מה זה אימה? 4 דברים שאתה צריך לדעת

בטח שמעת על פירטיות באינטרנט והפרת זכויות יוצרים וכי הדבר מתאפשר על ידי משהו שנקרא סיבוב. אבל מה מייגע בדיוק? איך זה עובד? במאמר זה Cloudwards.net הולך להסביר לך מה זה סיקור, הסיכונים הכרוכים בטרנינג ואיך אתה יכול להתחיל ולהעלות קבצים בעצמך.


לפני שנתחיל, נוכח לדעת כי סיבוב הוא סוג של שיתוף קבצים ואינו חוקי מטבעו. עם זאת, רוב הדברים שתמצאו באתרי סיקור הם חומר המוגן בזכויות יוצרים והורדתם אסורה מאוד; אם אתה סוער סרט, ספר או משחק, אתה מפר את החוק. מה שאתה עושה תלוי בך, אבל דע לך שאתה עושה את זה במבט עצמך.

איך עובד אימה

כשאתה מוריד משהו מהאינטרנט, בדרך כלל אתה לוחץ על כפתור הורדה והקבצים מגיעים למחשב שלך כמו המן מהשמיים. ההשתקה עובדת אחרת מזה: במקום לקחת קובץ משרת בודד ולהוריד אותו כל פעם אחת, סיקור (המכונה גם “גשש”) ישבור את הקובץ הגדול וירסק אותו לחתיכות קטנות, שנקראות “מנות”. “

מנות אלה נמצאות בשרת בשלמותן (המכונה “seeder”), אך הן משותפות גם ברשת מחשבים שגם מורידה את אותו הקובץ שאתה נמצא בו. ל”עמיתים “אלה (או” חלוקרים “בטורנטים שיא) כולם חלקים מעט שונים באותו קובץ. קובץ הטורנט שהורדת עוקב אחר מי יש איזו מנות ומחליפה את המקום ממנו אתה מוריד.


© Wikipedia

כל עלוקר משמש כשרת מיני-זעיר. זה מפחית את עומס הרשת הכולל באופן משמעותי והופך את זה למעניין מאוד עבור אנשים שרצים על רוחב פס מוגבל; החיסרון הוא שבזמן שאתה מוריד אתה מעלה, מגביר את המתח על חיבור האינטרנט שלך.

כתוצאה מכך, תהליך ההורדה ממוצע לאט יותר מאשר בהורדה ישירה; בדרך כלל זה הרבה יותר איטי בהתחלה ואז מתחיל להאיץ ככל שתלך. זה קשור לעובדה שמהירות ההורדה ומהירות ההעלאה מקושרות במידה מסוימת: ככל שתוכלו לתרום לטורנט, כך תוכלו לספוג בתמורה..

גורם נוסף שמאט את השטפים הוא שחיבור ההורדה בדרך כלל הרבה פחות יציב, אז צפו לראות יותר הפרעות ממה שהייתם פעם בהורדות ישירות. אם אתה בקשר מהיר מאוד ההבדל זניח, אך אנשים עם קשרים איטיים יותר עשויים למצוא את עצמם מתוסכלים מההאטה המתמדת.

סיכוני אימה

ישנם מעט מאוד סיכונים הקשורים לתהליך ההסרה בפועל: מכיוון שאתה מוריד אותו מרשת של עמיתים, הסיכוי שנגיף המחשב יתפוס טרמפ קטן יותר מכפי שהם מורידים הורדות רגילות. קהילת הסלעים מסייעת גם בכך, מכיוון שרוב האנשים ישאירו הערות מתחת לסיקור שאומרים לך אם זה טוב או רע.

עדיין כדאי להשגיח על טרולים שמרכיבים קבצים עמוסי וירוסים ולזכור שכשמשהו נראה טוב מכדי להיות אמיתי, זה בדרך כלל כך. עדיף להתרחק ממעלינים שאינך מכיר וגם מבול סופות שאין תגובות בתוכן, או שאתה עלול למצוא שהמחשב שלך נפל קורבן לפושעי רשת או מעשה קונדס מגעיל במיוחד.

הפרת זכויות יוצרים והפרת זכויות יוצרים


© PRSA-NY

כפי שאמרנו קודם, הורדת חומר המוגן בזכויות יוצרים אינה חוקית והאיום בתביעה הוא כנראה הסיכון הגדול ביותר בעת סיבוב. פעילים נגד פירטיות טוענים כי הפרת זכויות יוצרים (רוב זה נעשה באמצעות סיבוב) עולה למשק האמריקאי 250 מיליארד דולר לשנה והם לא לוקחים את זה בשכיבה.

האם הנתון הזה נכון הוא שנוי במחלוקת, אך הפיצול של הפרת זכויות יוצרים הוא בהחלט מציאות. מספר מדינות סגרו לחלוטין את הגישה לאתרי שיתוף קבצים כמו מפרץ הפיראטים ו Korrass Torrents, בעוד אנשים ברחבי ארה”ב נתבעים על הורדת סרטים באופן בלתי חוקי. בדרך כלל התביעות הללו לא נגמרות לכלום, אבל אתה עלול להתמזל מזל ולקבל שופט שיגרום לו להידבק.

הדרך הטובה ביותר להתחמק מהכדור המסוים הזה היא להפסיק להתגרות או, סביר יותר, להשתמש ב- VPN כדי להסוות את טביעת הרגל הדיגיטלית שלך. ריכזנו עבורכם רשימה של מיטב ה- VPN הטובים ביותר לביצוע, אך אם תחליטו להשתמש ברשימה אחרת דעו כי לא כל ה- VPNs נוצרים שווים בהקשר זה..

אתה זקוק ל- VPN שמסתיר את מסלול ההעלאה שלך, ולא רק לאתרים שאתה מבקר בהם ואתה מעדיף יש גם מתג להרוג, כך שאתה לא מוצא את עצמך מסתובב על חיבור פתוח כאשר ה- VPN צונח. מיסוך DNS הוא גם בונוס נוח, כמו כל אמצעי אבטחה אחרים.

תחילת העבודה עם טרנינג

עם הטכנולוגיה והדברים החוקיים על הסף, בואו נגמר הקטע המהנה: סיקור. עכשיו, אנחנו ממש לא ממליצים שתתחילו בלי ש- VPN כלשהו יהיה במקום, אז בדקו את המאמר הכי טוב שלנו ב- VPN וחזרו אלינו אחרי, במיוחד אם אתם גרים בארה”ב, אירופה או קנדה. אם כי ספקיות האינטרנט הפסיקו לשלוח הודעות על זכויות יוצרים, עדיף שתוכל להיות בטוחים מאשר להצטער.

לפני שתמצאו טורנטים, צריך להיות לכם תוכנית מיוחדת שתוכל להתחבר לזרענים ולוקרים שנקראים “לקוח”. יש המון מה לבחירה, אך µTorrent, Transmission ו- BitTorrent הם הפופולריים ביותר, כאשר Transmission הוא הפייב האישי שלי לממשק הפשוט שלו..

עם כל אלה המותקנים וה- VPN שלך פועל, עכשיו אתה יכול להיכנס לאינטרנט ולמצוא אתר סוער. שניים מהאתרים הגדולים ביותר הם מפרץ הפיראטים וקיקאס טורנטים, אך כאשר הם מסתובבים הרבה כדאי לכם לעשות זאת בעצמכם כדי למצוא אותם (סוכנויות אכיפת החוק רודפות אחריהם ברחבי העולם בטום) & מרדף בסגנון ג’רי). אפשרות נוספת היא לבדוק את המאמר הטוב ביותר על אתרי טורנט.

במפרץ הפיראטים יש הכי הרבה דברים והוא די קל לחיפוש; כבונוס, בסעיף התגובות שלו בדרך כלל יש יותר אנשים שאומרים דברים על השטף שאתה רוצה, לכן אולי כדאי לך להתחיל שם. פשוט הזן את מה שאתה רוצה למצוא (אל תשכח ללחוץ על הקטגוריה בה היא תמצא או שתגלה בדיוק כמה הכלל 34 נכון) ותובא לתוצאות.

תרצה למצוא סיקור “בריא”, כזה שיש בו שפע של זרעים ובלוקרים (ישנם מספרים מאחורי שמו של הטורנט, ללא צילום מסך כי, נו …), ובכל זאת, זה לא רע מדי מפרופורציות, גם . ככלל אצבע, שלושה עלוקרים לכל זרע הם טובים מאוד, בעוד שיותר מחמישה לכל זורע דוחפים אותו.

קרא את התגובות במהירות מהירה כדי לוודא שאתה לא מתמודד עם מתיחה, אך זכור שהוא עדיין האינטרנט כך שטרולים רבים. לאחר שאתה מרוצה, לחץ על “קבל את הטורנט הזה” ותצא לדרך. מפרץ הפיראטים משתמש בקישורי מגנט, כך שאחרי שתלחץ כנראה שתרצה ללכת, אבל אם אתה הולך על טורקי קיקאס, תצטרך למצוא את קובץ הבורם של הטורקינג שהורדת ולפתוח אותו ידנית. כך או כך, כל שנותר הוא לחכות לסיום ההורדה.

מחשבות אחרונות

וזה באמת כל מה שיש. זכור בעוד ששיתוף קבצים הוא חוקי, הפרת זכויות יוצרים איננה. השתמש תמיד ב- VPN, החביב עלינו במקרה זה הוא ExpressVPN (קרא את סקירת ExpressVPN שלנו כדי לגלות מדוע) כדי לוודא שלא תקבל את ג’וני לאו אחריך. חוץ מזה ציד שמח!

מה אתה חושב על סיקור? יש לך שאלות לאחר קריאת המאמר? הודע לנו בתגובות למטה, תודה שקראת.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map