הוא חזק יותר וגמיש יותר מפלייסטיישן עכשיו, יש סיבות להתאים להצעה של סוני. אם אתה חובב PS4, PlayStation Now הוא שירות מצוין. ההיבט של סטרימינג המשחק אינו מובהק, אך היכולת להוריד ולשחק יותר מ -300 משחקים (עם עוד כ -500 בענן) באופן מקומי שווה את עלות המנוי בלבד.. 

האם אתה מסכים שצל הוא המנצח, או ש- PlayStation Now הוא אפשרות טובה יותר? ספר לנו את מחשבותיך בתגובות למטה וכמו תמיד תודה על הקריאה.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me