GeForce Now לעומת Project xCloud: Nvidia וכיכר מיקרוסופט כבויה בשנת 2020

GeForce Now הוא כל הזעם כרגע, כאשר Nvidia משחררת אותו על עקבי גוגל סטאדיה עם רשימה ארוכה של משחקי מחשב שניתן לשחק. למרות שהוא בקלות יושב בין שירותי המשחקים הטובים ביותר בענן, הוא לא מושלם, אבל לא נופל כשמדובר בקלילות השימוש ותמיכה במשחקים, כפי שתוכל לקרוא בסקירת GeForce Now שלנו.

פרויקט xCloud, התשובה של מיקרוסופט לשירותים כמו Stadia ו- GeForce Now, יש בעיות משלה, כולל כיסוי מוגבל ותמיכה במשחקים. עם זאת, הוא טרם פורסם במלואו, והתכונות הזמינות כרגע מבטיחות הבטחה רבה לעתיד (קרא את סקירת הפרוייקט xCloud שלנו לקבלת מבט מעמיק יותר על השירות). 

בהשוואה GeForce Now לעומת Project xCloud זו, אנו הולכים לזרוק את השניים לזירה כדי לראות איזו אפשרות טובה יותר. במהלך סדרה של שבעה מחזורים, המתחרים שלנו יסחרו במכות בתכונות, תמיכה במשחק, קלות שימוש, ביצועים, כיסוי, תמיכה בפלטפורמה ותמחור כדי לראות איזה יוצא בראש.. 

הגדרת קרב: GeForce Now לעומת פרויקט xCloud 

GeForce Now ו- Project xCloud יתפלסו בשבעה סבבים, כאשר כל אחד מהם נוגע בפן אחר של משחקי ענן. במהלך סבבים נדבר קצת על כל שירות ומדוע אנו מעדיפים אחד על פני השני. אנו נעניק נקודה לכל סיבוב, וכל שירות שיש לו יותר נקודות בסוף יהיה הזוכה שלנו. 

עם זאת, כמה סיבובים מסתכמים בהעדפה אישית, שאותה אנו נציין כשאנחנו הולכים. לדוגמה, הזוכה שלך בקטע “כיסוי” תלוי במקום בו אתה נמצא. ל- GeForce Now אין תמיכה ברוב המדינות באסיה, אך זה לא משנה אם אתה בצפון אמריקה או באירופה.. 

בגלל זה, אנו ממליצים לקרוא את הסבבים בכדי להבין את ההבדלים בין המתחרים שלנו ולא רק לרפרף מנצחים. אנו עדיין נעניק נקודה לשירות שאנחנו מאמינים שהוא בסך הכל מעולה. זה לא אומר שזה השירות הטוב ביותר עבורך.

1

ספריית משחקים

פרויקט xCloud, עדיין בתקופת הניסיון שלו, תומך במספר מוגבל של משחקים. עם זאת, ההתנהגות של מיקרוסופט בהוספת משחקים מבטיחה לעתיד. עם ההשקה שוחרר xCloud עם כ -50 כותרים שרובם היו כותרות צד ראשון. רק כמה חודשים לאחר מכן, מיקרוסופט הכפילה את גודל הספרייה והוסיפה מספר כותרות של צד שלישי. 

למרות שהספרייה של Project xCloud ככל הנראה תגדל שוב, היא עדיין נעולה בכ- 100 משחקים ברגע זה. הרשימה מרשימה, עם תמיכה בהילו 5, Gears 5, Tales of Vesperia ועוד, אך היא לא ברמה של Shadow או PlayStation Now (קרא את סקירת ה- PlayStation Now שלנו). אנו עדיין מחכים לאינטגרציה של Xbox Game Pass. 

זה עדיין לא זמין, אבל מיקרוסופט טוענת שהיא מתכננת לשלב את Xbox Game Pass עם xCloud, מה שיחזק את הסגל עם עוד 200 משחקים בערך. אנו בטוחים שהספרייה בסופו של דבר תהיה גדולה (מיקרוסופט טוענת ש- xCloud כבר מסוגל להריץ כ -3,500 כותרות). 

עם זאת, אנו מודאגים מעלות. מיקרוסופט לא הודיעה אם תצטרך לשלם עבור משחקים עדיין, וזה גורם מרכזי בכל הקשור לתמיכה במשחקים. 

תצטרך לשלם עבור משחקים עם Nvidia GeForce Now, אלא אם כן תרצה ללכת עם כותרות משחק חופשי כמו Fortnite ו- Counter-Strike: Global Offensive. בדומה ל- Shadow, GeForce Now תומך במשחקים ב- Steam. כדי לשחק אותם מהענן, תצטרך לקנות ולהפעיל את המשחק ב- Steam. 

geforce-now-ספריה

עם זאת, GeForce Now אינו מתפקד באותה צורה כמו צל, כפי שתוכל לקרוא בסקירת הצללים שלנו ובהשוואה בין Shadow vs GeForce Now. בעלי אתרים צריכים לתת אור ירוק כדי שהמשחקים שלהם יפעלו על הרציף, מה שאומר שהספרייה מוגבלת. 

GeForce Now תומך במאות משחקים – המספר בפועל משתנה לפי היום, כך נראה – אבל עדיין יש המון מחדלים. 

יש כמה מפגשים כבדים, כולל Borderlands 3, Sekiro: Shadows Die Twice, The Witcher 3 and Mordhau. ובכל זאת, מפרסמים מסוימים כלל אינם בפלטפורמה. לדוגמה, Square Enix אינה תומכת ב- GeForce Now, כך שלא תוכלו לשחק באף אחד ממשחקי ה- Final Fantasy או Tomb Raider.. 

בהשוואה לשירות משחק ענן חזק יותר כמו Shadow, GeForce Now נופל מאחור. עם זאת, הוא תומך בהרבה יותר משחקים ממה שעושה Project xCloud. 

יתר על כן, הרישיון עוקב אחריך גם אם אתה מבטל את המנוי שלך ל- GeForce Now (אתה תמיד יכול לשחק את המשחק מ- Steam באופן רגיל). אנחנו עדיין לא יודעים איך Project xCloud יתפקד בהקשר זה, אז אנחנו נותנים את הזכייה ל- GeForce עכשיו בסיבוב הזה.

סיבוב: נקודת ספריית המשחקים ל- GeForce עכשיו

לוגו GeForce Now
פרויקט לוגו xCloud

2

תמחור

אנחנו לא הולכים לעומק כמו שאנחנו עושים בסיבוב הזה מכיוון ששני המתחרים שלנו נמצאים במעבר בכל מה שקשור לתמחור. 

GeForce Now משוחרר במלואו עם שני שכבות שירות: אחת בחינם ותשלום. הרמה החינמית נעולה, והיא מציעה הפעלות משחק של שעה והזרמת HD מלא. אם אתה משלם, תהיה לך גישה למפגשי משחק של שש שעות, ללא תורים ומעקב בזמן אמת בקרני. 

למייסדים, התוכנית בתשלום של GeForce Now, עדיין אין מחיר קבוע. אם אתה קונה עכשיו אתה תקבל גישה של 90 יום ללא עלות ולאחר מכן תשלם 5 דולר לחודש. עם זאת, זה רק במשך 12 החודשים הראשונים שלך. לאחר מכן, Nvidia תעלה את המחיר, אם כי טרם הודיעה כמה. 

זה נראה כמו טקטיקה שיווקית של גב, השמורה בדרך כלל לאפליקציות סלולריות רישומיות. המחיר ההתחלתי זול יותר מכל דבר אחר, מה שהופך שירותים זולים בדרך כלל כמו וורטקס להיראות יקרים (קרא את סקירת הורטקס שלנו). עם זאת המחיר הזה ישתנה, ואנחנו לא חושדים שהוא יירד. 

לפרויקט xCloud אין מידע על מחירים מכיוון ובכן, הוא עדיין לא פורסם. הדרך היחידה להיכנס לפלטפורמת המשחקים בענן של מיקרוסופט היא לבקש גישה ולקוות לטוב. 

למרבה הצער, אנו עדיין מחכים שמיקרוסופט תודיע על תמחור עתידי. אם בכל זאת היינו משערים, אנו צופים ש- xCloud יפעל בסביבות 20 $ לחודש, אם זה כלל Xbox Game Pass ו- Xbox Live. 

ובכל זאת, אנחנו מנחשים, זה הכי טוב שאנחנו יכולים לעשות כרגע. Nvidia GeForce Now זוכה בסיבוב זה פשוט מכיוון שאתה יכול לרכוש לשירות עכשיו. עם זאת, הערכתנו עשויה להשתנות ברגע ששני המתחרים שלנו יתמחרו בתכנית. 

סבב: נקודת תמחור עבור GeForce עכשיו

לוגו GeForce Now
פרויקט לוגו xCloud

3

תכונות

כשירות, ל- Project xCloud אין תכונות משלו (מיקרוסופט מתמקדת בבירור בביצועים ולא בתכונות). ובכל זאת, כשירות Xbox, יש לך גישה לתכונות בדרך כלל ב- Xbox One, כולל חברים, הישגים ואפילו Microsoft Rewards. אינך יכול לגשת לממשק המשתמש של Xbox באפליקציית xCloud, אך עדיין מעקב אחר ההישגים שלך וכדומה. 

xcloud-4

תכונות אלה הגיוניות מכיוון ששרת xCloud הוא בעצם רק האומץ של ארבע קונסולות Xbox One S הממולאות בתוך מעטפת שרת. עם זאת, זה מציב כמה בעיות בכל הנוגע לזמן הטעינה. למרות שהקונסולה המיושנת של מיקרוסופט נראית נהדר במכשירים ניידים, אתה עדיין טוען משחקים מכוננים קשיחים רגילים. 

עוברים לדור קונסולות ה- Xbox ו- X5 של ה- Xbox, הכל קשור לאחסון במצב מוצק. כפי שאתה יכול לקרוא במדריך SSD החיצוני הטוב ביותר שלנו, זה דבר טוב מכיוון ש- SSD מספקים זמני טעינה מהירים בהרבה. לא ברור אם מיקרוסופט תשדרג את שרתי ה- xCloud ברגע שהקונסולה החדשה תשלח. עם זאת, כפי שאתה עומד כעת אתה תקוע עם כוננים קשיחים מסורתיים. 

תמיכה בפלטפורמה ובקרת GeForce Now

היישום GeForce Now הוא בעל עצמות חשופות – יותר מכך בסבב “קלות השימוש” – אך השירות עדיין מציע הרבה תכונות. ראשית, תמיכה בפלטפורמה. 

GeForce Now יכול לרוץ על חלונות, macOS, Android ו- Nvidia Shield, ומאפשר לך לשחק את המשחקים שלך לא משנה באיזה מסך אתה נמצא. לעומת זאת, פרויקט xCloud זמין כרגע רק במכשירי אנדרואיד עם Bluetooth 4.0 ומעלה. 

ל- GeForce Now יש גם תמיכה טובה יותר בבקר מאשר ל- xCloud. בנוסף לתמיכה במקלדת ובעכבר, אתה יכול להשתמש כמעט בכל בקר של צד שלישי עם GeForce Now. כל עוד תוכלו לחבר את הבקר למכשיר בו אתם משתמשים, עליכם להיות מסוגלים להשתמש בו עם GeForce Now. 

נדבר יותר על התמיכה בפלטפורמה של GeForce Now בסבב מאוחר יותר; איננו שוקלים את הדירוג בסבב זה. אבל גם בלי זה, ההצעה של Nvidia עדיפה. בנוסף לתמיכה במכשירי קלט נוספים, GeForce Now יכול לרתום את התכונות של Steam ולדחוף אותו לפני Project xCloud.

סיבוב: מציין תכונות עבור GeForce עכשיו

לוגו GeForce Now
פרויקט לוגו xCloud

4

ביצועים

אפילו בחיתוליה, פלטפורמת הזרמת המשחקים של מיקרוסופט מרשימה. בדקנו את xCloud ב- Galaxy S9 + שרץ על פס WiFi 5Ghz. למרות שחיבור לאינטרנט קווי חזק תמיד טוב יותר למשחקי סטרימינג, xCloud מופיע רק באנדרואיד, מה שמאלץ אותנו להשתמש ב- WiFi כדי לבצע את הבדיקות שלנו. ובכל זאת, עם מהירות הורדה של 60 מגהביט לשנייה, היינו הרבה מעל המהירות המומלצת של מיקרוסופט. 

xcloud-1

כאשר xCloud עבד, זה עבד ללא רבב. לראות כותרות AAA עיקריות כמו Halo 5 ו- Forza Horizon 4 הפועלות בטלפון היה מענג. עם זאת, תמיד עמדנו בחסדי אות ה- WiFi. WiFi הוא טכנולוגיה לא מושלמת, חשופה לטיפות מנות, מהירות לא עקבית וגרוע מכל, הפרעות. 

למרות ש- 5Ghz מתמודד עם רוב זה, עדיין נתקלנו בבעיות. בנקודות מסוימות המשחק שלנו היה מגמגם או קופא לחלוטין. בכמה מקרים היינו נעולים במשך כעשר שניות. למרות שזה לא סוף העולם למשחקים איטיים יותר, 10 שניות זה נצח הוא יורה מהיר כמו Halo 5. 

xcloud-2

בנסיבות מושלמות, xCloud הוא נהדר. עם זאת, משחקי ענן עוסקים יותר בביצועיו של השירות בתנאים שאינם אידיאליים, ובחזית זו xCloud נאבקת. קנה מידה כלשהו המבוסס על חוזק האות יעבור דרך ארוכה. אם כי תהיה ירידה באיכות כאשר האות שלך נחלש, לפחות המשחק לא ייגמר לחלוטין. 

ל- GeForce Now יש ביצועים הרבה יותר עקביים. ניהלנו את השירות באמצעות סדרת משחקים, בדקנו את Doom 2016, Darksiders Genesis, Cuphead ו- Counter-Strike: Global Offensive. מכיוון של- GeForce Now יש יישום למחשב, הצלחנו לבדוק את המשחקים האלה באמצעות חיבור חוטי חיבור, שהשתלם. 

מחוץ לפיגור קלט בתפריטים, נתקלנו במעט מאוד בעיות ב- GeForce Now. היו קומץ גמגומים, אבל שום דבר ששבר את החוויה. אפילו בדיקות בטלפון עם WiFi, GeForce Now סירב לנעול כמו שקרה ב- xCloud (עם זאת, החוויה האלחוטית הייתה מלאת טיפות מסגרת). 

כש- xCloud פועל במלוא הקיטור, אין שום דבר דומה לזה. לרוע המזל, כאשר הוא מוגבל לחיבור אלחוטי, השירות לרוב פועל בתנאים שאינם אידיאליים. GeForce Now מסוגל לפעול על חיבורים קווית ואלחוטית, ולמרות שהחוויה הקווית טובה יותר, אלחוטי עדיין ניתן לשחק.

סבב: נקודת ביצועים עבור GeForce עכשיו

לוגו GeForce Now
פרויקט לוגו xCloud

5

תמיכה בפלטפורמה

פרויקט xCloud נועד להיות תוספת ל- Xbox שלך, ולא תחליף לזה. ככאלה, אנו לא מצפים ממיקרוסופט לפתח אפליקציות מבוססות טלוויזיה לשירות (אם כי האצבעות הקולקטיביות שלנו מוצלבות לשם פרסום מחשב). כרגע, xCloud נמצא באנדרואיד בלבד, ומתאים לרעיון לשחק במשחקי ה- Xbox שלך תוך כדי תנועה. 

ובכל זאת, אין להכחיש עד כמה מגבילת התמיכה הזו. GeForce עכשיו, לעומת זאת, זמין ב- Windows, macOS, Android ו- Nvidia Shield. תמיכת מגן, בפרט, היא גדולה. זה אומר שאתה יכול בקלות להזרים משחקים לטלוויזיה שלך כשאתה בבית ולהרים משחקים עם הטלפון שלך כשאתה בדרכים. 

GeForce Now לא נועד להיות שירות לוויה, וככזה, הוא זמין לרוב הפלטפורמות העיקריות (אנו עדיין מאוכזבים מהיעדר התמיכה ב- iOS). הפער בין המתחרים שלנו יכול להיות תוצאה של הימצאות פרויקט xCloud בבטא. עם זאת, אנו חושדים כי הנייד ימשיך להיות המוקד גם לאחר שחרור השירות. 

זהו אחד מאותם סבבים שבהם מדובר על העדפה אישית. אם כבר יש לך קונסולה ורק רוצה לשחק את המשחקים שלך כשאתה בחוץ, xCloud הוא בחירה מצוינת. למי שמחפש חווית משחק ענן ייעודית, GeForce Now הוא האפשרות הטובה יותר. 

סיבוב: נקודת התמיכה בפלטפורמה עבור GeForce עכשיו

לוגו GeForce Now
פרויקט לוגו xCloud

6

קלות שימוש

אף אחד מהמתחרים שלנו לא נמצא ברמה של Google Stadia בכל הנוגע לנוחות השימוש (קרא את סקירת Google Stadia שלנו למידע נוסף בנושא זה). עדיין, לאחד מהם יש את הקצה. החל מ- GeForce Now, האפליקציה לנייד נפלאה. בעזרתו תוכלו להוסיף בקלות משחקי מחשב לספריה שלכם, לגלוש במשחקים שהוספתם ולצפות בכותרות חדשות שהשירות תומך בהן. 

אף אחד מהדברים אינו קיים ביישום ה- PC. אפליקציית המחשבים של GeForce Now נראית יפה, ומציגה קומץ סליידרים למשחקים מוצגים וכדומה. עם זאת, לאחר שהתחלנו להסתובב, הבעיות התבררו. באפליקציית ה- PC אין דף ספרייה, ואין דרך לדפדף ברשימת המשחקים ש- GeForce Now תומך בהם. 

geforce-now-interface

במקום זאת, הספרייה שלך נעולה למחוון שמציג חמישה משחקים בכל פעם. אם יש לך ספריית Steam הכוללת מאות משחקים – לא תרחיש מטורף, בהתחשב כמה מפתחות Steam זולים – תצטרך לדפדף בספריה שלך חמישה משחקים בכל פעם. 

אם אתה יודע מה אתה רוצה, סרגל החיפוש עובד. בתרחיש הסביר יותר שאתה פשוט רוצה לראות מה זמין, אתה נשאר עם גלילה. 

משחק הגורצ'ה-עכשיו-מורחב

xCloud הרבה יותר קל לשימוש, בעיקר מכיוון שזה לא קורה הרבה. באפליקציה לנייד תוכלו לגלוש במשחקים בהם השירות תומך, לחפש כותרת בה אתם רוצים לשחק ולספק משוב. אפילו עם האפליקציה חשופה בעצמות, xCloud מספק חווית משתמש טובה יותר מ- GeForce Now.

ספריית xcloud-game

הכל מתייעל, מה שמייצר יישום שיצא מגדרך כשאתה רוצה לקפוץ למשחק. בהשוואה בין אפליקציית הסלולר של xCloud לבין אפליקציית המחשבים GeForce Now, ההבדל ברור. עם זאת, השניים יפים אפילו כאשר משווים בין אפליקציות אנדרואיד. 

למרות זאת, אנו נותנים את הזכייה ל- xCloud בסיבוב הזה. למרות שאנחנו לא יודעים איך ייראה אפליקציית מחשב של xCloud, העובדה שאפליקציית אנדרואיד מעוצבת כל כך מראה מבטיחה. GeForce Now הוא נהדר בנייד, אך אפליקציית ה- PC היא תהומית.

סיבוב: נקודת קלות שימוש לפרוייקט xCloud

לוגו GeForce Now
פרויקט לוגו xCloud

ז

כיסוי

GeForce Now זמין כעת בצפון אמריקה וברוב חלקי אירופה, אם כי בדף מצב השרת עולה שתמיכה בקרוב תגיע גם ליפן ורוסיה. למרות שזה מרשים בהשוואה לשירותים כמו צל, GeForce Now אינו תואם את פרויקט xCloud. 

מופעל על ידי הרשת העולמית של שרתי Azure של מיקרוסופט – תוכלו ללמוד עוד על כך בסקירת Microsoft Azure שלנו – xCloud זמין כבר בארה”ב, קנדה, בריטניה ודרום קוריאה. זה גם בתקופת הניסיון. ברגע ש- xCloud יושק במלואו, הוא אמור להיות מסוגל להתפשט ברחבי העולם. 

רשת xcloud-azure-server

כמו תמיכה בפלטפורמה, סבב זה מגיע למקום מגוריך. למרות ש- GeForce Now לא הקדיש תשומת לב מעט לשווקי Asain עד כה, הוא עדיין מכסה הרבה יותר אירופה מכפי שעושה xCloud. זה כנראה ישתנה כמה חודשים לאחר ההשקה המלאה של xCloud, אך לעת עתה GeForce Now הוא המנצח שלנו. 

סבב: נקודת הכיסוי של GeForce עכשיו

לוגו GeForce Now
פרויקט לוגו xCloud

8

מחשבות אחרונות

עם שישה ניצחונות מתוך שבעה מחזורים, GeForce Now הוא המנצח שלנו, אם כי זה לא אומר שזו ליגות טובות יותר מ- xCloud. רבים מהסיבובים שלנו הגיעו אל הלא נודע, כאשר אנו מעניקים נקודות GeForce Now פשוט משום שאנחנו לא יודעים איך xCloud יתפקד בעתיד. למרות שזה שיקוף אמיתי לאופן שבו שני השירותים נערמים כעת, סביר להניח כי שיקול הדעת שלנו ישתנה בעתיד.

הזוכה: GeForce עכשיו

פרויקט xCloud מראה הרבה הבטחות, אבל כרגע זה כל מה שהוא מראה. ישנם עדיין הרבה סוגיות בכל הקשור לאיכות הזרמה, זמני טעינה, כיסוי, תמיכה במשחק והפרעות רשת. למרות שאנו חושדים שהבעיות הללו ייפתרו עם שחרורן, הן עדיין קיימות כעת. 

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me