Shadow vs GeForce Now: ענן המשחקים הטוב ביותר לשנת 2020

משחקי ענן הם הטכנולוגיה החמה והמתפתחת החדשה, כאשר חברות כמו Nvidia, Microsoft ו- Google זורקות את הכובעים שלהן לזירה. למרות אינסוף משאבים לפיתוח שירותים חדשים אלה, פלטפורמות המשחק בענן שקיימות כבר שנים מציגות את הכלבים הגדולים מי הבוס. 

זו הסיבה שהחלטנו לזרוק משחק חדש ומישהו מהשומר הישן לגפרור. בהשוואה זו בין צל לבין GeForce Now, אנו בוחרים שליטה נגד כסף כדי לראות אילו שולט בראש. במהלך סדרה של סיבובים, נשווה בין שתי הנקודות לנקודה, המכילות תמיכה במשחק, קלות שימוש, ביצועים, כיסוי ועוד. 

אם ברצונך ללמוד עוד אודות שירות כלשהו, ​​הקפד לקרוא את סקירת הצללים שלנו ואת סקירת Nvidia GeForce Now. כמו כן, הקפידו לקרוא את המדריך הטוב ביותר שלנו למשחקי ענן בכדי לקבל מושג מה אנו מחפשים כששופטים שירות.

הגדרת קטטה: צל נגד GeForce עכשיו

אנחנו זורקים את הצל ואת GeForce Now לזירה כדי לראות מי יוצא למעלה בסדרה של שבעה מחזורים. כל סיבוב שווה נקודה, ואנחנו נבקיע נקודות למתחרים שלנו כשאנחנו הולכים. בסיום, נספר את התוצאות כדי לראות אילו משירותי המשחק בענן אלה טובים יותר. 

עם זאת, כמו שאומרים בכל ההשוואות שלנו, כדאי לקרוא כל קטע ולא רק לרפרף אחר הזוכים. יש כמה סיבובים שמתמקדים בהם בכבדות על העדפה אישית, ועם שני שירותים מקטבים כמתחרים שלנו, שמשנה דברים. 

לדוגמה, ל- Shadow ו- GeForce Now יש גישות שונות בתמחור, כך שהזוכה באותה סבב עשוי להיות שונה עבורך בהתאם לתקציב שלך.. 

בהשוואה לשירותי משחקי ענן אחרים, Nvidia GeForce Now ו- Shadow נמצאים בראש האריזה, כך שקשה להשתבש עם אף אחד מהם. עם זאת, בהתבסס על הבדיקות שלנו, בהחלט יש את הקצה.

1

ספריית משחקים

ההבדל הגדול ביותר בין Shadow ו- GeForce Now הוא ספריית המשחקים. החל מ- GeForce Now, הוא תומך רק במשחקים של בעלי אתרים שבחרו להשתלב עם השירות. 

למרות שזה נכון לרוב שירותי המשחק בענן, בעלי אתרים מרובים הוציאו את המשחקים שלהם מהשירות בחודשים האחרונים והותירו את עתיד ספריית המשחקים של GeForce Now לא בטוח..

גיפור-עכשיו-מטרו

אפילו עם מפרסמים כמו בת’סדה ששולפים את הכותרות שלהם מהמדפים הווירטואליים, GeForce Now תומך בהרבה משחקים. ניתן להשיג כותרות תחרותיות כמו Fortnite ו- Counter-Strike: Global Offensive, כמו גם מספר משחקים קטנים יותר, כולל סלסט, Salt and Sanctuary ו- Torchlight II.

אולם, בניגוד לפלייסטיישן עכשיו, תצטרך להיות בעל רישיון למשחקים האלה (קרא את סקירת PlayStation Now שלנו ואת הקטע GeForce Now לעומת PlayStation Now). GeForce Now תומך בקומץ של פלטפורמות DRM, כולל משגר המשחקים האפי, Uplay וכמובן, Steam. 

עם זאת, רק כותרות מסוימות תומכות בפלטפורמות DRM. אם אתה הבעלים של משחק בפלטפורמה שגאפורס עכשיו אינו תומך בו, גם אם בדרך כלל הוא תומך במשחק הזה, אתה חסר מזל. 

צל הרבה יותר סלחני. במקום רק לתמוך במשחקים מסוימים, Shadow מעניק לך התקנה מלאה של Windows בענן. זה אומר שכל משחק שבדרך כלל יכול לרוץ במחשב יכול לרוץ על צל. כמו GeForce Now, תצטרך רישיון דיגיטלי כדי לשחק בכל משחק מסוים, אבל זה נכון עם רוב שירותי המשחק בענן.. 

מחוון צל

מעבר לתמיכה ממש בכל משחק במחשב האישי, לגישה של Shadow יש הרבה יתרונות בכל הקשור לפלטפורמות DRM. אם בבעלותך, נאמר, ה- Witcher 3 ב- GOG ולא ב- Steam, זו לא בעיה עם Shadow. עם זאת, עם GeForce Now, שכן ה- Witcher 3 נתמך רק ב- Steam. 

באופן דומה, אתה יכול לשחק במשחקים נטולי DRM ב- Shadow, משהו שכל שאר פלטפורמות המשחק בענן מחמיצות. ההבדל הדק בגישה בין Shadow ל- GeForce Now משנה את הכל כשמדובר בתמיכה במשחק. עם העתיד הלא בטוח של GeForce Now ותמיכת הכותרת הבלתי נגמרת של Shadow, המנצח ברור בסיבוב הזה. 

סיבוב: נקודת ספריית המשחקים למשחקי ענן צל

לוגו של משחקי ענן צל
לוגו GeForce Now

2

תמחור

Shadow הציג לאחרונה תמחור חדש, ו- Nvidia GeForce Now רק השאיר בטא בחינם וסגור, אז יש הרבה מה לדבר על הסיבוב הזה. 

החל מהפשוט יותר מבין השניים, ל- GeForce Now יש שני רמות מנויים בזמן הכתיבה. יש גרסה חינמית הכוללת אורך הפעלה מוגבל וגישה סטנדרטית למשחקים, וכן גרסה בתשלום הכוללת קומץ תוספות.. 

תמורת 5 דולר לחודש, אתה מקבל גישה עדיפה למשחקים – כלומר אינך צריך לתור – אורכי הפעלה של עד שש שעות, מעקב בזמן אמת בקרני ותקופת היכרות חינם של 90 יום. הגרסה החינמית, לעומת זאת, מציעה הפעלות משחק של שעה בלבד וגישה רגילה, כך שתצטרך לחכות כדי לשחק במשחקים מסוימים, תלוי בביקוש. 

יש כאן אזהרה גדולה עם התמחור של Nvidia GeForce Now: זה הולך להשתנות. תוכנית המייסדים של 5 דולר לחודש תקפה רק למשך 12 חודשים. לאחר אותה תקופה, המנויים יהיו חייבים לשלם כל מה ש- Nvidia תחליט לחייב באותה עת, מה שעשוי להיות גבוה מהמחיר הנוכחי.

התמחור גורם ל- GeForce Now להרגיש פחות כמו מוצר שיצא במלואו ויותר כמו בטא בתשלום. אף על פי שרבים מהקינקים עובדו – נדבר עוד על אלה בהמשך – התמחור על בסיס זמן מרמז על כך ש- Nvidia ממהרת לשווק את GeForce Now ותגלה את הכלכלה בהמשך. זו ככל הנראה תגובה לגוגל סטדיה (קרא את סקירת Google Stadia שלנו והשוואה שלנו ב- Google Stadia לעומת GeForce Now). 

תמחור חדש של צל

Shadow שיפצה לאחרונה את מבנה התמחור שלה, והציעה מגוון רב יותר בהתאם לתקציב שלך. למרות שהוא יקר בהרבה מ- GeForce Now, Shadow מציע שולחן עבודה מלא של Windows 10. יתר על כן, התמחור הוא סטטי לעת עתה. לא תצטרך לדאוג בקפיצת מחיר המנוי שלך לאחר שנה. 

יש שלוש תוכניות, אך רק אחת זמינה בזמן הכתיבה. תוכנית Boost עולה בין $ 15 ל- $ 12 לחודש, תלוי אם אתה קונה שנה מראש או משלם עליה מדי חודש. 

במחיר זה אתה מקבל את המקבילה ל- GTX 1080, עם תמיכה למשחקי HD מלא ב- 60 פריימים לשנייה. מנויי Boost משיגים שטח אחסון של 256 ג’יגה-בייט מחוץ לשער, עם אפשרות לשדרוג. 

התוכניות של האולטרה והאינסוף אינן זמינות עדיין – לצל יש רשימת המתנה – אך הן משתפרות באמצעות Boost במספר דרכים. שתי התוכניות מדורגות למשחקי 4K עם מעקב בזמן אמת בקרני, והן מגיעות עם שדרוג אחסון כדי לאתחל. התוכניות הללו אמורות לצאת לדרך במאי, כך שאם תירשמו לרשימת ההמתנה, תוכלו לקבל גישה אליה מייד. 

הסיבוב הזה מסובך. צל הוא ללא ספק יקר יותר, אבל זה רק בגלל ש- Nvidia עדיין לא פרסמה את התמחור שלה עבור GeForce Now. אם אתה משלם, צל הוא ההימור הבטוח יותר. עם זאת, ל- GeForce Now יש תוכנית חינמית וצל אין. זה מספיק בכדי להכניס את GeForce Now לסיבוב הזה. 

סבב: נקודת תמחור עבור GeForce עכשיו

לוגו של משחקי ענן צל
לוגו GeForce Now

3

תכונות

כשמדובר במשחקי ענן, הפיצ’רים הם תריסר מטבע, כאשר חברות מוציאות נקודות קליעה לטכנולוגיה שרק מתרוממות מהקרקע. עם זאת, לשני המתחרים שלנו יש כמה הצעות ייחודיות המבדילות אותם משאר השוק.

אפילו עם ההופלה השיווקית, ל- Shadow יש את התכונה הרלוונטית ביותר מכל שירות משחקי ענן: שולחן עבודה מלא של Windows 10. כשאתה קונה ל- Shadow אתה לא רק קונה את היכולת לשחק משחקים בענן. במקום זאת, אתה קונה גישה לשולחן עבודה מרוחק המותאם אישית גבוה יותר.

צל-חלונות-הגדרות

כל מה שאתה יכול לעשות במחשב רגיל, אתה יכול לעשות עם Shadow (מחוץ לטרנינג; זה לא-אין). המחשב המרוחק שלך מגיע עם החומרה שיש לכל מחשב משחק גם. עם התוכניות המתקדמות, Shadow תומך במעקב בזמן אמת בקרני עם שווה ערך לטיטאן RTX, 32 ג’יגה זיכרון RAM וג’יגה-בייט ברשת. 

Nvidia GeForce Now מוגבלת להזרמת משחקים, אך זה מגיע עם כמה יתרונות. כלומר, המשחקים מותקנים ומתוקנים אוטומטית מההתחלה, כך שתוכלו לקפוץ פנימה מייד. אין גם מקום אחסון לדאוג לו. אחד החסרונות עם Shadow הוא שמשחקים תופסים שטח אחסון במחשב המרוחק שלך. 

בדומה לצל, GeForce Now תומך גם בהתחקות בזמן אמת בקרני קרינה, מה שלא מפתיע בהתחשב ב- Nvidia, ובכן, הופך את ה- GPUs שיכולים להזרים את הטכנולוגיה ההיא. התכונה המעניינת ביותר של GeForce Now היא כיצד היא משתלבת עם שירותי Nvidia אחרים. הדגשות Nvidia, למשל, מאפשרות לך ללכוד ולשתף בקלות את צילומי המשחק שלך.

למרות שזו תכונה נחמדה, אין באמת תחרות בסיבוב הזה. Shadow מציע את כל מה ש- GeForce Now עושה ועוד, עם תמיכה כמעט בכל יישומי Windows מחוץ למשחקים. 

סיבוב: תכונות נקודה למשחקי ענן צל

לוגו של משחקי ענן צל
לוגו GeForce Now

4

ביצועים

עם משחקי ענן במצבה הנוכחי, הכל מסתכם בביצועים. למרבה המזל, GeForce Now ו- Shadow הם מהטובים ביותר, ומשאירים אפשרויות כמו Vortex ו- Blacknut באבק (קרא את סקירת Vortex שלנו ואת סקירת Blacknut). ובכל זאת, לצל יש את הקצה כשמדובר בנאמנות גרפית.

תוך שמירה על הכל הוגן, בדקנו את דום, קופייד ושביתה נגדית: פוגע גלובלי בשני השירותים. GeForce עכשיו המשיך בקלות בכל אחד מהכותרות, אפילו עם הפעולה המהירה של Doom. CS: GO הציג כמה שיהוקים, מה שהפך אותו לא מתאים למשחקים תחרותיים. עם זאת, בכמה משחקים מזדמנים, הביצועים בסדר. 

הנושא הגדול ביותר בו נתקלנו היה פיגור קלט בתפריטים. למרות שלעיתים רחוקות שמנו לב לשום נגרר במשחק, הסמן שלנו פיגר מעט בתפריטים. זה נושא קטן, אבל מספיק כדי לציין שאתה משחק משחק בענן, ולא מקומי. 

התאכזבנו גם לראות משחקים רצים ב- Full HD ולא 4K. הבטא של Nvidia GeForce Now תמך ברזולוציות שונות באופן די מרשים.

geforce-now-slider2

הצל, לעומת זאת, היה בלתי ניתן לפענוח מחוויית המשחק המקומית. בדום, הצלחנו בקלות להכות 120 קצב במהירות 1080p ו- 60 fps במהירות 4K. CS: GO ו- Cuphead הופיעו מצוין. למרות שהייתה שגיאה מדי פעם בזרם, זה לא הספיק כדי לשבור את החוויה. 

צל-קיטור-מתקין

זה הרגיש באמת אחד לאחד מחוויית משחק מקומית, מתאים לכל האפשרויות הגרפיות שמנגן PC יכול היה לרצות. כרגע Shadow הוא פלטפורמת המשחקים בענן בענן, עם אפשרויות כמו Google Stadia ו- GeForce עכשיו שנראות יותר ממספר שנים מעודכנות (קרא את ההשוואה שלנו ב- Google Stadia לעומת Shadow). 

סבב: נקודת ביצועים למשחקי ענן צל

לוגו של משחקי ענן צל
לוגו GeForce Now

5

תמיכה בפלטפורמה

אחת מנקודות המכירה של משחקי ענן היא היכולת לשחק משחקים בכל מכשיר שתרצו. למרבה המזל, Shadow ו- GeForce Now יודעים זאת ומספקים תמיכה מצוינת בפלטפורמה. החל מהאחרון, תוכלו להתקין את GeForce Now בחלונות, macOS, Nvidia Shield, מכשירי אנדרואיד עם זיכרון של 2 ג’יגה-בתים ומעלה ואנדרואיד 5.0 ואילך.. 

אפילו עם הפלטפורמות הללו, GeForce Now חסרים כמה מערכות הפעלה, בעיקר לינוקס ו- iOS. צל תומך בפלטפורמות הללו ואף יותר מכך. כרגע קיימים לקוחות ל- Windows, macOS, Android, Android TV, iOS ו- Linux. יהיו גם אפליקציות המגיעות לטלוויזיות חכמות של LG בעתיד. 

ל- Shadow יש רשימה ארוכה יותר של פלטפורמות נתמכות, אך האינטגרציה שלה בסופו של דבר עם טלוויזיות חכמות עושה את ההבדל עבורנו. היכולת להפעיל אפליקציה בטלוויזיה החכמה שלך ולהתחיל לשחק במשחקי מחשב ללא חומרה נוספת היא מה שעוסק במשחקי ענן. בזמן הכתיבה, Shadow היא החברה היחידה שמחפשת להפוך את החלום הזה למציאות.

סיבוב: נקודת תמיכה לפלטפורמה למשחקי ענן צל

לוגו של משחקי ענן צל
לוגו GeForce Now

6

קלות שימוש

בזמן ביטא, היו ל- GeForce Now כמה בעיות, כלומר בכל הקשור לארגון המשחקים שלך. מאז השחרור, Nvidia הצטיידה בשירות בממשק משתמש חדש לגמרי, ולמרות שרבים מהנושאים המקוריים שלנו נפתרו, ישנם קומץ חדשותי. GeForce Now לא מקל על הוספת משחקים חדשים לספריה שלך. 

התהליך עובד כך: אתה מחפש משחק שברצונך להוסיף לספריה שלך, לחץ על כפתור “פלוס” והוא יתווסף לקטע במסך הראשי. זהו תהליך פשוט, אך באשמתו. אין ספריה ייעודית או מסך משחק נתמך, כלומר אינך יכול לסנן משחקים בספריה שלך או לגלות חדשים. הכל מטופל דרך סרגל החיפוש.

גיפור-עכשיו-מטרו

זה נראה קטן, אך בפועל, היעדר עמוד ספרייה ייעודי גורם לממשק המשתמש של GeForce Now להרגיש אפוי למחצה. הספרייה שלך מוצגת על סליידר, חמישה משחקים בכל פעם. למרות שזה בסדר ל 15 או 20 משחקים, הבעיה מתבררת אם יש לך ספרייה של, למשל, 100 ומעלה. מעבר בין המשחקים שלך לחמש בכל פעם זה פשוט מעצבן. 

משחק הגורצ'ה-עכשיו-מורחב

הרבה יותר קל להשתמש בצל מכיוון שזה רק חלונות. תהליך ההרשמה הוא ללא כאבים, כאשר Shadow פשוט שואל איפה אתה נמצא ואיך אתה רוצה להתקין את Windows. אחרת, כל שעליך לעשות הוא לאמת את הדוא”ל שלך ולהתקין את יישום הצל.

הרשמה לצלליות

אבל אתה לא יכול להתחיל לשחק במשחקים. לצל לוקח זמן להתקין את חלונות ולהגדיר את כל התצורה לפני שאתה מוכן לקפוץ פנימה. התהליך אינו ארוך מדי – קיבלנו גישה לאחר פחות משעה – אך הוא אינו מיידי כמו GeForce Now. יתר על כן, יהיה עליכם להתקין את המשחקים שתרצו לשחק ברגע שהמכונה שלכם תהיה מוכנה. 

הפעלת צל

ובכל זאת, ההמתנה שווה את זה. Shadow מגיע טעון עם Microsoft Edge ולוח הבקרה של Shadow, שהאחרון שבהם נותן לך כמה מקשי מקשים לאתחל מהמערכת. מכיוון שמדובר בהתקנה מלאה של Windows, יכולנו בקלות להתקין את Google Chrome ולהפעיל את Steam (קרא את סקירת Google Chrome שלנו). 

לאחר מכן, Shadow הוא ממש כמו שימוש ב- Windows. למרות שזה לוקח קצת זמן להסדיר את הכל, זה לא נורא, כל הדברים שנחשבים. בהשוואה ל- GeForce Now, Shadow מציעה חוויה יעילה בהרבה, אפילו ללא אפליקציה ייעודית. 

סיבוב: נקודת קלות שימוש למשחקי ענן צל

לוגו של משחקי ענן צל
לוגו GeForce Now

ז

כיסוי

כפי שראינו בתחומים אחרים, Shadow ו- GeForce Now נוקטים בגישות שונות בהרבה לסיקור. החל מ- Shadow, השירות זמין רק בארה”ב היבשתית, וגם אז, מדינות מסוימות נתמכות יותר מאחרות: 38 מתוך 48 היבשת נחשבות “לחיות”, כלומר הן תומכות באופן מלא בצל. 

10 האחרים הם “מצב חקר”. למרות שצל תומך טכנית במדינות אלה, מגוון גורמים עשויים להפריע לחוויה, כולל חוסר תשתית או שטח קשה. אם אתה בוושינגטון, איידהו, מונטנה, וויומינג, יוטה, קולורדו, אריזונה, אלבמה, ג’ורג’יה או פלורידה, ייתכן שיש לך כמה בעיות עם Shadow. 

כיסוי צל

GeForce מכסה כעת אזורים גדולים בהרבה עם השרתים שלה. זה זמין בארה”ב ובאירופה, ללא הגבלות ספציפיות על אזורים במיקומים אלה. למרות המרשימה, ההחלטה של ​​Nvidia לצייר במשיכות מכחול רחבות יכולה להיות ביצועים לא עקביים, תלוי היכן אתם ממוקמים. 

בבדיקת הביצועים שלנו, Shadow ביצע בצורה הרבה יותר עקבית מאשר GeForce Now, למרות שמיקום הבדיקות שלנו נתמך רשמית על ידי שניהם. למרות שהכיסוי של Shadow נראה פחות מרשים על הנייר, הוא עובד טוב יותר בפועל. על ידי השארת הכיסוי מרוכז למיקומים מסוימים, Shadow מסוגל לספק חוויה טובה בהרבה באזורים בהם הוא תומך. 

אף אחד מהם אינו ברמה של פרויקט ענן (קרא את ההשוואה שלנו לצל לעומת פרוייקט xCloud), עם יכולתו לקרוא לרשת Microsoft Azure להרחבה (קרא את סקירת הפרוייקט xCloud שלנו). ובכל זאת, עלינו לתת את הזכייה לצל. ל- GeForce עכשיו יש התפשטות רחבה יותר, אך התרחבות מהירה זו אינה מתורגמת בפועל.

סיבוב: נקודת כיסוי למשחקי ענן צל

לוגו של משחקי ענן צל
לוגו GeForce Now

8

מחשבות אחרונות

מתוך שבעה מחזורים בגומלין זה נגד Nvidia GeForce Now, הצל נמצא בראש עם שישה ניצחונות לזו של GeForce Now, וזה מעניין, בהתחשב בכך שהשניים הם צוואר וצוואר בביקורות המשחק בענן שלנו. אם בכלל, זה מראה רק עד כמה משחקי ענן צעירים הם כטכנולוגיה מתפתחת, ויתרה מכך, כמה רחוק קדימה הצל מתחרות. 

הזוכה: צל

האם אתה מסכים שצל הוא האפשרות הטובה יותר, או שאתה מוגדר עם GeForce Now? נודיע בתגובות למטה וכמו תמיד תודה שקראתם.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me