GeForce Now לעומת PlayStation Now: הנערים הגדולים של ענן המשחקים נלחמים בשנת 2020

פלייסטיישן עכשיו ו- GeForce Now של Nvidia הם שניים משירותי הענן הוותיקים ביותר בתחום המשחקים, כאשר הקודם רק מעדכן את תמחוריה כדי להתחרות בדומה לגוגל סטאדיה, והאחרון סוף סוף יוצא על ידי Nvidia לאחר תקופת בטא ארוכה. למרות שהם שניים משירותי המשחקים בענן הטובים ביותר בענף, רק אחד יכול לנצח בהשוואה GeForce Now לעומת PlayStation Now. 

אנו הולכים לשים את השניים ראש בראש בתכונות, תמחור, תמיכה במשחק, תמיכה בפלטפורמה, ביצועים, כיסוי וקלות שימוש, לראות מה מציע את החוויה הכוללת הטובה ביותר. אנו נפרט נקודות למי שמתמודד עושה טוב יותר בסיבוב מסוים, ונכריז על הזוכה הכללי בסיום. 

ובכל זאת, אנו ממליצים לקרוא את סקירת GeForce Now ולסקור את PlayStation Now. באלה, אנו הולכים לעומק על ביצועים, כיסוי, תמחור ועוד, ומשווים את המתחרים שלנו לשאר השוק במקום אחד לשני. 

הגדרת קרב: GeForce Now לעומת פלייסטיישן עכשיו

במהלך אלפי המילים הבאות, נשווה בין תכונה GeForce Now לבין PlayStation Now עבור תכונה. יש לנו שבעה מחזורים שכל אחד מהם שווה נקודה. במהלך הסבבים הללו נדבר על ההבדלים בין כל שירות ומדוע אנו מעדיפים אחד כזה או אחר. בסיום, נכריז על זוכה ונתן נקודה. 

כמובן שמי שיש לו יותר נקודות יהיה האלוף שלנו. עם זאת, בחלק מהמקרים זה לא חתך ויבש. לדוגמה, פלייסטיישן עכשיו, שפותחה על ידי סוני, זמינה במספר מדינות ברחבי העולם, בעוד Nvidia GeForce Now מוגבלת לארצות הברית ורוב מדינות אירופה. בגלל זה, השירות הטוב ביותר עבורך עשוי להיות שונה מהזוכה הסופי שלנו. 

זו הסיבה שאנחנו ממליצים לקרוא את הסבבים, ולא רק לרפרף על הזוכים. אנו נעניק זוכה בכל פעם, אם כי הסיבות להענקת נקודה זו עשויות להשתנות על סמך נסיבות שונות. עם זה מחוץ לדרך, בואו נתחיל בראש.

1

ספריית משחקים

ל- GeForce עכשיו, בדומה לשירותים כמו Vortex, יש ספריית משחקים מורשית שתוכלו לשחק עם השירות (קרא את סקירת ה- Vortex שלנו). למרות שכל הכותרות הנתמכות משתמשות בפלטפורמת DRM כמו Steam, המו”ל יכול לבחור אם המשחק שלו הוא חלק מ- GeForce Now או לא. מה שכפי שאתה יכול לראות בהשוואה שלנו בין Shadow vs GeForce Now, הוא לא דבר טוב. 

חסרים המון משחקים ב- GeForce Now, כאשר חברות כמו בליזארד ובת’סדה מושכות תמיכה מהפלטפורמה. GeForce Now עדיין מכסה את היסודות, עם תמיכה ב- Warframe, Rocket League, Counter-Strike: Global Offensive ו- Fortnite, אבל אם אתם מחפשים לשחק משחק מסוים, GeForce Now אולי לא יתמוך בזה. 

לפלייסטיישן עכשיו יש ספריית משחקים מוגבלת, אם כי לא באותו אופן כמו GeForce Now. כשאתה קונה מנוי, אתה לא רק קונה את היבט המשחקים בענן של פלייסטיישן עכשיו, אלא גם ספריה של יותר מ- 800 משחקים. מיד לאחר ההרשמה תוכלו להיכנס לפעולה ללא צורך לקנות משחקים. 

בהשוואה לשירות כמו Shadow – תוכלו לראות כיצד הם מתאימים בהשוואה שלנו ל- Shadow vs PlayStation Now – PS Now מרגיש מוגבל. עם זאת, בהשוואה ל- GeForce Now, הספרייה מאירה. 

למרות שלא תבחרו אילו משחקים יעשו את דרכם לשירות, פלייסטיישן עכשיו מציעה מגוון רחב של כותרים כדי לספק את מרבית השחקנים. אנו אוהבים לחשוב שזה דומה לנטפליקס, בדרך זו. 

גם אתה לא צריך להזרים את כל המשחקים האלה. מכיוון ש PS Now תומך ב- PS4, אתה יכול להוריד כמה משחקים – סביב 300 מהרשימה הנתמכת – באופן מקומי לקונסולה שלך. במקרה כזה תקבלו את האיכות הטובה ביותר ללא בעיות עקב איחור ברשת. 

ל- GeForce Now יכולת למשוך ממאגר משחקים גדול יותר. יש פשוט יותר משחקים במחשב מאשר ב- PS4. עם זאת, התמיכה הנוכחית שלה נראית מנומסת בהשוואה ל- PS Now. עד ש- GeForce Now תוכל ליישם מערכת כמו של Shadow – קרא את סקירת הצללים שלנו למידע נוסף בנושא זה – ההצעה של סוני תהיה מעולה. 

סיבוב: נקודת ספריית המשחקים לפלייסטיישן עכשיו

לוגו GeForce Now
לוגו של פלייסטיישן עכשיו

2

תמחור

התמחור מעט דביק עבור GeForce Now. ישנם שני שכבות שירות, אפשרות חופשית ואפשרות בתשלום. האופציה בתשלום המייסדים, לעומת זאת, מיועדת רק ל”חברים מייסדים “. בפועל, משמעות הדבר היא שהמחיר המפורט של 5 $ לחודש טוב רק ל 12 החודשים הראשונים לשירות. אחרי שנה, אין לומר מה יהיה מחיר GeForce Now. 

פלייסטיישן עכשיו קיימת כבר זמן מה, כאשר שינוי המחיר היחיד היה ירידה בסוף 2019. למרות שהשירות נהג להסתובב סביב 20 $ לחודש, הוא עומד כעת רק על 10 דולר לחודש אם אתה משלם מדי חודש, ומחצית ממנו אם אתה קונה שנה מקדימה. נדבך בחינם יהיה נחמד, אבל קשה להתלונן עד כמה PS Now זול. 

GeForce Now אולי יהיה זול יותר על הנייר, אבל זה מתעלם מהעובדה שמחירו ישתנה. ובכל זאת, יש כמה סיבות לקנות GeForce Now, אפילו בשלבי הצמיחה שלה. המייסדים מקבלים תקופת היכרות של 90 יום בה הם יכולים לנסות את השירות ללא עלות. אתה עדיין צריך להתחייב למנוי, אך שלושת החודשים הראשונים שלך לסטרימינג למשחק הם בחינם. 

בנוסף, GeForce Now מעניק אפשרויות נוספות למי שמשלם. לדוגמה, משתמשים עם חברות מייסדים לא צריכים לתור למשחקים, ואילו חברים בחינם עשויים להידרש. לעומת זאת, פלייסטיישן אומר כי כל המנויים עשויים להידרש לתור, לא משנה כמה תשלמו. 

למרות ההבדלים ביניהם, קשה לקרוא את הסיבוב הזה. אנו נוטים למסור אותו לפלייסטיישן עכשיו מכיוון שהמחיר שלה לכל הפחות משובץ באבן. עם זאת, GeForce Now זול יותר בזמן הכתיבה. יתר על כן, הוא מציע שכבה חופשית ומגוון גדול יותר למי שרוצה לשלם, דוחף אותו בראש להוביל בסיבוב זה. 

סבב: נקודת תמחור עבור GeForce עכשיו

לוגו GeForce Now
לוגו של פלייסטיישן עכשיו

3

תכונות

שני המתחרים שלנו מוגבלים למדי מבחינת התכונות, מדלגים על דברים כמו אפשרויות רזולוציה. לרוב זה נוגע לתמיכה בבקר ותמיכה בפלטפורמה, ששניהם מעדיפים את GeForce Now. לפלייסטיישן עכשיו יש הצעה אחת ייחודית: משחק מקומי. 

החל משם יש ל- PS Now ספרייה של כ -300 משחקים בתוך 800+ הכותרות הנתמכות שתוכל להוריד באופן מקומי ל- PS4. במקרה זה, תקבל את הרזולוציה המלאה ואת קצב המסגרת של המשחק, לא משנה אם אתה מחובר לאינטרנט או לא. לרוע המזל, תכונה זו זמינה רק ב- PS4; משתמשי מחשב מוגבלים לענן. 

עם זאת, לא הכל אגודל עבור PS4. בנוסף לכך שאתה מוגבל למחשב ול PS4 – יותר מכך בסבב “תמיכה בפלטפורמה” – אתה יכול להשתמש ב- DualShock 4 רק עם השירות. PS Now אינו תומך בקרי מקלדת ועכבר או של צד שלישי.

עם זאת, גרוע מכך, יתכן שתצטרך לתור למשחקים אם הביקוש מספיק גבוה. במצב כזה, סוני אומרת “אי אפשר לנחש כמה זמן תחכה.”

פלייסטיישן-עכשיו-ביקורת-faq

GeForce Now אינו תומך במשחק מקומי, אך הוא מפצה את זה בעזרת בקר ופלטפורמה רחבים הרבה יותר. בנוסף לתמיכה במקלדת ובעכבר, GeForce Now תומך כמעט בכל בקר שיכול להתחבר למחשב האישי או למכשיר הנייד שלך. זה אפילו תומך בבקרי נייד של Switch-esque, כמו ה- Razer Junglecat. 

עבורנו, משחקי ענן כוללים אפשרויות, ומאפשרים לכם לשחק כל משחק שתרצו, בכל מכשיר שתרצו. זה כולל בקרים. GeForce Now מאפשר לשחקנים להשתמש בכל מה שהם מרגישים בנוח איתם, ואילו PlayStation Now מאלץ את השימוש בחומרה של צד ראשון. למרות שתכונת ההורדות של PS Now נחמדה, אנו נצטרך לתת את הסבב הזה ל- Nvidia GeForce Now. 

סיבוב: מציין תכונות עבור GeForce עכשיו

לוגו GeForce Now
לוגו של פלייסטיישן עכשיו

4

ביצועים

כדי לשמור על הכל על בסיס קבוע, בדקנו משחקים דומים ב- PlayStation Now ו- GeForce Now, כולל יורה מהיר, פלטפורמת דיוק ומשחק קשה להפליא. כמובן שיש RPGs, משחקי אסטרטגיה ועוד משני המתחרים שלנו, אבל אלה לא מותחים את גבולות ההיענות והביצוע באותה צורה. 

החל מ- GeForce Now, בדקנו את Doom 2016, Cuphead ו- Counter-Strike: Global Offensive. דום וקופיד רצו נפלא ברזולוציית ה- 1080p של GeForce Now, ולעתים קרובות דחפו מעל 100 פריימים לשנייה. Counter-Strike היה מרשים באותה מידה, אם כי הכיבוש הזרם מדי פעם היה מוכיח יותר מדי בסביבה תחרותית. 

למרות שהמשחקים שבדקנו נראו נהדרים, קיווינו לתמיכה של 4K במהדורה המלאה של GeForce Now. כשבדקנו את הבטא לפני חודשים רבים, יכולנו בקלות להשיג 60 fps ב 4K בדום. כעת, לאחר שהשירות שוחרר לציבור, החלטות נעולות ל- Full HD, אפילו אם יש לך מספיק תקורה מוגדרת כדי להצדיק רזולוציה גבוהה יותר. 

עם זאת, 1080p נראה כמו חלום לעומת פלייסטיישן עכשיו. לצורך הבדיקה שלנו שיחקנו כמה שעות של Bloodborne, Mighty No. 9 ו- Doom 2016. המשחקים פעלו בצורה חלקית לרוב, אם כי נתקלנו בממצאים רבים יותר של הזרמת וידיאו ופיגור קלט לעומת GeForce Now. 

פלייסטיישן-עכשיו-ביקורת-אבדון

למרות ההבדל הקל בביצועים, סבב זה מסתכם ברזולוציה. נ.ב. עכשיו נעול ל 720p, וזה מטריף. קשה למצוא אפילו תצוגה בימינו שפועלת ב- 720p, לא משנה אם אתה נמצא ב- PS4 או במחשב האישי שלך.. 

יתר על כן, עם PS4 Pro התומך בפלט 4K, משתמשים רבים ימצאו את עצמם משתמשים רק בתשיעית מהפיקסלים הזמינים של הטלוויזיה שלהם. 

פלייסטיישן עכשיו מתפקדת הרבה יותר טוב ממה שהיא עשתה לפני כמה שנים, אבל אפילו עם שיפורי הזרמה, הרזולוציה הנמוכה היא רוצח. למרות שסוני הצליחה להתחמק עם הזרמת 720p לפני מספר שנים, התצוגה עברה את הרזולוציה ההיא והפכה אותה למיושנת לכל יישום במסך מלא.. 

סבב: נקודת ביצועים עבור GeForce עכשיו

לוגו GeForce Now
לוגו של פלייסטיישן עכשיו

5

תמיכה בפלטפורמה

התמיכה בפלטפורמה היא המקום בו אנו רואים הבדל גדול עוד יותר מהביצועים בין GeForce Now לפלייסטיישן עכשיו. ההצעה של סוני מוגבלת מאוד, מסוגלת להריץ רק במחשב האישי ו- PS4. השירות של Nvidia, למרות שהוא לא חזק כמו צל מבחינת תמיכה בפלטפורמה, יכול לרוץ ברשימה ארוכה של חומרה שונה.. 

נכון לעכשיו, GeForce Now זמין ב- Windows, macOS, Android ו- Nvidia Shield. התמיכה ב- macOS היא ענקית, כמו גם תמיכה מלאה באנדרואיד. אפילו שירותי משחקי ענן מאסיביים כמו Google Stadia נאבקים בכל הנוגע למכשירים ניידים (קרא את סקירת Google Stadia שלנו למידע נוסף בנושא זה, ותראה איך זה משווה בקטע שלנו Google Stadia לעומת GeForce Now). אין עדיין יישומי GeForce Now לטלוויזיות חכמות, אך התמיכה במגן ממלאת את התפקיד הזה בצורה יפה. 

כפי שצייננו קודם עם PlayStation Now, הוא לא תופס את מה שעוסק במשחקי ענן: היכולת לשחק את המשחקים שלכם בכל מקום ובכל זמן שתרצו. GeForce Now לוכדת את הרוח בצורה מושלמת, ומאפשרת לך להזרים משחקים לא משנה אם אתה נמצא בטלוויזיה, במחשב או בטלפון שלך. 

סבב: נקודת התמיכה בפלטפורמה עבור GeForce עכשיו

לוגו GeForce Now
לוגו של פלייסטיישן עכשיו

6

קלות שימוש

קלות השימוש היא סבב מעניין, מכיוון שלא GeForce Now וגם PlayStation Now לא הצליחו להבין. החל מהראשון, ל- GeForce Now יש יישום אטרקטיבי וקל להבנה, גם ב- Windows וגם באנדרואיד. עם זאת, זה קל לטעות, ביצוע משימה כל כך יומיומית כמו הוספת משחק לספריה שלך מרגיש כמו מטלה.  

במקום להציג דף ספריה או רשימת משחקים נתמכים, GeForce Now נותן לך סרגל חיפוש. כשאתה רוצה להוסיף משחק לספריה שלך, אתה יכול לחפש אותו ולחץ על “הוסף”. לאחר מכן, המשחק יופיע בספריה שלך. אולם הספרייה שלך היא מחוון שמציג רק חמישה משחקים בכל פעם. 

משחק הגורצ'ה-עכשיו-מורחב

למרות ש- GeForce Now מציג מידע על כל משחק בספריה שלך – כולל המפתח, התמיכה בבקר ותאריך השחרור – אין דף ייעודי להצגת כל הספרייה שלך בבת אחת. אתה תקוע לגלול אם כי המשחקים שלך חמש וחצי בכל פעם, מה שעלול להפוך למגעיל במהירות אם יש לך ספריית Steam של 100 ומעלה. 

geforce-now-interface

למרבה הצער, PlayStation Now אינו טוב בהרבה. יישום PS4 משובח ומתאים לחלוטין לתמיכת מערכת ההפעלה והבקרה של PS4. לעומת זאת, במחשב האישי, PS Now נאבק. אתה נאלץ לגלול בין משחקים שורה אחר שורה, בצורה נטפליקס. למרות שהניווט הזה עובד עבור שלט או בקר, הוא מרגיש איטי ומגושם במקלדת ובעכבר. 

פלייסטיישן-כעת-ביקורת-אפליקציה

יתר על כן, אין דרך לחפש, לסנן או לדפדף במשחקים ביישום המחשב האישי. אתה יכול לגלול ברשימות האוצרות של סוני וזהו. יישום ה- PC הוא, ממה שאנחנו יכולים לדעת, יציאה ישר של ה- PS4, שמציגה אי הבנה או התעלמות מאיך שמישות היישום צריכה להיות בשולחן העבודה.. 

שני המתחרים שלנו סובבים מהסיבוב הזה, וגורמים אפילו לשירות משחקי ענן בינוני כמו Blacknut להיראות טוב (קרא את סקירת Blacknut שלנו). ב- PS4, PlayStation Now הוא המנצח. עם זאת, אנו חושדים שישנו חלק גדול יותר של אנשים שמעוניינים במשחקי ענן בפלטפורמות אחרות, ובחזית זו GeForce Now הוא המנצח, למרות כל הטעויות השגויות שלו. 

סיבוב: נקודת קלות שימוש עבור GeForce עכשיו

לוגו GeForce Now
לוגו של פלייסטיישן עכשיו

ז

כיסוי

לסוני יש יתרון עצום עם פלייסטיישן עכשיו בכל מה שקשור לכיסוי. לא רק ש- PS Now קיים זמן רב יותר מ- GeForce Now, אלא שלסוני יש תשתיות קיימות מרשת PlayStation, או PSN. 

באותה דרך שמיקרוסופט מסוגלת להשתמש ברשת Azure שלה לפרויקט xCloud, סוני יכולה להשתמש בשרתי PSN שלה עבור PlayStation Now (קרא את סקירת Project xCloud שלנו). 

רשימת המדינות הנתמכות ארוכה וכוללת את אוסטריה, קנדה, פינלנד, דנמרק, בלגיה, צרפת, גרמניה, אירלנד, איטליה, יפן, לוקסמבורג, הולנד, נורבגיה, פורטוגל, ספרד, שוודיה, שוויץ, ארה”ב וארה”ב. בריטניה. עם זאת, לא ברור כמה שטח שרת Sony מקדישה לפלייסטיישן עכשיו. 

בהתחשב בכך שמשתמשים אולי יצטרכו לעמוד בתור וכי חווינו כמות נאותה של פיגור קלט, אנו נוטים לחשוב שסוני לא מקדישה מאוד כוח סוס לרשת המשחקים בענן שלה. זה משתרע הרבה יותר מאשר GeForce Now, אך במחיר נהדר לביצועים. 

הגישה של Nvidia צנועה הרבה יותר, והיא מכסה את ארה”ב ורוב המדינות באירופה. בדף הסטטוס של GeForce Now יש אזכורים לשרתי “שותף לברית” ביפן ורוסיה, ומציעים שהשירות יהיה זמין באזורים נוספים בקרוב. 

למרות שיש לה שטח פיזי פחות מ- PlayStation Now, GeForce Now מצויד יותר להתמודד עם האזורים בהם הוא תומך, עם שרתים מרובים והרבה תקורה. לפלייסטיישן עכשיו יש יותר שרתים ורשת גדולה יותר, אך הם מפוזרים דקים מדי, מה שמוביל לבעיות ביצועים. בגלל זה, אנו נותנים ל- GeForce Now את הזכייה בסיבוב האחרון. 

סיבוב: נקודת כיסוי לגאפורס עכשיו

לוגו GeForce Now
לוגו של פלייסטיישן עכשיו

8

מחשבות אחרונות

GeForce Now הוא המנצח הברור של ההשוואה הזו, וגבר על פלייסטיישן עכשיו בששה מתוך שבעה המחזורים שלנו. למרות שהשירות חווה כמה כאבי גדילה בחודשים האחרונים, הוא מתפתח כמתמודד במרחב המשחקים בענן. לפחות מבחינת הביצועים, הוא בין הטובים ביותר. 

הזוכה: GeForce עכשיו

ובכל זאת, פלייסטיישן עכשיו זוכה. במובנים רבים זה דומה ל- Xbox Game Pass, ומאפשר לך להוריד יותר מ- 300 משחקים לקונסולה שלך. למטרה זו, PS Now הוא נהדר. משחק ענן, לעומת זאת, הוא סיפור אחר. למרות ש- PS Now השתפר עם השנים, הרזולוציה הנעולה, התורים ופיגור הקלט הם יותר מדי. 

האם אתה מסכים ש- GeForce Now הוא המנצח? האם אתה מנוי לשירות כלשהו? נודיע בתגובות למטה וכמו תמיד תודה שקראתם. 

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me