איך משחקי ענן עובדים? מדריך לשנת 2020

גיימינג בענן, על פי החברות הרבות שנכנסות לתחום, הוא עתיד המשחקים. למרות שזה דוחף את זה קצת רחוק – המשחק המקומי יהיה דומיננטי בעשרות שנים רבות נוספות, אבל משחקי ענן עשויים להוות אלטרנטיבה רצינית כמה שנים בתור. שירותים מסוימים, כגון Shadow ו- PlayStation Now, מראים זאת. 


הטכנולוגיה בה משתמשים במשחקי ענן קיימת כבר שנים רבות, כך שלא מדובר בחוסר טכנולוגיה שמנע ממני להגיע למשחקי ענן להגיע למיינסטרים. תשתיות, קיבולת רשת וטכנולוגיית קלט מרחוק ממלאים תפקיד גדול עד כמה חלקה של חוויית המשחק שלך, ולא רק במהירות האינטרנט שלך. 

במדריך זה אנו נעסוק כיצד המשחקים מבוססי הענן עובדים כך שתוכלו להבין אם זה פיתרון מתאים עבורכם. בנוסף, נדבר על כמה מהנושאים שמגיעים איתו, כמו גם על מגבלות הטכנולוגיה במצבה הנוכחי. לאורך הדרך, נביא כמה אפשרויות ממדריך המשחקים הטוב ביותר בענן שלנו להמחשת הנקודות שלנו.

מה זה משחקי ענן?

משחקי ענן

לפני שנכנסים לאופן שבו משחקי ענן עובדים, עליכם להבין מה זה. למרות ש”משחקי ענן “הוא ביטוי הזמזום שנזרק סביבו, הוא יכול גם להיות מתויג כ”מחשוב מרוחק”. בעיקרו של דבר, פלטפורמת משחקי ענן מאפשרת לך לגשת למחשב מרחוק, או להציע חווית שולחן עבודה מלאה או להגביל אותו רק למפעיל משחקים..

בעיקרון, אתה שולח פקודות למחשב המרוחק על ידי, נניח, מזיז את הסמן או הקלד את הסיסמה שלך. המכונה המרוחקת מקבלת את הפקודה הזו ומבצעת אותה כמו בכל מחשב רגיל. מה שקורה במחשב המרוחק אז מוזרמים לך, ועם מעט חביון זה יכול להרגיש כמו בזמן אמת. 

כפי שקורה בפלטפורמות סטרימינג כמו נטפליקס, שירותי משחקי ענן אימצו שיטות קידוד וידאו שונות. זה מאפשר לפלטפורמות כמו Shadow או Vortex להתאים את זרם הווידיאו בהתבסס על מהירות האינטרנט שלך. אם החיבור שלך צונח, הסרטון יציג חפצי דחיסה נוספים. 

בקיצור, משחקי ענן הם זרם וידיאו שתוכלו לשלוט בו. עבור פלטפורמות מסוימות, פירוש הדבר שאתה יכול לשלוט על חווית שולחן עבודה מלאה, ואילו באחרות הוא מוגבל למשחק עצמו. זו סקירה בסיסית, אך היא הופכת להיות קצת יותר מורכבת מזה. בואו נדבר באופן ספציפי יותר על אופן הפעולה של משחקי ענן והמגבלות הנלוות אליו.

כיצד עובד משחקי ענן?

מחשוב ענן

משחקי ענן הם די פשוטים אם מבינים כיצד פלטפורמות סטרימינג כמו נטפליקס עובדות. כשאתה מתחבר לנטפליקס, אתה שולח בקשה לשרת שמכיל את התוכן שאתה רוצה להזרים. לאחר שליחת בקשה זו, Netflix מתחילה להזין לך את התוכן המאוחסן בשרת בזרם, ומכאן השם. 

אתה יכול לעשות את אותו הדבר עם גיימינג, אתה פשוט צריך לעשות את זה הרבה פעמים. כשאתה משחק משחק וידאו אתה כל הזמן מגדיר פקודות והמשחק מגיב לזה. לדוגמה, במחשב, לחיצה על מקש “W” תאמר לדמות שלך להתקדם ולחיצה על כפתור ה- “A” ב- Xbox עשויה לומר לדמות שלך לקפוץ. 

כשאתה משחק במשחק בענן, אתה עדיין מכניס פקודות, אבל אתה מבצע זאת דרך רשת. מחשב מרוחק מפעיל מופע של המשחק שאתה משחק והתצוגה מוזרמת אליך. הכניסות שלך נשלחות דרך הרשת, המכונה המרוחקת מגיבה בכל פקודה שנשלחת והזרם שאתה רואה מתעדכן. 

כל זה קורה בנושא של אלפיות השנייה, שלעתים תוכלו להבחין בהם (עוד על כך בסעיף הבא). למרות שכל משחקי הענן פועלים באופן שתואר לעיל בקיבולת מסוימת, לא כל הפלטפורמות מספקות תוכן באותו אופן.

לדוגמה, Shadow מאפשר לך גישה מלאה למחשב של Windows מרוחק (קרא את סקירת הצל שלנו), ואילו Vortex מגביל את הגישה שלך לפלטפורמת ה- DRM שבה משתמש המשחק (קרא את סקירת ה- Vortex שלנו). שתי הפלטפורמות מספקות זרם ברשת שלך אך מאפשרות גישה שונה למכונה מרוחקת זו. 

המכונות שאליהן אתה מתחבר הן בדרך כלל שרתים במרכז נתונים. במקרה של פלייסטיישן עכשיו, מה שאתה מתחבר אליו הוא ככל הנראה כמה שרתים הממוקמים במרכזי הנתונים שמפעילים את רשת פלייסטיישן (קרא את סקירת PlayStation Now שלנו). במקרה של Blacknut, סביר להניח שהוא שכר שטח שרת מרשת ענן קיימת כמו AWS (קרא את סקירת Blacknut שלנו). 

המיקום של מרכז הנתונים חשוב – נדבר על זה בחלק הבא – אך כך גם התשתית. שירותי משחקי ענן רבים משתמשים בשרתים משותפים. המשמעות היא שהשרת מצויד בטונות של כוחות סוס במחלקות המעבד והגרפיקה, אך המשתמשים צריכים לחלוק את המשאבים האלה.

מכיוון שהמשאבים מוגבלים, גורמים כמו מספר המשתמשים הניגשים לשרת גורמים להאטה. זה יכול לבוא בצורה של גמגום, ירידה באיכות התמונה ופיגור. למרות שקל לייחס את הבעיות הללו לחיבור איטי, הבעיה בדרך כלל נעוצה באופן שמירת השרתים והמשתמשים. 

עם זאת, חלק משירותי המשחק בענן, כגון Shadow, משתמשים במשאבים ייעודיים. יכול להיות, נניח, 10 כרטיסים גרפיים ומעבדי GTX 1080 GTX שילוו אותם בשרת יחיד, אך משאבי השרת מפולחים ומוקדשים למשתמש יחיד.. 

במקרה של Shadow, אתה מקבל שטח אחסון, זיכרון RAM וגרפיקה ייעודיים, ובאופן לא מפתיע, האיכות מנצחת את התחרות אפילו בחיבור צנוע.

התמודדות עם חביון ורוחב פס

רוחב הפס בענן למשחקים

שני הגורמים שצריך לקחת בחשבון כשמדברים על משחקי ענן הם חביון ורוחב פס. גיימרים מכירים ככל הנראה את ההשהיה או, כפי שמכונה לעתים קרובות, “פינג”. הפינג שלך הוא כמה זמן לוקח – בדרך כלל באלפיות שנייה – עד שנשלח קלט דרך רשת בזמן הלוך ושוב. זה היה גורם המפתח בו התבוננו ב- VPN הטוב ביותר עבור מדריך המשחקים שלנו.

השהיה משמשת למדידת כמה טוב הקשר שלך כשמשחקים ברשת כיוון שהבקשות שאתה שולח הן כל מה שחשוב. אם אתה וחבר משחקים משחק מקוון, ישנם שני מפגשים מקומיים של המשחק הזה, אחד לכל אחד מכם. 

בגלל זה, אין צורך להעביר נתוני משחק דרך הרשת. לכל אחד יש גישה לאותם מרקמים, מוסיקה ואנימציות. הנתונים היחידים שצריך להעביר דרך הרשת הם כניסות. 

לדוגמה, אם אתה משחק סיבוב של Counter-Strike: Global Offensive עם פינג של 85 אלפיות השנייה, ואתה יורה בחבר שלך במשחק, זה אומר שייקח בסך הכל 85 אלפיות השנייה כדי שהקלט הזה יישלח שלך חבר ולחזור אליך. 

חביון הוא בעיקר גורם לכמה רחוק שרת מהמיקום הפיזי שלך. ככל שאתה קרוב יותר לשרת שאליו אתה מתחבר, כך תהיה הפיגור שלך ברוב המקרים. 

במקרה של משחק מקוון, רוחב הפס – כמות הנתונים המרבית שניתן להעביר – לא משנה, מכיוון שאתה מעביר רק פיסות נתונים קטנות. עם זאת, עבור משחקי ענן רוחב הפס הוא מדד מפתח. 

כמו לשחק משחקים ברשת, ההשהיה שלך חשובה בקביעת כמה זמן לוקח לתשומות שלך להירשם. עם זאת, בניגוד לשחק באינטרנט, הרבה נתונים צריכים להעביר דרך הרשת. 

העיבוד למשחק מתרחש בשרת המרוחק, כלומר המשאבים שיש שם למעשה גורמים לתמונה להתרחש. לאחר מכן, זרם וידיאו של אותו עיבוד נשלח למחשב שלך. הזרמת עדכונים על סמך התשומות שלך.

לכן פלטפורמות המשחק בענן אינן דורשות מהירויות הורדה גבוהות. צל דורש את המרב במהירות של 15 מגהביט לשנייה, אך ראינו פחות מ 5 מגהביט לשנייה. לשם השוואה, נטפליקס ממליצה על מהירות הורדה של 25 מגהביט לשנייה להזרמת וידאו 4K. הרבה יותר חשובים הם רוחב הפס והאיחור שלך. 

רשתות צפופות שיש בהן רוחב פס נמוכה מדי יגרמו לבעיות, שכן היענות התשומות שלך היא המפתח כשמשחקים ברשת. 

כאשר משווים אותו שוב לזרמת וידיאו, רוחב הפס אינו מדאיג יותר מדי. כמות מוגבלת של רוחב פס יכולה עדיין לגרום לתוצאה סבירה, מכיוון שאינך שולח כניסות לזרם הווידיאו. זה לא צריך להגיב, כך שלא תבחין בהבדל. 

אולם, בגלל האופי המשתנה של המשחק, כל העת היענות יכולה לגרום לחוויה או לשבור אותה. אתה זקוק לחיבור אינטרנט סולידי ומרכזי נתונים קרובים למשחקי ענן, אין ויכוח. עם זאת, כמה מהר חשוב המחשב המרוחק להגיב לבקשות שלך.

מגבלות משחקי ענן

משחקי ענן

המגבלה הגדולה ביותר עם משחקי ענן היא תשתית. נכון לעכשיו, שירותי משחקי ענן רבים משתמשים במוקדי נתונים קיימים או שוכרים שטח מענן גדול כדי להפעיל את הפלטפורמה שלהם, שקשה לשלוט עליהם. יתר על כן, בשנים האחרונות חלה עלייה במשחקי הענן, מה שגרם לחברות רבות להביא מוצרים לשוק מהר מדי. 

מבט מהיר על מונחי חיפוש מגבה זאת. למרות שלמונח “משחקי ענן” יש נפח חיפוש בלבד של 34,000 לחודש, לפי Ahrefs, הפלטפורמות הפופולריות כמו סטאדיה גבוהות בהרבה. לדוגמה, “אצטדיון” כולל נפח חיפוש עולמי של 233,000 לחודש ו”גפורצה עכשיו “יש נפח חיפוש של 237,000 לחודש (קרא את סקירת ה- GeForce Now שלנו).

בגלל העומס בפופולריות, שירות משחקי ענן שמוצג במלואו טרם מומש. Shadow מתקרב עם הזמינות המוגבלת והחומרה הייעודית שלו, אבל אפילו פלטפורמות כמו PlayStation Now שקיימות כבר כמה שנים נאבקות לספק חוויה עקבית. שירותים כמו Loudplay מראים בבירור מנטליות אפויה למחצה. 

עם זאת, היו כמה צעדים בכיוון הנכון. הזמינות של אינטרנט סיבים אופטיים בארצות הברית הבטיחה שיש רוחב פס רב להסתובב, ועליית הנתבים הכפולים או תלת-הפסיים יכולה להבטיח שאתה שולח נתונים בתדירות שאינה עמוסה בתנועה..

המגבלה הגדולה ביותר, כך נראה, הן המכונות המרוחקות. שיתוף משאבי שרת ויכולת רשת חסרת דופי מביאים לחוויית משחק לקויה, אשר, בצדק, קשורה למשחקי ענן בשלב זה. עם זאת, עם אפשרויות כמו סטדיה, GeForce Now וצל סביב, חווית משחק ענן “ללכת לכל מקום, לעשות הכל” עשויה להיות ממש מעבר לפינה.

מחשבות אחרונות

למרות שמשחקי ענן לא מומשו במלואם, זה טוב בהרבה מכפי שהיה לפני כמה שנים. פלייסטיישן מציעה עכשיו חוויה מרשימה עבור מעריצי סוני, בעוד ש- Shadow מציגה משחקי חביון כמעט-אפסיים במחשבים אישיים. האפשרויות האחרות, כמו וורטקס וסרט שחור, הן בסדר, אך אינן נמצאות בשכנות לכלבים המובילים. 

החוויה המלאה עדיין עומדת על מספר שנות חופש, אך ישנן כעת אפשרויות שמתקרבות.

מה אתם חושבים על משחקי ענן? האם יש לך עדיין שאלות? ספר לנו עליהם בתגובות למטה. כמו תמיד, תודה שקראתם. 

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map