סטאדיה של גוגל לעומת GeForce עכשיו: שני טיטאנים נלחמים בשנת 2020

עם המהדורות והעדכונים האחרונים לפלטפורמות משחקי ענן מרובות, שניים מהכלבים המובילים בחלל הם גוגל סטדיה ו- Nvidia GeForce Now. הראשון מציע משחק קונסולה-משחקי בענן, ואילו האחרון הוא בעצם מחשב גיימינג בענן. נקבע איזו אפשרות טובה יותר בהשוואה זו של Google Stadia לעומת GeForce Now. 

אם אתם מחפשים לשחק משחקים בענן, שניהם שירותים מוכשרים, אם כי ישנם המון הבדלים בין השניים. אנו הולכים להשוות ביניהם בתמיכת משחקים, תמיכה בפלטפורמה, ביצועים, קלות שימוש, תמחור, תכונות וכיסוי כדי לקבוע איזו אפשרות טובה יותר. 

עם זאת, כדאי לבדוק את סקירת Google Stadia שלנו ואת סקירת GeForce Now. נשווה בין השניים ישירות במדריך זה, אך ביקורות אלו מספקות יותר הקשר לגבי ביצועי השירותים מול שאר השוק. 

הגדרת קטטה: גוגל סטדיה לעומת GeForce עכשיו 

במהלך שבעת הסבבים הבאים, אנו הולכים להשוות בין גוגל סטדיה ו- GeForce Now נקודה לנקודה, לראות היכן כל שירות מצטיין והיכן הם נופלים. כל סיבוב שווה נקודה, ונעביר אותם למתחרים כשאנחנו הולכים. בסיום, נסכם את התוצאות ונכריז על זוכה. 

למרות שההשוואה שלנו תקבע את הטוב שבין השניים, יש הרבה יותר משחקי ענן מאשר מערכת נקודה פשוטה. בגלל זה, אנו ממליצים לקרוא מספר סבבים בכדי לקבל מושג על שירות המשחקים בענן שיעבוד טוב יותר עבורכם. 

ישנם המון הבדלים בין המתחרים שלנו, ולמרבה הצער זה לא תמיד חתוך ויבש כמו לומר שאחד טוב יותר באופן מוחלט מהשני. עם זה בדרך, בואו נתחיל בראש, נסתכל על המשחקים GeForce Now ו- Google Stadia תומכים. 

1

ספריית משחקים

GeForce Now עמדה במרכז מחלוקת כלשהי בזמן האחרון עם ספריית המשחקים שלה, עם כמה מפתחים, כולל בת’סדה, 2K Games ו- Blizzard, ומשכה תמיכה בשירות. למרות ש- GeForce Now לא נרחבת כמו צל מבחינת תמיכה במשחק (קרא את סקירת הצל שלנו למידע נוסף בנושא זה), מדובר בליגות שקדמות לסטאדיה. 

geforce-now-ספריה

בזמן הכתיבה, סטאדיה תומכת ב -35 משחקים בסך הכל. זה מרגיש כמו השקת קונסולה במקום שירות של משחקי ענן, כאשר מפתחי צד שלישי גדולים משחררים קומץ מהכותרות הגדולות שלהם בשירות. 

הספרייה של סטאדיה, אומנם קטנה בגודלה, היא איכותית מאוד, עם משחקים כמו Borderlands 3, Red Dead Redemption 2, Assassin’s Creed Odyssey ו- Final Fantasy XV שמקבלים את הסגל שלה.. 

GeForce Now תומך בהרבה יותר משחקים – במאות הרבות, למעשה – אם כי הם אינם איכותיים כמו ההיצע של סטאדיה. יש הרבה כותרות קטנות יותר הנתמכות, כולל דרקסיידרס ג’נסיס, העד והסורג 2. למרות שכל המשחקים המצוינים, הם לא מכים חזק כמו בהרכב של גוגל סטאדיה. 

למרות GeForce Now החסרים כותרות AAA מרכזיות כמו Tomb Raider ו- Final Fantasy, המבחר גדול בהרבה. עם זאת, חשוב מכך, GeForce Now משתלב עם פלטפורמות DRM קיימות כמו Steam. לא משנה אם אתה משתמש ב- GeForce Now או לא, אתה עדיין יכול להוריד ולשחק את המשחקים שכבר בבעלותך בחנות המשחקים האפיים, Steam, Origin, Uplay ועוד. 

סטאדיה דומה יותר לקונסולה. תצטרך לקנות משחקים ספציפית עבור סטאדיה, וכותרות אלה אינן תואמות לשום פלטפורמה אחרת. ההבדל, עם זאת, הוא שקונסולות הוכיחו את עצמן כפלטפורמות הפצה דיגיטליות ראויות. סטאדיה, בחיתוליה, עדיין יכולה להתפשט ולהשאיר את הרישיונות הדיגיטליים שלך להירקב. 

יתר על כן, ישנם הרבה נושאים הנוגעים לרישוי משחקים במדינות ספציפיות. אם אתה נוסע לחו”ל, יתכן שלא תוכל לשחק במשחקים שלך אלא אם אתה משתמש ברשת פרטית וירטואלית, אשר – כפי שתוכל לקרוא ב- VPN הטוב ביותר עבור מדריך המשחקים שלך – אינה אידאלית. בגלל זה אנו נותנים את הזכייה בסיבוב הזה ל- GeForce Now.

סיבוב: נקודת ספריית המשחקים ל- GeForce עכשיו

לוגו סטדיה של גוגל
לוגו GeForce Now

2

תמחור

סטאדיה של גוגל זולה למדי כשירות, ומפעילה רק 10 דולר לחודש עבור תוכנית ה- Pro שלה, עם תכנית חופשית מוגבלת שתגיע בקרוב. ל- GeForce Now יש הגדרה דומה, המאפשרת לשחקנים לשלם פרמיה בסך 5 דולר עבור גישה מהירה יותר למשחקים והפעלות משחק ארוכות יותר, כמו גם רמה חופשית המגבילה את זמן המשחק לשעה. 

GeForce Now היא האפשרות הזולה יותר, אבל יש עוד קצת לסיבוב הזה. בזמן הכתיבה, המנוי של 5 דולר לשירות המייסדים של GeForce Now טוב רק למשך 12 חודשים. לאחר שנה, מחיר המנוי שלך יעלה לכל מה שגובה Nvidia באותה עת. למרבה המזל, למשתמשים במייסדים יש 90 יום לנסות את השירות מבלי לבזבז אגורה. 

סטאדיה אינה זמינה למעשה כמנוי בלבד, עדיין. אם ברצונך להיכנס לפעולה, תצטרך לקנות את צרור הסטדיה של 130 דולר, הכולל Chromecast Ultra, בקר סטאדיה ושלושה חודשים של סטאדיה פרו. לאחר שלושת החודשים הראשונים, תצטרך לשלם את המנוי של 10 $ לחודש. 

עם זאת, הדברים מעניין כשמשווים בין השניים בתמחור משחק. שלא כמו פלייסטיישן עכשיו, תצטרך לקנות את המשחקים שתרצה לשחק עם Nvidia GeForce Now ו- Google Stadia (קרא את סקירת PlayStation Now שלנו). 

גוגל מציעה מגוון כותרות בחינם למנויי סטדיה פרו, וכן הנחות בלעדיות. אחרת, תשלם את המחיר המלא של 59.99 $ עבור מרבית המשחקים, לא משנה אם זה Tomb Raider 2013 – שניתן למצוא בפחות מ -10 $ במקום אחר – או Red Dead Redemption 2. 

GeForce Now אינה מציעה שום משחקי חינם, אם כי אתה יכול לנצל את המכירות ממקומות שוק כמו Steam and the Humble Store. משחקי מחשב ניתנים להפחתת מחירים עמוקה להפליא, המאפשרת לעיתים קרובות להעלות כותרות AAA במחיר של 20 $ ומטה. עם סטדיה זה לא אפשרי, או לפחות לא ראינו את זה עדיין. 

אתה מסתכל על כמה מאות דולרים לרכוש לסטאדיה, ועוד 10 דולר לחודש אם אתה רוצה את כל הפעמונים והשריקות. GeForce עכשיו, לעומת זאת, עובד בחינם עם ספריית Steam הקיימת שלך. אם תרצו לשלם, גם המינוי זול יותר, תוך הוספת תכונות כמו מעקב בזמן אמת בקרני. 

סבב: נקודת תמחור עבור GeForce עכשיו

לוגו סטדיה של גוגל
לוגו GeForce Now

3

תכונות

מבחינת התכונות, גוגל סטדיה אינה חזקה כמו שהוזכרה להיות כשהודיעה, אך עדיין יש הרבה מה לשירות שיש להציע. תוך שמירה על הקו עם המנטרה של המסוף בתוך הענן שנראתה עם היבטים אחרים של השירות, סטאדיה משולבת בתכונות חברתיות כמו צ’אט קולי ורשימות חברים, כמו גם הישגים. 

עם זאת, חסרות מספר תכונות חשובות, והבולטת ביותר היא HDR 4K במחשבים ושיתוף משפחות, ושניהם הובטחו לפני ההשקה. אף על פי כן, גוגל התקשתה בבניית סטאדיה. השירות תומך כעת במגוון טלפונים אנדרואיד, במקום רק בפיקסלים, ותמיכה בבקר השתפרה. 

עם זאת, זה עדיין לא נהדר. ניתן להשתמש בבקר Switch Pro, בקר Xbox One, DualShock 4 ועוד עם השירות. עם זאת, איך שתחבר לבקר זה יהיה תלוי במכשיר בו אתה משתמש. חלק מהבקרים תומכים בקישוריות Bluetooth ו- USB, בעוד שאחרים מוגבלים לחיבור חוטי חיבור. 

GeForce Now הרבה יותר סלחני מבחינה זו. אם אתה יכול לחבר אותו לטלפון או למחשב שלך, זה כנראה יעבוד עם GeForce Now. יתר על כן, מכיוון ש- GeForce Now משתלב בעיקר עם Steam, יש לך את כל התכונות של פלטפורמת ה- DRM הפופולרית של Value. זה כולל חברים, הישגים, כרטיסי מסחר ומעל הכל מכירות Steam. 

המערכת של גוגל סטדיה היא, יש להודות, זורמת יותר, שכן היא נבנתה מהיסוד במיוחד למשחקי ענן. הגישה של Nvidia אינה מעודנת במובנים מסוימים – Steam Big Picture איננה פלטפורמה מושלמת – אך היא עדיין מציעה מגוון רב יותר מסטאדיה, ודוחפת אותה לקראת הסיבוב הזה.. 

סיבוב: מציין תכונות עבור GeForce עכשיו

לוגו סטדיה של גוגל
לוגו GeForce Now

4

ביצועים

הביצועים הם דבר משוגע. סטאדיה של גוגל ו- Nvidia GeForce Now נמצאות בראש מרחב המשחקים בענן, וגורמות לשירותים כמו וורטקס להראות לא יותר מגימיק (קרא את סקירת הורטקס שלנו למידע נוסף בנושא זה). למרות ששניהם מציעים ביצועים מצוינים, ישנם מספר הבדלים בכל הקשור לויז’ואל. 

Stadia של גוגל תומכת בזרם של 1080p ברמת החינם שלה, עם תמיכת 4K ו- HDR ב- Stadia Pro. בבדיקת Destiny 2, Tomb Raider ו- Samurai Shodown ברחבי Chromecast Ultra, שולחן העבודה ואנדרואיד, היינו מכים 4K בסביבות 30 פריימים בשנייה. עם זאת, תארים תובעניים יותר כמו מטרו אקסודוס נאבקו, מוכים מפיגור קלט וגמגום. 

stadia-game-slider2

Nvidia GeForce Now לא מגיע לנאמנות הגרפית של גוגל סטדיה, עם רזולוציה נעולה של 1080p. עם זאת, הטריידוף שווה את זה. במהלך הבדיקה שלנו, עלינו ליותר מ- 100 קצב לשירותי Cuphead, Doom 2016 ו- Counter-Strike: Global Offensive. יתרה מזאת, ל- GeForce Now לא היה פיגור קלט מעט. 

יתר על כן, GeForce Now תומך בזמן מעקב אחר קרניים בזמן שסטאדיה אינה עושה זאת. למרות שהיא עדיין טכנולוגיה צעירה למשחקים, היא הופכת חשובה יותר ויותר. ל- GeForce Now תהיה רזולוציה נמוכה יותר מגוגל סטדיה, אבל כשמציגים מעקב קרני וקצב פריימים לתערובת, המשחקים מרגישים שהם משתלמים יותר בהצעה של Nvidia. 

העובדה ש- GeForce Now לא תומכת ב- 4K היא מאכזבת, מה גם שמשחקים רצו נפלא ברזולוציה זו בזמן שהשירות היה בגרסת בטא. Stadia של גוגל עשויה לספק יותר פיקסלים, אך היא עולה במחיר של פיגור קלט ושיעור המסגרת. GeForce עכשיו, לעומת זאת, מרגיש הרבה יותר קרוב לחוויה מקומית. 

סבב: נקודת ביצועים עבור GeForce עכשיו

לוגו סטדיה של גוגל
לוגו GeForce Now

5

תמיכה בפלטפורמה

אחת ההבטחות של גוגל סטדיה היא שהיא תהיה זמינה כמעט בכל מכשיר. למרות שזה לא היה נכון בעת ​​ההשקה, זה עכשיו. אתה יכול להזרים משחקים כל עוד יש לך מחשב שיכול להריץ את Google Chrome, Chromecast Ultra או מכשיר אנדרואיד עם אנדרואיד 10.0 ואילך.. 

התמיכה בגירסה מבוססת דפדפן של סטאדיה היא עצומה. כמעט כל מכשיר יכול להפעיל את Google Chrome בקיבולת מסוימת, ומאפשר לך לשחק משחקים מאסיביים ויפים כמו Final Fantasy XV, לא משנה אם אתה נמצא ב- Chromebook או בתצוגה של 4K. עם זאת, יש כמה בעיות עם התמיכה בפלטפורמה של סטדיה, כלומר תמיכה ב- iOS, שהיא חסרה. 

GeForce Now דומה, תומך בזרם ב- Windows, macOS, Android ו- Nvidia Shield. אולם זה מטופל באמצעות אפליקציה מקומית, ומשאיר את הגמישות של זרימת הדפדפן באבק. יתר על כן, מגן ה- Nvidia יקר יותר מ- Chromecast, כלומר תצטרך לשלם מחיר גבוה יותר אם אתה רוצה לשחק בטלוויזיה שלך. 

לרוב, השניים מתאימים באופן שווה מבחינת תמיכה בפלטפורמה, כאשר הם זמינים במערכות מחשב שולחניות גדולות, אנדרואיד וטלוויזיה באמצעות חומרה מהצד הראשון. ובכל זאת, סטאדיה מכסה מכשירים נוספים, דוחפת אותה בראש בהמשך הסיבוב. 

סבב: נקודת התמיכה בפלטפורמה עבור גוגל סטדיה

לוגו סטדיה של גוגל
לוגו GeForce Now

6

קלות שימוש

ל- Google Stadia יש תהליך הגדרה די מעורב. לאחר הזמנת חבילה, תצטרך לחכות שהוא יופיע בדואר. בתיבה תמצאו כבלי חשמל, ה- Chromecast ואת בקר Stadia שלכם. לאחר שהכל מתחבר לכוח, אתה מטפל בהגדרה דרך הטלפון שלך, מזין את קוד ההזמנה שלך ומתאים את הבקר שלך. 

תהליך ההתקנה של סטאדיה מעורב, אך זה לא קשה. בהתחשב בחומרה החדשה, הכל מתנהל בצורה חלקה. יתרה מזאת, הזמן המושקע שווה את זה, שכן לסטדיה יש אחד מממשקי המשחק בענן הנגישים ביותר שראינו. תוכלו לראות בקלות את המשחקים שבבעלותכם, לגלוש בחנות, לצפות בהישגים שלכם ועוד. במובנים רבים, זה מתפקד כמו Xbox One או PS4. 

אצטדיון-ספריה ניידת

הקסם בא כשאתה טוען למשחק הראשון שלך. Destiny 2, משחק הבכורה בחינם של סטאדיה פרו, הוא כמעט 100 ג’יגה-בייט במחשבים ובקונסולות, מה שמאלץ את המשתמשים להמתין שעות כדי לקפוץ לפעולה. עם סטדיה, כל שעליך לעשות הוא לתבוע את התואר. לאחר מכן אתה מוכן לשחק, ונכנס לפעולה תוך שניות ספורות. 

ל- GeForce Now יש את אותו קסם, אם כי הוא לא מרגיש כמו מספק, לאור האפליקציה המקומית המסורבלת של השירות. זה נראה מספיק טוב, מראה לך כמה משחקים מומלצים, הכותרות שהוספת לספריה שלך ותוספות חדשות להרכב. 

עם זאת, אין דף ספרייה ייעודי. תצטרך להשתמש בקטע גלילה בדף הראשי כדי לבדוק את המשחקים שלך חמש בכל פעם. 

geforce-now-interface

חבל, באמת, שכן היישום GeForce Now די די יסודי. כשאתם משיקים משחק, תוכלו להציג פרטים אודותיו, והחיפוש מציק. העובדה שאינך יכול לדפדף במשחקים נתמכים או להציג במהירות את מרבית הספרייה שלך במבט חטוף מכה על החוויה, אם כי. 

משחק הגורצ'ה-עכשיו-מורחב

עם שתי התוספות הללו, אנו מוסרים את הנקודה בשמחה ל- GeForce Now. עם זאת, במתכונתה הנוכחית, היישום מרגיש מגושם, לא משנה אם אתה נמצא ב- Windows, macOS או Android. סטאדיה מרגישה הרבה יותר מעודנת, למרות היותה צעירה יותר מ- GeForce Now. בגלל זה, אנו נותנים לגוגל את העניין בסיבוב הזה. 

סבב: נקודת קלות שימוש עבור גוגל סטדיה

לוגו סטדיה של גוגל
לוגו GeForce Now

ז

כיסוי

לרתום את כוחה של הענן האסטרונומי המסיבי של גוגל, סטאדיה כבר זמינה בטון של מדינות, ומביאה שירותים כמו Project xCloud לבושה (קרא את סקירת הפרוייקט xCloud שלנו). רשימת המדינות הנתמכות כוללת כיום את בלגיה, קנדה, דנמרק, פינלנד, צרפת, גרמניה, אירלנד, איטליה, הולנד, נורבגיה, ספרד, שוודיה, בריטניה וארה”ב..

בבדיקה פגשנו בעיה מוזרה עם סטאדיה. השתמשנו בכרטיס אשראי וירטואלי הרשום במדינה שטאדיה אינה תומכת, אך שלחנו את החבילה לכתובת ארה”ב..

הכרטיס נטען והחבילה נשלחה, למרות שמעולם לא קיבלנו קוד הזמנה להירשם לשירות, שהוא חיוני להפעלה. למרבה המזל הבעיה נפתרה לאחר צ’אט מהיר עם תמיכה. 

GeForce Now מוגבלת בהרבה בהיקפה, והיא מכסה את ארה”ב ורוב מדינות אירופה. בדף סטטוס השרת ישנם גם כמה שרתי שותפים ביפן וברוסיה, אם כי אזורים אלה עדיין אינם נתמכים רשמית. המחדל הגדול, בהשוואה לסטאדיה, הוא קנדה. אחרת, שני השירותים מתאימים באופן שווה. 

בכנות, סבב זה יכול לעבור לכל כיוון, כששני השירותים תומכים בערך באותו מספר של מדינות. ובכל זאת, אנו נותנים את הזכייה לסטאדיה, לא רק מכיוון שהיא יכולה לרתום את כוחה של הרשת של גוגל, אלא גם בגלל שהיא זמינה בקנדה.. 

סבב: נקודת כיסוי לגוגל סטדיה

לוגו סטדיה של גוגל
לוגו GeForce Now

8

מחשבות אחרונות

עם ארבעה ניצחונות מתוך שבע המחזורים שלנו, GeForce Now הוא המנצח במשחק זה. אבל סטאדיה הייתה קרובה מאוד. השירות צמח רבות מאז השקתו, הוסיף משחקים חדשים והטמיע כמה מהתכונות שהובטחו במקור. עם זאת, יש עדיין כמה שצומח לעשות, לפחות על סמך הבדיקה שלנו. 

הזוכה: GeForce עכשיו

GeForce Now מרגיש מעודן יותר מבחינת הביצועים, אם כי יישום ה- PC שלה יכול להשתמש בכמה עצות מהמעצבים בגוגל. עם זאת, עדיף מבחינת תמיכה במשחק, ביצועים ותמחור, מה שהופך אותו למנצח כאן. 

האם אתה מסכים ש- GeForce Now עדיף? או שאתה חובב סטאדיה? נודיע בתגובות למטה וכמו תמיד תודה שקראתם. 

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me